Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) xhege válasza Ferenczi Áko (#8000) üzenetére


xhege
addikt

Az nem jó hír :(

(#8002) Memmaao válasza xhege (#7999) üzenetére


Memmaao
addikt

Ezt hívják topikban bújtatott hirdetésnek? :C ;]
Tartsd meg! Eléggé jelentős relikvia az okosórák világából! Nekem van bontatlan sima piros Pebble. Soha nem.fogom használni, és eladni sem. Ahogy a PTR is örökre marad. 29 eb múlva ez.bizony érték lesz, mint ma egy első generációs mac vagy gameboy.

My name is Bond, James... Dean.

(#8003) xhege válasza Memmaao (#8002) üzenetére


xhege
addikt

Nem állt szándékomban meg itt hirdetni. Egyelőre árat sem találtam ki.... Ha moderátor látja nyugodtan törölje. Az üzemidő az nagyon fog hiányozni...

(#8004) Ferenczi Áko válasza xhege (#8003) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Egy Honor magic watch 2 hozza a szintjét bőven, sőt..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8005) xhege válasza Ferenczi Áko (#8004) üzenetére


xhege
addikt

iPhone-hoz kellene majd valami.... Apple watch ... :U

(#8006) Memmaao válasza xhege (#8005) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem most Garmin Instinct Solar van. Pebble élmény, csak nyomogombos. Monochrome transzflektiv kijelző, ez is Pebble feeling. 16 nap üzemidő 7/24 viselve, ez ráver a Pebble üzemidőre.

My name is Bond, James... Dean.

(#8007) xhege válasza Memmaao (#8006) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az ajánlást!

(#8008) kano válasza xhege (#8007) üzenetére


kano
nagyúr

Csak egy baj van vele, hogy kerek és nekem nagyon nem jön be a kerek óra (ezért nem használom a vadi új Amazfit Pace-t). :)
Egyébként én is Garmin-t vettem, de egy Venu SQ-t. Ennek egy problémája van, hogy LCD van benne (és ugye így sokat fogyaszt az állandó kijelzéssel). De ha azt nem használom akkor nagyon jó óra. Garmin Connect jó kis de, NFC nagyon jó a fizetésnél, értesítések rendben jönnek. Annyira hiányozna egy PTS NFC-vel és Garmin Connect sw-vel!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8009) xhege válasza kano (#8008) üzenetére


xhege
addikt

Nálam valószínűleg Apple watch jön. Az legalább nem kerek :D

[ Szerkesztve ]

(#8010) kano válasza xhege (#8009) üzenetére


kano
nagyúr

Viszont minden nap sem tölteném. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8011) xhege válasza kano (#8010) üzenetére


xhege
addikt

Állítólag elég 2 naponta... :D :(((

(#8012) axioma válasza kano (#8008) üzenetére


axioma
veterán

esetleg amazfit bip S-ig max (az U mar nem transzflektiv)

(#8013) kano válasza axioma (#8012) üzenetére


kano
nagyúr

Ennyiért tényleg nagyon szuper! :C
De a Xiaomi-nak ugye 2 nagy hibája van:
- a kapcsolódó sw (Mi Fit);
- illetve ez sem NFC-s. :O
Szóval előrelépés megint nincs egy Pebble-hez viszonyítva.
Ezért mondom, hogy egy PTS NFC-vel, GPS-el és Garmin Connect-el lenne az álom. :D

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8014) axioma válasza kano (#8013) üzenetére


axioma
veterán

Pebble se nfc-s, se nem gps-es, nekem eleg lenne, csak ez a nyomogomb-problema ne lenne a pebble2-knel. Az elozo gombjait a tapasztalatok utan kb. sose hasznaltam es egy ido utan siman megoregedett a gumi, attol tonkrement. Most egy refurbished van rajtam, de hogy ez vajon mas anyagu-e azt passzolom (az elso ketto tuti gyari volt, alapvetoen tok mukodnenek, csak ordas lyuk van az oldalukon...).

(#8015) Ernesst válasza axioma (#8014) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Time-ban, vagy Time Steelben sosem gondolkodtál? Kevésbé karcsúak, mint a P2, de szerintem elég strapabíró mindkettő, gomb problémák nélkül. (Igaz, pulzust nem mérnek.)

