Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BIROD5


BIROD5
tag

Hali !
Ma vásároltam egy 4500-ast ,feltettem a JB-t .
Minden kafa csak az üzenetekbe belépve valami román nyelven írogat ,minden más magyar .
Valami ötlet ?
Köszi.

(#352) Medve81 válasza BIROD5 (#351) üzenetére


Medve81
tag

Másnál is előfordult ez a bug.
Szerintem tedd fel pl a Handset SMS progit, azzal jó lesz!

Remélem ezt a hibát hamarosan javítják!

(#353) fpy_


fpy_
aktív tag

Nem fogadott hívásnál az értesítő LED jelez nektek JB alatt? Fekete 4500 1GHz...., nekem nem!

(#354) wigo70 válasza qqcqqc (#317) üzenetére


wigo70
tag

ez a rom cserélés fehér 4500t-n is működik?

(#355) Medve81 válasza fpy_ (#353) üzenetére


Medve81
tag

Igen, jelez.

(#357) BIROD5


BIROD5
tag

Szasztok !
Most nézem a GPS sem műkszik.
Kérjem a cserét v. van valami ötlet?
Köszi.

(#358) fpy_ válasza Medve81 (#355) üzenetére


fpy_
aktív tag

Köszi, akkor csak nálam van gond....nem lesz egyszerű megfejteni, beállításoknál nem találom, hogy ez kapcsolható lenne...

(#359) fpy_ válasza BIROD5 (#357) üzenetére


fpy_
aktív tag

Egyáltalán? Nem csak lassan talál jelet? A Prestigio.hu-n van támogatás...lehet kérdezni a szervíztől
Nálam a LED nem jelez....holnap gyári beállítások visszaállítása és újratelepítés lesz.....meglátjuk.

(#360) Medve81 válasza laca.papp (#301) üzenetére


Medve81
tag

A rootololás után még mindig minden rendben!
Sajnos sok program csak akkor fut rendesen, ha a belső memóriában, így viszont az 500MB-t gyorsan betelik!

(#361) qqcqqc válasza Medve81 (#360) üzenetére


qqcqqc
őstag

én ezért paricionáltam át. most 1,5 a rendszer és 500 MB a tárhely

(#362) Medve81 válasza qqcqqc (#361) üzenetére


Medve81
tag

1,5 GB helyre pakolhatsz programokat?
Mi megy akkor a maradék 500 MB-ra?
Melyik leírás alapján csináltad?

(#363) fpy_


fpy_
aktív tag

Sztereo bluetooth eszközt használ valaki? Headset v. külső hangszóró? Kompatibilisek a telefonunnkal ezek az eszközök?

(#364) qqcqqc válasza Medve81 (#362) üzenetére


qqcqqc
őstag

keress vissza itt 2-3 alkalommal már belinkeltem.
megfordítja az arányokat, alapban 500 MB a rendszer számára fennmaradt hely, és 1,5 GB az "sd", azaz a felhasználói hely, de ugye erre nem tudsz programokat áttenni, csak a külső valódi sd kártyára.
ezzel a megoldással 500 MB lesz az "sd", vagyis a felhasználói adatoknak (zene, stb.) fenntartott hely és 1,5 GB ahova a progikat telepítetted. igaz, így kell egy nagyobb microsd, nekem egy 16 BG class 10 van pluszban.

(#365) qqcqqc válasza fpy_ (#363) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem egy régebbi sonyericcson bt fülesem van, azzal rendesen megy, nem dobálja, és a vezérlő gombok is működnek.

(#366) Medve81 válasza fpy_ (#363) üzenetére


Medve81
tag

fpy_: Nekem Sony Ericsson MW600-m van, azzal is tökéletesen megy.

qqcqqc: Köszi, szerintem ma meglépem akkor ezt én is!

[ Szerkesztve ]

(#367) wigo70


wigo70
tag

fehér 4500t-vel megy az átparticionálás?
ha igen,melyik módszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#368) Medve81 válasza qqcqqc (#364) üzenetére


Medve81
tag

Ez lenne az?

"STORAGE SWAP TOOL:
Storage space is frequent problem with smartphones, so i have created little "tool" to swap/exchange internal sdcard with external sdcard.
It dont fix space problem at 100%, but it gives you some more space for apps. Try it and you will see
NOTE:If you want to swap storages again - in DEFAULT storage layout, simply flash zip again.My tool is intelligent You can flash it any times you want, they always switch actual storages.

HOW-TO:
1.Download zip and copy it to sdcard
2.Flash zip via CWM (same method like ROM installation)
3.Done

DOWNLOAD:
http://dl.dropbox.com/u/36794394/sto...ool_signed.zip"

(#369) wigo70


wigo70
tag

nincs valakinek gyári romja 4500T-re? esetleg cwm mentés?

(#370) BIROD5


BIROD5
tag

Na bementem ,és kértem a cserét a GPS hiba miatt.
Persze, amilyen szerencsés vagyok nem volt raktáron .
GPS Status & Toolbox . Ez a progi ami monitorozza a GPS-t , az én 4500-om 10-15 perc után talál jelet.
Kipróbáltam egy öreg ZTE blade-n ,5mp. és 10 holdat lát.
Gondolom nem egészséges a PRESITGIO .

(#371) Medve81 válasza BIROD5 (#370) üzenetére


Medve81
tag

Milyen beállításokkal?
Net volt rajta? A-GPS?
Csinálok majd én is egy tesztet!

(#372) wigo70 válasza BIROD5 (#370) üzenetére


wigo70
tag

A Menü/Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál pipáld ki a GPS-t.
● Ugyanitt pipáld ki a GPS EPO-t, erősítsd meg az EPO engedélyezést.
● Lépj be a megjelenő EPO beállításokba és indítsd el a letöltést (Wi-Fi kell hozzá), az EPO fájl infónál ellenőrizd le a letöltést. Miután letöltődtek az EPO adatok, lépj vissza a 'Helymeghatározó szolgáltatások' menübe.
● Pipáld ki az A-GPS-t (Wi-Fi kell hozzá), és a megjelenő A-GPS beállításokban ellenőrizd le, hogy a 'Használt hálózatnál' a 'Csak otthon' legyen megjelölve.

próbáld ki

(#373) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Ma szembesültem én is, hogy sms beállítások nyelve nem kifejezetten magyar. Erre van már valami megoldás?
Próbaként feltettem a go sms-t, ami már egy fokkal jobb. De egyik program estében se tudtam beállítani, hogy ékezetes karaktert gépelve ne vonjon le egy csomó karaktert. Hol lehet ezt kikapcsolni? Alap sms progival, ha több mint 3 sms hosszúságú üzenetet küldök, akkor automatikusan mmsre vált át. Ezt ki lehet kapcsolni?

Köszi

(#374) attszil válasza Medve81 (#368) üzenetére


attszil
tag

Hali! Én megcsináltam, de valamit nem jól mert nem történt semmi!
Tud valaki segíteni?
Feltettem az sd-re mappa nélkül, indít (hangerő+bekapcsoló) zip kiválaszt telepít majd kilép és semmi.)

Üdv.: Attila

11 pro

(#375) Medve81 válasza Relisys (#373) üzenetére


Medve81
tag

4 nappal korábban írtam meg, hogy nekem ezen mi (milyen progi) segített!
Segítek: Handset SMS + a magyar nyelvű kiegészítése

[ Szerkesztve ]

(#376) tfec80 válasza Relisys (#373) üzenetére


tfec80
tag

elvileg készül rá bug fix

(#377) BIROD5 válasza wigo70 (#372) üzenetére


BIROD5
tag

Köszi .
Én voltam a hibás , így már ok a gps.
De a csere megvan ,és nem jártam rosszul .Már az új 1.2 gigást kaptam .
Ezen már a JB. van, és itt érdekes, az sms nyelvezete magyar.
Ami még nagyon jó dolog az az ,hogy míg a régi típusúnak a bőrtokján keresztül alig hallatszott ha csörgött.
Ezen már javítottak ,és csináltak 3 pici furatot a hangszóró felett .

(#378) wigo70 válasza BIROD5 (#377) üzenetére


wigo70
tag

tudnál a rendszeredről 1 biztonsági mentést csinálni és feltenni valahova?

(#379) wigo70


wigo70
tag

valakinek nincs a fehér 4500T-ről biztonsági mentése?

(#380) berta_viktor válasza wigo70 (#379) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Szia!
Itt letöltheted: [link]
Üdv!

(#381) berta_viktor válasza attszil (#374) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Szia!
CWM recovery-val csináltad? Anélkül nem fog menni, mivel a zip fájlnak egyedi aláírása van, amivel csak az gyártó tudja hitelesíteni a saját "update"-eit (hogy idegent ne tudjál felrakni). Valószínűleg a tied is "hitelesített", de csak a fejlesztői aláírással. Szóval ebben az esetben először flasselni kell a telódat CWM-mel.
Üdv!

(#382) berta_viktor válasza wigo70 (#379) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Ja, és itt van egy másik, ami gyári: [link]

(#383) wigo70 válasza berta_viktor (#382) üzenetére


wigo70
tag

igazából nandroid backup kéne.
amit elsőnek linkeltél,annál nem megy a gps

[ Szerkesztve ]

(#384) wigo70 válasza wigo70 (#383) üzenetére


wigo70
tag

második csak update. 4500t-ről kellene egy CWM backup
[link] ami itt van rom,annál szar a mobilnet,de van gps,ha visszateszem az általad belinkelt gyárit,akkor nem megy a gps,mobilnet viszont jó.ja,és ennél a gyári romnál nem megy a rootolás,csak a CWM felrakása... érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#385) GJ70


GJ70
tag

Üdv!

Az sms problémára meg van már a hibajavítás, vagy csak még készül ?
A HandsetSMS-t kipróbáltam, nem tetszik, öntörvényű sokat hibázik.
A GoSMS Pro-t használom most, de túl bonyolult.......csak sms-re, pedig nekem csak erre kellene.

Valaki írta, hogy cserélték a készülékét: régi feketét (1ghz) az újra , ami már 1,2ghz. Mert hogy a miskolci szakszervízben még csak nem is hallottak arról, hogy a közeljövőben kiadját a fekete 1,2 ghz változatot.
Talán valami mást új dizájnal.
Ezért van a fehér, igaz én feketére cseréltem a hátlapot és vettem hozzá egy fekete bőrtokot....így lett pepita.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#386) wigo70 válasza Medve81 (#368) üzenetére


wigo70
tag

Medve81! leírom hogy cseréltem fel a memóriát fehér 4500t-n és jó is,de a felelősség a Tiéd!
1.[link] alapján, a 4. és a 8. oldal az érdekes,felteszed a CWM recoveryt,majd rootolod ha akarod. az első oldalról a biztonság kedvéért letöltöd közben a v5.0 főzött,és a stock romot is.
2. restart recoverybe,csinálsz 1 biztonsági mentést a rendszerről!!!!!!!
3.[link]telepíted,elindítod, max 2GB-ot jelölsz ki!! ez az a program,ami felcseréli a memóriát,de agyonvágja a rendszert.
4.restart CWM reoverybe,biztonsági mentésből restore.(ha fehér 4500t telod van,megoszthatnád a mentésed dropboxon,mert én azt nem csináltam.nem tudtam,hogy a rendszernek annyi,,)
5.kész.megcserélődött véglegesen.közben párszor újrahúztam,a memória maradt..xD

[ Szerkesztve ]

(#387) Medve81 válasza wigo70 (#386) üzenetére


Medve81
tag

Köszi! :)

Hétvégén tuti megcsinálom!
Nekem fekete 4500T-m van, de a szín az másodlagos! :)
Ha nekem sikerült, akkor feleségem fehér 4500T-jét is megmókolom!

(#388) wigo70 válasza Medve81 (#387) üzenetére


wigo70
tag

ja,a 4500T a lényeg meg a mentés.elrontani elég nehéz. a cwm telepítést és a rootolást windows 7 alatt csináld, 8-ra nincs driver

(#389) Medve81 válasza wigo70 (#388) üzenetére


Medve81
tag

7-esem van.
Amint megvan, felteszem netre a mentést és itt közkinccsé teszem!

(#390) wigo70


wigo70
tag

a belső memóriában NE legyen semmi fontos,mert az ugrik..

(#391) berta_viktor válasza wigo70 (#383) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Szia!
Sajnálattal hallom :(. Az android backup alatt gondolom az '.adb' kiterjesztésű fájlra gondolsz? Ez nem tartalmazza az egész rendszert, csak a user adatokat, alkalmazásokat. Ezzel nem lehet teljes visszaállítást csinálni :(. A gyári az tényleg gyári, egyenesen a hivatalos oldalról. Ha azzal nem megy, akkor az gáz. Rootolni azt is lehet (Bin4ry script-je nem fog működni, ha azt használtad volna, mivel ebben a verzióban már javították), csak CWM-el egy csomagot fel kell telepítened: [link]. A memória visszaállításáról olvastam valamit, szintén ugyanazon az fórumon, ahol ez a megoldás van. Mintha az SP Flash tool-al kellene vissza flaselni az EBR1-es szektort.

Üdv!

(#392) berta_viktor válasza wigo70 (#386) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Hagy kérdezzek valamit? Nálad minden simán ment, amikor flas-elted a CWM-et SP flash tool-al? Mert nálam backup-ot minden probléma nélkül csinál, tehát kapcsolat van, kiolvasni tudom, de egyszerűen feltölteni nem. Mindig feldob egy hibaüzenetet. Melyik verziót használod?

Kösz!

(#393) wigo70 válasza berta_viktor (#392) üzenetére


wigo70
tag

Minden simán ment,a fentebb linkelt verziót hasznalom.ha kell,este felteszem dropboxra. A cwm flash utáni mentésre gondoltam.a gyártótól letöltött rom csak update,nem teljes.

[ Szerkesztve ]

(#394) wigo70 válasza berta_viktor (#391) üzenetére


wigo70
tag

A memória cserét u.a. az apk -val vissza lehet csinálni ha gond van.flashtoollal vissza a gyári recovery.... minden mint az eredeti...és én 4500T telorol beszélek!!

[ Szerkesztve ]

(#395) wigo70


wigo70
tag

a CWM-hez és a rootoláshoz szükséges cucc: [link] leírás fentebb

(#396) Medve81


Medve81
tag

"Light translate :

1. download http://uloz.to/x8MnaGh/pap4500t-recovery-flash-zip with password : TECKO
2. connect phone without battery to PC (WinXP-Win7 , for W8 are not drivers)
3. in control panel > device manager click right mouse to MT 65xx preloader and update driver -> MediaTek PreLoader USB VCOM Port or mannualy from folder "Drivers"
4. disconnect phone
5. run Flashtool.exe
6. click to scatter loading and select /PAP4500T Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt , click to open
7. click to download and confirm "YES"
8. turn off phone and connect to PC
8a. download starts itself .. ending with green circle -- recovery installed
8b. dowload starts but driver MediaTek DA USB VCOM Port is installed, flash end with error - > disconnect phone , remove batery and repeat 8.
9. start phone with pressed VOL UP and POWER ... you are in CWM Recovery"

A 2-es pont szerint aksi nélkül kell összekötni a géppel, majd a 4-es szerint széthúzni, és a 8-as szerint kikapcsolni.
Nekem valahol hiányzik egy bekapcsolás, a kérdés az, hogy melyik pontban?

(#397) wigo70 válasza Medve81 (#396) üzenetére


wigo70
tag

lényeg az,hogyha fentvannak a driverek,kikapcsolva kell csatlakoztatni,miután elindítottad a flashtoolt

(#398) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
tud nekem ajánlani valaki,"screenshot" app ot,ami ingyenes és 1szerű kezelni,és műxik ??(esetleg magyar is)

-tok: "5ös bőrlyukasztóval" ütöttem bele 1 lyukat a hangszóró fölé,így már le is kellett halkítanom ,mert üvölt rendesen a tokból.Plusz könnyebben jön ki és be is,mert a levegő így szabadon áramlik ki és be közben.

-aksi, nem kell vennem mégsem.jelenleg "2d6h20m 24% töltöttség mellett.
(kapott egy fullra töltést,majd aksi ki,pihentet 1 nap,majd vissza,lemerít 1% ra,majd újra full-ra és kivesz...... . Ezt megkapta 2szer és most az Én használatom mellett így áll jelenleg. Így már megfelel. (wifi végig bekapcsolva )

kezdem átlátni,mi hol is van, tetszik a készülék.
(igaz ez még csak ICS és abból is régebbi,de nekem megfelel)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#399) moli.hu válasza Tegla80 (#398) üzenetére


moli.hu
őstag

tud nekem ajánlani valaki,"screenshot" app ot,ami ingyenes

bekapcsolo gomb+hangero le gomb egyszerre lenyom

(#400) tfec80 válasza moli.hu (#399) üzenetére


tfec80
tag

nem működik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.