Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) blueye válasza Fulár (#350) üzenetére


blueye
veterán

Probaltad atallitani nyomasra az ujjlenyomat-felismeres modot?

(#352) royalka válasza Fulár (#350) üzenetére


royalka
őstag

Nekem az a baj, hogy sokat telefonálok headsettel és mikor fülesről veszem fel a telot akkor indul a, gomb nyomkodás, némítás, stb lavina.. Alap állapotban nem kapcsol be nekem, levettem a dupla koppos ébresztését is már.. Most akkor vegyek egy flippes tokot vagy képernyővel kifele hordjam, totál katasztrófa..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#353) Fulár válasza blueye (#351) üzenetére


Fulár
senior tag

Még nem de kénytelen leszek!

(#354) puritan


puritan
csendes tag

Néhány napja használom az új Redmi Note 10 pro-t, egy note 5-öm volt korábban, és ez már sorrendben a negyedik Xiaomi telefonom. Az eddigi tapasztalataim vegyesek. Alapjában véve a működése rendben van, bár még nem próbáltam ki minden funkciót, de mégsem vagyok 100%-ban elégedett.

Rögtön felajánlotta a MIUI frissítést 12.5-re, amit meg is tettem. A wifi modemmel szerintem semmi baj, nem tapasztaltam, hogy lassú lenne, vagy kisebb távolságot tudna mint az elődje. Az értesítési led hiányát sem érzem olyan nagy problémának. Érdekes módon ez a funkció egyre inkább visszafejlődik. Hárommal korábbi telefonomon még szines értesítő led volt, aztán már csak fehér, ezen meg semilyen nincs.
Az üzemideje is OK, nálam két napnál többet is kibír, de azért észrevenni, hogy jó nagy fogyasztása van, kell bele az 5000-es akkumulátor.

Gyakran használom kocsiba navigálásra. Ugyanazzal a töltővel, folyamatosan töltve egy 2-2,5 órás úton a régi 100%-on maradt, ez viszont lement 85%-ra. Vagyis a meglévő töltő nem elég combos ahhoz, hogy az energiaigényét teljesen kiszolgálja.

Amivel problémám van, az elsősorban az ujjlenyomatolvasó. Nagyon hülye ötlet volt a jól működő, és bevált hátlapi megoldást lecserélni az oldalsó gombra. :F Már az ujjlenyomat bevitele is hosszú perceket vesz igénybe, annyiszor kell tapizni, azt a keskeny kis gombot. Feloldásnál pedig ritka, hogy első érintésre működjön, rendszerint többször meg kell érinteni mire megismer.
Szeretem a nagy telefonokat, de ez már nagyon azon a határon van, ami nekem még úgymond "elmegy". Tok nélkül leginkább a nagyon kiálló kamerasziget zavaró, és az, hogy nem középen van, ezért ha leteszem, billeg az asztalon. Ráadásul így az a pontja ahol leér, nagyon hamar szét is kopna. Az pozitív dolog, hogy adnak hozzá tokot, mert enélkül szerintem használhatatlan, annyira csúszós. Bár ez már elég régóta minden telefonnal így van. A tok jól passzol rá, de hatalmas nagy bumfordi, és a széle akadályozza a képernyő szélén az oldalra történő húzásokat. Viszont legalább megvédi a kamerasziget szélét, mert jobban kiáll mint az.

Negatív dolog még az, amit a MIUI-ben néhány generációval ezelőtt elba..tak, hogy a hangerő gombok alaphelyzetben nem a csengetési hangerőt szabályozzák. :F Hogy le tudjam halkítani, ahhoz külön tapizni kell. Továbbá a hívásrögzítő hiánya. Köszönjük EU!! :-( :W

Fotót még nem csináltam annyit, hogy a kameráról véleményt tudjak mondani.
A kijelzőtől azonban többet vártam. Vagy inkább a régi IPS sem volt olyan rossz. Normál fényviszonyok között, beltérben nem igazán látok különbséget az IPS, és az Amoled között. Tűző napsütésben viszont tényleg észrevenni, hogy az Amoled jobban látható.

Az eddigi majdnem mindegyik Xiaomi telefonomnál gond volt a közelségérzékelővel. Rendszerint úgy, hogy újkorukban jól működtek, aztán egyre többször csinálták a hülyeségeket. Ez még teljesen új, de már néhány esetben előfordult, hogy telefonáláskor nem kapcsol ki a képernyő, és a fülemmel megnyomkodok mindenféléket, aztán alig tudom letenni a hívást.

Hát ez elég hosszúra sikerült, biztos kevesen olvassák végig, de azért remélem, hogy lesz olyan is, akinek segítettem. :K

(#355) Fulár válasza puritan (#354) üzenetére


Fulár
senior tag

Az Eu âmokfutâsâval bizony tele van a bráner!
A Note 5-ben kivétesen jól eltalâlt Ips panel volt az tény!
Nekem az új lenyomat olvasóval mâr nagyon kezd tele lenni a hócipőm!Zsebben hordva konkrétan önâlló életet él!Âtâllítottam nyomâsra érintésről és így még kaotikusabb a helyzet!
Én mint laikus azt mondom,hogy a Xiaomi is kezd kicsit elkurvulni de ez az Európai népszerűségének növekedésével vârható is volt!Futószalagon jönnek az újabb és újabb modellek.Így még kevesebb figyelmet fordítanak a szoftveres környezetre!És nem tudom a többi gyârtónâl mi a helyzet mert ez zsinórban a negyedik Xiaomiom és ezek közül az első amit szeretnék megtartani gyâri Romon és kihagynâm a Booloader Nyitâs-Root-Eu.Dev Rom hármast!De ne haragudjon már a vilâg,hogy ez 100 ezer forintos telefon rendszeralkalmazâsain belül csak úgy ugrâlnak föl a reklâmok és a hïrdetések!Nekem ettől kicsit ingadozik a bioritmusom!

(#356) virkir válasza Fulár (#355) üzenetére


virkir
veterán

De ne haragudjon már a vilâg,hogy ez 100 ezer forintos telefon rendszeralkalmazâsain belül csak úgy ugrâlnak föl a reklâmok és a hïrdetések!

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#357) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Szerintetek ezt vegyem, vagy inkább a Mi 10 Lite 5G-t?

(#358) Fulár válasza virkir (#356) üzenetére


Fulár
senior tag

Mivel már a negyedik Xiaomit darâlom azerencsére nem vagyok hozzâ teljesen hülye!Ezen mâr túl vagyok de még ennek ellenére is felugranak a hírdetések!És nem!Nem nyeltem be vírust!

(#359) virkir válasza Fulár (#358) üzenetére


virkir
veterán

Pedig de... a hiba nálad van.
Kettő Note10 Pro, egy Note 8, egy Note 8T, egy MiNote10 van a családban és egyiken sem jönnek reklámok semmilyen gyári alkalmazásból.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#360) Viktor0610 válasza Fulár (#358) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig, ha az appokban kikapcsoltad a reklámokat, és mégis dobálja azokat, akkor vagy nem minden appnál kapcsoltad ki, vagy nem a MIUI teszi.
Melyik app(ok) mutatnak reklámokat?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#361) Fulár válasza Viktor0610 (#360) üzenetére


Fulár
senior tag

Csomagtelepítö és témaáruház.A Biztonság kedvéért újra végigzongoráztam a reklám mentesítő beálításojat és minden oké.
Futtattam víruskeresést.Semmi.Semmilyen szemetelő app vagy játék sincs feltelepítve.

(#362) novinyul válasza Fulár (#361) üzenetére


novinyul
veterán

A biztonság menüt kihagytad :) Ott is van reklám, illetve ki is lehet kapcsolni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#363) Fulár válasza novinyul (#362) üzenetére


Fulár
senior tag

Köszönöm Szépen de az is megvolt!Biztosnág-Tisztító,minden!
Még a Mi9t fórumán dumáltunk a srácokkal a"Miui együtthatóról".Ott is megesett néha,hogy mindent ugyanúgy csinált mindenki ahogy azt kell és az egyiknek működött a másiknak pedig nem!
Ettől függetlenül én továbbra is fenntartom azt a véleményemet,hogy az már régen rossz ha eleve ilyen módszerekhez kell folyamodni a reklámok-hírdetések irtásához mert szerintem az egyszeri laikus user-nek erről fogalma sincsen!Ezt anno rá lehetett fogni a jó árasításra de már bőven elszaladtak az árak annyira,hogy ez ne legyen indokolt!
Kicsit emlékeztet arra amikor régen beruháztam egy Doodge készülékre kíváncsiságból és azon már gyárilag volt néhány kafa kis bloatware. :)
Majd csinálok egy gyári visszaállítást vagy mégis átállok Eu.Stable-re.Majd elválik!

(#364) novinyul válasza Fulár (#363) üzenetére


novinyul
veterán

Értem én ezt :) De mikor elsőre bekapcsolod a telefont, akkor megkérdezi hogy szeretnél-e reklámokat. Persze akar a franc, de nem is kapok semmi reklámot soha.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#365) Viktor0610 válasza Fulár (#363) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszer kell beállítani, és ennyi.
A csomagtelepítő jobb felső sarkában van egy fogaskerék, ott tudod kikapcsolni a reklámokat azon a képernyőn.
A Témaáruház most nincs előttem, de annál is a beállításokat kell átnézni.

Samsung Galaxy A54

(#366) aprokaroka87 válasza Fulár (#363) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tessék szíves felrakni valami ismertebb reklám blokkoló appot, vagy alkalmazni valami ismert nem szolgáltatói DNS-t, én pl Next Dns-t használok, abban van külön lehetőség tiltani a Xiaomi féle reklámokat, adatgyűjtést... stb.

Nem kell hozzá pilóta vizsga :)

(#367) Fulár válasza aprokaroka87 (#366) üzenetére


Fulár
senior tag

Köszönöm!(Mindenkinek)

(#368) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Sziasztok!

Hétfőn érkezett meg a Mi Note 10 Pro, egy Huawei P10-et váltott, eddig egész jól zajlik az "átköltözés", viszont egy olyan kérdésem lenne, anno a P10-en voltak névjegyek gyorshívásként kirakva a kezdőképernyőre, ezt valamiért nem találom a Note 10-en, ebben kérnék segítséget 😇

Üdv.: Delta-Laca

(#369) gabor_01 válasza Delta-Laca (#368) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csak a nevjegyet tudod kitenni szerintem.
(A 9-nél legalábbis így van.)

(#370) pilu01 válasza kisda (#340) üzenetére


pilu01
senior tag

Próbálgatom ezt az appot, EU. Stabil romon, de nem jelez semmit.
Romfüggés lehetséges?

(#371) Delta-Laca válasza gabor_01 (#369) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Igen, idáig eljutottam, akkor ezek szerint nincs erre lehetőség 😞

Üdv.: Delta-Laca

(#372) mr.nagy válasza Delta-Laca (#371) üzenetére


mr.nagy
tag

Én is eu rom-on vagyok, de Poco Launchert használok, így van erre is widget.

HMNote10Pro

(#373) vlesi69


vlesi69
senior tag

Sziasztok! Páromnak vennék majd telefont lecserélni a Mate 20-at, ezt néztem ki meg a A72. Olvasom a A72 fórumot is de még nem döntöttem. A72 + 40000 drágább, de elvileg jobb a kamera, amúgy mindkettő Amoled bár ezen része nem oszt nem szoroz részünkről, más használhatóság szempontjából hasonló.

(#374) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet beállítani a gyorstárcsázás módot?
Köszi!

(#375) Fulár válasza vaksi8 (#374) üzenetére


Fulár
senior tag

Tartok tőle,hogy a Google tárcsázóval sehogy sem.Én legalábbis nem találtam rá módot a beállítások átbogarászása közben.

