Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunter2


Hunter2
addikt

Úgy tűnik az Ubuntut nem vállalati környezetre találták ki (Domain, stb) míg a Suse/Novell meg igencsak a vállalati felhasználóknak fejlesztett eddig is.
Átlag home usernek vagy iskolai netezős gépre az ubuntu is teljesen megfelel.

(#2) frescho válasza Hunter2 (#1) üzenetére


frescho
addikt

Vicces bemutato. :K

Itt van lehetoseg, hogy a kulonbozo feladatokra osszerakott rendszerekbol valogasson a user. Vallalati kornyezetben a Voroskalapos meg elterjedtebbnek tunik nekem.

https://frescho.hu

(#3) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Mulatságos írás :C Bár nekem Kubuntuval az Általad említett ,,bubi" bugok nem jöttek elő.

sweetlou6.wordpress.com

(#4) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Jó az írás, de pár screenshot belefért volna kedvcsinálónak, mert mocskos jól néz ki a KDE4. :DD Ezért használok Gnome helyett KDE-s Kubuntu-t. (Egyenlőre elég nekem, később kipróbálok más disztrit.)

Egyébként nekem sincs különösebb bajom a Kubuntu-val pedig, a 9.10 megjelenésének napján installáltam fel. Pár apróbb bug volt, de arra jött már egy rakat update.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sweet Lou 6 válasza D4rkAv3ng3r (#4) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem egyedül a kde-s network-managerrel volt gondom, de amióta a Gnome-osat használom, minden rendben van.

sweetlou6.wordpress.com

(#6) D4rkAv3ng3r válasza Sweet Lou 6 (#5) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Igen erről olvastam, a KDE az openSUSE 11.2-es megjelenéséhez igazította a fejlesztést, ezért valami nem stable verzió került a Kubuntu-ba, idő híján. De szerencsére felmennek a Gnome-os cuccok is rá, így megoldható. :DDD

Egyébként gondolkodok, hogy kipróbálom az openSUSE 11.2-t ha jobb és stabilabb akkor lehet megy a Kubuntu a gépről lefelé.

Mondjuk kissé tanácstalan vagyok, mert a Fedora 12-ről is jókat hallottam. :F

[ Szerkesztve ]

(#7) gabor85 válasza D4rkAv3ng3r (#6) üzenetére


gabor85
őstag

VirtualBoxban próbáld ki, aztán úgyis el lehet dönteni;)

(#8) Sweet Lou 6 válasza D4rkAv3ng3r (#6) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Látom KDE 4.3.2-őt használsz. Javaslom tedd fel a 4.3.3-at, sok hibajavítás került bele. Így tudod felrakni: [link]

openSUSE nekem is szimpatikus, de félek az .rpm-es csomagkezeléstől, eddig csak .deb-es alapú disztrókat próbáltam. Fedora alapból Gnome-os, gondolom inkább arra is fejlesztenek, bár ezt Vladi tudja jobban.

sweetlou6.wordpress.com

(#9) ujoimro


ujoimro
tag

En egy evig hasznaltam kubuntut es el nem tudom kepzelni, hogy valaki hogy donthetne a(z k)ubuntu mellett az OpenSuse helyett.

(#10) Kelvin


Kelvin
őstag

Mindenkinek tudom ajánlani az opensuse11.2-t, már jó pár éve susét használok és egyre nagyobb megelégedéssel. Az biztos, hogy a legjobb kde-s distro.
Ha valakinek bármi gondja van, írjon nyugodtan, megoldjuk!
Letöltés

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11) lezso6 válasza Sweet Lou 6 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dettó ugyanez volt nekem is. De aztán meguntam a heggesztgetést és leszedtem...:U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) tlac válasza Kelvin (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

én is megpróbáltam az opensuse-t, mert unom már a buguntu-t

viszont nem tudtam normális subpixel rendering-et beállítani a betűkre, ez eléggé fájt, ezért töröltem
alapból nincs benne, külön csomagból felrakva, pedig nem volt olyan szép, mint ubuntu alatt, amiben kapásból benne van

