Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Ferenczi Áko válasza gubacsino (#7700) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem is ilyen volt a Steel-emen, kb másfél évig, míg el nem adtam, semmi baja nem volt..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#7702) gubacsino válasza Ferenczi Áko (#7701) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Köszi, megnyugtattál ! Akkor rendelek egy narancssárgát is nyárra, pólóhoz :D

(#7703) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! A Rebble-nél van magyar nyelvű diktálás?

Xiaomi 13

(#7704) nyisziati válasza siskad (#7703) üzenetére


nyisziati
veterán

Van igen.
Ebben a kommentben írtam róla, mert nem mindegyik típus támogatja.
Összefoglalóban is benne van egyébként.
De fizetős, havi 3 $.
Visa vagy Mastercard kell hozzá.
Google-on keresztül vonják, előfizetés terhére nem tudod megrendelni, csak a Rebble csapatán keresztül.

(#7705) siskad válasza nyisziati (#7704) üzenetére


siskad
őstag

Köszi a segítséget, sikerült :)

Xiaomi 13

(#7706) nyisziati válasza siskad (#7705) üzenetére


nyisziati
veterán

Szuper. :)

(#7707) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok!

Használja valaki a 90Degrees watchface-t?
Letöltöttem, kitettem az órára, működik, de a beállításokon nem tudok változtatni. Pl. hiába jelölöm be, hogy ne mutassa a másodpercet, semmi sem történik.
Más WF-nél nem tapasztaltam még ilyet.

Köszi.

(#7708) nyisziati válasza Bubsy (#7707) üzenetére


nyisziati
veterán

Letöltöttem, megnéztem (4 fajtát találtam).
Sajnos egyiknél sem működnek a beállítások.

Egyébként már vagy 100 watchface-t kipróbáltam, és elég soknál nem működnek. Persze ez nem is véletlen, a legtöbbnél 2016 a legutolsó frissítés dátuma. De van, ahol 2014-15. Azóta sokat változott az android, folyamatos csiszolgatás nélkül csökken a funkcionalitás.

(#7709) Bubsy válasza nyisziati (#7708) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Köszönöm :)

(#7710) nyisziati válasza Bubsy (#7709) üzenetére


nyisziati
veterán

Szívesen.
Egyébként van, amelyiknél (talán a C) nincs másodpercmutató, csak akku-BT és időjáráskijelzés.

(#7711) Bubsy válasza nyisziati (#7710) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Igen, azt néztem, köszi.
Ott csak az időjárás nem működik :)
(Sajnos az A jobban tetszik :()

(#7712) siskad


siskad
őstag

Pebble Time-on tervezek üveget cserélni a napokban. Ti milyen ragasztót ajánlanátok hozzá? Olvastam itt korábban a T8000-ről, az ajánlott ehhez?

Xiaomi 13

(#7713) nyisziati válasza siskad (#7712) üzenetére


nyisziati
veterán

Én a Time Steel-emnek még mindig nem gyürkőztem neki. Levált az előlapja, most ideiglenesen egy gumi+szigszalag tartja.

Lekapartam már a maradék ragasztót, igazából ez egy lágyabb sziloplaszt. Az van is itthon felbontva, azon filózom, megcsináljam-e azzal.

(#7714) kano válasza nyisziati (#7713) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem a screen problémát nem sikerül megcsinálom a PS-en. Minden létező videót végignéztem és kipróbáltam, de 1-2 óra után mindig visszatért a kijelző szétesés. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7715) nyisziati válasza kano (#7714) üzenetére


nyisziati
veterán

Néha nekem is meg kell nyomni a PTS kijelzőjét, mert szemcséssé válik a kép. Gondolom az ideiglenes rögzítés nem tartja olyan fixen a helyét a csatlakozónak, mint kéne.

(#7716) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Hát srácok, nekem annyira bejön a Pebble, hogy veszek még egyet tartalékba.. Most egy Time steel-t használok, és egy "sima" time lesz mellé. Ha karban akarom tartani az akksiját, elég ha 2 hetente lemerítem és feltöltöm?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#7717) kano válasza Ferenczi Áko (#7716) üzenetére


kano
nagyúr

Nem kell lemeríteni, csak hagyod lemerülni (ne 0-ra) és utána feltöltöd (lehetőleg ne 100%-ra).
Állítólag a legjobb az ilyen akkukat 30-90% között használni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7718) nyisziati válasza Ferenczi Áko (#7716) üzenetére


nyisziati
veterán

Üdv a klubban! :)
Nekem is nagyon bevált. Épp nézegettem egy Pebble 2-t Alin, amin már van pulzusmérő.
42 ezer... :Y

Ettől függetlenül lehet, hogy később benevezek rá. Egyszerűen annyira egyben van az egész, hogy még most is jobb számos okosóránál. Azoknak vagy az üzemideje harmatos, vagy a szoftver bugos, vagy a hardver gyenge (noname kínaiak).

Plusz valaki egy tesztben említette (Android Authority), hogy ez egy 'geeky', magyarul 'kocka' óra. És ez szerintem teljesen így van. Plusz még retro is, régi C64 meg Amiga tartalmakkal.

Ja és a töltés: én akkor rakom töltőre, amikor megjelenik a felirat, hogy "powered 'til tonight".
Ha útközben vagyok, akkor ugye amint hazaérek.
Levenni akkor szoktam, amikor eléri a teljes töltöttséget ("fully charged").

Túltöltéstől nem kell félni, nagyon jó töltésvezérlő van bennük. Nekem 3-4 évesen is bírnak 1 hetet.

[ Szerkesztve ]

(#7719) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Eltört a classicom szíjja. Tudtok valami jó minőségűt ebayről vagy aliról? Mindegy milyen anyag, de fekete vagy szürke lenne jó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#7720) nyisziati válasza icemad (#7719) üzenetére


nyisziati
veterán

Bármelyik 22 mm-es jó. Én a gyorsrögzítőset preferálom, mert egyszerűbb szerintem a csere.

[link] ezek meglepően jóminőségű szilikonok, olcsón.

De a keresőbe csak beírod, hogy 22 mm watchband, és rengeteg lesz.

(#7721) icemad válasza nyisziati (#7720) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper. Köszönöm! :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#7722) nyisziati válasza icemad (#7721) üzenetére


nyisziati
veterán

Szívesen. :)

(#7723) tothferenc válasza siskad (#7712) üzenetére


tothferenc
senior tag

én B7000-rel ragasztottam, teljesen jó, ahogy a többi teló kijelző is, amit vele együtt csináltam.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#7724) siskad


siskad
őstag

A Pebble Health nektek is teljesen irreális értéket ír? Ma reggel 421 lépésre azt írta, hogy 1276! kalóriát égettem el. Viszont az órán még többet ír pár száz kalóriával. :F

Xiaomi 13

(#7725) twon válasza Ernesst (#7654) üzenetére


twon
tag

Szia!

Frissült a rendszer a Honor 20 telefonomon! Azóta sokszor kell újra aktiválni a Dialer for Pebble appot! Van más megoldás a hívások jelezésére a órán?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#7726) Ernesst válasza twon (#7725) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia! Sajnos más megoldást nem ismerek a hívószám kijelzésre.
Ha jól sejtem, akkor a Honor 20 már a 10-es droidra frissült nálad. Nekem még 9.1 van (Huawei P20 Pro), egyelőre nincs tapasztalatom róla.

(#7727) twon válasza Ernesst (#7726) üzenetére


twon
tag

Jól sejted!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#7728) siskad válasza Ernesst (#7726) üzenetére


siskad
őstag

Én is Android 10-en vagyok (Mi 9T Pro) de nekem tökéletesen megy, egyszer kellett beállítani és azóta működik tökéletesen még a hívás fogadás és elutasítás is. Úgyhogy nem hiszem hogy az Android 10 lenne a probléma.

Xiaomi 13

(#7729) Ernesst válasza siskad (#7728) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Nem is állítottam ilyet. Mivel a Fórumtárs úgy fogalmazott, hogy a frissítés óta vannak gondjai, így annyit írtam, hogy a 10-esről nincsenek tapasztalataim. Android 9.1-en nálam jól működik a korábban írt beállításokkal. :K

(#7730) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, tegnap egyszerűen levált a feleségem által használt Pebble Time Round üvege. Már korábban is észrevettük, hogy az utóbbi időben 1-2x bepárásodott az óra belülről, de pár napon belül az mindig elmúlt.
A kérdésem az lenne, hogy ha már úgyis lejött, akkor mennyire macerás az aksi csere, van-e ajánlott eladó, a másik pedig, hogy mivel lenne érdemes összeragasztani?

Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#7731) Memmaao válasza Gabócza (#7730) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem is levált az egyiken, én visszaküldtem az amazon.co.uk-nak, mert még garanciális volt. Elég vékony réteg china glue tartja oda. Kell benne akut cserélni? Szerintem egy jó órás vissza tudja véglegesen ragasztani.

My name is Bond, James... Dean.

(#7732) Gabócza válasza Memmaao (#7731) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Próbáltam a kijelző alá nézni, hogy nincs-e felpuffadva az akku, és az első mozdulattal sikerült is elrepesztenem az lcd-t. :W Egyébként fel volt puffadva, úgyhogy az is cserés lett volna. Úgy döntöttem, hogy elengedem a javítás kérdését és próbálok neki egy másikat venni, mert nagyon szerette...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#7733) Memmaao válasza Memmaao (#7731) üzenetére


Memmaao
addikt

Én annak örülök, hogy anno vettem 2 darabot, amiből egy még jó, de mostanában már sehol nem kapni jó áron.

My name is Bond, James... Dean.

(#7734) twon válasza siskad (#7728) üzenetére


twon
tag

Azt veszem észre, hogy ha elveszti a kapcsolatot a telefonnal akkor utána nem csatlakozik automatikusan!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#7735) kano válasza Gabócza (#7732) üzenetére


kano
nagyúr

Usa-ból még talán.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7736) kano válasza kano (#7735) üzenetére


kano
nagyúr

Sziasztok!
Nagyon leültünk. :)
Valamit kellene már csinálnom a képernyő hibás PS órámmal, mert eddig semmilyen megoldás nem lett tartós, de közben pedig hiányzik a kicsike. :)
Nem láttatok végleges, tuti megoldást?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7737) Ernesst válasza kano (#7736) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia! Screen tearing? A zebra csatlakozót már cserélted? Úgy tudtam, az a "végső" megoldás. (Nekem PS-em nem volt, a régi Classicomon meg a "tegyünk a hátlap mögé egy kevés papírt" módszer segített, utána már nem csíkozott a kijelző. Csak vigyázni kell, mert ha túl sok a papír, megroppanhat a kijelző.)

[ Szerkesztve ]

(#7738) kano válasza Ernesst (#7737) üzenetére


kano
nagyúr

A csatlakozót nem cseréltem, de a papírtól a műanyag ragasztó pisztolyig már minden volt, de nem lesz tartós egyik sem.
Van videó erről a csatlakozó cseréről? És hol lehet ilyet venni (most Kínából nem szívesen rendelek)?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7739) Ernesst válasza kano (#7738) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Ezt a leírást találtam róla, videót nem.
Alkatrészt eddig csak Ebayen láttam hozzá.

(#7740) kano válasza Ernesst (#7739) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7741) szpigi73


szpigi73
csendes tag

Sziasztok.
Egy Pebble 2 HR-t, hogy lehetne visszahozni Recovery üzemmódból?
A rebble.io oldalon megnéztem mindent, ami ezzel kapcsolatos, végig is követtem az utasításokat, de nem sikerül. Telefont váltottam, android 8.1-ről 10-re. Szerettem volna az órát is tovább használni, csináltam rajta egy gyári visszaállítást és azóta elfelejtette az óra üzemmódot, azt írja ki, hogy keressem fel a pebble.com/app oldalt (ami ugye már nincs). A pebble-help-legacy.rebble.io oldalon leírják mit tegyek, de sajna sehogy nem jön össze. A párosításig eljutok, de utána nem történik semmi, pl. szoftverfeissítés. Mit tehetek? Kuka lett az óra?

(#7742) szpigi73


szpigi73
csendes tag

Úgy néz ki, megoldódott a probléma. Többszöri próbálkozás után, egyszer csak elkezdődött a párosítási procedúra, utána a szoftverfrissítés is. Már csak a hívószámkijelzést kell orvosolnom, ugyanis azt írták is, hogy Android 9.1 felett adódhatnak vele problémák.

(#7743) Viktor0610 válasza szpigi73 (#7742) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Dialer for Pebble app szükséges hozzá. (az órára is és a Playről is a hasonló nevű, úgy nevezett companion app).
Volt már erről szó visszább, sőt, az összefoglalóba is bekerült.

Érdekes kiegészítés, hogy Xiaomin a nem fogadott hívásokat nem jelzi a Dialer for Pebble alkalmazással, de Samsungon igen. Nem tudom, mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7744) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Be akartam üzemelni az órát. Felraktam a pebble appot, de a watchfaceket nem tudom hogy kell.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7745) nyisziati válasza Tiger. (#7744) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia, az Összefoglaló alján van egy link, egy régebbi hozzászólásra mutat, ami alapján el tudod végezni a Rebble beállítását. A Pebble sajnos már nem működik.

(#7746) Tiger. válasza nyisziati (#7745) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi, de arra a watchfacet amit szeretnék, azt írja, aded. De nem találom sehol sem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7747) Tiger. válasza Tiger. (#7746) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Csináltam egy factory resetet. Most meg nem kapcsolódik az apphoz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7748) Tiger. válasza nyisziati (#7745) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Factory resetet is csináltam, de továbbra is úgy látja, hogy használom. Sőt ha olyat adok hozzá amit lehet, hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7749) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Működik minden fasza.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7750) nyisziati


nyisziati
veterán

:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.