Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

indulhat

[ Szerkesztve ]

(#2) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Hát a kérdés nehéz,mivel sajnos edigitalnál még csak az 1gb/8gb-s redmi 2 van.Mondjuk én a redmi 2 felé húznék kicsit,mivel maga a dizájnja is jobb,illetve nem akkora batár nagy keret van rajta mint az 1s-en,meg a snapi 410 is egy hosszabb távú befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#3) voyager4.4 válasza qqcqqc (#1) üzenetére


voyager4.4
senior tag

A 2 nem nagyon lépett előre hw tekintetében (64bit, amit majd a lollipop tud kiasználni meg a picivel erősebb grafikus mag, de nyers erőben meg az 1s üti) majd a 2 gigás verzió lesz az igazi.
A 2 mellett szól, hogy tovább lesz támogatva és a helykihasználása is jobb lett, kvázi szebb... de szerintem ennyi...

Remélem tudtam segíteni :B

no fate but what we make

(#4) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Látom ti ketten értitek a dilemmát :C :C
Ha a Redmi2 bővített verziója lenne kapható, nem lenne kérdés, de így....

(#5) TreXesZ válasza qqcqqc (#4) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

igen ez így nagy dilemma,amúgy mennyira vagy zenehalgatós fajta,tehát mennyire kellene az a füles?

(#6) qqcqqc válasza TreXesZ (#5) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát szoktam zenét hallgatni telefonról. Kb 1-2 óra naponta utazás közben.
A mostani BT fülesem már haldoklik, naponta kell tölteni, ezért gondoltam, hogy néznék újat.
A másik, hogy a Redmi2 most csak rendelésre van, az 1s meg ott a boltban.

(#7) voyager4.4 válasza qqcqqc (#6) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Akkor úgy tűnik eldőlt.
1s

no fate but what we make

(#8) qqcqqc válasza voyager4.4 (#7) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát azért együtt lehet élni még vele egy darabig, ha az embernek lesz egy jobb telefonja :DD
max gyűjteni kell egy fülesre

(#9) voyager4.4 válasza qqcqqc (#8) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem jobb egyébként a 2 szvsz. (Inkább más)

no fate but what we make

(#10) qqcqqc válasza voyager4.4 (#9) üzenetére


qqcqqc
őstag

NA ezaz, ha az 1s kap még támogatást (nyalóka), akkor az lenne a befutó.
De erről nincs hír.

(#11) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Állítólag 5.0-t kapni fog még 1s,bár nem biztos,bár szerintem még nyugattan várhat,majd ha kilesz javítva az 5.0 betegségei.De am edignél ha rendlésre is van,az nem sok idő még úgyse.

(#12) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Amúgy a redmi note 4g nem jöhet szóba,vagy phabletet biztos nem akarsz??

(#13) qqcqqc válasza TreXesZ (#12) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nagyképű :)
És hát azért a keret.
57.000 Ft van levásárolni....
Van egy 7.8-as tabom, azon olvasok netezek. Most zenét is azon hallgatok, nem biztos, hogy kell nekem egy ekkora batár valami.
DE azért elgondolkodom rajta.

(#14) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Habár én gyűlölöm a markat, ez most nem ide tartozik. Én a helyedben mindenképpen az újabbat vennem, hiszen a lolli mint irtak, ki fogja használni az új SOC előnyeit. Szoftveresen tovább is lesz támogatva maga a cucc, es ki tudja. Lehet olyan appok fognak érkezni a play-be, ami mas lesz 64 biten. Ha tehetném, sosem vennem a regebbit, ha ott az új.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) qqcqqc válasza alkatraz3000 (#14) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszi a hozzászólást.
Ezért indítottam az egészet, hogy minden szempontot felvessenek, pró kontra.
Egy közösség okosabb mint egy egyén (bizonyos méretig, mert utána át megy birkacsordába :N )

Várom még a véleményeket, meg lehet engem győzni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Én tuti megvárnám a 2GB-s Redmi 2-t. Kisebb, könnyebb (kicsit az akksi is nagyobb benne) és a GSMarena tesztje szerint jobb hangminőséget produkál. Ja, és ott van az LTE Cat4 képesség (mármint, ha szempont).
Szóval lehet, hogy nem lett 2x gyorsabb a telefon (ma ugye ez szinte már kötelező), de pont ott javítottak rajta ahol kellett. Bár lenne egy ugyanilyenjük 4.3"-al ...

[ Szerkesztve ]

(#17) qqcqqc válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én is megvárnám.
De ha kiállítják a levásárlásra szóló igazolást, akkor nem tudom mennyi idő van.
A normál Redmi2 is csak rendelésre van és csak egy hete vitték fel.
Ja és mennyi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#18) voyager4.4 válasza qqcqqc (#17) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Hát ha a Redmi 2 60-on nyitott, mérget vehetsz rá, hogy a bővített drágább lesz.

no fate but what we make

(#19) <Adamsky> válasza qqcqqc (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... azt a jó ég tudja. Pénzt nem tudsz kérni? Rendeld meg majd inkább kintről ;)

(#20) qqcqqc válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


qqcqqc
őstag

ilyenkor egy igazolást adnak, a kereskedők nem nagyon adnak pénzt, max vásárlási utalványt.
És kéne telefon is sürgősen, most a nejem telefonját használom, nála meg egy púpos aksis Nokia van, ami töltő nélkül nem nagyon megy.
Hál istennek egy 4 hetes gyerek mellett nem nagyon kószál el a konnektor mellől. :)

(#21) Szoszo94 válasza qqcqqc (#20) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tudtommal nem vagy köteles az utalványt/igazolást elfogadni, ha nem tudják cserélni/javítani a készüléket, az árát is visszakérheted. :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22) Proky22


Proky22
csendes tag

Sziasztok. Tudom nem ide tartozik (csak egy kicsit) Telefont vennék, de nem tudok dönteni ezek közül segítenétek?
THL T6 pro 44.900 Ft
Honor 3c 47.900 Ft
Xiaomi Redmi 1S 49.900 Ft
LG L Bello 49.900 Ft
Vagy van esetleg valami ezektől jobb vétel max. 50.000 Ft-ig?
Ezeket mind itthon venném újonnan. Válaszotokat előre is köszönöm. :R
Valami kis rövid indok, hogy miért vagy miért ne. Köszi
Sziasztok.

