Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Kiváncsi vagyok tényleg működik e ez a megoldás. :)

(#2) Indy69


Indy69
aktív tag

Ez nagyszerű a regisrtybe kell turkálni hogy jó legyen :U ,de legalább van megoldás nem úgy mint 12,2 catalystnál az AMDnél. :W
:C

(#3) D.Orion válasza Indy69 (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Annyira érdekes, hogy nálam soha nem jött elő még egyetlen egy AMD driver-nél sem hiba.... Itthon van HD5850, HD6850 és HD7770 is. Még sincs egyikkel se semmi baj...

[ Szerkesztve ]

(#4) northmahri válasza D.Orion (#3) üzenetére


northmahri
tag

Dettó. A sok éves játék pályafutásom alatt egyetlen egy videókártya egyetlen egy driver-ével sem volt problémám. Illetve a Jedi Academy volt hogy nem akart működni az újabb amd driver-ekkel. nagyon off: a kedvenc játék hibám az volt, amikor a Game Booster zavarta az Xfire-t és az Xfire zavarta a Jedi Academy-t. De mire erre rájöttem :D

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#5) Sundesz válasza D.Orion (#3) üzenetére


Sundesz
őstag

Pedig az AMD/ATI nem tud drivert írni, nem tudtad? :DDD

Amúgy egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi gondom volt a driverekkel, pedig volt 1-2 ATI/AMD kártyám (9800 Pro, HD 3850, HD 2600 XT, HD 4670, HD 5770, HD 5850). De Nvidia-ról is ugyanezt tudom mondani (Ti 4200, 7800 GT, 6600 GT, 7600 GT).

Hörcsög Powa'

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A probléma okáról, hátteréről is lehet tudni valamit?

Egyébként nálam is előjött már többször ez a probléma. Képernyő sötét, kikapcsol, majd vagy visszajön 20-60 sec múlva egy hibaüzenettel, miszerint az nvidiaxyz váratlanul újraindult, vagy vissza se jön. A legutóbbi driverrel már ritkábban, de azért még előfordul. (GTX460 normál, win7 64l)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Nono89 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Nono89
tag

Elvileg az opengl omlik össze az energia gazdálkodás miatt.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#8) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

AMD oldalon van vmi megoldás erre? nekem 7750-em van 12.03 driverrel és előfordul néha ugyan ez

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#9) Nono89 válasza UnSkilleD (#8) üzenetére


Nono89
tag

sajna arra én nem tudok semmit.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#10) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönjük már jártam igy sajna... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Szerintem egyszerűbb ha a PowerMizer Manager programot használjátok.

Ugyan ezt tudja és nem kell a regisztrációsadatbázisban mókolni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Nono89 válasza banhammer (#11) üzenetére


Nono89
tag

igen az a másik lehetséges megoldás,de azt nem tudom,hogy lehet belőni.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#13) HartgeH3-2.8 válasza Indy69 (#2) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Fogalmam sincs miről beszélsz, nekem egy Ati Calatyst driverrel sem volt soha problémám.

Meg még vagyunk egy páran a haveri körben akiknek piros kártyájuk van és soha egyik sem panaszkodott catalyst problémára. Lejön, feltesszük, megy.

Neked nem. Ennyi.

Szerk: Annyira jó egy ilyen cikket megtalálni, pont a következő gépemet zöld kártyával gondoltam tervezni, mert az milyen jó lesz.. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14) Giot


Giot
addikt

Kösz a cikket, jó hogy legalább meg lehet oldani.
Én is jártam úgy hogy driver csere után beragadt valami szemét és restart után, a Win logó után, már csak fekete képernyő fogadott. Miközben hallhatóan betöltött a Win csak épp képernyőm nem volt.
Ilyen esetekben használom a Driver Sweeper-t restart F8 csökkentett mód lekapni a drivert majd DS-el szépen kitakarítani.
Szoftveres hibák bárhol előfordulnak, mindkét oldalon.
Ebből nem kell vitát csinálni.

(#15) Indy69 válasza HartgeH3-2.8 (#13) üzenetére


Indy69
aktív tag

[link] örülök neki hogy neked jó. Én se tegnap kezdtem ,de az köztudott hogy AMD nincs a driver készítés magaslatán ajánlom a topikot ha érdekel miért írtam, és nekem is volt problémám a brazos lapomnál ,a másiknál nem ergo, ha esetleg mindenkinek egyforma lenne a konfigja nem lenne gond ,de nem az.

[ Szerkesztve ]

(#16) kpityu2


kpityu2
őstag

Több nvidia kártyámmal is előfordult az évek során, hogy bizonyos driverekkel lehalt. Mondjuk a 173-al ment, a 184-el nuku. Ilyenkor ma már legegyszerűbb átállni az alaplapi VGA-ra, leszedni a drivert és újra visszaállni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#17) WongFeiHong válasza Sundesz (#5) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

1x próbálj ki többmagos karit az ATI-tól és másképp fogsz vélekedni. :D

(#18) pckownz


pckownz
senior tag

8400M GS is lelövi a monitort, de csak mióta Win8 CP-t használok. Előfordulhat, hogy ez megoldás a problémámra?

(#19) Nono89 válasza pckownz (#18) üzenetére


Nono89
tag

igen. ott is jelentkezik a hiba..

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#20) GeryFlash válasza Sundesz (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

,, Amúgy egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi gondom volt a driverekkel, pedig volt 1-2 ATI/AMD kártyám (9800 Pro, HD 3850, HD 2600 XT, HD 4670, HD 5770, HD 5850)"

Ha minden igaz, akkor ez 6 kártya, és 5 ujjad van (leszámítva ha csak nem vagy asztalos), szóval ez nem sokat jelent :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) Sundesz válasza GeryFlash (#20) üzenetére


Sundesz
őstag

És ha sámán vagyok és 6 ujjam van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#22) OfficExtra válasza banhammer (#11) üzenetére


OfficExtra
csendes tag

hogy kell beállítani!? üdv. ;)

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#23) pechman8


pechman8
aktív tag

Nekem GTX 260 GS van és gondom még nem volt vele. De a gépem kb 3 - 4 hónapja néha "kékhalállal" újraindul indításnál. Vagy megy egész nap tökéletesen.
Még nem tudtam rájönni mi okozza. Az ilyen hiba a legrosszabb, ami nem mindig van...
A VGA -ra még nem gyanakodtam. A cikkben leírt hibákat nem produkálja.

A Te leírásod nagyon jó és kellően részletes. Köszönet érte.

ui: Azt látom, hogy az AMD és NVIDIA hívők már "ráharaptak". Ezekkel ne törődj. Ugyan ez megy processzor oldalon is... Ami persze nagy butaság , de ez van, az ember már csak ilyen. Képes egy terméket/céget is isteni szintre emelni. A választott Isten pedig tévedhetetlen, sérthetetlen de mindenek előtt szent!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#24) Nono89 válasza pechman8 (#23) üzenetére


Nono89
tag

Köszönöm! Lehet,neked is jó lenne ez a megoldás. mert ha jól emlékszem sokan panaszkodtak kék-halálra is.Próbáld ki,hátha...Az ilyen "isten" hívőkkel nem foglalkozok, volt már nekem is mind a két gyártó óriás, úgy porciból,úgy vga-ból.
Mind a kettőnek vannak gyerekes betegségei... én nem azzal foglalkozok,hogy melyik a "jobb" hanem,hogy megoldjam a problémámat valahogy,és ha sikerül megosszam.

Üdv NoNo

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#25) Findzs


Findzs
addikt

nekem is gondom van a 7770 -emmel
de ahogy olvasom arra ez a megoldás nem jó, megvárjuk az ujabb drivert ami remélem orvosolni fogja

köszi a cikket

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) Sundesz válasza pechman8 (#23) üzenetére


Sundesz
őstag

Szerintem most itt pont nem volt semmi Nvidia vs AMD vita, illetve istenítés. Ha ráharaptak volna nem 25 hsz lenne, hanem 250.

Hörcsög Powa'

(#27) Indy69 válasza pechman8 (#23) üzenetére


Indy69
aktív tag

Kékhalál általában ram hiba első kőrben memteszt ,de emlékszem amikor hasonlókat produkált néhai gépem és táp csere megoldotta mivel gyenge volt.

(#28) Indy69 válasza Sundesz (#26) üzenetére


Indy69
aktív tag

Értelmes emberek nem vitáznak hogy zöld ,vagy piros :N
A lényeg hogy múúúúúúúúúúúködjön :DDD
:R

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kösz ez jó szolgálatatot tesz, mert teljesen random mód néha nálam is sötétül. El megy a monitor sleep-be.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) GeryFlash válasza Indy69 (#28) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1
Nekem a vga mind1, csak amd procit ne, abból csak intel, vga téren más a helyzet, ott periódusok vannak, most éppen az amd a nyerő ( inkább ati-nak hívnám), lesz még az nvidea is király... Ha nem lennék elfogult akkor azt mondanám, hogy ugyanez a helyzet amd részen, de elfogult vagyok valamelyest, ettől még elismerem az amd, és nem vitatom hogy laptpoban az integrált vga-ik profik.... Driver szempontból az nvidea lehet kicsit jobb, de ez nem flame akar lenni, nekem nem volt soha bajom a catalysttel csak másoktól hallottam egy-két panaszt

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) OfficExtra


OfficExtra
csendes tag

Szia(sztok)!

PowerMizer oldalán van egy kép...

Ez alapján végigcsináltam!!

PerfLevel 2222
PMenable 1
PMlevel 3
PMlevelAC 1

Jó így vagy javítsam?

Üdv: Roland

[ Szerkesztve ]

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#32) Nono89 válasza OfficExtra (#31) üzenetére


Nono89
tag

Jó így.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#33) OfficExtra válasza Nono89 (#32) üzenetére


OfficExtra
csendes tag

köszi;)

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#34) justaview


justaview
őstag

"Megoldást nyújtok azoknak, akiknek nVidia grafikus kártyájuk van, és új driver telepítése után hiba jelentkezik"

Ez akkor is jó megoldás, ha nem csak a legújabb, hanem bármilyen driver esetében jelentkezik a hiba?

(#35) Nono89 válasza justaview (#34) üzenetére


Nono89
tag

igen,mert 2009 óta van leginkább jelen ez a hiba.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#36) justaview válasza Nono89 (#35) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm.

Akkoriban én is belefutottam, de miután mindenki egymásra mutogatott (Microsoft, nVidia), és senki nem tudott rajtam segíteni, csak egy kártya cserével (ATI-ra) tudtam megoldani a problémát. Azt hittem, ez már a rég elfelejtett múlt, eszerint mégse.

(#37) killswich


killswich
csendes tag

nekem egy vga bios update után hibátlanul megy a 301.42 gtx 560 TI-vel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.