Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    válasz nagybá #44 üzenetére

    De, kevés. A DK1 110 fokja sokkal kellemesebb volt, szerintem az elég is lenne. Azonban a DK2 legnagyobb baja egyértelműen a felbontás és a screen door effect együttesen. A végleges Rift-nek ugyan nem lesz sokkal magasabb felbontása, de "high filled" panel lesz benne így sikerült eltüntetni a pixelek közötti réseket.
    A 120 fokkal teljesen egyetértek.

    Elnézést, nem akartalak sértegetni az első hozzászólásomban, csak sajnos még mindig sokan vannak, akik azt se tudják miről beszélnek de k*rva okosak tudnak lenni. Kedvencem a bandzsítós duma, mert 5cm-re van a panel a szemedtől. Optikai lencsékről hallottak már? oda rakod a fókuszt, ahova akarod. :DDD

  • Spirit

    őstag

    válasz nagybá #41 üzenetére

    Örülök, hogy próbáltad már a Gear-t. :D

    "És addig, míg még az se derül ki, hogy mekkora a látószöge az eszköznek..." - Többször elmondták, hogy mi a cél, mi a reális , gyakorlatilag egyetértés van a 300-400$-os árral. Mekkora a látószöge? DK1 110fok, DK2 100fok. Elmondták, hogy nagyobb lesz, mint a DK2-é, de az is elhangzott, hogy ne várjunk túl nagyot, mert a látószög növelésével a fokonként látható pixelek száma csökken, így ismét oda jutnánk, hogy még nagyobb felbontás kéne. Szóval 105-110 fokra számíts.(ugye nem azt mondták, hogy nagyobb,mint a DK1-é)

  • Spirit

    őstag

    válasz nagybá #30 üzenetére

    Ha valaki követi a VR-os dolgokat és nem csak a PH-ról akar informálódni, gyakorlatilag mindent tudhat már.

    - Hivatalos gépigény: (értsd: Lesz/van egy Steam szerű keretrendszerük (Oculus Home), amiben játékokat lehet majd venni, barátokat vehetsz fel, stb-stb. Az ottani programok tartani tudják első körben a 90fps-t vsync-ben a tökéletes élményért.)

    Combos i5, 8Gb ram, GTX970

    - Június elejei adatok szerint DK1-ből 56334db, DK2-ből 118930db-ot adtak el.

    -Az utóbbi 2 évben besorolt mögéjük rengeteg nagy cég, a szakmában elismertebb név és kisebb játékfejlesztő stúdiók.

    Epic Games, Crytek, Microsoft, Samsung, félig meddig a Valve, Facebook, stb.
    Van 3 komoly motorunk natív támogatással: Unreal engine 4, Unity 5, CryEngine 3.8

    Megjelenéskor ~15 kisebb csapattól (+Square Enix) kapunk játékokat.

    - Többször hangsúlyozták, hogy tömegtermék lesz, céljuk a 300$ környéke. Legutóbbi információk alapján 1500 dollárba bele fog férni a VR-ba való beugrás géppel együtt. (I5,970) Tippre 400$-nál nem lehet drágább, ami legyen mondjuk 120k HUF. Egy combosabb monitor árában virtuális valóságot kapsz. Vagy egy vga árában. Vagy egy fél iphone árában.

    DK2-t használok közel egy éve. Újra és újra lenyűgöz, amikor valamilyen komolyabb játék jön hozzá. Az új, early access-es Ark-ban ki kéne próbálnod (sajnos még a 75fps-t nem tudja tartani), a vesédet is odaadnád utána,nemhogy 120k-t.

    Most, 2015-ben elértünk ahhoz, hogy olcsón tudnak könnyű, nagyfelbontású paneleket gyártani és van gép ami ezt ki is tudja szolgálni, itt az ideje az elterjesztésének, gyakorlatilag szükségszerű. 10 éven belül minden játékosnak lesz.
    Ugyanazt látom,mint az okostelefonoknál. 90-es évek vége felé PDA-k, de nem jött be igazán.(CRT-s HMD sisakok analógiája) Mikor az iparági szereplők le akarták nyomni a torkunkon, kívánatossá tették a technológiát alkalmazásokkal, stb és nesze neked okostelefon. Köze nincs a Kinect-es dolgokhoz.

    kapcsandika: 2 éve elérhető hozzá a 'Virtual Desktop'. Beállítod a méretét, távolságát és előtted lebeg a monitor. Ha akarod 20m-re egy 30m képátlójú. :)

  • myckie2

    őstag

    válasz nagybá #37 üzenetére

    Őszintén én is úgy 60k környékét tartom reálisnak a gyors terjedés érdekében. Facebook megtehetné, hogy veszteséggel adja vagy 0 haszonnal (ahogyan a sony a playstationt), mert azért valljuk be van pénz ott bőven. Ezzel a lépéssel a konkurenciát kiszorítaná és az Oculus terjedne el. Miután az embereket hozzá szoktatták a VR-hoz, akkor lehet a köv. generációs VR szemüvegek árát emelni.

  • Tharkoul

    tag

    válasz nagybá #30 üzenetére

    Szerintem a várólistásnak az ára reálisnak mondható, olyan 100-110e forint környékén lesznek ezek. De ha úgy nézzük, hogy milyen teljesítmény szükséges ezekhez, nem kizárható az a gondolkodásmód sem a gyártó felől, hogy "ha valakinek futja erre, valószínűleg van olyan gépe is alá, ami viszi, tehetős, márpedig akkor miért adnánk olcsón?". Az árakat majd részben az fogja lenyomni, hogy minden nagyobb cég akar magának egy sajátot, mert úgy akarják terjeszteni perifériaként, mint ahogy az egereket/billentyűzeteket, bármi mást. Ha egy bóvli műanyaggitárért (Guitar Hero-hoz) újonnan elkérnek 250-300 dollárt, miért pont itt lennének engedékenyek? Ugyanúgy rétegperiféria lesz ez is. Másrészt meg ha megjelenik az első VR-szemüveg, 1-2, esetleg 3 évre rá meg majd csordogálnak a játékok megadva a lehetőséget arra, hogy opcionálisan teljesen kiváltható legyen ezzel a billentyűzet+egér/kontroller, szerintem akkor lesz csak elérhető a "tömeg" számára, lesz olcsóbb. Persze az, hogy most 100-110e forint drága, az erősen relatív.

    Mindenesetre a mostani ára elég meredek, így joggal indul ki ebből mindenki. Többek között HTC megoldása sem lehet sokkal olcsóbb, mert seggbe lennének rúgva.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés