Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kavicssli


kavicssli
addikt

Mert csak az segít, aki maga is segítségre szorul :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2) 7


7
addikt

A Keletiben van egy ilyen srac. Az egyik szemere valoszinu vak, elso pillantasra kicsit ijeszto ugyanaz az opalos tekintet, amit itt is leirtal. O mindig penzert kuncsorog, hogy haza tudjon menni. Egyszer, amikor mar megunta, hogy sokadszorra is azt a kifogast valasztom, hogy kartyam van, kp-m nincs, kerte, akkor legalabb vegyem meg neki automatabol a jegyet, az kartyat is elfogad. Kivancsi voltam, hogy mukodik az automata, hat legyen. Be a kartyat, nyomja a gombokat, en is nyomom a PIN-t (persze ugy, hogy ne lassa), kiadja a kartyat, jegyet. Mindketten orulunk, o is elmegy, en is.
Az akkori paromra vartam a Keletiben. Befutott a vonat jo 5 perc mulva, talalkozunk, oleles, atveszem a cuccat, megyunk is visszafele a penztarok fele, hogy metrora szalljunk. Egyszercsak leszolit ugyanez a srac ugyanezzel az indokkal, hogy haza akar menni (talan Aszodra), es kene neki penz. Valamit odaszoltam neki, illetve tudattam vele, hogy az elobb vettem meg neki a jegyet, en voltam az. Lehetoleg hangosan, hogy a korulottunk levok is halljak. Azota, amikor odajon, elhajtom azzal, hogy megint at akar-e vagni. Egy ideje nem nagyon jon...

(#3) A_Sanyi


A_Sanyi
csendes tag

Nyugatiban ülök a padon, várok a vonatra. Idős, alacsony, rendezetlen ruházatú néni mellém ül. Azt mondja, éhes, megkér remegő, elhaló hanggal, hogy segítsem ki. Szerencsére nem sokkal előtte vettem kaját, úgyhogy felajánlom neki.
Mintha intravénásan kapott volna egy adag koffeint, elkezdi sebesen és érthetően magyarázni, hogy ugyan nem merte megmondani, de gyógyszerre kell a pénz, a múltkor is rosszul lett az utcán, úgy vitték el a mentők stb. stb. stb...
Kérdem én, ha az idős nénikékben sem lehet ma már megbízni, akkor kiben? :(

(#4) whiz válasza A_Sanyi (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

SENKIBEN. Mocskos dolog, de én ma már mindenkit elhajtok a jó ku... nem érdekel ha éhenhal. Na jó, azért legtöbbször nem ilyen csúnyán teszem, de megesik ez is. Többször is segítettem már másoknak 1-2 százassal vagy ilyesmi, de a legtöbbje megköszönni is büdös volt, aztán még cigit is kért... na az ilyen ott dögöljön meg ahol van. El lehet menni dolgozni, és nem feliratokkal kell ücsörögni a nyugati vagy akármelyik pályaudvar, vagy aluljáró mellett, kisgyerekkel vagy bármi mással az ölben... szánalom. De a helyzet addig nem fog változni, míg van aki ad nekik. Ha nem adnának más lenne a világ. Egyrészt minden lusta éhen döglene (kit érdekel?) - tehát nincs probléma. Másrészt amelyik nem lusta eltakarodna melózni - tehát ismét nincs probléma. Erről ennyit. (Ja és igenis vannak munkahelyek, csak nem kell finnyáskodni...) Szélsőséges a véleményem, és nem is megoldás amit írtam - elismerem. De van rá okom, amiért én így gondolom.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) adam182


adam182
csendes tag

ugyanez a derekszoben megtort, autok kozott kunyeralo, gyerek meretu mankoval botladozo ciganyokkal....nepligetben vartam a buszra....lattam szepen egyenesen menni...egyik kezeben a mankot vitte, masikban egy sor...fel ora mulva fordult ki a busz az ulloire es ugyanaz a ficko vonszolja magat az autok kozott...eltornem a labat az ilyennek legszivesebben. de ugyanez a helyzet a mappaval futkozo tenyerbemaszo kepu adomanyokat gyujtok szarhazikkal...az ember joindulat hasznaljak ki. bar nem tudom ki tudja elhinni, hogy egy cigany vmi jotekonysagi cellal penzt gyujt..nocomment

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#6) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Szoktak kérni piára, akkor adok, mert legalább őszinte, a tesco előtt meg a kocsit kérik, néha azért belefér az a százas, vidéken persze nem nagyon van koldus szerencsére, csak simán hajléktalanjellegű emberek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Dany007 válasza philoxenia (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm :) Vidéken lakom. Pontossan Veszprémben. És nálunk a Liddle-nél menő ez a kocsi tologatós hiénázás. Ott állnak a parkolódban, és figyelik az embereket...Aztán szépen odamegy és megkéri hogy hadd vigye vissza a kocsit... Azt kész...
Sajnos már nemcsak pestre jellemző ez =/

(#8) DArchAngel válasza Dany007 (#7) üzenetére


DArchAngel
tag

Szegeden a főtéren és környékén lehetett őket megtalálni, de az önkormányzat kitiltotta a koldulást. Egyszer én is adtam egy ipsének, odajött hozzám, azt mondta: én nem hazudok, borra kell. Díjaztam az őszinteségét.
De ha idegesít benneteket a kéregetés, Dakarba ne menjetek ;]
Ott lépni se lehet a sok koldustól, ráadásul lerázni se lehet őket.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#9) kavicssli


kavicssli
addikt

Szért Debrecent sem kell sajnálni...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#10) bolondember válasza adam182 (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

saját mappás sztorim:
-népliget, várom, h Anyám megérkezzen a busszal, vágok át az aluljárón, reggel van, szombat aránylag kevés ember lézeng, egy fiatalabb odajön, az a legfixeb, h a személyi száma kettessel kellett, h kezdődjön;
"nem adakozol a vak gyerekeknek?"
válaszom: "nem"
riposzt: "két forintot sem?!"
továbbra is leszarva az átverős rétinégert: "annyit sem"
Erre kedves megjegyzése: "akkor költsd a temetésedre!"
erre csak annyit válaszoltam: "majd a tiédre!"

elszomorító, ha át akar verni valaki, és ha nem megy, még mi vagyunk a szar alakok... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) BloodRay


BloodRay
veterán

Mostanában Pécs is egyre gazdagabb az ilyen alakokban. :(((
Nyáron barátnőmmel gyakran mentünk az egyik legszebb főtérre, a Bazilika alatti Szent István térre. Na ott van minden mi szem szájnak ingere...
Ülünk barátnőmmel a padon és beszélgetünk, mire odajön egy jóképű egyén, hogy nem-e tudnánk kisegíteni. Persze mindezt úgy, hogy beáll kettőnk közé, hogy még véletlenül se fordulhasson elő, hogy nem vesszük észre... :((( Természetesen elhajtottam(ismerős volt már a feje)... Kb 1 óra múlva népes társaságával dülöngélt vissza több üveggel a térre...
Ami egyébként a turisták egyik kedvenc tere is lenne, sőt a világörökség része is...
Hogy meddig lesz ez még így az más kérdés...
Másik alkalommal egy középkorú kisebbségi "hölgy" jött oda feltűnően vonszolva maga után kislányát, hogy adjunk neki ennivalóra valót.
Másnap mikor ugyan arra jártam a kislány épp a mountain bike-jával biciglizett a téren egész jól öltözötten...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én ilyenkor ha van közelben bolt és van idöm ált felkinálom a lehetöséget, hogy bemegyek és veszek nekik parizeres zsemlét kefirrel.

70%ban nem kell boltba mennem amikor meg igen azt nembánom, ennyi belefér.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag

Hehe, nekemis odajott a sracc multkor, hogy piara kell nem vakerol... :D

Adtam is neki 1 uveg sorre valot ;)

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Nem vagyok régóta pesten,de már sikerült megtanulnom nekem is ,hogy senkinek semmit ne adjak. A legjobb tényleg az mikor odajön,hogy segítem ki pár forintal, mondom nincs most. Erre és egy cigit nem tudsz adni......ilynekor gyilkolhatnékom van. Én sem ücsörgéssel keresem a pénzem. Egy srác kért 20 forintot,borra,leagább megondta mire kell,mondtam neki ha megmondja merre van amit keresünk akkor adok. Ez jó üzlet volt különben kóvályogtunk volna. De kérdem én, hogy mikor lenne képem piáért kunyerálni pénzt egy vadidegentől?!
Pesten mindent lehet... "többet úgyse látom" mondás alapján! Féltem nagyon a barátnőmet az ilyen emberektől! :( :(

(#15) bmx powa


bmx powa
tag

egyszer odajöttek hozzám, hogy kéne pénz sörre. koldusnak nézett ki...adtam neki 300ft-ot. Hogy miért? Ha alkoholista is...legalább őszinte...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Más kunyera módszer is van. Kicsit hosszú lesz, elnézést.

Végállomáson várjuk, hogy induljon a busz. Leghátul ülök. Felszáll egy fazon, és nálam kezdi az osztogatást.
Kopottas ürge, tekintete üres. Érdekes, bal keze egészséges, mégis abban tartja a szórólapokat, és kacska jobb kezével osztogat. Ujjait mintha görcs húzná. Oldaltáskájából kihúz egy golyóstollat, mellé fog egy szórólapot, és nyújtja. Nem érdekel, így nemet intek. Félre is nézek, de nem enged. Meglökdösi vállam, szaporán bólogat, és unszolva tolja az orrom elé portékáját. Na jó, biztos fizetik az osztogatást, dolgozzon meg a pénzéért. Elveszem a tollat, meg a papírt, és azzal a lendülettel a táskámba is dobom. Megköszönöm, aztán nézem, ahogy biceg tovább, és osztogat, csak osztogat. Aztán nem érdekel a muksó, elmerülök gondolataimban.
Felriasztanak. Ugyanő megbökdösi vállam kacska kezével, kérdőn néz, és sürgetően hadonászik. Mondom neki, hogy nem kérek többet, köszönöm, már kaptam. Szájára, fülére mutogat, és nemet bólogat, értsem süketnéma. Így is jó, nemet mutogatok neki, és ezt fejemmel is jelzem. Csökönyös a manus, mutogatja a cetliket, és a táskámra bök. Aha, látni szeretné, hogy elolvasom a szórólapot. Jó. Elő veszem, és hunyorogva olvasom, már nem olyan jó a szemem, mint 20 éve. Jé, egy silány stencilezett papír, cirka a következő tartalommal:
Egy szegény rokkant vagyok, és ha megveszi tőlem 300 forintért a tollat, 4 gyerekemet juttatja élelemhez.
Nem semmi. Kínosan lassan veszem elő a tollat, és gondosan megszemlélem. Olcsó tucatáru, párszor tíz forint lehet a százas boltban. Ezt meg is mondom a manusnak, aki persze most is süket. A szeme viszont szikrázik. Papírt és tollat egy kézbe fogva nyomom a mellkasához, aztán elengedem. Ez bejön. Bal kezében a szórólapok, így nincs választása, kacska keze meggyógyul, és estében elkapja a tollat. Aztán már kacskán kaparássza fel a padlóról a papírt. Ritkán látni annyi gyűlöletet, amennyi a szeméből sugárzik. Megy tovább, megy előre, közben bevasalja vagyonkáját. Ki megadja a kért összeget, ki vissza adja a tollat. Félúton se jár, mikor megérkezik a sofőr. Ráförmed a manusra, aki csapot papot tollat papírt hátra hagyva lemenekül a buszról. Kapcsolnak az utazók, és a tollak, papírok repülnek le a buszról. Szedegeti a manus, már nem kacska a keze. Még van egy kis idő az indulásig, így jól látni, hogy lejelentkezik valakinél, leadja a pént, kap újabb tollakat, szórólapokat.

Ez van. Adakoztam régebben, már nem adok senkinek. Télen járdán fekvő gyerek mellett reszkető kézzel kunyeráló banya sem tud meghatni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) bolondember válasza Vakegérke (#16) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nekem a négyes-hatos vilin a pici rétinéger néni a gyermekével a kezén a kedvencem: zombimódra vánszorog és mantrázza: "kéremsegíccsenkéremsegíccsen"...
és akkor havertevéék látták, h tolják be a nagykörúton két marékra a gyrost...

de a legrosszab,leglélekrombolóbb élményem Győrben volt:
szintén familiárisan hiperpigmentál nő, beszedált gyerekkel a karjában ül, és 15 méterre árgus szemekkel figyeli a faszija és felügyeli...
borzalmas... :(

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#18) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Nekem két tényleg élményem van ezügyben:
1. Nyugati, piros lámpa, kurvameleg. Odakúszik egy hajléktalan, pénzt kér - nincs. De kiszúrta a hátsó ülésen a félig üres ásványvizet: "főnök, azt nem adja nekem?" Dehogynem. Még jól is éreztem magam tőle.

2. János kórház. Jön a faszi, ilyet mond: "ferrarira gyűjtök, adna bele egy kicsit?" Ez mekkora szöveg már, nem lehetett nem adni.

De igen, mindenki mással frankón egyetértek. Letarhál a Mozskván egy velem egykorú csávó? Miért nem megy dolgozni? Mindig azt mondom nekik, hogy majd fizetés után próbálkozzon... ez hatásos. Én meg úgy érzem, hogy megalázom kicsit azzal, hogy én dolgozom, ő meg tarhál.

Lánchídon valami lánnyal andalogtam, jön szembe egy görcsös mozgású, hipersánta tag, tartja a markát. Nem kapott semmit. 30 perc múlva a Clark Ádám téren futottunk vele össze, vígan rohangált teljesen egészségesen.

Aki meg tényleg rászorul (de úgysem tudom megítélni) annak meg minek adjak? Attól fog talpraállni hogy megdobom 200 HUF-fal? Kevéssé hiszem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) philoxenia válasza bolondember (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt kell mondani tegnap utaltam egy millát, nektek mi a számlaszámotok ? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) philoxenia válasza Bog (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aki kér, rászorul, mert dolgozni, vagy fizikai, vagy pszichikai okokból nem tud. :D
Más kérdés, hogy nem muszáj adnod neki, viszont megmondhatod, hogy most és neki nem adsz.Egyszer a krisnásoktól gyűjtött valaki karácsony előtt, azt mondtam neki, majd az egy százalék, mivel örömmel fogadta, oda is utaltam az egy százalékomat. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Érdekes történet. Én vidéken lakok, itt ilyesfajta dolgok még nincsenek "kialakulva".
De 14 éves koromig Pesten éltem, akkoriban kezdtek terjedni a homeless-gubik-csövik meg minden. Határozottan merem állítani, hogy akkor még nyugodt szívvel lehetet adni ezeknek a szerencsétleneknek a 90%-ának pénzt mert tudtad, hogy tényleg a boltba vagy egy közeli büfébe viszi élelmezés céljából.

Most meg... szendvicses sztorid. Szomorú és dühítő. :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#22) Kareszovics válasza Dany007 (#7) üzenetére


Kareszovics
addikt

"kocsi tologatós hiénázás" ;] (szomorú, de morbid)

Nálunk a szolnoki interspórnál láttam...

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#23) sztikac válasza Vakegérke (#16) üzenetére


sztikac
őstag

"Egy szegény rokkant vagyok, és ha megveszi tőlem 300 forintért a tollat, 4 gyerekemet juttatja élelemhez."
A komáromi tesco parkolójában meg egy "süketnéma" nő árulta 300 forintért a képeslapjait. Mikor visszaadtam a kezembe nyomott képeslapot + cetlit (ritkán hordok magammal kp-t, általában csak kártyát) amire a "mese" volt felírva egy halk de tisztán érthető "bazmeg" volt a köszönet :DDD

(#24) #64791808


#64791808
törölt tag

Az a nagy helyzet, hogy vannak valóban rászoruló koldusok. Valamiért van egy olyan érzésem, hogy 10% alatt van az arányuk. Viszont nem lehetséges kiszúrni, hogy ki szorul rá, és ki színészkedik. Innentől kezdve egyetlen módon lehet védekezni a koldusok ellen, ha az ember kategorikusan nem ad senkinek egy fillért sem. Mert jó lesz még az.

Mod: leírok egy aranyos sztorit.

Vonaton felszáll a kocsiba egy rosszul öltözött ember, rajta egy tábla, süket-néma vagyok. Osztogat mütyürkéket meg képeslapokat, 300 píz per darab. Kiosztja, majd megindul visszafelé. Többen vesznek is tőle, még többen visszaadják a cuccokat, köztük én is. Feltűnik, hogy a mozgása olyan, mint aki esetleg hall, hunyorít a hangos zajoktól, stb. Mikor elment mellettem és a kocsi kijáratához ért, valami megmozdult bennem és utánaszóltam: "elnézést, én mégis vennék!" És megfordult... dermedt csend lett a kocsiban, az ürge egy lágy "k anyád" harci kiáltást hallatott, és elfutott. Pechjére mozgó vonatról nem eccerű leszállni, el is kapták.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

(#24) Cerebellum és (#19) philoxenia:

Lehetne utalni sok millát a tarhálóknak, mit sem segítene rajtuk.
Már bocs, hogy philoxenia megjegyzését veszem előre. És azért is bocs, hogy őt szólítottam meg másodjára.
Tehát szórhatnánk a pénzt marokszám, semmi értelme nem lenne. Álságos, csaló, hazudozó emberek napi megélhetését, tivornyázását támogatnánk. Van már koldus ipar. A szánalmas külsejű akárkik megfejik a hiszékenyeket, őket meg leszedik a nagymogulok.

Tény, valóban vannak rászoruló koldusok. Ők leginkább megtört tekintetükről, tényleg kolduló gesztusaikról ismerhetők fel. Ugyanis a csalásból koldulók vagy fondorlatosak, vagy túl határozottak. Ez megérzés dolga.
Nekem imátkozhat kedvére egy "féllábú", avagy "vak", ha nem látom a szemében az igazi szenvedést. Mert azt nem gondolhatja senki komolyan, hogy aki a vállán mankóval sétál, az teljes bele éléssel tartja markát könyörgőn, ha "dolgozni" kezd.

Jót mulattam bejegyzéseden, Cerebellum. Frappáns megoldás, jól csináltad.
Viszont van egy nagyon nagy baj.
Elkapták a fószert? Igen. Na és?
Ha ilyen esetben egy alapos verést kapna, pár lebukás után nem próbálkozna tovább. Viszont senki nem akaszt le neki két maflást, így folytatja a hiszékenyek átverését.

A törvény rá se füttyent a dologra. Istenem, gyere vissza, László királyunk! Lenne itt rend. Ha most megró valaki, annak üzenem, hogy én igenis rendet akarok. Tolvajok, hazugok, csalók ne vegzálják a becsületes embereket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Vakegérke válasza Kareszovics (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg szomorú, és dühítő.

Lassacskán nyugdíjas leszek. Töprengek olyan megoldáson, hogy itthagyom a "főfalut", és olyan környékre költözöm életem párjával, ahol békében élhetjük le azt a keveset, amit a sorsunk megszab számunkra.

Van egyáltalán olyan hely, ahol csakis magyar fajtársaim laknak?
Van olyan hely, ahol kedvesek az emberek, mint hajdanán?
Van olyan hely, ahol békében lehet élni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Vakegérke válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Cerebellumét vettem előre, elcsesztem a bejegyzést...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Szegeden is sok hasonló esettel lehet találkozni, pláne így az ünnepek közeledtével

szemét dolog, de én nem szoktam adni a kéregetőknek, hiába mondja nekem, hogy nem tud elmenni dolgozni, mert beteg
Ha édesanyám a műtött - de nem helyrehozott - gerincsérvével tud napi 8 órában, főállásban dolgozni, akkor egy olyan ember, aki naphosszat járja a várost és zaklatja az embereket, ne mondja nekem, hogy nem képes rá, mert csak nem akar

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Csepelen van egy Forma becenevén "HEVI". kunyerálási modszere egyszerü, párbeszédünk általába igy alakul:
"szevasztok genxterek, nicns egy kis pénzetek számomra? jócélra lenne, sört vennék az üvegházba" (érdekességképp mondom, mikor bevitték korházba utána hetekig rostosra kért:D, és tényleg rostos gyümölcsöt ivott).
Ő az a fószer akinek rendszerint adok, adok mert őszinte, tudom hogy van egy olyan fiatal kör akik adnak neki, de mások nem nagyon, nem is nagyon kér.
De amikor a metron meg aluljároba meg itt ott az ocsmány undoritó modon gyerekkel meg igy ugy kérnek pénzt akkor nem adok, nem azért mert nincs, hanem mert sajnálom az olyan mocskos emberektöl akik ebböl élnek, nem is rosszul, én pedig dolgozok érte, iskola melett etc. Ne belölem éljen meg.
Pozitiv példa egyszer sikerült szendvicset etetni egy ilyen valóban szerencsétlen emberrel, mellém ált a buszmegállóba, beszélgettünk is. Kicsit le is döbbentem, "csöves" baártunk 2 diplomás család apa volt akit kiforgattak a vagyonábol, és a fogalmazása, illetve ahogy ette azt a szendvicset abszolút kirajzolodott hogy ez az ember valóban nem a legalja volt valamikor csak rossz lóra tett...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#30) SLYM


SLYM
veterán

LOL. végigolvastam a topicot és a postok fele lol. kérjen a csöves sörre pénzt mer akkor adtok neki. nem vagytok kicsit se idióták egyébként. mert miből állapítjátok meg ha kajára kér pénzt, akkor azt elissza? ők nem esznek csak isznak mi? aki kajára kér nyilván nem őszinte:( több jelzőt nem is írok mert páran még megsértődnének. jópofa sztorik azok mennek. nyilván itt mindenki megszopatott már egy álcsövest, az is törvényszerű, hogy mindenkinek van egy csöves "ismerőse" akinek csak azért ad pénzt mert őszinte. a csaj a gyerekével annak nem adunk kajára, mert ő biztos lusta és nem akar melózni. de lehet csak passzióból üldögélnek ott kint a hidegbe. meg különben is fogadjon fel bébiszittert a gyereknek, mert milyen undorító már, hogy együtt csöveznek? de persze itt mindenki ráér bemenni a boltba a csövesnek kaját venni, amit persze visszautasít a csöves. mert ők egy olyan faj ami sörre specializálódott. ha veszel neki egy hot-dog-ot ő azt nem eszi meg...

(#31) EQMontoya


EQMontoya
veterán

múltkor hozzám odajöttek, hogy ilyen-olyan ingyenkonyhára gyüjtenek, adakozzunk, stb. mindezt péntek este 7kor, egy bevásárlóközpont előtt. aha. épp egy twixet zabáltam, már bontott volt, kérdeztem a csajt, hogy odaadjam-e. akik velem voltak, csúnyán röhögtek, de a csaj nem erőltette tovább.

Same rules apply!

(#32) Cloud válasza Bog (#18) üzenetére


Cloud
tag

Az én voltam. Még weboldalam is volt (ferrarim.net), de azóta megszünt, viszont a névjegykártyáim megvannak még valahol.

Ja és kösz, hogy adtál.:R

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#33) Cloud válasza TexT-BoY (#29) üzenetére


Cloud
tag

Azt a faszit én is vágom és mindig adok neki. Múltkor például volt nálam 1-2 sör, az egyiket átpasszoltam neki.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#34) SLYM válasza Cloud (#32) üzenetére


SLYM
veterán

LOL. :DD és összejött a ferrarira?

(#35) philoxenia válasza SLYM (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért lenne LOL ? Ezt vette belőle .

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) TexT-BoY válasza SLYM (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

2007. Budapest, ébresztő

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#37) Bog válasza Cloud (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez hihetetlen! Örömmel olvasnék erről a történetről egy logout írást, mindenki okulására! :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) Kareszovics válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Kareszovics
addikt

'Van egyáltalán olyan hely, ahol csakis magyar fajtársaim laknak?' Vámosgyörk! Ellenben a szomszéd faluban 4km-re Adácson 13%-os arány 2800 főre kivetítve. :( Bár nem szeretem Őket, de azért a "fajtárs" szó kicsit erős... szerintem.

"Van olyan hely, ahol kedvesek az emberek, mint hajdanán?
Van olyan hely, ahol békében lehet élni?"

Ez bizonyos szinten képlékenyebb, mert egy alapvetően nyugis városban is lehet szar helyre költözni véletlenül és viszont.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#39) neduddki válasza Kareszovics (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nedda, Te szomszedfalusi vagy???:- )))

udv

neduddki

mod: "Ellenben a szomszéd faluban 4km-re Adácson 13%-os arány 2800 főre kivetítve." marmint a magyar laskossag aranya?:- ) /:- (/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) Kareszovics válasza neduddki (#39) üzenetére


Kareszovics
addikt

1., nem vagyok szomszéd falusi
2., a cigányok arány (ellenkező eset bebaszna)

Amúgy csak 3 hónapig éltem a környéken onnan vágom az infókat.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#41) philoxenia válasza Kareszovics (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szajol is, de nem laknék olyan átjáróházban. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42) philoxenia válasza Kareszovics (#40) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tiszabő, Tiszabura már oda közelít.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) neduddki válasza neduddki (#39) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Pegiod egy szepnyari napon vegigautzva biciklizvea falun inkabb az masik arany tunik valoasnak:- ( /de latom nem eltel ott annyi ideig hogy lasd ezeekt a dogoka/

duv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44) Kareszovics válasza philoxenia (#41) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem mondod mezőtúrinak. :DDD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#45) Kareszovics válasza neduddki (#43) üzenetére


Kareszovics
addikt

Ezt egy percig sem tagadom. :( Itthon is lehet látni "tömörüléseket" az általad említett szép nyári napokon.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#46) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

[P][/P]Nálunk harmincegy-két ezres város Debrecentől 20 km-re, a nemnapbarnított egyének egész érdekes dolgokra vetemdenek,mint pl:
A múltkoriban megyek haverhoz (városközpontban lakunk mindketten) szombat du. fél négykor megállít egy fentemlítettek közé tartozó kb. velem egykorú figura, nyújtja a kezét, köszön. Visszaköszönök, de mennék tovább erre megkérdi, hogy mennyi az idő, közben idegesen tekintget jobbra balra.
Goldolkodom mondom telefont nem veszek elő, mert vérszemet kap, úgy teszek mintha a karórámat néznem amit nem látott a kabátom ujja miatt.
-Fél 4 -mondom neki.
-Adjál már 100 forintot-hangzik a válasz.
-Nincs nélam pénz (tényleg nem is volt)- mondom és mennnék tovább.
-Adjál már 100 forintot- ismétli előbbi mondatát.
-Mondom, hogy nincs nálam -győzködöm.
-Ne trógerkodjál mán! (ÉRTED?? - ne trógerkodjak :DDD ) - szólít fel kicsit erőszakosabban, közben szeme állandóan ide oda jár.
Ekkor veszem észre, hogy az utcán rajtunk kívül nincs senki a közelben.
Tényleg nincs nálam egy fillér sem!! - kezd elegem lenni.
Erre azt mondja: Adjál hát, vagy azt akarod, hogy szétbasszalak?
Na ekkor utan meg, mondom neki: Hagyjuk már a hülyeséget. (Fényes nappal nyílt utcán, gondoltam ha az a 100HUF megéri neki a balhét, akkor így jártam ) Ezzel hátat fordítottam, és fojtattam utam. Azóta sem láttam TtG. [P][/P]Bocs, ha hosszú lett csak azt akartam vele bemutatni, hogy nem csak a csaló kéregetők idegesítőek.

Jaffa jokes???

(#47) SLYM válasza philoxenia (#35) üzenetére


SLYM
veterán

lol=hangosan felnevet. azért lol, mert nevettem rajta. mivel vicces. teccik érteni? egyébként zsírul néz ki. megvan még?

(#48) SLYM válasza TexT-BoY (#36) üzenetére


SLYM
veterán

:F... biztos... ezekszerint ma már nem esznek a csövesek, vagy mivan? :F

(#49) faevike29 válasza Kareszovics (#38) üzenetére


faevike29
tag

Hello!
Gondolhattam volna, hogy ezt nem fogod kihagyni...
'Van egyáltalán olyan hely, ahol csakis magyar fajtársaim laknak?' Vámosgyörk! :DD
Jó, hely na...

(#50) faevike29


faevike29
tag

Hát igen szomorú a dolog, hogy tényleg így áll.
Már "igazi' koldus sincsen? Hová halad ez a világ?
Gátlástalan embereknek tartom az ilyeneket, nem hiszem hogy ezekkel a módszerekkel kéne átverniük, az amúgy is kevés számú segítőkész embert :((
És azokkal mi lesz, akik tényleg rászorulnának? lehet, pont ezért már ők sem fognak annyi kis pénz összeszedni, mint eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.