Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pzstm válasza Lacess (#50) üzenetére


pzstm
titán

T-mobilenal sem keveset kapsz 40EUR-ert

SMART NET UNLIMITED L
◾ unlimiterte Minuten
200 nach Europa
◾ unlimitierte SMS
◾unlimitiertes Datenvolumen*
max. 42 Mbits/s. Downloadspeed

40,49 € / Monat

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#52) Sztbeni válasza Farkas82 (#45) üzenetére


Sztbeni
őstag

A sík Magyarországon sincs mindenhol mindenkinek térereje, ez a vicc. Én itt a városban is tudok pár helyet, ahol használhatatlan a háló. A Keszthelyi hegységben, ami nem egy nagy hegység, ott meg gyakorlatilag mind használhatatlan. Sopron környéke, Bakony szintén.

Lacess:
ja, ezeket láttam én is. Elég durva.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#53) csabiks


csabiks
senior tag

Hasznos kis írás lett, köszönjük szépen!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#54) Lauda válasza azbest (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert fizeted a roaming dijat.

Farkas82 A roaming dijnak semmi koze az emlitett elvekhez. Az informacio nincs korlatozva.

(#55) rizso válasza Lacess (#50) üzenetére


rizso
addikt

Kis pontosítás: Hallo XXL Plus havi 45€, 3000 belföldi perc, 1000 sms, korlátlan mobilnet - amit 6GB használat után 64kbit/s max sebességet jelent, mobil tv - 6 csatorna.

Hűségidő itt is 24 hónap, és érdemes azt is számításba venni, hogy minden szolgáltatónál van éves "Servicepauschale", így pl. a drei-nál évi 20€, és mellé van még aktiválási díj is, ami további 49€, szóval az első számlázásnál az előfizetés összege mellé jön még egy ~70€-s szeretetcsomag is. És ha hozzáveszed a következő évi 20€ Servicepauschale-t, akkor ott vagy, hogy 2 év alatt pluszba fizetsz 90€-t, ami havi szinten 3,75€. De persze még így is jobb a helyzet, mint otthon...

Voda RED-et nem ismerem, de pl. a drei-nál havi ~20k-ért Hallo Premium tarifát kapsz:

- havi 65€
- korlátlan belföldi perc
- korlátlan sms (belföld-külföld, mindegy)
- 400 Európa perc (beleértve roaming is)
- 250MB európai mobilnet
- belföldön korlátlan adatmennyiségű mobilnet sebességkorlátozás nélkül
- 50+ mobil tv csatorna

(Nekem egyébként HalloEuropa M van, és számomra az is bőven elég, és havi 15€-ért - vagy ha a fentieket is figyelembe vesszük - havi 18,75€-ért nem is vészes)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56) #06658560


#06658560
törölt tag

Pre-paid adatforgalomhoz mi létezik?

Magyarország-Németország közötti utazáshoz kéne leginkább navinak, telefonos oldal édes mindegy.

(#57) Sztbeni válasza #06658560 (#56) üzenetére


Sztbeni
őstag

a cikkben le van írva :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#58) Tamy válasza zichie (#48) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszi, ez jó hír. Az egy évet tudom, itthon is feltöltőkártyás vagyok, pusztán azért, mert nincs olyan előfizetés, amivel jobban járnék.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#59) Dhampir válasza rizso (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyorsan kellett egy kártya, bementünk egy gsm boltba, ahol a "bruder" olyan készséges volt, hogy az egyébként ingyenes drei sim-et odaadta nekünk 15€-ért (de persze honnan tudhattuk volna, hogy drei shopokban volt akkor ilyen akció, no meg neki is meg kell élni valamiből).

Eszerint a néha sokat szidalmazott "hazai" "lenyúlós mentalitás" valójában nemzeti határokat nem ismerő módszer a nagy piaci versengésben. :D

(#60) Piwi válasza Dhampir (#59) üzenetére


Piwi
addikt

osztrákok nem foglalkoznak GSM boltokkal,oda a törökök járnak használt mobilokat vásárolni,amit nagyrészt törökök is árulnak...osztrák nem fog lehúzni,főleg nem 15 euróval

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#61) Lauda válasza Piwi (#60) üzenetére


Lauda
félisten

Angliaban sem az angol fog kirabolni, ettol meg nem leszel elobbre.

(#62) Lacess válasza rizso (#55) üzenetére


Lacess
tag

Igen, lehet, köszi a pontosítást.
Lényeg a lényeg, hogy az előfizuk Ausztriában nagyon jók szerintem, még a plusz költségekkel is (aktiválás etc.)
Jah és nem szabad elfelejteni hogy hogy az ilyen szintű előfizukhoz igyen vagy sz@ré'-hugyé' kapsz egy nem épp 3Ft 20Fillér-es telefont ami ha esetleg nem is kell akkor -a korábbi hsz.-ek ben említett török telefonosnál- eladod és az árából jópár hónapig kiperkálod az előfizut.

A Te csomagod pl. szerintem nagyon frankó, 1000perc szvsz. elég egy hónapra simán.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#63) hdman


hdman
őstag

Jó cikk, köszi! :C

Nekem tavaly óta Mücke 500 van, 5 eur havonta, 500 perc duma.

Ez megszűnt? Nem látom a felsorolásban és a honlapjukon sem...

A másik telóban valami 3 wertkarte van, de azt nem tudom melyik :D

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#64) Sztbeni válasza hdman (#63) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem már nincs olyan, mert én se találom.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#65) hdman válasza Sztbeni (#64) üzenetére


hdman
őstag

[link]

[link]

Sopron city :)

(#66) Sztbeni válasza hdman (#65) üzenetére


Sztbeni
őstag

Elhiszem, hogy te ezt használod, csak a tele.ring oldalán nem találtam, vagyis új ügyfelek már nem vehetnek ilyet.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#67) #49155328 válasza tildy (#21) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sőt még Olaszországban, Dániában, Svédországban, Hongkong és Indonéziában is használhatod.
Nekem igaz csak korlátlan internetem van havi 15 euróért, osztrákba vettem, de Olaszban, UK-ban is korlátlanul lehet használni ! :K

http://www.three.com/

[ Szerkesztve ]

(#68) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Nagyon jó írás. Gratulálok! :R

Ha nem veszitek zokon, akkor kiegészíteném még annyival, hogy létezik egy BOB nevű alternatíva is, aki nemzeti roaminggal oldja meg a szolgáltatást.

Nagy előnye, hogy minden bokorban árulják (Libro, Lidl, saturn stb), egyébként az A1 feltöltős megoldásait is, így gyakorlatilag bárhol meg lehet venni és van mikrosim-es csomagjuk is, ami így jó modernebb kütyükhöz.

Én egy augusztusi nyaralás során vettem egy 1GB-os Microsimes csomagot. Eddig vidéken, a hegyekben és bécsben is tökéletesen szuperált, januárban újra használtam gond nélkül, nem tiltották le.

Ausztria nagyon sok lehetőséget kínál, ha az ember mobilnetet szeretne használni. Érdemes 10-15 eurót rááldozni arra, hogy mindenhol legyen térképe, hely keresése, skype-ja és minden egyéb olyan online szolgáltatása, ami valóban megkönnyíti egy utazó életét, ha külföldön jár.

What else?

(#69) demyen


demyen
tag

ez nem semmi.
10-15 euro-ért mit nem kapnak ott... (3000-4500ft)
Én 5000Ft +1200Ft családi csomag
asszony ugyan ez 5000+1200FT

ebben azt hiszem 90perc hálozaton belüli 90 perc egyéb szolgáltató van, 0 sms, és 200 vagy 500MB.

igy álltalában a kettőnk számlája 25ezer körül alakül.
Szégyen. Osztrákoknál pedig mindez 10ezer alatt meglenne, vagyis kijönnénk, még több lehetőséggel egyetemben.

ja, és a lányom feltőltése havonta 3-5ezer ft.

