Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dunc válasza Menetszél (#150) üzenetére


dunc
nagyúr

De igen már újra fekete a sáv, pedig nem csináltam semmit! :))

(#152) punterhun


punterhun
csendes tag

Sziasztok,

Még nem volt Android one-os telefonom. A 7.1-es a kiszemeltek között van. Lenne pár kérdésem :) Valamilyen felvillanó idő és dátum kijelzést tartalmaz a software ? Van mód benne dupla koppos ébresztésre ? - Köszönöm előre is

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#153) punterhun


punterhun
csendes tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből, még annyit szeretnék megkérdezni, hogy EQ van-e benne, köszönöm!

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#154) badacsony válasza punterhun (#153) üzenetére


badacsony
őstag

Szia!
1.) Igen, környezeti kijelző néven.
2.) Igen.
3.) Igen, Play Zene alkalmazáson belül.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#155) punterhun válasza badacsony (#154) üzenetére


punterhun
csendes tag

Köszönöm a válaszod! :)

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#156) Menetszél válasza badacsony (#154) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Külső, nem operációs rendszerrel telepített alkalmazás alatt is van Equalizer, mint a Spotify, de úgy emlékszem, hogy AC3 ícodec alatt pl. nincs, de ebben nem vagyok biztos.

(#157) kutga


kutga
nagyúr

Én is beneveztem egy Steellel, eddig tetszik. A méretét szokni kell Iphone SE után, még nem jöttem rá hogyan kell fogni. :)

A hátlap másnál is csúszós? Vagy csak a hideg miatt?

Let the Zone take me if I am.

(#158) badacsony válasza kutga (#157) üzenetére


badacsony
őstag

Bizony, a hátlap nagyon csúszik.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#159) kutga válasza badacsony (#158) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem minden helyzetben mondjuk. Egyébként tegnap frissült 9-esre a rendszer, ma reggel már jól le is fagyott. :D

Let the Zone take me if I am.

(#160) kutga válasza kutga (#159) üzenetére


kutga
nagyúr

Gondolom volt már róla szó de a google alkalmazás értesítő sávját el lehet tüntetni ha nem használom?

Let the Zone take me if I am.

(#161) badacsony válasza kutga (#159) üzenetére


badacsony
őstag

Ha este a párnára teszem, a fejem mellé szókeresőzni, igencsak le akar csúszni. :D

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#162) kutga válasza badacsony (#161) üzenetére


kutga
nagyúr

Na látod. Én este nem teszem a párnára a fejem mellé. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163) tom120514


tom120514
őstag

Barátnőmnek kinéztem ezt a telefont, fontos lenne a jó kamera. Jókat olvastam, összehasonlítva a gsmarena-n a mostani S6 Edge és a másik jelölt P20 Lite-tal, nekem jobbnak tűnik azoknál. Megtennétek légyszi hogy mondtok tapasztalatot a kameráról? Főként gyerekek miatt kellene, vagyis nem tájkép hanem mozgó dolgok fotózása közbeni, illetve rosszabb fényviszonyok melletti teljesítmény érdekel. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#164) Menetszél válasza tom120514 (#163) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Túl sokat még nem fényképeztem, de nekem a kameráknál az esti képek minősége behatárolja a kamera minőségét. Ebben a Nokia 7.1 messze veri a Samsung középkategóriás készülékeit. Viszont ahogy az S6 Edge esti képeit nézegettem, szerintem nem csinál azoknál jobbat, de ez csak feltételezés, mert rosszabb körülmények között próbáltam. Andrássyn este, ott azért nincs túl nagy világítás. Most kaptam hozzá állványt, így az igazi tesztelés még hátravan.

Filmnél a közelebbi felvételeknél folyamatosan próbál élesíteni, tehát bármennyire jók a beltéri videók, kis remegés tapasztalható, ami vagy zavar valakit, vagy nem. 4K felvételt simán csinál, ha ez valakinek a hobbija. Főként gyerekről csináltam, de jól jön a vaku hozzá, mert bent vakuval lesz éles a kép.

