Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) qqcqqc


qqcqqc
őstag


az enyém ilyen

(#652) 92dawe92


92dawe92
csendes tag

na sikerült !
végre fenn van a miui !:D :DD
köszönöm a segítségeteket

(#653) 92dawe92


92dawe92
csendes tag

Egyébként ezzel tudtam csak rootolni!!
a többivel nem ment mindig ledobta a gép aztán újra csatlakozott!!!

[link]

(#654) wigo70 válasza 92dawe92 (#653) üzenetére


wigo70
tag

az a vicc,hogy a rootolás függ a pc-től,op-rendszertől,flashtooltól...stb. amivel nekem megy,azzal neked nem biztos hogy menni fog.

(#655) Almos válasza wigo70 (#633) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm a linket, sajnos csak most jutott időm foglalkozni vele.

Letöltöttem a fájlt, viszont sajnos már a driver telepítéssel is gondom volt, mert win7 64 bit alatt nem tudtam feltelepíteni, "Access refused" hibát ad a windows...
A neten találtam egy "MT6575 USB VCOM" drivert, aminek a mérete byte-ra, a tartalma pedig betűre megegyezett a "JB orig" csomagban találttal, ellenben ezt fel tudtam telepíteni.

Ezek után léptem volna a következő lépesre, hogy ellenőrizzem a portot, ahogyan a mellékelt .pdf fájlban szerepel, de a hivatkozott usbdeview.exe nincs a fájlok között. Így elgondolkodtam, hogy biztosan ezeket a lépéseket kell-e követnem egy sima 4500 esetében is, vagy ez csak a 4500T-hez jó? Ráadásul már nem is látom az eszközkezelőben a Mediatek preloadert...

Visszanéztem a korábbi hozzászólásokat, de nem igazán tudom, hogy melyikre hozzászólásodra gondoltál...

Ha jól értem, az eredeti fw újraflasheléséhez is rootolni kellene a telefont? Alapvetően az a probléma, hogy a telefon és a storage is titkosítva lett, így bár bekapcsolni még csak-csak be lehet, de utána nem tudom ellenőrizni, hogy az usb debug mód és társai be vannak-e kapcsolva. Ha jól értettem a hivatkozott hungariandroid-os cikkben szereplő bin4ry root lépéseit, ehhez el kellene érni az android beállításait a telefonon.

Megpróbáltam e szerint a leírás szerint is: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40920260&postcount=261
de hibaüzenetet kapok a végén: SDMMC write failed 3148
De cserébe már legalább nem tudom elindítani a recovery módot ;)

(#656) vszabcsi


vszabcsi
tag

Sziasztok! Fél napig killódtam hogy a win7 lássa a telót. Utánna lefutott a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33 hibátlanul, a teló közben 2x ujraindult. De a ROOT sehol :( Valami ötlet?

(#657) qqcqqc válasza vszabcsi (#656) üzenetére


qqcqqc
őstag

superSU nem lett telepítve?

(#658) vszabcsi válasza qqcqqc (#657) üzenetére


vszabcsi
tag

A superSU valami binárist hiányol, és kilép :(

(#659) wigo70 válasza Almos (#655) üzenetére


wigo70
tag

amit korábban leírtam,az valószínűleg csak a 4500T-hez jó.
de: a preloader akkor települt nálam,amikor kikapcsolva csatlakoztattam a telefont
"Ha jól értem, az eredeti fw újraflasheléséhez is rootolni kellene a telefont? " nem,ha találsz 4500 (sima,nem T)-hez való gyári cuccot,mert azt flashtoollal fel tudod tenni.a CWM mentést csak CWM-el lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#660) wigo70 válasza vszabcsi (#656) üzenetére


wigo70
tag

a bin4ry-vel a JB romot már nem sikerült rootolni csak az ICS-t.a flashtoolal próbáld.

(#661) vszabcsi válasza wigo70 (#660) üzenetére


vszabcsi
tag

Szia! Próbáltam flashtoollal, de nem megy sajna. Most az MTKdroidToolsal próbálkozok, a 2.2.8 elvérzik " --- ERROR : failed on '/data/local/tmp' - Permission denied", a 2.5.0 ill a 2.5.2 a nood szerint vírusos /trójai/ ezért le sem engedi tölteni :( . Valami más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#662) wigo70 válasza vszabcsi (#661) üzenetére


wigo70
tag

driverek fent vannak.? a preloader is? eszközkezelőben nincs kérdőjel ha csatlakoztatod?

[ Szerkesztve ]

(#663) Almos válasza wigo70 (#659) üzenetére


Almos
aktív tag

Egyelőre eddig nem találtam a neten gyári firmware-t, esetleg ilyet másik telefonról nem lehetne lementeni?

(#664) qqcqqc válasza Almos (#663) üzenetére


qqcqqc
őstag

itt néz körül.

(#665) wigo70 válasza Almos (#663) üzenetére


wigo70
tag

4500T-hez [gyári]

(#666) wigo70


wigo70
tag

q képernyöforgatás nektek megy a miui romon?

(#667) szitt


szitt
csendes tag

Tarhely cserere van esettleg valami ujabb megoldas ? Ennel a megoldasnal kutakodtam ezugyben utoljara.
Esettleg ennel a megoldasnal sikerult valahogy a GPS hibat megoldani ?

[ Szerkesztve ]

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#668) qqcqqc válasza szitt (#667) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem megy minden rendesen. tárhelycsere és miui rom.

(#669) ricncore válasza szitt (#667) üzenetére


ricncore
csendes tag

Szia,
én a Link2SD progit használom, meg kell hozzá buherálni az SD kártyát, de nem bonyolult! Leírás itt:
http://forum.androidhungary.com/threads/1267-Tutorial-Link2SD-azaz-hogy-rakhatod-az-%C3%B6sszes-Appod-SD-re
Googlen rákeresel, nézz egy videót a beállításokról, miután telepítetted!

(#670) ricncore


ricncore
csendes tag

Sziasztok,
alábbi címen letölthető a LEWA magyar nyelvet is tartalmazó verziója, ki is próbáltam, képernyőket később csatolom.
Több, mint 3 hete nyúzom, nagyon jó, gyorsabb (és véleményem szerint szebb is), mint a MIUI!

https://mega.co.nz/#!Yo4zDahA!X5_TSVTn0Ab45mWyzdhSjFjUwJ1kvo3AtsiuGuixefY

(#671) ricncore


ricncore
csendes tag

LEWA OS

http://itcafe.hu/dl/upc/2014-03/14/479226_aqrrpeyqejtofbig_kepernyomentes_1.jpg
http://itcafe.hu/dl/upc/2014-03/14/479226_tgbq6cpgvqidbtsk_kepernyomentes_3.jpg
http://itcafe.hu/dl/upc/2014-03/14/479226_mahtus0x7sedzcdz_kepernyomentes.jpg

[ Szerkesztve ]

(#672) ricncore


ricncore
csendes tag

LEWA

http://itcafe.hu/dl/upc/2014-03/14/479226_ry2xpqgns4tzpwbf_kepernyomentes_2_3.jpg

(#673) __Dave__


__Dave__
csendes tag

Sziasztok!

Honnan érhető el az 1.0.24-es firmware a telefonhoz?
Nekem első verziós 1GHz-es procisom van, amin eredetileg 1.0.8 volt, ezt sikerült frissítenem 1.0.12-re, majd 1.0.14-re. A telefon azt mondja, hogy a legfrisebb verzión van. Lehet hogy a 1.0.24 csak az 1.2 GHz-es modellhez érhető el?

(#674) korcsi válasza __Dave__ (#673) üzenetére


korcsi
veterán

Ahogy mondod!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#675) vszabcsi válasza 92dawe92 (#653) üzenetére


vszabcsi
tag

Szia! A google ezt irja: Ez a fájl vírussal fertőzött. Csak a tulajdonos tölthet le fertőzött fájlokat. :(
Valami ötlet?

(#676) 92dawe92 válasza vszabcsi (#675) üzenetére


92dawe92
csendes tag

hali nem tudom mért írja ezt, de innen letudod szedni a programot

[link]

(#677) 92dawe92


92dawe92
csendes tag

Egyébként nem tudtok vmi jó kis 4.4-es rom-ol nem foglakoznak vele az oroszok esetleg?

(#678) wigo70 válasza 92dawe92 (#677) üzenetére


wigo70
tag

a 4.4 elvileg nem fut MTK procikon.....

(#679) regisz90


regisz90
újonc

Hello! Végigolvastam a fórumot,a telefonommal minden rendben csupán a tárhely zavar. Melyik akkor most a legbiztonságosabb megoldás rá? Tehát nem össze vissza megbízhatatlan romokat akarok rakni, nem szeretnék semmit elrontani rajta. 16GB SD kártyám van, jó lenne oda pakolni az appokat. Tehát minimális beavatkozással tárhelybővítés a cél.

(#680) wigo70 válasza regisz90 (#679) üzenetére


wigo70
tag

két lehetőség van:
1. valami programmal vagy egyenként átteszed a progikat az sd-re.ekkor is marad a fél gigás részen a progikból valamennyi..
2. az 512Mb-os és a 2GB-os részt felcseréled.ehhez rootolni kell a telefont a fentebbi leírásoknak megfelelően,majd [ezzel] lehet felcserélni. ha jól emlékszem,a leírás megvan fentebb.

(#681) brtzsolt


brtzsolt
újonc

Sziasztok.

Elég sok fórumon olvastam már rengeteget de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre.
Segítséget szeretnék kérni:
Problémám a következő:
Telefont rádugom gépre felismeri -> feltelepítem a drivert amit kér (illetve itt is megtaláltam) és innentől kezdődik a buli. A telefont felismeri majd 5mp -belül le is csatlakozik. Próbáltam a flashtool -t ráerőltetni, de semmi, egyetlen alkalommal fut végig a piros csík, ha a Volume UP gombot végig benyomva tartom. Próbáltam aksival és aksi nélkül is. Kérlek ha tud valaki megoldást a problémámra segítsen. :(
Win 7 64 biten próbálkoztam.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Zsolti

(#682) wigo70 válasza brtzsolt (#681) üzenetére


wigo70
tag

mit akarsz csinálni?
akksi ki,flashtool indít majd pl a scatter file beolvas-letöltre katt,majd csak ezután dugod be a telót akksi nélkül.
ha így sem megy,akkor keress ADB drivert

(#683) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Prestigio 4500-at rootoltam a kingo nevü progival és feltettem a link2sd progit.
Kérdéseim:
1. A gyári állapotot hogy tudom visszaállítani, egyszerűen csak visszaállítom a gyári beállításokat, vagy kell egyebet is tenni a telefonnal?
2. A link2sd program, hogy ha linkelni akakrok egy progit, akkor azt írja ki, hogy "Invalid package" ez miért van, és hogy lehet kiküszöbölni a hibát. Eleinte működött...

(#684) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sehol senki?

(#685) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Szombathely, és Zalaegerszeg környékén tudna valaki személyesen segíteni a partíció cserében. A lin2sd nem működik nekem, pakage invalid, azt írja ki, amikor linkelni akarom.

(#686) Tegla80 válasza gumimaci1235 (#684) üzenetére


Tegla80
addikt

En spec jelen vagyok,de mivel alap 4.0.4 el hasznalom erintettlenul(kozel 2eves),igy sokra nem mesz velem. Nekem alapban megfelel es nincs vele gondom.
Keresozz picit es lehet megoldod magad is a leirtakbol,vagy figyelgesd a topic ot,mert ha jar erre olyan aki erti,h mit szeretnel,tuti segit.

Sony® & PlayStation®

(#687) wigo70 válasza gumimaci1235 (#683) üzenetére


wigo70
tag

feljebb minden le van írva

(#688) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Ha csatlakoztatom a telefont akku nélkül a számítógéphez, hol megjelenik az mtk.... az eszközkezelőben majd eltűnik.
Miközben előbukkan eltűnt, valahogy sikerült feltelepítenem a drivert, de most hiába dugom a gépre, nem is látszik az eszközkezelőben. Sürgős segítséget kérnék, hogy mi lehet a gond? Már 2 gépne is próbáltam win7 és xp-n is, ugyan az a probléma.

(#689) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ebben a modellben van a fejlesztöi lehetőségek közt háttérfolyamatok korlátozása?