(#8016) axioma válasza Ernesst (#8015) üzenetére


axioma
veterán

En ugy emlekszem hogy a szines kijelzo az rontja a lathatosagot de lehet hogy csak bekepzelem (egy garmint lattam, haaat...), steel tuti nem mert a femet nem szereti a borom, amugy a HR-t nem mondom hogy nagyon hasznalom (elegge hektikus kijelzest is ad), de multkor mikor szedulgettem raneztem hogy nem valtozott az alvaskori pulzusom (az me'g kb. hiheto), akkor nem ott van (remeljuk) a baj. [Nagyszulom volt akinek ejjel 30 ala ment es onnantol pacemaker-re szorult, azert neztem ra.]
Amugy nem tudom mennyivel nagyobb de nekem hasznalati targy (nem egy tipikus noi hozzaallasom van), viszont vagyok annyira techie hogy ne lepjek visszafele (amugy ha nem kaptam volna ajandekkent a refurbished-et, akkor melohelyre visszatereskor vettem volna valamit magamtol).

(#8017) Ernesst válasza axioma (#8016) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Igen, jogos, volt P2-m is, az olvashatósága tényleg jobb, mint a színesé, ez a tényező az imént eszembe sem jutott.

(#8018) kano válasza axioma (#8016) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem van egy PS és egy PTS is. Tény, hogy a PS-nek jobb a kontrasztja, de szerintem a PTS is bőven vállalható.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8019) axioma válasza kano (#8018) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, meglatjuk, de sztem minimum 1-1.5 ev benne van ebben a mostaniban, addigra meg sokat valtozhat a kinalat.

[ Szerkesztve ]

(#8020) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki az órán shopping list-et, vagy valamilyen notes-ot?
Olyanra gondolok, ahol telefonon készítek egy listát, az átmegy az órára és ott lehet jelölni amit már megcsináltál.
Leszedtem 1-2-t, de egyik sem az igazi... Oi Shopping list nem akar szinkronizálni, WatchNote-nak az appja förtelmesen csúnya :D, Grosh szintén nem akar szinkronizálni.
Köszi!

(#8021) tknof1871 válasza Ernesst (#7996) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Nem segített a watchface csere. Visszaállítottam a Pebble watchface-re. Így is "lefagy" az óra és telefonról, a Pebble appból, kell visszaállítani a firmware-t.

Hasonló tudású óra kell. Milyen órákkal lehetne lecserélni? Ami fontos. Legalább ennyi beállítható alarm és timer, rezgő legalább ilyen erős vagy erősebb, vízálló, gombokkal lehessen lépkedni a menüben mert érintőképernyőt sokszor nem tudom használni. Kesztyűben, munkaruha alatt. Kisebb kijelző ne legyen, Pebble Classicon a karakterek még olvasható méretűek voltak

Okosóra topikban már kérdeztem. Amiket ajánlottak azok 70 000 forint körül vagy felette vannak. Az nagyon sok pénz. Garmin Instinct, Garmin Vívoactive 4. Sokat tudnak. Szerintem sokkal több funkciójuk van, mint amit használnék.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8022) Ernesst válasza tknof1871 (#8021) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia, sajnálom, ha nem oldotta meg, sajnos így nincs tippem, mi lehet a megoldás.
Az utód tekintetében is jót kérdezel, ha majd egyszer a sajátom is "elgyengül", nem tudom, mire váltanék. Most egyébként Time-om van, jól működik, viszont átlagosan 4 napot bír már csak. Amíg bírja, marad. Esetleg használtan lehet jó állapotút kifogni, csak ezeknél szerintem szintén az akkumulátor lesz a szűk keresztmetszet előbb utóbb (meg talán a Pebble app kompatibilitása, ha újabb droidok jönnek).
Egyébként itt az aprón most is van eladó Time Steel, szerintem korrekt áron.

(#8023) kano válasza tknof1871 (#8021) üzenetére


kano
nagyúr

Garmin Venu SQ-t vettem és nagyon elégedett vagyok vele. Nagyon szeretem a sport funkcióit.
45k volt az eMAG-on (újracsomagolt). Sajnos nekem a kerek órák nagyon nem jöttek be, így kb ez maradt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8024) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Lenne vevő a Time steel-re,de lényegi kérdés, hogy meddig kommunikàl iPhone-al? Neki egy iPhone SE van,14-es IOS verzióval.. tudná használni?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8025) xhege válasza Ferenczi Áko (#8024) üzenetére


xhege
addikt

IOS 14 alatt én kényelmesen használtam iPhone 11 és iPhone 12 mini telefonokkal.

(#8026) tknof1871 válasza kano (#8023) üzenetére


tknof1871
őstag

Az a Garmin Venu SQ-n 45 000 forintért egy jó vétel volt. Gratula!

A Pebble órám a végét járja, vagy végleg tönkrement. Órák óta töltőn van, de nincs kép.