Alapból nem tud RAW fájlt menteni a gyári szoftverrel, de az Adobe Lightroom használatával már képes. Ez után azonban bele kell nyúlni a képbe rendesen, mert kevéssé szaturált képeket lő. Az alapszoftver ezt kicsit túl is tolja, de DNG-nél kénytelen az ember a telítettséghez nyúlni.

Sajnálom, hogy emlékezetből többet nem tudok mondani. Nekem eddig megfelelt, amit kaptam, de extra szuper fényképezőgépe nem nagyon van egyik készüléknek sem ebben a kategóriában.

(#165) tom120514 válasza Menetszél (#164) üzenetére


tom120514
őstag

Szia, nagyon köszönöm a részletes választ, azt meg főleg hogy vetted a fáradságot és összehasonlítottad a mostanival :R
Ennyi info elég, ha a mostani Samuhoz (aminek kiválasztásakor a fotós képesség volt az elsődleges szempont) hasonlítható fotókat tud, jó lesz.
Automata módban lenne használva, a cél kb. az Edge minőségű fotók, szerkeszteni nem szoktunk, illetve a videózás ritka de írásod alapján messze nem rossz az sem, FHD is elég lesz. A lényeg a gyerekek megörökítése full dh monitoron/TV-n élvezhető minőségben, ezek szerint erre megfelelő lesz :))

Never go full retard.

(#166) Francia91 válasza tom120514 (#163) üzenetére


Francia91
veterán

A gyári kameraszoftvert már rég használtam, áttártem a GCam-ra
Alapvetően jó fotókat lő a 7.1-es, gyengébb fényviszonyok között még ritkán használtam, akkor sem olyan dolgokra, amiket Te írtál

Esti utcaképekre ellenben nagyon jónak tűnik gyenge fényviszonyok között is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#167) Menetszél válasza Francia91 (#166) üzenetére


Menetszél
csendes újonc

Ezek q..a jó fotók :) gratula. Akkor itt be is lehet fejezni. Akinek ennél jobb képet tud készíteni a telefonja, az egy kategóriával drágább telefonnal csinálja.

Tényleg ki kell próbálnom az állványomról este. Ha sikerül hétvégén, akkor felrakom, Vagy amikor sikerül. Persze először fel kell valahova tölteni.

Tényleg inspirálók ezek a képek. És azt hiszem piszok nagy szerencsém volt, hogy januárban akciósan 5000 Ft volt a Telenornál :)

(#168) Francia91 válasza Menetszél (#167) üzenetére


Francia91
veterán

A Lumia 950-esem és 1020-asom ennél jobb képet csinál... De azok más kategóriák voltak, a Lumia 1020-as pedig még a mai mezőnyben is bizony erősen ott van :)

Itt még találhatsz pár Nokia 7.1-es fotómat

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#169) tom120514 válasza Francia91 (#166) üzenetére


tom120514
őstag

Köszönöm neked is, elég fincsi :) Ha este ilyet tud, szerintem elég lesz a mi céljainkra, klassz képeknek látszanak telefonon mindenképpen, majd holnap monitoron is megnézem de szerintem ott sem lesz csalódás :R

Never go full retard.

(#170) roro27


roro27
csendes tag

[Sziasztok! 7.1 tulaj vagyok én is eddig tetszik 2 apró dolgot leszámítva. 1: ismeretlen számokat nem tudom letiltani P8 lite-on mindenféle app és hókuszpókusz nélkül meg lehetett oldani. Ennél is van erre lehetőség csak én siklottam el felette?
2: elvileg van egy olyan funkció mikor a másik fél felveszi akkor egyet rezzen ha jól gondolom ez az amit a képen mellékletem,ha nem akkor ez mire való?
Ha esetleg sikerült már valakinek ezekre megoldás találnia akkor kérem ne tartsa magában😀😀😀
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#171) papp54


papp54
aktív tag

Megérkezet a márciusi security patch.

Honor 50 5G

(#172) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mennyire pörög a topic de lenne egy sürgős kérdésem.

