- Klaus Duran: 2025 dude
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- weiss: Pant* rant
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Meggyi001: Egy olcsó vállfás megoldás a pólóimnak...
Új hozzászólás Aktív témák
-
doberman
senior tag
válasz
razorbenke92 #177 üzenetére
köszönöm, a hétvégén kipróbálom egy másik vinyón....
azért még egy kérdés ha szabad: xbmcbuntu vagy akár openelec alá megoldható ez az élőtv hogy "önmaga" legyen a streamszerver is? (most egy router van "kiokosítva" erre a célra csak néha nagyon megugrik a load és akkor jól jönne inkább a brazos plusz ereje..)
-
norbi19884
tag
válasz
razorbenke92 #106 üzenetére
Elvileg van egy konfig fájl ott lehet hozzáadni átírni, de magát a számítógépet se látja csak mint hálózati média lejátszó vagy mi a szösz a fájlokat nem tudom megnézni. XBMCbuntut fellehet tenni xp mellé? Meg oldható, hogy lássa az NTFS-t? Illetve a vga-t, hogy lehet telepíteni? radeon x1050 bár ez ki lesz cserélve mit ajánlanál helyette? Lehet normál is asszem 16cm körül fér bele.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #94 üzenetére
Nálam az XBMC részt használva nem ismerte fel, ahogy mondtam. Annyira nem másztam bele, hogy belépjek a buntuba. De milyen dolog már az, hogy be kell lépni, csatolni a HDD-t, majd vissza az XBMC-be?
Van program amivel megoldható az automount (pysdm pl.), vagy terminál, de ez akkor sem az out-of-the-box kategória szvsz.
Alapból az XBMC rész a buntuban start után:
OpenELEC:
Átdugtam a másik gépre a buntu-s pendrive-ot és lehalt az egész rendszer (pedig az is AMD-s)...
Hardveres gyorsítás, Brazos-on (az felső bekeretezett résznél látszik, hogy nincs a buntuban HW gyorsítás, mert nincs ott az XvBA szó, az alsó sorban pedig látszik az FPS, ami messze nem annyi a buntban mint kellene):
XBMCbuntu:
OpenELEC:
Samba viszont úgy látom, hogy gyárilag megvan. A Wi-Fi-t nem próbáltam, kábelen van bekötve mindkét gép.
A bootidőt illetően pedig a nagy gépen jóval gyorsabb az XBMCbuntu is, E-350-re + pendrive-ra vonatkozik az az 50 mp./3,5 perc amit iram. -
válasz
razorbenke92 #94 üzenetére
Továbbá kukkants be az ubuntu részbe, kiloggolsz xbmc-ből. Van egy szoftver amibe kb beleírod a kulcsszót, hogy mire van szükséged, és kiválasztod ami kell. A böngészőtől kezdve a torrent kliensen át a teamvieveres távoli vezérlésig minden olyan egyszerű, hogy a technofób anyukám is megcsinálná. Aki erre sem képes, az ne akarja magának telepítgetni a HTPC-jét
-
bambano
titán
válasz
razorbenke92 #83 üzenetére
Én sem akartam semmit mondani az openelecről, szerintem nem is tettem. csak elhangzott itt párszor, hogy az openelec azért jobb, mert az xbmc az ilyen meg olyan. Miközben tudom, hogy az xmbc sem nem ilyen, sem nem olyan.
tehát a vége az, hogy az openelec lehet jobb, csak még nem tudjuk, miért. a szubjektív véleményt is elfogadom, ez a kérdéskör nálam kíváncsiság szintjén mozog.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #85 üzenetére
Az a baj, hogy te sem értesz engem.
A rendszerfrissítés alatt magát az operációs rendszert értem, nem az XBMC kiegészítőit és extráit. Maga az OpenELEC frissül automatikusan. Letölti a rendszert, kicsomagolja, és a következő rendszerindításkor még az OS betöltődése előtt frissíti magát, majd újraindul.
Csináltam neked a pendrive-ról egy olvasás-tesztet, 15 MB/s körül van általában (még az OE telepítő van rajta, ext4-re formázva). Szerintem ettől gyorsabb a microdrive.
"SATA, mint mondottam, nálam semmiféle terminálos automountot nem igényelt."
Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nálam a belső HDD-nél igen. Te pedig azt írtad, hogy külső HDD-vel nézted. E fórumtéma szerint sincs auto-mount, de lehet, hogy azóta már belekerült, ezért oké, legyen igazad.
"A samba szerverrel nem tudom mi a kifogás, hiszen ugyan úgy meg van osztva minden "ami kell"."
Semmi kifogásom sincs, csak azt mondtam, hogy itt benne van a rendszerben.
Az a baj, hogy ti azt nem értitek meg, hogy nektek (és nekem is) gyerekjáték a terminál használata, de egy átlag usernek nem. Egyszerűbb az OpenELEC, ha csak a Sambát is kell terminálból telepíteni? Igen, mert itt azt sem kell megtenni.
Oké, ajánld a buntut, nekem sem volt komolyabb kifogásom az XBMC Live-al sem, és valószínűleg azóta már fejlődött a dolog, de ha egy átlag usernek kellene ajánlani a kettő közül valamelyiket én az OE-t javasolnám. De ez az én véleményem, ahogy a cikk is az én tapasztalataimra épül, szóval nincs azzal gond, hogy te máshogy vélekedsz a dologról.
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #83 üzenetére
"Külső rackben probléma nélkül ismerte fel az ntfs formátumokat."
Nekem a belső SATA-s HDD-t nem ismerte fel alapból. Megoldható az auto-mount, de ehhez terminál kell.
"Igen ez nagyon sok, de nem 10 perc"
A microdrive és a pendrive nem ugyanaz. És hidd el nekem - hogy ha még egy kicsit túloztam is - elég hosszú idő mire az Xbmcbuntu elindult a cikkben említett pendrive-ról.
"Samba szeró valóban terminálos beállítást igényel, viszont települ egy csomó mappa, ami automatikusan megosztott (Music, Pictures, Videos stb), és ehhez semmiféle hálózati konfigolásra nem volt szükség, a windowsos gépek pedig tökéletesen látják mindet."
Az OE-ben is gyárilag meg van osztva minden mappa ami csak kell. És én nem azt mondtam, hogy órákig kell szöszölni vele, csak azt, hogy terminál kell hozzá.
"A frissítés alatt nem tudom mit értesz."
A rendszerfrissítést értem ezalatt. OE-ben van auto mód, és manuálisan is 1 perc és egy restart kell hozzá. XBMCbuntut pedig szintén csak terminálból lehet frissíteni, vagy kompletten újratelepíteni.
"Én személy szerint nem mondom, hogy rossz az OE, sőt biztos nagyon jó az is, csupán nem akarom, hogy eltántorítsunk embereket egy új dologtól azért, mert beharangozzuk, hogy az milyen bonyolult, közben pedig nem."
Én nem akartam eltántorítani senkit az XBMCbuntu-tól, csak megkérdezte a kolléga, hogy miben különböznek, én pedig a saját tapasztalataimat írtam le. De ha visszaolvasol, akkor te is láthatod, hogy ajánlottam is a buntut, mert nem lehet mindent megoldani az OE-vel. Viszont szvsz egy átlagembernek (aki rosszabb esetben parancssort sem látott soha életében) jobb az OE.
A cikk végén is leírtam, hogy nincs az OE-ben programtelepítési lehetőség, és olyan sokrétű funkciók mint más operációs rendszerekben, de aki ért hozzá az nem ezt használja, aki pedig nem ért hozzá annak elég szvsz annyit tudni, hogy az OE-vel max. 5 perc alatt egy működő rendszert kap, ami a médialejátszási funkciókat tökéletesen ellátja.
Rengetegen ódzkodnak a Linux-tól, miért kell direkt bonyolítani a dolgokat, hogy elmenjen mindenki kedve tőle? Éppen azt akartam elérni a cikkel, hogy legalább egy pár ember meglássa, hogy Windows-on kívül is van élet, erre egy olyan rendszert javasoltok amivel egy átlag user (valószínűleg) csak szívna.
Nem biztos, de nem is zárom ki ezt, mert az egy dolog, hogy google kereséssel 2 perc alatt lehet találni bármire megoldást, de ha meglátják, hogy hogyan kell ezeket végigvinni (Terminál), akkor nem biztos, hogy olyan sok ember foglalkozna vele.Persze a saját környezetemből indulok ki, mivel másból nem tudok...
-
zsigus
őstag
válasz
razorbenke92 #3 üzenetére
Köszönöm mindenkinek.
Azért az xbmcbuntu egy picit bonyolultabb ennél, bár egy kis utánajárással azt is be lehet konfigurálni elég egyszerűen. Attól egyébként még írhatsz az xbmcbuntu-ról, elvére nem ugyanaz a rendszer.
Én is kíváncsi lennék rá, csak nem akarom bolygatni azt ami (egyelőre) jól működik már egy jó ideje.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fujifilm X
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Crypto Trade
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Milyen TV-t vegyek?
- Kaposvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- A kínai gyártók 3D arcazonosítással kísérleteznek
- Red Dead Redemption 2 (PC)
- További aktív témák...
- ASUS ROG Swift PG27UCDM OLED gamer Monitor! 3840x2160 / 240Hz / 0.03ms / G-Sync! BeszámítOK
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- i7-9700K + BeQuiet + 10 venti Stabil, halk, brutál erős gép!
- Eladó Garmin Venu 3 okosóra homokkő színben, újszerű állapotban, hivatalos magyar garanciával
- Apple IPhone 15 Pro 128GB Natúr Titán
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- ÚJ Lenovo LOQ 15IRX9 - QHD 165Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 - 3 év garancia
- 1-12 részletre.Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - FEKETE. 2 év garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E6520 - i5-2GEN I 6GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD+ I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest