Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszet a teszt. :)

"There is nothing permanent except change"

(#2) Gál István


Gál István
senior tag

Symbian S60v5, rezisztív kijelző - mi ezzel a gond? Hasonló alapú telefont keresek (olyan hardveres qwerty gombsorral ami nem kihajthatós) hosszú, hosszú ideje.

[ Szerkesztve ]

(#3) Savaria_01


Savaria_01
tag

Jó Teszt,Grat :)

(#4) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Nekem is ilyen telom van.:)

Tényleg jo, bár tényleg kevés a tartozék, és az az adatkábel, hát nagyon komoly.:D

De mindezek ellenére jó telo!

(#5) Kleroo


Kleroo
veterán

Szép,jó teszt.
Annyit hozzátennék,hogy az 5800 kijelzője habár specifikációban szinte ugyanolyan, a valóságban sokkal szebb képe van mint az 5530nak(de így is remek még az 5530-é is)
De ezt gondoltam ideírom a vacillálóknak :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#6) Napfénysüti

Jó lett az írás nem érződik elfogultnak mert a hibákat is említetted. :K Mennyiért szerezted be?

Més que un club!

(#7) adodaniel válasza Napfénysüti (#6) üzenetére


adodaniel
őstag

jó írás! ha van rá igény, egy hasonlót összedobhatok én is az 5800-ról és akkor szembe lehet állítani a két telót ár, érték, tudás...stb. a hiányosságokra helyezném én is a fő hangsúlyt.

(#8) Napfénysüti válasza adodaniel (#7) üzenetére

Szerintem csináld meg nyugodtan. Régebben 5800-át akartam venni, sokáig jelölt volt csak aztán meggondoltam magam. De ettől függetlenül mindig szívesen olvasok ilyen készülékekről felhasználói tesztet. :K

Més que un club!

(#9) adodaniel válasza Napfénysüti (#8) üzenetére


adodaniel
őstag

Rendben

(#10) veector


veector
senior tag

Véleményem szerint nagyon jó képet van. Élénk színek, sehol egy pixel.

1. mondat: képe van vagy képet ad
2. mondat: akkor az egy illúzió ;]

(#11) total90


total90
veterán

Egész jó ez a telefon szerintem. Az anyaghasználat valóban nem egy hű de milyen jó, meg a kamera sem, de azért a Symbian miatt nem rossz. Az írás is jó lett :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) ClioRS


ClioRS
őstag

Jó teszt, gratula, na meg a telefonhoz is ;)

Egy jó tipp youtube-ra: ha nem indul el a gyári böngészőn, akkor telepítsd fel a youtube alkalmazás frissebb változatát, ismerősömnek is ezt tettem, és azóta megy szépen a lejátszás :K

(#13) Penyus


Penyus
senior tag

A zenelejatszo szoft nevet megkerdezhetem? Mert nekem is ilyen telom van es a gyari zenelejatszo valoban eleg tre.

Amugy lehet vele okoskodni, en raktam ra dosboxot meg osszehekkeltem wiimoteal. Meg van ra egy okos progi amivel webcamnak lehet hasznalni a telot es az a kepet wifin(!) keresztul nyomja a gepre.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#14) rizso


rizso
addikt

Grat, tényleg korrekt cikk lett! Olyan igazi "felhasználói szemmel" típus! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) kpal


kpal
veterán

Szép bemutató lett jó telo ;) én egyenlőre maradok a normálgobos Nokia teloknál N80 ,N95 8GB majd akkor akarok másik telot ha már olyan nokiák lesznek amik 1280-as vagy afeletti videot veszfel.

(#16) hans87


hans87
tag

Tetszett a teszt, mindjárt értelmesebb mint sok oladalon olvasható. Nem fikáz, de nem is elfogult. :C

A fülesnél a kábel úgy tudom okkal lett ilyen szögletes. Elméletileg így nem gubancolódik össze az egész - mint ahogy átlagba szoktak a fülesek. Én most - átmenetileg - ezt használom mindennap, jó, nekem kényelmes, tényleg kevésbé gubancolódik össze viszont a felvevőgombos csipeszt annyira már nem szeretem.

Amúgy megtudhatnám mi a zenelejátszód? (Ugyan szoktam nagy kedvel ajánlani a nokiaprogramok.hu-t, de ott nem nagyon találok ilyet.)

Nokia 5530

(#17) fixedgear


fixedgear
tag

pont jóljött a teszt, énis ilyen telefon vásárlásán töröm a fejem.
kösza segítséget :R

LG Optimus 2X P990

(#18) Geri89


Geri89
aktív tag

Először is gratulálok az íráshoz. Nekem 5800 van, ami ugyebár ennek a nagytestvére. Yotube videókkal kapcsolatban annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a telefonon a FlashLite-ot kell frissíteni, és akkor tökéletesen viszi a gyári böngésző a youtube videókat, nem akarja elindítani a külön progit neki. Vagy Skyfire-t kell használni, az is viszi a videókat :) Az USB kábel meg úgy tudom, hogy azért lett ilyen pici, mert sokan laptoppal használják, ott meg praktikusabb ugye ha rövid a kábel, bár tudom, hogy a PC-s emberkéket ez nem vigasztalja :)

[ Szerkesztve ]

(#19) 64b0r válasza Gál István (#2) üzenetére


64b0r
aktív tag

"Hasonló alapú telefont keresek (olyan hardveres qwerty gombsorral ami nem kihajthatós) hosszú, hosszú ideje." Akkor még keresheted, mert egyelőre nincs ilyen. Majd a C05 ha megjelenik, az ilyen lesz.
ON: Amúgy egész jó telefon, jól is néz ki, ha lehetett volna kapni T-nél, ezt választottam volna, így az 5800 lett a befutó. :D
Az egyedül felróható hiányosság a HSPA, ha az lenne, simán jobb vétel lenne 5800-nál, meg 5230-nál is. Persze miért kultiválja a szolgáltató azt a telót, amelyikben van wifi, de nincs 3G, nekik az nem biznisz.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#20) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi mindenki :R

Gál István: nekem semmi, de nézz körbe a fórumon, és láthatod, hogy elég sokaknak nem jön be..

Kleroo: 5800-t is nézegettem és úgy üzletben nem nagyon tűnt fel különbség a kijelzőben(persze a méretet kivéve). Lehet jobb, de nekem ez is tökéletes :) pláne egy v630 után :D

Napfénysüti: 59k volt 2 év gyári garral. Kicsit sok, de nem akartam netes gsm-ekkel szívózni, szolgáltatóknál meg ugye nincs(és még mindig olcsóbb, mint a nokiában 70-ért..)

adodaniel jöhet, én szívesen elolvasnám :)

veector: először képet ad volt, csak olyan furának tűnt úgy, így javítottam képe van-ra, ami úgy tűnik, csak félig jött össze :D Kösz, hogy szóltál, javítom :R

ClioRS, Geri89: Tudom, azóta már frissítettem is,és nincs gond a youtube-al, csak olyan szempontból mondom, hogy azért okozhat bosszúságot egy átlag user-nek, ha hazaviszi, nézné, de nem megy.

Penyus: A zenelejátszó: 360ting. Beta2-es állapotú, de bajom még nem volt vele. Nekem is van már rajta sok minden :)

hans87: Pedig a nokiaprogramok.hu-ról van :D Eredetileg kínai, de ott fentvan angolul. Mint fentebb is írtam 360ting a neve. A füleshez meg: Az igaz, hogy nem gubancolódik, de iszonyat hajlik, a tövénél is(persze csak lapjában), és ezt nem tudom meddig hálája majd meg a benne futó kábel. Nameg amit a cikkben is írtam, érdekesen tud állni néha az ember nyakában :DDD Én is ezt használom, mert amúgy meg azért jó.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#21) GALARDO


GALARDO
addikt

Jó lett! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#22) boeing


boeing
senior tag

Jó kis teló,gratula a teszthez jó lett. :K

(#23) balcsy


balcsy
aktív tag

Hasznos teszt volt. :C Köszi

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#24) Multitaskok


Multitaskok
csendes tag

Köszi a tesztet! Hasznos volt!

A taskok esztelen tesztere

(#25) Detros12 válasza Multitaskok (#24) üzenetére


Detros12
tag

Jó teszt köszi szépen.

(#26) EczkE


EczkE
addikt

Jó volt olvasni a tesztet, köszi szépen! Külön örülök, hogy felhasználói szemmel tetted mindezt! :C

Asszem mindenféleképpen!

(#27) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

köszi a tesztet, egyedül ami aggaszt az akku... :(

(#28) skrabi


skrabi
senior tag

tetszik a teszt, grat hozzá :C

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#29) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kösz mindenki :R

-NOKIA-: Hát az engem is :( Gondoltam, hogy nem fogja hetekig bírni, de azért ennél egy kicsit több szufla is lehetne benne..

Everybody lies.

(#30) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó kis cikk lett gratulálok,jól néz ki ez a teló,a tudása sem rossz,valamiért szimpatikusabb mint a nagy testvére,még ha kihagytak ebből 1-2 dolgot. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#31) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt :C
de a tella nem kéne :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) dedike


dedike
addikt

Tetszett a teszt felhasználói szemszöge és az objektivitása! Grat! Remélem írsz majd másról is! :K

Jó szerencsét!

(#33) Barthezz2 válasza dedike (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi! Írnék én szívesen, csak az a baj, hogy nincs nagyon miről. Sajna azt nem tehetem meg, hogy havonta új telót/gépet vegyek.. De ha lesz témám, mindenképp :K

aram01, eclipse006: :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#34) csaabz


csaabz
őstag

Nekem is ilyen telóm van és meg vagyok vele elégedve...
Köszi a tesztet!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#35) pkadam válasza Kleroo (#5) üzenetére


pkadam
csendes tag

Megleptél, mert 5800 tulajként egy barátom 5530-asának kijelzőjén elcsodálkoztam, hogy az alacsonyabb ára ellenére mégis szebb képet ad. Természetesen annyira nem éles a különbség, mint például az N97-tel összehasonlítva (mármint az 5800-t), de az 5530 képe élénkebb, míg hozzá képest az 5800 kijelzőjének színei mattabbnak hatnak.

(#36) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Hali!

Tetszik a teszt ;) , kicsit meg is lepődtem, hogy mennyire nem vagyok képbe a dolgokkal és keresgéltem picit... :B

Nekem jelenleg 5800 telóm van és az igen szépen zuhanó árakat elnézve én nem az 5530-at választanám, ha most kellene választanom. ~10ezer a különbség a 2 teló közt, ha a boltokat nézem, ami szerintem nem semmi. 5530 és 5800 (igen tudom, ezek az árak nem mindig tükrözik a valóságot...)

Hogy is van ez :F 10K pénzért mivel kapok kevesebbet 5530 vs. 5800:
- kijelző: 2,9" @ 3,2"
- belső memó: 70Mb @ 81Mb
- kártyás memó: 4Gb @ 8Gb
- GPS: nincs @ van
- akku: 1000mAh @ 1320mAh
- elől a kamera: nincs @ van
Még 1-2 apróság:
- usb kábel: 20cm @ 120cm
- tv-out kábel: nincs @ van
- távirányítós headset: nincs @ van (viszont sajnos az 5800-hoz nem agybadugós füles jár)
- mozgásérzékelő: nincs @ van (ébresztés és telefonáláskor szerintem hasznos)
- tok, pengető, tartalék ceruza/pálca: nincs @ van
- villanó led: 1db @ 2db (tudom ez szinte mindegy, főleg az N82 Xenon-ja után jöttem rá)

És gondolom még van más is ami elkerülte a figyelmem így hajnali 4-kor, most látom más a töltő is stb-stb...

Persze mindenki azt vesz, ami neki jobban megfelel :R

[ Szerkesztve ]

(#37) Titan44


Titan44
tag

Én is használtam egy ilyet, boldog voltam vele, zenében nagyon ütős darab.
Van még egy hátránya a készüléknek, nem lehet kikötni tévére.
Az előlap szerintem nem fém, nekem fekete volt belőle és tuti műanyag.
Mindezek ellenére az egyik legjobb ár/érték arányú készüléknek gondolom és mindenképpen szebb a testvéreinél ( 5800XM és 5230 ).

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#38) Penyus válasza Mr.Skynet (#36) üzenetére


Penyus
senior tag

Mozgaserzekelo van az 5530ban is.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#39) Barthezz2 válasza Mr.Skynet (#36) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az árazást én sem értem. Mint a cikk elején említem is, én simán ezt adnám 40k-ért, nem az 5230-at. Az összehasonlításhoz pár szót:
- a kijelző ugyan kisebb, de számomra egyáltalán nem zavaróan, a felbontás és a tulajdonságai viszont ugyan azok.
- A belső memória 4-8Gb kari mellett szerintem mindegy mekkora, a dupla akkora kártya már előny, de ma már nem egy nagyon nagy összeg venni egyet ehhez is.
- tartozékok: úgy tudom, már egy ideje az 5800 is csak azzal a felszereltséggel kapható, amivel az 5530, azaz se tok, se tv-out, se 20cm usb..
- ha választhatok inkább agybadugós, mint távirányítós ;)
- mozgásérzékelős dolog meg megoldható 5530-on is

Persze nem azt mondom, hogy ez jobb, és én sem értem az árazást, de nekem ez a telefon jobban tetszik, és a tudása is elegendő :) Kinek a pap.. :)

Everybody lies.

(#40) Barthezz2 válasza Titan44 (#37) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem fém. A fehéren látszatra is, de akár a feketét nézve, ha hűvösebb helyen vagy, és ott megfogod az elejét, akkor jóval hidegebb, mint a telefon többi része. Telefonáláskor is, mikor a fejéhez kapja az ember, elég hideg tud lenni.
Most azért egy vasfűrésszel nem esek neki, hogy bizonyítsam, de szerintem fém, és mástól is hallottam már ezt.

Everybody lies.

(#41) Napfénysüti válasza Barthezz2 (#40) üzenetére

Ha hideg hely tartod egy ideig és után megfogva hűvös akkor szerintem is fém. :K Volt E51-em és az ugye bizony fém kerettel és hátlappal volt megáldva és elég kellemes minőségi érzés mikor megfogod a fémet. Mondjuk télen nem feltétlen mert odafagy a füledhez. :D

Més que un club!

(#42) Barthezz2 válasza Napfénysüti (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, teljesen az az érzés :K

Everybody lies.

(#43) Thibbie22


Thibbie22
tag

Kellemes írás... Nekem ugyan 5800 van, de nézegetem a tapperes Nokia tellárokat. Ebay-en lehet kapni rá utángyártott fém hátlapot. Így kikerülheted a karcolódást. Akkor láttam, mikor 5800-hoz kerestem fém előlapot (ez utóbbi sajna nincs).

A képei viszont jobbak, mint a 5800-nak. :O Enyém még kint is zajos, maszatos képet csinál, bent pedig abszolút felejtős.

Ja, a Vodafone 45k-ért tolja most az 5800-át feltöltőkártyával. Jó ajánlat! Weben rendelve pedig plusz 2k engedmény, nulla szállítási díj!

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#44) Straw válasza Kleroo (#5) üzenetére


Straw
senior tag

Ezel vitatkoznék ha megengeded. :D
Nelem 5800-m van, hugomnak meg 5530-a, és sokkal élénkebbek a színek az 5530-on, sőt kisebbnek is tűnik a kijelzője, bár lehet csak a kialakítás miatt.
Ez egy teljesen jó telefon.

42

(#45) Barthezz2 válasza Straw (#44) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem csak tűnik, kisebb is, az 5530 2.9"-os, szemben az 5800 3.2"-es ablakával. És mivel a felbontás maradt(360x640), így már csak emiatt is lehet szebb.

Thibbie22: és mennyiért szórják azt a fém hátlapot? Egy olyan a telóra, és máris elég ütősen festene :)

Everybody lies.

(#46) Napfénysüti válasza Barthezz2 (#45) üzenetére

A képernyő méretéhez lenne egy kérdésem mert nem emlékszem már hogy a cikkben volt-e említve: milyen rajta sms-t írni? Nem túl aprók a virtuális gombok?

Més que un club!

(#47) Barthezz2 válasza Napfénysüti (#46) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem nem kicsi. Álló helyzetben aki félreüt, annak rendes telefon sem való, fekvőben a teljes gombsor már azért kisebb, itt azért ész nélkül gépelve félre lehet ötni, de alapvetően szerintem itt sincs gond. Persze embere/ujjnagysága válogatja :)

Everybody lies.

(#48) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lusta voltam elolvasni a HSZ-eket, de áruld már el nekem h szoftveresen mennyire szabad a teló? Vagy esetleg marad alapon és leéli az életét korlátok között? Utóbbi mondat azoknak az usereknek szól akik azt sem tudják mire képesek ezek a telefonok amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) spedyboy


spedyboy
senior tag

HSPA helyett nem HSDPA-t akartal mondani?:)
a hspa a feltoltes a hsdpa a letoltes

amugy a youtube azert nem megy mert nem mobile neten hanem wifin probalod
es a telo nem mentenéle a vidiket csupan az eleresi linket! :R

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#50) Kleroo válasza Straw (#44) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez meglepő hogy más véleményen vagytok.
Én egy saturnban nézegettem az 5530at,és meglepődtem,hogy látványosan rosszab színei,dinamikája,ect van neki,pedig a beállításait is átnéztem.(melléraktam az 5800át,átküldtem pár képet,és elég erős különbség volt az 5800 javára. Bár tudtommal az 5800 2képernyő panel létezik.(az egyik télen a hidegtől meg szokott murdálni,emiatt cserélték)

Hodor. Hodor? Hodooor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.