Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) laca.papp


laca.papp
csendes tag

Kedves Medve81 és Wigo70 felhasználók, köszönöm szépen a segítséget, így sikerült megoldanom a root problémáját.

(#302) berta_viktor


berta_viktor
csendes tag

Sziasztok!
Kb 3hete vagyok boldog tulajdonos egy ilyen készüléknek (T-s széria, az-az fehér változat). Feltünt 1-2 dolog, és kíváncsiságból érdekelne, hogy esetleg mások is tapasztalták-e. Az egyik, hogy a töltést jelző LED, már 90%-nál pirosról zöldre vált, ami elméletileg 100%-nál lenne logikus részemről :). A másik, hogy egyik alkalommal töltés közben hívásom volt, és a beszélgetést követően miután ránéztem a kijelzőre azt írta, hogy "overcurrent protection is active". Bár azóta ilyen nem fordult elő töltés alkalmával, persze hívásom se volt közben. Valószínűleg majd kipróbálom legközelebb, hogy ismétlődik-e. A harmadik pedig, hogy nektek a beszéd közbeni hangminőség milyen? Eddig olyat tapasztaltam, hogy mintha a membrán berezonálna, és emitt nem tiszta a hang. Ti hasonló dolgot tapasztaltatok-e? Viszont teljesen megvagyok vele elégetve. Nagyon korrekt. Köszönöm a választ!

(#303) wigo70 válasza berta_viktor (#302) üzenetére


wigo70
tag

töltés nálam is ugyanaz,90%nál zöld,töltés közben volt hívásom,de azt nem láttam,nem is figyeltem...
hang teljesen jó,bár néha mintha halk lenne.de ez függhet a másik féltől is.

(#304) berta_viktor válasza wigo70 (#303) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Igazán köszönöm válaszod! Ezek szerint akkor korrektnek mondható :D. Az akkut meg még meglesem, lehet egyszeri eset volt. Üdv!

(#305) laca.papp


laca.papp
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy többeteknél is előfordult, hogy nem forgatta a telefon a képernyőt, pedig a beállításokban be van pipálva az automatikus forgatás. Nekem is ezt csinálja egy-két hete kb, de pl. navigációnál nagyon zavaró. Az lenne a kérdésem, hogy megjavult e nálatok és ha igen, mitől?!

(#306) __Dave__ válasza laca.papp (#305) üzenetére


__Dave__
csendes tag

Kikapcs, aksi kivesz-betesz mindig segít, de néha spontán is megjavul.

(#307) krampoosz


krampoosz
tag

Jut eszembe elforgatásról: a telót 180 fokkal elforgatva nem követi a forgatást, ez így van ?

(#308) krampoosz


krampoosz
tag

úgy értem, telefonhívásnál, telefonkönyv, stb

[ Szerkesztve ]

(#309) korcsi válasza krampoosz (#308) üzenetére


korcsi
veterán

Tehát fejtetőn nem működik? Ez szerintem normális.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#310) Medve81 válasza laca.papp (#301) üzenetére


Medve81
tag

Egészségedre! :)

A rootolás után át tudsz már helyezni minden programot (gyárilag telepítetteket is, pl. eReader Prestigio, Gmail, Google+, stb.) micro SD kártyára???

(#311) wigo70 válasza Medve81 (#310) üzenetére


wigo70
tag

nem,de viszont a titanium backuppal tudod jegelni vagy törölni

(#312) Medve81 válasza wigo70 (#311) üzenetére


Medve81
tag

Nem az igazi, de jobb a semminél.

Ma került a kezeim közé egy fekete alap 4500 és sajnos ott is csak 500 MB-t lehet felhasználni programok telepítésére. Ami nagyon kevés! :(

(#313) korcsi válasza Medve81 (#312) üzenetére


korcsi
veterán

Ha valaki chrome-ot használ figyeljen oda, mert a gyorsító tár megeszi az összes szabad helyet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#314) tfec80 válasza korcsi (#313) üzenetére


tfec80
tag

és az új firmware-ben előre telepítve van a chrome...

(#316) laca.papp válasza Medve81 (#310) üzenetére


laca.papp
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

Az az igazság, hogy rögtön tettem is fel másik romot( maximálisan elégedett vagyok vele eddig) majd ezt a tárhelyes cuccot is felflasheltem és akkor valahogy megfordítja az 500mb és a 2 gb-os tárhelyet. bár ez utóbbitól néhány telepített programom megadta magát, de ez legyen a legnagyobb gond.

(#317) qqcqqc válasza #45553408 (#315) üzenetére


qqcqqc
őstag

én meg használtam az itt belinkelt átparticiónálást.
azóta 2 GB van a rendszernek, erre mennek a progik és itt van a böngésző ideiglenes tárhelye.
így nincs gond a chrome-mal

(#318) korcsi válasza qqcqqc (#317) üzenetére


korcsi
veterán

De ahhoz rootolt telefon kell, nem? Ami JB-nél még problémás, ha jól tudom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#319) berta_viktor válasza korcsi (#318) üzenetére


berta_viktor
csendes tag

Szia!
HA jól olvastam (nem akarok hülyeséget mondani) akkor nem kell hozzá root. Megfelelő program segítségével a teló EBR1-éről mentést kell készíteni. Majd hex szerkesztővel belejavítani, és visszatölteni. Úgy tapasztaltam, hogy a root-olás problémája gyártó függő, de ennél a készüléknél nem kellene, hogy az legyen. Üdv!

(#320) berta_viktor


berta_viktor
csendes tag

Nem tudom, hogy szó esett-e már erről, de ajánlom figyelmetekbe az Android Debug Bridge-et (adb), és a Google SDK Manager-jét. Segítségükkel elég szépen hozzálehet férni a rendszerhez. Próbáltam 4500T-n, működik. Teljes backup-ot lehet vele csinálni, (rendszer, alkalmazások, data). Elméletileg minden.
Link: [link]

Ha lesz időm, csinálok egy backup-ot, és megpróbálom ezzel root-olni is. Android emulator-on sikerült. Nem szeretnék másik ROM-ot rakni rá. Hátha a gyárival is összejön.

(#321) tfec80 válasza berta_viktor (#320) üzenetére


tfec80
tag

Hajrá! :)

(#322) tfec80


tfec80
tag

Ezt próbálta valaki? [link]

(#323) tfec80


tfec80
tag

Nekem mostanában random újraindul. Nálatok van ilyen? A 4.0.4-es sosem csinálta.

(#325) tfec80 válasza tfec80 (#322) üzenetére


tfec80
tag

hát nekem nem is fut le. installation aborted üzenettel leáll.

(#326) Medve81


Medve81
tag

Jelentem már feketében is lehet kapni 1,2GHz-es készüléket. :)
Itthon már így 2db 4500T készülék van használatban, 1 fekete és 1 fehér!
Tetszenek a telók!!! :D

(#327) Tegla80


Tegla80
addikt

Sziasztok
Tegnaptól Én koptatom tovább tesóm telóját,szóval kaptam 1et. :B
Amit tudni kell: (fekete decemberben lett véve,1ghz, ICS. 4.0.4 és v1.0.08 amit lehetne frissíteni,de "SD kártya bla-bla és nem megy. Más nem telik tőlem :B )
lövésem sincs a droidhoz :D ezért nagy "kupacban" vagyok,h mit is rakjak fel rá. (alapra lett visszaállítva,ha minden igaz és sikerült, bár maradt benne 1-2 app ami nem megy,de jelen van. :B ,
meg mi hogy,meg merre,meg miért is :O ,áááhhhh elvok veszve :F )
Szóval semmi extra dologra nem gondolok,csupán kellene 1 lista ami az "alap app" eket tartalmazza.
olvasgattam a topicot kinek mi a tapasztalata és ezért gondoltam talán van(csináltok gyorsba az utókornak :B ) lista az ilyen "későn érkezőknek" is a droidos világba a rendesen működő és hasznos dolgokról.
energiafelhaszn,
ébresztés,(olvastam ,gubancos sok gyári)
stb (amit ti jónak láttok és műxik és hasznos)

nagy segítség lenne
thx :R fiúk-lányok :D

ui:az h tetszik,meg klafa teló meg ilyenek,azt tudom , anno Én választottam neki. :B
csere is a céges miatt lett,mert kapott és így örököltem.
(h legyen nekem is akkor már,de jelenleg csak a gondom van vele . "ez okos,Én meg popsi buta" :DD
)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#329) Medve81 válasza Tegla80 (#327) üzenetére


Medve81
tag

Azt jó lenne tudni, milyen fajta appok érdekelnének, mire szeretnéd ezeket használni!
Nekem ca. 100 appom van a telón, de a playen szerintem több tízezer app van, így a kategóriák belövése után több segítséget tudnunk nyújtani a szerintünk kategóriagyőztesek kiválasztásában!

Kis segítség azért:
Böngésző: Nekem a Dolphin jött be, annak ellenére, hogy a sz.gépen Chrome-t használok, de valamiért a telón az nem nyerte el a tetszésemet!
Mobilnet kvóta ellenőrző: 3G Watchdog

[ Szerkesztve ]

(#330) Tegla80 válasza #45553408 (#328) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
az 1 link nem megy(nem is lényeg,mert gondolom win en kéne csinálni,Én meg "linux"os vok. és amúgy sem érdekel,ha nem gyári 4.1),de a másodikkal elleszek mire átrágom. :R

Medve81
minden ami hasznos és nem játék.
korrekt időjárás
valami ami bezárja azt ami már nem kell(futó alkalmazásoknál van 1 rakás,de nemtom mi kell és mi nem már)
korrekt ,megbízható ébresztő
energiakezelő
mobilnet kvóta amit írtál (ez adatforgalom-figyelő magyarul? 500mb om van havonta. bár nemtom mire elég ez 1általán)
meg nem is tudom mi kell még 1 ilyen telóra :F
de leginkább az üzemidő növelése a célom
thx :R

uh, "screenshot" van ezekre?

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#331) Medve81 válasza Tegla80 (#330) üzenetére


Medve81
tag

play.google.com
Itt megnézheted a progikat és általában van screenshot is.

Időjárás: yr.no és időkép (a norvégok szerintem a legpontosabbak előrejelzésben, de az időkép is nagyon jó)
Ébresztő: Sleep as Android (feleségem AlarmDroidot használ, mindkettő jó)
Mobil kvóta = Adatforgalom figyelő (csak nem jutott eszembe a szó) :)
Alkalmazás takarító: Clean Master
Tárcsázó, névjegy: PixelPhone
SMS: Handcent SMS
Naptár: Jorte, Business Calendar
Mail: MailDroid
Twitter: TweetCaster
Videólejátszó: Moboplayer
Launcher: Nova Launcher (előtte nagyon sokáig GO Launcher Ex-t használtam)
Számológép: RealCalc
Internetes rádió: TuneIn Radio
Navigáció: Waze
TV műsor: TV24
Ingyenes hívás, SMS: Viber

Szerintem 500 Mb havonta elég mobilnetnek, főleg ha van otthon wifi.

Használd a CPU energiatakarékos módot (Beállítások/Akkumulátor) az üzemidő növeléshez. Nekem már 2 napja megy 1 töltéssel (1 kártya, napi 16-18 wifi használat), ami szerintem egész jó!

[ Szerkesztve ]

(#332) Tegla80 válasza Medve81 (#331) üzenetére


Tegla80
addikt

uh,nagyon köszönöm
(holnap melózom,lesz időm megnézni őket, wifi még a melóhelyemen is van. Akkor nem lesz gondom. :) )
"Használd a CPU energiatakarékos módot (Beállítások/Akkumulátor) az üzemidő növeléshez." nah ilyen nekem nincs benne,mmint opció. (screenshot erre kéne,mmint app ha van. pl mutogatni,mit hogyan és hol )

más
megnéznétek,h ha a routerben fix IP-t osztotok ki a telónak akkor másnap a tiétek is másik MAC címen jelentkezik fel és így új IP vel is!!
(a 12 karakterból a hátsó 6ot naponta cseréli nekem ,de h miért azt nem vágom. tök "gyári" a teló ,senki nem buherálta.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#333) tfec80 válasza Medve81 (#331) üzenetére


tfec80
tag

Ezt a CPU energiatakarékos módot észre sem vettem. :D Ez a 4.0.4-ben is volt? Az feltűnt, hogy a frissítés óta sokkal lassabban merül. A sebesség viszont enm csökkent látványosan. Legalábbis én nem érzékelek semmi lassulást.

(#334) Medve81 válasza tfec80 (#333) üzenetére


Medve81
tag

Én passzolok, hogy ICS-ben is benne volt-e ez az energiatakarékos üzemmód, mindkét telefonunk JB-vel jött már hozzánk!

(#335) tfec80 válasza Tegla80 (#332) üzenetére


tfec80
tag

igen, ez egy ismert bug

(#336) fpy_ válasza tfec80 (#333) üzenetére


fpy_
aktív tag

Nem, a 4.0.4-ben nincs benn az energiatakarékos mód. A random újraindulás megoldódott, amit korábban írtál?

