- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- bobalazs: 5700x3d+4070S fogyasztása, alulfeszelése
- Gyere el a 9. BRSZK-ra!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
vwpolopg
őstag
Szia, azóta valami új tapasztalás, infó?
-
Ruszki
senior tag
Jó lett az írás!
Lehet még visszanézek, kérdésekkel! -
-
-
Két hét után 100 %-on áll az akksi.
-
#90088192
törölt tag
Nem akarok off, csak annyi legyen elég, nem csak posta van a világon, és a GSM készülék zavaras teljesen elfogadott pl színházak/mozik esetében is.
Aki annyira nyunye hogy ilyenre nem készül fel, az egy autót sem tud kinyitni, nemhogy az imobilizert deaktiválni.
Vagyis a technika fejlődése elhozta azt, hogy még annak is észnél kell lennie aki egy "Trabantot" akar ellopni.
Az ellen védhet, ha tényleg csak valamit le akarnak venni róla. -
nemlehet
őstag
válasz
#90088192 #21 üzenetére
Oké, de itthon egy ilyen blokkoló kb 2-300k Ft amit egy kisstílű tolvaj nem fog megvenni, főleg aki 2 milliós autókat lop. Külföldön valóban sokkal olcsóbb, de ott meg felkelti a hatóság figyelmét.
Szóval a lényeg a lényeg, hogy teljesen reális és hasznos védelem ez, mert az a bűnöző akinek egyáltalán eszébe jut hogy lehet ilyesmi a kocsiban inkább a luxus 10-20 milliós kocsikra lő, főképp márkára sőt gyakran típusra specializálódva. -
(11. nap battery 100%)
Na, megjött a válasz. Bár nem teljesen vagyok képben, de azt hiszem, hogy megnyugodhatunk.
"Kedves Zoltán!
Aggodalomra semmi oka, a GPS készülék GPRS-en küldi az adatokat.
Üdvözlettel:Spytek"
Innentől mindenkinek írom:
GPRS (forrás wiki):
"A GPRS (General Packet Radio Service) egy csomagkapcsolt, IP-alapú mobil adatátviteli technológia, amelyet GSM és IS-136 mobiltelefonok használnak. A GPRS adatátvitelt a szolgáltatók a hagyományos technológiák percalapú számlázása (amely nem veszi figyelembe, hogy adatforgalom is történt-e vagy csak készenléti állapotban volt a felhasználó) helyett adatmennyiség (kilobájt) alapján számlázzák ki. Hasznosítási területe a WAP, SMS és MMS mellett az internethasználat is, beleértve az e-mailezést. A jövőben várható az alacsony költségű IP-alapú telefonálás mobiltelefonokba való integrálása.
A GPRS-szel is rendelkező 2. generációs (2G) mobileszközöket gyakran nevezik 2.5G-nek is, mert színvonala a 2G és a 3G között helyezkedik el. A kihasználatlan TDMA csatornák hasznosításával a GSM rendszerekben kínál egy mérsékelt adatátviteli sebességet (elméleti határ: 171,2 kbps), amely alacsonyabb a legújabb fejlesztésekénél. Eredetileg más standardok helyett fejlesztették, de azokat ehelyett GSM-re cserélték, így csak GSM-hálózatokban használják. A GSM release 97-től van integrálva. Szabványosítását korábban az ETSI végezte, ma a 3GPP."Más. A magyarországi kedvenc lopott autók listája, típust, árkategóriát sajnos nem írnak:
Ezeket az autókat lopták a leginkább 2020-ban Forrás: [link]
"2020-ban is folytatódott az évek óta tartó pozitív trend, ismét kevesebb autót loptak el hazánkban, mint egy évvel korábban. A rendőrségi statisztikák alapján mutatjuk, milyen márkákat és hány darabot vittek el tavaly az autótolvajok. A Vezess.hu cikke."
"A korábbi évekhez hasonlóan a Vezess most is kikérte a rendőrségtől a 2020-as autólopási statisztikákat. Rögtön az elején le is lőjük a lényeget, hiszen jó hírről van szó: tavaly tovább csökkentek a számok. 2007-ben 7584, majd néhány éves csökkenést követően 2012-ben újra elég sok, 6920 gépjárművet loptak el hazánkban, ám mióta a rendőrség 2014-ben létrehozta speciális, az autólopáshoz kapcsolódó bűnözők felderítésével foglalkozó egységeit, folyamatos a csökkenés, és a trend tavaly is folytatódott. Az elmúlt évben a 2019-esnél is jelentősen kevesebb gépjármű – és azon belül személygépkocsi – lopása miatt indított nyomozást az ORFK, de kicsit másképp nézve még pozitívabb a kép: 2018-hoz viszonyítva gyakorlatilag megfeleződtek a számok."
"2019-hez képest nem sokat változott a tolvajok „ízlése”, ahogy egy évvel korábban, tavaly is a Ford, az Opel, a Suzuki, a Volkswagen és a Renault modelljeit vitték leginkább – évek óta kérjük, de a rendőrség sajnos típusokra nem, csak márkákra bontva szolgáltat adatokat –, az viszont érdekesebb, hogy a sorrend nem tükrözi pontosan a teljes magyar autóflotta arányait.
