Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kube válasza Gainka (#250) üzenetére


Kube
senior tag

Androidékat kell kérdezni, egyébként az ember ragaszkodik a megszokott dolgokhoz. Adj pár napot a változásoknak, azért annyira nem kardinálisak. Szerencsére a vezérlést is vissza lehet állítani a régire, ha valakinek nagyon nem jönne be az új.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#252) mr.szabados


mr.szabados
tag

Sziasztok!
Android 10 alatt tud valaki megoldás BL nyitásra? developer options-ben ki van szürkülve az oem unlock.. :O Vissza akarom tenni a 9-es dridot csak épp nem tudom nyitni a BL-t :W

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#253) T. I. válasza vanye (#247) üzenetére


T. I.
senior tag

Hála Francia91 kollégának, nálam már ismét működik a mágikus Google Camera.
A megfelelő verzió: 6.1.013.216795316
App név: Nokia-7.1-Google-Camera-Night-SIght-APK.apk
Kérésre küldök letöltési linket,ha a google keresés esetleg épp nem barátságos.

(#254) vanye válasza T. I. (#253) üzenetére


vanye
senior tag

Rákerestem erre a 6.1.013.216795316-os verzióra, de az első kép után a többit már nem hajlandó elmenteni. Szal ez így eléggé használhatatlan. :DDD

Stern des Südens!

(#255) vigh_dani


vigh_dani
csendes tag

Sziasztok!

Nem a Google Camera port a hibás sajnos.. Legalább is a logcat szerint a MediaProvider a bugos (de javítsatok ki ha tévedek) ami azért lenne feleős, hogy elmentse a képet a belső tárhelyre, kiszedje az exif adatokat stb... . Ez a Pixeleken is ismert bug volt még a friss Android 10 frissítésel (forrás: itt). Szóval jelenleg nálunk is itt a bibi, remélhetőleg HDM-ék minél hamarabb javítják.

Egyébként :) ha valakit érdekel (remélhetőleg még nem volt): Google Camera 7.2 (legfrissebb verzió, forrás: itt).

Ez egyelőre működik majdnem minden formájában, nagyon szuper a starcam is viszont kettő dolog van ami problémás:
1. Akad a lassított felvétel ha vissza akarod nézni
2. Néha ő is elfelejti elmenteni a képet, ha a MediaProvider beadja az unalmast, viszont ezen egy ujraindítás segít. Ujraindítás után megint meni a képeket szépen.

Keep it simple...

(#256) Francia91


Francia91
veterán

2018. decembere óta van meg a telefon, így írnék róla egy kis szösszenetet ennyi idő után:
- Alapvetően jó rendszersebesség, nekem elég a 3 GB RAM, jó az összeszerelés minősége még jópár pofára ejtés után is (edzett üveg fólia repedt csak, kijelző végig sértetlen)
- A szenzor, és a kamera tudna jóval többet is, mint amit a gyári szoftver kihoz belőle. LightRoom Camera-val DNG-be fotózva sokkal részletesebb képeket lehet csinálni, csak utómunkás az elég fakó színek miatt, de szívesen elszöszölök vele. GCam-mal is egészen jó képek készíthetőek a készülékkel

És akkor összehasonlítás a 2015-ös Lumia 950-esemmel, amit 2018 decemberében tettem le, mint elsődleges telefont (viszont fényképezésre javarészt még mindig azt használom a Lumia 1020-assal párhuzamosan):

- A Nokia 7.1-es töltőcsatlakozója 1 év használat után ki van lötyögösődve, a Lumia 950-esé még mindig betonstabil (3 év masszív használat után). Pedig a Lumia 950-es volt motoron naviként használva bedugott töltővel, a 7.1-esem sosem...
- A kameráról inkább nem ejtek szót, közelében sincs a Lumia 950-esnek... Annak fényében, hogy mennyivel újabb ez a készülék, és még a DNG mentésért is külön szöszölni kell...

Ha a Windows Mobile nem dőlt volna be a Microsoft hanyagsága miatt, még mindig a 950-est nyúznám, kizárólag emiatt váltottam.
1 bő év használat után az a konklúzióm, hogy ez a 7.1-es egy szoftveresen félbehagyott telefon, már ami a kamerát illeti, mert sokkal többet ki lehetne belőle hozni (DNG-ben sikerül is). Valamint az, hogy a töltőcsatlakozó 1 év során kilazul úgy, hogy tulajdonképpen csak mozdulatlan helyzetben van töltve, nincs b*sztatva a kábel és a telefon töltés közben, részemről nagy hiba :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#257) T. I. válasza Francia91 (#256) üzenetére


T. I.
senior tag

Az USB csatlakozó gyári széria hiba. HMD is felismerte ezt,és ad rá gari+6hó ingyen szervizlehetőséget.
LINK
A gyári kameraszoftver produktuma szerintem is silány, amolyan sony-s megoldásra emlékeztet, hogy van egy remek HW, tegyünk mellé egy félkész SW-t,mert annak a tesztelésére,fejlesztésére már nincs se pénz,se idő.

(#258) Francia91 válasza T. I. (#257) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt a Telekomnál tudom érvényesíteni?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#259) Kube válasza Francia91 (#256) üzenetére


Kube
senior tag

A 950 akkoriban a Nokia zászlóshajója volt, már ha jól emlékszem abban a szegmensben versenyzett az árával. Azért ez a Nokia 7.1 még picit túlárazottan is, de a középkategóriában helyezkedik el, azon belül is átlagos. Ha így nézem a telót én nagy csodákat nem várok, még ha azóta eltelt pár év akkor sem. Inkább mostani telefonnal és árban megfelelővel hasonlítanám csak.

Erre a töltőcsatlakozóra még nem lettem figyelmes, bő 1 éve van meg a teló, februárban vettem tavaly. Azóta javíthatták, vagy jönni fog majd, csak kicsit várnom kell? :U Ennek azért nem örülök, mert hosszabb távon terveztem a telefonnal.

A telekomnál szerintem nem tudod, aztán lehet hogy én mondok hülyeséget. Nem követem a trendeket, de a mobilgyártók már mindent kivontak ami szervizes dolog. Gondolom, ha írsz a HMD-nek, akkor postán elküldöd nekik, megcsinálják, és visszakapod. Legalábbis nekem anno ezt írták. Valaki javítson ki, ezt a mostani gariztatást annyira nem vágom.

A rendszersebesség stb nekem bőven elég. Az akkuidő a keveset fogyasztó hardverrel nagyon baráti. Többször leesett már, nem is kicsit, de semmi baja nem lett tok és fólia nélkül sem.

Ami meglepett, hogy tudtam olyan erősen nyomni a szélét, hogy sikerült benyomnom a kijelzőt, és ez bizony foltokban meg is látszik. Például le akart esni, csúszni a kezemből, és ráfogtam keményen Mostani telefonok ennyire érzékenyebbek lennének? Régebben jobban bírták pedig már az előzőm is érintős okos volt :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#260) Francia91


Francia91
veterán

Na, jelenleg ott tartok, hogy egyik GCam sem működik, próbálgatom őket, de 10-ből kb 2 fotót elment.... A pár hozzászólással előbb linkelt is ugyanezt teszi.... Valaki valami megoldást, jó verziót tud?

(#259) Kube
"A 950 akkoriban a Nokia zászlóshajója volt"


Szerintem ne attól függjön egy USB csatlakozó/port tartóssága, hogy csúcs vagy éppen középkategória. Ráadásul a 950-es USB portja sokkal több igénybevételnek volt kitéve a motoros GPS használat végett, mint ennek a 7.1-esnek a portja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#261) Gainka válasza Francia91 (#260) üzenetére


Gainka
őstag

Más teloknál is probléma ez, szerintem a régi csatlakozo bevált volt kár volt ezt az ujat eröltetni...

