Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Falconmaster válasza CB (#494) üzenetére


Falconmaster
tag

Sajnos meg kell venni..... :(
Dehogy kell!

Ahogy elindítod a szótár programot, a "Nyelvek" menün belül van olyan, hogy "nyelvek letöltése". Itt szinte bármilyen nyelvet le tudsz tölteni (ingyenes!) az angol mellé (van magyar is, és egész használható :) )
(Legalábbis nekem van ilyen menüpontom...)

Amúgy ezzel kapcsolatban még maximum két plusz nyelvet lehet feltelepíteni az angol mellé, ha ennél többet próbál felrakni az ember akkor - bár a telepítésnél egy szót sem szól - indítás után addig nem hajlandó használható állapotba hozni magát a szoftver amíg az ember a "felesleges" szótárakat le nem szedi. Érdekesss korlátozás, mit ne mondjak :D

[ Szerkesztve ]

by Flaki™

(#502) Sn00k válasza riszter (#500) üzenetére


Sn00k
veterán

:):), milyen csinos kis telók:)

3njoy the Lif3

(#503) riszter válasza Sn00k (#502) üzenetére


riszter
senior tag

Jól van, na! A szándékot kell nézni! :DDD

Vivere militare est

(#504) Sn00k válasza Falconmaster (#501) üzenetére


Sn00k
veterán

oké, akkor majd letöltöm:P

3njoy the Lif3

(#505) CB válasza Falconmaster (#501) üzenetére


CB
senior tag

Valóban. Gyárilag az angol van fent. le is töltöttem mellé a magyart, de a németet valamiért nem szedi le.Vágül is mindegy, ezek szerint ha kell, bármikor letölthető.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#506) silentkiller válasza riszter (#500) üzenetére


silentkiller
senior tag

Éppen ez az, nem használom szélsőséges körülmények között, már ha egy budapesti iroda annak nevezhető ;) Én nem tudom, de az Omniám 1,5 év után is karcmentes, gyakorlatilag gyári új állapotban van, pedig nem keveset használom... egyszerűen csak vigyázok a dolgaimra és egy (1) porszem sincsen a kijelzőn, mert jól le van szigetelve. Erre föl, 2 év után azt gondoltam, hogy tanult a Nokia az N82-es porosodásából - ott, ugyanis nem volt szigetelés a plexi és a kijelző között + direkt magyar garist (Made in Finland) e72-őt kerestem, hogy ne kínai legyen... erre tessék :P Nektek sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#507) riszter válasza silentkiller (#506) üzenetére


riszter
senior tag

:) Köszi!

Vivere militare est

(#508) Pitiless_ válasza CB (#494) üzenetére


Pitiless_
tag

Nem kell megvenni... A Nokia oldaláról ingyen le lehet tölteni a magyar szótár fájlt. Én is azzal használom, az E71-esen is az volt.

http://www.nokia.hu/tamogatas/szoftver/mobil-szotar

Google Nexus S 4.0.3 <--> Samsung Omnia 7

(#509) Dare2Live válasza Pitiless_ (#508) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

alapból nem értem ezt az egészet....

Le lehet tölteni nokia.hu-ról, de ha ez problémás ott az OVI Store a telefonon. Ráclickelek letöltöm az ingyenes navit, letöltöm az ingyenes szotárt, letöltöm az ingyenes....

szinkronizálásra ott az exchange. ha meg vkinek fölös a sok funkció/bonyolult az outlook felület, vagy nincs mindenhol outlook akkor ott az OVI. Nálunk is az van használva mert pofonegyszerű és müködik.

Az E72 egy zseniálisan jó qwertys mobil, minden benne van csak használatát kell megtanulni, ami szvsz nem egy nagy dolog...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#510) idor


idor
csendes tag

A teló hülyéskedései miatt úgy döntöttem frissítem. de nincs újabb verzió - 022.007. Ez volt rajta alapban, sebaj, frissítettem, hátha megoldja a problémát. (hogy amikor hívnak lássam is hogy ki hív, mert a fehér téglalapban nem látszik a fehér írás. )
Hát jelentem nem sikerült. Ugyanaz a probléma jelen van. Nem értem:(
A másik, miért vesz le pénzt a gps-ért? A kiegészítettet be lehet kapcsolni? vagy csak a beépítettet?
Mindig von le...miért?? - nem arról volt szó h ingyenes a navi?
Ja a másik, tegnap amikor a gps beállítások között nézelődtem megfagyott a teló..
Állati. Már csak porosodnia kéne, és vennék valami téglaphone-t.

(#511) CB válasza idor (#510) üzenetére


CB
senior tag

Természetesen a GPS használata (jelfogadás a műholdakról) ingyenes.
A navigációs program térképeit és a magyar nyelvű hangutasításokat ingyen letöltheted.
Amiért fizetni kell, az a kiegészített GPS. Ezért a szolgáltatásért azért kell fizetni, mert a telefonhálózatot használja, és az ugyebár fizetős, ha nincs mobilinternet előfizetésed. :K
Ez néhány kilobájt adatforgalmat generál, de pár másodpercen belül van pozíciód.
Elő kell fizetni a telefon szolgáltatónál, és bátran használhatod a navit. E nélkül is működik, csak akár 5 perc is eltelhet, mire megtalálja a műholdakat.
Nekem a pannonnál van mobilinternet előfizetésem, 100 MB-ot használhatok havonta 1000 Ft-ért. Ennyi még belefér.

Neked lehet, hogy egy hard reszetet kellene csinálnod. Hiába frissítetted a telcsid SW-jét, a beállításaid és a telefonszámok, stb. biztosan megmaradtak. HR után szerintem minden visszaáll az eredeti (telefon vásárlásokor tapasztalt) állapotra.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#512) Dare2Live válasza CB (#511) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A kiegésztett GPS pár kb nyi adatot tölt le hetente ~egyszer. Ez NET előfizu nélkül se lehet heti 50Ftnél több.

idor: Mennyi adatforgalmat generál MAPS? Régen volt olyan, hogy a térképeket is netről huzta és az sokba került, az xtra adatok letöltése nem vihet el havi 200-300Ftnél többet akármi is van.

btw én bevinném Nokia márkaszervízbe és elmondanám a fehér hátteres dolgot....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#513) CB válasza Dare2Live (#512) üzenetére


CB
senior tag

Csak próbaképpen indítottam el a progit, de rögtön volt kb. 50 kb forgalom.
Kiléptem, majd vissza, és ismét kk. 10 kb-ot csinált. nem olyan kevés az hetente, ha többször használjuk a progit.
Előfizu nélkül mennyiért számláznak 1 kb-ot a szolgáltatók? Ki tudja megmondani?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#514) szige válasza CB (#511) üzenetére


szige
tag

Ez a kiegészítő GPS az, ami a mobiltornyok és cellák alapján próbálja belőni a helyzetemet? Az olykor nem kicsit szokott tévedni. Meg itthon még akár ok is, de külföldön már pár kb is sokba fájhat.
Az komoly, hogy olykor percekig nem talál GPS jelet a telefon? Másnak egyéb tapasztalat?

(#515) YAS-dude válasza szige (#514) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem, az A-GPS nem a cellainfo alapján tájékozódós módszert jelenti, hanem a műholdak "naptárát" (mikor merre járnak) a netről letöltős módszert. Ezt az adatot a műholdak kb. 50 bps-szel sugározzák folyamatosan, szóval netről még gprs-sel is nagyságrendekkel hamarabb lejön.

(#516) idor


idor
csendes tag

Sziasztok!
Nem 50Ft-ról van szó, több százat szed le alkalmanként..
Azt hittem, hogy ahogy navigál, beszél - ingyenes...
Na és akkor a hálózati gps opció az mi?
Akkor ha nem akarom h levegyen pénzt, csak a beépített kell h menjen? - ezt mondjuk kipróbáltam, és 10-15 perc alatt sem talált jelet, és ezen a ponton feladtam.
A fehér háttér - én be nem megyek márkaszervizbe (Kaposvár környéke), már van negatív élmények, fix nem viszem oda..h összekarcolják...inkább elfogadom így.. :(((

(#517) YAS-dude válasza idor (#516) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem lehettek ennyire értetlenek. A térkép és a navigáció ingyenes, de a nethasználat lehet, hogy pénzbe kerül, ez mindenhol le van írva, itt is ki lett már biztos vesézve többször is. De ha beállítod, hogy se kiegészített gps, se hálózatalapú helymeghatározás ne legyen kipipálva, akkor nem kerül egy filléredbe sem. Cserébe meg kell várni azt a 10-15 percet amíg a műhold leküldi az adatait (amit AGPS (kiegészített gps) esetén a netről szedne le a telefon, sokkal gyorsabban).