A KSH 2019-es adatai szerint hazánk útjain a lopási listán csak második Opelből fut a legtöbb (kis híján félmillió példány), Suzukiból több mint 430 ezer, VW-ből bő 370 ezer, míg Fordból „csak” 315 ezer van, így lopások tekintetében egyértelműen felülprezentált a „kék ovál”.A Volkswagen utoljára 2018-ban vezette a lopási listát, míg a Suzuki immár hat éve nincs a topon. A Renault nagyjából a „helyén” van a listán (bő 220 ezret hajtunk belőlük) Magyarországon, a 100 ezres darabszámú Mercedest viszont továbbra is szeretik a bűnözők, arányaiban többet lopnak belőlük." -
nemlehet
őstag
válasz
#90088192 #16 üzenetére
A két milliós használtautóra nem lőnek komolyan felszerelt bűnözők. Egyszerűen nem éri meg a rizikót, mert alig kapnak érte pénzt.
Az ilyen autók inkább a katalizátor tolvajok és alkatrészlopók terepe azok meg ritkán számítanak GPS-es nyomkövetőre. Hát még megrendelni külföldről egy 30-40 ezer forintos valamit hogy TALÁN blokkolják a GPS-t..Arról nem is beszélve, hogy tudtommal nem is rendelhetsz ilyet mert eléggé szürkezóna a dolog. Szóval ha behozatsz ilyesmit külföldről akkor lehet kapsz egy kis rendőrségi figyelmet.
GPS-t lehet blokkolni, de mobiljelet elvileg nem lévén akkor segélyhívót sem lehet elérni x méteres körzetben. -
#90088192
törölt tag
Az ötlet kiváló, baj az, hogy egy egyszerű multi spektrum zavaró, és máris semmi haszna nincs.
Aki komolyan autót akár lopni, az ezzel kezdi a mai világban.Sajnos.
Remélem olyan lesz mint a földelő vezető, ha Sosem lesz használva az a legjobb.
-
dabadab
titán
Akkor már csak azt kell remélned, hogy ellopják az autódat, különben kidobott pénz volt
-
aero.
veterán
Köszi az írást, bekövetem.
-
Helló. Rég láttalak. Igen ez már nekem is megfordult a fejemben, de szerintem 2g-vel is fog működni a rendszer. Az meg egyelőre azt hiszem, hogy nincs veszélyben. De nagyon jogos és okos a felvetés, írok is még ma a fejlesztőnek, a forgalmazónak. Ahogy válaszol, meg fogom itt osztani. Ez egy elég fontos felvetés!
-
Somatom
veterán
A piktogram szerint 3G. Tudtommal annak meg vannak számlálva a napjai.
-
Most néztem rá, asszony otthon, akksi 100%, 8. nap...
-
icemad
nagyúr
Gondolkodtam ilyesmin, de észrevettem, hogy a kocsim alapból tud ilyet.
Csak a gyártó programját kellett letölteni a telefonra.
-
"ezt viszont odaadhatod akár a gyereknek is, ha kirándulni megy, v rákötöd a kutya hátára és fogod tudni hol van."
Ez tök jó
, erre nem is gondoltam.
" Ja igen, azzal akár élőben/menet közben lehetett látni, hogy merre megy a kocsi."
Jaja, ezzel is lehet nézni élőben, x (10) másodperces frissítéssel. Gondolom a másodpercet át lehet állítani. Azt még meg kell lessem.
Köszönöm a hozzászólásodat.
-
szonti
aktív tag
Használtam más márkát, de az is kínai csoda volt. Az ha megmozdult az autó rögtön küldte a jelet, mért sebességet, meg napi megtett kilométert, aztán egy alkalmazáson, vagy weboldalon keresztül 1 hónapra visszamenőleg meg lehetett nézni, hogy merre járt az autó. ha jól emlékszem talán 5000mAh akksi volt benne, kb 1 hónapot bírt úgy, h az autó kb 2 órát ment egy nap, ami alatt folyamatosan küldte a jelet. Ja igen, azzal akár élőben/menet közben lehetett látni, hogy merre megy a kocsi. Flottakezelésre szokták használni, ha egy cégnek több autója van, ahogy olvastam a cégnek a weboldalát ahonnan vettem.
Egyébként vannak a gépkocsi akksijára is ráköthető nyomkövetők, azoknál nem kell foglalkozni az újratöltéssel, folyamatos élő kapcsolatot is adhat, ezt viszont odaadhatod akár a gyereknek is, ha kirándulni megy, v rákötöd a kutya hátára és fogod tudni hol van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Előre le szeretném szögezni, hogy ez az írás nem a termék reklámozása, semmilyen módon! Nem ezért készült, csak...
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billent Azonnal átvehető.
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 64/512 QUADRO T1000 4GB
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- EJJ! Dell Latitude 7330 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i5-1245U 16/256 FHD IRIS Xe
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Ryzen 7 CPU-k
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 7700XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Az összes minőségi RTX GAMER laptop megtekintéséhez nézzen be hozzánk! Eredeti licencek, antivírusok
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 14100 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest