Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ha 1000mA árammal a töltési idő mindössze 8-10 óra, akkor ebben a powerbankben csak 8-10ezer mAh-nyi áramot lehet tárolni.
De 2500 Ft-ért így is nagyon megérte.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jól sikerült videó. :R

Kivéve a VITA-s rész. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) Crydan válasza mr_ricsi (#1) üzenetére


Crydan
senior tag

Az első töltés tartott addig, nemsokára kipróbálom milyen ha teljesen lemerítve töltöm fel.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#4) Crydan válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


Crydan
senior tag

Elfelejtettem bekapcsolni előtte :D

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#5) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok.
Szerintetek melyik a jobb a szimpla power bank, vagy olyan amin van napelemes töltési lehetőség is?
Alliról vagy ebayről rendelném max 3.000-4.000 Ft körüli áron, vagy max akkora mAh-sat amivel kétszer fullra tudok tölteni egy G3-at vagy egy S4-et.

(#6) mr_ricsi válasza mzsolty (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A használati szokásaidon múlik, hogy számodra melyik a jobb gazdaságosabb.
Ha van lehetőséged legalább 24 óránként konnektorban vagy kocsiban feltölteni a pb-ot, akkor ne vegyél napelemeset. De ha "nomád" életvitelt élsz, akkor nem tudod nélkülözni a napelemeket.
Amikor a napra kiteszed töltődni, nagyon fel tud melegedni. A meleg pedig nagyon csökkenti az akksik élettartamát. -> nem fog 500-1000 feltöltést bírni, még talán 100-at sem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) gyulank válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


gyulank
addikt

Ahogy én észrevettem, nem jó a napelem semmire se. Nem tudom, már mióta hallottam már grafénes, meg mit tudom én milyen napelem megoldásokról, amik olcsóbbak, meg jobbak, de még mindig csak ótvar drága napelemeket lehet venni. Egy direkt napelemes töltő se ér semmit, már az adatai alapján se, nemhogy a valóságba, mikor nincs egész nap derékszögű szikráz napsütésben. Akkor ha azt nézzük, hogy egy ilyen akkun van egy kis napelem, az kb. olyan hatékonyan töltheti, mint amekkora egy robotporszívóba épített UV LED sterilizáló hatása. Viszont valószínűleg sokkal drágább.

Remax Proda 30000mAh? Valamiért a magyar oldalukon, ha ez az, nincs is ilyen.

Amúgy milyen okos dolog már LED-ekkel jelezni a töltöttséget, hogy az is fogyasszon... Egy LCD egy sárga vagy zöld, vagy piros kapcsolható háttérvilágítással értelmesebb lenne. De hát az olyan ósdi, ha LCD lenne, akkor is kék lehetne csak, mert az a divat.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#8) mr_ricsi válasza gyulank (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha monokristályos cellát használnak, akkor nagyjából 0,7-1W körüli töltőteljesítmény lehet a maximum. Ezzel 1 hétig is eltartana a teljes töltés. De aki a semmi közepén van, az néhány óra alatt tud vele annyi áramot termelni, amivel egy vészhívást le tud bonyolítani. Vagy 8-10 óra alatt tele tud tölteni egy teló akksit.

A grafénnek nem megoldott a tömeggyártása.

Az én kínai pb-omon a LED-ek a kapacitás 0,4%-át pocsékolják el. Az kb. semmi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) gyulank válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


gyulank
addikt

Ez milyen hülyeség már? Bármi elpocsékolja az egészet is, még a semmi is.
Ha elfogyasztotta a 0,4%-át, azután majd a semmitől világít, vagy miért nem használja a többit?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#10) mr_ricsi válasza gyulank (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azért, mert csak akkor világít, amikor töltök valamit. (Vagy ha rövid ideig megnyomom a gombját, akkor 10 mp-ig mutatja a töltöttséget.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) gyulank válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


gyulank
addikt

És mi van, ha töltök valamit? Szóval mi van, ha arról akarok üzemeltetni valamit? Akkor az van, hogy végig ég, és fogyassza.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12) mr_ricsi válasza gyulank (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, a 10000 mAh-nyi kapacitásból mindössze 9960mAh-t tudsz felhasználni, mert 40mAh-t elpocsékolnak a LED-ek.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) gyulank válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


gyulank
addikt

És miért annyit pocsékolnak el? Ja, tudom, mert csak és kész.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.