(#518) szige válasza YAS-dude (#515) üzenetére


szige
tag

Köszönöm! :) Így már világos. Itthon akkor ez nem gond.
Külföldön meg vagy várok türelmesen, vagy kipengetem az adatroamingot.

[ Szerkesztve ]

(#519) krleonard


krleonard
tag

arra lennék kíváncsi, hogy meg lehet-e oldani a bluetooth PAN-t (personal area network) az e72-vel. konkrétan bluetoothon keresztüli internet megosztás lenne a cél, az e72 lenne a 3g modem?

lehet, hogy már volt róla szó, elnézést, hogy nem olvasok vissza

(#520) ZooLee válasza krleonard (#519) üzenetére


ZooLee
őstag

http://www.joikushop.com/index.php?action=products&mode=productDetails&product_id=33

Ez tudja, mondjuk alapban csak a WiFi-t írja, de gondolom, hogy BT-n is megy. Fizetős, 9 ójró, megfizethető.

Z.

(#521) ZooLee válasza ZooLee (#520) üzenetére


ZooLee
őstag

Itt van egy Light verzió, ami csak a HTTP/HTTPS-t engedi át, de kipróbálásra jó:

http://www.joiku.com/?action=products&mode=productDetails&product_id=310

Z.

(#522) krleonard válasza ZooLee (#521) üzenetére


krleonard
tag

köszi szépen!

(#523) riszter


riszter
senior tag

Hi!
Csak érdeklődnék hogy van már újabb szoft a 022.007-nél? Néha szeret beragadni egy-két menüpontban, illetve lassan reagál. :U

Vivere militare est

(#524) Falconmaster válasza riszter (#523) üzenetére


Falconmaster
tag

Van már 024-es is csak nálunk tojik megjelenni...
(Nekem Pannonos a teló, ugyanez a szoftver van rajta és nincs hozzá elérhető frissítés...)
Nemrég beszéltem egy Nokia ügyfélszolgálatossal, ő mondta hogy "mivel a szolgáltatóknak is jóvá kell hagyni a szoftvert így nem lehet tudni mikor jelenik meg" - hát kösz, ennyit az OTA frissítések használhatóságáról... :(((

by Flaki™

(#525) Sn00k válasza riszter (#523) üzenetére


Sn00k
veterán

nekem is 0.22 van fent, de nekem tökéletesen müxik... szerencsére:D

3njoy the Lif3

(#526) CB válasza riszter (#523) üzenetére


CB
senior tag

Nekem is beszokott ragadni néha a billentyűzet lezárásakor a menü nézet, nem ugrik vissza a kezdőlapra (de tényleg csak néha, mondjuk húsz lezárásból egyszer).
Egyébként minden O.K.
Én még mindíg imádom, a Win 6.1-es mobilomnál sokkal jobban szeretem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#527) riszter válasza Falconmaster (#524) üzenetére


riszter
senior tag

De nekem kártyafüggetlen nokia garis! Arra sem jött frissebb? Amúgy nekem sincs komolyabb problémám vele, nagyon szeretem, csak ezek a beragadások... Példáúl néha ha hívnak felveszem, beszélek, leteszem és még mindig ott villog a kijelzőn a hívó fél mintha nem vettem volna fel! Vagy a Cclock-ot is le kellett vennem a képernyő kímélőről mert hiába oldottam fel a bill.zárt, akkor is ott maradt a képernyőkímélő, külön meg kellett nyomnom a "ház" bill-t. Ilyen apróságok vannak, de együtt élek velük, nem halok bele. :B

Vivere militare est

(#528) kkari


kkari
csendes tag

Sziasztok!

