Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hemaka


hemaka
nagyúr

Grat, látom ha már ott voltál mindent megnéztél, ami híresebb. :)

(#52) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Mi hiányzik a képről?-a kerítés? :))
ja,már megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

(#53) jorden06 válasza tkesy (#46) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem, én első éves hallgató vagyok, így most megyek csak először.

Téged a tábor magától újrahívott dolgozni? Előtte nem is jelezted, hogy szeretnél újra kimenni, csak simán jött a meghívás?

(#54) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ne idegesíts már, hogy ilyen kaját kaptál.
American Airlines gépen olyat kaját kaptam, azt hittem viccelnek, hogy ezt meg kell enni. :U
Na meg az a süti...én valami csomagolt (kekszhez sem hasonló) fiszf@szt kaptam, ami biztos, hogy 5dkg sütiben legalább 6dkg cukor volt :D
Mondjuk ez igaz az Amerikai süteményekre általánosságban.

...

(#55) fenergie84


fenergie84
addikt

Hát, q....ra irigyellek, hogy ezt mind láthattad élőben :R
gratulálok az íráshoz!!!

(#56) Jhonny06 válasza Devid_81 (#54) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én Finnair-en szintén valami nagyon szar kaját kaptam, mondjuk meleg volt, de attól még.. és ott is kb. 130k volt a jegy, nem fapados..

(#57) gaborbol válasza tkesy (#47) üzenetére


gaborbol
őstag

$12.56 az valami eszmeletlen ar, azon a reszen meg nem jartam. Annyiert Itt DC kornyekent siman kapsz Buffet(all you can eat) azok olyan $7-8 tol indulnak.

Taco bell :D
Harom ev alatt ketszer votam, nekem nagyon nem jon be, viszont olcso Subway ($5 foot long) vagy ha nagyon ehes vagyok Chipoltle, Panera Bread, Buffet,esetleg par helyi gyorskajalda 5 dolcsi korul.

Mult evben voltak nalunk valamelyik taborbol 8-an, azok mind konyhasok voltak,reggel jovok ki,konyhaasztalon annyi kaja, azt hittem leszakad, es csak pakolnak ki. Mondom ez mi?
Mielott elindulnak kirandulni, 2 szemeteszsakot meg szoktak tolteni kajaval aztan kisetaltak veluk a kapun :DDD

En British Airways-t valaszrom mindig.Iszonyat igenyes, soha nem volt meg gond, a kaja meg nivos etterem minosegenek felel meg.Ha idoben foglalsz jegyet, vagy sokat nezed egesz olcson ki lehet fogni szintre mindig.

[ Szerkesztve ]

(#58) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagyon de nagyon irigyellek, nekem is ez az egyik "álmom", hogy ki juthassak az államokba. :K :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59) Tubi2


Tubi2
senior tag

Az újabb, fantasztikus nyárról is jöhet majd egy beszámoló. :)

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#60) tkesy válasza jorden06 (#53) üzenetére


tkesy
őstag

Igen, tavaly novemberben jött e-mail, hogy szeretnék, ha idén nyáron is náluk dolgoznák, és adtak 3 időintervallumot, mettől-meddig alkalmaznának... Abból választottál egyet, aztán küldték a szerződést, a CL-es profil aktiválás után, meg egyből le is foglaltak.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#61) tkesy válasza Devid_81 (#54) üzenetére


tkesy
őstag

Lufthansa járaton ez volt...:) Swiss-en már kicsit gyengébb volt a menü, más légitársasággal meg csak az államokon belül utaztam...

Az biztos, hogy szererik a cukrot.. :D mi akkor néztük nagyokat, mikor a juharszirupot még megcukrozta egy-két gyerek...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#62) tkesy válasza gaborbol (#57) üzenetére


tkesy
őstag

A Taco Bell-t főként mexikói behatás miatt választottuk. Mikor csak a személyzetnek kellett főzniük, akkor a mexikóiak azért igyekeztek hozni az őnáluk megszokott ízeket... :)
De köszi a tippeket, ha lesz rá lehetőségünk ki fogjuk próbálni azokat a helyeket is... :)

Na nálunk, ez nem volt lehetséges, hivatalosan a konyhások se vihettek ki semmit.. max némi gyümölcs (1-2 alma vagy banán)... Ha kis mennyiség maradt, akkor azt inkább kidobták...
Pl.: a parent's day vacsorájánál - akkor szinte minden gyerek kapott valamilyen süteményt otthonról, amit vacsora után megkóstoltak - történt az, hogy mindent, de mindent, még akkor is ha hozzá se nyúltak, vagy csak 1 szelet hiányzott a tortából, kidobtak. Ezt külön a konyhafőnök és felesége csinálta, a két étkezés után kb. 8-9 nagy fekete szemeteszsák lett tele csak süteménnyel...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#63) qestion


qestion
aktív tag

másodszorra miért?

a pálya

(#64) tkesy válasza qestion (#63) üzenetére


tkesy
őstag

Jó buli, jó társaság, ismét kint lehetek az államokban, és emellett most már jól is fizet :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#65) 7 válasza tkesy (#28) üzenetére


7
addikt

CCUSA-val kicsit mashogy alakultak az idei koltsegek elsoalkalmasoknak (mondtak tobben is, hogy iden baromira felugrottak a koltsegek a tavalyihoz kepest):

- 495 EUR alapdij (-50 EUR, ha januar 15-ig jelentkeztel)
- 131 USD vizuminterju
- 3100 HUF erkolcsi bizonyitvany
- 1000-2000 HUF vizumkep (attol fugg, hol csinalod)

Ezert a koltsegert cserebe:

- oda-vissza repjegy
- a taborba jutas koltseget az USA-n belul is ok alljak + szervezik le (a visszautat az utazgatas miatt mar nem)
- megerkezeskor fogadobizottsag, egy ejszaka biztositasa egy helyi Hostelben
- ingyenes CCUSA-s segelyhivoszam, amig kint vagyunk
- Support Staffosoknak szinte biztos elhelyezes
- Counseloroknal is ritka, ha valakit nem helyeznek el
- egy taborborze, ahol 20-30 tabor kepviselteti magat (ha addig meg nem vettek volna fel, ott jo eselyed van ra)
- akit a taborborze utan sem tudtak elhelyezni, azokrol rovid video keszitese, hogy noveljek az eselyeket
- kifejezetten korrekt webes felulet (egy halom kitoltendo adatlappal)
- nem kell folyton interjukra rohangaszni (egyet azert meg kell ejteni az elsoalkalmasoknak, ezt egy CCUSA-s Area Representative kesziti veluk)
- egy meglehetosen boseges tajekoztato
- egy rovidebb tajekoztato azoknak, akik a bosegesen nem jelentek meg
- sok egyeb, ami most nem jut eszembe

Azert nehanapjan fel kell battyogni a pesti irodajukba, azt nem ussza meg az ember, de nem tul surun. :)

Termeszetesen ha valakit nem tudnak elhelyezni a szerzodesben foglalt hataridoig, visszafizetik neki a 495 EUR-t.

9 hetre a Counselorok alapdija 1210 USD, a Support Staff alapdija 1290 USD. Ha valaki az eredetileg kiszabott munkaidejen felul meg vallalja, hogy a taborban marad dolgozni, akkor Counselorkent napi 30, Support Staffkent 40 USD uti a markat.

Az alapdij azt az osszeget tartalmazza, amit a taborok minimum (es altalaban) fizetnek, de ennel tobbet is adhatnak, ha ugy gondoljak (csak nem jellemzo).

[ Szerkesztve ]

(#66) tkesy válasza 7 (#65) üzenetére


tkesy
őstag

Hmmm...

A listából ezek nincsenek a CL-nél:

- megerkezeskor fogadobizottsag, egy ejszaka biztositasa egy helyi Hostelben
(szállást foglalnak ők is, ha csak másnap jön érted a táborod, de azt nem tudom ki fizeti)
- egy taborborze, ahol 20-30 tabor kepviselteti magat (ha addig meg nem vettek volna fel, ott jo eselyed van ra)
- akit a taborborze utan sem tudtak elhelyezni, azokrol rovid video keszitese, hogy noveljek az eselyeket

a többi megvan/volt itt is... Én személy szerint 3x voltam bent a pesti irodában az idei nyár ügyintézése közben:
- szerződés aláírásakor (bár ezt is meg lehetett volna csinálni személyes megjelenés nélkül)
- vízumpapírok átnézése, aláírása, útlevél leadása
- útlevél visszavétele.
Még vízuminterjúra se kellett mennem, mert megkaptam a tavalyi alapján....

Gondolom a CCUSA is szervez vidéki vízumpapír és szerződés aláírásos napokat mint a CL.

a #28 hsz-ben meg elírtam az erkölcsi bízonyitvány árát, idén már 3100 HUF volt nem 2200 mint tavaly. :W

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#67) 7 válasza tkesy (#66) üzenetére


7
addikt

"Gondolom a CCUSA is szervez vidéki vízumpapír és szerződés aláírásos napokat mint a CL"

Erről ugyan nem tudok, de tény, hogy felvettem a kapcsolatot a sokadik alkalmas magyarokkal (a webfelületen megjelennek azok, akiket ugyanoda helyeztek el), nekik sem kellett elmászni Pestre a vízum miatt, megkapták látatlanban.

