Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HarryDEC


HarryDEC
tag

Gratulálok az első blogodhoz!
Engedd meg, hogy egy - két dolgot hozzáfűzzek! Saját készítésű képekkel szerintem jobb lett volna elkészítened, persze még most sem késő :K. Abban magyar nyelvű feliratok lennének (már, ha te azt favorizálod) + pl "Samba Process" helyett SMB, az angol képek alapján hiányzik pár menüpont is - gondolom azok firmware frissítéssel kerültek bele a lejátszó menüjébe. A kadenciahelyes lejátszás 24 p -ben sajnos még csak ígéret, az idő majd eldönti mit sikerül a fiuknak összehozni.

Kérdésem lenne: Nekem miért van a lejátszó aljára ráírva hogy "Made is China"? Mindenhol Dél Afrikai lejátszót olvasok.

Korán keltem, hol az arany?

(#2) rappit4 válasza HarryDEC (#1) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi szépen!
Lehet csinálok majd saját képeket, a Made in China pedig mindenre rá van írva , mert ott raknak össze mindent.

(#3) Samus


Samus
addikt

Hogy alakul ennek cuccnak az ára? Nem nagyon találtam a cikkben...

(Nem sokkal nagyobb egy iPhone-nál, végülis...)

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Peat;)


Peat;)
veterán

Szia,

Menyire melegszik a készülék? USB-n meghajtotta a hdd-t, vagy kellett külön táp neki? Most 5 év garanciával adják, esetleg van infod mit takarnak a plusz évek, teljes körű akkor is?

Igazából ha jól látom ez nem más mint egy egreat r6s egy fokkal jobb kiadásban és 40 secenként ugráló kép nélkül. Abban én nagyot csalódtam(akadozott a kép 3d-s lejátszásnál, melegedett, hdd-t nem hajtotta meg usb-ről, csak ennyi :) )

(#5) mikoljan válasza Samus (#3) üzenetére


mikoljan
tag

Az alap olyan bruttó 42-43K HUF, a wifi-s 51-53K HUF.

#2: olvastam valahol, amit nem Kínában gyártanak az a hamisítvány. ;)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#6) rappit4 válasza Peat;) (#4) üzenetére


rappit4
őstag

Éppen, hogy langyos egy 3D-s BDISO megnézése után, a HDD-hez nem kell táp. Az 5év gari teljes körű, csak be kell regisztrálnod a készüléket a Mede8er oldalán. A terméktámogatás bőven lehagyja az R6s-t.(Az a készülék szerintem egy bóvli... :U ) Én 45k-ért vettem a lejátszó.hu-n

[ Szerkesztve ]

(#7) rappit4 válasza mikoljan (#5) üzenetére


rappit4
őstag

Valahogy úgy :D

(#8) Bandikut


Bandikut
tag

Egy apró kiigazítás. Azt írod: "A távirányító megegyezik a nagy-testvérével (MED1000X3D), illeszkedik a kézbe, a gombok megfelelően nagyok, még be is tudunk állítani négy darab gombot a kedvünk szerint. A háttér világítás nem túl fényes, de nem is túl sötét."

Szerintem csak egy gombhoz lehet funkciót rendelni, a bal oldali oldalsó gombhoz. A jobb oldalon levő gomb kapcsolja ki/be a világítást (de magától is kialszik kb 10 sec múlva).

(#9) rappit4 válasza Bandikut (#8) üzenetére


rappit4
őstag

Igazad van, javítom.

(#10) Gabibuilder


Gabibuilder
csendes tag

Sziasztok! Egy ilyen kis ketyerét sikerült beszereznem, (Volt nálam a testvére is, az 1000-es) de evvel a jukebox dologgal nagyon láma vagyok. Valaki le tudná írni pontosan mit hova merre miről stb kell telepíteni meg hogyan kell használni? Köszi előre is

(#11) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Én is gratulálok a teszthez és köszönöm!
A "Plasma mode" mit takarhat?
"Csak" pl. egy statikus kép fényerő csökkentés, vagy esetleg valamilyen felhasználói élményt javító beállítás?
Mégegy - talán eretneknek tűnő - kérdés: kis léptékű ( 1,2-szeres körüli ) zoomolást tud a készülék?

(#12) Gabibuilder válasza Sanyyka (#11) üzenetére


Gabibuilder
csendes tag

Plazma mód egy beégés elleni védelem állókép miatt, ahol a menüsor (grafikus felhasználói felület) áttetszőségét lehet ki-bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gabibuilder válasza Sanyyka (#11) üzenetére


Gabibuilder
csendes tag

Zoomolás... szélességhez nagyítás...magassághoz nagyítás és x y tengelyen való zoom %-os arányban (1%-os léptékkel). Ez a 3 van.

(#14) Bandikut válasza Gabibuilder (#13) üzenetére


Bandikut
tag

A zoom egyébként 50% és 300% között állítható, egymástól függetlenül vízszintesen és függőlegesen. Ez csak videó fájloknál van, fényképeknél 2x, 4x, 8x és 16x nagyítás érhető el.

(#15) Sanyyka válasza Bandikut (#14) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Tehát - a számomra nagyon szimpatikus - egy százalékos léptékű zoom mégsincs?
Tudom, hogy gáz, de szeretem minimalizálni az alsó / felső fekete sávokat...

[ Szerkesztve ]

(#16) Bandikut válasza Sanyyka (#15) üzenetére


Bandikut
tag

Egy százalékos lépésekben tudsz zoomolni 50 és 300% között bármilyen értékre. Például függőlegesen mondjuk 115%-ra zoomolva el tudod tüntetni alul-felül a fekete sávokat. Ehhez nem feltétlenül kell vízszintesen is zoomolnod (persze ilyenkor torzul a kép). De ha akarod beállíthatsz mondjuk 115%x115%-ot, ezzel függőlegesen kitöltve a képernyőt, de levágva a kép két oldalát.

Ez a funkció első sorban a kódolásnál elrontott képarány korrigálására lehet hasznos.

(#17) Sanyyka válasza Bandikut (#16) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszi szépen a választ!
Kissé benéztem, az 50 százalékot 150-nek gondoltam, ezért kérdeztem hülyeséget, bocsi!
Jelenleg wd tv Live lejátszóval operálok, de jó lenne valami 3d-s cucc az új TV-mhez.

Jó ez a készülék?

(#18) Bandikut válasza Sanyyka (#17) üzenetére


Bandikut
tag

Nekem bevált, tökéletesen lejátssza a 3D tartalmakat is, csak arra kell figyelni, hogy hálózatról történő lejátszáshoz nem elég gyors a Samba megosztás, NFS-t kell használni. USB-n csatlakoztatott merevlemez esetén nincs probléma.
Példás a supportja, folyamatosan fejlesztik a firmware-t és nagyon aktív a gyártói fórum is. Az öt éves garancia pedig a hardware szempontjából megnyugtató.

(#19) Gabibuilder


Gabibuilder
csendes tag

A 2x 4x 8x 16x-os zoom a képekre vonatkozik, az 1% x-y tengelyen való nyújtás él a filmekhez...

(#20) Sanyyka válasza Bandikut (#18) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A 24p kadenciahelyes lejátszás akadozásmentes, vagy még folyamatban a megoldása?

(#21) Sanyyka válasza Gabibuilder (#19) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Neked is köszönöm szépen a választ!

(#22) Sanyyka válasza Gabibuilder (#19) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Neked is köszönöm szépen a választ!

Még egy kérdés a zoomról: jól gondolom, hogy ettől az SBS 3D filmek logikusan szétesnek, de a 3D ISO-k BD formátuma ezt is "tudja"?

(#23) Gabibuilder válasza Sanyyka (#22) üzenetére


Gabibuilder
csendes tag

Szívesen. Nincs ilyen file-om, és a netem pár hete nagyon lassú, így még le sem tudok húzni egyenlőre semmit. :(

(#24) Bandikut válasza Sanyyka (#22) üzenetére


Bandikut
tag

Nem esnek szét az SBS filmek sem zoomolásnál, mert ezeket már frame packed-re átalakítva küldi ki a lejátszó.

A jelenlegi béta firm-ben már javítva van a 23.976 lejátszás, néhány héten belül várható az első v2 firmware (amiben várható sok egyéb fejlesztés is).

(#25) Sanyyka válasza Bandikut (#24) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Nagyon jónak tűnik ez a cucc, hol érdemes megvenni?

(#26) Bandikut válasza Sanyyka (#25) üzenetére


Bandikut
tag

Én a lejatszo.hu-n vettem, korrekt üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#27) rappit4 válasza Sanyyka (#22) üzenetére


rappit4
őstag

Nem édemes a nagyítással babrálni, nagyban romlik a minőség.

(#28) rappit4 válasza Sanyyka (#11) üzenetére


rappit4
őstag

A plazma mód ugyan azt csinálja, mint ami a legtöbb készülékbe be van építve. A 4:3as tartalomnál fehérre állítja az oldalsávot.

(#29) rappit4 válasza Gabibuilder (#10) üzenetére


rappit4
őstag

Pü-be leírom.

(#30) Nyugdíjas válasza rappit4 (#29) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nehogy mások is okulhasanak belőle, igaze?! ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31) rappit4 válasza Nyugdíjas (#30) üzenetére


rappit4
őstag

Kb. egy órája gondolkodtam hazafelé menet és rájöttem, hogy mekkora baromság egy ilyet pü-be leírni :DD Tehát a filmes jukeboxot ez alapján meg tudja csinálni aki tud egy kicsit angolul. [link] Ez pedig a zénéhez : [link]

(#32) Gabibuilder válasza rappit4 (#31) üzenetére


Gabibuilder
csendes tag

Köszi! :R

(#33) vieri2000


vieri2000
tag

Amióta megjelentek róla a hírek figyelemmel kísérem és minél jobban tetszik ez a kütyű.
A leírás tényleg jó, de az is igaz hogy van akit a magyar nyelvű menű jobban megfog.
Gratula!

(#34) rappit4 válasza vieri2000 (#33) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi!
Most nem nagyon értem rá magyar menüről képet csinálni, de meglesz majd :D

(#35) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

A 23,976p megoldódott már, kedves használok?
Valamint olvastam, hogy valakinek nem töltötte ki a teljes képernyőt a 3d. Létezik ez?

(#36) ata555


ata555
csendes tag

Hi!
Gratulálok a teszthez,
Teljesen meggyőztél és segítettél a dönteni. Most vettem meg a MED600-t. A leírtakkal szemben azt tapasztaltam, hogy az 1.0.3 fw nem viszi a 30-40 ISO formátumot. Remélem az új fw 1.0.5 ezt megoldja!

(#37) rappit4 válasza ata555 (#36) üzenetére


rappit4
őstag

Szia!
Örülök, hogy segítettem a döntésedben, remélem elégedett leszel. Egyébként nekem az 1.03-as fw-el is vitte a 20-30GB-os ISO-kat.

(#38) rappit4 válasza Sanyyka (#35) üzenetére


rappit4
őstag

Igen a 23,976hz miatti probléma megoldódott a V2-es firmwareben (én már azt használom) igaz még csak béta állapotban van, de hamarosan jön a teljes verzió. Én nekem teljesen kitölti a képet a 3D, nincsen semekkora fekete sáv oldalt.

(#39) Mankó


Mankó
veterán

Nas es torrent kliens funkcioval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire hasznalhatoak a gyakorlatban?

(#40) rappit4 válasza Mankó (#39) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem egyikkel sincs tapasztalatom, de azt olvasni, hogy a NAS nagyon is használható. Torrnet kliensről fogalmam sincs :D

(#41) mikoljan válasza Mankó (#39) üzenetére


mikoljan
tag

NAS funkcióval kapcsolatban mire gondolsz?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#42) mikoljan válasza Mankó (#39) üzenetére


mikoljan
tag

Írok egy példát:
Skyfall (2012).mkv
File size : 6.55 GiB
Overall bit rate : 6 551 Kbps
NAS (NFS) - Cat6 - Router - Cat6 - Med600

Simán lejátszotta.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#43) Mankó válasza mikoljan (#42) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem az lenne a legjobb, ha csak kizarolag a beepitett wifijen es a hozza csatlakoztatott 2.5es usb-s hdd-n keresztul tudnek torrentezni es nehany fajlt elerni, - mondjuk tabrol - a hdd-n.
Lehet, hogy ez egy kicsit meredek, de elkepzelheto?

(#44) mikoljan válasza Mankó (#43) üzenetére


mikoljan
tag

Őszintén megmondom, hogy torrenttel nincs semmi tapasztalatom.

Talán ez: [link]

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#45) Sacrem


Sacrem
csendes tag

A HDMI auto működék tökéletesen vagy ennél is az 1080p/60 tolja ki minden formátumnál? Mert eddig nem találkoztam olyan készülékkel ahol ez jól működne.Esetleg akinek van erről tapasztalata az megírhatná..
:N

(#46) rappit4 válasza Sacrem (#45) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem auto-n van és ha 24hz-es a film akkor azt dobja a tv-re.

(#47) kiwi1hu


kiwi1hu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy új Mede8er MED600X3D eladó ,ha érdekel valakit. garival,számlájával, regisztrációs kártyával! :)

(#48) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok, ebben van ventilátor?

(#49) rappit4 válasza tl-x (#48) üzenetére


rappit4
őstag

A 600-asban nincs, csak a 800-asban.

(#50) tl-x válasza rappit4 (#49) üzenetére


tl-x
őstag

Koszi, tervezek egy ilyet vasarolni. Torrentes resze mennyire hasznalhato? Szamitogep nelkul szeretnek letolteni vele ugy hogy androidos mobillal adnam hozza a letoltendo fajlokat.

(#51) rappit4 válasza tl-x (#50) üzenetére


rappit4
őstag

Azt a részét nem használom, de itt ph-n csináltam egy fórumot és ott van 1-2 srác aki használja.

(#52) tl-x válasza rappit4 (#51) üzenetére


tl-x
őstag

Ok, koszi. Nekem most jelenleg nncs itthon sajat pc-m. Szoval egy media lejatszo es nas kombinaciojan gondolkozom. Csak kerdes, hogy mede8er vagy eleg-e nekem egy wd live streaming. mede8er borito letoltesehez feltetlen kell pc vagy anelkul is letolti a netrol mint az xbmc? Felirat letoltesnel csak az opensubtitlesrol szedi vagy lehet mas oldalt is megadni (pl feliratok.info) ?

(#53) rappit4 válasza tl-x (#52) üzenetére


rappit4
őstag

Van beépített borító letöltő sorozathoz és filmekhez is. Feliratot asszem csak open-ről szed.

(#54) tl-x válasza rappit4 (#53) üzenetére


tl-x
őstag

Megrendeltem, ma megyek erte, kivancsi vagyok milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55) tl-x


tl-x
őstag

Megvettem tegnap. Nagyon tetszik. Bár fura volt, hogy a fw. frissítést nem tudja neten keresztül letölteni, illetve kijelezni (lehet az újabb fw. már tudja nem próbáltam). Külsőre igazi ipari remeknek néz ki, nagyon minőségi a ledek se égetik ki a szemem.

Sok kérdésem lenne, főleg a skinezés és a jukeboxal kapcsolatban. De úgy láttam, van külön téma erre.

Ami érdekelne és nem tudom megoldható-e ha rar-ban vagy zip-ben van fent egy film vagy sorozat akkor azzal tud valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#56) vieri2000


vieri2000
tag

internet használhatóságának lehetőségét ha megosztanátok

(#57) tl-x válasza vieri2000 (#56) üzenetére


tl-x
őstag

En a taviranyitoval nem tudtam a googleban keresest elinditani. Gondolom kellene a billentyuzet hozza.

[ Szerkesztve ]

(#58) rappit4 válasza tl-x (#57) üzenetére


rappit4
őstag

Lehet azt, csak a menü gomb megnyomásával a page módot át kell állítani navigationra.

(#59) tl-x válasza rappit4 (#58) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi, közben rájöttem más módszerrel. De azért érdemes hozzá venni egy billentyűzetet. Tényleg csak a gyári jó hozzá vagy akár egy vezeték nélküli logitech is tudná kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#60) rappit4 válasza tl-x (#59) üzenetére


rappit4
őstag

Szerintem tudja.

(#61) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Végig olvastam a cikket meg a HSZ eket is. Szóval akkor minden 3D BD ISO-t visz? Ami 50gb azt is?
Eléggé sokkalom ezt a 40k-t egy lejátszóért de már nincs kedvem géppel szórakozni. Lejjebb mehetne egy kicsit az ára.
24P vel már akkor semmi gondja nincs igaz? Nincs Pesten egy bolt ahol ki is lehetne próbálni?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#62) rappit4 válasza Kabel15 (#61) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, viszi a BD50-t a 3D BD50-t és a 23,976fps-sel sincsen problémája. Minden forintját megéri, én is htpc-ről váltottam és nem bántam meg. Nálam Dinnyésen/Székesfehérváron meglesheted, ha erre jársz. Itt van a fórum topicja, itt is sok információt megtudhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#63) Kabel15 válasza rappit4 (#62) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Köszönöm.
Neten néztem videókat de mindenhol ilyen MKV mókolt 3D ket játszatnak le vele. Sehol se azt amire tényleg használni kéne. mondjuk BD50 ISO. Na de elolvasom a másik topic ot, Aztán mérlegelek.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#64) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
van benne magyar menü?
köszi

(#65) rappit4 válasza zsola32 (#64) üzenetére


rappit4
őstag

Van.

(#66) zsola32 válasza rappit4 (#65) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a gyors választ
igazából szüleimnek keresek egy lejátszót.
egy 720p-s plazmára lenne rákötve, házimozi rendszer nélkül.
usb-s hdd-ről lenne etetve, és szempont az avchd ilmek lejátszása.

gondolom alapból tud mindent a gép

(#67) rappit4 válasza zsola32 (#66) üzenetére


rappit4
őstag

Arra tökéletes.

(#68) hanso


hanso
tag

Sziasztok,
A mede8er-em távkapcsolójának a villogója folyamatosan villog.A világítást nem is lehet rajta kapcsolni.
Elemcsere volt,de nem szűnik meg.
Működni működik,de nagyon zavar.
Esetleg tudnátok tippelni megoldást?
KÖszönöm

(#69) rappit4 válasza hanso (#68) üzenetére


rappit4
őstag

Itt próbáld meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.