Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dunc válasza FunPro (#200) üzenetére


dunc
nagyúr

Vodafonenél vettem.

(#202) Francia91


Francia91
veterán

Tud ez a Nokia 7.1-es 1080p-ben 60 fps-es videót rögzíteni? Mert a gyári alkalmazással nemtudom rávenni, a Snapi 636-os pedig bírná a 60 FPS-t 1080p-ben

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#203) Kube válasza Francia91 (#202) üzenetére


Kube
senior tag

Úgy tudom nem támogatja a FHD 60fps-t és szerintem nem is lehet ráerőltetni még ha a hardver bírná is.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#204) Gebriel válasza kutga (#193) üzenetére


Gebriel
veterán

Közben kiderült, hogy a MM-ban demó készülékek butítva vannak azért hiányoztak a beállításból a funkciók. :D

(#205) Fred23 válasza Gebriel (#204) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ma tapiztam meg én is Media Marktban, tetszik nagyon, kivéve a notch.

Nokia 8 Siroccóval lőttem.

(#206) Kube válasza Fred23 (#205) üzenetére


Kube
senior tag

Én speciel örülök, hogy notchos, így több kijelző felületet kapok, ahol elférnek az értesítő ikonok. Nyilván ha az újabb oldalról nézzük, ahol csepp alakú, esetleg már notch mentes telefonok vannak, zavaró lehet.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#207) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Tegnap bementem a vodába,mert lejárt a hűsègidőm....Pusztán csak szerződèsmódosítás cèljából.
Kèrdezte a csaj, hogy nem szeretnèk e telefont a szerződès mellè.
Mondtam neki, hogy igazából nem,mert ez a Nokia 3,amit anno kihoztam még mindig tökèletesen funkcionál.
Pusztán tájèkozódás szempontjából azèrt rákèrdeztem, hogy-amúgy mik a jelenlegi lehetőségek a Nokiát illetően.
Előrántotta a brossúrát&az utolsó oldalra lapított.Egy kicsit merengett rajta,majd közölte ,h van Nokia 7.1 a kínálatban (össz-vissz)&az is már kifutó modellkènt 41000ft-èrt.
Ès ezzel ott helyben le is vett a lábamról...mert annyièrt ajándèk.
Pènteken el is hozom,mert valami gebasz volt a szerződèsmódosítással&2-3nap mire a központban megoldják...de hogy én már mennyire várom-ne tudjátok meg!😅
Rendeltem is még este hozzá case-t +screen protector-t Ebay-ről,uh még biztosan nem babrálom 1-2 hónapig,na de akkor is.BB

(#208) akos3 válasza Lincoln6echo (#207) üzenetére


akos3
addikt

Összességében nem fogod megbánni szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#209) kutga válasza Lincoln6echo (#207) üzenetére


kutga
nagyúr

A múltkor én is hosszabbítottam a vodánál de készüléket nem vettem, lehet vissza fogok ballagni. Anyámnak van 7.1, független, nincs vele gond.

Let the Zone take me if I am.

(#210) Lincoln6echo válasza akos3 (#208) üzenetére


Lincoln6echo
tag

Èn is azt hiszem! Alapvetően low end kèszülèkekhez vagyok szokva...uh biztosan nagy(obb) különbsèg lesz... mondjuk olyan 2 lèpcsőfok,1helyett🙂

(#211) Lincoln6echo válasza kutga (#209) üzenetére


Lincoln6echo
tag

Èn valamilyen Mol-os flotta díjcsomagban vagyok&ezèrt kapok 21.000ft kedvezmènyt a kèszülèkre.Azt hiszem hogy standard előfizetőknek továbbra is 60pènz körül mocorog.Mondjuk az se sok èrte,de annyièrt tuti nem hoztam volna el...elvi kèrdès nálam, hogy 50.000ft-felett nem veszek telefont.

(#212) Francia91 válasza Lincoln6echo (#211) üzenetére


Francia91
veterán

Jó ez a 7.1-es Nokia, nekem december óta van, megvagyok elégedve vele

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#213) Kube válasza Lincoln6echo (#211) üzenetére


Kube
senior tag

Én február óta vagyok 7.1 tulaj, megvagyok vele elégedve. Facebook, insta, messenger, netezés, youtube, meg jó sok telefonálás. Erre használom, tökéletes, 1-2 napig lazán elvagyok ha fullra töltöm :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#214) dunc válasza Kube (#213) üzenetére


dunc
nagyúr

:R :C

(#215) Kube


Kube
senior tag

Sajnos sikerült benyomódnia a kijelzőnek oldalt, így egy sárga foltot produkál a kijelző azon a területen. Ráadásul ahogy észrevettem, egyre erőteljesebb és lehet, hogy terjed is a jelenség.

Tudtok szervizt, ahol gyári alkatrésszel normálisan megcsinálják?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#216) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Kapott egy frissítést a Nokia, azóta egy végetlen boot download mode ciklusba került.
Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni?
Ami olvastam javaslatok az sem működik:

fastboot getvar current-slot
If slot A is active, you can try to switch it to ''B'':
fastboot --set-active=_b
or ''A''
fastboot --set-active=_a
fastboot reboot

itt bejön egy menü amiben van olyan hogy factory reset, de arra rányomva ugyanúgy download módba kerül.

Amit nem értek hogy a recovery módba miért nem tudom betenni?
Ötlet?

(#217) Kube válasza atus72 (#216) üzenetére


Kube
senior tag

Ilyennel még nem találkoztam, ez rendes rendszerfrissítés volt?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#218) kutga válasza atus72 (#216) üzenetére


kutga
nagyúr

Jól csinálod a recoveryt?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#219) archie17 válasza atus72 (#216) üzenetére


archie17
tag

Valószínűleg későn írok már, de nekem is pont ez volt kb. veled egy időben (ugyanaz a frissítés, teszem fel). Sajnos semmilyen házi praktikával nem sikerült életre keltenem. Ami viszont jó hír, hogy a szervizük átfutási ideje korrekt, pár napos kör a garanciális szerviz Fehérvárra, futár viszi-hozza.

Amit sajnos a szervizlapról se tudtam meg, az a download mode hiba oka/megoldása. Több hibakódot is felírtak, köztük "gyenge anyagminőség". Sajnos újra kellett pakolni mindent a készülékre visszaérkezéskor, de a pár nap kiesés és a kisebb bosszúságon túl minden rendben van vele.

(#220) tottiiii


tottiiii
tag

SZiasztok!Most tervezek venni egy 7.1-et.TApasztalatok a telóval? jó és rossz is érdekel,valamint ,hogy ha egy gsm boltból rendelem,ahol olcsóbb mint az ismert áruházaknál vagy szolgáltatóknál,az járhat valami hátránnyal?kicsit bizonytalan vagyok ezzel a Partnero Gsm bomba árral kapcsolatban.

(#221) kutga válasza tottiiii (#220) üzenetére


kutga
nagyúr

A teló jó, a bolttal kapcsolatban azt javaslom, hogy mindenképpen gyári garanciával vedd.

Let the Zone take me if I am.

(#222) Gainka válasza tottiiii (#220) üzenetére


Gainka
őstag

Hali, nyugodt szivvel ajánlom a telot, meg vagyok vele elégedve. Korrekt képeket lö, jo az üzem idö, szép a kijelzö stb.. GSM boltokkal vigyázni!

(#223) Francia91


Francia91
veterán

a telefon ma lefrissített, totál kuka lett, Download Mode... Semmilyen leírással nemtudom helyrehozni, még a Reset menüt sem lehet előhozni... Fasza, hogy ilyet megengedhetnek maguknak, csak éppen külföldön vagyok telefon nélkül így....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#224) FunPro válasza Francia91 (#223) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez amúgy mindig meglep, hogy pont a stock android brickelődik frissítéskor.

Az előző xiaomimat szerintem le sem tudtam volna brickelni, olyan szabad kezet adnak a mókolásra.

Egyébként valószínüleg még menthető, csak valahogy flash-elni kéne rá egy stock rom-ot.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#225) albgab válasza Francia91 (#223) üzenetére


albgab
aktív tag

Az enyém is így járt.

[ Szerkesztve ]

(#226) Kube válasza Francia91 (#223) üzenetére


Kube
senior tag

Én még nem futottam ebbe bele, remélem ez így is marad...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#227) Francia91 válasza Kube (#226) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem majd következő héten hozzák vissza a telefont, meglátjuk, mi lesz...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#228) FunPro válasza Kube (#226) üzenetére


FunPro
senior tag

Az én telefonom vasárnap mondta be a majdnem unalmast.

Elfeketedett a kijelző, alig tudtam visszakapcsolni.

De állítólag a lefagyás közben gond nélkül tudtak csörgetni, csak én nem kaptam róla visszajelzést.

Aztán amikor visszakapcsolt nagy nehezen, akkor írta ki, hogy frissítések befejezése...

Csak azt nem tudom minek frissített, amikor még wifin sem voltam.

Szóval csak óvatosan!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#229) Kube válasza FunPro (#228) üzenetére


Kube
senior tag

Elméletileg hónap közepén frissített már. Most látva a hozzászólásokat azért kicsit aggódom... az számomra még nagyobb probléma, hogy ha jól látom, akkor bármelyik frissítésnél előjöhet ez gond, tehát minden egyes frissítésnél rettegni kell...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#230) FunPro válasza Kube (#229) üzenetére


FunPro
senior tag

Mondjuk ez bármelyik gyártó bármilyen modelljére (beleértve az okostvket is) igaz. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#231) Kube válasza FunPro (#230) üzenetére


Kube
senior tag

Jó hát, bármi elromolhat, ami el tud romlani. Retteghetek minden lépésemnél, bármikor a fejemre eshet egy zongora. Engem az zavar, hogy nem egy kisebb bugról van szó és úgy látszik nem csak egy bizonyos frissítésnél jön elő.

Azért ilyet nem sokat látni, ráadásul küldheted jó messzire megcsináltatni, mert nincs a szomszédban Nokia Care (fene tudja mi volt a neve, és egyáltalán létezik még?), és már mindent postáznak, se csere telefon se semmi. Nem akarok itt a régi szépidőkkel jönni, mert akkor meg más volt az aktuális probléma, de hogy itt nekem napokra telefon nélkül maradjak az nem opció sajnos. Még nem volt garis ügyintézésem, de gondolom így működik, azért javítsatok ki ha tévedek.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#232) akos3


akos3
addikt

Jó ezeket a kommenteket olvasni, mert nekem is egész nyáron jön az értesítés, hogy rendszerfrissítés érhető el, de akkor még véletlenül se nyomok rá... :U

(#233) FunPro válasza akos3 (#232) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem végülis nem lett baja, csak befagyott.

Ami azért lehetett volna gáz, mert így pl. reggel nem ébresztett volna.

Szóval így mindenképp necces a dolog. Ha nem nyomsz rá, akkor majd egyszer sunyi módon ráfrissít és befagy, vagy rányomsz, és talán behal talán nem. :D

Amúgy azt nem tudom, hogy az ilyen androidone-os telefonok mennyire menthetők, ha behal a szoftver.

Régi xiaomira gond nélkül feltudtam tenni egy custom recovery-t, amivel kb. a halálból vissza lehetett hozni a telefont. Itt ha egyszer lehal, nem tudom mi tévő leszek.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#234) akos3 válasza FunPro (#233) üzenetére


akos3
addikt

hát most ezzel nem nyugtattál meg. pláne, hogy nekem ez céges telefon, így fontos hogy mindig működjön/el tudjanak érni.

(#235) Francia91 válasza akos3 (#234) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a 8 napos külföldi motoros túra harmadik napján szart be, mikor én voltam a szervező, és még telefonálnom kellett volna, ezer fele.... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#236) Kube


Kube
senior tag

Sokszor előfordul, ha kimegyek a napra feljebb tolja a fényerőt. Ezzel nincs is gond, de van hogy valami balul sül el, mert bár beltérben lejjebb veszi, de a kontrasztot elállítja (értsd: a szürke vagy fekete színek világosabbak, mintha dodgeolná a szíeneket is). Csak újraindítás után áll alaphelyzetbe.

Másnak is van hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#237) Menetszél


Menetszél
csendes újonc

Hát nem tudom, nekem is frissített még augusztusban, de semmi probléma sem volt vele. Újra kellett indítani, aztán befejezte a frissítést és azóta sem fagyott le.

(#238) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Egy régebbi redmi 4x es androiddal működött az a funkció, hogy kikapcsolt állapotban is tudott ébreszteni. Vettem egy nokia 7.1 es telefont viszont ott ezt nem lehet engedélyezni. Az újabb androidos verziókban ez a funkció már nincs benne? Van olyan app ami ezt tudja?
Köszi
Karesz

(#239) kutga válasza King Charles (#238) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudja.

Automatikus bekapcsolással állítsd be, hogy az ébresztő előtt induljon a telefon.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#240) Kube válasza kutga (#239) üzenetére


Kube
senior tag

Nem is tudtam hogy lehet ilyet :D köszi a tippet

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#241) kutga válasza Kube (#240) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha a Nokiában van ilyen funkció. Most nincs előttem a teló.

Ha nem, az áruházban biztos akad erre valami applikáció.

Let the Zone take me if I am.

(#242) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Tegnap óta folyton feljon az alábbi hibaüzenet, pedig nem is használom a googlet. Mi lehet?

(#243) kutga válasza akos3 (#242) üzenetére


kutga
nagyúr

Kapcsold ki az alkalmazások között.

Let the Zone take me if I am.

(#244) vanye


vanye
senior tag

Feltette már valaki az új tízes frissítést? Ha igen, mik a tapasztalatok? Az elképesztően negatív Reddit-bejegyzések alapján én eddig még nem mertem ezt meglépni.

Stern des Südens!

(#245) Kube válasza vanye (#244) üzenetére


Kube
senior tag

Ebben a pillanatban tettem fel. Eddig még nincs sok tapasztalat, ami zavar:
- Eddig ha felemeltem a telefont mutatta az időt, de alapvetően zárva maradt.
- Most, ha felemelem a telefont, egyből feloldva látom a kezdőképernyőt.

Ha valaki tudja, hogy kellene ezt kiküszöbölni, azt megköszönném, egyelőre én nem találtam megoldást rá a beállítások között.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#246) dunc válasza Kube (#245) üzenetére


dunc
nagyúr

Az arcfelismerés is eltűnt?
Amit írtál a nekem is olyan lett sajnos!

(#247) vanye válasza Kube (#245) üzenetére


vanye
senior tag

Közben persze nem bírtam ki, hogy ne hazárdírozzam, szóval én is felpattintottam tegnap. Ami gáz:
- GCam nem műxik, bár itt még nem zongoráztam végig minden lehetséges opciót;
- third-party launcherrel (Lawnchair) nem megy az új gesztusvezérlés, így jelenleg a stock van/maradt használatban.
Egyelőre ennyi. Az arcfeloldást én mondjuk sosem használtam. De ha van még neki kehe ezen túl is, az a következő napokban biztos elő fog jönni. :D

Stern des Südens!

(#248) Francia91 válasza vanye (#247) üzenetére


Francia91
veterán

GCam nekem probléma nélkül működik, ahogy a frissítés előtt is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#249) Kube válasza dunc (#246) üzenetére


Kube
senior tag

Az van, hogy gyakorlatilag nekem még az ujjlenyomatolvasó sincs beállítva. Se kód, semmi nem védi a telómat. Leszoktam zárni a kijelzőt szépen, de ennyi.

Eddig ha felemeltem időt dátumot meg értesítéseket mutatta. Most annyiban változott, hogy kitolja elém az értesítések tartalmát is. Az viszont nem oké, hogy felemelem a telót és kiold. Sokszor csak az idő megnézése miatt emelem fel.

Mikor lefrissítettem és szorongattam kezemben a buszon, nem értettem, hogy lezárás után miért tárcsázok mindenkit is, és miért akarok minden lehetséges platformra postolni :DDD

Dark Theme jó hogy lett, de a notification bar (szürke) illetve a hello google widget (fehér) maradhatott volna. Így most mindkettő fekete, de el tudom viselni, majd megszokom.

Egyébként csak engem zavar, hogy az új 7.2 nehezebb és nagyobb lett ehhez képest? Pedig ez a méret és a hozzátartozó karcsúbb hardver (ami amúgy bőven elég és nem fogyaszt sokat) nagyon jó párosítás, akkuidő is nálam bőven jó.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#250) Gainka


Gainka
őstag

Nem értem ennyi idő után egy frissitéssel miért kell változtatni alapvető dolgokon. Felhuzom a menüt és áhh hagyjuk, pedig szeretem a telot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.