Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Kube válasza Francia91 (#350) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem sajnos egy Nokia N-Gage -et, aztán egy Nokia E52-t kellett utoljára bevinni. E52-nél le is ültettek, ott már éreztem, hogy baj van.

Windows Phone-al továbbra is a szoftverhiány a problémám. A menürendszere nekem is bejött, kicsit szokni kellett a droidot, de ez tartott fél napig. Bal zsebemben a 830-as volt, jobb zsebemben meg egy közepes Motorola. 2 nap után már csak a motorolát vettem elő. Innen már tudtam, hogy melyik használhatóbb számomra.

A mellépötyögés nálam is megvan.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#352) Francia91


Francia91
veterán

Még meggondolom, rá merjem-e ereszteni a telefonra... :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#353) vanye válasza Francia91 (#352) üzenetére


vanye
senior tag

Nálam gond nélkül felment. :D

Stern des Südens!

(#354) ldave


ldave
félisten

Ezt a töltés közbeni Ambient izét ki lehet valahogy kapcsolni? Ha a beállítások között rákeresek, nem dob ki semmi találatot...

A Slime draws near! Command?

(#355) SubriJóska


SubriJóska
csendes tag

:C

"Kérem, ne jöjjenek 2 hónapja futó hirdetésekkel, hogy ezek a dolgok ennyiért mennek! Láthatóan nem mennek, hanem állnak. Ezeket nem adják el, csak hirdetik. Amennyiért mennek, azok jegelve vannak." - deigaz :O . . . A becsület, a gerinecesség magasabb rendű, mint bármely írott törvény.

(#356) Kube


Kube
senior tag

Kezd idegesíteni ez a töltőcsatlakozós dolog. Ráadásul ha még jobban elkopik, akkor gondolom semmit nem fog tölteni a telefon. Most ezért nem szívesen dobnám a kukába, mert így eladni se fogom tudni, Nokiát meg úgy se vesznek sokan. Most egy új telefon luxus lenne, mikor ez is működhetne...

Valahol megcsinálják ezt a csatlakozós problémát? És ha igen, mennyiért?
Ezért Finnországba nem szívesen küldeném el, telefon nélkül meg vagyok lőve.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#357) Gainka


Gainka
őstag

Az én 7.1-em is ment a szervizbe, semilyen modszer nem segitett már rajta hogy fel udjam tölteni. Én a Lumia 735-öt vettem elö sajnos nem patika de mikor meg láttam a csempéket azonnali ez nekem mennyire tetszik érzés. Lehet még Lumia vagy Microsoft telefonokat beszerezni valahonnan?

(#358) ldave válasza ldave (#354) üzenetére


ldave
félisten

A Google Segéd beállításai között lehet kikapcsolni, ha valakit szintén zavarna.

A Slime draws near! Command?

(#359) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ilyennel találkozott valaki?

Haveromat érte youtubeozás közben. Korábban évekig iPhoneos volt, sikerült meggyőznöm hogy már nem szar az Android, aztán jött a Nokia és sikerült lejáratnia (korábban a mikrofon is elbaszódni látszódott, de ott végül a Google Szolgáltatások cache törlésével végül megoldódott a probléma, no comment).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#360) T. I. válasza GeryFlash (#359) üzenetére


T. I.
senior tag

Szerintem megsült/besz@rt az alaplap. De ne legyen igazam. Nem nokián,de más androidos kütyün nekem is előjött, csak épp FB pörgetés közben.
Amúgy az iPhone élményt nem kéne összehasonlítani egy töredékébe kerülő, középkategóriás android teló nyújtotta élménnyel. Nem egy ligában játszanak.

(#361) GeryFlash válasza T. I. (#360) üzenetére


GeryFlash
veterán

iPhone SE 2020hoz képest abszolút nem töredék ár, és ne, ne legyen már semmilyen ár kategóriában ez elfogadható, fél éves sincs ez a szájbarakott telefon. És nem, nem 20-30 ezres eldobható árkategória, ne jöjjünk már ezzel hogy ne várjál iPhonet ennyiért, nem azt várok el hanem egy használható telefont. Az iPhone az Androiddal kapcsolatban jött szóba, hogy ez már nem az az Android mint 10 éve.

Én egyébként Sony-ra akartam rábeszélni, mert az az egyetlen gyártó amiért hajlandó vagyok felelőséget vállalni, szoftveres oldalról nézve mindenképp. De az Xperia 1 túl drága lett volna a 10 meg rosszabb ár/érték volt (mert ugye mindenki mobilarena teszteket olvas ahol a Sony egy hangypöcsnyit fosabb kamerát rak bele akkor az a telefon szar, az meg tökmind1, hogy hosszútávú használat alatt mi a tapasztalat) mint ez a kínai hulladék (nem, nem levegőbe beszélek, pontosan tudom hogy a HMD finn cég, és csak az alkatrészek jönnek kínából. A probléma az, hogy a HMD-ben jelentős kínai tőke van, ezért is jelentgetett Kínába).

Az biztos hogy soha többet nem fogok Nokiat ajánlani vagy akár jóváhagyni, átnyálaztam fórumot látom olyan röhejes problémák vannak, mint hogy frissítés után hard reset kell és a saját fórumokban nem tud mit tanácsolni a fejlesztők/supporterek. Az hogy a töltőcsatlakozó kontaktos lesz... Utoljára a 2010-ben a 25 ezer Ft-os Alcatel One Touch 955 Move by Tmobile készülékemnél volt ilyen. Szánalmas.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#362) T. I. válasza GeryFlash (#361) üzenetére


T. I.
senior tag

Az iPhone SE 2020, mint ahogy a neve is mutatja, 2020-as teló, a Nokia 7.1 pedig 2018-as. Nos, légyszi mutass egy olyan 2018-as iPhone-t, ami a Nokia árának közelében volt.
A telefon egyébként használható, persze némi hibaszázalékkal.
A hsz. további részével nem tudok vitatkozni. Nagyon úgy fest, a HMD nokiának leáldozott. Elég csak az 5.3 és 8.3-ra ránézni. A 9.3-tól most sokminden függ. Ha az jó lesz, akkor még menthető a brand. Egyébként nekem is kikerült az ajánlott szegmensből.

(#363) GeryFlash válasza T. I. (#362) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom mi számít kis hiba százaléknak, én itt azt látom hogy a single SIM-esek működnek a dual SIM-eseknek meg frissíések után potenciálisan hard resett kell. Ez nem a kis kompromisszummal használható kategória, ez vérciki. A töltőajzat kopása meg szinte biztosan nem hiba %-os dolog lesz hanem tervezési/gyártási probléma amit SIM foglalattól függetlenül előbb utóbb mindenkit elér.

2018-ban egyébként vehettél sima SE-t 120-ért illetve iPhone 7-et 145-150ért (árukeresőn árdiagram.) De a haverom egyébként idén januárban vette, a 6.2 és ekzötöt ment a vacilálás, végül a kisebb kijelző miatt ez lett.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#364) akos3


akos3
addikt

Valaki tudja hogy leget kiallitani h a lezàró gomb picit hosszabb megnyomasaval ne aktivalodjon a kamera. Eleg idegesito napjaban 10x eljatsza..

(#365) Kube válasza akos3 (#364) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem kétszeri nyomásra jön be.

Angolra van állítva a telefonom, ezért nem tudom magyarul mit mire fordítottak, de a következő úton jutsz el a beállításhoz:
Settings > System > Gestures > Jump to camera

Talán magyarul valami ilyesmi:
Beállítások > Rendszer > Gesztusok >

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#366) akos3 válasza Kube (#365) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm! :R

(#367) Kube


Kube
senior tag

Tulajokat kérdezném: közületek valaki cserélt már otthon töltő portot? :)
Úgy néz ki az enyém megadta magát végleg.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#368) Lincoln6echo válasza Kube (#367) üzenetére


Lincoln6echo
tag

Szia.
Én még nem,de mondjuk nem is indokolt.
Bocsi,hogy nem tudtam érdemben segíteni.

(#369) Kube válasza Lincoln6echo (#368) üzenetére


Kube
senior tag

Nem tudom, hogy javították-e később, de ha nem, akkor készülj fel rá, hogy majd indokolt lesz, ne odázd el mint én.

Az a baj, hogy a rendelhető töltőport panelről hiányoznak dolgok így első ránézésre. Ha pedig nem sima cseréről van szó, hanem forrasztani is kell, meg teljesen lutri az egész, akkor lehet neki se állok.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#370) Lincoln6echo válasza Kube (#369) üzenetére


Lincoln6echo
tag

Pont 2 éve vettem a telefont...nem tudom,hogy ez már valami javított verzió-e.
Remélem,hogy nem megy tönkre mint neked,mert nagyon szeretem...viszont ha mégis akkor már megvan az utódja. https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_3001996479766875.html?wid=2000001 több mint fél éve megvettem.Amire kell arra elég lesz ez is. :)

(#371) Kube válasza Lincoln6echo (#370) üzenetére


Kube
senior tag

Nálam másfél éves korában jött elő először, aztán két évesen és 4 hónaposan értünk el oda, hogy már csak éppen érintkezik valami ha kisakkozod, és akkor tölt néhány százalékot egy nap alatt. A töltést is már csak piktogram jelzi, annyira szegényes. Nekem az utód már nem Nokia lesz, bepróbáltam sokadjára és megint csalódás :(

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#372) janeszgol válasza Kube (#371) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudni pontosan hány telefont érint, de nem sikerült ez a Type-C beszerelése a cégnek. Ebben szenved a Nokia 6.1 Plus, és az 5.1 Plus is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#373) Gainka


Gainka
őstag

Nekem is még garisan volt egy csere, azota birja, kicsit több mint két éves a telo.

(#374) Gainka


Gainka
őstag

Elmult két éves a telefon, és jött is a szokásos lassito frissités, lehet van aki ezen röhögni fog, de hogy sokkal lassabb lett az biztos.

(#375) Lincoln6echo válasza Gainka (#374) üzenetére


Lincoln6echo
tag

Szia.Nekem is jött friss a múlt hèten,fel is raktam ahogy illik,de én nem vettem észre hogy lassabb lenne, mint korábban.

(#376) Gainka


Gainka
őstag

Hali, már épp be akartam kérdezni, ertem, akkor lehet csinálok egy resetet. Stb. 👍

(#377) Kube


Kube
senior tag

Valaki próbálkozott töltőport cserével?
A hátlapot nem tudom milyen ragasztóval lenne érdemes visszarakni. Lehet kapni valahol direkt erre a telefonra csíkot, vagy valamelyik tubusos terméket használjam?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#378) wenkman


wenkman
tag

Üdv!

Nokia 7.1 telefont szeretnék venni.
Az lenne a kérdésem, hogy a biztonsági frissítések tényleg leálltak 2021. novemberben, ahogy a hivatalos honlap írja? Nem jellemző egyébként a gyártókra, hogy a garantált időszakon túl még adjanak biztonsági frissítést?

Nokia Smartphone Security Maintenance Release Summary | Nokia phones

Egyáltalán, mennyire fontosak a biztonsági frissítések? Bankolni sosem fogok telón, csak egy kis netezés, viber, telefonálás, időjárás, ilyenek.
Vélemény?

Ja, és még arra lennék kíváncsi, hogy egy 2018-as telefon akksija milyen állapotban lehet most??
Köszi!

(#379) Kube válasza wenkman (#378) üzenetére


Kube
senior tag

Szia

Ha ilyen telefont szeretnél akkor első körben egy akksi csere már biztosan szükséges és a töltőport cseréjét is kalkuláld bele. Utána viszont már nincs vele gond. A security updateket nem tudom, de megnézem neked.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#380) Kube válasza wenkman (#378) üzenetére


Kube
senior tag

Megnéztem, valóban 2021 novemberi az utolsó security update.
Azt nem tudom megmondani neked, hogy ezek mennyire fontosak, vagy mi történik akkor ha nem frissülnek. Én használtam 2 évig egy olyan telefont mindenre, ami nem kapott frissítéseket. Szóval, ha csak megbízható szoftvereket telepítesz szerintem nem lesz gond, de ezt ne vedd készpénznek.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#381) wenkman


wenkman
tag

Üdv!

Megvettem de már kicsit bánom...
Valaki segítsen már nekem, lsz! Másnál is az van, hogy a Névjegyek app Beállítások menüjében nincs meg a Sort by és a Name format menüpont? Azaz megvan, de egy fél másodpercen belül eltűnik amikor belépek a Beállításokba? Emiatt nem lehet úgy rendezni a tel.számokat, ahogy akarnám. Készítettem képeket az eltűnésről, mellékelem.

Ellenben a Telefon app-ban, a jobb alsó sarokban megynyitva a névjegyeket már minden rendben, a Beállításokban ott van, a rendezés mikéntje és a név formátum megadása is.

Másnál is fennál ez a dolog??

Nokia support 1 órán át küzdött de semmi.... :-(
...

[ Szerkesztve ]

(#382) Kube válasza wenkman (#381) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem nem tűnik el, rendesen működik.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#383) wenkman válasza Kube (#382) üzenetére


wenkman
tag

Akkor most beszarok...

(#384) wenkman válasza wenkman (#383) üzenetére


wenkman
tag

A Telefon app 3.61 verziójú. Megpróbáltam törölni, de nem sikerült, ehelyett csak a (gyártáskori?) 3.18-as verzióra "váltott" át, de továbbra is fennáll a probléma.
Nem értem, miben gyökerezik egy olyan probléma, ami nem általános, hanem egyedi.
Factory resetet már nyomtam, egyébként a legutolsó (2021.nov.) biztonsági frissítés van rajta, szóval up to date.

(#385) wenkman válasza Kube (#379) üzenetére


wenkman
tag

Nna, most szart be a töltőport. :-) (Egyébként mi a pontos baja? Elkopott a töltőport?)
Akksi még mindig rendben.
Hogyan tovább?
Annyira megszoktam, hogy nem akarnék váltani.
Javítás 20+ ezer, használtan 38tól.

(#386) Kube válasza wenkman (#385) üzenetére


Kube
senior tag

Nálam meg a mostani telefonom akksija púposodott fel, szóval tegnap óta a Nokiát fogtam munkára. Nekem úgy tűnt elkopik a port. Rendeltem új portot, lemelegítettem a hátlapot, kicseréltem, hátlapot visszaragasztottam. 10-15 perces művelet volt.

Most így visszaváltva sajnos érezhető, hogy mennyivel lassabb, rendesen 1-2 másodpercet várni kell apróbb műveletekre. Mikor vettem gyorsnak tűnt, aztán később már lomhább lett, de még működik.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.