Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

jó kis teszt, bár nem az R9-290 szuperlativuszában,
de rendszeresen felbukkannak a fórumon olyan vélemények, hogy egy kétmodúlos AMD vagy ne adj isten valami valami nem is a legújabb i3 is már olyan jól kihajtanak középkategóriás videókártyákat, hogy fölösleges is jobb processzort tenni melléjük...

az eredmények meg ugye /itt is/ magukért beszélnek. Egy frametime mérésre még kiváncsi lettem volna, ott talán még jobban kiugrik, hogy hol is van a szűk keresztmetszet.

J.

(#2) Thunderzolee

Részemről egyszerűbb lenne, ha a játékok készítői feltüntetnék a gépigénynél, h a játék konkrétan hány magot igényel (feladatkezelőben amúgy is látszik, h mennyit mozgat meg). Persze ha folyamatosan skálázódik, és nincs lefixálva mondjuk 2, vagy 4 magra, akkor az más, de csúnya dolognak tartom, mikor egy játékhoz 4 magos processzor szerepel az előzetes specifikációkban, pedig valójában csak 2 dolgozik a játék alatt.

A tesztet amúgy jó volt elolvasni, kellenek az ilyen írások.

Mátyás helyett szerintem Szt. Istvánt akartál írni.
Vagy egy nullát lehagytál?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) Pete55555 válasza joysefke (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Én konkrétan Ivy/haswell I3-ról olvastam, hogy elég a középkategóriás videókártyákhoz. Volt egy teszt is róla itt logouton pár hónapja. Jobb ugyan egy i5, de a felárat nem feltétlen éri meg, nem jön annyi (min)FPS.

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) RECSKA


RECSKA
veterán

Igényes, korrekt teszt, nagyon jól összeszedett!

Amit bele kellett volna rakni, az egy újabb i7 processzor.

Ugyanis a legújabb i3-4350 pl játékok alatt gond nélkül hozza az alapórajeles i7-920 sebességét...
Nagyon jó processzor volt, s a mai napig az, de ehhez a VGA-hoz szépen látszik, hogy még szénné húzva is nagyon kevés.

Mindenesetre mégegyszer köszönöm a tesztet, és nagyon örvendetes, hogy teszteltél Assetto-val :R :R :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Jó kis teszt lett köszönjük! :R

Ez is megerősítette bennem, hogy jól tettem amikor nemrég mégse i5 4670k-t vettem a 290-hez, hanem egy i7 4770-et :)

Remélem órajelben is elég lesz még jó ideig (3,4ghz@3,9ghz turbo) mert tuningolni azt nem tudom :DDD

(#6) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Nagyon jó teszt! Multis tesztet is öröm volt látni a tesztedben :)

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#7) ricshard444 válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


ricshard444
veterán

Mátyás, mint 10.000-s bankó.

Örülök, hogy tetszik, nem hibátlan és olyan mély, mint szerettem volna, hogy legyen, de így a nyári leállás elejére végülis korrekt összképet alkot szerintem, azt majd megpróbálok egy minőségibb valamivel előhozakodni az ősszel.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy kisebb órajelen hogy alakulnának az eredmények, mondjuk 2-3 GHz között. Így is érdekelne, hogy a 6 mag mennyit hoz a "konyhára". Nekem egy AMD Phenom II X6 1045T és egy Saphire Radeon HD 7770 1Gb kártyám van.

(#9) Nazgul96


Nazgul96
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon élveztem a tesztet! Mindig is vártam egy ilyen tesztre. Rome Total War II fan vagyok és már gondolkodtam i7 6mag +6 szálban, de a mostani teszt bebizonyította nekem, hogy az FX 8350 procim 4Ghz egyenlően tudja felsorakoztatni az fps-t egy HD 6990-nel, egy i7 6 magos HT szörny ellen melynek órajele nagyobb mint 4,8Ghz és R9 290-nel dolgozik. Most jön a kérdés ezek szerint mivel egy HD 6990 CF-fel gyengébb egy R9 290-nél (CF=1,6-szoros szorzó). Tehát így minden területen az Intel 6 magos szörnyei vesztenek. Lehet hogy egy jól optimalizált programban erősebbek az Intelek, más esetben viszont az FX Vishera 8 magos CPU-i nyernek. Ha viszont egy program jól van optimalizálva az már szépen fut és nem kell szebben futnia, de egy optimalizálatlan programnál ez fontos. Esetleg felmerül az a kérdés amit régóta tapasztalok, hogy a régebben írt játékok a régebbi videokártyákon jobban futnak mint az erősebb újakon. Nálam kifagytak már 1995-ben írt játékok új HD 6000-res szérián, de egy GT 8800-nál még tökéletesen futnak.
Üdv:
Nazgul96

(#10) ivana válasza Zsocó (#8) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem x4-em van és HD7850-em (ez volt jó áron, a 7770-hez képest a +5k megérte), ha váltok akkor a procit i5-re vagy ha lesz rá pénz i7-re (de ahhoz lehet berakok 16GB ramot).

