Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mekker


mekker
őstag

Lső

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2) alevan


alevan
őstag

Köszi. Nagyon jó a design, de az az élénk zöld szin az kicsit sötét irodában..... fájt már a szemem.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

WoW, ez nagyon jól néz ki, ezekkel a sötétebb barna színekkel egész nosztalgikus élmény (az mostani előtti PH-hoz) :)

(#4) kemotox


kemotox
addikt

Remélem hasonló lesz a PH!, nagyon jól néz ki ez a színséma

(Neked kicsit rövidebb idő volt megcsinálni ;] ;] )

((jóvanértemhogyezcsakcssércsedmárapoént))

[ Szerkesztve ]

(#5) joey04


joey04
titán

thx

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) MineFox54


MineFox54
őstag

Valóban király így a szín. Remélem meghagyják a Logout / PH!-nak az eredeti színeket.

[ Szerkesztve ]

(#7) mekker


mekker
őstag

Örülök hogy tetszik, vizsgaidőszakban valahogy mindig sok időm van a hülyeségekre :O

Ide is írom, hogy ha van ötlet, vagy hiba, akkor az jöhe ide. Illetve érdemes bekapcsolni az auto frissítést, mert ha találok valami javítandót, azt időnként belekendácsolom.

Userstyles-on van egy olyan opció, hogy Advanced Style Settings, oda pakolom be az "extrákat". Például most a nyomköető görgősáv helyett van megszokott rögzített, illetve csako ötletére alapozva raktam bele külön görgő oldalsávokat. Egyedüli szépséghibája, hogy Firefoxon nem lehet lehekkelni stíluslappal magát a görgősávot, de webkites böngészőkben jól működik.

Plusz érdekesség, hogy a mobilos Firefoxon is működnek az addonok, azaz ott is viszonylag szépen megjelenik a skin.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8) mekker


mekker
őstag

update
12.15.
** Kijavítva - felső menüsávra húzva az egeret ideiglenesen eltűnnek szövegek
12.16.
** Árnyékolásos csicsa a listaelemekre
** Alacsonyabb menüsáv felül

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#9) Kékes525 válasza mekker (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az jó lenne, ha a "Kedvenceim" és az "Itt szóltam hozzá" résznél az új hozzászólások feltűnőbbek lennének. A réginél volt egy piros felkiáltójel, lehetne ide is tenni egy hasonló felkiáltójelet, vagy az új hozzászólások száma lenne piros, vagy a hárompontos résznél, ami az új hozzászólásokra mutat, a kék szín helyett lehetne piros is. Talán ez utóbbi igazodna jobban az új dizájnhoz. Ahogy most van valahogy elkerüli az ember figyelmét. Nem tudom, hogy a Stylussal ezt meg lehet e oldani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) Kékes525 válasza mekker (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, a fenti hozzászólásom érvénytelen, mert nálam az egyéni link színezés miatt nem volt piros.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) mekker válasza Kékes525 (#9) üzenetére


mekker
őstag

.fa-comment-alt::before {
content: url(http://placehold.it/12x12);
}

Alapvetően ennyi lenne a dolog, illetve a betűméretet lehetne állítani, mert FullHD-n már tényleg nem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#12) Kékes525 válasza mekker (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam egyéni link színezés van. Kék a nem látogatott, zöld a meglátogatott linkek, ezért volt a problémám, csak elfelejtettem, hogy saját színezetet használok egy külön sílussal. :D

Ilyen volt:

csako segítségével ilyen lett:

Ezt a kódot használom link és buborék színezésre:

a:visited {color: #00ff80 !important;}
a:link {color: #101f9c !important;}
.fa-comment-alt { color: #b42224 !important; }

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) Kékes525 válasza mekker (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg ebben tudnál segteni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) mekker válasza Kékes525 (#13) üzenetére


mekker
őstag

Lehetne szebben is, de ez a leggyorsabb:
#right, #left {
font: normal 10px sans-serif;
}

Az új özenetek száma pedig valahogy így nézne ki:
.user-thread-list .thread-actions a.new-msgs {
color: #cf181a;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
}

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15) Kékes525 válasza mekker (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

A betűméretben nem látok változást, akkor sem, ha csökkentem a számokat. Egyedül az új üzenetek száma lett kövér.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) Kékes525 válasza mekker (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Bárhogy variálom csak a betűtipus változtatása van hatással a méretre. Így "sans-serif" helyett "serif"-et állítottam be, ez valamivel kisebb méretet ad.

Az új üzenetek számának méretét sehogysem tudom csökkenteni. A font-weight-nek van csak hatása rá. Azonban szerintem ennek a méretének a csökkentésének csak a zászló (utolsó hozzászólás) és a kuka (kitörlöm ezt az oldalt a listából) méretének a csökkentésével van értelme. Erre esetleg van javaslatod?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sajnos nekem is nagyon kicsi a betűméret (a hsz-eknél), pedig egyébként nagyon tetszik a projekt

szerk: tudtam állítani, de így az oldalsó lista is vele változik, és ez fura, oda kellene egy lépcső, nem tudom az megvalósítható-e hogy az külön állítható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#18) mekker


mekker
őstag

Nagyobbra állítom akkor, és az az oldalsávos dolog is könnyen megoldható.

