Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Depression válasza tolvaj! (#9641) üzenetére


Depression
veterán

A kijelző sárgulása a hő miatt jött elő nekem 1,5 év után. Felemeltem a kijelző fényerejét, és amikor rádugtam a töltőre, nem vettem észre, hogy az bekapcsolt. Fejjel lefelé raktam le az ágyra, így nem is láttam. Ráadásul úgy van beállítva, hogy soha ne kapcsolja ki a képernyőt. Vagy 2-3 óra múlva vettem fel onnan a tűzforró telefont. Az eredmény: 2/3 kijelző besárgult, kb. 1000 pixelhiba, ami csak fekete háttérnél látszik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9652) tolvaj! válasza Depression (#9651) üzenetére


tolvaj!
őstag

A pixelhiba nálam is megvan, mert rendszeresen "főzöm" a telefonom,de a sárgulás minimális. A kijelző jobb alsó sarkában egy kb 2x16 mm-es folt van. Ami azért is érdekes, mert ott a leghidegebb a telefon terhelés alatt. De a pixel hiba csak teljesen fekete kijelzőnél látszik, szóval nem zavaró számomra.

Érdekesség, hogy amikor találkoztam vipviformmal az ő készülékén is volt egy hatalmas folt. De az nem sárgulás volt, mint számomra kiderült később. Vettem egy telefonos fényképállványt ami szorítással tartja helyén a telefont, mint egy autós tartó. Benne hagytam a telefonom fél órára és úgy megszorította, hogy nekem is elkezdett színeződni ugyanúgy. Szerencsére időben észrevettem így elmúlt. Tanulság: a káva sem véd a tartós behatások ellen.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9653) _ak_


_ak_
addikt

Zöld pixelek itt is jelen, még ha csak subpixel hiba is, van elég belőlük, noha alacsony fényerőn vagyok szinte mindig, így nem is látszanak.
Okt. végéig van rá itthoni gari, csak majd vissza akarom állítani teljesen alapra a telót, h ne arra fogják.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9654) Depression


Depression
veterán

Bluetooth 5.9.26
Felismeri a kocsi, párosodnak, már nem is bolondul meg a telefon.
Viszont 12-18 másodperces beszélgetés után mindig megszakítja a blutooth kapcsolatot. Majd kb. Fél perc után újra csatlakoznak egymáshoz, és az a kapcsolat már szabil marad. Ez 5 egymást követő központ hívásánál játszotta el.

Note 2 párosodni sem akart. A sima note-ot egyébként sem cseréltem volna az új gagyira.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9655) pepimama válasza MolnarZolee (#9650) üzenetére


pepimama
tag

Szerintem NE frissíts 40-re 37-ről, mert én most akarom visszarakni a 37-est, mert a 40 alatt jobban merül az aksi és egy pár apróbb hiba is van. (pl. podcast lejátszó soxor leáll).

(#9656) MolnarZolee válasza pepimama (#9655) üzenetére


MolnarZolee
tag

Megfogadom a tanácsod :) Amúgy, akkor is jelentkeznek ezek a hibák, ha teljesen frissen, rögtön a 40est teszed fel? Ki lehet kapcsolni az értesítést, hogy van újabb verzió?

(#9657) pepimama válasza MolnarZolee (#9656) üzenetére


pepimama
tag

Nem tudom, de gondolom igen, úgy logikus. Sajna asszem nem lehet, tényleg idegesítő, de 1. world problem ;)

(#9658) MolnarZolee válasza pepimama (#9657) üzenetére


MolnarZolee
tag

Okozhatna bármi hibát, ha kitörölném az updater appot?

(#9659) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

Már kérdeztem, de nem kaptam rá választ: 37 multinak csak xiaomi.eus verziója van, vagy van miui.hus is?

(#9660) Milestone2 válasza MolnarZolee (#9659) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem volt. Csak már nincs meg senkinek. De nekem semmiképp.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9661) pepimama


pepimama
tag

V40-ről visszatértem a V37-re, de több alkalmazásból azonnal kidob (sok más simán működik).
Zenelejátszó és Play-áruház sem megy. :(

Van vmi ötletek mitől lehet ez? (újraindítottam a telót és a RAM-ot is tisztítottam)
Térjek vissza a 40-re, akkor megjavul? (pedig a 37 stabilabb volt és az aksi is kevésbé merült, ezért is raktam vissza).
Kb. 4-5 hónapja véletlenül mentem 37-ről a 40-re, egyszer rányomtam a frissítésre :(
Előre is KÖSZ az ötleteket!

(#9662) MolnarZolee válasza pepimama (#9661) üzenetére


MolnarZolee
tag

Nekem is a 3. clean installra lett jó minden.

(#9663) tolvaj! válasza pepimama (#9661) üzenetére


tolvaj!
őstag

Csak simán visszatelepítetted a v37-et a 40-es romra. Általában ez a hiba akkor jelenik meg. Ha mégsem, akkor teljes pucolás és úgy ( összefoglaló, twrp recovery advanced wipe) telepítsd a 37-est.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9664) pepimama válasza tolvaj! (#9663) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, igen ez volt: 40-re v37-est telepítettem.

előre is bocs, ha nagyon láma vagyok, de inkább aprólékosan leírom
ööö, jól értem, hogy SEMMI mást nem kell az SD-kártyára raknom, csak a v37-est?