(#13) lezso6 válasza tlac (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fúúh, ha olyan subpixel rendering lenne windows alatt is... ;] Akkor ezek szerint ezért töröltem anno a suse-t. Majd bepróbálkozom egy fedorával. Itt van mellettem egy pendrive-on. :U

Ubuntuban amúgy miért olyan nagy újdonság, hogy bugos? Hisz a Debian kísérleti csomagjait használja.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Kelvin válasza tlac (#12) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem mindig teljesen megfelelt az alapbeállítás, nem is foglalkoztam nagyon vele mert jól olvashatók és szépek a betüim.
Itt azért lehet vele szórakázni ha valaki akar.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#15) tlac válasza lezso6 (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

nem rossz az alap szürkeárnyalatos fontsimítás sem, régen azt használtam

Ubuntuban amúgy miért olyan nagy újdonság, hogy bugos? Hisz a Debian kísérleti csomagjait használja.

ok, de stabilként adják ki, közben meg nyüzsögnek benne a bugok

Kelvin:

állítsd be az rgb-t, semmi nem fog változni, nem támogatja alapból

[ Szerkesztve ]

(#16) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Mi az az Ubuntu? Valami pápua-újguineai törzs? :DDD Most komolyan emberek, nektek az jó, ha a saját időtöket szöszmötölitek el egy operációs rendszerrel való szívással?

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) Kelvin válasza tlac (#15) üzenetére


Kelvin
őstag

Mondom, ezt a témát annyira nem vesézgettem soha,de úgy tudom,hogy a freetype2 támogatja és alapból felmegy a 11.2-es suséval.
Erre gondolok.
Lehet, hogy tévedek :)

(#16) Blindmouse:
Te mit használsz? Win xp vagy Win7? Gyanítom a játékok vagy max a Photoshop miatt... :(

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#18) Ren Hoek válasza Blindmouse (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Windóznál meg a vírusokkal szop az ember. Főleg aki nemért hozzá, annak netudd meg milyen a gépe..te jó ég. Ganyéztam már egypár rokon, ismerős XP-s gépet. Blőőő.

Win7 már jobb az uac miatt, de az meg azért fogja a rendszert régebbi gépeken sajna.

Viszont: A sok vírus utána raktam fel a Buguntut, egy valag verziót kipróbáltam, és mindegyiknek agyhalál lett a vége. Egyszerűen nem kompatibilis a géppel... Iszonyat sok bug mellett, állandóan összeomlott... mikor sikerült stabillá tenni, akkor egy frissítés összeb*szta az egészet. Kiszámoltam egyszer kb hány órát vett el az életemből a sudo parancsozgatás terminalban, inkább nem írom ide. Szóval akkor döntöttem el, hogy használni szeretném az OS-t és nem számba venni a lompost. Szvsz maradok legál XP-nél, Win7-nél, Avasttal, plusz egy leghostolt verzió az összes programmal. Ez volt 1 éve, azóta használom az oprendszert, nem foglalkozok vele.

Susét azért kipróbálnám VBox-ban, csak a szórakozás kedvéért... Viszont újra legózni vele nincs türelmem sajna. (Főrendszernek meg semmiképp, fimvágás, PS miatt felejtős.)

[ Szerkesztve ]

(#19) tlac válasza Kelvin (#17) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, pont ezt raktam fel
de nem olyan szép, mint az ubuntu-s, hiába ugyanazt állítom be

túl színesek lesznek a betűk körvonalai

találtam még egy repo-t, de azt már nem próbáltam, itt már elment a kedvem tőle...

(#20) Blindmouse válasza Kelvin (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem nyert, azért mert Működik. igen, win7-et. És az AVRstudio, TINA, Matlab, Mplab, Modelsim, és ThinkVantage programok amiket leginább használok. És oké, néha szoktam Steam-en játszani.
Meg kell mondjam, használtam régebben linuxot, de aztán rájöttem, hogy az időm sokkal értékesebb annál mint hogy folyton egy operációs rendszerrel molyoljak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Kelvin válasza Blindmouse (#20) üzenetére


