Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sutszi válasza TommyX_ (#42) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet újra kéne járni az elemi négyet. :U
Megpróbálom elmagyarázni. Hátha.
Először is miért ne mondhatnám? Talán ő a tévedhetetlen atyaúristen. Álljunk már le a felesleges sztárolással.
A lényeg.:
Megjelent ez a cikk. Amiben ő fölöslegesnek nevez nem kevés tulajdonságot ráadásul elég fröcsögősen nyomja. Úgy gondolom, hogy a saját megítélését érdemes lenne önmagára is értelmeznie. Erre volt példa a kamera feleslegessége. Érted?
De, hogy konkrétan te érvedre is válaszoljak, kis olvasással rájöhetsz miért van 2GB RAM egy készülékben, vagy 2 magos cpu...stb.

Azért ne felejtsük el, hogy annyira jól optimalizálták az egész rendszert, hogy a végén most itt állunka a sírja felett és néhányan még éppen defibrillátorral próbálják a lehetetlent. :U

Nem mondom, hogy elvakult vagy, csak rosszak az érvek. Én nem is próbálok érvelni mindössze visszakérdezem azokat a szempontokat amiket ő gúnyolva felró azoknak akik nem Symbian-t mernek használni.
Mellesleg nem főzött romot használok.

Ha ebben a néhány oldalban nem lett volna ész nélküli fika, akkor egy betűt nem szólok hozzá az biztos.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52) TommyX_ válasza sutszi (#51) üzenetére


TommyX_
őstag

Nagyon rossz ajtón kopogtatsz a személyeskedéseddel.
De mindegy, ez a meg szokás itt ph-n. :U

Akkor sorban:
"Először is miért ne mondhatnám? Talán ő a tévedhetetlen atyaúristen. Álljunk már le a felesleges sztárolással."
Állj, én nem mondtam senkiről, hogy ő az atyaúristen, én a cikk 808-ra vonatkozó részével vagyok megelégedve, mert szerintem egy új 808 tulajnak, majd hasznos lehet ez a leírás, de ez számodra most lényegtelen.

"De, hogy konkrétan te érvedre is válaszoljak, kis olvasással rájöhetsz miért van 2GB RAM egy készülékben, vagy 2 magos cpu...stb."
Ez most komoly? :D
Tudom, hogy miért van a telefonokban 2 magos proci meg 1-2gb ram ,szóval megint +1 lenézzük a másikat mondat.

"Azért ne felejtsük el, hogy annyira jól optimalizálták az egész rendszert, hogy a végén most itt állunka a sírja felett és néhányan még éppen defibrillátorral próbálják a lehetetlent"
Azt se felejtsük el, hogy én a videofelvételre írtam az optimalizálást, de nem gond.

Ilyen alapon én is sokszor visszakérdezhetnék azoktól az Androidos telefonokat használó emberektől, akik fikázzák a Symbiant, hogy miért is?
Én nem fikázom más felhasználási szokásait/igényeit, mert bennem úgy érzem van annyi, hogy tiszteletben tartom a mások döntéseit, ami sok emberből hiányzik.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#53) this is life válasza zozoo83 (#49) üzenetére


this is life
Ármester

Valoszinu a win hazassagnak ez volt az egyik kovetelmenye,symbi,meego kuka ,mert hazon belul nem lehet konkurencia,ha nem leptek volna meg akkor nincs a ms anyagi lelegezteto gepe. Az mar mas kerdes hogy a kukazassal ugy nez ki nem hogy at tereltek volna wp vonalra a felhasznaloi bazisukat hanem inkabb atloktek oket a droidnak. Amugy a marketing gepezet az ami sulykolja az emberekbe a cpu magok es a felbontas nagysaganak szuksegesseget. Pedig a mostani mobiltelefonokmtalan mar nem is telefonok hanem gsm modulos pda-k. De ez a trend,ha tetszik ha nem... Amugy droidos tabletem is van , na ott latom ertelmet amtobb magnak ,illetve nagyobb memorianak,de telefonba csak akkora hardver kene ami megfelelo optimalizaltsag mellett zokkeno mentes mukodest eredmenyez.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#54) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Estig ne öljétek meg egymást. :))

(#55) this is life válasza Kolondrum (#54) üzenetére


this is life
Ármester

Hat sikerult egy to vizebe sziklat dobnod,itt a hetvege es lassan elokerulnek a ver fannok,de remelem nem lesz akkora csorte mint egy samu vs alma forumon :DDD bar hogy oszinte legyek neha jo olvasni a szajkaratekat is ,sot :D :DD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#56) Graphics


Graphics
Jómunkásember

requiem for a dream.

Természetesen jó írás, a rendszert a piac ásta el. és a fogyasztói társadalom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) Dhampir


Dhampir
félisten

Komoly cikk, Gömbi macskát pedig külön díjazom. :C

Milyen jó lett volna az E7-be ez a kamera, vagy a 808-ba egy komoly billentyűzet.

(#58) Graphics válasza Dhampir (#57) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tavaly láttam a 808-as előadását a Veletech-en, mondjuk a Nokia helyi embere nem volt a helyzet magaslatán a szónoki elemekkel...

Nagyon száraz volt az előadás, remélem idén egy kicsit lazább embert küldenek, aki nem feszeng mint sz@r a gatyában

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) Dhampir válasza Graphics (#58) üzenetére


Dhampir
félisten

Tanulhatnának Steve Ballmertől. :D

(#60) sutszi válasza TommyX_ (#52) üzenetére


sutszi
veterán

Ahogy te is rossz ajtón kopogtattál...Milyen érdekes, ha azt adod embereknek amit ők adnak már annyira nem tetszik a dolog. De ez is megszokás(igekötő ige előtt tehát egybe) itt a PH-n. :U

"Állj, én nem mondtam senkiről, hogy ő az atyaúristen, én a cikk 808-ra vonatkozó részével vagyok megelégedve, mert szerintem egy új 808 tulajnak, majd hasznos lehet ez a leírás, de ez számodra most lényegtelen."

Ezt a megkérdőjelezés miatt mondtam. Konkrétan erre írtam:

"Te mondod, hogy nézzen utána dolognak SymbianOS"

"Tudom, hogy miért van a telefonokban 2 magos proci meg 1-2gb ram ,szóval megint +1 lenézzük a másikat mondat."
Akkor kérlek nézd meg az előző hozzászólásod mert a te szavaid adtam vissza... :U Tehát gyakorlatilag elismered, hogy te lenézésből írtad. Köszi.

Egyébként én hol fikáztam a Symbian-t? Írtam bármi valótlan róla?

Én nem fikázom más felhasználási szokásait/igényeit, mert bennem úgy érzem van annyi, hogy tiszteletben tartom a mások döntéseit, ami sok emberből hiányzik.

Köszönöm. :R
Erre szerettem volna felhívni a figyelmet. A cikknek csak az indokolatlan vádaskodó részeit kritizáltam a telefonnal kapcsolatos részeit nem. Pontosan azért mert egyetértek a fentebb idézet mondatoddal.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#61) zozoo83 válasza this is life (#53) üzenetére


zozoo83
tag

Egyetértek, a marketing meg a sok divatkövető viszi a hátán az egész androidot, és ezért sok embernek óriási szüksége van 4-8 magos telefonra, pár cm átmérőjű kijelzőbe 1920x1080as felbontásra. Egy tv-n még megértem, hogy szükség van full hd megjelenítőre. Ezen csak röhögni lehet :D De majd biztos rohannak a 3840x2160-as telóért amint megjelenik.
1 mag is vígan elviszi megfelelő sebességgel a mobil alkalmazásokat, de 2 mag meg már bőven elegendő lehet.. Pont ezért kerül már az összes teló kb 200K-ba mikor megjelenik, mert telepakolják drága és felesleges fejlesztésekkel, a minőség meg sok esetben elmarad valahol..
Sokkal többet ér egy hordozható eszköz, ha akku időbe tovább bírja, nem félsz hogy összetörik a kezedben, és kimagasló, élvezhető minőséget lehet vele produkálni multimedia terén.
Ha megjelenne egy androidos telefon ami eléri ezt a szintet tuti beruháznék rá, egyenlőre marad a kivárás.

ui.: Haverom 3 nap után továbbadott egy Galaxy S3-on mert 1 napig se ment el neki, mire hazaért már lemerült, 808 jóval tovább ment nála!

(#62) sutszi válasza zozoo83 (#61) üzenetére


sutszi
veterán

Gondolom ez volt a véleményed akkor is amikor anno az Apple elindította a lavinát a "Retina" érzéssel...A többiek csak tovább lökték.

Amúgy alapvetően egyetértek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63) this is life válasza zozoo83 (#61) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy meg kell a vakitas ,mivel lehetne eladni maskepp, kamera epenisz lefutott mar,a magok haboruja most tart karoltve a a minnel nagyobb felbontas minnel kisebb kijelzon szlogennel :DDD ,de ha belegondolunk ezek konyebb fejlesztesek mint a sw optimalizacio ami akar arra is alkalmassa tenne egy mobil eszkozt hogy akar 2-3 napig is menne egy toltessel..bar ehez akksi is kell majd lassacskan, mert a kijelzok is eszik am a delejt, a tabletem energiajanak 70% a kijelzore megy el...

Sutszi

A retina kijelzore is annyi szukseg van mint szomjazonak egy falat kenyerre...mobil eszkozon hd felbontas alatt sincs gond az olvashatosaggal,a tobbi csak marketing...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#64) sutszi válasza this is life (#63) üzenetére


sutszi
veterán

Nem mondtam, hogy szükség van rá.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65) this is life válasza sutszi (#64) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor elnezesed kerem :R nem vitat akarok szitani,csak jelezni hogy a marketing gepezet mennyi mindennel kajaltatja az embert.. bar ez hagyjan is ,erdemes beleolvasni a keszulek tesztek forumjaiba,mekkora fikazas megy ha egy kijelzo mar nem is full hd 4.7 colon... :Y :DD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#66) sutszi válasza this is life (#65) üzenetére


sutszi
veterán

Én a magam részéről egy max 4"-es HD felbontást tudnék elképzelni maximum. Bár a mostani 3,5"-en is jól megvagyok 480x854-en. Az egyetlen problémám, hogy állítva elég lassan gépelek mert picik a gombok(vagy az ujjaim túl nagyok) :)
Az 5"-től azért én is viszolygok...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez a cikk tényleg nagyon alapos, szívből gratulálok hozzá! :K :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) Ati1979 válasza Kolondrum (#47) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a válaszod!

Igen emlékszem, hogy valaki árult ilyen telefonokat. (több darabot is itt az aprón).
Ő egy másik oldalon is hirdetett, és azon az oldalon most is van valaki aki ilyen bontatlan (gari nélküli) telefonokat árul.

(#69) this is life válasza sutszi (#66) üzenetére


this is life
Ármester

Na az a felbontás nekem is jó lenne, igaz a gépelés még 4 colon is gáz nekem, vagy nagyobb gomb vagy kisebb ujj kéne .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#70) TommyX_ válasza sutszi (#60) üzenetére


TommyX_
őstag

"Ahogy te is rossz ajtón kopogtattál...Milyen érdekes, ha azt adod embereknek amit ők adnak már annyira nem tetszik a dolog. De ez is megszokás(igekötő ige előtt tehát egybe) itt a PH-n. :U "
Erre inkább nem írok semmit. :U

Szóval akkor leírom érthetőbben, mert látom félre lettek értve a dolgok:
"Te mondod, hogy nézzen utána dolognak SymbianOS. :F
Amikor Te tartod, mondhatni feleslegesnek a 41megapixeles kamerát, kis utána olvasással rá jöhetsz, hogy miért van ez így. :U"
Ezt a részt írtam Neked.

"Más dolog:
..."
Ez nem neked szólt(hanem általánosságban írtam), csak nem akartam dupla hozzászólást írni.
Ebben a részben arra akartam rá "világítani", hogy a Nokia elég jól optimalizálta a videofelvételt, a hardware ismeretében.
A szoftverről ennyire ejtettem szót.

"Akkor kérlek nézd meg az előző hozzászólásod mert a te szavaid adtam vissza... :U Tehát gyakorlatilag elismered, hogy te lenézésből írtad. Köszi."
Nem az én szavaimat adtad vissza, hanem már elkanyarodtál a "témától" és én nem lenézésből írtam, hogy nézz után a kamerának.

"Egyébként én hol fikáztam a Symbian-t? Írtam bármi valótlan róla?"
Egy szóval nem mondtam, hogy Te fikáztad.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#71) andris1602


andris1602
aktív tag

Remek cikk, köszönjük szépen :R

Nem kétséges, hogy remek kamera került beépítésre, de szerintem ez "még" akkor is "csak" egy kamerás telefon. Már csak abból kiindulva is, amit leírtál: mozdulatlanság, finom beállítások. Ha valaki kompakt fényképezőgéppel fotózik, gyorsan belefut korlátokba, valahol itt érzem a párhuzamot.. A kompakt gépeket nem arra találták ki, hogy valaki művészképeket csináljon, van egy meghatározó koncepció mentén alakítsa a saját ízlésére a képeit, hanem hogy nyaraláson, családi összejöveteleken kattintgasson.
Azon a pici állványon nagyon mosolyogtam, mert azzal azért már lehet "normálisan" használni komolyabb dolgokra is. :)

Mindenképp nagy ugrás az 5/8/12 megapixeles átlagos fényképezőkhöz képest, de talán még több korláttal, mint egy kompakt esetében. Talán azért is ilyen limitált, mert keveseknek ér meg ilyen felárat, hogy ezzel az eszközzel fotózzanak. Egy tucat tepsi droid + egy komolyabb kompakt kijön az árából. :)

Viszont így van egy kompakt fényképeződ egy olyan eszközbe építve, ami mindig nálad lehet. :) Tegyél majd fel néha képeket, ha jobb idő lesz.

(#72) #00137984


#00137984
törölt tag

Symbian UIQ3 és a SE P990i, majd a P1i. :O Memória tisztitás és napi szinten újrainditás. MP3-as lejátszó EQ miatt és Divx-es lejátszó, hogy ne csak MP4-et vigyen. Sega Megadrive emulátor játékra. Kamera 3.2 MP-s, de nekem megfelelt (videófelvételre nem). FM rádió RDS csatornamegnevezéssel és zeneszámok cimeivel. :K

[ Szerkesztve ]

(#73) gretzky77 válasza Kolondrum (#54) üzenetére


gretzky77
veterán

Kedves ph társ gratulálok a cikkhez,szerintem bárhol megállná a helyét minden sorával egyetértek! Mégegyszer köszönöm a múltkori segitséget!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#74) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Elvileg a Symbiant továbbvihetné más cég is, de mégse csinálják.
Ha lenne erőforrásom rá, újraíratnám az egészet, hogy modern hardveren is kultúráltan fusson, csak gondolom ez már nem érte volna meg a Nokiának.
Volt már Symbianos Samsung és Sony Ericsson is... :U

És nagy UP a cikknek, nagyon kellemesre sikerült. :C

[ Szerkesztve ]

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#75) rankesz


rankesz
veterán

Nem tudom hogy a Youtube, vagy a telefon hibája, de több videofelvételen láttam elég szép frame-drop-okat. Az a furcsa hogy visszatekerve is ugyanott akad meg a videó
Merem remélni hogy nem így vesz fel, és ez a youtube feltöltés hibája...
E

(#76) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Nagyon jól sikerült ,objektíven megírt cikk! Gratulálok!

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#77) Kolondrum válasza Nick no.1 (#76) üzenetére


Kolondrum
félisten

És meg sem említettelek látod. Pedig van neked is közöd hozzá.

(#78) mark77


mark77
tag

Vaskos példány. A Samsungnál ezt bámulták, mielőtt piacra dobták volna a Galaxy kamerát :D
A telefonos fényképező nem a Samsung ötlete. Mint ahogyan az érintős telefon sem az Apple-é(LG).
Az emberek nem látják meg az értéket. Csak a procimagok számát, android verziót.
Egy Android fanboy számáa sértés az igazság. Az Androidot a Symbianról mintázták.

Érdekes, de Media Marktban pont az eladók dícsérik.

Cannibal Corpse

(#79) this is life válasza mark77 (#78) üzenetére


this is life
Ármester

A fejlesztesek kezdeten a symbi volt a minta,de emlekeim szerint lattak az ios sikeret es abba az iranyba mentek el (tapimobil) ebbennaz idoben ku.ta el a nokia ,lassan reagalt a valtozo trendre,es qmikor meg foghato lett volna a droid nem reagaltak eleg ugalmasan ,aztan jottek a csuszasok a keszulekeikkel n8 ,e7 es tsai ,tovabbra is lassu fejlesztes sw oldalon,de nem szalltak be a hardverek csatajaba se nagyon,csuszas lefele a lejton ,kapkodas eloszor meego aztan megse, jon az ms hazassag es kuka a symbinek persze jo elore bejelentve hogy senki se vegyen lehetoleg s3as telot...most meg a beka segge alatt vannak.....sokmhibat elkovettek es az arat kemenyen meg is fizettek es fizetik a mai napig is. A 808 hiaba lett jo,hiaba a legjobb a kategoriajaban de keson jott,mar csak egy melto bucsu egy nehai mobil oprendszertol. Mivel hasznalok tabletet elmondhatom a 2 mag mar boven eleg mindenre,de mint feljebb is irtam nem ez adja el a keszulekeket hanem a magok es kijelzok haboruja...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#80) MR007RM válasza this is life (#79) üzenetére


MR007RM
addikt

Szerintem rosszul tudod. Mikor jött az N8 és késöbb az N9 (MeeGo) akkor onnantól a vezetés csak keresztbe tett a Symbiannak. Vagyis pont vigyázott nehogy talpra álljon, mert már eldöntötték valahol milyen legyen a jövő. Megírták a nagyok. Innentől tudod hogyan folytatnám....Stephen Elop nem a Nokia embere ennyi, így nem is annak érdekeit nézi. Általa a pénz és a felügyelet kívülről jön. Azért is került oda nehogy letérjen a szponzorált folyamat egy másik útra. Az általa létrehozott mostani új Nokia meg mitől Nokia? A kamerától? Nem nagyon maradt mása talán egy-két dolog még töltőpárna stb....Még jó hogy a reklámok is a kameráról szólnak. Nincs semmi egyedi és minőségi a mostani telefonjaikban, ráadásul nem bírnak a szoftverek megírásával sem, amit igazol a rengeteg Lumiás panasz. A symbivel jobban boldogulnának.

Szóval a Nokiát életben tartják, de kinek a hasznára és céljára? A kirugott alkalmazottak? A gyárak bezárásának és újak megnyitásának máshol Finnországon kívül? Vagyis nem volt így értelme a váltásnak akkor, mikor még a csúcson több egyedi saját termékpalettával rukkolhattak volna elő, és nyerhették volna vissza a bizalmat egy széles rétegnél, ami akkor még mindig elég széles volt.

Nagy tévedés ez a ökoszisztéma duma a vezér részéről. Azt hitte erre majd ugranak az emberek, hát nem. A telefon és annak minősége, tudása, kinézete és persze szolgáltatása együtt érvényesül a vásárlóerőnél. És ha elég el kell belőle, mert vonzó és reklámozott, akkor onnantól már minden adott egy jó platform életben tartásához, hisz szoftvereket bárki tud hozzá írni aki akar, ha van mire.

Ez az egész kicsit olyan mint a II.világháború előtti németországi történet, mikor jól megvezettek mindenkit. Vagy éppen pl. mikor megszállták a környező területeket Csehszlovákiát vagy Ausztriát. Az élet ment tovább, de egy más mederben egy idegen hatalom célját szolgálva.

A Nokia sosem csak egy szóból állt, hanem amit képviselt, ami mögötte volt. Hát persze hogy csak WP lehet, miért is? Na ezen nem gondolkodik el senki sem. :( :(((

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#81) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No kipihentem a 4Dx-et. :R

Ha nem gond valamire nem reagálok. Hol ezért hol azért. Csak így kiragadok dolgokat.

Az android nem kaka, csak más és St18i alapján túl is van bonyolítva. Pl amikor BT-n akarok neki valamit küldeni.

Petyyyyy! Volt régen. Vadidegenek telók jártak nálam SW frissítésre meg matatásra. Ez még az E90á-es korszakban volt. De idegen 808-as is volt már itt. ;) Írásban nehéz "segíteni". Úgy sokkal gyorsabb ha a kezemben a telefon.

trufa12! Én nem is tudom hol olvastam a napokban itt házigazdától, hogy a Symbian túl van bonyolítva. Miről beszél? Úr isten!!! Kicsit hozzányúltak volna még ennyire sem lenne bonyolult. Számomra a droid a bonyolult (St18i), nem kicsit... Nehezemre esik a kezelése.

Mexildos! Megy le az ára és szerintem amikor kijön a csempés kiadású PV, még olcsóbb lesz hirtelen.

boletus! ;)

Mark_o! Oké, csak nyugodtabban, mert megrohamoznak az ellendrukkerek. :R

Dhampir! Pontosan, de már kiegyeztem volna egy AF-essel is. Csak ezért nem vettem meg. A beépített fix memóriát is megemésztettem, de a fix fókuszt nem tudtam. Bosszankodtam is meg eleinte nem hittem el. Azt a telót ott szarták el. Egy E7 - 808 keveréket megnéznék.

Duliee! Én kimentem, de nem volt akkor még ott, órákat meg dekkolok a semmiért. Ott is az ment, hogy majd a végén, nem annyira fontos. Csak azért mentem ki! Kicsit bosszús voltam. A WP-s csaj nem is tudott mit mondani mikor hol mint lesz....Mondom akkor pá! :O

Hiperwolf! Maga a Symbian is érdekes mert Nokia Belle névre szívesebben hallgat mostanában. A magyar nokia oldalán a 808-ra nézz rá, ha meg is találod a Symbain szót nem gyakran látod.

rankesz! Nem hiszem, de azt észre vettem, a videóim többségén megfigyelhető, hogy megmozdul a kép akkor is amikor a kamera atomstabilan áll. Mindhárom ilyen volt, tehát nem egyedi "hiba". Akkor csinálja amikor változnak a körülmények, pl erősödik a fény. Úgy tűnik, hogy a kezelő mozdítja a kamerát pedig nem. Korrigál, csak talán túl látványosan.

mark77! Van benne anyag. :C

Program ajánló Symbianra: CutePhone 1.50 - Ez már 808-on is hibátlanul működik. Gesztusokkal indíthatóak programok. Egy androidos mondta: Én kapásból 10 ilyet töltök le, nektek ez az első egyetlen? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82) this is life válasza MR007RM (#80) üzenetére


this is life
Ármester

Hat nem tudom hogy mennyire volt minden szandekos,de az n8 megjelenese elott a tokoles es a rokabor lehuzasa volt a nokianal,viszonylag kis telefon kinalat a tapi piacon,az is egyen hw-rel szinte. Akkor kezdodott el a sullyedesuk ,nem vagy csak lassan reagaltak a marketing alltal gerjesztett igenyekre,igaz ekkor mar az igenyeket nem ok hanem az ios/droid duett diktalta. Jott az n8 es a kisebb tesverei ,de azok is csuszassal es nem is tul szeles termek palettaval,onmagahoz kepest a nokia akkor se volt rossz ,de a droid konkurensekent ez mar keves volt,mert symbi mar csak nokia volt de droid min 7 gyarto minimum tizen x keszuleke,mogotte a google es gyartonkenti marketing gepezet es penz. Lehet ennyi konkurens es penz melle mar keves volt nokia ,sose tudjuk meg. Hogy mara mi lett,sajna nem mas mint egy hw gyarto es osszeszerelo. Hogy kinek a hasznara ,na latod ezt nem tudni ,mert se a reszvenyesek se a nokia mint ceg nem profital szinte semmint sem.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#83) MR007RM válasza this is life (#82) üzenetére


MR007RM
addikt

Bizony hogy nem profitálnak. :K

Lehet nézni és vizsgálni a dolgot kívülről, külső szemmel, mint ahogy teszed és talán természetes a rálátás miatt, és lehet csak önmagában a Nokiát vizslatni mik is történtek belül, milyen folyamatok, lépések. Én inkább az utóbbira volnék kíváncsi. Ott is a tendenciára ami a felzárkózáshoz kapcsolódik. Ha van egy erős mutató a hajlandóságra saját erőből, ami úgy gondolom megtörtént az S^3 belépésével és a többi nem nevezett fejlesztés előkészítésével, akkor ki lehet számítani a bizonyos "repülőgép(cég)" földhözcsapódásának az esélyeit. Mégis mi van akkor, ha pár évig leszorul a Nokia a trónról? Semmi, mert mindig hosszútávban kell nézni és mérlegelni a jövőt. (Ahogy azt a Microsoft meg is tette :K Nem hiába vigyorog mindig Elop bácsi mikor interjút ad) Ha elég magasan vagy zuhanhatsz még egy keveset, főleg ha képes vagy lefékezni.

De elismerem feleslegesen irogatunk egymásnak, mert én jóval többre értékelem azt amit láttam a kukázás kezdetén, főleg ha visszatekintek mi volt addig, mint te. Nem csak a konkurenciával kell összemérni a adott helyzetet, hanem önmagával szemben is, mert az előremutató jobb kiszámíthatóságot ad. Úgy gondolom a nagy felismerésnél a korrupt vezetőség vitte ebbe a kilátástalan helyzetbe a céget, nem pedig a szellemi tőke hiánya.

És még az sem elképzelhetetlen hogy erre még 2010 előtt rákészültek valakik, hogy a Nokiánál ne menjen minden simán.

Nem biztos hogy én mint európai ember vágyom az amerikai szemléletű és gondolkodású világra. A kettő nem ugyanaz. Egész európa kezd elszegényedni, mert egyre jelentéktelenebb a bejövő felvásárlások miatt.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#84) this is life válasza MR007RM (#83) üzenetére


this is life
Ármester

Az a baj mi csak kivulrol tudjuk szemlelni a dolgokat,mert belso infomaz elmult 3-4 evben erdemben nem nagyon jott,ami meg jott info ,ertesules az inkabb a kapkodasra utalt sem mint egy jol felepitett hosszu tavu strategiara. Nem orultem es most sem orulok az ms - nokia hazassaganak de az elfogadason kivul mas lehetosege nem nagyon van az embernek. Tudom nem a temaba vag de ugyan igy sajnalom a saab-ot ,mert eltunesukkel egy minosegi auto gyarto sullyedt el a semmibe. De hogy a nokianal maradjunk ,remelem ok nem ezt az utat jarjak majd be hosszu tavon,erre valaszt majd a jovo adhat. Hogy a nokia hosszu tavu elkepzelesei mik lehettek vagy lehetnek ,sose tudjuk meg,de a velemenyem tartom az ms hazassag mar Elop elott eldolt,a nokia donteshozoi mar csak vegrehajtot kerestek hozza aki nem mas lett mint a mostani Ceo. Azert remelem még jol,is elsulhet a dolog,meg ha a dolgok a jelen allas szerint nem abba az iranyba mutatnak. A nokia mint ceg egyet azert nagyon elrontott ,egy labon all ha az bicsaklik ,akkor kerdes a tovabbi jovo. Amugy ennyit az ms segitsegrol [link]...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#85) kromatika


kromatika
veterán

jó cikk. :K

(#86) TheMarci


TheMarci
addikt

Nagyon rendben van a cikk, és az első oldal főleg, megérdemelnél valamilyen kitüntetést. :) Régi jó kis Symbianos idők, de jó is volt!

Do You Dream?

(#87) HuMarc


HuMarc
addikt

Remek cikk még 100 ilyen :R Egyébként mind a három 808 a tiéd, vagy már eladtad őket?

(#88) Kolondrum válasza HuMarc (#87) üzenetére


Kolondrum
félisten

Haha, nem olvastad akkor a cikket! :))

(#89) HuMarc válasza Kolondrum (#88) üzenetére


HuMarc
addikt

De elolvastam :(( Csak siettem. De abban biztos vagyok, hogy egyet hirdettél HA-n.

Ááá látom, a piros a tied, a fehér a párodé :) A kiemelt részben :D Csak afelett átsiklottam.

[ Szerkesztve ]

(#90) taaz


taaz
aktív tag

Komoly cikk, gratula hozzá.
Elég sok simbis telom volt, nagyon szerettem öket. 3650-en kezdödött amikor net hozzáféréssel wapozni lehetett netfrontal. Divix meg minden féle jo dolog fellelhetö hozzá. Most droidal nem tudok kijönni, annyira idegen .... vagy már annyira okos h én vagyok hülye hozzá.

(#91) balcsida


balcsida
senior tag

Remek cikk, komolyan kedvet kaptam egy ilyen csodához és a rendszeréhez.
A WP-t is lehet piszkálni, mármint a 7-est. Nem annyira, mint a Szimbit, de jópofa a WinCE kernelen bohóckodni natív exe fájlokkal, meg registryt szerkeszgetni.

(#92) bb0t


bb0t
senior tag

A cikkről annyit mondanék, hogy nagyon profi, de ha a megfogalmazás kicsit lényegre törőbb lenne az még pluszban javítana a minőségén, mert lássuk be így is elég hosszú (ami nem baj) de néhány felesleges szó vagy mondat elhagyása velősebbé tehetné. Nem negatív, inkább építő kritikának szántam, én is belefutok ha nem figyelek oda.

A 808-ról meg...most komolyan symbian? Imádtam az N82-t és meg akartuk venni az N8-at is csak nem jött össze hála a telenornak, és őszintén örülök, hogy nem jött össze.
Ennek a telónak is csodálatos képei vannak és amatőr-amatőr-hobbi-fotósként nekem ez nagyon sokat számít, a vastagság sem zavarna és semmi, na de symbian? A Nokia úgy cseszte el az egészet ahogy van. Ugyanis nem logikus és megfontolt döntés után nem adták be a derekukat az androidnak hanem egyszerűen csak nem akartak beállni a sorba. A rátartiságuk gyakorlatilag földönfutóvá tette őket, és a windows sem tűnik a legjobb választásnak. Hány embernek kellett csalódnia a Nokiában, belegondolni is fáj. Jó, hogy maradtak még ilyen hűséges katonáik akik megrázzák magukat és minden ostoba húzásuk felett szemet tudnak hunyni de ehhez igazi szerelem kell.

Így önmagában a fényképező nem elég, Tekintve, hogy a okostelefonok all-in-one készülékek nem lehet egyetlen egy dologra kiélezni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#93) kmisi99


kmisi99
addikt

Az igen. Viszonylag egyszerű hardver mégis a mix efektes vidin sokkal folyamatosabb a működése mint az S3 telómnak.

(#94) arzz


arzz
tag

Szép, igényes cikk :)

Ez a felbontás azért igencsak félelmetes :)

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#95) tvamos


tvamos
nagyúr

Jo cikk egy "dinoszaurusz"-rol. Tetszett. Koszi!
Mondjuk en ezzel a fenykepezovel nem tudom, hogy tudnek-e mit kezdeni. Valami retina fenykepezo kellene...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#96) this is life válasza bb0t (#92) üzenetére


this is life
Ármester

Nem kukacoskodasbol de volt mar a kezedben belle fp2 telo? Csak azert kerdem mert annyira szidod az s3 rendszeru telefonszoftver...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#97) Georgie1224


Georgie1224
tag

Gratula a cikkhez, én egy C7 tulajdonosa vagyok több mint két éve és meg nem válnék tőle.
Ha csak nem lesz olyan telefon amiben lesz FM transzmitter ;).

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#98) Kolondrum


Kolondrum
félisten

:R Az utolsó fellángolásait éli a rendszer. Az út vége már látható. Sajnos.

(#99) MR007RM


MR007RM
addikt

Van most olyan teló a piacon ahol audiót (akár rádióból) 96khz-el is fel tudok venni? Vagy aminek a tárhelyét korlátlanul bővíthetem?

Vissza egy időre a kőkorszakba! :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#100) this is life válasza MR007RM (#99) üzenetére


this is life
Ármester

Talan valamelyik kinai csodatelefon tudhatja ezt a funkciot ,de ne a droidok kozt keresd,hanem emlekeim szerint a sz ifon klon telefonok tudtak ezt...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#101) andris1602 válasza MR007RM (#99) üzenetére


andris1602
aktív tag

motorola gleam :) azt nem tudom milyen minőségben, de felvesz rádióból, és memóriakártyával bővíthető :)

(#102) Nick no.1 válasza andris1602 (#101) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Ezt tudja a cikkben szereplő Nokia 808 is :) HQ minőségben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#103) MR007RM válasza Nick no.1 (#102) üzenetére


MR007RM
addikt

Pontosan és sztereóban. :D

Az új Audio Recorder progi kapcsán jött a kérdés. Már alig várom hogy tesztelgessem. PCM, WAW, 96khz....pl rádióból is nagyon jól vesz fel.

Érdekes hogy így utólag még mire derül fény a végnapokban. :U

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#104) MR007RM válasza MR007RM (#103) üzenetére


MR007RM
addikt

vagyis wav. Na

Lehet variálni a beállításokat, de nem mindet fogadja el tetszőlegesen.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#105) andris1602


andris1602
aktív tag

hát igen. :) bár van némi különbség, mert amikor 1 éve vettem ezt a telót, 15 volt használtam, új állapotban. tegnap néztem egy 808-ast vaterán, 85 be kerül. :) (csodálkozom, mert 180 volt, amikor megjelent, nem?)

amúgy én a barátnőm C7-én lepődtem meg nagyon :Y
kb egy árban volt az én telómmal, de voltak benne ilyen nyalánkságok, mint otg, fm transmitter.. mellette viszont fix fókuszos kamerára zeiss lencse :F kicsit az volt az érzésem, hogy túl jó lett volna, ha még azt is beleteszik..

amúgy, egy rendszer addig él, amíg használják ;) sokan szerették, még egy darabig megmarad a kemény mag, aki ilyen telefont használ :)

(#106) BobTail


BobTail
őstag

... ezt én eddig nem is láttam! :DDD Nagyon szépen köszönöm, és tényleg nagyon jó cikk! :)

(#107) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nagyon egyet értek azzal, hogy sok felhasználó úgy vesz nagy kijelzős okostelefont vagy tabletet hogy az se tudja mi van benne és mire jó. Az egyik baráti-családi rendezvényen ott villogott egy ötvenes uriember és egy Huawei-s táblával kamerázott, fotózott, lényegében "villogott" . Én meg feltettem a nagy kérdést:
Hanyas Android van rajta?
Nem igazán tudta de nem is érdekelte, szerintem az Android szót is tőlem halotta először.
Mondjuk eleve az hogy fényképezgetésre használt táblát már abból lehetett tudni, csak felvágásból van neki.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#108) Francia91


Francia91
veterán

Nekem Nokia N8-asom van, N82-esről váltottam. Bár az N82-est meghagytam, nem volt szívem eladni, annyira jó telefon :)
A Symbian-nal tökéletesen meg vagyok elégedve, számomra nincs olyan hiányossága, hogy ne feleljen meg. Az N82-t még hackelni kellett, hogy ki tudj belőle hozni dolgokat, itt már ami nekem kell, hack nélkül is megy.
Az N8 gyönyőrű képeket csinál (az N82 sem volt kutya, szerintem még ma is állja a sarat), videónál is le a kalappal előtte. Elég sok kompakt fényképezőt bealáz még az N8-as is, ha szépen be van állítva manuálisan, de automatában is odaver :)
Valahogy én sem látom értelmét a 4 meg 8 magos telefonoknak. A notimban is elég a 2 mag nekem :)

Az írás remek lett! :R Majd egy 808-as fogja váltani az N8-asomat valamikor, de még amíg él , addig velem lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.