Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) SsPL711 válasza pilu01 (#296) üzenetére


SsPL711
őstag

12.5.2-est raktam fel tegnap. Előtte 12.5.1-es volt fent. Én máshonnan szoktam leszedni a romokat, nem onnan amit te linkeltél.
xiaomifirmwareupdater.com-ról szedtem le.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#302) Omis válasza pilu01 (#296) üzenetére


Omis
senior tag

Próbáld te 😁😁 nekem 12.5.1.0 van fent .

(#303) pilu01 válasza SsPL711 (#301) üzenetére


pilu01
senior tag

Én már csak a "hivatalos" oldalról merem letölteni.
Próbáltam közben, ami rögtön feltünt hogy a jobbra húzva a főképernyőt, csak a Google jön be, a gyorselérésű kártyák nem, hiába van az beállítva.
Más még nem, mondjuk az előző verziót is csak két napig használtam.

(#304) SsPL711 válasza pilu01 (#303) üzenetére


SsPL711
őstag

Kártyák már nekem sincsenek, google discovery van, de én lehet, hogy azt is választottam.
Hivatalos helyről én csak 12.5.1-est találok.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#305) pilu01 válasza SsPL711 (#304) üzenetére


pilu01
senior tag

Amit linkeltem, xiaomi.eu, az nem a hivatalos oldal?

(#306) SsPL711 válasza pilu01 (#305) üzenetére


SsPL711
őstag

Xiaomi-nál nem tudom eldönteni, hogy mi hivatalos :)
Nekem a Global verzió van, nem akarok rá másik ROM-ot tenni. Csak rá valót.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#307) kisda


kisda
aktív tag

Na megjött ma nekem is a Telekom által, eddig bejövős, viszont ezt a VoLTE francot csak nem tudom működésre bírni.
Beállításokban be van kapcsolva, de nem jelenik meg az állapotsorban.
Kóddal is elő kell hívni?

(#308) virkir válasza kisda (#307) üzenetére


virkir
veterán

A szolgáltatónál is engedélyeztetve van?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#309) kisda válasza virkir (#308) üzenetére


kisda
aktív tag

Igen, még a napokban aktiváltam sms-ben. Este még telefonáltam, nem vette le a 4g-t, de a VoLTE logót sem látom.

(#310) jemy válasza kisda (#307) üzenetére


jemy
tag

nekem se jelzi! azt nézd meg, hogy a mobilnet 4g marad-e híváskor, mert akkor megy!

(#311) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
Kb 2 hete vettem meg a készüléket, eddig meg vagyok vele elégedve, Note 5-ről váltottam.
Tegnap kijöttem dolgozni Irakba és nem kapom meg a helyi sim-re az sms-eket, csak ha újraindítom a készüléket. A helyi előfizetést kezelő app-ban új jelszót kellene beállítanom, az érvényesítő kódot sms-ben küldené, de egyszerűen nem tudom olyan gyorsan újraindítani a készüléket, hogy még érvényesnek fogadja el az app. (Meg persze gondolom az újraindítás miatt a session is lejár...)
Otthon a Telekommal semmi gond nem volt. (Persze otthon ilyesmire nem volt szükségem...)
Ez az "új" Google Messages sms app lenne a hibás? Nem találok rá módot, hogy az általam ismert alapértelmezett MIUI SMS appot visszaállítsam. Csak "Uninstall updates" opció van, nincs "Uninstall App".
Van valami ötletetek?

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#312) bsanzika válasza SKyle (#311) üzenetére


bsanzika
tag

Próbáld ki, hogy kikapcsolod a csevegési funkciókat az SMS appban. Pl én itthon sem kaptam meg sokszor a sima smseket ha az be volt kapcsolva.

Beállítások-->Csevegési funkciók

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#313) SKyle válasza bsanzika (#312) üzenetére


SKyle
tag

@bsanzika: Köszi a tippet, de sajnos: "Chat features unavailable for this device", szóval a csevegési funkciók nem elérhetők ennél az eszköznél...

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#314) pilu01 válasza SKyle (#313) üzenetére


pilu01
senior tag

Régiót átálíttottad gondolom

(#315) SKyle válasza pilu01 (#314) üzenetére


SKyle
tag

@pilu01: Igen, azzal kezdem amikor megérkezek

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#316) Alien!


Alien!
senior tag

Hi all!

1 hónap használat után gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít. Egy Huawei Mate 9-et váltott a Redmi (6Gb-os verza). Munkatelefonnak használom, tehát 2 kártyával felváltva, napi 2+ óra beszéd sok hívásból, gps, összes netes kommunikáció, email, kamera, minden játszik napi rendszerességgel:

- kijelző: gyönyörű az amoled, tűéles, nagy fényerő, 120hz (ezt már monitoron is megszoktam), nem igazán tudok belekötni. Talán az zavar csak, hogy a napszemüvegem filterén keresztül alig látom (?).
- hang: kihangosítva nincs vele bajom, bt fülessel (huawei freelace) határozottan dinamikusabb mint a Mate 9 volt, viszont 80% hangerő fölött már túlvezérli és emiatt torzít.

- kamera: meglepően jó (az előlapi is), én fotózok DSLR-el is, de ennél a telónál már nem zavar annyira ha éppen nincs nálam a fényképező. Nekem a nagylátószöggel sincs bajom, szerintem ez a 12.5 miui-val még javult is. Jópofa makrókat lehet vele lövöldözni, bár ehhez jó ha mozdulatlan a téma és kiválóak a fényviszonyok. Telón az esti képek is elmennek, összességében egy optikai stabilizátor azért jól jönne, mert kevesebb fény mellett már bizonytalankodik.

- közelségérzékelő: egyértelműen instabil, ez az egyik legzavaróbb. az esetek kb 60%-ában működik, ha viszont nem akkor a fülemmel vagy kihangosítok, vagy mikrofont némítok vagy leveszem az automata fényerőt ami napfényre kilépve extrém idegesítő tud lenni.

ujjlenyomatolvasó: bár jól működik és gyors is, a hátlapra rakott verza nekem sokkal kényelmesebb volt. Sok a fantomérintés ami miatt rezeg a teló, plusz nekem nem is esik annyira kézre sok esetben.

- always on display ami 10 másodpercig világít. hát ez órási!! :C Így az elnevezés annyira blőd mint a "műanyag fakanál". Komolyan, nem is értem....

- szoftver: van mit javítani. Amíg a Mate 9-emet 3,5 év alatt 2x kellett újrarakni és szinte minden tökéletesen működött, addig itt már most sok hibába futok bele. Eleve nem vágom, hogy a MIUI alól miért nem lehet a gyári appokat letiltani (?). De erre fel még dobálják is a reklámokat (!?!), ne má!
Mivel nálam fontos a hívásrögzítés ezért rohadt nagy csalódás, hogy ebből a xiaomi-ból kimaradt (vagy csak a global romból?). Egy appot használok emiatt, amire fórumokon írták, hogy tökéletes...hát nem az. Néha észrevétlenül kilövődik a háttérből (minden energiamenedzsment hangolás után is) a hangminőség sem acélos és borzasztóan lassú az adatbázis kezelése is..Ha valaki tud jobbat, azt megköszönöm.
Egyéb zavaró hiba, hogy felébresztéskor néha nem tér magához a teló. Többször kell nyomkodni, mire képet kapok (?)...
Továbbá az erős hardver illetve 120hz mellett is vannak megtorpanások, amit furcsállok.

- akku: egyértelműen parádés, erős nap végén is minimum 25% marad benne. a töltés is kellően gyors, szóval soha rosszabbat.

- wlan, 4G: komoly bajom egyikkel sincs, bár most találkoztam olyan dlink routerrel, aminél 5ghz-en max 45mbitet mértem 50 centiről. a mellette lévő iphone simán hozta a max sebességet.(?).
Viszont az itthoni Asussal tökéletes szerencsére.

Szóval, ha javítják a sok idegesítő - valószínűleg szoftveres - hibát, akkor szinte tökéletes telefon lesz, de ár/érték arányban már most így is nagyon erős.

(#317) virkir válasza Alien! (#316) üzenetére


virkir
veterán

A hívásrögzítés nem csak ebből, hanem az összes EU-ban hivatalosan forgalmazott xiaomi-ból kikerült, (global rom) az EU idióta GDRP-je miatt. Már ezerszer ki lett vesézve amióta így megy.
Megoldás, áttérni a xiaomi.eu romra abban benne van.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#318) Alien! válasza virkir (#317) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi, ezt olvastam fórumokon is, kérdésem, hogy eu-ra váltás az megy gari mellett is? Tehát nem kell drasztikusan mókolni?

(#319) Richoo44


Richoo44
aktív tag

És gondolom mindenki bejelenti a beszélgetés elején hogy rögzíti a hívást, mert ha nem, akkor az bűncselekményt követ el, és így persze semmire nem használható fel ...nem igazán értem, miért kell erre annyira rá pörögni.
Persze ha van egy logikus oka, amiért ezen megy már igen régen, elfogadom,de jelenleg semmi értelmét nem látom.
Richo

(#320) Alien! válasza Richoo44 (#319) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem ne gondold ezt túl. én pl a kereskedelemben dolgozok, így rengeteg ügyfél diktál rendelést telefonon, sokszor épp vezetés közben. Óriási segítség, hogy nem kell félreállni/jegyzetelni/, csak később visszahallgatom aztán leírom majd törlöm. Szóval nem az a cél, hogy mindenkit perelgessek.

(#321) haypro válasza Richoo44 (#319) üzenetére


haypro
senior tag

Pontosan, én is az elhangzott információk visszakereshetősége miatt szerettem nagyon. Semmi hátsó szándék.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#322) bubus66 válasza Alien! (#316) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia

True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder Ebben van hívás rögzítés is, én ezt használtam.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#323) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Valami megoldást tudnátok ajánlani a zsebmód helyettesítésére/pótlására. Sokat telefonálok headsettel és borzasztó, hogy nincs.. ott tartok hogy veszek egy flippes tokot :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#324) Alien! válasza bubus66 (#322) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi! Holnap tesztelem!

(#325) snecizero


snecizero
senior tag

Hívás rögzítésre ezt használom----> [link]
Mondjuk most xiaomi mi note 10 lite használok.
Amúgy érdemes ezt a telefont lecserélni erre szerintetek ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#326) Alien! válasza snecizero (#325) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi, ez jobbnak tűnik mindegyiknél, de ez sem vesz fel BT fülesen keresztül semmit.. :((

(#327) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hol lehet bekapcsolni azt a funkciót, hogyha üzenetet kapok akkor azok felébresszék a képernyőt? Vagy azt ki hagyták belőle MIUI Verzió a 12.5.2.0(RKFEUXM)

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#328) SsPL711 válasza bubus66 (#327) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem hagyták ki.
Beállítások -- Értesítések és Irányító központ -- Értesítési hatás

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#329) bubus66 válasza SsPL711 (#328) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké köszönöm, így már megvan.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#330) janakbacsi válasza Alien! (#318) üzenetére


janakbacsi
őstag

Bootloadert nyitni kell hozzá. Utána twrp és xiaomi.eu rom tökéletes gyári hívásrögzítéssel. Én minden készülékemet azonnal nyitottam.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#331) Alien! válasza janakbacsi (#330) üzenetére


Alien!
senior tag

Köszi! Milyen hátránya van? Gari? Widevine ugrik pl?

(#332) bsanzika


bsanzika
tag

Kijelző villogással találkozott már valaki? Értem ez alatt, hogy olyan mintha állítgatná a fényerőt, de csak ilyen tizedmásodpercekre. Nem folyamatosan csinálja, egy adott napszakban inkább mikor szürkület van...

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#333) gabor_01 válasza SKyle (#311) üzenetére


gabor_01
senior tag

Próbáld ki a Textra alkalmazást.
Nekem a 9 pro-n kellett a google félét lecserélnem erre, mert használhatatlan volt.

(#334) Iborka


Iborka
tag

Helló! segítséget kérnék.
Ilyen telót szeretnék vásárolni,tényleg gyenge a WI-FI modem benne ?
Köszi!

(#335) bsanzika válasza Iborka (#334) üzenetére


bsanzika
tag

Én abszolút nem érzem gyengének, hétköznapi használat során semmi rosszat nem érzékelek.

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#336) pilu01 válasza bsanzika (#335) üzenetére


pilu01
senior tag

Ezt meg tudom erősíteni EU romon is oké.

(#337) gabor_01


gabor_01
senior tag

Az "always on display" -t be lehet úgy állítani, hogy addig jelezzen (SMS vagy nem fogadott hívás esetén), amíg fel nem oldom a kijelzőt?
:R

[ Szerkesztve ]

(#338) Richoo44 válasza gabor_01 (#337) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nem, egyszer jelez, aztán már csak az ikon marad meg, egy koppintás után csekkolható.
Richo

(#339) gabor_01 válasza Richoo44 (#338) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi.
Egyszer ki kell próbálnom az életet értesítő led nélkül. :D

(#340) kisda válasza gabor_01 (#339) üzenetére


kisda
aktív tag

Always on edge nevezetű appal ki lehet rajzoltatni az előlapi kamera köré bármilyen szinnel az értesitést! Pár napja tesztelgetem, csiszolnom kellene rajta még, de legalább van valami :D

(#341) pilu01 válasza kisda (#340) üzenetére


pilu01
senior tag

Ez jól hangzik!
Ha van fejlemény várjuk!

(#342) feket663 válasza kisda (#340) üzenetére


feket663
tag

Nem növeli meg nagyon a fogyasztást?

(#343) kisda válasza feket663 (#342) üzenetére


kisda
aktív tag

Nem vészesen. 45%-on vagyok több mint 3 óra kijelző idővel.
Működik a dolog, viszont a lényeges beállitások már fizetősek.
Ingyenes verzióban az értesitések 8 másodpercig látszanak,és 15 másodperc elteltével ismétlődik a jelzés.


Mi most a legfrisebb OTA-s verzió? Té-től van a telefon, 12.0.12 stabil van most fent.

(#344) bsanzika válasza kisda (#343) üzenetére


bsanzika
tag

Nekem is 12.0.12 van telekomos telefonon. Az a legfrissebb OTA szerintem.

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#345) bubus66 válasza bsanzika (#344) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

Nekem is a 12.0.12 RKFEUXM volt fent.
Én fel tettem ezt Redmi Note 10 Pro EEA StableRecoveryV12.5.2.0.RKFEUXM.

Különben meg az EEA-ban sehol nem találtam a 12.0.12-öt.

A telefonod nem Telekomos hanem a Telekomnál vásárolt nem úgy az.

Itt ezen az oldalon ez V12.5.1.0.RKFEUXM van fenn.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#346) icewatch válasza bubus66 (#345) üzenetére


icewatch
újonc

Szia! Lenne egy kérdésem feléd! Neked a telefon, mióta frissítetted 12.5.2.0-ra neked nem laggol, akad a rendszer? Mivel én 2 héttel ezelőtt felraktam ugyan ezt a verziót, és a telefon teljesítménye nagyon lecsökkent. Lehet azért történt ez, mivel az a verzió még béta volt. Most a 12.5.1.0-ás verzió van fent nekem, nem tudom, hogy frissítsek-e vagy sem... :(

(#347) bubus66 válasza icewatch (#346) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia nekem nem lagolt mivel én csináltam egy FR valószínű ezért nem vettem észre.
Nekem nem felajánlotta, hanem én telepítettem fel

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#348) bsanzika válasza bubus66 (#345) üzenetére


bsanzika
tag

Tisztában vagyok vele, hogy létezik újabb verzió, amit nem egy oldalról le is lehet szedni, ezért írtam oda, hogy OTA, mert a kérdés is arról szólt... Az pedig szerintem a kérdezőnek érthető volt, hogy a Telekomhoz milyen kötődése van a telefonomnak.

De köszönöm szépen a kiegészítést. :)

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#349) royalka válasza royalka (#323) üzenetére


royalka
őstag

:F valaki?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#350) Fulár válasza royalka (#349) üzenetére


Fulár
senior tag

Zseb mód hiânya miatt már engem is kerülget az agyvérzés!Ha melóban zsebben van a telefon és jôvök-megyek akkor az akkuból 10-20 szâzalék töltöttség ugrik mert a rohadt mocsok új lenyomat olvasó 2 percenként akcióba lép a véletlen érintésektől.Érthetetlen,hogy miért nincs zseb mód.
Bár anno még Note 4-en és Note 5-ön soha nem kellett hasznâlnom.A hâtlapi érzékelőkkel nem voltak ilyen problémâk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.