Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Hasznos kis írás. A játékok lemezképfájlként vannak fönt vagy ehhez kellet az a kérdéses progi?

Aurea mediocritas

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát ehhez a gányhoz grat! :)

Ügyes volt a kivitelezés is, meg aki ezt kitalálta, az is... :) :C :R

Az elején még azt hittem hogy volt bnne egy ATAPI50-es DVD ROM, aztán majd annak a helyére lesz egy átalakító. A kábel szálankénti bekötése meredek...:)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Twinsen2


Twinsen2
tag

Ügyes megoldás, grat. Bár esztétikailag.... hát nem csillagos ötös, dehát jobbat nemnagyon lehet produkálni :)

(#4) GAI válasza m1sk4r (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A játékok képfile-ját kell a HDD-re másolni, de nem úgy megy, hogy wincommanderben áttolod és kész, hanem van erre egy spéci progi, ami a PS2 filerendszerét létrehozza a HDD-n (így a Win már nem is látja a winyót), és utána ezzel a progival kell felmásolni a játékokat.

(#5) GAI válasza hcl (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, én tuti nem vállaltam volna be, de haver azt mondta nem gond, megcsinálja, és így is lett :R

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

Akkor ez a hdd megoldás a 90004-es gépekre már nem is alkalmazható? :(

(#7) GAI válasza Cythyel (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos úgy tudom, hogy nem

[ Szerkesztve ]

(#8) pee13


pee13
senior tag

Nekem egy fat ps2-ben döglött ki az optika, de nem akarok erre költeni, nem használom sokat. Van egy 160 gigás sata vinyóm, de szerezhetnék egy ide vinyót, meg mellé 10k fölött átalakítót, de nem teszem. Nem fogok belehalni abba, hogy fél perc helyett 1 percet tölt.. Úgy tudom, hogy a ps2 dvd ovlasója csak 4x-es, tehát 3600kb/s. Az usb 1.1 elméleti maximuma pedig 1,5mb/s tehát nem vészesen lassabb. Olcsó emgoldás 3-4 ezerért venni egy usb átalakítót:) Nagyon jó az írás, grat!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9) Cythyel válasza GAI (#7) üzenetére


Cythyel
senior tag

Na majd hamarosan kiderül. Köv héten úgyis érkezik nekem egy chippelt 90004-es PS2.

(#10) Chosen


Chosen
addikt

Váóv , ez tök jó :C

(#11) bublee válasza Cythyel (#9) üzenetére


bublee
csendes tag

Én is nemrég vásároltam egy 9xxx sorozatú módosított gépet és én meg vagyok vele elégedve! Annak ellenére, hogy azt vártam, hogy a belső táp miatt melegedni fog 6 óra játék után sem teszi ezt! Ezzel ellentétben tegnap egy 7xxx sorozatú gép melegedett egy óra használat után! Szerintem az olvasó fej cseréje pedig belefér 3 évente! Az írás remek! :R :C

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#12) Cythyel válasza bublee (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

Hát ha 3 évente kell cserélni az olvasó fejet, akkor inkább lemondok a hdd mod-ról. Azt a 10-20 sec-el több töltési időt meg simán ki lehet bírni. Bár kétlem hogy ennyivel több ideig tartana egy töltés.

(#13) GAI válasza Cythyel (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egy vadiúj gépet én se alakítanék át, ez az írás inkább azoknak segítség, akiknek fejhibás lett a gépük, és nem tudnak/akarnak költeni a fejcserére, így gyakorlatilag 0 Ft ráfordítással merevlemezesíthető a gép.

(#14) HavocS válasza Cythyel (#12) üzenetére


HavocS
senior tag

Azért ez nem törvényszerű. Havernak 2002 óta van egy Fat PS2-je (nem tudom pontosan milyen széria), 2004-ben chippeltette, és a mai napig tökéletesen megy. Pedig nem keveset játszik.

(#15) bublee válasza Cythyel (#12) üzenetére


bublee
csendes tag

Igen-igen! Általában ennyit bírnak az olvasófejek és amit Havocs kolléga írt az is teljesen valós adat. Én ezt a három évet egy olyan "átlagként" írtam de a fórumokat olvasgatva sok gép bírt ki ennél többet is! A fat gépek olvasófejének cseréje drágább de a slimeké is kb 7 ezer forint körül mozoghat! Valaki tud konkrétat arról, hogy miben lehet újabb a 9xxx sorozat a belső tápon kívül? Meg kell hagyni jó kis gép ez, és még most 2008/2009-ben is abszolút helyt áll! Rengeteg olyan produktum áll rendelkezésünkre amik ma sincsenek meg PC-re. Úgy érzem a mostani árával egy best buy termék!

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#16) luw2win


luw2win
őstag

Nem semmi kis pöcsölős munka :))

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#17) Cythyel válasza bublee (#15) üzenetére


Cythyel
senior tag

Hát igen, főleg az anime rpg-ket hiányolom pc-ről, ezért is döntöttem végre a konzol mellett. Elsősorban a .hack// gamekat akarom végigtolni. Ha valaki tud még ajánlani ilyen jó kis fantasy gamekat, az szóljon bátran :D Csak a final fantasy-t hanyagoljuk :))

(#18) bublee válasza Cythyel (#17) üzenetére


bublee
csendes tag

Én mióta megvettem a kis konzolt szinte a Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3-on kívűl más nem is pörgött a meghajtóban szinte! Igaz ennek az oka a memkari hiánya is de azt pótoltam, jövő7en érkezik! :)
Anime RPG-ben szerintem ezt érdemes kipróbálni:[link]

De fórumokon kicsit nézz utána és találni fogsz bőven! Ha vizuálisabb típus vagy akkor meg vegyél egy két régebbi évfolyamú 576-ot és azokban is találsz sok-sok min 7 pontos RPG-t! :) Egyenlőre én is csak kutatok! :DD

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#19) Cythyel válasza bublee (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

Köff a linket. Később lehet leszedem ezt a game-t is.
Egyenlőre a .hack// gamekat (7), 2 Shin Megami Tensei-t és a 2 Phantasy Star Universe-t szedtem őssze ps2-re, legalábbis ezekre emléxem

[ Szerkesztve ]

(#20) hcl válasza GAI (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na hát ezt én is veszélyességi pótlékkal vállalnám el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Bp válasza m1sk4r (#1) üzenetére


Bp
tag

ISO feltöltésre kétféle megoldás is van.
PC-be berakva a PS2nél használt vinyot,akkor pc-n kell lennie a WINHIIP nevü proginak.(ez a gyorsabb,de nem szeretek szerelni igy én másikat használom).

A másik megoldás pc-n hdl dump nevü progi ,ps2 memon meg az ehhez tartozo hdl dump srv cucc,és egy cross kábelel összekötve a gépet,igyis fel lehet tölteni játékot.

(#22) Thunderzolee

Szép írás! :R

Nekem még a régi vastag gépem van (50004-es), egy időben sokat futkoztam anno, h tudjak bele merevlemezt tenni, de sehol nem tudtak segíteni kábel (vagy mi kell hozzá) ügyben. Örülök neki, h egy ilyen vékony gépen Te legalább megoldottad. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hány megás memóriakártya kell hozzá?
És miért nem lehet rádugni simán az USB-re egy HDD-t? (pl egy noti külső HDD-t?) Vagy akár egy nagy pendrive-ot? :DDD

(#24) vPhis válasza zolikaDB (#23) üzenetére


vPhis
aktív tag

mert usb 1.1 lassab mint a dvd olvasó

(#25) GAI válasza zolikaDB (#23) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

8 megásra is simán felmegy a progi, és még marad is mellette elég hely.

Az USB-je nagyon lassú, mert csak 1.1-es, ahogy írtam is a cikkben

(#26) kts88


kts88
senior tag

Nagyon szép munka, grat hozzá :R :R
A haverodnak pedig üzenem, hogy király a forrasztása :K

(#27) Breki's


Breki's
tag

Azért ha hozzávesszük, annyira nem olcsó ez a mod, mert meg kell venni hozzá a winyót, meg egy tápegységet is. + valakivel megcsináltatni az egészet.... Hát. Ez inkább azoknak jó, akiknek van raktáron minden és értenek az ilyen gányoláshoz. Másoknak sztem nem éri meg. 24 k-ért már árulják a Vaterán, úgyh. ez tényleg a csodabogarak hobbielfoglaltságának jó. Sztem amúgy az Xbox360-ak most a leg bestbuyabbak, a 40-50 ezres áraikkal, a PS2-ért meg már nem adnék 20 rongyot se, hiszen kb. bármikor véglegesen kivonhatják a forgalomból aztán csókolom.

Breki's

(#28) gvereb1


gvereb1
csendes tag

kár hogy nem értek a hegesztéshez, ezen kívül nem is lenne bonyolult a dolog. Már kezdem unni folyton kiírni a játékokat.

(#29) zolikaDB válasza Breki's (#27) üzenetére


zolikaDB
veterán

Aha, tökre bestbuy a 30 ezres media marktos karácsonyi Xbox... Moddolni nem könnyű, állítólag az újakat nem is nagyon lehet, csak a megfelelő típusú DVD olvasóval ellátott példányokat, ha meg fellépsz egy hackelt box-szal a netre, annyi a gépednek, Bill papa letiltja. Ha meg nem moddolsz, veheted az olcsóbbnál olcsóbb játékokat (irónia). Illetve normális kiépítésben (nem Arcade), kétszer annyi, mint a PS2. Tök jó, HDMI, meg minden...
De PS2-re iszonyat mennyiségű játék van, sok olyan, amit csak erre adtak/nak ki (mert ugye a Sonynak saját fejlesztőcsapata van), 30 rongyért garival chippelve megkapod, és utána írhatod a játékokat dögivel. Alkatrész van hozzá, olcsón! Egy vezeték nélküli kontroller 6500 ft, box-ra 10 felett.
Szerintem ez a bestbuy, nem a Gears of War Xbox-ra 16e HUF-ért!

(#30) zolikaDB


zolikaDB
veterán

De akkor gyakorlatilag, ha minden kötél szakad, úgy lehet működtetni a PS2-t, h egy noti HDD-t dugok az USB-re? (+ szokásos hack) Tudom, h lassú stb, de én pl nem akarok forrasztani!

(#31) Bp válasza zolikaDB (#30) üzenetére


Bp
tag

kábé igen.

De nem fog minden játék futni rajta (mint ahogy a hdloaderel se megy az összes játék,de joval-joval több megy,mint az USB-s megoldáson),ennek utána kell keresni neten

(#32) Strangerpro


Strangerpro
tag

:C Grat!!!

(#33) Gergooo


Gergooo
csendes tag

pendriveról futnak a ps2es játékok?

(#34) Tidus válasza GAI (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Teljes elismerésem, neked mert közzé tetted, az átalakítást készítőnek pedig a munkájáért, az esztétika nem különösen érdekel!
Már csak arra lennék kíváncsi melyik sorozatszámú PS2-vel lehet ezt megcsinálni, ugyanis nekem régebbi fajta van, SCPH 50004.

(#35) zolikaDB válasza Tidus (#34) üzenetére


zolikaDB
veterán

"A művelethez mindössze egy szabvány IDE merevlemezre, egy 80 eres IDE kábelre, és egy SCPH-70004-nél nem nagyobb típusszámú slim PS2-re lesz szükségünk (az újabb gépekből ugyanis kispóroltak egy, a merevlemez vezérléshez szükséges chipet, így azokba sehogyan nem szerelhető HDD)."

(#36) Tidus válasza zolikaDB (#35) üzenetére


Tidus
addikt

Tehát akkor csak a PS2 Sim-be lehet beépíteni a HDD-t!?

(#37) zolikaDB válasza Tidus (#36) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek szerint az ennél nem nagyobb típusszámú slim PS2-be így lehet. Hogy a vastagba hogy lehet, nem tudom, de a neten vannak róla képek, és azokban még volt hely a HDD-nek is...

(#38) zolikaDB válasza zolikaDB (#37) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pl, ez!
És egy leírás a régi PS2 HDD modról!

(#39) Tidus válasza zolikaDB (#38) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi a választ és a képet, de a HDD adaptert csak képen láttam én is, annak idelyén érdeklődtem tőbb üzletben is, és értetlenül néztek rám! Mivel nem tudták miről beszélek, és minek ilyen nekem!! Itt a neten sem találtam magyar oldalon eladót, így lemondtam róla!
Azért érdeklődtem itt nálad!

(#40) zolikaDB válasza Tidus (#39) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát, nem én vagyok a "témagazda", de a leírás alapján szerintem elkészíthető, ha vastag géped van, ha meg slim, akkor a témaindító cikk segít. De mint fentebb írta vki, ha minden kötél szakad, akkor megy USB-n keresztül is.

(#41) Tidus válasza zolikaDB (#40) üzenetére


Tidus
addikt

Vastag gépem van, és a fenti képen látható adapter kellene!!