(#23) <Adamsky> válasza qqcqqc (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szoszo94-nek igaza lehet. Szerintem érdemes lenne utána nézned, hogy mik a jogaid. Szerintem sem "erőltethetnek" rád akármit. Persze, ha "gyorsan kell" valami, akkor megint más a helyzet. Valahol azt olvastam, hogy a 2GB-s Redmi 2 valamikor feb. 23 környékén lesz kapható (gondolom kinn). Szóval, ha nem tudsz várni, akkor a 2GB-s Redmi kilőve. Az 1s egyébként nem rossz készülék, sőt! Csupán a Redmi 2 (főleg 2 GB-al) -- szerintem -- jobb. ;)

(#24) qqcqqc válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igaza van, vissza kérhetem a pénzem. Mint írtam eléggé sürgős a telefon vásárlás.
A bővített Redmi2 a héttől kapható, de ez még elég kinai verzió. Mire lesz európai (értsd van rajta google szolgáltatás hónapok). A sima Redmi2 is csak rendelhető, az e-digital-nál van ára, az importőr Wayteq webshopjában az árnál az áll, hogy érdeklődj.
Ezért indítottam ezt az eszmecserét, mert tényleg nem tudom, hogy a Redmi2 procija (technikailag más különbség nincs a két telefon között) megér-e 10 eFT-ot.

(#25) <Adamsky> válasza qqcqqc (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én Mi2s-t használtam az elején kínai / angol ROM-al. A legnagyobb baja az ékezetes betűk megjelenítése volt (látszottak, de kicsit nyomik voltak a többihez képest, de meg volt rá az "okosság"). Egyébként minden tökéletesen működötti így is. Google szolgáltatást (Play-t) tök könnyű volt rátenni.
Szóval no para! Ez Android, itt (szinte) mindent meg lehet oldani. ;) Nálam ez tuti nem lenne kizáró ok.

(#26) attilav2 válasza TreXesZ (#11) üzenetére


attilav2
őstag

qqcqqc, trexesz:
Hát CM12 már fut redmi1s-n, csak a gsm wcdma-t (=mobilhálózat hanghívás) nem tudják alatta működésre bírni.
Szóval a nemhivatalos lollipop is teljesen bizonytalan. A mostani xiaomi.eu v50 multilang rommal egyelőre jól elvagyok, de ez csak 4.3. CM11 4.4 van rá stabil, de a telefonálási hangerőt nem bírtam alatta állítani az fix volt ezért visszaraktam a gyári romot. A kérdést inkább az dönti el hogy mennyi ideig vásárolhatod le ezt az összeget és addig lesz e redmi2 bővített kiadás, én sűrűn küldeném a leveleket a wayteq-nak, meg az edigitalnak hogy várható e a közeljövőben, minden email lehtséges címen érdeklődnék, és ha az a válasz hogy a közeljövőben a levásárlási időn belül nem lesz kapható, akkor egyértelműen a sima redmi2 márha ragaszkodsz az edigitalos levásárláshoz, elvben visszakérheted a pénzed, de más majd beírja a jogi hátteret amire hivatkozhatsz én ebben nem vagyok otthon. Edigin kívül pl szóbajöhet a Cubot Zorro 001 Snapdragon 410, 5" HD 1GB/8GB, annyi a bónusz a redmi2-höz képest hogy ismeri a magyarországi LTE frekvenciákat az összest, így lesz gyors mobilneted, míg a redmi2 nem támogat minden lte frekit így ott a gyors net kétesélyes.
Én a helyedben beírnám az igényeimet a dualsimes topikba és majd javasolnak jó ár érték arányú kínai csodákat, érdemes nézegetni pl az MTK 6732 6752 szóval 67xx SoC-os vasakat is, azokban is van 800-as LTE. MT-6589-6582-6592-vel szerelt telók szerintem felejtősek. Vagy snapi vagy MT 67xx közül válassz.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#27) attilav2


attilav2
őstag

(#24) qqcqqc:
Ne legyen sürgős! Okostelefon vásárlást jól meg kell gondolni. Szerválsz addig egy nyomógombos nokiát :DDD Most viccen kívül, és ráérsz eldönteni milyen telefont akarsz. Azért a sima redmi2 60K-ért (annyi az edigitálban) a hiányos LTE frekvenciatámogatás miatt nem olyan jó vétel. Redmi2 bővített _talán_ megéri
itt a 2G ram ami nyom a latba, meg a jobb szoftveres támogatottság, de itt is szintúgy foghíjjas az lte frekitámogatás. Alaposan nézz szét mit szereltek legalább snapi 410-el vagy MT67xx-el és támogatja e a 800-as lte-t, van miből választani és jól meg kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#28) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Köszönöm még egyszer a segítséget.
Redmi 2 lett a befutó.
Nekem elég a 8 GB adattár és az 1 GB ram.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.