Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Android one és erezni hogy csak 3giga ram van?? Valami nagyon nincs renden akkor! Meg az ár!! A 7plus ezt megeszi es olcsobb.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Az ár miatt lehet nem adtam volna plecsnit. Viszont a kamera stabilan jó, és úgy összességében tényleg összerakottnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

A keszulek nem rossz, de az ara nem tul nyero.

(#4) roli543


roli543
őstag

Kár az előlapért, notch de alul egy leszállópálya van....

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) Nortonor


Nortonor
csendes tag

A dizájn valóban tetszetős, de ennél azért még a Nokia 8 is többet nyújt (hasonló méretben) valamivel olcsóbban, ha esetleg valaki a 7 Plus nagy mérete miatt kacsintana a kisebb, hasonló tudású Nokia készülékek felé.

[ Szerkesztve ]

(#6) Duree


Duree
veterán

Ki fogja megvenni ennyiért?

duree54

(#7) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ha az az izé nem lenne a kijelzőn és jóárasítva lenne, akkor lenne az igazi.
De így az eleje elég idétlenül néz ki. Mintha elcsúszott volna fölfelé a kijelző. Alul ha a moccs méretével kisebb lenne a hely, és felül nem virítana ott a kijelzőn a szar, pont szép szimmetrikus lenne. Semmi szép/esztétikai érzéke nincs annak, aki ilyet tervez... Én az ilyenre ránézek és hányingerem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8) csigasfiu


csigasfiu
csendes tag

Köszönöm a múltkori segítséget, alakul ez a sötét téma. :)

Még egy kérdés, mobilfizetés (NFC).

Mint írtam, nekem egy Nokia X6 telefonom van, amit ugye csak Kínában forgalmaztak, ezért a kedves kínaiak úgy küldték nekem, hogy nokia 6.1 plus szoftveresen a teljes cucc. (A háza egy az egyben 7.1, csak a kamera különbözik, és erősebb a 7.1-nél (4/64 GB).)

Ami a kérdés. A 7.1 tudja a mobil fizetést, az X6 a neten található információk szerint szintén, azonban a 6.1 plus nem (legalábbis az enyém nem tudja, és a netes infok is ezt írják).

Mivel az enyém X6, csak szoftveresen 6.1 plus, akkor elvileg az NFC hardware benne van, csak most szoftveresen nem tudja? Ezen hogyan kell segíteni? Valami app letöltése megoldaná a problémát?

(#9) HarleyCustom válasza SkyLine3000 (#7) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“Ha”
Sok a “ha”...

“...Ha nagyanyámnak töke lett volna,Ő lett volna a nagyapám...”

Ez egy szar ennyiért. Bár nyitó ár,de majd olcsóbban,mondjuk 50ezerFt-ért jó lesz.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#10) Totheground


Totheground
addikt

Az Apple trollkodas megint elengedhetetlen volt egy """"szakmai"""" oldalon egy total masik keszuleknel, ugye?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#11) SkyLine3000 válasza HarleyCustom (#9) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, ez a baj, h a sok "ha" nélkül kéne csinálni végre egy normális telót. Elég gáz, ha így kell irogatni a legtöbbről, h "ha"...

(#12) Noukoum


Noukoum
veterán

Tényleg picit drága lett, de azért nem 50e forintos telefon mint ahogy egy iphone fan leírta...

Ráadásul szerintem nagyon szép telefon. Kisebb alsó kávával, még lehet venném is!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) HarleyCustom válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1:K
Mi pluszt ad,amiért ezt kellene venni és nem egy Xiaomi-t?
Mert ugye van àm ár/érték arány bajnok telefon náluk...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) vanye


vanye
senior tag

"Tavaly mutatkoztak be az első modellek az új generációból, ám mivel ezek egyáltalán nem voltak kiemelkedő vagy emlékezetes készülékek, legfeljebb annyit tudtunk meg belőlük, hogy a név és a hír mostanság is elég ahhoz, hogy ne legyen azonnal halálra ítélve az egész projekt (...)"
Név és hír... Ennyike. Persze véletlenül se legyen benne a cikkben, hogy a HMD már az elején megígérte ( mi több, be is tartotta), hogy az összes '17-es Nokia frissülni fog Oreora, sőt, hogy ezek közül több a kilencedik androidos főverziót is megkapja majd. Elég annyit leírni, hogy csak a nevükből élnek, oszt jónapot, hiszen mással nem magyarázható, hogy aki droidos Nokia mellett döntött, az miért vásárolt bármi más helyett Nokiát.
Bravó! Sikerült jól körüljárni a témát. Jár a keksz.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#16) nordo


nordo
tag

Hali, nekem ma jött meg a gearbest-től a gyereknek rendelt Nokia x7(7.1 plus) 81.400.-ft volt és marha jól néz ki ez a pirosas bordó szin.

Nokia X7 4G Phablet 6.18 inch Android 8.1 Oreo Qualcomm Snapdragon 710 Octa Core 2.2GHz 4GB RAM 64GB ROM 12.0MP + 13.0MP Rear Camera Fingerprint Sensor 3500mAh Built-in
● Display: 6.18 inch, 2248 x 1080 FHD+ Pixel Screen
● CPU: Qualcomm Snapdragon 710 Octa Core 2.2GHz
● System: Android 8.1 Oreo
● RAM + ROM: 4GB RAM + 64GB ROM
● Camera: 12.0MP + 13.0MP rear camera + 20.0MP front camera
● Sensor: E-compass, Fingerprint Sensor, Gravity Sensor, Distance Sensor, Accelerator, Light Sensor, Gyroscope
● SIM Card: Nano SIM card + Nano SIM card / micro SD card
● Feature: GPS, A-GPS, Glonass, Beidou
● Bluetooth:5.0

Ezek után nem hiszem, hogy a 7.1 ilyen áron jó vétel lenne itthon.

[ Szerkesztve ]

(#17) rbenjami válasza csigasfiu (#8) üzenetére


rbenjami
kezdő

tudomasom szerint se az X6 se a 6.1 plus nem tamogatja az NFC-t.

- az X6 a kinai varians, abban ertelemszeruen eleve nincs
- a 6.1 Plus ennek a global verzioja, de mivel csak a tavolkeleten kaphato, ezert ott sem eroltettek
- a 7.1 gyakorlatilag az X6 faceliftje az europai piacram=, egyedul ebben van NFC

sajnalom ezt a 7.1-et, nagyon nagyon sokaig szemeztem vele es vartam mint a messiast, hogy befusson magyarorszagra. leginkabb a kompaktsaga fogott meg, ebbol a szempontbol nekem nem alternativa sem a 7 plus, sem a MiA2, plusz ebben megvan az NFC, az USB-C es a 3.5mm jack. a chipsettel csesztek el eloszor, SD710 tokeletes lett volna ide, akar az SD660 is, de meg ezt is elengedtem volna. viszont hogy MO-n egyaltalan nem is kaphato a 4/64GB-os verzio, azzal nalam elvagtak magukat. BF-en volt 97K-ert a 3/32GB-os verzio, elengedtem. a Zeiss lencsektol meg mindenki hasra van esve, a gyarto is indokolhatja ezzel a felarat nyilvan, mikozben a mogotte levo szenzor minosege a tesztfotokrol elegge visszakoszon.

(#18) rbenjami válasza nordo (#16) üzenetére


rbenjami
kezdő

7.1 plust lehet kapni europaban? marmint europai varianst, B20 tamogatassal? en egesz eddig ugy tudtam, hogy csak a tavolkeleten ertekesitik es az itthoni GSM boltok a kinai importokat adjak tovabb B20 support nelkul.

(#19) HarleyCustom válasza Totheground (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mire gondolsz?Pontosítanál? :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#20) nordo válasza rbenjami (#18) üzenetére


nordo
tag

Természetesen nincs B20 de a gyerkőcnek ez nem gond.

Networks:
● GSM: B2 / 3 / 5 / 8, CDMA 1X EVDO BC0
● WCDMA: B1 / 2 / 5 / 8, TD-SCDMA: B34 / 39
● FDD-LTE: B1 / 3 / 5 / 8, TDD-LTE: B34 / 38 / 39 / 40 / 41

(#21) ates


ates
aktív tag

Köszi a tesztet, jókor jött. Jó telefon lett, de az ára vicckategória.

(#22) Wesder válasza HarleyCustom (#19) üzenetére


Wesder
félisten

"Akármennyire is furcsán hangzik elsőre, a Nokia 7.1 a maga 149,7 x 71,2 x 8 milliméteres dimenzióival egészen kompakt, méreteivel az iPhone XS-vonalhoz áll legközelebb, és meg merem kockáztatni, hogy anyaghasználatot és összeszerelési minőségét tekintve sem maradna alul az összehasonlításban. Ez persze csak részben dicséret a HMD-nek, sokkal inkább kritika a sztratoszférába árazó, de konkrét eladási számokat már titkoló Apple felé."

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) logitech1


logitech1
tag

Köszi a tesztet :)

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#24) bigrock


bigrock
addikt

Nem baj, hogy jó izmos az alsó káva, de legalább a virtuális navi gombok is elvesznek a hasznos helyből a képernyőn, plusz az elmaradhatatlan notch. Optimalizálás rulez.

(#25) rbenjami válasza Wesder (#22) üzenetére


rbenjami
kezdő

tegyuk hozza, valoban talalobb lett volna osszehasonlitani egy Huawei P20 lite-tal (esetleg Honor 10/Huawei P20).

nem egy mobilteszt emelte ki, hogy a ketto kozotti hasonlosag mar a pofatlansag hatarat surolja, magassagban ternek el 1(!)mm-rel, a jack csatlakozo a Nokianal felul van, a kamerak elrendezese mas, de amugy tenyleg takkra ugyanugy neznek ki, a notch merete, az also kavan a markajelzes, egyszeruen minden stimmel. hardverben, arkategoriaban es indokolatlan tularazasban is igen rokon keszulekek. emellett a 7.1 barmennyire is friss release, tovabbra is a majusban kiadott X6 europara szabott variansa - v.ö.: a P20 lite kinezete 3 honappal azelott mar publikus volt, szoval nem tunik puszta veletlennek a hasonlosag.

/konteozas off.

az Apple-os kikacsintast annyiban kontextusba helyeznem, hogy kompakt meretben tovabbra is *kizarolag* ok tudnak nagykijelzos (>=5.8") telefont gyartani. es kompakt meret alatt most nem a P20 lite-ot ertem, hanem a fel centivel kisebb iPhone X vonalat, ugyanakkora kijelzovel, gyakorlatilag kava nelkul. mondom ezt ugy, hogy fel eve van ceges iPhone-om es ruhellem, mint a sz**t (:

[ Szerkesztve ]

(#26) #38075904


#38075904
törölt tag

Képesek még nokiát venni amugy az emberek? Ez a cég h a pékbe létezhet 2018 ban...

(#27) Wesder válasza #38075904 (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy hogy nem csak telefont gyàrt.
Hàlózati àgazatban Top3
Mostmàr csak licencelteti a màrkàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) janeszgol válasza #38075904 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen képesek, mert nagyon klafa telefonokat tesznek le az asztalra Nokia néven.

(#29) #16820480 válasza #38075904 (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Következőnek valószínűleg azt vennék. Oneplus is már túl drága lett, más meg elvétve ad értelmes szoftverrel telefont.

(#30) Noukoum válasza janeszgol (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem is jók. Átlagfelhasználóknak legalábbis. Itt kiemelném a szolgáltatónál való jelenlétet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Noukoum válasza #16820480 (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Oneplus sem fogja 120e forintért adni a mobilját miközben a mate 20 pro 330ezren, az iphone xs meg 400ezren nyitott. Ha így nézed teljesen jó az ára. Más kérdés ha úgy nézzük hogy kinél hol a lélektani határ. Na úgy már lehet "drága".

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) HarleyCustom válasza Wesder (#22) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R
Ja hogy ez...oké.:)
Mi a tosznak kell állandóan megjegyzést tenni,utalni arra,hogy drága? Ha nem azért,hogy újabb ölremenő vita alakuljon ki...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#33) #16820480 válasza Noukoum (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, de ha nem szükséges valakinek a felső kategóriás hardver, akkor vagy kicsengeti érte a pénzt a OP-nak, vagy más gyártótól vásárol. Nokia van olcsóbban is, igényeknek megfelelően.

(#34) Bass válasza #38075904 (#26) üzenetére


Bass
addikt

Én képes voltam,micsoda egy mazochista vagyok 😁 Amúgy miért ne,gondolom neked nem volt. Én pl a 7 plus-t vettem és nagyon jól megvagyok vele. Ez is szép élőbe,jól összerakott teló, az ára meg ha le egy jó vétel lesz.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

Szerintem kellemes kinézetű, arányos telefon. Tetszik.
A teljesítménye miatt, már jóval kevésbé megnyerő.
Az ára pedig, nem vonzó.
Így össze olvasva, marad a polcon.

Mert lakni, muszáj.

(#36) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A Samsung A9-es teszthez 1 nap alap több mint 130-an szóltak hozzá.(pedig az is egy szar telefon) Ehhez a teszthez, már majdnem 40-en... el se olvasom a tesztet...:D

[ Szerkesztve ]

(#37) DamianB válasza nordo (#20) üzenetére


DamianB
őstag

Pocophone ra nem gondoltál 80-90 között volt az is akcióba GBn .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#38) Noukoum válasza #16820480 (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) dragonfx válasza hemaka (#3) üzenetére


dragonfx
veterán

Detto.klassz.de draga.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40) fzoli19


fzoli19
csendes tag

Van USB-C, NFC, jack és SD bővítés is, nekem ezek voltak a szempontjaim, nomeg a T-s részletre fizetés sem egy utolsó. Örülök az alsó kávának, nehéz lenne elérnem az alsó gombhármast, ha a telefon alján kezdődne. Külföldi review-ek kicsit jobban szerették, különösen a kamerával kapcsoaltban, ezért meg is rendeltem végül pont aznap korábban , ahogy kijött ez a cikk :) Kár, hogy a bokeh szimulációról nulla szó esik a cikkben, olyan képeket néztem volna még, mert a tesztfotók alapján, igencsak eltalálták, számomra és az összevetős cikkek alapján is veri maszkolásban a huaweieket. De ebben a tesztben alapvetően a tesztfotók sokkal rondábbak, mint amit máshol néztem, meg is ijesztett. Azért én bízok benne, hogy jó telefont választottam. 106 eFt lesz vége, és valóban, 70ért már lenne Xiaomi A2, de abban nincs NFC, különben már rég megvettem volna a Lite-ot 50ért, jobban tetszik.A Poco szintén az NFC nem léte miatt esik ki, azt leszámítva viszont tényleg messze veri a 7.1-et. A Honor Play szerintem nem jobb ennél, és már csak alig olcsóbb, a Nokia 7P-nél meg a főkamera tényleg fasza, de a zoom kameráról nem nagyon írt senki jót, úgy meg minek. A 7P-ről végül emiatt és a mérete miatt vacilláltam, de végül befutott a 7.1, és meggőzött.

[ Szerkesztve ]

(#41) ldave


ldave
félisten
LOGOUT blog

Német Amazon-on most akciós volt a hétvégén (250 euró), megrendeltem. Sosem volt még 5' feletti telefonom, ez lesz az első, kicsit tartok tőle hogy kényelmetlen lesz, de kisebb méretben már szinte lehetetlen normális telefont találni.

A Slime draws near! Command?

(#42) helixP


helixP
nagyúr

A Nokia név még mindig el tudja adni a kategóriájukban drága, de közepes telefonokat, persze ez is egy taktika.
De pl. fzoli19 tök jól megindokolta, ezt a réteg igényt nagyszerűen kielégíti ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#43) #38075904 válasza Bass (#34) üzenetére


#38075904
törölt tag

Nekem csak ismerősi körömben volt, volt valami nokia 830? amoled, ugy beégett mint a rongy, és kb semmiféle szoftver nem volt rá, akkor növéremnek is volt vmi 50 ezres nokiája, azt birtam hogy amikor fényképezni akart várni kellett a telefonra kb 20 mp-et mire bejött a kép. (mármint az a kép amit a kamera lát) Én spec egy nokiát sem ismerek amire aztmondanám jó lett volna, talán a 15 éves telefonjaik még talán, többi egy ótvar. Bár most rákaptak ök is az androidra pár év lemaradással ahogy látom.mamámnak mivel idős ilyen nagy gombos nokiát vettem, vmi nokia 225? különösebben nem volt használva, 2 évre kifingott a hangszóró rajta, vagyis nem a hangszóró hanem a hívás halk, nem lehet hallani semmit, firm/soft update /gyári reset /hangszóró csere sem oldotta meg.(már akkor is kerültem a nokiát, de mondom lehet van 1 telefonjuk ami tud alapfunkciókat pár évig?) Szóval számomra az egész termékpaletta egy kalap kaki. Biztosan vannak szerencsésebbek, de pl S5610 böl van 4 a családban eggyel sem volt gond.Mondjuk gps-nek valami xiaomi 4x s-t? vettem de az is kifagyott már vagy 2X (nincs telefonálásra használva, se játék):DD A samukon kívül mind vadonat ujonnan lett véve.Unokaöcsém sok éve részletre vett vmi nokiát, mert hogy jó a kamera benne,(talán azt amivel anno szivatták a népet mert nem is a telefon kamerájával készültek a képek, hanem vmi csúcs canonnal, volt egy motoros video, és tükrözödött benne a profi gép egy ablakon, ott bukott ki a dolog) könnye folyt kb h 1 program nincs a telefonra mig androidra volt akkor 1000 féle. Még lesem járt a törlesztő már adta is el :D Amugy biztosan nagyon fasza.Én vmi másik dimenzióból látom ezekszerint.
De amugy sorolhatnám, anno amikor elkezdtem melózni 10en éve, nokia telefonról ment volna az ébresztő. Bnőmé is nokia volt :DD és volt hogy egyik tetves telefon sem ébresztett. Egyszerüen nemvolt hangja, ujra kellett inditani.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bass válasza #38075904 (#43) üzenetére


Bass
addikt

Te elolvastad miket írtál? 😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#45) #38075904 válasza Bass (#44) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mire gondolsz? Én csak a nokiáról irtam általában, lehet nem sikerült értelmezned.
Ha grammar N. lennél, lehet vannak hibák, engem az nem izgat.Már nem sikerült offba tennem.

[ Szerkesztve ]

(#46) #16820480 válasza #38075904 (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk tök másik cégről írtál, de sebaj. Volt az eredeti Nokia, aztán a MS-os Nokia, és most van a HMD-s Nokia. Ezeknek sok közük nincs egymáshoz (illetve legtöbb még az első kettőnek volt).

(#47) Bass válasza #38075904 (#45) üzenetére


Bass
addikt

Dehogy arról 😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#48) #38075904 válasza Bass (#44) üzenetére


#38075904
törölt tag

Illetve ha ezek a hibák teljesen normális hétköznapi dolgok, aminélkül nem nokia a nokia, akkor én kérek elnézést :D Szóval nem hiba hanem feature. Mindenesetre én spec messziröl kerülöm.

// Ok, mint látjátok nem vagyok egy telefon szaki. Reméljük akkor jó irányba haladnak.(csak a wines telefonjaikig voltam minimálisan képben)

[ Szerkesztve ]

(#49) #38075904 válasza #16820480 (#46) üzenetére


#38075904
törölt tag

(nem akartam dupla posztot, de nem tudom törölni)

[ Szerkesztve ]

(#50) giroud199 válasza #38075904 (#49) üzenetére


giroud199
aktív tag

Az nem a Nokia hibája volt ,hanem a rendszere...👌

>>iPhone14Pro&13ProMax<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.