(#11) Nazgul96 válasza joysefke (#1) üzenetére


Nazgul96
csendes tag

Az R9 az ár érték szuperlatívusz és egy GPUmagban a legerősebb kivétel GTX 780 Ti de az nem sokkal erősebb max 5-6% a tesztek alapján így egyértelmű miért is ez a szuperlatívuszok egyike. És az R9 optimalizáltabb kártya.

(#12) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Eretnekség! Mindenki tudja, hogy az alkalmazások nagy része nem használ ki több mint 2 magot és, hogy az i3 és az FX-6300 minden GPU alá elég! ;]

What I cannot create, I do not understand

(#13) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ebbe ne eld bele magad, régi 6-magos i7 volt tesztelve, játékokban egy új i5 leiskolazza a régi i7-et, hatmeg egy új...

(#14) Speeedfire válasza ricshard444 (#7) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mátyás az 1000-res, Szent István a 10000-res.

Jó kis cikk. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Nazgul96


Nazgul96
csendes tag

Lehet, hogy eretnekség de ez a helyzet. Miért nehéz elfogadni hogy 6 mag vs 8 mag egyértelműen erősebb a 8 mag és azt hogy AMD ATI kártyával Intel NVIDIA-val nyomul együtt szívesebben, bár mostanában az NV egy kicsit gyenge pl: GTX TITAN Z. És mint írtam nem biztos, hogy a processzor, hanem a videokártya az oka a jelenségnek.

(#16) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szeretek is meg nem is ilyen jó teszteket olvasni.Szeretek,mert jó,hasznos és a fejlesztésekhez mindenképp jó támpontot ad,viszont a végére kb azt éreztem h az I7 2600asom helyett azonnal vennem kell legalább egy k-s ivyt! :) aztán tolok egy kis bf3 multit,és megnyugszik a lelkem... :D
a régi I7esek nevében azt tudom mondani,hogy erős stabil procik,sztem még legalább 3 év mire Én elkezdek azon gondolkozni h jobb kéne... persze ez nyilván HUF kérdése is,mert ha el lennék eresztve,letojnám és megvenném mindenből a legjobbat :)

(#17) ricshard444 válasza Speeedfire (#14) üzenetére


ricshard444
veterán

Bocsánat, valóban, keverem a fejüket :N

:R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#18) Pete55555 válasza Nazgul96 (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

AMD ATI kártyával Intel NVIDIA-val nyomul együtt szívesebben

Ez nettó f*szság

...Szeretem leracsniztatni...

(#19) pakriksz válasza joysefke (#1) üzenetére


pakriksz
őstag

igen az eredmények magukért beszélnek, mantle alatt a 4 mag ht nélkül kb annyit hoz mint 6 mag plusz HT :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#20) PandaMonium válasza Nazgul96 (#15) üzenetére


PandaMonium
őstag

Bocsánat, pedig próbáltam olyan egyértelművé tenni a szarkazmust amennyire lehet, de megtanulhattam volna már, hogy az interneten nem szabad ilyen szintű intelligenciát megkövetelő dolgokkal dobálózni. :DDD

Egyébként erről az AMD-ATI (ja és jelzem, olyan, hogy ATI már jó pár éve nem létezik, AMD papa 2006 környékén felvásárolta az ATI-t ;) ), Intel-NVidia páros hülyeségről le kéne már szoknia a népnek, semmi köze a kettőnek egymáshoz. :N

What I cannot create, I do not understand

(#21) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nekem egy jó nagy flame kérdésem lenne, de sajnos én vacillálok rajta, tudnom kellene, kinek mi a véleménye.

Olyan munkakörben vagyok, hogy 2 monitort kell használni és hamarosan jön a harmadik. Viszont játék az sohasincsen, még flash sem, elég-e erre az integrált intel GPU?
És abból számít, hogy melyiket veszem? Észrevenném, ha mondjuk egy R9 270-et tennék bele?

A legerőforrásigényesebb program a böngésző. Tényleg outlook, excel, böngésző 3-5 füllel, meg sticky notesek mennek általában, semmi komoly.

Észrevenném-e, ha egy i3/i5 (haswell vagy ivy bridge) menne, vagy egy Celeron G1830 is elég?

Természetesen SSD és 8 giga ram lesz/van a gépben, csak a processzoron és a VGA-n gondolkozom.

Ha valakinek ebben van tapasztalata, meghallgatnám! Köszönöm.

(#22) joysefke válasza pakriksz (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

jelenleg kettő azaz "2" játék támogatja a Mantlet...

J.

(#23) ivana válasza Krugszvele (#21) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem elégnek kell lennie (3xfullHD-hoz), nem olyan gyenge az az intel gpu, feltéve persze, hogy az adott lapra rá tudod kötni a 3-at, a display port jót tesz. R9 270 az mindeképpen az ágyúval verébre esete, ha érdemes is berakni valamit akkor az nem nagyobb valami alsó kategóriás gcn-es kártyánál.

A celeron viszont szerintem felejsd el, minimum i3. Gondolom erős multitasking lesz, ha 3 monitor van, ehhez a celeron gyenge + a gpuja is elég gyenge.

(#24) PandaMonium válasza Krugszvele (#21) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha semmi komolyabb GPU-accelerated alkalmazást (pl. modellezés, photoshop, videoszerkesztés, stb.) akkor bőven elég lesz az integrált videokártya, semmi különbséget nem tapasztalsz majd egy dedikált kártyával szemben (maximum az alacsonyabb fogyasztást és halkabb üzemelést :D ). Ha viszont már nem veszel dedikált videokártyát, érdemesebb jobb fajta integrálttal felszerelt CPU-t venni, pl. egy 4. generációs i3 HD4600 -al már bőven elég volna azokra a dolgokra amikre neked kell. Celeron viszont max HTPC meg egyéb gyenge szerverekre való, de leginkább tűzre. :DDD Ja és egyébként szívesen segítünk, de ez itt elég erősen off-topic, megvannak az erre megfelelő topikok. ;)

What I cannot create, I do not understand

(#25) sb válasza RECSKA (#4) üzenetére


sb
veterán

Én is megnézném az 1155/1150 vonalat inkább ilyen téren.

Bevallom kicsit szkeptikusan fogadtam, hogy ennyit dob 4 mag felett +2 mag és/vagy +HT.
Ráadásul még Mantle alatt is...

(#26) sb válasza PandaMonium (#24) üzenetére


sb
veterán

A legerőforrásigényesebb program a böngésző. Tényleg outlook, excel, böngésző 3-5 füllel, meg sticky notesek mennek általában, semmi komoly.
...
Észrevenném-e, ha egy i3/i5 (haswell vagy ivy bridge) menne, vagy egy Celeron G1830 is elég?

Azért bőven nem rosszak a 2 magos Pentium/Celeron procik.
Ilyen felhasználás mellett vakteszten se nagyon lehetne megkülönböztetni egy Celeront egy i5-től. Persze SSD mellett. :)
Tapasztalatból mondom.

Játék, erőforrás-igényesebb munka, render nyilván más téma.

[ Szerkesztve ]

(#27) Luck Dragon

Jó volt olvasni tesztet, köszönöm. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) PandaMonium válasza sb (#26) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nekem a régebbi (azt hiszem talán 2. generációs) Celeron szériával volt tapasztalatom, az elég katasztrofális élmény volt, de lehet azóta sokat javultak. Sőt, pár YT videót nézve a G1830-ról azt kell mondjam nem is rossz (de ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy nem kell sokat várni tőle). :K

What I cannot create, I do not understand

(#29) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

végre :D remélem majd egy evga sr2 tesztet nem utasítasz vissza ha úgy alakul ;]

(#30) energy4ever


energy4ever
addikt

Kivancsi lennek egy 12 magos 24 szallas dual xeon processzoros gepre is!
Jo cikk, jo volt olvasni! :)

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szépen leírt és bemutatott teszt! Végre van olyan aki veszi a fáradtságot és csinál egy ilyet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a tesztet. Ezek szerint játékra igen is kell a 4+4 mag FHD-hoz.
De lesz még itt helye a 8+8-as processzoroknak is. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33) #16939776


#16939776
törölt tag

Frame time-ok hozhatnának még érdekességet, főleg HT-on.

(#34) D1Rect válasza joysefke (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

"de rendszeresen felbukkannak a fórumon olyan vélemények, hogy egy kétmodúlos AMD vagy ne adj isten valami valami nem is a legújabb i3 is már olyan jól kihajtanak középkategóriás videókártyákat, hogy fölösleges is jobb processzort tenni melléjük..."

Mert ez így is van, a népszerűbb játékok közül a BF sorozat alá "musthave" az erősebb processzor.
(félreértések elkerülése végett a 200$ körüli VGA-k a középkategória)

(#35) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Tudom hogy számtalanszor monták már: Ezek a grafikonok fizikai fájdalmat okoznak. Gusztustalan, rendezetlen átláthatatlan. Nézz majd meg egyszer egy PHs vagy TPUs grafikont.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) joysefke válasza D1Rect (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon sok játék még középkategóriás GPU mellett is észrevehetően profitál az i3-nál erősebb processzortól.: simább, mikrolagg mentesebb futással hálálja meg a gyorsabb CPU-t.

Tehát fölöslegesnek nem fölösleges és nem is értelmetlen az i3-nál erősebb processzor, max drága és egy eleve szűk keretből öszerakott kompromisszumos gépnél az erősebb proci olyan jószág ami már nem fér bele. Egy i3+270X-OC/760 sokkal jobb választás mint egy i5+7770/GTX650Ti ezt aláírom, de ez még nem jelenti azt, hogy az i5+270X illetve az i3+270X között ne lehetne a játékok egy részénél érezhető a különbség, igen full HD-ban is.

A másik pedig az, hogy aki akkoriban vett egy i5-2500-at annak még ma is van egy épkézláb procija, ami csupán minimális kompromisszumokra kényszeríti játékokban, ha valaki akkoriban megspórolta azt a 10E forintot és vett inkább i3-2100-at (ugye akkoriban az volt az aktuális i3-as sztár), annak az i3-2100 már bőven szűk keresztmetszet egy középkat videókártya mellett, éppen úgy, mint valószínűleg a Haswell i3 lesz 1-2 év múlva, míg ha valaki megvesz egy jobb Haswell i5-t, akkor az azért lényegesen tovább kitart és nem késnyszerít komolyabb kompromisszumokra...

J.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sanya


Sanya
nagyúr

nagyon tetszenek a grafikonjaid, kifejezik a kreativitásodat. Hogy az első után átléptem az egészen, mert tartalmat mögötte nem lehetett értelmezni? Hát ez van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) pakriksz válasza joysefke (#36) üzenetére


pakriksz
őstag

"simább, mikrolagg mentesebb futással hálálja meg a gyorsabb CPU-t."

Ehhez nem kell gyorsabb cpu csak leállítani a háttérben futó szemetet, ami 2-ből 1 magot felzabál (hulladék vírusirtók, "mindentkiírunk az asztalra még a ventilátor csapágyak olajozottságának szintjét is", meg a többi CPU és memóriazabáló okosságot. Kb a frostbite motoron, és néhány nagy költségvetésű mainstream játék kívül még mindig nemnagyon van játék ami 2-nél több magot tud használni, és nem is nagyon lesz amíg a mostani directx van használva.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Szerintem semmi baj nincs a grafikonnal, nem értem, hogy melyik része értelmezhetetlen.

(#40) Mosquito76


Mosquito76
csendes tag

Sziasztok!
Értem az ár/érték maszlagot, de 2014 közepén már ne tartsunk még mindig az első generációs i7-esnél.
Figyelembe véve, hogy egy második generációs i7-es, mivel alapjaiban más felépítésű, eleve azonos órajelen sokkal jobban teljesít.
Erről annak idején voltak tesztek és összehasonlítások, ezt figyelmen kívül hagyni elég fura.

(#41) #16939776 válasza Mosquito76 (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

A cikkíró így érte el a kitűzött célt.
Ennél modernebb natív 6 magos cpu -ha jól tudom- csak 2011-es foglalatra van, i7-2xxx-et nem lehetett volna mivel összehasonlítani.

(#42) BK87 válasza Mosquito76 (#40) üzenetére


BK87
senior tag

Itt van egy teszt régebbi és újabb i7-esekkel azonos órajelen [link]

(#43) D1Rect válasza joysefke (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

"simább, mikrolagg mentesebb futással hálálja meg a gyorsabb CPU-t."
Melyik játékok ezek?

