Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

A BD139-eseknek nem kel hűtés?Meg a 100 ohmos ellenálásoknak 5 w-nak kellene lennie.Nálam nagyon melegedett a 2w-os ellenálás.

(#2) Lewzke


Lewzke
őstag

"A NYÁK 'gyári', ahogy a képeken is látszódik, szóval DIY produktumokra hasonló gányolásról itt szó nincs. A kapcsolás letisztult, hibátlan."
A kép alapján a NYÁK inkább DIY-nek tűnik, miért gondolod azt, hogy gyári?

(#3) schawo válasza Lewzke (#2) üzenetére


schawo
titán

A nyák természetesen DIY, gondolom arra gondolt, hogy nem valami próbanyák gányolás.

slfn Kösz az írást :)

A külcsíny az egy olyan gyerektréfa, amit szabadban követnek el? Vagy pedig a külcsín szót szeretted volna használni?

Mostanában nagyon túltengnek a zenei témájú cikkek a logouton, ami nagyon örömteli :) Lassan nem is prohardvernek kéne hívni az oldal, hanem promusicnak :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Lewzke válasza schawo (#3) üzenetére


Lewzke
őstag

Úgy más de mi az ilyent még DIY-nek hívjuk ... :P
Kapcsolási rajzot kaphatnék?

(#5) schawo válasza Lewzke (#4) üzenetére


schawo
titán

Hát slfln-től tuti nem, nem ő készíti. Nem tudom, hogy aki készíti, kiadná-e kapcsolási rajzát, mert saját fejlesztése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) patex1983


patex1983
őstag

A leírás alapján tényleg ígéretesnek tűnik, gratula a cikk írójának és az erősítő fejlesztőjének is :R

X

(#7) slfln válasza schawo (#3) üzenetére


slfln
senior tag

Köszi mindenkinek és köszi, javítva. :U

(#8) bkercso válasza gyenesmartin (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szia! Ez nem canamp :) Más nyugalmi áramot állítottam be, szóval semmi sem ég le.

Lewzke: A NYÁKot gyártatom, nem én szöszölök vele.

Köszi az elismerő szavakat!
(A kapcsrajz hiányáért pedig a megértést. Nem szeretnék gyenge klónokat, ez minden...)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) bkercso


bkercso
nagyúr

A cikk előző - még nem címlapos - verziójának linkje. Az ottani topicban több kérdésre is megtaláljátok a válasz. Idővel majd biztos átkerülnek ide is a hozzászólások.

Az erősítőből van egy demo példány is, ami letét ellenében elvihető.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10) Lewzke válasza bkercso (#8) üzenetére


Lewzke
őstag

Sajnálom ha valahol sértve érzed magad, természetesen nem voltam valami visszafogott ...
A kérdésre a választ megkaptam, a NYÁK-ról meg nem vitatkoznék.

(#11) bkercso válasza Lewzke (#10) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem érzem sértve :)
A nyák azért nem zöld, mert nincs rajta lötstop. Az csak SMD alkatrészekhez kell. Satronik-os...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#12) Findzs


Findzs
addikt

kiváló munka :K

nem értek a lovakhoz, lehet egy hülye kérdésem ?
lehet ezt optikai vagy digitális hangkártyakimenetre csatlakoztatni ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) bkercso válasza Findzs (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem. Ez full analóg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon zsír, szép munka :)

Különben is, DIY és DIY között is van külömbség. Részben pénzkérdés a gyártatott NYÁK, meg ilyesmik, részben igény kérdése.
Én inkább magamnak rajzolom, mert pénz, az nem szokott lenni, és amúgy is, kb. 3 évente csinálok valamit :)
Forrasztás szintjén, meg részemről inkább működjön, mint szép legyen, persze utóbbi sem hátrány. Amikor csak magamnak rakok össze valamit, akkor végülis sokat nem szémít, hogy milyen, főleg, ha dobozolva lesz - ne essen szét, az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Szívesen megnéznék a tápról is egy képet.
És pár érdekesebb adatra is kíváncsi lennék, ha van rá esély.
Pl Milyen sávszélen erősít?
Egy 64 ohmos fülesre mennyi wattot ad le (RMS)? Esetleg egy THD torzítás adat ?

Végül szerintem szép, ígényes munka első project lévén. Gondolom még fog fejlödni (SMD esetleg más tranyók stb). Szívesen meghallgatnám csak lehet a fülesem lenne a rövid keresztmetszet :).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#16) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Asszimetrikus tápegységről megy?A két nagy kondenzátor pedig a kicsatoló kondenzátor?

(#17) bkercso válasza vodkaboy22 (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi!
Teljesítmény vs fülesimpedancia görbét ld. A belinkelt régi cikk topicjában. (most mobilról nem tudom beszúrni). 64 ohmra kb. 20 mW-ot ad le.
Nem első project, 10 éve építek. Smd a forroldalon.

Nem hobbielektronika projektnek szántam, ez egy termék. Meg kell hallgatni, és ha tetszik, meg lehet venni.

Gyenesmartin:
Kicsatolókondi nincs, és a jelútban egyáltalán nics kondi!
Kérlek, előbb olvasd el a leírást. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) gyenesmartin válasza bkercso (#17) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Bemeneti kondenzátornak kell lennie.Ha nem is az erősítőbe, de amire rákötötted biztos.

[ Szerkesztve ]

(#19) vodkaboy22 válasza bkercso (#17) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyre jobban érdekel :) Akkor csupán az a kár, hogy nem láttam a hátoldalát és még kérdezni se kellett volna.
Budapesten utána lehet járni a meghallgatásnak?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20) sti10p


sti10p
senior tag

Egyre inkább érdekel ez az OPA2134, kíváncsi lennék mit hozna ki a Xonar-omból.

XY

(#21) bkercso válasza gyenesmartin (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt nem tudom, mire kötöd...

Vodkaboy22: Dunaeszi, vagy elvihető. Küldj privit!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) bkercso válasza vodkaboy22 (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Illetve szerda 17-18 óra 3-as metró vonala. A posta pedig 850 Ft.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23) gyenesmartin válasza bkercso (#21) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azt még mindig nem értem, hogy a tápellátása asszimetrikus akkor miért nincs benne kicsatolókondi.Márpedig a tápcsatlakozóból azt vettem ki, hogy asszimetrikus.Ilyenkor meg ugye a kimenetnél féltápfeszültség van.

(#24) bkercso válasza gyenesmartin (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem csak az létezik, amit ismersz! Az élet csupa meglepetés. :) Ez pl. virtual groundos (tápfelezéses). Azt is lehet jól csinálni, és akkor nagyon jó megoldás. Szóval a tápja szimmetrikus, ahogy a leírásában is szerepel az AVX-en.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25) devast válasza sti10p (#20) üzenetére


devast
addikt

Kommersz audió opampok csúcsa. High-end körökben nem igazán van keresni valója.
Egyéni ízlés kérdése, kinek a pap, kinek a papné. :)
Cikkel kapcsolatban nekem meg ránézésre nem tetszik a kapcsolás, üssetek meg.

[ Szerkesztve ]

(#26) bkercso válasza vodkaboy22 (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Presenter műszaki adatai:

Bemeneti imp.: 10 kohm
Kimeneti imp.: < 0,3 ohm
Terhelőimp.: (B)8 - 600 ohm(/B) (illetve végtelen nagy is lehet (használható előerősítőként is), továbbá a kimenet rövidzárvédett)

Sávszélessége: 0 - 80 kHz
Teljesítmény: 10 - 15 mW (ld. a görbén)
THD: < 0,005 % (Ekkora méréshatárral sikerült mérnem, de nem mutatott semmit. Aki jobban tud mérni, kérem küldjön privit!)
Fogyasztás: 1,3 W
Táp: 12 VDC, max. 260 mA

(IMG:/dl/upc/2011-09/06/341946_vkb04eop2c30bom5_teljesitmeny_3.png)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) bkercso válasza bkercso (#26) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérnék egy moderátort, hogy javítsa! :)
A teljesítmény 10-25mW, és a terhelőimp. formázása nem végig vastag...
Köszönöm.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) bkercso válasza devast (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem védekezés képpen, csak az igazság kedvéért:
Az invertáló és neminvertáló kapcsolás között szerintem ég és föld a különbség. Pl. az invertáló NE5532 sokkal tisztábban szó, mint a neminvertáló OPA2134... Kisebbet is torzítanak a műverősítők inv. kapcsolásban, mint neminv-ben. Persze ízlés dolga, hogy ki mit szeret, de egy műverősítő hangja erősen kapcsolásfüggő.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) schawo válasza gyenesmartin (#18) üzenetére


schawo
titán

A DAC-omban nincs kondi a jelútban, se az analóg, se a digitális részen, tehát egyáltalán nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Blindmouse válasza bkercso (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Pedig ránézésre meg tudtam volna mondani hogy ez az. Meg lett piszkálva a nyugalmi árama, vagy mással játszott a tervezője?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) bkercso válasza Blindmouse (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerény személyem a tervezője. Nem sok köze van a canamphoz, csak annyi, hogy ez is együtemű A-osztályú ugyanazzal a tranyóva, és a buffer a visszacsatoló hurokban van.
Hangra nagyon más. Más a táp, más a nyug. áram, más a műverősítő + más kapcsolásban, van nagyfrekvenciás kompenzáció, zavarmentesítés. Hallani kell, kép alapján szerintem nem lehet megítélni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) devast válasza bkercso (#28) üzenetére


devast
addikt

Nem teljesen arra értettem. Jól látom, hogy a +/- tápod 2db ellenállás (feszültség osztás), és rájuk van vágva két kondi, és annyi ? :F
szerk: Mondjuk A osztályban ez lehet nem akkora probléma. De a 2134-ed nem A osztályú.

[ Szerkesztve ]

(#33) bkercso válasza devast (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak hobbielektronika lesz ebből, ha hagyom magam... :)
"De a 2134-ed nem A osztályú." De, A-osztályban működik, mert csak az egyik tranyót használja, nem keresztez.
A virtual ground 2200uF-dal szinte semmi tápingást nem okoz, sz IC ez ellen is meg van fogva, ráadásul ami tápingást kap, azt is közös módusban, így 100 dB-el csillapítja. Nem közös módus ellen stabilizátor IC fogja meg a tápot.
Na most a neminvertáló kapcsolás a bemenőjelnek megfelelő közösmódusú tápingással érne fel, gondolj bele!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) schawo válasza bkercso (#33) üzenetére


schawo
titán

Újra és újra igyekeznek újabb kihívásokat támasztani. :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Blindmouse válasza bkercso (#31) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezek szerint a kimeneti tranzisztor rá van kötve az erősítetlen bemenetre? Ja és igen, egy virtuális földed van a fejhallgató kimenetnek, amit kettő ellenállással állítasz elő, azért nincs kondi a jelútban?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) bkercso válasza Blindmouse (#35) üzenetére


bkercso
nagyúr

:W
Vagy inkább:
:P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) Blindmouse válasza bkercso (#36) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezt igennek veszem. Leírjam miért rossz alapjaiban ez a fajta kapcsolás, vagy tudod te is? ("A gyere és hallgasd meg" nem válasz, az emberi fül nem műszer)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#38) slfln


slfln
senior tag

--- Annyira tetszik, hogy én már egy ideje ebből nem értek semmit ---
Csak nyugodtan karatézzatok ... én nagyon élvezem. :DDD

(#39) bkercso válasza Blindmouse (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tisztem karatézni. Nem értem, miért akarod annyira.
Nem a fülesnek van virtual groundja, hanem az erősítőnek. Azaz ugyan oda mérem az összes jelet: bemenet, kimenet. Írd le, miért rossz szerinted! Aztán mérd meg, miért jó! :)

"Ezek szerint a kimeneti tranzisztor rá van kötve az erősítetlen bemenetre?"
Inkább hagyjuk az egészet. Nem muszáj meghallgatnod. :F

Egyébként a hozzászólások egy része nem lenne rossz módszer, hogy kiszedje valakiből a kapcsrajzot... De azért tartom magam.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Kapcs rajz, kapcs rajz. Én nem a kapcs rajz után rohangálnék ennyire abból van bőven sok a neten, olyan is amire a snob újgazdag nyálcsorgatva fizeti ki az 500 euros papirlapocskát...
Pedig 5 euro az alkatrész költsége.
Ha kapcs rajz kell akkor tervez, ha jó zene akkor próbálgass saját kapcsrajzod, más kapcs rajzát, mások általad lemásolt kapcs rajzát aztán dönts mi jobb.
Tapasztalatom szerint csakúgy lehet jó erősítőt építeni, hogy előtte megveszel párat aztán megépítesz párat (más kapcs rajzából) és a végén sajátodból.

De akkor piszok leszek én is miért BD139 tettél bele és nem jobbat? :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#41) bkercso válasza vodkaboy22 (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hasonló a hozzáállásunk a kérdéshez, én is ezt tettem.
A BD139 100 MHz-es, az OPA2134 meg csak 10, ráadásul a BD139 40mA-től már lineáris szakaszban van. Erősítése 100-160 szoros. Miért kellene jobb?

Az árban az a nagy trükk, hogy nem jösz ki sokkal olcsóbban, ha magad építed, ráadásul rámegy egy csomó időd. $1000-nál ez már nem igaz...

Ha én is piszok lennék, megkérdezném, kötekedés helyett miért nem tanusz. De nem kérdezem meg; sok mindent én sem tudok, mégis lassan tanulok...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) vodkaboy22 válasza bkercso (#41) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Gondolom test fázisban azért próbáltad mással is? BC141?
Különben nekem is a nagy erősítőmbe BD139-et raktam (azzak volt szebb a hangja)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43) bkercso válasza vodkaboy22 (#42) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem próbáltam. De ettől még úgy szól, mintha próbáltam volna. Ha a buffer gyorsabb a vezérlésnél, akkor nagyjából mindegy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) vodkaboy22 válasza bkercso (#43) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem teljesen értem sajna, (van mit még fejlödnöm), de mindegy.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#45) bkercso válasza vodkaboy22 (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt jelenti, hogy ha gyorsabban ugrálok, mint ahogy dirigálnak, akkor mindegy, milyen gyors vagyok. Az OPA dirigál, a BD meg adja a kakaót, így nem az OPA fárad el, ezért jól tud dirigálni, és keveset torzít.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) bkercso válasza vodkaboy22 (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

"Ha én is piszok lennék, megkérdezném, kötekedés helyett miért nem tanusz. De nem kérdezem meg; sok mindent én sem tudok, mégis lassan tanulok..."
Olyan jól összemelegedtünk Blindmouse-val, hogy összekevertelek Titeket az avatarok alapján, amiket csak a perifériás látásommal figyeltem... Bocsi!
:)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) slfln


slfln
senior tag

Nem akarok belebeszélni, mert műszakilag nem értek hozzá, de képek alapján a kapcsolásról már megmondani, hogy nem jó valami... ráadásul csak egyik oldalról és a PCB egyik oldalát látva... Tényleg nagyon profik vagytok.

Nem a kapcsolás számít. Nem a felhasznált alkatrészek drágasága számít. Nem a felhasznált alkatrészek mennyisége számít...
Az számít, hogy bedugod a rendszeredbe és ott mit mutat.

Hiába tervezel a saját cuccaidra, semmi értelme. Minden fejhallgató máshogy fog reagálni adott környezetben. Így az erősítődből közel nem lesz univerzális termék (sem), mivel a saját ízlésedre és a saját cuccaiddal számoltál... de a legfontosabb mége gyszer: a saját szubjektív véleményed vetted figyelembe.
bkercso egy olyan erősítőt tervezett, amiben a torzítatlanság és a pontosság volt a szempont. Ezt szerény véleményem szerint makulátlanul teljesítette.

Innentől értelmetlenné az összes erősítőt ért kritika. Ráadásul még nem is hallottátok, csak fikázgattok a monitor mögül... El kell menni/kérni meghallgatni.
Volt olyan felállás, -olvashatjátok- amiben jobb volt a CEC-nél p_adam tesztjében. Nincs ebben semmi meglepetés, ennyit számít a szinergia.

A cikket és a linkeket nem árt elolvasni. Alattuk is rengeteget ír bkercso a műszaki tartalomról és a fejlesztésről.

Mielőtt meggyanúsítana valaki, hogy fanboy vagyok: olvassátok el a teszteket alaposan. Nézzétek meg milyen cuccokat használtunk. Egyik sem az áruházak alsó polcain voltak. (Még csak nem is áruházból vannak :) ) Nézzetek utána p_adamnak milyen tapaszalata van, mennyi időt szán erre a hobbira. Nézzétek meg a cuccai és az enyémek mennyit érnek. Nem ez az első erősítő, amit hallott és nem az első nekem se.
Azért írtam róla bemutatót, hogy ti is megismerhessétek, nem azért mert rossz és nem ajánlom.

Gyerekek ennyi pénzért ~cmoyt + egy pár zacskó zizit lehet venni az ebayről összeszerelten, de ha annak makulátlanabb és átgondoltabb a kapcsolása, akkor vegyetek olyat. Ha meg olyan ügyesek vagytok építsetek jobbat olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#48) slfln


slfln
senior tag

Keressetek szállítással + vám, áfával is olcsóbb, kipróbált, "jobb", összeszerelt, garanciális, működő, "A" osztályú asztali erősítőt olcsóbban... Hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#49) bkercso válasza slfln (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már most sokan érdeklődnek! Kritikusok meg mindig lesznek, ne húzd fel magad. :) Meg az is hozzátartozik, hogy aki tud építeni, az sokszor elvből nem vásárol, pl. erősítőt én se vettem soha. :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50) devast válasza slfln (#47) üzenetére


devast
addikt

Mondod, hogy nem értesz hozzá. Ennyi alkatrészből aki látott már erősítőt az levágja simán mi ez. (Nyilván értékeket nem fog tudni mondani, ha csak le nem olvassa a színkódokat a képről :DDD )
Azzal egyetértek, hogy a hangja számít. Azzal viszont nem, hogy a hangra nincs hatással a kapcsolás / alkatrészek minősége.
Nem rossz cucc ez, de a virtuális föld akkor sem tetszik. Ez kókány megoldás, akárki akármit mond.
Valami ilyesmi a föld nélkül.
A BD139 philips ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.