(#262) Kube válasza Francia91 (#260) üzenetére


Kube
senior tag

Hát ne is attól függjön a port tartóssága, jól is néznék ki, ha ez lenne a kategóriák közötti különbség.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#263) T. I. válasza Francia91 (#260) üzenetére


T. I.
senior tag

A nokiapoweruser-en fent van az aktuális legjobb gcam app,de ez sem tökéletes.
LINK
(szívás ez az android10)

(#264) Francia91 válasza T. I. (#263) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm, ez éppen működik :R
Bár csak kikapcsolt HDR móddal, bekapcsolt állapotában nem menti a képet....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#265) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok,
Ma reggel feldobott a teló egy rendszer frissítést... rányomtam, azóta egy "Android Recovery" menü fogad :( Factory reset lehetősséggel, amit én most nagyon nem szeretnék. Történt mással is ilyen? Van más opció? Illetve kérdés még, hogy hogyan tudom kikapcsolni a telefont?

:)

(#266) Francia91 válasza Az-X (#265) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem csak olyan történt nyáron, hogy frissítés után tégla lett a telefon, csak az Android One felirat világított, mint mikor bekapcsolod a telefont, és onnan sehova tovább. Garanciális szerviz lett a vége
A Te verziód nemtudom mennyivel menthetőbb

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#267) vanye válasza Az-X (#265) üzenetére


vanye
senior tag

Velem is ez történt. :((( Mivel a telefon ekkor csak úgy engedett érdemben továbblépni, ha teljesen resetelem, rányomtam, és benyeltem az ezzel járó bosszúságot. Korábban már olvastam arról, hogy a 7.1-nél mással ez már előfordult; hát most velem is. Nyilván nem frankó mindez, de OK, egyszer belefér, hogy vmi félrecsúszik, láttunk már ilyet másutt is. Amikor kezdtem aztán újra "belakni" a mobilt, akkor vettem csak észre, hogy a februári patch nem települt fel, így megint felajánlotta a rendszer, hogy akkor telepíti - remélhetőleg most már megfelelő módon, gondoltam naivan. Nos, lóf@szt. :W
Többször is végigpörgettem a procedúrát, és mindig a fent már említett recovery-opció fogadott. (TA-1095 amúgy.) Más lehetőség nem lévén tehát beállítottam a készüléket, telepítettem az appjaimat stb., s nem telepítettem a múlt havi SP-t.
Ja, és azon melegében rendeltem magamnak egy Pixel 3a-t, mert a k***a a***d, Nokia/HMD, amiért egy 18 megás (!) patch implementálása sem megy már. Lécci adjatok még ki tíz másik telefont ebben az évben, hogy aztán végképp ne maradjon workforce a rajtuk futó Android bugmentesítésére! :U

Stern des Südens!

(#268) T. I. válasza vanye (#267) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszi a hasznos infót! Finoman szólva kellemetlen a helyzet. Nem értem,mi van így év elején,de emlékszem,tavaly is volt SP gebasz,akkor ki is maradt egy hónap.
A pixel sorozatot biztosan meggondoltad? Azok a google kísérleti készülékei, elsők között kapnak minden frissítést,és tudtommal gyakoribbak a bug-ok.

(#269) vanye válasza T. I. (#268) üzenetére


vanye
senior tag

A 3a-ra főleg a kamerája és az azonnali Google-support miatt esett a választás. Mivel a 7.1-nél Android 10 esetében finoman szólva is hektikusan működnek a GCam-portok, hiába a "pure Android", így nemcsak a Nokia egyéb szoftveres bugjait, de a kameraszoftverrel való vesződést is meguntam, így innen nézve egyértelmű volt az irány: olyan Pixel kell, ami még jó ideig támogatott, ráadásul megbízhatóan készít mai sztenderd szerint is kiváló képeket, ha épp arról van szó. (Nem vagyok egy nagy fotós, de túrázni viszonylag rendszeresen szoktam, ekkor pedig elkél a minőség.)
Én bízom abban, hogy ha fel is bukkannak majd bugok menet közben, a Google szépen kigyomlálja őket - a szoftverekhez végül is ők értenek itt a legjobban. Kár, hogy a HMD feláldozta a minőséget a mennyiség oltárán. :( Pedig az irányvonal a kezdeti 3/5/8-cal több volt, mint ígéretes.

Stern des Südens!

(#270) Francia91 válasza vanye (#269) üzenetére


Francia91
veterán

A GCam-os tökölgetés engem is idegesít picit. Mondjuk a Droid 10-re frissítés előtt jó volt, inkább azóta vannak problémák a GCam-mal... Jelenleg bármelyik verzió csak úgy működik, hogy a HDR totál ki van kapcsolva, full alapon megy... Bár még így is jobb képeket lő, mint a gyári kameraalkalmazás. A DNG képekből látszik, hogy azért ez a szenzor jóval többet tudna, csak a HMD szart a szoftverre nagy ívben :( Nekem ez a szívfájdalmam a telefonnal, valamint az 1 év alatt kimozgósodó USB csatlakozó. Minden más tekintetben jó a telefon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#271) T. I. válasza vanye (#269) üzenetére


T. I.
senior tag

Értem a gondolkodásod,és nekem is hasonló. A google mobiljai viszont szerintem erősen túlárazottak...ahogy a Nokia is,de utóbbiak ára hamar csökken a megjelenés után.
Szerintem a rendszerstabilitás oltárán fel kell áldozni a frissességet. Nem megy ez a fejlesztés zökkenőmentesen a google-nek sem,pedig ő a legnagyobb,ugyebár.
Egyébként a pixel 3A 2x-es árban van a 7.1-hez képest (féléve még nagyobb volt a különbség),és android9-cel utóbbi igencsak kompetitív volt.
A HMD meg szerintem egyrészt próbál egy best deal low budget telót összehozni,mint anno a sikeres lumia 520 volt. Ezt nyilván nem az EU piacra.
Másrészt tököm se tudja,mit fejleszt,mert a csúcskategória,ahol a képességek teljes erőbedobással megjelenhetnének,teljesen el van hanyagolva. Ja,meg az N-Gage rebootolása ziccer lenne,ebben a mobil gamer világban,ahol mindenki profi e-sportolónak hiszi magát,mert mondjuk a CoD-ban a botokat ledarálja. Nem értem,hol marad,mert ebből lehetne pénzt csinálni.

(#272) Francia91 válasza T. I. (#271) üzenetére


Francia91
veterán

Annyival kiegészíteném, hogy a Pixel-eknek fényévekkel jobb kamerájuk van, vagy legalábbis a szoftver megvan alá írva rendesen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#273) T. I. válasza Francia91 (#272) üzenetére


T. I.
senior tag

A kamera szoftveralap az a pixel gyári és a portolt verzió között ugyanaz, legalábbis úgy gondoltam (eddig). Nem vagyok nagy fotós,de amit nekem a Gcam ad minőség,az tökéletesen kielégétő. Az valóban gond,hogy ez az app csak döcögősen fut a 7.1-en most már.
Ja,és ne feledjük,hogy a szubjektív fotó minőséget (inkább élményt) befolyásolja a kijelző. Tehát minden kép szebbnek hat a pixel oled paneljén. Jártam már én is úgy,hogy lőttem a siroccoval egy szuper fotót, Snapseed-del még finomítottam,aztán original méretben küldtem át feleségem 7.1-ére, ő meg hümmögött egyet,h jó-jó,de nem egy nagy szám...aztán megmutattam neki oleden,hogy mégiscsak jók azok a fények/színek. :D

[ Szerkesztve ]

(#274) Francia91 válasza T. I. (#273) üzenetére


Francia91
veterán

GCam-mal a Nokia 7.1 is tökéletes fotót lő. Ezért is írtam korábban, hogy a szenzor + lencse párosban sokkal több lehetőség lenne, mint amit az alap, fapados kameraszoftver kihoz. Lightroom Camera-val lőhető pl DNG, azok részletességben, minőségben nagyon jó minőségűek, egyedül annyi a probléma azokkal, hogy fakók, de mivel úgyis kidolgozandók a DNG képek, nekem megfelelnek azok is. Gyári kameraszoftvert nem is használok pl.

Ezek pl DNG-ből enyhén szerkesztett Nokia 7.1-es fotók. A gyári kamareszoftverhez képest jóval jobb képminőség...

De egy GCam-os példa is legyen:

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#275) Az-X válasza vanye (#267) üzenetére


Az-X
őstag

A tegnapi reinstall után ma reggel ismét felajánlotta az update-et, és botor módon rá is nyomtam. Természetesen egy újabb factory reset lett a vége. Azt hiszem nekem is ez az utolsó Nokia-m. Kár, hogy még kb. 1,5 év hűségidő van rajta :(

:)

(#276) Gainka válasza Az-X (#275) üzenetére


Gainka
őstag

Jaj azért nem dől össze a világ, nekem volt Samsung telefon is bajos, ez pediglen hibátlan és elégedett vagyok vele. Eddig :)

(#277) Az-X válasza Gainka (#276) üzenetére


Az-X
őstag

Jah reinstall óta a face nem megy.
A másik telóm egy Samsung S7 Edge, soha semmi baj nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

:)

(#278) Kube válasza Gainka (#276) üzenetére


Kube
senior tag

Lekopogom, eddig nálam sincs gond. Néhány appot raktam csak fel amik alapok, töltöm, telefonálok, írogatok róla, eddig rendesen frissít. Mondjuk amióta itt olvastam ezeket a "fantasztikus" tüneteket, azóta azért félek, hogy mikor adja majd meg nálam is magát.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#279) Francia91 válasza Kube (#278) üzenetére


Francia91
veterán

Én még nem is mertem ráfrissíteni az olvasottak alapján, pedig 3 napja értesítget, hogy van frissítés... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#280) Kube válasza Francia91 (#279) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem nem szólt, fogtam bemásztam az updaterbe, ott már írta. Lefrissítettem, nem történt semmi baj szerencsére.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#281) Az-X


Az-X
őstag

Nem kértem a frissítést mégis ezt írja... Akkor innentől minden teló újraindítás után reinstall :F

:)

(#282) vanye válasza Az-X (#281) üzenetére


vanye
senior tag

"Meanwhile the workaround is to enable developer options and disable "Automatic system updates". This will prevent the updates from applying on device restart."
Ez elvileg megoldja a problémát.

Stern des Südens!

(#283) T. I. válasza vanye (#282) üzenetére


T. I.
senior tag

Ehhez majd kérnék egy pontos menüelérési útvonalat. :R

(#284) vanye válasza T. I. (#283) üzenetére


vanye
senior tag

Beállítások -> Telefonról -> ott sokszor kell rányomni a verziószámra -> ezzel "fejlesztő" leszel :D -> visszalépsz a Beállításokhoz -> a Rendszer legvégén megtalálod a Fejlesztői beállításokat/lehetőségeket.
(Az esetleges pontatlanságokért elnézést, angol nyelven használom a telefonomat. :) )

Stern des Südens!

(#285) lelkesb válasza Az-X (#265) üzenetére


lelkesb
újonc

Szia!
Sajnos velem is ez történt most a hétvégén. Annyira belassult a készülék, hogy rányomtam a frissítésre és azóta Android Recovery menü fogad... :W
Egyelőre tanácstalan vagyok a témában, mert Factory Reset-et nem szeretnék rányomni, ugyanis nagyjából 200 db fotó van a telefon memóriájában (tudom....le kellett volna pucolni...eddig így is történt mindig, de most annyira belassult, hogy mérgemben rányomtam a frissítésre és..).
A GSM szervizben azt mondta a szaki, hogy ilyenkor már esélytelen az adatok megmentése.
Ez tényleg így van, vagy esetleg érdemes adatmentéssel foglalkozó céget felkeresni?
Még garanciális a telefon, sőt még fél év van hátra a részletfizetésből a Vodafone-nál.

(#286) T. I. válasza lelkesb (#285) üzenetére


T. I.
senior tag

A google fiókodhoz nem voltak a fotók szinkronizálva? Ha belépsz számítógépen a fiókodba, a google főoldalon jobbfelső sarokban a Fotók alatt megtalálhatóak elvileg a képek, igaz,nem eredeti méretben.

(#287) lelkesb válasza T. I. (#286) üzenetére


lelkesb
újonc

Megnéztem most, de sajnos nem volt szinkronizálva ezek szerint, mert nincs ott semmi. :(

(#288) Az-X válasza lelkesb (#287) üzenetére


Az-X
őstag

https://support.google.com/android/thread/23403505?hl=en

:)

(#289) T. I. válasza Az-X (#288) üzenetére


T. I.
senior tag

Ez 2019 decemberében volt? Nem is tudtam, szerencsére nálunk nem ütött be. Most minden nap balra kell húzni a frissítés értesítést, evvan,nem kockáztatunk..
A HMD-től még semmi officialt nem olvastam erről. De ha a megoldás most is ilyen nyakatekert lesz,akkor befonom a szemöldököm.

(#290) Gainka válasza T. I. (#289) üzenetére


Gainka
őstag

Nekem nem volt gond a frissitéssel, mindig meg várom még feldobja elém, akkor nyomok rá. Persze a fentieket látva leszedtem a képeket telo számokat.

(#291) Francia91


Francia91
veterán

Fent van a legújabb Parrot-féle Google Camera port, ezzel már minden módban (HDR+, RAW) menti a képet, és szépen dolgozik. Most délelőtt tettem fel, és minden pöpec :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#292) Francia91


Francia91
veterán

Frissítést jelzett a telefon, újraindítottam, Factory Reset..... Köszönjük a HMD-nek, hogy gyorsan frissíti a telefonokat..... Ki vagyok vele segítve :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#293) T. I. válasza Francia91 (#291) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszi az infót, próbálom majd én is! :R

(#294) T. I. válasza Francia91 (#292) üzenetére


T. I.
senior tag

Hu b@ssszkiii! :(
Nálunk marad továbbra is a frissítési embargó.

(#295) vanye válasza T. I. (#294) üzenetére


vanye
senior tag

Pár hete megváltam a Pixel 3a-tól, mert bár (nekem) jobban bejött, mint a 7.1 (könnyebb, jobb a fogása, gyorsabb, jobb a vibramotor, szebben szó, és még sorolhatnám), az OLED-kijelzőt sajnos nem bírta a szemem. :( Fejfájás, szemszárazság stb. kísérte a telefon használatát. Ennyit meg egyetlen mobil sem ér.
Szóval ha frissíteni szeretném a Nokiámat, akkor azt a remekbe szabott OTA-frissítéseknek köszönhetően csakis vmelyik hivatalos szervizben tudom innentől fogva megejteni? ;] :W

Stern des Südens!

(#296) Francia91 válasza vanye (#295) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem tavaly nyáron tégla lett a frissítéstől, garanciális szerviz, majd 1-2 napja Factory Reset, mert nemtudott a rendszer frissítés után elindulni.... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#297) vanye válasza Francia91 (#296) üzenetére


vanye
senior tag

Na igen, francnak sincs kedve szervizbe rohangálni vele. :D Ellenben ha nem rakom fel valahogy a februári patch-et, akkor a készülék nem veszi észre a márciusit sem - ahogy egyébként az időnkénti hibajavításokat sem, már amikor nem a patchek mellé csomagolják őket. Innentől kezdve pedig a hajamra kenhetem, hogy a HMD "amúgy" minden hónapban kitolja a legújabb biztonsági frissítéseket, ha azok települni nem akarnak maguktól/én sem tudom őket sehogy sem felmókolni.
Ennyi erővel dzsunka kínai telefonom is lehetne, amire az életciklusa alatt egy darab SP ha jön. :D

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#298) Kube válasza vanye (#295) üzenetére


Kube
senior tag

Nappali fénynél is jelentkeztek ezek a "tünetek"?
Nem tudom, hogy az AMOLED és OLED között mennyire drasztikus a különbség, eddig egy AMOLED-es motorolám volt, aztán jött ez a Nokia. Be kell valljam nekem is valahogy kényelmesebb ez az IPS mint a másik volt hosszabb távon, de azért ennyire drasztikus tüneteim nem voltak. Igaz, 10 percnél többet sose használtam sötétben, mindig lámpa vagy nappali fénynél. Múltkor volt egy pixel a kezemben és hát tényleg, a kontraszt meg a színek... azért tudnak ütni be kell valljam. Az a helyzet, hogy nem tudom, csak vaklövölde... Ez így nagyon nem pálya, hogy a szemed nem bírja, jó lenne megoldást találni rá. Nem lehet, hogy új a teló, aztán sokkal többet nyomkodtad most az elején még?

Ez a frissítési mizéria engem még nem ért el. Van fent néhány alap applikációm (youtube, messenger, runkeeper... szokásos nagyok), telefonálok, hetente újraindítom. Frissítés előtt mindig bezárom az összes appot ami nyitva van (ez valami hülye szokás nálam), de ennyi. Semmi mókolás nincs, telekomos (márha számít bármit is). Örülök, hogy eddig nem jött nálam elő, ezt 100x lekopogom.

Tök jó lenne tudni mitől függ, meg ha jól látom akkor hiába a szerviz, egy visszatérő problémáról van szó? Azért ez nagyon gáz.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#299) Kube válasza vanye (#295) üzenetére


Kube
senior tag

Nagyon gyorsan 2 percben rákerestem erre a szemirritációs dologra. Szóval AMOLED és LCD-t teszteltek, sötétben fogyasztottak rendesen médiatartalmat, viszonylag közelről. Azt írják, hogy az esetek 47% irritálóbb volt ilyen körülmények között az AMOLED a másikhoz képest. Ez elég nagy szám, és nem tudom igaz-e amit ott leírtak, viszont mint írtam, nekem is kényelmesebb volt az LCD egy AMOLED vagy OLED után.

Sötétben általánosabban is igaz az, hogy jobban irritálódik a szem mindegy milyen képernyőt bámulsz, szóval ez nem újdonság. Mindenesetre, egy próbát megérhet, hogy erre odafigyelsz. Sötétben kevesebbet pötyögsz, csak fényforrás mellett használod huzamosabb ideig. Jobbat nem tudok tanácsolni, talán van itt valaki aki jobban vágja mi ilyenkor a teendő. Azt sem tudom, hogy aki szemüveges, annál mire kell figyelni, van-e bármi huncutság ilyenkor.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#300) vanye válasza Kube (#298) üzenetére


vanye
senior tag

Mindenhogyan jelentkeztek, már pár perces nyomkodás után is. A 7.1-et bármennyi ideig tudom nyomogatni, nem kezd el fájni a fejem, nem kezd el tőle a szemem száradni. A kutya ott van elásva, hogy (és ehhez most a notebookcheck oldalát hívom segítségül):

Nokia 7.1:
"The display backlight flickers at 2315 Hz (Likely utilizing PWM) Flickering detected at a brightness setting of 21 % and below. There should be no flickering or PWM above this brightness setting."

Pixel 3a:
"Google uses pulse-width modulation (PWM) to regulate the Pixel's screen brightness. The frequency of the flickering is quite low at between 88.65 and 271.7 Hz.
The display backlight flickers at 271.1 Hz (Likely utilizing PWM) Flickering detected at a brightness setting of 99 % and below. There should be no flickering or PWM above this brightness setting."

Szóval a Pixel OLED-képernyője sokkal alacsonyabb frekvencián villog, mint a Nokia IPS-e, ráadásul csak maximum fényerőnél (!) nem tesz így; a Nokia kijelzője az erre érzékeny emberek (ahová ezek szerint én is tartozom) szemét szerencsére a magasabb Herz-tartomány miatt nem zavarja. Sajnos innentől nekem az OLED "no-go" - legalábbis az biztosan, amelyiknél a gyártó ilyen agresszív PWM-et tol.
Nagy szerencse amúgy, hogy vannak olyan oldalak, mint amilyen a fenti notebookcheck is, hogy erre is rámérnek, mert akkor innentől fogva, ha érintett vagy, már látatlan tudod, hogy akkor egy ilyen telefon neked nem pálya.

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.