Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Dany007 válasza tkazmer (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ebben igazad is van, de két külön dologról beszélünk, ami ugyan összekapcsolódik szorosan, de mégis két külön dolog.

Én azt mondtam, hogy az átlagembernek nincs beleszólása abba, hogy jobb legyen az ország helyzete.
A saját helyzetén persze javíthat, vagy vállal 2x annyi munkát / másodállást, vagy kimegy külföldre, ahogy Tildy is tette.
Szal más az ország helyzetén javítani és más az egyéni helyzeten javítani. Mivel azért, mert Tildy kiment külföldre, attól még az országnak nem lesz jobb, sőt...
Viszont ilyen téren sincs túl sok választás. Voltaképp a külföldi munka a legjobb lehetőség, már ha van. Az meg számomra nem megoldás, hogy plusz munkákat vállalok, és napi 12-16 órában keresem meg azt a pénzt, amivel egy kielégítő színvonalon tudok élni. Az inkább rabszolgaság, mint élet.
Na ezért mondtam, hogy alapvető változtatásokra van szükség. ... ahhoz, hogy az itthoni ember is normális színvonalon megtudjon élni napi 8 órai és heti 5 napi munkából.
Viszont ezekhez a változásokhoz az átlagember már kevés. Nincs beleszólása az ország gazdaságát stb. stb. meghatározó döntésekben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.