(#376) gabor_01


gabor_01
senior tag

A gyári tok túlnyúlik a kamerán? Vagyis fektetve a tokra támaszkodik a telefon?
:R

(#377) snecizero


snecizero
senior tag

Ha gazdag vagy akkor vegyél A72 ne a note 10 pro. :DDD
Amúgy tudásra többet tud a note 10 pro. Kamera jó kérdés, szerintem ez is hozza bőven a normál szintet. Az A72 mellett szól hogy nem melegszik masszívan ez fontos lehet egy nőnél és vízálló. Ellenben a note 10 pro igen és nem vízálló !

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#378) vaksi8 válasza Fulár (#375) üzenetére


vaksi8
senior tag

Az tök jó.. és van valami más aplikáció amiben esetleg benne lehet?

(#379) Fulár válasza vaksi8 (#378) üzenetére


Fulár
senior tag

Én magam sohasem használtam.De biztosan van alternatíva.Google Playen keresgélve több is.Régebben az Exdialer egy bitang jó tárcsázó app volt.

gabor_01 :Igen.Minimálisan túlnyúlik a kamera szigeten!

(#380) bubus66 válasza vaksi8 (#378) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia én ezt használom (2 340 Ft van reklám mentes változat is) az ingyenesben is benne van,a gyorshívás csak ha megvásárlod akkor nincsenek reklámok.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#381) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Tegnap rendeltem a Telekomnál egy ilyen készüléket. Nagyon várom már hogy megérkezzen, egy Mi9 SE-t fog váltani.
Tokból kinek mi vált be?

Az alábbi tok szimpatikus, mert a mostani telómnál hiába ért tovább a tok mint a kamerasziget pereme, mégis került rá pár karc.
Használ valaki ilyet?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#382) Nyiaz válasza Delta-Laca (#371) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Most ugyan Nova launchert használok, de előtte a MIUI-n is ki tudtam tenni a közvetlen tárcsázás ikonokat, emlékeim szerint widget-ként lehetett....

(#383) Omis válasza gabor_01 (#376) üzenetére


Omis
senior tag

Hello igen védi a kamerát

(#384) puritan válasza gabor_01 (#376) üzenetére


puritan
csendes tag

Igen, ha leteszed az asztalra, a tok ér le, nem a kamerasziget széle.

(#385) puritan válasza Fulár (#375) üzenetére


puritan
csendes tag

Ezt már én is próbálgattam sokat, de nem jöttem rá. Egyébként az exdialer tárcsázót használtam a régi telefonomon, és azzal több gyorstárcsázó ikont is csináltam. A Note 10 pro-ra is felraktam az Exdialert, de most nem tudok rájönni régen hogy csináltam.

(#386) puritan


puritan
csendes tag

Gyorstárcsázó ikon kirakása a főképernyőre :D

Megnyitod a telefon gyári tárcsázóját
A Névjegyek fülre mész
Kikeresed a kívánt névjegyet, és megnyitod (nem hívod föl)
Jobb felső sarokban 3 pont-ra koppintasz
Az előtűnő menüből a"Hozzáadás a kezdőképernyőhöz" sort választod

Nekem két oldalon vannak ikonok, a névjegy ikonját a harmadik oldalra teszi. Onnan már át tudod könnyen húzni a kívánt helyre.

(#387) kisda


kisda
aktív tag

Sziasztok!

Ma estefele óta nem jön létre 4g hálózat ( trémobil) csak H+ van, pedig fullos a térerő. Másnál is ez van? Próbáltamár ujrainditani meg repülőbe tenni, 4g-n van a preferált is.

(#388) blueye válasza kisda (#387) üzenetére


blueye
veterán

szolgaltatoi problema van ma

(#389) vlesi69 válasza snecizero (#377) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ha nekem címezted a választ köszönöm! :R Én egy Mi10T Prot és egy S21 + használok, egy P30 Prot váltottak, de magam részére is keresem az igazit.