Kelvin
őstag

Igen ez érdekes téma....kinek mi megy és milyen gyorsan.
Mivel az emberek 90% már gyerekkora óta ms-termékeket használ ezér az a könnyű és egyszerű neki. Vannak akiknek az informatika hobbi és olyanok is akiknek munka. Ők szívesen kísérleteztek/nek minden újjal (lehet ez a linux).
És aki egyszer megismerkedik vele (linux), legalább annyira mint a windows-zal az marad is mellette. Én például gyorsabban telepítek fel és állítok be egy linux alapú distrót mint bármely windowst. Pedig nagyjából ugyanúgy értek mindkettőhöz. Kinek a pap kinek a paplan....Most nem kezdek bele a pro és kontra vitába mivel tele van a net vele és mindenki döntse el maga, hogy mit szeretne, hálisten már egyre több a lehetőség a választás terén, ennek örülni kell és nem fanatikusan egyfelé nézni.

"Nem nyert, azért mert Működik. igen, win7-et."
Ne haragudj, nem akartam semmit kiemelni a mondandódból de ha a nasa a francia csendőrség az usa hadserege és még sorolhatnám a high-end felhasználókat akik unix (linux) alapú rendszereket futtatnak akkor szerinted ez nem működik? Tudom most itt az ubunturól van szó ami egy fiatal distro (ahoz képest nem is rossz) de te álltalánosítottál úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#22) premete válasza Blindmouse (#20) üzenetére


premete
veterán

ezt az új opensuse dolgot kipróbálom, mert az ungabunga 9.10 az botrányosan fagyogat, és minden újraindításkor át kell írnom az /etc/resolv.confot, hogy legyen netem lannal, wwannal meg csak edge van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#23) lezso6 válasza Blindmouse (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Örülnék ha nem csinálnál egy újabb win-lin flame war topikot. :(((

Mindenki azt használ amit ő akar, ami neki megfelel. Köszi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Lenry válasza D4rkAv3ng3r (#6) üzenetére


Lenry
félisten

én az Arch Linux-on gondolkozok. már csak azért is, mert a Debian-ban egyszerűen minden működik
semmi izgalom :D

(persze az Arch max a Debian mellé mehet, a helyére biztos, hogy nem)

íráshoz: írhatnál többször is, nagyon jó a stílusod :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Vladi válasza Blindmouse (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kell mondjam, válaszoltam régen az ilyen üres, értelmetlen flém beszólásokra, de aztán rájöttem, hogy az időm sokkal értékesebb annál mint hogy folyton sügérekkel molyoljak.
:P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) #40553216


#40553216
törölt tag

fura, hogy ilyen lassú a frissítés. én úgy emlékszem (bár lehet, rosszul), nem is teljes csomagokat tölt, csak diff-et.

(#27) Nkboy válasza Lenry (#24) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az Arch is csak addig izgalmas, amíg testre nem szabod, utána már dög unalom lesz az is. :DD Első telepítésnél, még vannak izgalmak, de a másodiknál már olyan "egyszerűnek" tűnhet az egész :K .

Én most Sidux-al szórakozok! openSuse nem jön be nekem!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#28) zso73


zso73
veterán

Én is kipróbáltam a legújabbat........Egy bug halmaz........ :W
A 11.1 jó ( jobb) volt sokkal.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#29) #40553216 válasza Nkboy (#27) üzenetére


#40553216
törölt tag

és stabilabb, mint az Ubuntu? mert az alap nagyjából ugyanaz. bár nekem semmi problémám nincs az Ubuntuval sem, sőt...

Az Arch vicces, valóban érdekes a LiveCD értelmezésük: egy konzolos telepítő. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Nkboy válasza #40553216 (#29) üzenetére


Nkboy
senior tag

és stabilabb, mint az Ubuntu? mert az alap nagyjából ugyanaz. bár nekem semmi problémám nincs az Ubuntuval sem, sőt...

Szerintem, gyorsabb, az alap, Debian sid, ami elvileg nem stabil, de nem vettem észre, hogy gond lenne vele. Nekem az tetszett meg benne, hogy már a Live Cd is gyors volt, a másik pedig, hogy nincs teleszórva mindennel, mint az Ubuntu-Kubuntu.