(#42) jenő45 válasza Tidus (#41) üzenetére


jenő45
tag

sziasztok!

volna eggy hatalmas problémám a ps 2 ömön behalt a lézerfej de ami a vices hogy a cd-et beolvassa de a dvd-et már nem a tipuszáma:scph 70004 namármost rátettem eggy usbs dvd meghajtot de nem észleli memokari van benne eggy 16mb os ebben kérném a segitségeteket hogy mit lehetne tenni

(#43) zolikaDB válasza jenő45 (#42) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olvass! :DDD

(#44) GAI válasza zolikaDB (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha jól tudom, akkor a vastag gépnél a HDD adapterben is volt elektronika a winchesterhez, így azt sima forrasztással nem lehet megoldani sajnos

(#45) viktorgy


viktorgy
csendes tag

A mai napon sikeresen elindult Nálunk is egy slim ezzel a módszerrel :-)
Egy ideig kisérleteztem az USB_HDD-s megoldással (77004-en) - működött is, csak kb. a próbált játékok fele ment csak - , így "szereztem" egy 70004-est és sikerült "működésre bírni".
Köszönet GAI-nak a leírásért, automan-nak az "ötletért" és PPMISA-nak a forrasztások kivitelezéséért (megoldotta, pedig nem rendelkezett a "megfelelő szerszámokkal"! - ja, és 40pin-es kábellel!)

[ Szerkesztve ]

(#46) geostigma


geostigma
csendes tag

jól értem,hogy az első szürke kábelt kell végni,a másodikat meghagyni akkor egy 80-as kábelen?
A DVD-CD meghajtót ki lehet venni a gépből és a helyére integrálni egy merevlemezt?

http://allstation.forum.st minden ami playstation!

(#47) viktorgy válasza geostigma (#46) üzenetére


viktorgy
csendes tag

Igen, jól érted. A "szürke" melletti az 1-es ér és utána minden másidik a "számozott".
DVD-CD egység nélkül is működik (az enyémbe se került vissza) és elméletileg a helyére "rakható" egy laptop HDD, de nem egyszerű megoldani az IDE kábel "felvezetését" a szűk ház miatt.

(#48) pckontar válasza viktorgy (#47) üzenetére


pckontar
csendes tag

Üdv!
Szentesi László vagyok!
Először is gratulálok a sikeres operációhoz:)
Elnézést,hogy levelemmel zavarlak,de kellene egy kis segítség és Gai nem válaszol!
Első kérdésem az lenne,hogy a rajzon az "NC=20,32,34,39" vezetékekkel mit kell csinálni,nem kell az alaplapra kötni,vagy tápra kell kötni???Ezt nem értem mert a rajzon nincs jelölve sehol,mint a test "GND"-számai,vagy a többi!!!
A második kérdésem az lenne,hogy én az IDE-kábel kék csatiját vágtam le ami a pc-n az alaplapra megy,és ebből csináltam ún. sálat,és rajta hagytam a "slave"csatit,és meghagytam a hosszát,ez befolyásolja a Ps2 működését,vagy rövidebbre kell vágni a hosszt,esetleg leszedni a "slave" csatit is??
A képen láttam rövidre vágott IDE-kábellel csinálták,és a "slave" csati sem volt rajta!!
Esteleg ellenállásra gondoltam,vagy a hosszból,és a rajta hagyott "slave" csatiból,működési zavar lehet??
Hogy oldottátok meg azt,hogy nem kevertétek össze a sorrendet forrasztáskor????
Bocs a sok kérdésért!!!
Segítséged előre is köszönöm!
Laci

(#49) D1Rect


D1Rect
félisten

Grat! Nem semmi meló... lehet hogy én is csinálok egy ilyen PS2-t :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#50) _ocsisajt válasza Cythyel (#12) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Hidd el, hogy eletveszelyesen idegesito neha a DVDrol valo toltikezes... Ket pelda: GT4 NAGYON sokat tolt lemezrol, vinyorol meg suvit, mint a gyesznyo... Champions of Norrath(es a 2ik resze is!) ha DVDrol jatszol es nyitsz egy inventoryt ami ofkorsz teli van cuccokkal... haaat mire betoltogeti... :( vinyorol, meg besuhan az inventory tartalma, oszt kesz :))

Baar, nekem meg a regi gepem van(infom) :B
Nekem meg a chipem halt meg... nem olvas irott lemezt es ugye igy keptelen DEV modbol bootolni a gep is(rgo: memkartyarol boot), igy kenytelen voltam atterni a FreeMCbootra... a jatekaim ugyis eredetiek, igy tudok installalni tovabbra is HDLOADERben... viszont ami faj, hogy van NTSC ps1 gamezom es avval most nem tudok jatszani(eredeti ofkorsz az is)

szerk: NAJSZ VÖRK :DDD :C

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.