Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraVIDA


DraVIDA
csendes tag

Nektek se jött még meg a telefon? :)

(#2) DraVIDA


DraVIDA
csendes tag

Sziasztok ismét! Végre valahára megérkezett a telefon, leírom a tapasztalataimat tanulságképp mindenkinek!

1) Állítsd át a paypal árfolyamváltásodat. Nekem 303 forinton számolta a dollárt, miközben 280 körül járt akkor. Beállítás után pár héttel 270 forintos árfolyamon váltott. Segítség hozzá: [link]
2) Vásárlás előtt érdemes meggyőződni, arról, hogy biztosan a legolcsóbb helyen szeretnéd-e megrendelni a készüléket, nálam a megrendeléstől számított 2-3 napon belül jött egy webshop, ahol 10 dollárral olcsóbban jutottam volna hozzá a termékhez.
3) Ha everbuying.net-en vásárolsz, győződj meg róla, hogy valóban minden kedvezményt igénybe vettél-e mielőtt a megrendelésre kattintasz (EB pont, kuponok, stb)
4) "Átcsúszik a vámon, trükközök" stb. urbanlegend bepróbálása esetén ajánlom, hogy mindenképpen úgy rendeljetek, hogy a végösszegbe legyen bele kalkulálva egy +27%-os ÁFA és egy 2000 forintos vámkezelési költség. Azt hiszem 150€ felett +2,5% vámköltség is terheli az árut.

Ezek után jöjjön a saját egyedi példám:
Augusztus 11-én utaltam át az összeget az áruért. Augusztus 27-én már aggódtam, hogy hogy lehet az, hogy még mindig semmilyen információt nem látok azzal kapcsolatban, hogy feladták a terméket, ezért írtam egy érdeklődő e-mailt. Elnézést kértek a csúszásért, biztosítottak róla, hogy már "well prepared" állapotban van a telefon, és küldik amint lehet. Mit ad isten másnapra már fel is adták, 99%-ra veszem, hogy egyszerűen csak elfelejtették és ott kallódott valahol. Szóval 17 napot csak a semmire vártam. Ezután szerencsére beindult az élet.

2015-09-21 17:08
Product Delivered (Country code: HU)
2015-09-21 11:33
Attempted Delivery (Country code: HU)
2015-09-10 13:35
Arrival at Processing Center (Country code: HU)
2015-09-04 00:58
Arrival at Destination Post (Country: HU)
2015-09-01 14:24
Despatched to overseas (Country code: HU)
2015-08-28 13:40
Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Szeptember 4-én érkezett meg Magyarországra az áru, a nyomkövető rendszer tanulsága szerint. Onnantól kezdve, még kemény 17 napot vett itthon igénybe a feldolgozás és a vámkezelésre való elküldés, ellenőrzés, kipostázás. Annyiban ludas vagyok, hogy a termék regisztrálását vámkezelésre 1 nappal később csináltam meg, mint tehettem volna, szóval csak írjunk 16 napot a számlájukra. Íme az itthoni menetrend:

2015-09-21 17:08
Békés posta, Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered
2015-09-21 11:33
Békés posta, Postán átvehető
2015-09-21 11:07
Békés posta, Sikertelen kézbesítés
2015-09-16 11:44
Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve
2015-09-16 11:15
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2015-09-14 13:55
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure
2015-09-10 13:35
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-09-02 01:30
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-09-01 14:24
Célországba elküldve / Item sent abroad

Maga a telefon számla és egyéb igazoló dokumentumok nélkül érkezett meg. A pofás kis dobozban mindössze egy usb-s töltő, egy használati útmutató és egy sim kártya "nyitó" található. Sovány vigasz volt viszont, hogy kijelzővédő fóliával legalább kedveskedtek. Végösszeg amit fizettem átszámolva ~63 ezer forint körül volt összesen. Ez tartalmazza a sok fenti bénázásomat, a postai biztosítást, áfát és vámkezelési költséget. Összességében ezért a pénzért szerintem még így is remek telefont kaptam.

Néhány hiba:
- relatíve gyorsan melegszik, néhány ember számára ez zavaró lehet.
- az androidos kezelő gombok háttérvilágítása iszonyat gyenge, még sötétben is alig látni őket. Csak a Jedy erőnkre hagyatkozhatunk, ha használni akarjuk őket. Szerencsére gyorsan megtanulható/szokható
- tényleg nagyon hosszú és széles, de legalább jó vékony :)

A pozitívumairól fölösleges ódákat zengenem, azt már nagyon sok oldalon megtették helyettem, csak megerősíteni tudom őket! Remélem segítettem valakinek a vásárlásban ezekkel az észrevételekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3) Donki Hóte válasza DraVIDA (#2) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, milyen a telefon?

Ujjlenyomat olvasó mennyire megbízható? Akku hogyan bírja? Van vele valami nyűg?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4) DraVIDA válasza Donki Hóte (#3) üzenetére


DraVIDA
csendes tag

Szia!

A fentieken kívül azóta annyi problémám vele, hogy a vaku hamarabb kialszik, mint ahogy a telefon exponálná a képeket, kvázi használhatatlan. Úgy lehet kijátszani kiskapuval, hogy sorozatképet csinálsz, így folyamatosan be van lőve a vaku :) Üzemidő tekintetében simán hozza az 1 napot, nálam automatikus fényerőre van beállítva. Vonaton pl 2 és fél órán keresztül videókat néztem rajta, és kb 30-40% ment le. Legjobban a wifi/mobilnet/játék meríti. Összességében még mindig azt mondom, hogy ennyi pénzért relatíve jó telefont kaptam, meg vagyok elégedve vele a minden napokban, nem nagyon tör borsot az orrom alá :)

U.i.: az ujjlenyomat olvasót csak kipróbáltam, nem használom. Kb 2-3. próbálkozásra ismerte fel mindig az ujjamat, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.