Ha beállítom a hívásvárakoztatást (elhízom a szokásos csíkot) valahogy nem fixálja le a beállítsát, mert mikor újra visszamegyek ebbe a menüpontba megint nincs beállítva. és folyton ezt játsza el. És tettünk próbát is és nem csörög be beszéd közben. Ez elég kínos mert ez a céges telóm. Hol lehetne orvosolni?

(#173) akos3 válasza akos3 (#172) üzenetére


akos3
addikt

ja, a szolgáltatót már felhívtam, ott engedélyezve van! :U

(#174) Gebriel


Gebriel
veterán

Erre a telóra a Android One helyett fel lehet rakni más android rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#175) kutga válasza Gebriel (#174) üzenetére


kutga
nagyúr

Hivatalosan nem.

Let the Zone take me if I am.

(#176) Gainka


Gainka
őstag

Hali, kb egy honapja hasznàlom egy a5 2016utàn, nekem telitalàlat, birom ezt a ziess camerat. Maga telefon, az aksi jobb, kijelző szebb, video keszitesben jobb szerintem nagyon ott van, hangszoro korrekt, telefon mérete szàmomra pont jó. Mielött elhoztam ugy voltam vele hogy vagy ez, vagy s9, a többi kozepkategorias telefon nem tetszett, az s9 vegul az àra miatt bukott el. Csak az s9 kameràja nem ért nekem +120 000 Ft-ot, többi extra funkciot nem hasznaltam volna. Bàtran ajànlom az e kategoriaban keresgélök szàmára. :K (a fenti teszt, kis gyananakvas utan körulneztem mashol es hamar kiderult mint ahogy sejteni lehet, elnagyolt osszekapkodott, ez egy jo kis telefon egy baja van hogy nem samsung es huawei, de nekem igy tetszik). :B

[ Szerkesztve ]

(#177) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan lehet ezt a telefont venném meg de előtte lenne egy fontos kérdésem és ha valaki tudna segiteni azt megköszönném. Én általában nem sok mindent csinálok telefonon csak az átlagos dolgokat (fb reddit youtube stb) kivéve van egy játék amivel minden nap játszok és fontos hogy az jól fusson, a neve CSR2. Ha valaki lenne szives megnézni nekem hogyan futtatja ez a telefon akkor nagyon boldog lennék! Köszönöm előre is! :)

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#178) T-János


T-János
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem meg lehet e azt oldani hogy hogy amikor hívnak, a készülék némán mutassa a hívást és a csengőhang a hozzákapcsolt bluetooth headszeten szóljon csak?

(#179) Kube válasza Over567 (#177) üzenetére


Kube
senior tag

Szia!

Megnéztem, nálam nem akadt. Azt nem tudom más telefonon hogyan fut, ugyanígy vagy több fps-el, nekem ránézésre rendben volt.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#180) Over567 válasza Kube (#179) üzenetére


Over567
aktív tag

Ezer kösz ez volt a lényeg hogy ne akadozzon mint állat :D Köszi

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#181) Gebriel


Gebriel
veterán

Nagyon sajnálom, hogy ezen a telefonon AndroidOne van, pedig olyan egy szép telefon. :(

(#182) dunc válasza Gebriel (#181) üzenetére


dunc
nagyúr

Semmi gond nincs az One val. (mondjuk nálam a nova alap)

(#183) Gebriel válasza dunc (#182) üzenetére


Gebriel
veterán

Kiállított készülékeket néztem az MM-ben, nekem ott a beállítások teljesen fapadosnak tűnt, rengeteg megszokott funkció hiányzott. :(

[ Szerkesztve ]

(#184) Kube válasza Gebriel (#183) üzenetére


Kube
senior tag

Az biztos, hogy számít honnan jössz :) nekem nem volt plusz funkciós előéletem más rendszeren. Talán emiatt is akartam one-t, nálam szempont volt a fapad gyári és a frissítési támogatás.

Azért kíváncsi lennék milyen funkciók hiányoznak egy másik rendszert használónak.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#185) Gebriel válasza Kube (#184) üzenetére


Gebriel
veterán

Futók vele még egy kört, megnezném újra. Kinézetre nagy szép és elegáns a telefon.

(#186) FunPro válasza Gebriel (#185) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából nálam pont az az android szépsége, hogy mindent úgy kell összeollózni. One pont azért jó, mert nincs belecsapva semmi fölösleg.

Egyébként én ma vettem kézbe a telefont, még most is babrálom. :D

Első érzelmeim elég felemásak a telefonnal kapcsolatban. Xiaomi redmi 4 prime-ról váltottam. Arról annyit kell tudni, hogy egy elég erős hardverrel rendelkező telefon volt anno, az árához viszonítva. Az egyetlen bajom az volt vele, hogy konkrétan telefonként nem funkcionált valami fényesen, ezért két év után jöhetett a csere.

Mivel a redmi hardveresen nem volt rossz (nem játszottam vele), így a nokiára azt mondanám, ár-érték arányban elég gyengécske, főleg ha azt nézem, hogy az a telefon volt 40 ezer, ez meg 70 környékén kezdődik. Igaz, nekem a 3/32-es verzió van amitől félek is kicsit, mert azért mégiscsak kellett volna valamivel előrébb lépnem (előzőben is ennyi volt), és nem tudom meddig lesz elég a 3 giga. Aksiidő is csúnyán visszaesés lesz, az előző 4000-eshez képest. Egyébként ami a legjobban földhözvágott az a visszajelző led hiánya. Nem is gondoltam, hogy ilyen nincs rajta! :Y

Azt viszont el kell ismernem, hogy minőségibb a cucc anyaghasználata, és telefonként jobban funkcionál.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#187) FunPro válasza FunPro (#186) üzenetére


FunPro
senior tag

Na, a mai napon ráteszteltem egy kicsit a két telefonra.

A nokia nem kicsit rávert a 2 éves telóra. Egymás mellé téve látszott igazán a különbség, de nem is gondoltam volna, hogy ekkora lesz.

[redmi]
[redmi]
[nokia]
[nokia]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#188) Over567 válasza Gebriel (#183) üzenetére


Over567
aktív tag

Nekem pont ez a lényeg pl hogy stock legyen mert én a teszem fel MIUI-tól hülyét rántok... Szépem felrakom ami kell és nincs telepakolva semmi felesleges marhasággal. :DDD

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#189) FunPro válasza Over567 (#188) üzenetére


FunPro
senior tag

Azért a miui-ban még ennyi fölös szemét sincs.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#190) Kube válasza FunPro (#186) üzenetére


Kube
senior tag

Azért azt meg kell említeni akksi terén, hogy a hasonló 3000 ezres kaliberűeket messze felülmúlja a takarékos hardver miatt. Emiatt kicsit kevésnek tűnhet, nálam ennek ellenére 2 napot elmegy.

Egy kicsit drágább valóban a hasonló teljesítményű "kínaiaknál", viszont kézbe fogva azért érezni a különbséget. Én emiatt nem sajnáltam rá a plusz pénzt, fontos volt számomra az anyag és összeszerelés minősége.

Márkája válogatja szerintem ezt a ledes kérdést, eddig még nem is volt olyan telóm amin lett volna. Annyiban más, hogy nem a ledet veszed észre, hanem a notification ikont, így nekem nem hiányzik.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#191) kutga válasza Gebriel (#185) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha hiányoznak a plusz funkciók, próbálj ki másik launchert. Nova pl. tele van hasznos és kényelmes dolgokkal (programozható gombok, gesztus vezérlés, stb.).

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#192) Gebriel válasza kutga (#191) üzenetére


Gebriel
veterán

És a launcherek mennyire foglalják le a RAM-ot?
Ma megnezném újra a telót egyébként, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.

(#193) kutga válasza Gebriel (#192) üzenetére


kutga
nagyúr

S7-en használom a Novát, nincs vele gond. A 7.1-et anyámnak vettem, neki a gyári is bőven elég.

Milyen funkció hiányzik belőle?

Let the Zone take me if I am.

(#194) FunPro válasza Gebriel (#192) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem fogja a ramot igazából. Vele is meg nélküle is kb. ugyanazokat az értékeket mértem.

Ha 4 gigás verzióhoz jutnál, ott végképp nem vennéd észre. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#195) Gebriel


Gebriel
veterán

Pl Vezeték nélküli és egyéb hálózat, készülék kapcsolat, biztonság és adatvédelem, felhasználók és fiókok. Kb elsőre így ennyi.

(#196) FunPro válasza Kube (#190) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából én is még csak puhatolózok.

Egyébként a ledhiány nem elviselhetetlen, csak fura, hogy ez nem került bele a kínálatba.

Az aksiidőt megpróbáltam maximalizálni. Kilőttem a fölös értesítéseket, nem rezeg gépeléskor, animációkat is kikapcsoltam, így egész jól bírja. Mondjuk tegnap 2,5 óra képernyőidő után töltöttem elméletileg, de ez még biztos növekedni fog.

Ami viszont szokatlan az előző tolómhoz képest, hogy meglehetősen melegszik. Mondjuk még nincs tokban, lehet azért tűnik fel. :D

Anyaghasználata tényleg nagyon jó, bár leejteni nem nagyon szeretném. Tok nélkül életveszélyes ezt hurcibálni.

Jó telefon ez, csak még meg kell szokni. De aki teheti, mindenképp a 4 gigás verziót vegye. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#197) Kube válasza FunPro (#196) üzenetére


Kube
senior tag

Én sem akarok senkit se rábeszélni a telóra, csak próbálok saját tapasztalat szerint kicsit érvelni mellette.

Nálam se tok, se fólia 2-3 hónapja így hordom. Abban egyetértünk, hogy fogásra bár prémium, viszont életveszélyesen csúszik, szóval oda kell figyelni, ez nem az a kapkodós telefon. Lumia 830 is szintén prémium anyagból volt fém keret meg minden, de fogni tok nélkül nem volt a legjobb. Mondom ezt úgy, hogy most egy Motorola moto x váltottam le (kiöregedett), aminek a hátulja frankó gumibevonatot kapott és átértem a kijelzőt is az ujjammal. Itt kétszer is meggondolom, hogy utcán mozgás közben előkapom-e.

A teló nálam csak gyorstöltés közben fűt (nem játszom rajta sosem). Az elején csináltam egy 100 ról lemeírtős majd feltöltős kört, a kijelzőidőt nem mértem pontosan, de sok volt. Egy 60fps videót indítottam el legnagyobb fényerővel.

Tudom használat függő, de nálam 100%-al 2 napot lazán elmegy, főleg írogatok, instát meg fb-t pörgetek adaptív fényerő mellett.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#198) FunPro válasza Kube (#197) üzenetére


FunPro
senior tag

Na, nekem tud úgy izzadni a tenyerem, mintha most mostam volna meg.

Így aztán gondolhatod, milyen stabilan tudom fogni. :D

Egyébként most rendeltem elméletileg eredeti átlátszó nokia szilikon tokot, majd kíváncsi leszek milyen.

Kértem hozzá üvegfóliát is, de ahhoz nem fűzök sok reményt. Arra jó lesz, hogy majd az törik a kijelző helyett. Ha zavar lekapom, mert a kijelző elég strapabírónak tűnik egyébként. De a tok az mindenképp kelleni fog.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#199) dunc válasza FunPro (#198) üzenetére


dunc
nagyúr

Én nagyon jó üveget vettem rá, igaz 4K volt, de halálpontos a széleken is, nem látszik, hogy van rajt.

(#200) FunPro válasza dunc (#199) üzenetére


FunPro
senior tag

3D-s üvegért az jó ár volt.

Amit én rendeltem az 100 nem lesz olyan. Csak azért vettem meg, mert a tok mellé még lett volna 1000 forint szállítási költség, így kb. ugyan ott lettem volna, mintha máshonnan rendeltem volna egy elmegy üveget.

Sajnos idehaza elég gyér a választék ilyen téren. Amit idehaza eladnak 3000 forintért, azt jobb esetben 500 rosszabb esetben 1000 forint ebay-en.

Minőségi cucc nem is nagyon van, vagy tényleg ilyen 4-5+ ezrekért.

De majd ha megjön, többet tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.