Viszont az aláírásos hececáréra visszatérve: Elméletileg egyébként az Area Representative-oknak kellene mozgolódniuk az iroda és az elsőalkalmas jelentkezők között, de tekintve, hogy csúnyán megnyirbálták az anyagi támogatásukat, így időnként azért elképzelhető, hogy a jelentkezőnek kell felugrania. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) student


student
őstag

ez király. idei nyári táborra még tudok jelkezni vagy már tul késő?

(#69) 7 válasza student (#68) üzenetére


7
addikt

Erősen keső, rendszerint az adott tanév első félévében érdemes jelentkezni, nem sokkal utána úgyis letelik a jelentkezési határidő.

[ Szerkesztve ]

(#70) vamzi


vamzi
őstag

Ejha, gratulálok neked.
Engem már második éve ők utaztatnak ki, viszont a barátnőmet még mindig nem helyezték el, ami nagyon nem jó, mert a repülőjegyemet nem tudom lezárni. Vízumot idén is megkaptam, bár a nagykövetségen a magyar oktatásról beszéltettek... :DDD
Még két hetem van hátra, aztán 3 hónapig kint leszek.

(#71) tkesy válasza student (#68) üzenetére


tkesy
őstag

A menetrend a CL-nél kb. úgy néz ki, hogy októbertől január vége - február elejéig lehet jelentkezni, utána van némi papírmunka, áprilistól indulnak a vízuminterjúk, ha az megvan és van már táborod akkor pedig a repülőjegy foglalás... Kiutazás pedig június közepéig, max végéig...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#72) vamzi válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


vamzi
őstag

Tavaly 1260Dollár alap fizetésre(9 hét munka) még 240-et kaptam rá, mert 1 héttel többet kellett dolgozni. Idén kb 2500 dollár lesz a fizetésem 10 hétre.

(#73) 7 válasza tkesy (#71) üzenetére


7
addikt

CCUSA-nél is hasonló az ügymenet :K

[ Szerkesztve ]

(#74) tkesy válasza vamzi (#70) üzenetére


tkesy
őstag

És hol van a táborod, ha nem titok? :)

Remélem a barátnődet sikerül elhelyezniük minél hamarabb... ÉS kb mennyi lesz így a jegyed? No meg mikor indulsz? Pont július 7.-én?
Az vicces lehetett :D De legalább megvan... ismerek olyat, akinek a kérelmét visszautasították pár hete... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#75) vamzi válasza tkesy (#74) üzenetére


vamzi
őstag

Á, nem titok :)
Kamp-A-Kom-Plish, MD
Washington DC-től kb 1,5óra autókázás. A kérdés jó és jogos: Árfolyam függvényében most tart 171.000Ft-nál. Júni 11én indulok pénteken Lufthansa-val (tavaly airfrance-szal voltam). Mikor voltam interjún, az egyik lánynak is visszadobták az útlevelét :(
A táborban először ketten volzunk magyarok, aztán berendeltek még egyet. Idén viszont nincs hír magyarról, szóval úgy néz ki, hogy egyedül leszek.
Konyhán fogok idén is dolgozni, de most egy venezuellai társam lesz, a séfről semmi hírem, oda próbálnak CL-ék egy magyart bejuttatni.

(#76) Atos23


Atos23
senior tag

Szép és jó.

Én ott csesztem el anno, hogy németet választottam angol helyett valamikor 1993-ban, kisiskolás koromban, így többnyire német ajkú utazások csúsztak be.

Gyermekeiteknek angolt válasszatok, ez a tanácsom :)

(#77) csaabz


csaabz
őstag

Grat a cikkhez!
Nagyon klassz lehetett!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#79) Bulitt


Bulitt
őstag

Köszi a beszámolót, nagyon jó volt olvasni. Kicsit irigykedek is :))

(#80) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egészen biztosan nagy élmény lehetett, köszi az élvezetes beszámolót!

(#81) kovsol válasza Atos23 (#76) üzenetére


kovsol
titán

én meg azt mondom angol és német együtt még jobb :B egyik nem zárja ki a másikat

May the Force be with you!

(#82) tkesy válasza vamzi (#75) üzenetére


tkesy
őstag

Akkor lassan ott vagy, mintha rendeltél volna egyet, és később kérted volna a módosítását... :(
Amúgy mi is 11.-én indulunk, csak éppen Swiss-el...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#83) tkesy válasza kovsol (#81) üzenetére


tkesy
őstag

Én is ezt javasolnám, mert jó az angol, de kitörölheted vele a s****d, ha egy olyan céghez akarsz menni dolgozni, mint például az AUDI.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#84) bobalazs válasza tkesy (#83) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyetértek, próbálj meg Zalakarosban német nyelvtudás nélkül elhelyezkedni, mikor német túristákból áll a vendégkör.