Az Arch telepítése előtt meg olvasni, tájékozódni kell rendesen, mert nem csinál meg helyetted semmit :DD

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#31) Lenry válasza Nkboy (#30) üzenetére


Lenry
félisten

én azért örülök, annak, hogy az Ubi-live tele van szórva mindennel, pl amikor döglött windowsról kell adatot menteni, akkor jó, hogy alapból felismeri és kattra mountolja az ntfs-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Nkboy válasza Lenry (#31) üzenetére


Nkboy
senior tag

Jogos! :R Az éremnek két oldala van.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#33) rdi válasza #40553216 (#26) üzenetére


rdi
veterán

Biztos lassúk a szerverek :))))
Az írás nekem is tetszett.
Mi is az új ubuntuval szenvedünk a diákokkal . Bevallottan nem értettem a gpartot :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#34) Sanyix válasza Blindmouse (#16) üzenetére


Sanyix
őstag

nem, de sajnos játszani winen lehet igazán, ezért azzal kell szöszmötölnöm és szívnom, ha éppen úgy gondolja hogy most kitalál valami marhaságot.

Pedig jobb lenne linux alapon 1x beállítani és évekig használni :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#35) barii86


barii86
tag

leírod a tapasztalataidat, ok, másnak hasznos lehet, neked jó érdés, hogy teszemazt kitombolod magad ezzel, ez is ok
de az a buntuntuzás, ez nem járja. Miért jó a gúnyolódás?

(#36) aram01


aram01
nagyúr

olyan földgömbös háttér nincs w7-re? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Lenry válasza aram01 (#36) üzenetére


Lenry
félisten

vagy gnome-ra? :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, én sokáig használtam SuSE-t, de így az Ubuntu után egy feleslegesen sok dolgot tartalmazó, kissé túlkomplikált, de tanulórendszernek tökéletes oprendszer.
Az a jó benne ami a rossz : alapból sok minden benne van, de nekem pl. sok progi nem ment fel rá, vagy csak sok szívással, ami az Ubira egy apt-get xxxxx... Viszont pl. az Ubuntu alaptelepítésben kissé fapadabb, több meló összerakni a rendszert. A Süsü viszont nagyon kényelmes. Vállalati felhasználáshoz is van benne sok minden, ami egy mezei Linux usernek eszébe sem jutna. (LDAP?)

Viszont a KDE4-ből sok dolgot hiányolok, ami a 3-ban benne volt, azon kívül hogy sokkal jobban néz ki, nem sok előnyt tudok mondani.

@tlac : Nekem se Ubi se Süsü alatt nem voltak különösebb bugjaim. Viszont a Firefranc az rettenetesen megy (vagy inkbb bugzik) mind a kettő alatt.
(Anyám gépén otthon maradt a 11-es 32bit Süsü, mert modemes netje van, és azon nem nagyon lehet az Ubihoz letölteni csomagokat, a Süsühöz meg azt a 10 dolgot, amitől felmegy a VLC meg a nVidia driver, hazavittem offline.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) hcl válasza Kelvin (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Svájc Süsüt használ az államigazgatásban :)

Amúgy a gyorsabb, vagy könnyebb programtelepítés Windowsra... Szóval egy Windózra a programtelepytés Next-Next-Finish-Crackelés, Ubuntu/Debian/akármi meg : apt-get programnév , és fent van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) #40553216 válasza Nkboy (#30) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Az Arch telepítése előtt meg olvasni, tájékozódni kell rendesen, mert nem csinál meg helyetted semmit">ez hagyján, de még tudni is kell ezeket. :) Különben pont tegnap raktam Arch-ot VBoxban. Így friss az élmény. És volt folyamatos doki olvasás közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Tegnap én is kipróbáltam ezt a 11.2-es SuSe-t, tetszik, stabil meg gyors meg szép, de az istenért nem akarja felrakni a 3rd party csomagokat (pl. opera, qbittorrent). Egyedül a VLC ment simán, meg persze amik a repoban benne voltak.

sweetlou6.wordpress.com

(#42) premete válasza Sweet Lou 6 (#41) üzenetére


premete
veterán

Én is gyorsan leszedtem gépről, fél órát volt fenn. Fel akartam tenni az UMTSmon-t, ami 1 MB alatti rpm csomag, a saját repójából, és nekiállt letölteni 640 MB-ot, 2.6 KB/s sebességgel a 3.8 MB/s sebességű netemen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#43) atike


atike
nagyúr

Jó írás, bár a screenshotokat én is hiányoltam...

