Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) mancii válasza Tegla80 (#544) üzenetére


mancii
csendes tag

köszönöm szépen a választ. érdeklődnék hogy hol tudom letiltani. elnézést hogy irogatok, sokat olvastam a neten az androidrol, különböző pogramokrol de nem jutottam előrébb. én az alkalmazásokban a kényszerített leállítás ikont találtam meg. :-( a telomon már 4.1.1 android fut.

(#552) Tegla80 válasza Medve81 (#549) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor gondolom, a 4.1.1 ben nem lehet,(mancii,ez lehet nálad is),mert ott lenne mellette amúgy
pl,ez is gyári app és letom tiltani ahogy látszik is itt (4.0.4 en)

Mint láthatod fentebb ,Én spec 70-100mb ból megvok :B :B
Tudom,vagy gondolom ez az Én "igénytelenségem",de számomra,mint telefon(kamera :B , a kutyámat és egyébre tök megfelel az alap app is nekem) GPS (a 90napos ingyenes Navitel, sztem egész jó), netezés(melóhelyen,akkor töltőn persze).
Az ImediaShare megy még sokat a tv-re tólva. kb ennyi és erre van használva.
szóval,röhögve megvok vele :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#553) #07336448 válasza #07336448 (#537) üzenetére


#07336448
törölt tag

A Viber beállításánál rájöttem, hogy valószínűleg a céges wifi blokkol portokat, szóval amiatt nem syncel és a Viber se működik. Legalábbis most már másra nem tudok gondolni.

(#555) mancii válasza korcsi (#501) üzenetére


mancii
csendes tag

ezt tanácsolta nekem is a gyártó. mert az első hiba az volt, hogy a com.android.phone alkalmazás leállt. akkor jártam el az előírás szerint de nem sikerült a frissitésem. a hibaüzenet az volt röviden hoy invalid partition. igaz ez egyenlőre nem zavart. hagytammindent eredetiben. most a root szituba mélyedtem bele, mert idegesít hogy az erőszakos guugle, android párosítás gyárilag zabálja a memómat.

(#556) szitt válasza wigo70 (#546) üzenetére


szitt
csendes tag

Egyszer csak fogta, lejátszotta az értesítő hangot. Majd kiírta, hogy SD kártya leválasztva. Restart nem segített. Kártya nem látszódik semmilyen eszközben.
Cserélik garban a kártyát, de azért így elég megbízhatatlan. Főleg, hogy arra menne az app-ok többsége és a biztonsági mentés ugye :DDD

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#557) wigo70 válasza szitt (#556) üzenetére


wigo70
tag

csináltál a telefonnal valamit? root. memória felcserélés....stb?
ha nem,vidd vissza gariba.

(#558) szitt válasza wigo70 (#557) üzenetére


szitt
csendes tag

Nem csináltam semmit. Gyári állapot minden rajta. Az lesz sajnos :(

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#559) wigo70 válasza szitt (#558) üzenetére


wigo70
tag

ha az extreme digitalba vetted,ott 60 napon belül az üzlet cseréli

(#560) szitt


szitt
csendes tag

Sziasztok

A partíció cserével kapcsolatban kérdeznék.

STORAGE SWAP TOOL:
Storage space is frequent problem with smartphones, so i have created little "tool" to swap/exchange internal sdcard with external sdcard.
It dont fix space problem at 100%, but it gives you some more space for apps. Try it and you will see
NOTE:If you want to swap storages again - in DEFAULT storage layout, simply flash zip again.My tool is intelligent You can flash it any times you want, they always switch actual storages .....

Visszanéztem az előzményeket, de lenne pár kérdésem.
- Tényleg gond nélkül visszaállítható ugyanezzel a módszerrel az eredeti felállás ?
(Gari vesztés miatt jó lenne tudni.
- Kell hozzá rootolni a telefont vagy más valamit hegeszteni vagy működik ezek nélkül is?
- Használat közben tapasztaltatok bármi hibát emiatt ?