Olykor mérhető különbség, de nem érezhető.
Nagyon hasonló gépem van az egyik barátommal, csak neki i3 van benne, nekem meg i7.
Szóval "fölösleges" az erősebb CPU egy középkategóriás VGA alá, mert a monitort bámulva a felhasználó 0 azaz nulla különbséget érzékel.(kivétel továbbra is néhány speciális eset, mint pl. a BF széria)

Adott keretből inkább picit erősebb GPU-ra és egy/vagy SSD-re érdemes fordítani a pénzt, nem erősebb CPU-ra.

Egy külön téma lehetne az igazán nagy tömegeket megmozgató f2p játékok amik 1-2 magot használnak.

(#44) joysefke válasza D1Rect (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Crysis WH (magasabb órajel miatt) - Crysis 2 (ez megeszi a gépet)- SC2 (magasabb órajel miatt) ezeket próbáltam kétmagos G-Pentiumon és i5-ön is. Bődületes volt a különbség.

X-Com The Bureau, ez tervben van még, talán Frescho tesztelte. Mindig képes volt mikrolaggolni, de az erősebb prociból nagyon profitált..

Nyilván van még egy rakat játék, én ezeket próbáltam két és négymagos processzoron is...

Adott keretből inkább picit erősebb GPU-ra és egy/vagy SSD-re érdemes fordítani a pénzt, nem erősebb CPU-ra

Ebben egyetértünk, de én továbbra is állítom, hogyha tellik, akkor érdemes lehet erősebb procit is venni, mert adott esetben érezhető lesz a különbség..

J.

[ Szerkesztve ]

(#45) he7edik. válasza D1Rect (#43) üzenetére


he7edik.
addikt

Az R9 280X/GTX 770 középkategória a te olvasatodban?

Égő szöveg a flém vázon

(#46) D1Rect válasza joysefke (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Eddig i3-ról volt szó, nem 2 magos pentiumról.

(#45) he7edik.: A 200$ körüli VGA-kat tekintem a középkategóriának.
A 300-400 dollár már felső.
500+ a highend.

(#47) he7edik. válasza D1Rect (#46) üzenetére


he7edik.
addikt

Akkor úgy kérdezem hogy szerinted a felső kategória alján tanyázó VGA-k mellé elég egy 4 szálas i5-ös Ivy/Haswell proci?

Égő szöveg a flém vázon

(#48) joysefke válasza D1Rect (#46) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tudom, nekem Pentiumom volt (G850). Szarul is futottak a dolgok, akkor ástam bele magam jobban a témába (leginkább a 7870-es topikban) olvastam az élménybeszámolókat é a userek saját maguk által készített tesztjeit etc és leesett, hogy a PH-n akkoriban agyba főbe szajkózott állásponttal szemben (hogy nagy felbontáshoz erős VGA kell és nem erős processzor) a valóság az, hogy gyakran kell az erős processzor is.

J.

(#49) D1Rect válasza he7edik. (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, nem látom értelmét az i7 felárnak.
Nagyon leegyszerűsítve általában kb. dupláját érdemes VGA-ra költeni a CPU árának.
(nyilván úgy, hogy mindkettő megfontolt választás és nem véletlenszerűen bökünk rá az árlistára)

(#48) joysefke: Azért egy G850 tényleg kevés egy 7870-hez.
Ha jól rémlik abból a szériából a G530 körül volt az amit érdemes volt megvenni egy belépőszintű VGA mellé.

[ Szerkesztve ]

(#50) Chosen


Chosen
addikt

Grat a cikkhez, de alig tudom elolvasni a grafikonokat. :( Viszonylag jó szemem van, de szinte fájdalmas volt kiolvasni a tartalmat, ezért 1-2 után feladtam, pedig nagyon érdekelne.

Hogy legyen valami javaslat is, az Anandtech grafikonját tudom felhozni példaként. Katt Foglalkoztam egy ideig a témával, amitől nehezebb az olvasás:

-Talpas betűtípus, a grafikon sorain a "glow" effekt; túl nagy kontraszt a színek között; árnyék a betű mögött; 3D effekt a sorokon; homogén háttér hiánya

Amikkel ezek orvosolhatók:
-Talp nélküli betűk (sans serif, pl Arial, Helvetica); Glow effekt lenullázása, a színeket közelebb hozni egymáshoz, csak a lényeget kiemelni eltérővel, árnyék nélküli betűk; 2D grafikonra állítani; ha már a játékból van berakva kép akkor blur-t tolni rá és azonnal tökéletes háttérré válik és az olvashatóságot sem rontja pl: Katt

Ez csak ez kis szelete volt a dolognak, nem akarok ide offolni túl sokat, de remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.