(#85) vamzi válasza tkesy (#82) üzenetére


vamzi
őstag

Sajnos nekem már nem állja a táborom a felét a repjegynek, mint tavaly, mert ugyan oda megyek vissza. Ellenben a fizetésem is magasabb mint tavaly.
Itt Debrecenben az IT Services-nél már elhelyezkedtem volna, ha lenne német tudásom, de sajna egy szót nem tudok, az angollal meg kitörölhetem a seggem, mert még az ügyfélszolgálatot is németül keresik fel... Harmadik nyelvként a németet szeretném tanulni(a másodikat most tanulom, jelnyelv)

(#86) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a beszamolo. :)

"There is nothing permanent except change"

(#87) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

végig se tudom olvasni mert megesz a sárga irigység

este befejezem egy sörrel együtt :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88) kenguroo válasza Mr.Csizmás (#87) üzenetére


kenguroo
tag

hát bizony engem is megeszik az irigység, de egyszer én is kijutok ami késik nem múlik!

(#89) #43960832


#43960832
törölt tag

Én idén Camp Takajoba megyek (Maine állam), az indíttatást kizárólag ABE fórumtárs írásának köszönhetem, (persze régi álmom volt kijutni), már meg van a repülőjegyem is. Kb 1450 dollárt fogok keresni 9.5 hét alatt.

(#90) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én négy évig voltam az USAba. Ott érettségiztem.

(#91) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Te se unatkoztál a nyáron, a cikk nagyon bejött. Majd ha lehetőséged lesz rá kukkants be Miami-ba is

Én nembirtam volna hazajönni a helyedbe.

(#92) tiv83us válasza HaZsolt (#91) üzenetére


tiv83us
veterán

Miami-ban a szazmilliard kubain es a szazmilliard fokos homersekleten kivul mit erdemes megtapasztalni? /En is kivancsi vagyok, csak azert kerdezem/ :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#93) 7 válasza #43960832 (#89) üzenetére


7
addikt

~80-100 km-re leszel akkor tőlünk. Én a Camp Laurelben állomásozom majd mintegy 10 hetet :)

(#94) tkesy válasza 7 (#93) üzenetére


tkesy
őstag

Megnéztem mindkét tábort, nem gyenge egyik sem... :) De sajnos van köztünk minimum 400 mérföld, így nem valószínű, hogy át tudnánk ugrani látogatóba... :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#95) tkesy válasza bobalazs (#90) üzenetére


tkesy
őstag

Erről esetleg nem szeretnél bővebben írni? :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#96) tiv83us


tiv83us
veterán

Kedves Cikkiro,

Nagyon megbantanalak vele, ha atirnam az iras cimet "A summer in the USA..."-re? :B
Csak mert akarmikor ranezek az elmentett topikjaimra, kicsit b@ssza a szemem :DDD

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#97) tkesy válasza tiv83us (#96) üzenetére


tkesy
őstag

.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#98) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Örültem a cikknek. Jó volt a képeket nézegetni. Nekem is tervben van USA vagy Kanada. :)

(#99) Norbi21


Norbi21
senior tag

Nagyon jó kis cikk volt, jók ezek a képes-szöveges beszámolók. Csak ne enne ennyire a sárga irigység :B

(#100) grc999


grc999
tag

Amcsikra főzni? Kövezzetek meg, de nekem ezzel etikai problémáim vannak....
Használják ki a mexikóiakat, nem érdekes, de európai ember (még ha Kelet-Európából való is) ne azért menjen már ki, hogy elvégezze a "dirty job"-okat :D
Ahogy látom, egyetlen pozitívuma az egésznek, hogy ha akad némi szabadidőd meló után, gyakorolhatod az angolt.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#101) ABE válasza grc999 (#100) üzenetére


ABE
őstag

A mi táborunkban helyiek főztek, a külföldiek a konyhán kisegítők voltak. Alja munka? Ja, nem álommeló, de hozzáállás kérdése. Mégis milyen melóért kéne kimennie egy felsőoktatásban tanulónak? De azzal látom nincs etikai gondod, hogy a mexikóiak végezzenek el bármi melót...

Pozitívumok:

- folyamatosan kell használni az angolt
- szabadidőben és szabadnapokon változatos lazítás
- ha jó a társaság, akkor munkaidőben is sok mókázás
- táborozás után utazás, világlátás
- alázatot tanulsz az alja munka után
- az egész egy nagy kaland, életre szóló élmény

[ Szerkesztve ]

(#102) grc999


grc999
tag

Nincs bizony!
Az aljamunka talán kicsit durvább kifejezés, direkt nem is használtam, de látom, így is személyed elleni támadásnak vetted.
A cikkben említetted, hogy a nyelvet nem is igazán volt alkalmad gyakorolni, mivel konyhán voltál, "magyar ajkúak" közt.
Ha megbántottalak, ne haragudj, a véleményem viszont az idealizmusodtól független, nem változik.

Egyetemi ösztöndíjasként voltam kint tavaly Németországban, Berlin nevezetességeit néztük meg (Brandenburgi városkapu, Alexanderplatz, ilyenek), és a német elhelyezőknek még csak meg sem fordult a fejükben, hogy mosogattassanak velünk. Mondjuk 5 nap volt az egész., nem több hét, mint nálad.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#103) ABE válasza grc999 (#102) üzenetére


ABE
őstag

Ezt a cikket nem én írtam, az enyém egy másik volt. :)

A német példád ott hibázik, hogy itt nem ösztöndíjról, hanem fizetett melóról van szó. Úgy megy ki az ember, hogy tudja előre, hogy mit vállal el, mik a követelmények, és azért kapja a fizetést.

Táboronként eltérő, hogy mennyire tudja az ember tanulni a nyelvet, a mi konyhánkon csak 5-en voltunk magyarok, de a külföldiekkel nyilván angolul kellett kommunikálni. A konyhán volt nálunk amerikai, mexikói, angol, skót, kolumbiai, azerbajdzsáni és magyar munkás is, mindenki elvégezte a melót. Persze a táborba jelentkezésnél lehet választani a konyháson kívül karbantartói melót is (ezt nálunk szintén amerikaiak végezték, pedig nem álommeló), vagy megfelelő angol tudással irodai és gyerekfelügyelői állás is kifogható.

Nem vagyok idealista, de mint írtam, együtt dolgoztam különböző nemzetiségű emberekkel, és ezek a mexikóiakra nézve kicsit bántónak, és alaptalanul lenézőnek érzem, amit mondtál.

[ Szerkesztve ]

(#104) grc999


grc999
tag

Egyébként annak kifejezetten örülök, hogy a kontinens néhány természeti kincsének meglátogatására volt időtök, nekem ez például már nem sikerült a berlini látogatás során, pedig németország is gyönyörű, főleg télen ;)

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#105) grc999 válasza ABE (#103) üzenetére


grc999
tag

Igen, már látom, hogy nem te írtad, sorry... ezúton akkor az idealista jelzőt is visszavonom,
sőt, még magyarázatot is adok a legelső kommentemre: senkit nem akarok leszólni, ehhez még akkor se volna jogom, ha én is ugyanúgy kint dolgoztam volna.... de néha bekattanok az amerikaiak mentalitásán, és, bár általában ilyet nem csinálok, most kivételesen szóvá tettem. Béke van? :F

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#106) ABE válasza grc999 (#105) üzenetére


ABE
őstag

Persze, hogy béke van. :) Csak a tapasztalataim alapján nekem más képem van a kinti világról, és ezt írtam meg.

(#107) grc999 válasza ABE (#106) üzenetére


grc999
tag

Vielen Danke! :R :R

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#108) tkesy válasza grc999 (#105) üzenetére


tkesy
őstag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy amikor kimentem, nem tudtam, hogy ennyi magyar lesz kint, és annak is a 90% a konyhán dolgozik... Így az angol tényleg kiesett, mert a társaság másik fele meg a spanyolt használta... azt meg ne mondja nekem senki, hogyha napi szinten kell gyorsan és hatékonyan együtt dolgoznia anyanyelvét használó csoportban, akkor nem azt fogja használni...
A munka meg olyan volt amilyen, tény hogy itthon is csinálhattam volna, de ez esetben kevesebbet kerestem volna, és nem jutottam volna el oda, ahová végül is sikerült...

no igen, az ösztöndíj kicsit más, mintha munkát vállalni mennél ki.. :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#109) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ezt nagyon jó olvasni, de ennek még kell egy két nekifutás Grat hogy ilyen jól megszerveztétek az egészet. Ügyesek vagytok. És jó ilyeneket olvasni, tök olyan mintha ott lettem volna.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#110) grc999 válasza tkesy (#108) üzenetére


grc999
tag

:R :R

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#111) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Élmény volt olvasni, mint az összes többi hasonló cikket az USA-ról. :R
Köszi!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.