Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Gratula az uthoz, tetszettek a kepek, az auto gyonyoru. Bar lehetne tobb kep, nagyon birom az utazos fotokat. :)

Egyetlen hosszabb kommentem lenne. Serelmezted/nem ertetted miert nem koszonnek vissza a honfitarsak:
Az ember rengeteg rossz tapasztalatot szed ossze, mert lassuk be tobbnyire nem a krem koltozik kulfoldre. Most aki kint el nem tudja, hogy te eppen turista vagy-e vagy sem ezert mar eleve ovatos. Hogy miert?
Szoval mikor megtudjak hogy magyar vagyok, altalaban a beszelgetes par mondat utan a kovetkezo temakra terelodik:
-tudok-e munkat szerezni
-tudok-e olcso szallast
-nem adunk-e ki szobat barati aron
-hogyan lehet lerantani a welfare rendszert
-itt mindenki egy hulye de majd o megmutatja mi merre
-vagy csak valami iszonyatosan taho, celtalan pofazas

Eleinte elfogadod, megszolitod oket, valaszolsz, a vegen mar csak odaszolsz a parodnak hogy kuss meg ne szolalj, magyarok vannak a kozelben. Szomoru, de igy van.

Amikor meg segitesz mert ugy latod hogy a masik raszorul, akkor jol pofara ejtenek. 2 csaladnak es 2 fiatal parnak segitettunk eddig, ebbol 1 csalad es mindket fiatal par visszaelt a felkinalt lehetoseggel.
De ott van az is mikor magyaroknak akartunk munkat adni a hazunk kerul: kerteszkedes, takaritas, aprobb javitasok. A magyar csaj ellen most is eljaras folyik, lopott. A csavoja nehany heti rendszeresseggel kuld egy fenyegeto uzenetet. Az ir lusta volt. A brazil azt hitte majd mi megyunk haza idopontra attol fuggoen neki mikor van kedve jonnie. Most 1 zimbabwei csalad felnott tagjai kaptak meg a munkakat, vegtelenul korrektek es jol dolgoznak.

Szoval igy ertek el masok, hogy te ne kapj valaszt.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2) N€T0X|N válasza futo001 (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, hallottam már ezekről a dolgokról, amit írsz, de ami miatt nem értettem az egész helyzetet az az, hogy szemmel láthatóan ők is nyaralni voltak. De hát nem vagyunk egyformák, meg lehet, hogy nem véletlenül menekültek pihenni ők is olyan messzire itthonról. :)) Vagy csak szimplán tényleg hobo kinézetünk volt nekünk is és jobbnak látták a futást. :D No, azért annyira nem sértődtünk meg (szerintem két perc után már nem is emlékeztünk rá), csak utólag jutott eszembe ez is, mint egy csomó dolog, aminek ülepednie kellett.

Sent from my keyBoard

(#3) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

..És ha már eddig úgy sem történt semmi érdekes, akkor elmesélem, hogy itt végre sikerült könnyítenem is magamon.
ez a beszámoló abszolut csúcspontja. imádom. xd
odáig is megvan az az egyfajta egyszerű de könnyed stílusa az írásnak, de ez.. megadja a végső lökést a csúcsra. :DDD
őszinte, és emberi. és ez kell egy jó írásba

[ Szerkesztve ]

(#4) N€T0X|N válasza Tibiajax (#3) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Gondoltam, hogy ez fel fog tűnni valakinek. :D

Sent from my keyBoard

(#5) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Imádtam, mindig jó olvasni az ilyen amerikai beszámolókat, itt a stílus is nagyon tetszett. Köszi! :)

(#6) Stanlee


Stanlee
őstag

Szia, nagyon jo lett a beszamolod.A kepek is jok lettek, mondjuk en ha mennek USA-ba, akkor pont a nemzeti parkok, termeszet erdekelne, kevesbe a nagyvarosok.

Egesz olcson megusztad, nekem kollegaim szoktak kiutazni 2-3 hetre, ok fejenkent ennek legalabb a haromszorosat szoktak emlegetni, igaz sokan NY-ban kezdenek, ill. van autoberles es uzemanyag is, ill. az altalatok hasznalt szallashelyek egy reszet nem vennek igenybe. En szeretem az ilyen olcsobb, neha elegge lepukkant helyeket. Nagyon sokat utazom, a jo helyek kevesbe maradnak meg, de baratokkal az ilyen egyszeru helyekrol szoktuk a legtobbet anekdotazni meg evek mulva is, nem a 4-5 csillagos szuper szallodakrol.

Azert nem tudtal xarni hosszu ideig, mert sok gyorsettermi kajat ettetek, es bizonyos esetekben az emesztorendszer erre ugy reagal, hogy nincs urites. Egyszer kaptam csak Ausztriaban felhasznalhato Sodexo utalvanyt es vettem jo par Burgerking cheesburger-t es sultkrumplit. Hasonlo lett az eredmenye, mint nalad.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) updog


updog
senior tag

Jó kis írás, szuper képekkel, nagyon átjön a hangulat, én is mindig szívesen olvasok USA beszámolókat :)

Nekem is nagy vágyam volt kijutni, eddig egyszer sikerült a nyugati partra (LA - SF vonalon) két hétre, de minden percét imádtam, nekem pont ugyanolyan volt, mint amit az ember a filmek alapján vár, szó szerint, Beverly Hills luxusától kezdve egész odáig, hogy konkrét rendőrségi üldözésbe is belebotlottunk LA keményebb részén, San Franciscoban meg már azt vártam a tipikus egyenházakból mikor lép ki Steve Martin vagy Chevy Chase :)

A természet is gyönyörű, és tényleg minden egy nagyságrenddel nagyobb, mint itthon (a távolságok, a hegyek, a völgyek, a fenyőerdők stb.)

Gratulálok az élményhez!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) UnA válasza Stanlee (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: létezik is az a történet, amiben a mekis burger nem bomlik le több hónapon át, el tudom ezt képzelni a bélrendszerben is... :)

(#9) Syl válasza UnA (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Alig 11 éves izlandi hamburger: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) N€T0X|N válasza Stanlee (#6) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én is így vagyok vele, hogy nemzeti parkok, meg látványosságok a természetben, de az út és az idő kötött volt, abból kellett kihozni, amit lehetett. Ami viszont tényleg belefért volna és csak rajtunk múlt, az az Everglades Park és amiatt kicsit haragszom is, hogy elqrtuk az időt vasárnap a későn keléssel.

Sent from my keyBoard

(#11) Stanlee válasza N€T0X|N (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem igy is tok jo ut lett, ill. emlekezetes is fog maradni, mert nemcsak egy egyszeru elautozunk A-bol B-be tortenetrol van szo.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) UnA válasza N€T0X|N (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha igazán meg akarsz ismerni egy helyet, akkor ahhoz minimum több hónapot kell ott élni, szóval ne bánjad, majd legközelebb :)

Az viszont borzasztó, hogy ott minden túlméretezett és pazarló - ezt én sehogy sem tudom elfogadni.

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Köszi a beszámolót, jó volt olvasni. :R

rip and tear, until it is done

(#14) csibe1 válasza N€T0X|N (#4) üzenetére


csibe1
addikt

Lehet a gyorséttermi kaja, de lehet az idegen környezet miatt nem tudtál wc-zni,
még ha nem is tudatosult benned.
Anno ugyanez volt sorkatonaként is, hogy a bevonulás után 4-5 napig nem kellett nagydolog végett wc-re menni. Utána már nem volt gond.

Jó volt a beszámoló. :)
Az viszont érdekes, hogy csak az ottani legvacakabb étteremlánc a legismertebb Európában.
Viszont ha a legvacakabb akkor miért nem mentek még csődbe?

Azon meg jót röhögtem, hogy majdnem az utolsó napig húztátok az akkucserét. :D
Pedig ezt a dögöt biztos élmény lett volna tologatni.
Most komolyan, ennyire nem volt időtök vagy ennyire nem érdekelt senkit?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15) N€T0X|N válasza csibe1 (#14) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem tudom, hogy miért vártunk vele addig, nekem nagyon beleszólásom nem volt. Valószínűleg azért, mert Dani és faterja... "érdekes" viszonyban vannak egymással (értsd, egy telefonbeszélgetés az 90% üvöltözésből áll és úgy egyébként az szigorú titok volt, hogy mi vele vagyunk). Szerintem ilyen csakazértse veszek neki, ha nem muszáj alapon került sor csak a végére, amikor már nagyon vége volt. Amivel mi magunk szoptuk a legtöbbet, bár az elején úgy tűnt, hogy magához fog térni.
Mondjuk a Hennessey-hez be tudtunk volna menni, ha nincs ez a szarakodás, mert ott mentünk el mellettük. Azt kihagytam az írásból, de az is fájt kicsit.

Sent from my keyBoard

(#16) csibe1 válasza N€T0X|N (#15) üzenetére


csibe1
addikt

Így már érthető. Ha húzta volna az akksi még pár napot, akkor gondolom azzal adta volna oda az autót.
A Hennessey tuningcégre gondolsz?
Az tényleg nem lett volna rossz. :K
Anno még amikor először hallottam róluk akkor a Dodge Vipereket tuningolták.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#17) N€T0X|N válasza csibe1 (#16) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A Hennessey tuningcégre gondolsz?

Igen.

Sent from my keyBoard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.