Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) unyadavid válasza ldave (#100) üzenetére


unyadavid
senior tag

Milyen rendszer van most a telefonodon? Oreo alatt több készülék (nem csak Nokia) esetén is előjött a probléma, ami a Google alkalmazás hibája.

(#102) ldave válasza unyadavid (#101) üzenetére


ldave
félisten

Legfrissebb, ami lehet. Nektek működik a Google Segéd?

A Slime draws near! Command?

(#103) unyadavid válasza ldave (#102) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nekem igen. Android 9.0 Pie van az enyémen.
Esetleg törölhetnéd a Google alkalmazás adatait és cash-ét.

(#104) ldave válasza unyadavid (#103) üzenetére


ldave
félisten

Köszi a tippet, este ránézek majd.

A Slime draws near! Command?

(#105) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Homályosítsatok fel pls. Ha szolgáltatónál veszek ilyen telefont akkor is Dual SIM képes?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106) Francia91 válasza l.skywalker (#105) üzenetére


Francia91
veterán

Igen!
Én a Telekomnál vettem, ugyanúgy DualSIM képes, mintha függetlenül vettem volna

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#107) l.skywalker válasza Francia91 (#106) üzenetére


l.skywalker
félisten

A feleségem nagy Nokia fan és a Telenornál van. Az a vicces, hogy a Telenornál van külön olyan opció, hogy Dual Sim-es készülékekre keressek rá és ez nincs köztük...

Egyébként köszi a válasz! És még egy kérdés: aktív Dual Sim-es a készülék? Azaz az a szám csörög ki amelyiken hívnak vagy PIN-kóddak kell váltani a SIM-ek között ha használni akarom az egyiket?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#108) l.skywalker válasza l.skywalker (#107) üzenetére


l.skywalker
félisten

Közben megtaláltam, hogy a Telekom a 11CTLS01A04-as Nokia 7.1-et árulja, a Telenor viszont a 11CTLL01A05-t, így ez utóbbi sajnos mégsem Dual SIM-es :(

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#111) Menetszél válasza l.skywalker (#110) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Én úgy olvastam, hogy a TA-1094 majd a megjelenő Nokia 9 típusszáma. Nekem telenoros telefonom van és TA-1095. Nem próbáltam dual SIM-mel, mert eleve nincs másik kártyám.

Amúgy a telefon nekem bejön, nagyon szeretem. Nem tudom osztani a tesztelő véleményét. Mivel a munkahelyen számítógép előtt ülök, így nem használom olyan sokat, de így 2 és fél napot elmegy egy feltöltéssel. A fényképek nagyon jók, nem érzem rajtuk azokat a problémákat, amelyeket kiemelnek, Mondjuk a jobbnak elkönyvelt Samsung A6+ a tesztképeket nézve érezhetően rosszabb képeket készített, mint a Nokia 7.1, de mindegy, mert már unom a Samsung telefonokat, mást akartam. Pont azt nyújtja ez a készülék, amire gondoltam. Kicsit lehetne nagyobb. Én kikapcsoltam, hogy mozgatásra jelenjen meg az óra és értesítések, mert egy idő után zavarónak találtam. Amit nem értek: miért kapcsolódik rá automatikusan a wifire, ahogy a lakáshoz közeledem? Ám ezzel is együtt tudok élni.

(#112) dunc válasza Menetszél (#111) üzenetére


dunc
nagyúr

" miért kapcsolódik rá automatikusan a wifire, ahogy a lakáshoz közeledem? " Mert be van állítva , kikapcsolható.

(#113) Kube


Kube
senior tag

SIM1 foglalatba raktam elsőre a sim kártyámat, sajnos így a hívószám elküldéséhez szükséges beállítások nem jönnek be, sim errort dob (network or simcard error).
SIM2 foglalatba átdobtam a kártyát, ott minden rendben van.

Valaki meg tudja mondani, hogy mi lehet a probléma a SIM1 foglalathoz tartozó hívószám (caller id) beállításánál? Elképzelhető, hogy később tennék bele memóriakártyát. Akkor viszont a SIM1 foglalatba kényszerülök használni.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#114) Francia91 válasza Kube (#113) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem memóriakártyával egyetemben van benne a SIM kártya, tehát a SIM1 foglalatban, de simán tudom kapcsolgatni a hívószámkijelzést. Esetleg a szolgáltatódat kérdezd meg, hogy mi a fene ez, talán tudnak választ adni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#115) Kube válasza Francia91 (#114) üzenetére


Kube
senior tag

Köszi. Egyelőre marad akkor a SIM2 foglalatban, mostanában úgy sem szeretnék memóriakártyát :( majd rákérdezek náluk.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#116) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok!Butuska kérdésem lenne,nagyon bejön a teló és azon agyalok hogy lecserélem a Huawei p9 egy nokia 7.1re,csakhogy a huaweim még garis 2021.07.18ig és bizonytalan vagyok hogy jó döntés lenne e a csere igy.igazábol a p9 bőven kiszolgál,csak na nagyon szép a 7.1

(#117) keyol


keyol
aktív tag

Sziasztok .
Tervezek egy ilyen készüléket vásárolni.Mi a különbség a Magyarországon kapható 7.1 és a X7 között a ram-on kívül?Köszi

(#118) vanye válasza keyol (#117) üzenetére


vanye
senior tag

Az ikszes változatban nincsen B20-as támogatottság. Ha vidéki vagy, vagy olyan fővárosi, aki sűrűn kimozdul Budapestről, a B20 jelent(het)i a különbséget a normális vagy a döglassú mobilnet között.

Stern des Südens!

(#119) keyol válasza vanye (#118) üzenetére


keyol
aktív tag

Értem.Hát a net egy fontos tényező..A 3gb ram nem kevés egy picit?A gyakorlatban mennyire folyamatos a működése a 3gb változatnak ?

(#120) Francia91 válasza keyol (#119) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a 3 GB-os verzió van, és semmi hátrányt nem tapasztalok ennek kapcsán. Nem vagyok hardcore user, böngészés, GPS és kamera a telefonáláson kívül.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#121) keyol válasza Francia91 (#120) üzenetére


keyol
aktív tag

Értem,köszi a válaszokat :)

(#122) Kube válasza keyol (#119) üzenetére


Kube
senior tag

Szintén 3GB ramból tudok én is gazdálkodni. Van 4-5 applikáció amiket masszívan használok, én semmi röccenést nem tapasztaltam, nálam bőven elég. Próbaszerűen megnéztem, hogy youtube, insta, fb, msg, youtube, google maps jól kipörgetve egyszerre mit kezd velük, nálam semmi röccenés nem volt. Ráadásul többnyire ezekből 1-1 van csak párhuzamosan megnyitva.

(#116) Nagyfejű: Igazából már tudod a választ. Nézd a kettő közötti különbséget, kérdezd meg magadtól, hogy megéri-e neked a felárat.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#123) keyol


keyol
aktív tag

Megvan a készülék.Nagyon szép és minőségi.A többi majd kiderül..A kamera sem rossz szerintem.A mérete is tökéletes nekem.Csak a 32 GB tárhely kevés benne..de hát ez van :)

(#124) snicky


snicky
tag

Sziasztok!
Eljött az idő, amikor lecserélhetem a telefonomat, egy Huawei P9-et. Eddig a Mate 20 Lite volt, amit kinéztem, viszont ma az üzletben ajánlották ezt a telefont. Kinézetre is tetszik, elolvastam a tesztet, hozzászólásokat, egyelőre bejövős. Igazából alap dolgokra használnám, telefon, fotó, facebook, messenger, internet, játékok. Viszont azt nem találtam meg, ami például nagyon tetszik a Huaweiben, hogy rengeteg féle téma van, amit le tudok tölteni és akár naponta is változtathatom a telefon megjelenését, valamint azt sem találtam, hogy személyekhez lehet-e fotókat társítani, ami hívás közben megjelenik (bár ez lehet, hogy már alap, azért sem tértek ki rá). Vannak ilyen opciók benne (témák és fotó)?

[ Szerkesztve ]

(#125) Francia91 válasza snicky (#124) üzenetére


Francia91
veterán

A témákat nemtudom, nekem az alap gyári van, nem foglalkozok ilyenekkel. A személyekhez fotó társítás szerintem alapvető lehet, a Lumia 950-esem is tudta (Windows Mobile 10), meg a Nokia N8-asom is (A Symbian-nal nem számít egy modern rendszernek :) ).
A többiben teljesen jó, amikre használni akarod. Azt viszont megjegyzem, hogy nekem a gyári a kameralkalmazás gyengének tűnik, érdemes rátenni egy Gcam-et, azzal sokkal jobb fotókat tudsz lőni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#126) Sgr_A válasza snicky (#124) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy nova luncherre majd fektess be mert a google kereső sávot sem lehet eltüntetni a kijelzőről
Az emui után szoknod kell majd a droid one fapadosságát

(#127) snicky válasza Sgr_A (#126) üzenetére


snicky
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Francia91 és Tapsi75. Az általatok írt programokat az Play Áruházból lehet letölteni vagy számítógépről és onnan feltenni a telefonra? Még annyit kérdeznék, hogy az alkalmazásokat lehet egy mappába helyezni, ezzel csökkentve az "oldalak" számát vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#128) Francia91 válasza snicky (#127) üzenetére


Francia91
veterán

A Gcam nem erre a telefonra készült, azt máshonnan kell leszedni. Ha megvan a telefon, írj rám, és elküldöm Neked a telepítőt, vagy a linket

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#129) snicky válasza Francia91 (#128) üzenetére


snicky
tag

Rendben, köszönöm szépen.
Még alszom rá egyet, bár most efelé húz a szívem, mert nagyon tetszik, de már megszoktam a Huawei menürendszerét, kezelését, témáit, stb, úgyhogy még nem tudok dönteni, teljesen elbizonytalanítottak :(

(#130) keyol válasza Francia91 (#128) üzenetére


keyol
aktív tag

Én próbáltam egy gcammal,de nem láttam igazán különbséget ..mondjuk nekem tetszik a gyári kamera is

(#131) Kube válasza snicky (#124) üzenetére


Kube
senior tag

Én például kifejezetten fapados droidot kerestem, így jött szóba ez a telefon. Pár hete van nálam, de nagyon szeretem, mindenre elég amit használok, röccenés nincs, akku idő nekem több mint 1 nap használattal telefonálással. Még sosem társítottam fotókat személyekhez, de biztos vagyok benne, hogy lehet ez nagyon alap funkció. A témázós kérdéshez szintén nem tudok hozzászólni, light dark verziók vannak az biztos. Arra is mernék fogadni, hogy akad erre android storeban program, amivel tudod témázni, ha ez ennyire fontos. Aminek én örültem, hogy elég minőségi a telefon összeszerelése. A jó akkuidő, fapados szoftver amit sokáig frissítenek plusz a jó méret és anyaghasználat nálam nagyon bejött :)

Valamit valamiért, lehet hogy nem lesz benne sok már megszokott apróbb turpisság (amiből lehet hogy a fele felesleges), viszont elég sokáig a legfrissebb rendszert kapod. Átszokás pedig idő kérdése :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#132) dunc válasza Kube (#131) üzenetére


dunc
nagyúr

Én is így érzem, maximálisan elégedett vagyok a telefonnal!

(#133) szamoncsy


szamoncsy
csendes tag

Sziasztok nemsokára hosszabíthatók telefont tudnátok nekem segíteni?
Nokia 7.1
Samsung a6+
Samsung a7

Ez a 3 telefon közül nem tudok dönteni.ilyenkor jön tudom tőletek az a kérdés hogy de mire szeretném használni nálam gyerekek vannak így sokat fotózok arra illetve Facebook általában csak ezeket szoktam köszönöm a segítséget! Mónika

Jelenleg huawei mate 10em van pár honapja

[ Szerkesztve ]

(#134) dunc válasza szamoncsy (#133) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezek között a 7.1. magassan.

(#135) ldave


ldave
félisten

Wifi-vel nálatok nincs gond? Nálam gyakran van, hogy pár másodpercre megszakad. Mobilneten minden sima.

A Slime draws near! Command?

(#136) szamoncsy válasza ldave (#135) üzenetére


szamoncsy
csendes tag

De jó köszönöm a választást mert sokan pont erről beszéltek le és nekem meg ez tetszik a legjobban!

(#137) papp54


papp54
aktív tag

Üdv mindenkinek csatlakozok hozzátok. Eddig nagy megelégedéssel használom.

Honor 50 5G

(#138) dunc válasza papp54 (#137) üzenetére


dunc
nagyúr

:C

(#139) Menetszél válasza ldave (#135) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Nincs gond a wifivel, de azért nem mindegy, hogy milyen a router. Otthon UPC újabb routerrel 288-al ment. Más routerrel 30 körüli volt az eredmény ugyanazon a hálózaton. Laptop pont fordítva működött. Fogalmam sincs, melyik, milyen szabványt használt, de nem is érdekel annyira, hogy megnézzem.

(#140) Kube válasza ldave (#135) üzenetére


Kube
senior tag

Én több routeren is próbáltam, volt köztük tp-link, upc-től kapott alap router stb. Nálam egyikkel se volt gond.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#141) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Igy februar vegen vegre megjott a februari security update..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#142) Menetszél válasza stbtamas (#141) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Ami amúgy januári :) Úgy néz ki az Android One szériákban fel van állítva egy fontossági sorrend talán a telefonok között is, de szerintem inkább az országokra vonatkozóan.

(#143) dunc


dunc
nagyúr

Nektek is megváltozott az értesítősáv színe, mintha fekete lett volna, most szürke.

(#144) Menetszél


Menetszél
csendes újonc

Sok hülyeséget olvastam más oldalakon arról, hogy mely Nokia telefonok támogatják az arcfelismerést. Nos, a 7.1 támogatja, bárki, bármit is mond arról, hogy nem.

(#145) stbtamas válasza Menetszél (#142) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Nekem februar 1-et ir :D

Hol tudod bekapcsolni az arcfelismerest?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#146) Menetszél válasza stbtamas (#145) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Beállítások -> Biztonság -> Smart Lock ->Megbízható arc. Jó, lehet mondani, hogy ez a Google szoftvere és nem igazi arcfelismerés, de a kamera alkalmas rá, csak ki kell hozni másik szoftvert, de nekem mindig működik, ha megfelelő szögben tartom a telefont. Néha, kézmosás után nem mindig megy az ujjlenyomat érzékelője, ilyenkor elég hasznos ez a funkció.

(#147) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.valaki tudna segíteni,honnan lehet teljes értékű szoftvert tölteni ehhez a telohoz?

(#148) Kube válasza fcbarca (#147) üzenetére


Kube
senior tag

Pontosan mire gondolsz?

Egyébként nekem is megérkezett a februári update a hónap végén :) Egy ideje már nálam a teló, nagyon bírom, jól kijövünk ha fogalmazhatok így. Nem tudom nálatok az üzemidő hogyan alakul, de nálam 2 napot lazán elbír, pedig szoktam azért használni.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#149) fcbarca válasza Kube (#148) üzenetére


fcbarca
őstag

Meghalt a telefon a szoftver, bootloop, reset nem segít

(#150) Menetszél válasza dunc (#143) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Nem tudom, csak találgatok, de be lehet állítani, hogy a notch helyett fekete sáv legyen fent, ha valakit zavar a bevágás, nem az állt vissza az alapállatúra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.