Köszi előre is :R

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#561) wigo70 válasza szitt (#560) üzenetére


wigo70
tag

feljebb leírkáltam mindent,de:
1. megcseréltem,a gyári romban nem volt gps
2. costum rommal szar volt a mobilnet,de ott volt gps
3. visszaállítani csak flashtool-al lehet.
[ez alapján] lehet felcserélni,de csak akkor állj neki,ha flashtool-al vissza tudod állítani a gyári állapotot!!!!
ha nekiállsz [ITT] a cucc hozzá a gyári rommal együtt

(#562) brtzsolt


brtzsolt
újonc

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lassan 2 hónapja nyúzom a telefonom és most jutottam el oda, hogy meguntam, hogy a gyári alkalmazások mindig előjönnek és hogy a memória mindig tele. Sok helyen utána néztem a rootolás menetének ám egy kérdésemre sehol sem kaptam választ, ezért merészkedem ide írni.
Mikor a telefont kikapcsolva rádugom a gépre, felismeri hogy MT65xx Preloader, ám folyamatosan le is csatlakozik, majd újra fel és ezt az örökké valóságig csinálná. Ugyan fel tudtam rakni a szükséges drivert hogy a MediaTek es dolog jelenjen meg aztán flashtoolban viszont a download már nem megy. mivel ugye egyből leválasztódik a telefon aztán pedig újra fel és ez a végtelenségig. Valaki tud nekem segíteni ? :)

Üdv,
Zsolti

(#563) wigo70 válasza brtzsolt (#562) üzenetére


wigo70
tag

próbáld meg akksival,vagy anélkül. win8-on nem működik.
az adb driverek is fent vannak?

[ Szerkesztve ]

(#564) wigo70


wigo70
tag

vagy még ez [framaroot] segíthet

(#565) brtzsolt válasza wigo70 (#563) üzenetére


brtzsolt
újonc

Szia!
Próbáltam aksival és aksi nélkül is, aksival annyit csinál, hogy egyszer felismeri lecsatlakozik aztán elkezd tölteni, és igen fent vannak az ADB driverek. :/ Tanácstalan vagyok miért csinálja. :( Ja és igen, w7 en csinálom, direkt emiatt raktam egy másik rendszert is. :/ (64bit)

[ Szerkesztve ]

(#566) wigo70 válasza brtzsolt (#565) üzenetére


wigo70
tag

próbáld meg ezzel a [flashtool] -al. nekem ezzel simán ment
a framarootot nem próbáltad véletlen? kíváncsi lennék,megy-e vele.

(#567) brtzsolt válasza wigo70 (#566) üzenetére


brtzsolt
újonc

Ajj egyszerűen megőrülök már.
Az adb mostmár fel sem ismeri, ha feldugom a telót mindig máshol jelenik meg (tegnap ez még jó volt).
Amit linkeltél apk az sajnos failed et ír, és ugyanezt a flashtool -t használom amit úgyszintén linkeltél. El is indítaná viszont túl hamar lekapcsol a telefonom és így a 4050 es download failed el ledob. :/ Nem értem. :( :(

(#568) wigo70 válasza brtzsolt (#567) üzenetére


wigo70
tag

úgy csinálod,hogy kijelölöd a dolgokat,katt a downloadra és utána dugd be a telefont!

(#569) brtzsolt válasza wigo70 (#568) üzenetére


brtzsolt
újonc

Igen, igen úgy. Ha már felraktam a drivereket és flashtool nál -> download-> yes -> rádugom a telefont -> egy pillanat alatt végigmegy 100% -ra a piros aztán kiírja alul h csatlakoztassam 15 mp -belül újra de már ki is vágja a 4050 es hibaüzenetet. :W
azt nem értem, hogy amikor MT65xx Preloader be megy akkor miért csatlakozik egyfolytában újra. Leválasztódik aztán újra fel és ezt még mindig folyamatosan. Telefonba bekapcsoltam a fejlesztői lehetőségekben mind azt h "maradjon ébren" mindpedig az usb hibakeresőt.
*Ha meg úgy dugom rá, hogy a hangerő fel gombot folyamatosan nyomom akkor megint másfajta dolgot ismer fel. (MTK usb port)
mit rontottam el vajon?
upg.: ja és már 3 adatkábellel is próbálkoztam. :/

[ Szerkesztve ]

(#570) wigo70 válasza brtzsolt (#569) üzenetére


wigo70
tag

gondolom a megfelelő scattert is kijelölöd?
ezekután semmi tippem nincs...
az újabb szoftver van rajta?

(#571) brtzsolt válasza wigo70 (#570) üzenetére


brtzsolt
újonc

Igen megfelelőt jelöltem ki. (Gondolom a flashtoolban normális, hogy a lenti "részben" csak egyetlen sor töltődik ki és csak az elé rakódik pipa.) , és igen az új van rajta. Lehet meg kéne próbálkozomnom egy hard resettel? :/

gyanítom ha rájönnék h miért csatlakozik mindig újra, akkor megoldódna a többi is. de miért csatlakozik mindig újra?

[ Szerkesztve ]

(#572) wigo70 válasza brtzsolt (#571) üzenetére


wigo70
tag

normális,a többit ebben az estben nem szabad kijelölni!
próbáld a hard resetet, windows restartot,esetleg másik gépen kipróbálni...ennek simán kéne működnie

(#573) brtzsolt válasza wigo70 (#572) üzenetére


brtzsolt
újonc

öhm, egy gyors kérdés. Első a root utána jön a cwm? lehet ezért dobálja le mindig a telefont a gép?

(#574) wigo70 válasza brtzsolt (#573) üzenetére


wigo70
tag

1.cwm,majd innen flasheled fel az update.zipet ami a root jogot adja

(#575) brtzsolt válasza wigo70 (#574) üzenetére


brtzsolt
újonc

Akkor jól tudtam. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok. Felszenvedtem a gépre egy xp -t is és ott is ugyan ez, egy másik w7-es gépen is próbáltam és ott is ugyanez. Pesten bevittem vagy 5 helyre a telefont és sehol nem vállalták el. Na ilyenkor mi van ? :F Minden esetre, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ha találok rá megoldást mindenképpen írok, hátha valakinek segítek vele. :)

(#576) wigo70 válasza brtzsolt (#575) üzenetére


wigo70
tag

valahol olvastam,hogy a mobileuncletools-al is lehet rootolni
vagy próbáld ezeket:[roothoz]
[ADB driver]

(#577) 0Sedna0


0Sedna0
újonc

Sziasztok!

Végignyálaztam a topicot, és sikerült is megtalálnom, amit kerestem, de problémába ütköztem :F Ugyanabba, amibe brtzsolt is... Csatlakoztatom a telefont a géphez (aksi nélkül), erre folyamatosan fel-le kapcsolódik, sőt egy idő után már fel sem kapcsolódik rendesen, és az eszközkezelőben is felkiáltójellel jelenik meg - arra a kemény 2 másodpercre. Semmit nem tudok így kezdeni vele :( Végül sikerült erre valami megoldást találni?

Előre is köszönöm!

(#578) wigo70 válasza 0Sedna0 (#577) üzenetére


wigo70
tag

összes drivert feltetted? az ADB-t is?

(#579) 0Sedna0 válasza wigo70 (#578) üzenetére


0Sedna0
újonc

Igen, az ADB-t is. Végül eljutottam a Flash tool-ig, ahol minden alkalommal ez a csodás ablak fogad:

[ Szerkesztve ]

(#580) 0Sedna0


0Sedna0
újonc

Egész nap kísérletezem vele, és annyit sikerült leszűrnöm, hogy a telefon tökéletesen csatlakozik a géphez egészen addig, amíg be van kapcsolva. Abban a pillanatban, hogy kikapcsolom (aksival vagy anélkül), elkezdődnek a gondok. Pár másodpercnél tovább nem bírja csatlakozva, és vagy fel-le zongorázik, én meg hallgatom a Windows értesítő hangeffektjeit, vagy ledobja és többet vissza sem tud mászni. Elképzelésem sincs, mi lehet a gond :(

(#581) 0Sedna0


0Sedna0
újonc

Sikerrel jártam! Végig olvasgattam az XDA fórumot, és végül ezt a bejegyzést követve megoldódott a probléma:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2146648&page=35 (18th May 2013, 12:09 AM)

Remélem másnak is segíteni fog, aki hasonló problémába ütközik :) (A telefonom egyébként továbbra is veszettül fel-le csatlakozott, de érdekes módon ettől függetlenül is sikerült.)

[ Szerkesztve ]

(#582) Tegla80


Tegla80
addikt

Elmúlt 1 éves ,de ilyet is tud még.
persze nem volt agyon nyomkodva,de akkor is ........ :C

Sony® & PlayStation®

(#583) Balujoe válasza 0Sedna0 (#581) üzenetére


Balujoe
csendes tag

Üdv!

Hála Neked 0Sedna0, meg az okosságnak amit megosztottál velünk, sikerült végre rootolnom a telcsit.
Már nagyon régen kínlódtam vele, most meg elsőre teljes volt a siker. :DD

(#584) 92dawe92


92dawe92
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni végre ey androidos telefonnt és erre esett a választasom, konkréten a fekete 4500-ra.
Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy alap felhasznállásra megfelelő lenne aza prestigio típus? Ez alatt azt értem h mobilnet, néha egy kis játék de főleg az alapfunkcióját használnám mármint telefonálni... :)
Végig olvastam a topicot és látom h van rá jelly bean frissítés, azzal kapcsolatban annyit h az sms probléma mármint h csak félg magyar az már meg oldódottvagy még mindig fenn áll ez a gond?

sajnos nekem ez az android kicsit nagyon ismeretlen téma szal ezért kérdezlek titeket h amit tudni kell egy androidos telefonnak az meg felelően el látja-e.

(#585) Medve81 válasza 92dawe92 (#584) üzenetére


Medve81
tag

Szia!

Nálunk 2 4500 is van (fehér és fekete) és 6 hónap után is bőven elégedettek vagyunk a választásainkkal. Nem lehet több száz progit rátenni, mivel nincs ahhoz elég hely a belső memóriában.
Hivatalosan nem lehet ezzel még mit tenni, de nem hivatalosan már pár embernek innen sikerült kibővíteni ezt a részt, de mi még várunk a hivatalos verzióra.

Szóval nagyon jó teló alap használatra és ezen már böngészni is jól lehet.

(#586) 92dawe92 válasza Medve81 (#585) üzenetére


92dawe92
csendes tag

Köszi a gyors választ!

értem körülbelül fél giga hely van arra h appokat telepítsek!
ösz visz 3 játékot szeretnék fel rakni nem tudom h elég-e rá
az a fél figa !
1. dungeon hunters 3
2 the oregon trail: american settlers
3. egy kártya játék szerintem mindeki ismeri "makaó" :)

erre csak elegendő ez a telefon is!

a rootolás tényleg garancia vesztéssel jár és ha igenakkor ezt vissza tudom állítani eredti állapotra h a szervízben se vegyék észre?

ja igen és még annyit h viszont eladótól veszem a telefont pl: ipon, pcx és sorolhatnám még sajnos e-bolt már nem forgalmazza, akkor szakszervízbe bevihetem én is ha gondom van vagy feltélen vissza kell postázni a kereskedőnek?

(#587) wigo70 válasza 92dawe92 (#586) üzenetére


wigo70
tag

a rootolást vissza lehet állítani,nem veszik észre.én az edigitalba vettem,ha jól értelmezem a gyártó garanciáját,futár hozza-viszi ha gond van.
ezzel [root] lehet rootolni és vissza.

(#588) 92dawe92 válasza wigo70 (#587) üzenetére


92dawe92
csendes tag

köszi a gyors választ!

akkor meg nyugodtam h vissza lehet állítani bár még magam sem tudom h fogom e használni esetleg arra ha memót particionálhassam! majd ahoz és kérhetek egy ien doc-os leírást vagy google a barátom?

(#589) wigo70 válasza 92dawe92 (#588) üzenetére


wigo70
tag

mindez a pap4500T verzióra vonatkozik,nem tudom,hogy sima 4500-on működik-e!!!!!!!!!!!!

memóriapartícionálás:[ezzel]
előtte biztonsági mentés cwm-ből!!!!!!!!!!
max 2gb-ot jelölj ki
rendszert agyoncsapja de no para: mentésből visszaállítod és kész.
én így csináltam:1. oroszoktól lehúztam egy 4.2-es romot próbaképpen,használtam egy darabig,nem tetszett.
2.ráeresztettem a repartition.apk-t,majd mentésből vissza a gyári rom.
3.megy minden.

ha valami balul ütne ki,akkor ezzel vissza lehet tenni a gyári 4.0.xxx romot:[gyári rom]

[ Szerkesztve ]

(#590) 92dawe92 válasza wigo70 (#589) üzenetére


92dawe92
csendes tag

ÁÁÁ köszöntem mindent!! :D:D

nagyon rendesek vagytok
ha még vam vmi akkor rögtön ide jövök meg érdeklődni! :)

(#591) powers


powers
tag

Na most van egy kis gondom,pap4500 on akartam a partició cserét végrehajtani,feltettem a recoveryt de nem rootoltam,és a recoveryből felrakható MTK6577_Data_Repartition-t indítottam el,azóta csak a kezdőkép prestigio felirat és robot jelenik meg pár másodpercre,aztán sötét,aztán megint a felirat.téglásítottam?

(#592) wigo70 válasza powers (#591) üzenetére


wigo70
tag

próbáld meg [ezzel] visszatenni a gyári romot.cwm és MENTÉS mindig kell a mókoláshoz!
de kettővel feljebb írtam,hogy agyoncsapja a romot...

[ Szerkesztve ]

(#593) powers válasza wigo70 (#592) üzenetére


powers
tag

csináltam is mentést,de sajnos a gyári CWM-el,aztán kiderült hogy azt nem látja a másik...mindegy,köszönöm a segítséget,mostmár működik.viszont amit a gyárival csináltam mentést,és mondjuk visszateszem a gyári cwm-et,az működni fog,vagy telepíthetek fel mindent újra?

(#594) wigo70 válasza powers (#593) üzenetére


wigo70
tag

gyári recovery van. cwm=clockworkmod recovery,egész más.amelyikkel csináltad a mentést,azzal tudod visszatenni.utána ismét rootolhatod,ha akarod

(#595) powers válasza wigo70 (#594) üzenetére


powers
tag

így értettem,de ez csak menet közben derült ki :) mindegy,köszönöm már minden rendben,megnőtt a memóriám,feltehetem a kölyöknek az összes talking állatot :)

(#596) Medve81


Medve81
tag

Az elmúlt pár napban egy elég komoly probléma merült fel.
3-4 napja a saját 4500T telefonom (jó pár app frissítése után) ca. 18 óra után eszeveszett mértékben merülni kezdett, így reggelre fullra le is merült szinte 0 használat mellett. A Beállítások/Akkumulátor alapján a telefon folyamatosan ébren volt, pedig a kijelző ki volt kapcsolva. A nap korábbi szakaszaiban csak pár másodpercekre ébredt fel és ez jól is látszik a pálcikákon.
Ezt a mutatványt innentől minden nap megismétli a telefon, de mindig csak estétől...
Gondoltam, hogy valamelyik frissített app a ludas és újrarakom a rendszert hétvégén.

DE, tegnap párom 4500T telefonja is elkezdte ugyanezt véghezvinni, de Ő nem frissített semmilyen appot sem az elmúlt 2 hétben.

Valaki észrevett hasonlókat???

(#597) Varga Emil


Varga Emil
újonc

Sziasztok!
Egy fehér verzióval rendelkezik a párom.16 gigás kártyát tettünk a telóba, de a készíthető fotók száma és a felvehető videó ideje nem nőtt meg. Hol tudnám beállítani, hogy a képeket és videókat az sd kártyára mentse?

Előre is köszi a segítséget.

(#598) wigo70 válasza Varga Emil (#597) üzenetére


wigo70
tag

megnyitod a fényképezőt,azon belül beállítások

(#599) qqcqqc


qqcqqc
őstag

lesz erre akár főzöttben is frissebb, mint a 4.1 ?

(#600) wigo70 válasza qqcqqc (#599) üzenetére


wigo70
tag

van rá 4.22 az oroszoknál.nekem nem tetszett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.