(#390) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy ilyen telefont, de az értesítések sokszor nem jönnek meg. Messenger értesítések pl. sokszor kimaradnak, gmail kb. sosincs. Mi lehet a probléma? Masnal is van ilyen? Engedelyezve vannak mind közponilag, mind az alkalmazásokban az ertesitesek.

(#391) SsPL711 válasza Mr.Wiking (#390) üzenetére


SsPL711
őstag

Milyen verzión vagy?
Nekem 12.5-el vannak ilyen gondok.
De, inkább azt mondanám, hogy késnek az értesítések.
Telekom-os vagy?
Telekomnál vannak most gondok.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#392) Fulár válasza Mr.Wiking (#390) üzenetére


Fulár
senior tag

Zongorázd végig ezeket a beállításokat azoknál az appoknál amiknél gáz van: Beállítások-Felül a keresőbe kezd el begépelni:Automatikus indítás.Itt pipáld be azokat az appokat amiknél nem oké az értesítés.
- Beállítások-Akkumulátor és Teljesítmény-Jobb felső sarok,fogaskerék ikon-Alkalmazásonkénti akkumulátorkimélő-Válaszd ki a problémás appokat ás Bökj a Nincs korlátozás-ra!
Remélhetőleg ez beválik.

(#393) SsPL711 válasza Fulár (#392) üzenetére


SsPL711
őstag

Azért nem irtam ezeket az ötleteket, mert nekem ezek beállítása mellett is van értesítési probléma.
Gmailnél pedig ezeket nem is tudod beállitani.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#394) janakbacsi válasza Delta-Laca (#368) üzenetére


janakbacsi
őstag

Hogyan megy az átköltözés? Milyen appal?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#395) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! Rendeltem tokot alin, a telefon ma jött meg, gondoltam megnézem hol tart a tok hát a nyomkövetés szerint 2 napja shipment canceled. Érdekes,mert az egyik nézetben pedig ez van: The seller has shipped your order [link] . Valahonnan itthonról tudtok hasonló szétnyitható bőr (hatású) tokot? Most már csak itthonról rendelnék a vámos/áfás kezelési költséges dolgok miatt.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#396) Fulár válasza SsPL711 (#393) üzenetére


Fulár
senior tag

Igen.Rendszer appoknál ez nem játszik!Viber-Messenger stb viszont okés.

(#397) madmike válasza amadeus11 (#395) üzenetére


madmike
őstag

Még az áfával és az eljárás költségével is jelentősen olcsóbb kintről. vagy rendelj EU raktárból.

Más:
telekomnál vásárolt készülék, ugye független?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#398) Viktor0610 válasza SsPL711 (#393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a Gmail értesítésekkel Samsung Galaxy S8-on is bajom volt.
Szerintem ez nem MIUI-oldali gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#399) SsPL711 válasza Viktor0610 (#398) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem eddig egyik Xiaomi vagy Redmi vagy Samsung telefonon se volt gondom a gmail-el.
Inkább amdroid 11 vagy MiUI 12.5 lehet a gond.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#400) racs81


racs81
friss újonc

Sziasztok!

Új telót kell vennem, mert a másiknak (Huawei Mate 20 Pro) sikeresen betört a képernyője és vagyon lenne megjavíttatni. Nagyon szerettem és valami hasonló karakterű vagy ami megközelíti szeretnék. Minden ismerősöm a Xiaomit ajánlja, én viszont nem igazán ismerem a jelenleg piacon lévő telókat és a keret is véges.

Ezt a 3-at néztem de egyéb ajánlást is elfogadok:

Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 9 Pro
Poco F3

Ami fontos:

1. Jó képeket lehessen csinálni, mert sokat fényképezek
2. Össze lehessen kapcsolni a kocsimmal, nem csak kábellel (Kia Ceed)
3. Legyen rajta NFC
4. Wifi zökkenőmentes legyen
5. Meetingek miatt a video chat-et is sokat használom és jó lenne ha erősebb fényben is látnám a képernyőt (sajnos az előző telómnál ez nem igazán játszott :()

Amúgy mennyire batár nagyok ezek? Egy kézzel lehet őket kezelni?

Köszi a válaszokat

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.