Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) vanye válasza Francia91 (#292) üzenetére


vanye
senior tag

Tegnap megpróbáltam feltenni a februári patch-et, mégpedig azért, mert azt láttam, hogy a korábbi 19.x mega helyett 20.x megányit jelzett a rendszer; mondom, NA, talán lecserélték a frissítési csomagot egy olyanra, ami végre települ is.
Nem. Nyilván nem. ;] Ugyanolyan szar, továbbra is loopol a dolog, végtelen szopás az egész.
Innentől akkor majd csak akkor próbálkozunk legközelebb, ha dokumentált megoldás lesz erre a problémára. Addig meg a HMD/Nokia nyaljon sünt, lehetőleg sokat és sokszor.

Stern des Südens!

(#302) Kube válasza vanye (#301) üzenetére


Kube
senior tag

Ha ez egy szoftveres probléma, nem igaz, hogy nem tudják kijavítani...
Nem tudom miket próbáltatok már, szerencsére nálam ez nincsen, így nem tudok nyilatkozni semmilyen módszer sikerességéről sem. Ha jól olvastam eddig a factory reset működött, csak utána meg mindig a telót be kell lakni.

Ez esetleg megérhet egy próbát. Van benne szó bizonyos cache partícióról is, nem lehet, hogy oda beütött valamit, ami állandóan megakasztja a frissítéseket? Ti mivel próbálkoztatok eddig?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#303) Gainka


Gainka
őstag

Szerencsére nekem ilyen frissités bajom nincs, de a töltöt nagyon meg kell néznem hogy tölti e mert volt hogy menni akartam el itthonról és egy %-ot sem rakott bele ugy "ki van lazulva".

(#304) Francia91 válasza Kube (#302) üzenetére


Francia91
veterán

Ma megint felhozott egy frissítési lehetőséget, inkább ráhagyom

Az meg nem oké, hogy be kell lakni egy frissítés után újra és újra a készüléket.... Épp arra b*sztam rá, hogy amit előtte 1 nappal kaptam SMS-t a banktól, az új bankkártya aktiválókódját, épp a frissítési gebasz miatt vesztettem el....
A sokat szidott Windows Mobile 10-esnél sosem volt ilyen, minden frissítés után rendben volt a Lumia 950-esem (a mai napig használom, főleg fotózásra)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#305) Kube válasza Francia91 (#304) üzenetére


Kube
senior tag

Nagyon gáz ez a loop mizéria, megengedhetetlen...

Másnak nem égett ki az LCD panel a széleken? Komolyan nem tudom, hogy én fogom erősen a telefont vagy mi történt? De már mindkét szélén sárgás fehér fénynél, és az üvegen is látszik a probléma. Eddig még egy telefonomnál sem fordult ez elő... azóta pedig a szorításom se lett erősebb :U

Windows Phone-ról meg kár beszélni, aktív idejében is **** volt, nem csak a szoftver, sajnos az összerakott telefon is. Lehet, hogy ott ilyen nem volt, de helyette kaptál mindent is amit nem akarsz. Itt inkább úgy látszik HMD-nél csesznek el valamit, mert máshol nagyobb példányszámú telefonoknál nem jön elő hasonló.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#306) vanye válasza Kube (#302) üzenetére


vanye
senior tag

Megpróbáltam még fájlból, ADB-környezetből telepíteni a februári patch-et, sztem perverzióból, mert a k***a anyját, de ugyanaz történt.
Ezen a ponton egyelőre ki is fogytam a szavakból... :DDD

Stern des Südens!

(#307) Francia91


Francia91
veterán

Újabb frissítés, újabb Factory Reset, mert nemtudott elindulni a telefon.... :U
Kezd a tököm tele lenni azzal, hogy ezért én pénzt adtam ki.... :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#308) vanye válasza Francia91 (#307) üzenetére


vanye
senior tag

Nemtom, mennyire figyelsz más Nokiákra, de több helyen is olvastam arról, hogy az a pont, ahol nálunk mindig elakad a frissítés (loop/factory reset), az a 7.2-es modellnél is megvan. Érdekes módon ott is a kétkártyás modell érintett, ahogy pl. nálam is. Ott úgy hidalták át ezt a problémát, hogy kiszedték a SIM-tálcát, és úgy frissítették le a mobilt, immáron gond nélkül. Lehet, hogy meg kéne így próbálni ezt a 7.1-nél is, csak én mára már kényelmesen belaktam a mobilt. :DDD De ha te még nem... :))

Stern des Südens!

(#309) Kube válasza vanye (#308) üzenetére


Kube
senior tag

Ha már SIM foglalatoknál járunk, akkor nekem például az egyikben csak korlátozottan voltak elérhetőek a beállítások (például hívószámkijelzés), már ha jól emlékszem persze. Viszont a SIM2 foglalatban minden elérhető, azóta abban döcög a telefon. Ki tudja... lehet, hogy még a foglalat is számít amibe belerakod :D én már itt semmin se lepődnék meg, de kíváncsian várom a fejleményeket.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#310) T. I. válasza vanye (#308) üzenetére


T. I.
senior tag

HMD support chat-en futottam egy kört. Ismerik a problémát,persze mélyen hallgatnak róla. Azt tanácsolták, hogy system backup után OFF, sim kártya ki, aztán ON, aztán update, és ima a reboot-nál. Semmi biztatás,hogy csinálják, és várjuk a javított patch-et.

(#311) Francia91 válasza Kube (#309) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a SIM 1-ben van a SIM kártya, és mindent tudok állítgatni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#312) Francia91 válasza vanye (#308) üzenetére


Francia91
veterán

Kivett SIM tálcával is ugyanaz.... A 2020-03-as biztonsági frissítés után képtelen életre kelni a rendszer.... Az biztos, hogy ezután sosem adok ki egy fillért sem Nokia mobilra, legalábbis a HMD félére :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#313) Kube válasza Francia91 (#311) üzenetére


Kube
senior tag

Én most direkt megnéztem, a kettes slotban van. Szóval jól emlékeztem, hogy alapesetben mindenképp az egyesbe került volna, ha elérem a beállításokat a SIM kártyához, de valami problémám volt ezzel. Aztán átraktam a kettesbe, ott mindent tudtam állítani. Már akkor is furcsáltam a dolgot, direkt megnéztem mindent, de a rendszer szimplán furán kezelte abban a foglalatban.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#314) Francia91 válasza Kube (#313) üzenetére


Francia91
veterán

Viszont az még mindig b*ssza a csőrömet, hogy kivett SIM tálcával sem képes túltenni magát a 2020-03-as frissítésen.... Addig nem is lenne vele baj, amíg egy sima újraindítás során (amit hetente megteszek) fel nem rakná a frissítést, és nem Factory Reset lenne minden héten emiatt.... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#315) T. I. válasza Francia91 (#314) üzenetére


T. I.
senior tag

Fejlesztői módban automatikus frissítés kikapcs, aztán frissítési értesítés kikapcs, aztán hátradőlés. Nem maradt más. Ha az enyém lenne a teló,és nem a feleségemé,akkor (szintén) megőrülnék ettől a bug-tól. Így is aggódom,mikor jön a sirkómra a kib@szós A10.

(#316) Francia91 válasza T. I. (#315) üzenetére


Francia91
veterán

Na, akkor ezt meglépem, mert már a tököm tele van a heti Factory Reset-től :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#317) Kube válasza Francia91 (#314) üzenetére


Kube
senior tag

Az is baj ezzel, hogy ha netán valaki pont szeretne egy ilyen telót venni, akkor se tudod neki eladni. Mit mondasz neki, ez ilyen? Ezzel vagy együtt él az ember, vagy kidobott 100 kilót az ablakon és senki nem adja azt vissza. Ez azért már nem fogyasztóbarát téma a részükről...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#318) Francia91 válasza Kube (#317) üzenetére


Francia91
veterán

Most kikapcsoltam a frissítést, utánanéztem, hogy érem el a fejlesztői módot.... Csak hát pont nem ez lenne az Android One lényege, valamint nem így vesz az ember telefont, hogy ki kell kapcsolni frissítést, különben minden alkalommal Reset, újra belakás, mert képtelen volt feltenni a frissítés, mert újraindulás során képtelen felállni a rendszer... :U

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#319) T. I. válasza Francia91 (#318) üzenetére


T. I.
senior tag

A kérdés,hogy szervizben tudják-e frissíteni. Ha nem,akkor ez jócskán garanciális hiba. Szerintem járna a cserekészülék. Ha viszont cserébe is egy random bug-os 7.1-et kap az ember,akkor nincs kisegítve.

(#320) lelkesb


lelkesb
újonc

Amióta március elején összeomlott a telefonom, azóta olvasgatom, amiket írtok, és azért ez elég elkeserítő... Komolyan nincs egy normális frissítés erre a hülye telefonra?
Azóta félre tettem egyébként a telót és a régi Vernee Thor-omat használom, amíg nem jön ki végre egy stabil frissítés. Pont ma gondoltam rá, hogy megpróbálkozom a márciusi frissítés feltelepítésével, de olvasva a tapasztalatokat...háát...nincs túl sok kedvem 2 naponta mentegetni a fotókat és attól rettegni, hogy mikor omlik össze a készülék. :(((
A Nokiának egyébként már írt valaki ez ügyben? Jó lenne tudni valami hivatalos állásfoglalást a kérdésben részükről.

(#321) T. I. válasza lelkesb (#320) üzenetére


T. I.
senior tag

Hivatalos közösségi fórum, amit néznek a fejlesztők:

Link1

Link2

Link3

Link4

Lényegében ugyanaz a probléma minden topikban. Nem tudja a Nokia, mi a baj. Elérkeztek képességeik határához. :( Nem írnak hivatalosan semmit,mert fingjuk sincs, de qva kellemetlen mindenkinek.

(#322) Kube


Kube
senior tag

Most egy év után vettem észre, hogy a töltőcsatlakozó nem túl stabil a telefonnál. Ha mozgatom miközben rá van dugva, néha megszakítja a töltést.

Szóval amiről szó volt itt a topicban, az most jött elő nálam. Ezzel lehet bármit kezdeni, vagy hagyjam a fenébe és cseréljem egy idő után a mobilt :F ?

Van még egy problémám. Néhány hónapja jelezték nekem először, hogy amikor kihangosítok valakit, akkor visszahallja magát. Ez korábban nem volt jellemző. Más is tapasztalt ilyet?

Néha még visszatér nálam a kontraszt dodge, vagy nem is tudom hogy hívjam. A lényeg, hogy a kontraszt beragad és mintha egy fehér fátyol kerülne rá a telefonra, amit minden fényerőn megtart. Csak újraindítás után jön rendbe.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#323) Francia91 válasza Kube (#322) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam ugyanez a helyzet, korábban itt írtam is a topikba

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#324) Kube válasza Francia91 (#323) üzenetére


Kube
senior tag

Igen, emlékszem. Kihangosítóval nincs gondod néhány hónapja? Nálam mindenki visszahallja magát, egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, korábban nem volt gondja.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#325) Francia91 válasza Kube (#324) üzenetére


Francia91
veterán

Sosem telefonáltam kihangosítva, így erről nem tudok nyilatkozni :D
A töltőcsatlakozóval, és a +6 hónap garival kapcsolatban írtam a Nokiának (ami keretében azt a pár modellt értik, amiknek ez a gyári hibája, köztük a Nokia 7.1-es is), de azt írták, hogy az európai modellekre nem vonatkozik a +fél év jótállás, csak az ázsiai modellekre... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#326) Kube válasza Francia91 (#325) üzenetére


Kube
senior tag

Nem vonatkozik :( Azért szomorú, töltőcsatlakozó, bootban ragadás... alapvető dolgokkal van itt probléma.

Az új 7.2 is bepróbálnám, de az ha jól emlékszem nagyobb és még nehezebb is. Ez a méret nekem bejött, minőséginek találtam a telefonnál használt anyagokat és összeszerelést is.

Ami kivetnivaló, hogy úgy látszik kicsit óvatosabban kell vele bánnom, mert mindkét oldalról sikerült beégetni a kijelzőt (pedig vigyázok rá), azóta pedig ropog a telefon amikor a fülemhez nyomom :D szóval van itt minden kérem szépen

Maradnék a Nokiánál ennek ellenére is (talán az új modellekre nem jellemzőek azok az alap problémák amik a 7.1-nél előjöttek), de a méret nekem számít. Ahogy látom a 6.2 meg a 7.2 méretei szinte teljesen megegyeznek, meg a súlyuk is, érdekes ezt látni. Számozásból arra gondolnék, hogy a 6.2 kisebb, az 5.3 meg még nagyobb.

Google Pixelen is el kezdtem gondolkodni, jövőben lehet, hogy arra váltok. Esetleg kisebb számú Nokia modellt kell nézegetnem, nem tudom még. Még 1 évig garis a teló, reméljük addig elleszek vele.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#327) Kube válasza Kube (#326) üzenetére


Kube
senior tag

Kicsit elírtam.
Számozásból arra gondolnék, hogy a 6.2 kisebb. Most nézve az 5.3 meg még nagyobb mint a másik kettő. Mintha a kisebb modelleket elfelejthetnénk :(

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#328) Gainka válasza Kube (#327) üzenetére


Gainka
őstag

Ez elég vicces, én is az uj modellt várom mert a töltö nekem is laza és rendesen meg kell néznem töléskor hogy tölti e, mert jártam ugy hogy mikor mentem a teloért nem töltöt rajta. Nem rég gépre dugtam ugy még rosszabb a helyzet, lefel dobálja másodpercenként, alig birtam lehuzni a képeket. Ezek kivül nekem is meg felel a telo mérete, fotos képessége, és aksi is oké.

Jol emlékszem hogy az apple telok hozták be ezt a két oldalas szar csatlakozót? Régi nekem sokkal jobban bejött...

(#329) vanye válasza Kube (#322) üzenetére


vanye
senior tag

Nekem a HDR ki-be kapcsolása megoldja a fehéres fátyol eltűnésének a problémáját.

Stern des Südens!

(#330) Francia91 válasza Kube (#326) üzenetére


Francia91
veterán

Nagyrészt nekem is megfelel a 7.1-es, de van pár dolog, amiért azért nem kellett volna megszakadniuk, hogy tudja a telefon. Mondjuk egy normálisabb kameraszoftver DNG támogatással. Mert valljuk be őszintên, az alap szoftver elég gyenge képeket lő, HDR-rel is, a beállítások pedig Pro módban is szűkösek. Én csak a Lumia 1020-asom és 950-esem kameraszoftveréből indulok ki, ott ha valamit állítottál, kompenzálta a többi beállítást hozzá a szoftver (pl ha ISO-t állítottam, az aktuális viszonyokhoz utánállította a záridőt). Itt nulla...
A másik, hogy GCam-mal sokkal értékelhetőbb képeket lő a 7.1-es.
DNG képekhez pedig a LightRoom-ot és a ProShoot-ot használom, ezeken a DNG fájlokon tűnik fel, hogy a szenzorban sokkal több lehetőség lenne, mint amit a gyári szoftver kihoz belőle....

De lehet, hogy ez csak engem bosszant 2 fotózásban etalon Lumia után (de akkor is kérem, a 1020-as és a kameraszoftvere is 2013-as szülemény....)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#331) Gainka válasza Francia91 (#330) üzenetére


Gainka
őstag

"ez csak engem bosszant 2 fotózásban etalon Lumia után"
Biztos hogy java részt e miatt is van, mert én ezzel jobb képeket készitek mint a haverok samsung és sony középkategirás teloival. :) Persze ettöl független csiszolhattak volna még ezt azt igen..

(#332) Kube válasza vanye (#329) üzenetére


Kube
senior tag

Köszi kipróbálom. Kár, hogy egyáltalán ez előfordul. Legtöbbször erős fényviszonyokat követően romlik el. Megpróbálom majd jelenteni a supportnak, hátha még nem tette meg senki sem.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#333) Gainka


Gainka
őstag

Esetleg nem tudom új töltö kábel javitana e valamelyest a problémán... Vagy csak a telefonban lévő csatlakozo kopik ki?

(#334) Francia91 válasza Gainka (#333) üzenetére


Francia91
veterán

Csatlakokozó a probléma, nem a kábel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#335) Kempetlen


Kempetlen
tag

Milyen üvegfóliát próbáltatok már? Nekem full cover jellegű kellene az Ebay-ről. Tudtok ilyet linkelni?

(#336) T. I.


T. I.
senior tag

Állítólag (insta infó) új android 10 build jött ki.
Ez a frissítés megoldja a random crash problematikát?
(a telót még a márciusi patch-en tartom)

(#337) Francia91 válasza T. I. (#336) üzenetére


Francia91
veterán

Én sem frissítettem március óta, nincs kedvem minden alkalommal feleslegesen újralakni...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#338) vanye válasza Francia91 (#337) üzenetére


vanye
senior tag

Nos, nekem ma jelzett a készülék, hogy van új frissítés. Tudni kell, hogy pár hete egycsapásra eltűnt a korábban folyton települni szándékozó februári patch, a helyén viszont nem jelent meg semmi - egészen máig. A májusi frissítés egy MR, azaz egy maintenance release, ennélfogva pedig (elvileg) a teljesítményre is jó hatása van. Mivel nálam januári SP-n ragadt a tízes Android, így a frissítés nagysága nem kevesebb, mint 1.3 GB lett. Ilyen felvezetés után én tettem egy próbát, és hál'istennek probléma nélkül fel is települt a drága. :DD

Stern des Südens!

(#339) T. I. válasza vanye (#338) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszi az infót :R
Nagyon reménykedtem ebben! :)

(#340) Kube


Kube
senior tag

Nálam elkezdett probléma lenni a töltő csatlakozójának foglalatával, egy bizonyos helyzetbe kell beállítanom, hogy tudjam tölteni.

A másik gondom, hogy telefonálok, fülessel vagy kihangosítva, majd fogom és lezárom a telefont. Ahogy mozgatom vagy berakom a zsebembe feloldja magát, aztán történik minden is!

Lusta voltam még utánanézni, de ez valami beállítástól függ vagy ez ilyen? Ha én lezárom a telót, fenének kell feloldani azonnal kérdés nélkül :(

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#341) Francia91


Francia91
veterán

Nekem ez van még mindig.... Tettem egy próbát, ugyanúgy Factory Reset a vége.... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#342) T. I. válasza Francia91 (#341) üzenetére


T. I.
senior tag

Különös! :F
Mindenképp jár a tisztelet a bátorságodért! :R

(#343) Francia91 válasza T. I. (#342) üzenetére


Francia91
veterán

Hogy tudnék ezen átlendülni? Mert amíg ezt képtelen feltelepíteni, addig csak egy ördögi körben vagyok, innen nincs tovább.... :U
Az is biztos, hogy ezen telefonnal fogom megszakítani a hithű Nokiás vonalamat, a kezdetektől fogva Nokiás vagyok (2006-tól, az első telefonomtól), egyiknek sem volt ilyen elb*szott frissítésrendszere, hogy konkrétan fel sem tudja telepíteni, cserébe minden próbálkozásnál telefonradír... Ráadásul tavaly meg pont egy külföldi motorostúra közepén lett tégla a telefon, szintén egy frissítés során. Csak ott még ennyi lehetőségem sem volt, hanem a képernyőn ott volt az "Android One" felirat, és onnan nemtudott továbblépni... Szerviz volt a vége, mikor 6 nap múlva hazaértem....

Szidhatják a Windows Mobile-t, de nekem a mai napig mindkettő atomstabil (Lumia 1020 és Lumia 950, a mai napig megvannak, hibátlan állapotban, fotózásra), sosem volt velük semmi gond szoftveresen, minden frissítés lement rendben, nem voltak random fagyások (ez a 7.1-es néha újraindulgat, ha olyan kedve van....) :U

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#344) T. I. válasza Francia91 (#343) üzenetére


T. I.
senior tag

Az a helyzet, hogy a 1020 és a 950 is felső kategóriás telefonok. Annyi sok jót írtak erről a 7.1-ről, hogy azt hiszem, ennek hatására csábultál el te is, én is. Most már én rájöttem, hogy nem a Nokiával van alapvetően baj, hanem egyszerűen nem szabad középkategóriás telót venni. Mert ebben a szegmensben ilyen hibák előfordulnak, és még csak sajtóvisszahangja sincs, annyira tucattermék. Senkit nem érdekel, cserélje le a paraszt, hisz "bagóért vette". Mert valljuk be, a 1020 és a 950 is jóval a 7.1 nyitóára felett nyitott, 200k körül.

Ez a kis 7.1 még elketyeg egy darabig, de még a komolyabb gondok előtt szabadulni kellene tőle, csak nálam a használó(feleség) komoly visszatartó tényező. :)