(#337) tfec80 válasza fpy_ (#336) üzenetére


tfec80
tag

igen, hát igazából nem random, akkor fordul(t) elő, amikor a telefon külső tárhelyként használom PC-vel és ugye egy csomó app az SD-n van és ilyenkor szerintem ez néha megfekteti.

(#338) Tegla80


Tegla80
addikt

létezik valami tok a telóhoz?
talált már valaki valami használhatót rá,mert nekem ez a gyári "nemgyerebe" a kiszedése miatt.

Sony® & PlayStation®

(#339) tfec80 válasza Tegla80 (#338) üzenetére


tfec80
tag

auchanban van most fekete, amibe bele is fér. asszem dreim vagy milyen márkájú.

(#340) Sörhastáncos válasza Tegla80 (#338) üzenetére


Sörhastáncos
csendes tag

Részemről SGS3-hoz való tokokat kerestem, méretileg nagyjából ugyanakkora (Prestigio 69.2 x 135 x 9.6 mm , Samsung 70.6 x 136.6 x 8.6 mm) de a Samsung közismertebb.
Amúgy normális áron a Pólusban a Plaphone boltban találtam kihúzós tokot hozzá.

(#341) Tegla80


Tegla80
addikt

köszi srácok :R
csak sajnos rosszul fogalmaztam. (olyanokat látok Én is,de nem olyant szeretnék)
konkrétan valami méret azonos "silica"vagy "műanyag" kellene ,mert nekem nagyon "csúszós" az alap "kasztni". Legrosszabb esetben "kihajtós" is megfelelne,csak legyen valami "fogása" neki.
Létezhet ilyen,vagy ami stimmelhet rá?

Sony® & PlayStation®

(#342) buek1967


buek1967
tag

Prestigio MultiPhone 4055 Duo - kistestvér nagyobb akkuval. Szerintetek mennyivel bírhatja jobban szuflával, mint a 4500 duo?
http://www.edigital.hu/Mobiltelefon/Prestigio_MultiPhone_4055_Duo_(Dual_SIM)_kartyafuggeteln_okostelefon_fekete_(Android)-p354933.html
A húszezres különbség azért elég jelentős, némileg elbizonytalanít (vásárlás előtt állok).

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#343) buek1967 válasza buek1967 (#342) üzenetére


buek1967
tag

Kis kieg: mivel van tabletem, fontos lenne a telefonálás mellett a tethering, kevésbé zavar az 512mb RAM, ha csak akkor venni észre, ha sok program fut egyszerre vagy játék közben. Szóval ilyen felhasználásra lehet, hogy jobb a 4055, mint a 4500?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#344) Medve81 válasza buek1967 (#342) üzenetére


Medve81
tag

A 4055 nem IPS kijelzős, csak 262 ezer színt képes megjeleníteni és csak 4".

A nagyobb aksi jól hangzik, de majd tesztekből kiderül, hogy mennyit bír.
Mint ahogy hétvégén írtam 2,5 napot kibírt nekem már a 4500T, nekem ez már elég.
1 SIM, 70-80% WIFI, jó hálózaterősség.

(#345) fpy_


fpy_
aktív tag

Nem megy az updatelés.... indítás után kifeszik a robot felkiátójellel, home gombra előjön a menü, kiválasztom, hogy Apply update from SDCARD és semmi nem történik...mi lehet? Kivágom....

(#346) tfec80 válasza Medve81 (#344) üzenetére


tfec80
tag

nekem 4500 van 2 simmel, egyiken 3G net bekapcsolva, amit egész nap használok is, és egy napot simán elmegy.

(#347) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
aksit honnan érdemes rendelni ? tud erről valaki valamit.
(fél évesen már nem a legjobb,mert az 1 nap nehezen megy neki.Peddig nem is nyüstölöm,kivéve a wifi megy non-stop. )

Sony® & PlayStation®

(#348) tfec80 válasza Tegla80 (#347) üzenetére


tfec80
tag

egyelőre csak a hivatalos szerviztől

(#349) Medve81 válasza Tegla80 (#347) üzenetére


Medve81
tag

Szerintem külső aksit rendelj akkor már hozzá, pl. Speedshoptól.
Gyári aksi sem olyan olcsó, de akkor már sokkal jobb ár/érték arányban egy külső.

(#350) yo.da válasza buek1967 (#342) üzenetére


yo.da
csendes tag

Sziasztok. Én 4-én vettem 4322-es modelt. 4,3-as kijelző 16m szin, 1500mh akku -1 napot bír. Nagyon elégedett vagyok vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.