(#44) Kelvin válasza Sweet Lou 6 (#41) üzenetére


Kelvin
őstag

Majdnemhogy elég egy packman telepítőforrást beállítani a gyáriakon kívül de innen tudsz csemegézni. Figyelj rá, hogy nem jó akármilyen rpm, a 11.2-es repókból válogass.

(#42) premete : Az, hogy lassú az egyedi eset mert nálam kihasználja a max sávszélességet mikor csomagokat frissítek, valószínű azért húzott volna magával még 6××Mb-ot mert vagy régebbi verziót akartál felrakni és akkor a csomag-függőségeit is visszafejti vagy még telepítés után nem frissítettél és azt is meg akarta csinálni. Amúgy a legtöbb distróban ez így működik.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#45) Kelvin válasza hcl (#38) üzenetére


Kelvin
őstag

Kifutottam az időből... :B
Szerinted egy 640Mb-os live telepítőcédé mennyivel tartalmazhat több (felesleges) dolgot mint egy hasonló méretű? (bár a felesleges elég relative)
Ha meg dvd-ről telepítesz ott te magad választhatod ki a csomagokat, így egy tök alaprendszert is fel tudsz rakni.

Igen, többek között ezért gyorsabb a telepítés:) Csak én nem részleteztem de egy egész rendszeré is sokkal gyorsabb.( emlékszem még xp-nek kellett vagy 30-40 perc a formázáson kívül :) míg egy linux felment 10, max 20 p alatt)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#46) zso73 válasza Sweet Lou 6 (#41) üzenetére


zso73
veterán

Stabil? A 3.5.5 Firefox feltelepítése után nem indult el, vagy fehér kocka jelent meg, amiben nem volt semmi. A HD audió drájver nem találtam meg a kártyát, amit a 11.1 simán használt.
Egyszeri kipróbálás után törörlve....... :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#47) premete válasza Kelvin (#44) üzenetére


premete
veterán

A sávszélesség az mindegyik újabb disztrónal ilyen xar, mert beírja a router címét nameservernek, (hiába írom át, chmodolom, minden újraindítás után visszajön).de az említett umtsmon és frissítés mind a Fedora 12, mind a mandriva 2010, vagy Debian alatt, aliennel felkúszott, mint a villám. Régen volt egy 10 cd-s, dobozos susém, de azóta nem foglalkoztam vele, ezután sem, főleg, hogy a bt. egeremet (V470 logitech) sem akarta használni, bár felismerte; az is megy mindegyik említett disztró alatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#48) Kelvin válasza premete (#47) üzenetére


Kelvin
őstag

Szerintem két dolgot is változtathat ezen.
1.A router beállításai.
Beállíthatom a routeremen, hogy DNS szerverként viselkedjen a hálózatunkban, és a DHCP kliensek felé publikálódjon.
Vagy használhatunk külső DNS szolgáltatót vagy a saját szolgáltatónkat.
2.A yast-ban is beállíthatod ha a routeredben nem tudod.
Mid a két módszer megmarad újraindítás után is.
Sőt most csak a kedvedér felraktam a umtsmon-t és nem húzott magával 600Mb-ot.
De nem is ez a lényeg hanem, hogy szerencsére tudsz választani más distot ami neked jobban fekszik. És másoknak meg éppen ez a favorit, szerencsére különbözőek vagyonk.:)
A multi-boot-ban nekem is ott figyel még egy debian:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#49) Sweet Lou 6 válasza zso73 (#46) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát ha nálam is ilyen lett volna, én is azt teszem, mint Te.

Kelvin: :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#50) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#49) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na megtaláltam az ,,Online telepítési listák"-at, így már sokkal egyszerűbb.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.