Gürizz magyar és fizess :(((

(#70) rizso válasza Dhampir (#59) üzenetére


rizso
addikt

Jaja, mindenhol vannak ilyenek - szerencsére ez nem magyar találmány :) De ahogy Piwi is írja, nem osztrákok művelik itt a gsm ipart, hanem a külföldiek, azok közül is leginkább a törökök.

Lacess: persze, hogy jók, főleg ha azt is nézzük, hogy itt mennyit keresnek az emberek. És az is igaz, hogy egész jó áron kaphatsz telefont is, főleg ha kicsit drágább csomagot veszel (legolcsóbb csomaggal sokszor kb. annyiba kerül a függő telefon, mint a független) - ezért is van, hogy boldog-boldogtalan rohangál a legújabb telefonokkal, mert csak úgy kapják az előfizetés mellé...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#71) Lacess válasza rizso (#70) üzenetére


Lacess
tag

Így van, rám úgy néztek a kollégák mint valami ufo-ra mikor az Amazonról rendeltem telefont. Magyarázhattam én hogy olyan nincs egyik szolgáltatónál sem meg hogy nekem nem kell sem vágódeszka sem nyeletlen hólapát (jelenlegi kínálat)...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#72) Komplikato válasza Lauda (#61) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: "Angliaban sem az angol fog kirabolni, ..."
Erre azért ciánt nem vennék, volt egy cikk miszerint Londonban elkövetett bűncselekmények 20%-át bevándorlók követik el. Viszont ott a lakosság fele bevándorló! Ergo a maradék 80%-ot az "őslakók" csinálják. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#73) Lauda válasza demyen (#69) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy lehet 25 ezres szamlatok, mikor 10k-ert van korlatlan csomag? Bocs, de az ilyeneket nem ertem.

(#74) Alba Game


Alba Game
tag

köszi a cikket és a kommentezők érdemi hozzászólásait illetve kiegészítéseit ! :R
én február közepén megyek ki Graz -ba dolgozni, hosszabb távra. így mindenképpen rendkívül hasznos volt.
kösz még1szer !!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#75) kokola


kokola
újonc

Sziasztok. èn ausztriaban dolgozom.reggel.megyek, dèlben egy òrát otthon ès visza ausztria, este meg már otthon vagyok. Mivel nincs osztrák lakcímem csak a feltöltös maradt.A kártya vásárlás a következö :bemèsz a boltba (pl billa) leakasztod a kártyat az állványròl ,es a kasszánál kifizeted. Smsben aktivalod a leiras szerint pl: a1nèl 2920 re kuldesz smst -ja-. Ès kèsz
A neten fentvannak a kiegeszitö csomagok.
Itt magyarban vettem egy kartyat ismerösnek ajándèkba a telenornal, 6oldalas szerzödès szemèlyi lakcimkártya,
Kikèrdez milyen teloba veszem a vègèn mar mondtam mèg egy kèrdès ès nem kell.
A viberhez meg a whatsapphoz van szüksegem rá, hogy elèrhetö legyek.

[ Szerkesztve ]

kokola

(#76) Sztbeni válasza kokola (#75) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nincs mégegy olyan ország, ahol annyit szarakodnak egy prepaid csomaggal, mint itthon.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#77) student válasza kokola (#75) üzenetére


student
őstag

egy ember nevére hány prepaid szám lehet? telenornál

(#78) ATM_automata válasza rizso (#70) üzenetére


ATM_automata
őstag

Márciusban megyek ki törökbe 4 napra. Esetleg képben vagy, hogy mit vegyek, ha szeretnék mobilnet?

What else?

(#79) Sztbeni válasza ATM_automata (#78) üzenetére


Sztbeni
őstag

Török szolgáltatók:

Türkcell
Vodafone
Avea

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#80) tibee77 válasza ATM_automata (#68) üzenetére


tibee77
őstag

En egen földön kerestem bob microsim-et a telefonomba de sehol nem talältam.Pont a kedvezö äru internetük miatt.Ez ami neked van ez csak usb stick-es modembe jo ugye?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#81) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Valóban sokkal olcsóbb, mint magyarországon.Én korábbi orange előfizető voltam, ahol 1000 perc, 1000 sms, 1000 mega volt a díjcsomagban, plusz, ami a lényeg, 300 perc atív/passzív roaming. Tehát mindegy, hol vagyok az Eu-ban, nem fizetek plusz roaming díjat. És mindez 29 Euro, amire vmiért kapok kb 3 Euro kedvezményt. A Drei - Orange házasságból nem vettem észre semmit.

Az Internet Drei-os. Ott is előfizetésem van. 15 Euro 10 mega/sec. Na, 10 még sohasem volt, de 8 megát késő estétől már hozza. Viszont napközben 3-5 megánál nem szokott több lenni.
Egyébként valóban teljesen korlátlan a tarifa. Tudtommal csak a drei kínál korlátlan adatforgalmat biztosító csomagot. Tehát torrentezőknek meg youtube huszároknak ideális.

Viszont a drei-al nem volt egyszerü szerződést kötni. Azt még elfogadtam, hogy Hauptwohnsitz kell nekik, de az, hogy az Eu-ban ÚTLEVÉL nélkül nem hajlandók szerződést kötni, kicsit kiakasztott.
Szerintem nem szabályos, de nem lehetett őket meggyőzni.
Szóval az értelmetlen bürökrácia nemcsak magyar betegség.

(#82) Sztbeni válasza novaktomi (#81) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az szép. A mediamarktban vett kártyát ha valaki neten aktiválja ott is kell útlevél? Csak a Drei szarakodik ezzel?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#83) novaktomi válasza Sztbeni (#82) üzenetére


novaktomi
csendes tag

Amikor anno az orange-nál a telefonos előfizetést csináltuk nem problémáztak ilyen hülyeségekkel.
A többi szolgáltatóról nem tudok nyilatkozni, de ha a drei-nél brahiból megpróbálsz egy online szerződéskötést elő fog jönni egy olyan ablak, hogy személyi ig. szám, de mivel neked nincs, mert nem vagy úgye osztrák állampolgár, akkor bizony útlevél számot akar.
Ha szermélyesen csinálod dettó.

[ Szerkesztve ]

(#84) Sztbeni válasza novaktomi (#83) üzenetére


Sztbeni
őstag

és az orangenál semmi se kellett? Kérdeztek nevet, meg egyéb dolgokat, vagy csak egyszerűen odaadták a kártyát?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#85) Piwi válasza novaktomi (#81) üzenetére


Piwi
addikt

azért azt tegyük hozzá hogy sima mezei internethez nem kérnek se útlevelet,se más extra papírt,csak abban az esetben ha alá szeretnél náluk írni hűségidőt :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#86) ATM_automata válasza tibee77 (#80) üzenetére


ATM_automata
őstag

Neeem. Dehogy Ezt bármibe be tudod tenni. Egy Lidl-be vettem a pénztárnál vannak kitéve. Én pl. tabletbe használom, de akár telefonba is tehetném, csak be kell állítani az APN-t, mert úgy vettem észre, hogy nem tölti be magától.

What else?

(#87) novaktomi válasza Sztbeni (#84) üzenetére


novaktomi
csendes tag

Azért annyira ott sem volt egyszerü, mert egy szerződésről beszélünk.
1. Fényképes igazolvány (szermélyivel csináltam, de lehet, h a jogsi is jó lett volna)
2. Lakcímkártya (Hauptwohnsitz)
3. Bankkártya

A Prepaid dolgokat nem ismerem.

(#88) ATM_automata válasza Sztbeni (#79) üzenetére


ATM_automata
őstag

Édes vagy...de ha tudnék törökül, gondolod nem elolvastam volna már el korábban kérdezés helyett :R

What else?

(#89) novaktomi válasza Piwi (#85) üzenetére


novaktomi
csendes tag

Lehetséges, de én korlátlan internetet szerettem volna mindenképp. Abban az időben még nem volt végleges lakásunk ezért a vezetékes net nem játszott.