(#345) Kube válasza T. I. (#344) üzenetére


Kube
senior tag

Francia91 mondandójára reagálva, azt hiszem nálam is ez lesz az "újraszakító" pont a márka történetében. A Windows Mobile-os dolgokat tudom megerősíteni, nekem középkategóriás Lumiák voltak 820 és 830, borzalmas volt az a 3 év amit ezekkel a telefonokkal töltöttem. Hiába atom stabil egy telefon, ha használhatatlan, nem jön rá szoftver, fejnehéz és nem lehet kényelmesen fogni, sokkal nagyobb a súlya mint a konkurenseknek. Oké, van benne egy jó kamera, de ettől még számomra nem lesz jó telefon. A 830 már prémiumabb volt, de ugyanazokkal a gyerekbetegségekkel küzdöttem a szoftverek miatt. Egy Motorola Moto G simán kenterbe verte, pedig bagóért vettem, egyszerűen a droid és a Motorola minősége sokkal jobb volt. Ez csak a véleményem ne vedd magadra, mindenkinek mások a preferenciái, nekem a Lumia korszakkal bármennyire is kitartottam nagyon rossz élményeim voltak. Ettől független, ahogy látom sokan használják őket még fotózásra ami dicséretes, csak én pont nem az a user vagyok.

Térjünk vissza ehhez a "csodához". Nagyon jó telefon lenne... ha mondjuk a töltő foglalat bírná néhány évet anélkül, hogy lazulna. Ez a szoftveres bootloop nálam nem jött elő, viszont roppant zavaró, hogy egy kellemes Android One rendszernél ilyen előfordul. Itt inkább a hardverre gyanakszom, mert nem hinném, hogy magával a droiddal lenne a gond. Ha ezt a két óriási bagatel hibát nem nézem, akkor ez szuper telefon még ma is. Úgy látszik fordult a kocka, most van egy jó fapados szoftverünk hála a jó istennek, erre a hardvert nincs aki jól legyártsa. A Windows-os korszak előtt, olyan patent telefonokat adott ki a Nokia, hogy ámultam bámultam, összeszerelésben és anyagminőségben is.

Mostanában még ami problémám, hogy régen ha bevittél egy teló a közeli szervizbe, akkor kaptál cseretelefont, aztán mehettél isten hírével. Nem tudom ma hogyan működik ez, de gyanús, hogy postán feladod a telefonod aztán addig malmozhatsz. Szóval ez a régi fajta "gariztatás" azért sokkal élhetőbb volt. Nem tudom ma van-e ilyen, de nem tudok róla, ráadásul mindenki inkább új telót vesz mint javít, mert nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#346) Francia91


Francia91
veterán

Na kiadta, következő kísérlet....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#347) Francia91


Francia91
veterán

Felment gond nélkül.... Csodálkozok, megúszta a kukát a telefon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#348) vanye válasza Francia91 (#346) üzenetére


vanye
senior tag

Ez ment fel nálam is. :) Örülök, hogy örülés van. :D

Stern des Südens!

(#349) Kube válasza Francia91 (#347) üzenetére


Kube
senior tag

:DD micsoda fordulat
Esküszöm nagyon örülök, nem irigyeltelek ezzel az egésszel.
Ha ez most tényleg mindenkinél megoldódik, akkor már csak a töltőcsatlakozóval kéne valamit kezdeni :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#350) Francia91 válasza Kube (#349) üzenetére


Francia91
veterán

6-7 telefonradíron túlvagyok. Most végre nem kellett...
A töltőcsatlakozó botrányos, továbbra is

"Mostanában még ami problémám, hogy régen ha bevittél egy teló a közeli szervizbe, akkor kaptál cseretelefont, aztán mehettél isten hírével. Nem tudom ma hogyan működik ez, de gyanús, hogy postán feladod a telefonod aztán addig malmozhatsz. Szóval ez a régi fajta "gariztatás" azért sokkal élhetőbb volt. Nem tudom ma van-e ilyen, de nem tudok róla, ráadásul mindenki inkább új telót vesz mint javít, mert nem éri meg."

Nekem nem volt ilyen "problémám", mert van nekem egy Lumia 1020-as, Lumia 950-es és egy N8-as Nokiám még itthon (mindhárom patika, hibátlan állapotban) :)
Mikor tavaly nyáron egy frissítés után meghalt a 7.1-esem (pont külföldön természetesen), hazaérve 6 nap után leadva garanciális szervizre, a 950-es Lumiát vettem elő tartalék telefonnak. Amúgy szinte megkönnyebülés volt a Droid után a Windows Mobile 10, a virtuális klaviatúrája pedig máig a legjobb szerintem. Sosem gépeltem mellé a 950-esen, a 7.1-essel pedig rendszeres a mellégépelés még 1,5 év használat után is. Meg nekem jobban bejön a WM 10 menürendszere, kinézete és működése

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.