Az Amazfit T-REX most futott ki, xiaomi.hu-n már nincs. A T-REX-et néztem ki potenciális utódnak, mert sok melós dicsérte a neten. Mikor még ott volt a xiaomi.hu-n, 1-2 hete, kerestem a részletes manualt. Hát nem tudtam meg, egyszerre hány alarm és hány timer lehet rajta éles. A hivatalos gyártó(?), miattam lehet csak a nevét adja a Xiaomi, olyan tompa. Ilyen részleteket nem lehetett tudni az oldalról. Valaki esetleg tudja a választ?
A mai okosórákban alap, hogy több alarm/ébresztő lehet éles, és több visszaszámlálót lehet elindítani?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8027) domojko


domojko
senior tag

Üdv srácok!
iOs-en frissítés van a Pebble app-ra. Valaki feltette már? Mivel tud többet mint a régi?

(#8028) kano válasza domojko (#8027) üzenetére


kano
nagyúr

Az szerintem a régi lesz (csak neked még régebbi volt fent eddig). :)
Mi a verziója?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8029) tknof1871 válasza tknof1871 (#8026) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha valakit érdekel a "megoldás", Amazfit T-REX, ébresztő 10 darab lehet éles, visszaszámlálóból csak 1 darab és ha visszaszámol akkor nem lehet a menüben máshova lépni. Mikor fut a visszaszámláló akkor csak azt mutatja mennyi idő van vissza és a pontosidőt pici számokkal.
Hm, érdekes megoldás. Előnye nincs de hátránya van. Elindítható egy több órás visszaszámláló, és mást nem lehet látni, nem lehet notificationt nézni, semmi mást csak a visszaszámlálót.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8030) domojko válasza kano (#8028) üzenetére


domojko
senior tag

Igazad lehet, bár kissé fura.
Telefon váltáskor új telefonként állítom be az iphone-t. Nem biztonsági mentésből állítom vissza.
Apple ID-vel bejelentkeztem ahogy szoktam mindig. Ezután App Store-ból letöltöm a fiókomba található alkalmazásokat amiket használok, köztük a pebble app-et is.
Ennek már több mint fél éve, és a napokban dobta fel az app store hogy frissítsek a pebbel app-re.
Ez zavart meg.
Pebble verziója jelenleg amire frissítettem 4.4

(#8031) Ernesst válasza domojko (#8030) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Az App Store alapján (version history) a Pebble app 4.4-es verziója 2017 április 4-én jelent meg iOS-re.

[ Szerkesztve ]

(#8032) siskad válasza domojko (#8030) üzenetére


siskad
őstag

Valószínűleg ez rá a magyarázat: [link]

Xiaomi 13

(#8033) tothferenc


tothferenc
senior tag

szaisztok. Elővettem a fiók mélyéről a jó öreg Pebble Steelem. Akku kuka, de cseréltem benne. Viszont az oldalsó gombok közül a középső és felső nem mőködik mindig. Nincs valakinek elfekvőben megdöglött steel alkatrésznek? :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#8034) kano válasza tothferenc (#8033) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, hogy valószínűleg letörted az érintkezőket vagy csak az összerakásnál nem dugtad rá rendesen a szalagkábelt?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8035) tothferenc válasza kano (#8034) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nem voltam egyertelmu. Mikor a fiokba kerult, mar akkor is ezt produkalta :) ahogy olvastam, ez szeria betegseg. Eddig nem akartam foglalkozni vele, mert van egy Bip-em meg egy Stratosom, de most fiok rendrakasnal elojott, es megcsapott a nosztalgia :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#8036) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Szerintetek mennyit ér egy hibátlan keveset használt dobozos pebble time? KB 4 hónapot használtam, aztán meg lett a bip, és azóta is azt használom, de mellé jön egy apple watch is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8037) Memmaao válasza Tiger. (#8036) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem nem ér annyit, hogy érdemes lenne eladni. Tartsd meg, mert azért a Pebble mérföldkő az okosóra piacon, muzeális értéke tuti lesz majd.

Egy éve nem volt rajtam a PTR. Néha bekapcsolom, töltök rajta. A gyári szíj bontatlan, doboz sértetlenül megvan. Szerintem marad az örökkévalóságig nálam. Jó érzés néha nyomkodni picit, de a Garmin Instinct Solar túlnőtte.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#8038) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Lekopogom, de úgy néz ki, Android 11-gyel megoldódott az a probléma, hogy mindennap újra kell párosítani az órát, mint Android 10-nél.