(#90) Piwi válasza novaktomi (#89) üzenetére


Piwi
addikt

én 1 éve vettem náluk simet(stickem volt)amivel kotlátlanul lehet netezni,minden hónapban feltöltöm és 15 euróért korlátlan a net. Viszont ha WebCube-al akartam volna elhozni a simet,2 év hűséggel,akkor kérték volna az Anmeldebescheinigung papírt,amit ugye nem mindenki kap meg,mert sok feltétele van. Szóval a sima feltöltős nethez,ami szintén korlátlan,nem kell egy személyin kívül semmi

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#91) Sztbeni válasza novaktomi (#87) üzenetére


Sztbeni
őstag

akkor ezt benéztem, én a prepaidre értettem. Havidíjast nem akarok venni. Akkor a Drei se kér útlevelet a prepaidhez?

ATM_automata: angolul is van az oldal ;)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#92) novaktomi válasza Piwi (#90) üzenetére


novaktomi
csendes tag

Tényleg, kellett az Anmeldebescheinigung is. Az előfizetés miatt kellett nekik ennyi papír. Lehet, hogy anno nem voltam kellően alapos, mert nem emlékszem, hogy láttam volna kb ilyen konstrukcióban kártyás tarifát.

(#93) novaktomi válasza Sztbeni (#91) üzenetére


novaktomi
csendes tag

Igen, egészen biztos, h a prepaid sokkal sokkal egyszerűbb. Arra emlékszem, h az egyik ismerősőm, amikor kijött Bécsbe, bement az A1 hez venni egy feltöltő kártyát, nem volt bent 2 percnél tovább az üzletben.

(#94) tibee77 válasza ATM_automata (#86) üzenetére


tibee77
őstag

En ugyanezt a csomagot vettem meg, amit te is belinkeltel.Ezzel te tudsz/tudnäl telefonälni is vagy csak internetre tudod hasznälni?Mert nekem olyan kellett volna amivel telozni is lehet, arra meg ez nem jo. :F

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#95) ATM_automata válasza tibee77 (#94) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az rá van írva, hogy ez csak internet csomag, 1GB adatforgalommal. Szóval bármibe teszed ezzel csak neted lesz.

What else?

(#96) rizso válasza ATM_automata (#78) üzenetére


rizso
addikt

Török szolgáltatókat nem vágom. Vagy arra gondolsz, hogy milyen osztrák kártyát/előfizetést/opciót vegyél?

novaktomi: tőlünk nem kértek útlevelet. Mondjuk mi vittünk Meldezettelt, Anmeldebescheinigungot, munkaszerződést, Lohnzettelt, meg természetesen bankkártyát. A1-nél internetkötéshez meg igazából semmit nem kértek fényképes igazolványon, lakcímigazolón meg bankkártyán kívül - na jó, 100€ kauciót még, de mást nem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#97) demyen válasza Lauda (#73) üzenetére


demyen
tag

Sajna amikor a hűséget aláirtam,ujra, tavasszal, még azt hiszem nem volt.

(#98) fityere


fityere
senior tag

Schladming környéken lakom t mobilos élőfizetésem van. Az internetem az A1. Az A1-röl sajnos elég sok negatívat mondanak a helyiek, de ők vannak a legjobban kiépítve ausztriaban.
Tmobil-al semmi problémám nem volta két év alatt. Internetet szeretnek váltani. Drei eddig a legszimpatikusabb tarifa szempontjából is.
Valakinek esetleg van tapasztalata internet kapcsán szívesen fogadom :)

Drei tarifa

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#99) Lauda válasza demyen (#97) üzenetére


Lauda
félisten

Lepj at most.

[ Szerkesztve ]

(#100) fityere válasza Piwi (#90) üzenetére


fityere
senior tag

Anmeldebescheinigung nem sok minden kell. Kell egy Meldezettel meg munkahely nekünk így adtak meg.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.