Maine coon

(#690) Tegla80 válasza atosan (#689) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Nalam 4.0.4 alatt nincs
(mire is jo vagy sem ez??)

Sony® & PlayStation®

(#691) atosan válasza Tegla80 (#690) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nem tudom, hogy az Ics-ben van e már ilyen :( Jb-nél, normál körülmények közt a build számra hétszer rákattintva elöjön a fejlesztöi beállítások, azt hiszem 4.1.2-nél alapból ott van. Azon belül van olyan, hogy háttérfolyamatok korlátozása, itt a többi telefonomnál a "legfeljebb 4 folyamat" lehetöséget szoktam választani, ez jót tesz a gördülékenységnek, ezáltal az akkuidönek is. Mivel más Prestigio topicban nem igazán válaszoltak, azért próbálkozom itt. Ennél a modellnél (5300) benne van a fejlesztöi beállitások, viszont, csak három opció van benne (usb hibaelháritás, hamis helyek engedélyezése, töltés alatt nem kapcsol ki a kijelzö). Normál körülmények közt itt cca 30 egynéhény neállitási lehetöségnek kéne lenni. Nem tudom, hogy a Prestigio korlátozta e le, vagy máshova dugta. Legvégsö esetben hétfön a szervizt felhivom, mit tudnak róla. Nem annyira égetö, csak megszoktam, és most már piszkálja az agyam merre lehet.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#692) wigo70 válasza atosan (#689) üzenetére


wigo70
tag

van a fejlesztői lehetőségek közt.4.1.2 gyári rom

(#693) atosan válasza wigo70 (#692) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm válaszod,
Akkor ebben nagyon elrejthették, vagy direkt kihagyták, vagy nem tom :W
Pont a leghasznosabb cuccot.

Maine coon

(#694) Tegla80 válasza atosan (#691) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam is azok vannak amit irtal.....
En amugy a guglis dolgokat likvidaltam root nelkul,de ezt csak az alap droidon lehet.....
"gugli off" es igy korrekt uzemidoket produkal.....
"6napos uzemido"

Sony® & PlayStation®

(#695) atosan válasza Tegla80 (#694) üzenetére


atosan
addikt

Ok, köszi :R

Maine coon

(#696) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

A tárhelycsere sikerült, az 512MB és a 2 GB rész felcserélése. Így is tökéletesen működik a készülék. Azóta nem bosszant pl.: "az email szolgáltatás leállt, mert kevés a memória..." üzenet Köszönöm a segítséget a segítőknek!

(#697) krampoosz válasza Tegla80 (#694) üzenetére


krampoosz
tag

Szia, köszi az ötletet, én is letiltottam a fölösleges guglis appokat, viszont nekem ezután nem látszik az összes alkalmazás között egyik sem, neked pedig látszik az app és a státusza is. Ezt hogy lehet beállítani ?

(#698) krampoosz


krampoosz
tag

Időközben megtaláltam, a végén volt !

(#699) gumimaci1235 válasza krampoosz (#698) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szerintem nem érdemes letiltani az alkalmazásokat, csak korlátozni. Erre nekem tökéletesen bevállt a Deep Sleep Battery Saver. Bőven elég ha mondjuk 15 percenként nézi meg az üzeneteket, szinkronizálja a címtárat stb. De ez ez időtartam szabadon állítható. Be lehet állítani a mélyalvást, és azt, hogy milyen időközönként engedje a telónak a netet. Ez jelentősen megnöveli az üzemidőt. Eddig az akkumulátor információinál a google szolgáltatás és egyéb háttérben futó programok használtak el egy csomó energiát, most alig.
Már próbáltam több ilyen progit, de azok nem kezelték rendesen pl. a mobilnet ki és bekapcsolását. Ez remekül kezeli azt is.
Ajánlom mindenkinek, egy próbát megér sztem.

[ Szerkesztve ]

(#700) Tegla80 válasza gumimaci1235 (#699) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam ha aktivak voltak a nyamvad gugli ficsorok akkor messze azok vittek az energiafogyasztast....sosem hasznaltam,de megis.... probaltam par dolgot mire ez mellett dontottem.....
Gmail igy is frissul,csak a sok xar mellette nem .

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.