@Kékes
Szerintem ott is valami másik stíluslappal gabalyodik össze, és ezért nem állítja.
Majd holnap ránézek. Végső esetben egy !important-ot rakhatsz a végére, mert úgy látszik a típust (serif, kövérség) onnan örökli, csak a méretet nem.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#19) mekker


mekker
őstag

update
12.21.
** Megnövelt betűméret
** Advanced settingsből állítható betűméret
** Oldalsávban kisebb betűméret
** Új komment jelző dizájnolva
** Mobil nézetnél több függőleges hely

Na, most már relatívnak kellene lennie az oldalsáv-kommentszekció betűméreteinek. Illetve a betűméretet átraktam 14px-re. Ha ez túl kicsi/túl nagy, akkor Userstyles-on az Advanced optionsnél lehet 4 féle méretből választani, és utána nyomni egy update-et.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20) Kékes525 válasza mekker (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Az important segített. Köszönöm. Viszont én nem látom hatását az oldalsávoknál a Betűméret csökkentésének a kicsi és a még nagyobb között sem(ennél kivettem az én külön kódomat). Pontosabban néha előjön, aztán egy f5-re eltűnik. Hatása viszont csak a főszöveg nagyságára van, az oldalsávokra nincs (lehet, hogy csak rosszul használom a Stylust). Továbbá jó lenne a fejlécek méretét is külön szabályozni. Én középen nagyobb betűméretre gondolok, kisebb, pontosabban keskenyebb fejléccel[kép]. Másrészt kisebb oldalsáv (bal, jobb) betűméretet a 3db jelzőkkel együtt. Lehet, hogy ez másnak is hasznos. Gondolom, ha ezek is szabályozhatók lenének az mindenkinek hasznos lehetne.:R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Kékes525 válasza mekker (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, a Zoom Page We teljesen bekavart, azért nem akart jó lenni. Anélkül egészen jó és amit írtál minden úgy van. A fenti bejegyzésem tárgytalan.Tökéletes! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) mekker válasza Kékes525 (#21) üzenetére


mekker
őstag

A CSS ilyen, tud hülyén viselkedni.
body {
font: normal 14px sans-serif!important;
}

Alapvetően a 'body'-ból örökli minden szöveg a méretét, ahol nincs felüldefiniálva
#left, #right {
font-size: smaller!important;
}

A két oldalsáv pedig az őket tartalmazó 'div'-ektől veszi.

Tehát akkor kiderült mi okozta, a kövi update-ben odabiggyesztem az !important címkét, így talán nálad is működni fog kiegészítők mellett is.

Amit még tervezek az ünnepek alatt:
-Akkor a komment fejléceket kicsit átszabom
-Nagyobb felbontásokra szélesebb oldal (ezt már elkészítette, és egész szépen működik)
-Ha írtok egy másik PH!-s oldalt, vagy tetszőleges alapszíneket (pl. a mostani: barna, világosbarrna, sárga, piros), akkor berakom választhatónak a színsémát.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) Kékes525 válasza mekker (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt megtudnád mondani, hogy a képen látható fejléc betű, szám és írásjeleinek méretét melyik soraid állítják be?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) DeFranco válasza mekker (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon sokat segítene, ha egy kicsit bekommentelnéd a kódot, hogy a laikusok is értsék, hogy mi mit állít. nem kell feltétlenül mindent, csak ami pont lényeges, melyik rész milyen elemre vonatkozik, hol állíthatóak az egyes betűméretek, ilyesmi.

arra van mód, hogy az oldalsó margókat és a három hasáb közti közt állítsuk? nekem 4:3-as a monitorom és nagyon zavaró, hogy annyival szűkebb a középső sáv az új designban mint a régiben.

(#25) Kékes525 válasza DeFranco (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

"nagyon sokat segítene, ha egy kicsit bekommentelnéd a kódot, hogy a laikusok is értsék"

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) mekker


mekker
őstag

** Emberileg olvashatóbb lett a CSS
** Komment headerek keskenyebbek lettek nagyobb betűmérettel
** Nagy felbontású monitorokon szélesebben fognak megjelenni a kommentek

@Kékes: link színe; elválasztók színe/mérete; dátum színe + magasság + relatív betűméret (a body-ban lévő 110%-a)
.msg-list .panel-default .panel-heading a {
color: #a61f22;
}

.msg-list .panel-default .panel-heading .list-inline > li + li {
    border-left: 1px solid #741010;
}

.msg-list .panel-default .panel-heading {
    color: #000;
    line-height: 12px;
    height: 24px;
    font-size: 110%;
}

@DeFranco
Az új update legvégén találsz egy példát, de ha adsz egy felbontást, akkor ránézek. Ha nagyítást is használsz, akkor a %-ot is.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) Kékes525 válasza mekker (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, nagyon jó, be tudtam állítani. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Kékes525


Kékes525
félisten

Szia,

az aláírások betűméretét melyik sorral tudnám állítani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) mekker válasza Kékes525 (#28) üzenetére


mekker
őstag

p.msg-sign {
     font-size: 30px!important;
}

A display:none-nal el is rejthető.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#30) Kékes525 válasza mekker (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, tökéletes. 14-esre állítottam. Gondolom a 30-as azért volt, hogy lássam is. :D Láttam. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Kékes525


Kékes525
félisten

Lecsökkentettem a csillag méretét. Ez az első saját kódom! :D

.fa-star { font-size: 12px !important; }

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) Kékes525


Kékes525
félisten

Most a csillagot szeretném egy kicsit közelebb vinni a nevemhez. Azt látom, hogy az aláhúzás akadályoz meg ebben, mert túlnyúlik a nevemen. Az aláhúzás hosszát kellene egy betümérettel csökkenteni, azt hiszem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) Kékes525


Kékes525
félisten

Szia!

Lehet ezzel kezdeni valamit? Nem látni az infót.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) mekker válasza Kékes525 (#33) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem ez is 3rd-party hiba lesz, de ez megoldja:
.tooltip * {color: white!important;}

Összegyűlt pár kisebb hiba (főleg mobil nézetben), február végén javítva lesznek. Illetve összedobok egy másik színsémát is. MA+IT Café mixre gondoltam, esetleg egy sötét téma, ha nem lesz túl sok sz---s vele.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#35) Kékes525 válasza mekker (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, tökéletes!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Goose-T


Goose-T
veterán

Sajnos pár perce új CSS-t tölthettek fel a Fototrend oldalhoz, így ez a skin már nem látja el teljes mértékben a feladatát. Ki lehet még javítani?

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) Kékes525 válasza Goose-T (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

mekker

Előre is köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) mekker válasza Goose-T (#36) üzenetére


mekker
őstag

Igen, sajnos a hétvégén kicsit idő szűkében vagyok, de talán holnap nekiállok. Sajna ez várható volt, hiszen még béta verziós a Fotótrend.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#39) mekker


mekker
őstag

Elkezdtem csinálni. Így az elején úgy tűnik, hogy leginkább csak átnevezések történtek, szóval hamar meglesz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40) Kékes525 válasza mekker (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Az új elnevezések adekvátabbak?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) mekker


mekker
őstag

Na, frissítettem. Most megy minden rendesen, és javítottam is pár dolgon. Bármi hiba van, azt ide várom.

@Kékes525: Hát az oldal struktúrája nem változott látványosan. Ha akarsz valamit módosítani, akkor Inspect Element, és egy új stílusban !important-tal szinte mindent felül tudsz írni.

update 03.01.
**Ismét működik minden
**Mobilnézet használhatóbb lett
**esztétika, képernyőméretre skálázódás, CSS fájl kicsit megtákolva

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42) mekker


mekker
őstag

update 03.02
** Csináltam egy Ocean Blue nevű skint, ami mögött az volt a koncepció, hogy legyen kicsit színesebb, de azért ne okozzon szemrákot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#43) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy minden lapra kiterjedő link színező stílusom:

a:visited {color: #00ff80 !important;}
a:link {color: #6c7ee8 !important;}

A bal, jobb oldalon és középen a lap tetején jó, de a szövegdobozban minden link (látogatott és nem látogatott) változatlanul piros.

Hogy lehetne megcsinálni, hogy erre is érvényes legyen a link színezés? Hiába szúrtam be a stílusod aljára is, nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Goose-T válasza mekker (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, ismét király lett!

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) mekker válasza Kékes525 (#43) üzenetére


mekker
őstag

.msg-list .card .card-header a:not(.dropdown-item) {
color: #84181b!important;
}

Ezt kell hozzáadni a stílusodhoz egy másik színkóddal

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#46) Kékes525 válasza mekker (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ!
Ez egyben változtatja meg a link színét (a látogatott és a nem látogatott linkek színét egyformára állítja) Én azonban külön-külön színnel szeretném színezni a látogatott és a nem látogatott linkeket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Kékes525 válasza Kékes525 (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudnál segíteni nekem? :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) mekker válasza Kékes525 (#47) üzenetére


mekker
őstag

Sztem csak a :visited és a :link selectort külön-külön oda kéne biggyeszteni az a után. A :not-ot le is veheted, ha nem működik vele

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49) Kékes525 válasza mekker (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

.msg-list .card .card-header a:visited {color: #00ff80 !important;}
.msg-list .card .card-header a:link {color: #6c7ee8 !important;}

Így ment.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szia!
Nagyon szuper, köszi a munkád!
Az ocean blue is nagyon jó. Viszont a barna PH skinnél hol kell a hozzászólásos szövegdobozokat (azt a részt, ahol megjelenik a hsz-em szövege) más színűre állítani? Ugyanott gondolom, ahol az ocean blue-nál is, viszont annál a témánál tudom állítani, a barna verziónál nem, az ilyen világos marad, bármit tolok be neki. Stylus-t használok, 52.7.2-es ESR firefox-szal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.