Par napja csatlakoztam e nepes taborhoz, es meg kell, hogy mondjam, eddig nem csalodtam. Tenyleg tokeletesen mukodik. De belefutottam egy zavaro dologba. Idonkent minden jelzes nelkul felugrik a "Kapcsolat valasztasa" panel, pedig semmit nem aktivaltam. Kiprobaltam, hogy kivalasztom a WLAN kapcsolatomat. Ilyenkor kapcsolodik a netre, majd par masodperc mulva megszakitja a kapcsolatot. Olyan mintha valami a hatterben kapcsolodni akarna a netre. De nem tudok rajonni, hogy mi. Esetleg valaki futott mar bele ilyenbe? Vagy valakinek lenne valami otlete?

koszi elore is a valaszokat

(#529) Falconmaster válasza kkari (#528) üzenetére


Falconmaster
tag

A Google Maps szokott időnként fel-felcsatlakozni netre, mikor kilépésnél a "szeretné továbbra is megosztani helyzetét a google koordináták szolgáltatás" kérdésre igent nyomsz - olyankor alkalmanként fel-felnéz netre és frissíti a helyzetedet. Esetleg levélszinkronizálás is kérhet ilyesmit...

Elég sok program van, ami automatikusan frissíthet, elég nehéz így megmondani hogy melyik lehet a ludas közülük. Elvileg maga a telefon is kereshet automatikusan frissítéseket (a szoftverfrissítés menüben lehet ha jól tudom automatikus keresést állítani). Ezeknek kell utána járni.

by Flaki™

(#530) silentkiller


silentkiller
senior tag

Nektek, hogyhogy nem porosodik az e72?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#531) Falconmaster válasza silentkiller (#530) üzenetére


Falconmaster
tag

Nekem másfél hónapos, de eddig szerencsére nem porosodik. Hogy miért - hát passz.
Az E51emmel volt ilyen gond, de haverom bevitte (már meg nem mondom hogy a t-mobilba-e vagy a nokia szervízbe), és kitakarították neki.

by Flaki™

(#532) silentkiller válasza Falconmaster (#531) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nekem 3-4 nap alatt beporosodott, pedig tokban tartottam, el is kellett adnom pedig nagyon-nagyon megszerettem. Most hétvégén néztem a haveromét, akinek 1 hónapos, pannonos és egy porszem sincs a kijelző alatt, pedig nem is vigyáz rá, úgy mint én :(

Nagyon hiányzik és nagy a csábítás, hogy talán újra...

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#533) riszter válasza silentkiller (#532) üzenetére


riszter
senior tag

Tudtam én hogy hiányozni fog. ;]

Vivere militare est

(#534) Falconmaster válasza silentkiller (#532) üzenetére


Falconmaster
tag

Az enyém is pannonos (bár nem tudom ennek mi köze lehet a porosodáshoz), szerintem csak kifogtál egy rossz darabot, egy próbát esetleg még megérne...

by Flaki™

(#535) silentkiller válasza Falconmaster (#534) üzenetére


silentkiller
senior tag

Szerintem is, talán megér egy újabb próbát mert nincs hasonló készülék a piacon, akárhogy is nézem...

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#536) fendre válasza silentkiller (#535) üzenetére


fendre
tag

Ráadásul a T-mobilnál most esett egy szépet az ára :) Én most fogok benevezni rá 1-2 héten belül :)
Szerk: előfizuval persze

[ Szerkesztve ]

(#537) presley68


presley68
csendes tag

Sziasztok!

4 hónapja van meg az E72-őm, nem nagyon volt vele gond, eddig! A space gomb hibája nekem is előjött egyszer, de azóta nem! A software-t frissítettem 0.22-esre! Kb. 1 hete előjött egy olyan hiba, hogy hiába teszem töltőre, nem tölti fel, csak fut a töltést jelző ikon folyamatosan! Azonkívül fél, max 1 nap alatt lemerül! (semmi futó alk. a háttérben, no WIFI, no BT és alig beszélek rajta pár percet naponta) Néha magától újraindul, A fényképezésnél is előjött az újraindulás! Az akksi eddig simán kibírt egy hetet!
Valaki tapasztalt hasonló hibát? Mi lehet a gond? A töltőt kizártam, mert próbáltam másikkal is! Most központi szervízben van!
Köszi a segítséget előre is! :F

(#538) YAS-dude válasza presley68 (#537) üzenetére


YAS-dude
őstag

Most akkor kérdezzük meg a központi szervíztől hogy mi a gond a náluk lévő telefonoddal? Vagy adjunk nekik ötleteket? Nem értem miért kérdezed, ha már amúgy is beadtad szervízbe.

(#539) presley68 válasza YAS-dude (#538) üzenetére


presley68
csendes tag

Azért, mert még egy darabig ott lesz és addig is szeretném tudni, hogy volt-e valakinek hasonló problémája! :N

(#540) puru


puru
senior tag

Sziasztok!

Nekem december óta van 2db E72-m, és egyik se porosodik szerencsére.
Én tokban tartom őket, nem tudom ez számít-e.

Üdv.
Gábor

Ui.: az egyik eladóvá vált, apróban megtaláljátok, ha esetleg érdekel valakit.

(#541) riszter válasza puru (#540) üzenetére


riszter
senior tag

Mi van emberek, ennyire tökéletes vagy ennyire unalmas a telefon hogy 5 napig nem írt senki a fórumba?! :O

Amúgy hogy tudod használni a gyári tokot? Nekem első próbálkozásom alatt 20mp volt mire ki tudtam venni a tokból a telót így ment is vissza a dobozba pihenőre (a tok :) )!

Vivere militare est

(#542) Falconmaster válasza riszter (#541) üzenetére


Falconmaster
tag

Ez velem is betűről-betűre pontosan így esett meg =)

Igazából nincs róla mit mondani, tök jó telefon...

...lenne ha normálisan meg lenne csinálva szoftveresen, és ha a szolgáltatók miatt nem csúsznának a rohadt szoftverfrissítések.

by Flaki™

(#543) riszter válasza Falconmaster (#542) üzenetére


riszter
senior tag

Szerintem egy röhej ez a tok!! Pedig az e71-ét hogy szerettem! Most "csupaszon" hordom zsebben. Már várom mikor jelenik meg az első zsebkopás a sarkokon...

Igen, hát vannak bajok a szofttal. Néha lépegetek a képekben és egyszercsak kilép a menübe... Vagy újraindul fényképezés elött-alatt. Mondjuk a restart kb 15 mp vagy annyi se. De számomra a legfontosabb a híváskezeléssel, hangminőséggel, smssel, gyors lépegetés a menüben, ezekkel nincs probléma! Kopp-kopp. :B

Vivere militare est

(#544) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! vettem egy E72-t. pannonos, fekete... nem akar castlakozni az itthoni wifire.. kiirja, hogy csatlakozás, de már percek óta, és mást nem csinál.. van valakinek valami ötlete? :F

richte: nekem az E71-hez vett Beyza tokban fog feküdni

I humbly and respectfully decline™

(#545) Magnum_ válasza Magnum_ (#544) üzenetére


Magnum_
nagyúr

restartolni kellett :W :F

I humbly and respectfully decline™

(#546) riszter válasza Magnum_ (#544) üzenetére


riszter
senior tag

Nahát, mik nem történnek manapság! Kicsi kitérő után visszakanyarodtál a nokiához? A Spica biztos jobb volt. ;]

Vivere militare est

(#547) Magnum_ válasza riszter (#546) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát most mit mondjak? jó az a Spica de szerintem ez hozzám illőbb lesz ;]

(amugy látom, hasonló cuccokban utazunk :D )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#548) riszter válasza Magnum_ (#547) üzenetére


riszter
senior tag

Miért nem szóltál, cserélhettünk volna! :)

Vivere militare est

(#549) Magnum_ válasza riszter (#548) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ne bassz. most idegeskedem.. mér, neked nem vált be az E72? :F

I humbly and respectfully decline™

(#550) Ricardo válasza Magnum_ (#544) üzenetére


Ricardo
titán

A mindennapi használatban mennyi előnye van az E71-el szemben? A gyorsulás számottevő? Mennyivel jobb a készenléti idő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.