(#8039) axioma


axioma
veterán

Telefont csereltem es nem tudok bejelentkezni a pebble app-ba (a bal felso sarokban fejreallt robot latszik reszben, meg a "skip login" gomb az also reszen). Remlik, hogy mikor utoljara csereltem akkor is gond volt de akkor megoldottam (talan vizszintes nezettel, most az nem megy). Az app maga phone clone modszerrel kerult at, es android valtas 10->11 is volt kozben. Adatok:App 4.4.2-1405-62d45d7d7, watch: v4.4.0-rbl
Mit csinaltam rosszul? Az oraval csatlakozik, regi telo me'g rendelkezesre all, de uj telon ceges profil is van igy tul eros mokolas nem fog rajta menni.

(#8040) Ernesst válasza axioma (#8039) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia!
Mivel a Pebble szerverei már régen nem elérhetőek, ezért az utolsó Pebble app frissítéssel bekerült a "Skip login" lehetőség, hogy szerver nélkül is használni tudd az órát és az appot (az online funkciók nélkül). Viszont azokra meg megoldás a Rebble.io által kínált szolgáltatás, az oldalukon van egy nagyon jó leírás a beállítás menetéről.

(#8041) axioma válasza Ernesst (#8040) üzenetére


axioma
veterán

En igazabol egy dolgot szeretnek, az egyik watchface-t athozni. Az eltunt az orarol mikor csereltem alatta mobilt. Az elozo koltozes is viszont mar boven rebble idoben volt, tavaly januarban, szoval nem tudom hogy akkor hogyan nem ugyanaz a mostani. A linket otthon akkor majd kovetem, koszonom!
Na meg nem tudom, hogy hol tarolodik a meresi multam, azt azert nem bannam, foleg erdekes a wfh/nem wfh alatti lepesek, alvasok... de az jo nekem akkor is ha a regirol valami olvashato formaban mentheto. De ez kisebb prioritasu, foleg hogy nem lesz FR most a regin me'g jo ideig.

(#8042) nyisziati válasza axioma (#8041) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajna a mérési múlt nem szinkronizálódik, én is tapasztaltam telefonváltáskor. :(
Csak amit a Google Fitness importál, az kerül felhőbe.

(#8043) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Classic elég rég nem volt használva, töltve sem.
Most töltőn van egy ideje, de nem tudom bekapcsolni.
Ötletek esetleg?
(Töltés közben látszik a Pebble felirat. Gyerek szeretné használni, mikor úszni megy.)

#?*@&!

(#8044) zeon.hu válasza zeon.hu (#8043) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Összesen ennyi aktivitást tudok kiváltani belőle:

Ez elvileg egy beragadt gombot jelez, de szerintem minden müködik rajta, csak 20mp-nyomva tartottam a jobb középső gombot.
Amint leveszem a töltőről, megint nincs kép.

#?*@&!

(#8045) Ernesst válasza zeon.hu (#8044) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szerintem az, hogy töltőre téve mutat "életjelet", anélkül meg nem, sajnos döglött akkumulátorra utal.
(Viszont én az 5 ATM besorolással nem vinném nyugodt szívvel úszni, főleg úgy nem, hogy a korából adódóan a tömítések sem biztos, hogy bírják még a gyárilag meghatározott nyomást.)

(#8046) zeon.hu válasza Ernesst (#8045) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyáron még használva volt vízben is.
Ha olcsó egy akksi hozzá, talán veszek egyet.

#?*@&!

(#8047) Memmaao válasza zeon.hu (#8046) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha nyáron volt vízben is használva, esélyes, hogy mostanra adta meg magát.

My name is Bond, James... Dean.

(#8048) zeon.hu válasza Memmaao (#8047) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nagyon úgy néz ki.
Fiam felváltva használta az amazfit-el, pár hete még jó volt.
Bár tény, hogy az akksi már max 2-3 napot bírt.

#?*@&!

(#8049) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok!
Használja valaki újabb iPhone-nal a Pebble-t?
Több helyen olvasom, hogy elég nehézkes, vagy nem megoldható :(
Mik a tapasztalatok?
Jövőhéten váltok telefont és nem szeretném lecserélni az órám :(
Ha nem marad más választás, mit ajánlotok helyette?
Köszönöm!

(#8050) MasterMark válasza Bubsy (#8049) üzenetére


MasterMark
titán

Én használom. A Pebble app kikerült a store-ból, viszont fel lehet rakni sideload-olva fejlesztői módban, így tud működni. Viszont 7 napig érvényes csak. Állítólag az értesítések akkor is átmennek ha lejárt. Épp a minap csináltam meg, még tesztelem, de egyébként így jól működik most.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.