Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Akit érint: kijött az új EEA Stabil béta (14.0.4) [link]
Én rápróbálok :)

-= No way back from Here =-

(#3552) gjo válasza [lAyCsI] (#3543) üzenetére


gjo
tag

Most frissült a sec.patch marcius 1-re (14.0.4 curtana), és lehet hogy itt a vége.

A Note 9 Pro májusig támogatott és mivel a 9S-ben ugyanaz a hardver:

[link]

Így lehet, hogy még egy frissítés jön hozzá, de sokkal több már nem hinném. Egyébként jó telefon volt, stabil, fagyás sosem, én nem emlékszem nagy problémára, jól össze is van rakva, az üzemidő meg szerintem messze a legjobbak között. Az árát nagyon vastagon megérte.

A 9S kamerával mi volt a gond? Nekem a képek is tetszenek. Régebben volt szó Google Cameráról, de azt csak custom romra lehet telepíteni, ugye? Változtat az valamit a képek minőségén? Egyszer lehet kipróbálom ha igen.

(#3553) [lAyCsI] válasza gjo (#3552) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Meglátjuk...
Sztem custom vonalon még sokáig vinni fogják bár a MIUI felület biztosan hiányozni fog az összes vele járó bugjával :)
Kamera téren nekem sosem volt gondom tekintve hogy alig fotózok.

-= No way back from Here =-

(#3554) gg1876


gg1876
tag

Üdv! WiFi-t hogy lehetne folyamatosan bekapcsolva tartani?

(#3555) [lAyCsI] válasza gjo (#3552) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Note 10 Lite India-ra kijött egy új stabil béta update, uhogy egy frissítés még tuti lesz...

-= No way back from Here =-

(#3556) gjo válasza [lAyCsI] (#3555) üzenetére


gjo
tag

Miért, mi az összefüggés? Ez a 9-es széria.

A Note 9 Global már fenn van az EOS listán:

[link]

Ja látom, hogy ez ugyanaz a hardver. Meglátjuk, jöjjön csak :)

[ Szerkesztve ]

(#3557) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!
14.0.4.0.SJWMIXM-t sikerült valakinek feltelepítenie?
Innen próbáltam, eddig mindig gond nélkül ment.
Global ROM.
A frissítés ellenőrzése sikertelen. Other reason. Ez a szöveg.
Pedig tűpontosan azt a recovery romot töltöttem le, ami kell.

(#3558) Headless


Headless
őstag

sziasztok,

valakinek van esetleg tapasztalata leesett telefonokkal?
kijelző nem törött, nem kapcsol be, hosszan nyomásra nem érezni a rezgőmotor rezzenést. töltést próbál felvenni az elején ciklusba kerül. szétszedtem kábelek megfelelően csatlakoztatva, akku feszültség alacsony de alapvetően van benne elég hogy bekapcsoljon 3.8v

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3559) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3557) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én innen szoktam tölteni :
https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/curtana/
Hátha...

-= No way back from Here =-

(#3560) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3559) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen, megpróbálom. Pedig ellenőriztem mindent, hogy a Recovery Romot töltsem le és ne a fastbootot. Aztán frissítőcsomag kiválasztása, letöltött fájl kikeresés. Eddig mindig ment, nem tudom mi lehet most a gubanc.
Amúgy neked sikerült feltenni? :) Mondjuk az enyém Global ROM.

[ Szerkesztve ]

(#3561) djsunstealer válasza djsunstealer (#3560) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Ezt dobja ki állandóan: [kép]
Nem egy nagy probléma amúgy, csak érdekelne, mitől nem megy fel... :U

(#3562) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3561) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Még azt tudom elképzelni, hogy a gyári recovery - val van valami gebasz, én Orange Fox - ot használok...
Amugy már van 14.0.4-es Global az általam linkelt oldalon, próbálj rá arra is

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3563) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3562) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Rápróbáltam, ugyanaz a hibaüzenet. :((
Valami más módon fel lehetne varázsolni úgy, hogy nem törli az adatokat? Mondjuk ugyanez a verzió 14.0.4 Global fastbootja? :) Gondolom kell hozzá MIUI ROM Flashing Tool és nyitott boatloader.

[ Szerkesztve ]

(#3564) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3563) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Igen, a custom recovery-hez nyitott bootloader kell, ha belevágsz találsz róla leírást meg videot is.
Gondolom úgy is próbáltad hogy rákeresel az elérhető frissítésre, és hagyod hogy a régi rendszer töltse le és telepítse...

-= No way back from Here =-

(#3565) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3564) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi mindent, ha nem menne, akkor megelégszem azzal, ami van. :R Viszonylag így is friss minden. Gondolom több frissítés úgysem lesz a közeljövőben. :)

(#3566) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3565) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

A biztonsági frissítést leszamitva gyakorlatilag semmi újdonságot nem vennél észre...
Sajnos a bugok is maradtak.
Megvarom én is az ucsó frissítést aztán valami custom rom után nézek 🙂

-= No way back from Here =-

(#3567) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nektek működik a Chrome böngésző?
Két napja még jó volt, de azóta nem indul, hanem rábökés után felvillan, de azonnal eltűnik. Telefont újraindítottam már.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3568) [lAyCsI] válasza AssAssynn (#3567) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Évek óta Soul Browser-t használok, much better ;)

-= No way back from Here =-

(#3569) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nem tudom mitől függ, de van úgy, hogy ha hívásban vagyok, és valaki más hív engem, akkor csak jön egy értesítés egy nem fogadott hívásról, máskor meg a hívásommal párhuzamosan elkezdi jelezni a bejövő hívást. Ez utóbbi elég bosszantó a számomra. Be lehet állítani, hogy ha akkor hívnak, amikor hívásban vagyok, akkor egyből kidobja őket foglalt jelzéssel, hozzám meg csak az értesítés jöjjön?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3570) rsf válasza AssAssynn (#3569) üzenetére


rsf
senior tag

Kapcsold ki a hívás várakoztatást!

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3571) AssAssynn válasza rsf (#3570) üzenetére


AssAssynn
őstag

:R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3572) AssAssynn válasza rsf (#3570) üzenetére


AssAssynn
őstag

Most jutottam csak odáig, hogy foglalkozzak vele. A telefonon a beállításokban ki van kapcsolva a hívásvárakoztatás. :F Más ötlet?
A gyári "telefon" appot használom. Lehet ott is meg kellene nézni, vagy lehet a szolgáltatótól jön a dolog? Bár nem értem, ha a telefonon ki van kapcsolva, hogy működhet mégis.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3573) Manka76 válasza AssAssynn (#3572) üzenetére


Manka76
senior tag

A telefon a hálózatról veszi az infót az állapotról. a #43# hívás gomb módszerrel tudod kikapcsolni. Akkor hívás közben foglaltaa fog jelezni másnak. Kicsengés közben (mindegy hogy kimenő vagy bejövő hívás) esetén mindíg foglaltat jelez.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3574) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#3555) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én már nem győztem kivárni az idei talán utolsó frissítést, de simán lehet hogy tényleg itt a vége... (valószínüleg csak az aktuális security patch került volna bele, jó eséllyel nem fordítanak már energiát a rom további reszelgetésébe)
Mivel a régebben is sokat használt és kedvelt crDroid-ból van friss build ehhez a készülékhez is, így feldobtam.
A telepítés simán ment, majd beszámolok róla hogyan szuperál a mindennapi életben :)

-= No way back from Here =-

(#3575) zagloba válasza [lAyCsI] (#3574) üzenetére


zagloba
aktív tag

Az én telefonom megragadt a 10-es droidnál. De még mindig szépen dolgozik ☺️

(#3576) [lAyCsI] válasza zagloba (#3575) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Csak sajna így már nem jön több security patch sem, az ujabb drod egyáltalán nem érdekel már joideje engem sem...

-= No way back from Here =-

(#3577) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Tegnap este úgy tettem le a telefonomat, hogy 45%-on volt, ma reggel meg látom, hogy 25%-on van. :F Mégis mitől lehet ez?
Általában egy éjszaka alatt, ha nem nyúlok hozzá, legfeljebb kb. 1-2%-ot merül. És 1-2 héttel ezelőtt is még tuti tartotta ezt a szintet, szóval ma, vagy a napokban változhatott ez így meg. Nem volt megnyitva, beragadva semmilyen alkalmazás, kijelző sem világított.
Most nyomtam egy újraindítást és felteszem töltőre, remélem visszatér a régi énje. Mivel az akksinak nem volt korábban soha baja, meg eléggé kímélem is, így gondolom nem romolhatott le ennyire az állapota néhány nap alatt. :F
Ötlet, hogy mi okozhatta, vagy hogy mit tehetnék érte?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3578) Viktor0610 válasza AssAssynn (#3577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy beragadt valami app, ami leszívta az akkut, vagy az akku döglött be, és jobban merül.
Ha olyat is tapasztalsz, hogy x százalékról nullára esik az akku százalék, akkor szinte biztos, hogy utóbbi.

Samsung Galaxy A54

(#3579) AssAssynn válasza Viktor0610 (#3578) üzenetére


AssAssynn
őstag

Figyelni fogom ezentúl az akksit.
Beragadt appot kitudom szedni az újraindítással, vagy több kell hozzá?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3580) zagloba válasza AssAssynn (#3579) üzenetére


zagloba
aktív tag

Kíváncsi voltam az akkumulátor állapotára én is és csináltam egy tesztet. Azt írja 77% . Az még nagyon jó több mint 3 évesen. Minden nap nyomogatva. :))

(#3581) Viktor0610 válasza AssAssynn (#3579) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Segíthet az újraindítás, de ez nyilván az apptól is függ.

Samsung Galaxy A54

(#3582) [lAyCsI] válasza AssAssynn (#3579) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én nyomék recovery alól egy cache törlést is, az sosem árt 😉

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3583) AssAssynn válasza zagloba (#3580) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mivel nézted meg az akksi százalékát?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3584) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Azóta jó a teló különben, volt most használva épp többet, de nem vettem észre különbséget a korábbiaktól.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3586) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#3574) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Egy kis update:
A CRdroidot legyalultam, mert sajnos nem ment rajta a banki app, meg eléggé merült is...
Egy régi kedves és igen nagy tudású droid prof. (Croc) felvilágosított hogy mivel a CR linage alapokon nyugszik a build.prop-ja televan linage-es bejegyzésekkel amikre a banki appok ugranak. Javasolt pár alternatívát, első helyen a Pixel Experience Plus-al, mint a legstabilabb és jó eséllyel hosszú távon is támogatott verziót. Tegnap feldobtam, kicsit lepucoltam a számomra felesleges app-okat és tesztelgetem. A CR végletekig testreszabható volt, ez egy elég alap verzió, de amire szükség van azt tudja :)
Akksi fogyasztás egyelőre OK.

-= No way back from Here =-

(#3587) pulutodurumo válasza [lAyCsI] (#3586) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jó hír, én is szemezek vele.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3588) [lAyCsI] válasza pulutodurumo (#3587) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Pixel Experience Plus
PixysOS thirteen
ParanoidAndroid
DeprFest
Bliss
Evolution X
itt a teljes ajánlati lista, hátha valaki még kedvet kap a romolgatáshoz :))

-= No way back from Here =-

(#3589) AssAssynn válasza zagloba (#3585) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi. Ha jól látom ezt az alkalmazást több ideig kell használni, hogy eltudja végezni a számítását. Kérdés mennyire valós, amit kiír.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3590) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Gyári hívásrögzítőt, hogy lehet a legegyszerűbben telepíteni?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3591) blp85 válasza [lAyCsI] (#3588) üzenetére


blp85
aktív tag

Köszi érte! :R

A Redmi Note 4 óta van Xiaomi telefonom, eddig elégedett is voltam velük, de a Note 9 Pro nyári elkaszálása egy kicsit felbosszantott.

Mondjuk lehet, hogy a Note 9 Pro-t eladom, mondjuk nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid a támogatási ideje, mivel több lenne a készülékben. Az utódja már megvan, igaz nem Xiaomi, mivel a 12 Pro-t Android 12-vel adták ki, pedig lehetett volna 13 is. A támogatásban pedig nem vagyok biztos, ha 2 fő verzió, akkor nagyon mellé lőtt vele a gyártó.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3592) gjo válasza blp85 (#3591) üzenetére


gjo
tag

A Redmik általában 3 évet kapnak, ez is megkapta. Teljesen rendben van. A felsőbb kategóriás Xiaomik kapnak 4 évet, sőt a 13T 5 évet fog kapni. A foverziot úgy latom kicsit lazábban kezelik, de a security patchen kívül nem nagyon számít más, az se hogy hanyasnak becézik a rahuzott miui felületet.

(#3593) AssAssynn válasza AssAssynn (#3589) üzenetére


AssAssynn
őstag

Megvolt az első töltés 4%-ról 100%-ra. Ez alapján az akkumulátor 89%-os. Majd meglátjuk, hogy több töltéssel mennyire fog változni.
3 éve van meg a telefon. Egy héten 1-2x töltöm csak, azt is lassútöltővel.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3594) [lAyCsI] válasza blp85 (#3591) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Csak gyári romban gondolkodsz?
AOSP-t sosem próbáltál? Pedig a felületen kívül semmiben sem rosszabbak... sőt :)
Mi lesz az utód?
Én sztem még pár évig megtartom. Amire használom HW-ben bőven elég még, és custom rom is lesz rá tuti.

-= No way back from Here =-

(#3595) [lAyCsI] válasza gjo (#3592) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ennyi...

-= No way back from Here =-

(#3596) blp85 válasza [lAyCsI] (#3594) üzenetére


blp85
aktív tag

Lehet ezt is megtartom, és rakok rá valami másik általad ajánlott romot (belassulásnak nincs jele, illetve az akku is tökéletes). :)
Az utód most egy Honor 90 lett, mivel úgy számoltam, hogy ez kb. 4 évig támogatott (minimum 2026 végéig, de inkább 2027-ig) és Android 13-al jött ki (illetve járt mellé egy tablet is, így az is jó ajánlatnak tűnt).
Néztem, hogy a Note 4-re is van custom rom is, bár szegényt bekapcsolva eléggé érződik, hogy nem mai telefon.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3597) [lAyCsI] válasza blp85 (#3596) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nekem is note4 volt ezelőtt, és szintén megtartottam backupnak :)

-= No way back from Here =-

(#3598) F34R


F34R
nagyúr

Udv

Latom LoS-nal van mar 20-as verzion A13-al, erdemes ezt meg felrakni? gondolom a tarhely igenye es a memoriahasznalat is nott.

(#3599) [lAyCsI] válasza F34R (#3598) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nézz rá az XDA-n mondjuk a topicjában miket írnak a népek :)
Arra figyelj ha használsz banki appot, akkor az LoS-el jó eséllyen nem fog menni max ha rootolod és Magisk-el is elkezdesz bűvészkedni :)
Ajánlom neked is a PE-t ha valami alap droidra vágysz, teljesen jól és pörgősen fut rajta és rootolni sem kell a banki appokhoz.

-= No way back from Here =-

(#3600) F34R válasza [lAyCsI] (#3599) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszcsi, olvasgatok rola....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.