Jól értem a legördülő összefoglalót? az Újraflashelés telefonnalt kell választanom?

Kikapcs, SD-kártya kivesz,
Power+ le bekapcs, Recovery, (idáig már megcsináltam)

Innen: Reboot system elég? (megvolt , de semmi hatás) vagy Wipe-menü, Confirm wipe of all user data, majd Yes- delete all user data ?

és követem a leírást?
Mi az a TWRP, vagy ez csak az egész eljárás neve?
mert leszedtem egy esetleges V7-hez egy fájlt az oldalról és annak ez a neve (signed_twrp-287.zip)

"Készüléket kikapcsolod (TWRP reboot/power off- itt figyelmeztet, hogy nincs oprendszer a készüléken, tudomásul vesszük, kikapcsoljuk) és visszateszed a memória kártyát, majd elindítod ismét recovery módban.
6- Install menü, kiválasztod a telepíteni kívánt rendszer .zip file-ját, megvárod amíg befejeződik a telepítés, majd újraindítod és kész a teljesen szűz rendszer."

VAGY inkább frissítsek vissza 40-re és minden úgy fog működni, mint 1 napja?
előre is KÖSZ!

(#9665) Flexy90


Flexy90
senior tag

5.9.17 óta nem jött ota frissítés. Miuiandroidon pedig van frissebb multis rom. Ha letöltöm csak át kell nevezni update-re és tudom frissíteni? Gyári mi recovery van.

Xiaomi Fan

(#9666) Flexy90 válasza Flexy90 (#9665) üzenetére


Flexy90
senior tag

Már feltettem az 5.10.8. Átnevezni se kellett :)

Szeretem ezt a telefont, egyiket sem volt ilyen egyszerű frissíteni, gép sem kell hozzá.

Viszont ma felraktam hardverapróra, ha el tudom adni, akkor csere lesz Redmi Note 2-re.

Vegyes érzelmek, mert nincs oka, hogy lecseréljem, nagyon elégedett vagyok vele, de az előző telefonnál megfogadtam, hogy évente cserélek, és akkor nem bukok rajta nagyot, mert egy 2 éves telefont már nem igazán lehet eladni.

Xiaomi Fan

(#9667) Milestone2 válasza Flexy90 (#9666) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azért olvasgass a Note2 fórumon.
Én még várok kb két hónapot...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9668) Flexy90 válasza Milestone2 (#9667) üzenetére


Flexy90
senior tag

Olvasgatok :)

- Egyelőre nincs magyar nyelv, várni kell kb 2 hónapot, de ez nem izgat.
- Volt aki az üzemidőre panaszkodik, nekem az a fontos, hogy 1 napot bírjon ki, ezt is naponta töltöm
- Volt aki azt írta, hogy halkabb mint a note 1, na ez már aggasztó, remélem nem vészesen!

Ha tudsz más említésre méltót, írd nyugodtan.

keresőnek: redmi note 2

Xiaomi Fan

(#9669) Kornel válasza Flexy90 (#9668) üzenetére


Kornel
veterán

Nem azért, ha ennél is rosszabb, akkor minek akarsz olyat venni?
Ez se egy no1 teló, semmilyen téren, talán a soc meg ram ami pozitív.

(#9670) Flexy90 válasza Kornel (#9669) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szerintem nem rosszabb, és nekem ezzel sincs bajom.

Előrelépés az 5GHz-es Wifi, az Infra port, a Lollipop, a kamera, a 4G, a 64Bites proci és jobb videokártya (ami talán a FHD kijelző miatt nem észrevehető), és a Glonass GPS..

Szerintem ár/érték arányban nincs jobb, de szólj, ha van! :)

Xiaomi Fan

(#9671) Varesz_86 válasza Flexy90 (#9670) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Nekem is nagyon nehéz a döntés mert a mostani is elég jól muzsikál, soha nem volt meg 1 évnél tovább egy telefonom se kivéve ezt, jó lenne egy prime, mert erre felteszek két nagyobb játékot aztán annyi a 8 giga tárhely, tudom hogy van erre is megoldás de mokeroltam én már eleget telefonokkal, ja meg sárgul a kijelző amit lecserélnék egy full hd-ra, de viszont a hosszútávú támogatástól itt is félek egy kicsit, mert mégis csak mtk chipsetes a teló, amit ugye a xiaomi nem annyira tart elsődlegesnek, vagy ez itt most megváltozott? szóval vannak aggályok...tudom hogy várnom kellene mert olcsóbb is lehet meg jön tapasztalat is hozzá hát majd kiderűl

(#9672) Milestone2 válasza Varesz_86 (#9671) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A támogatást nem lehet előre tudni.
Ez X10, de már jön az X20 és az X30...szóval, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9673) Kornel válasza Flexy90 (#9670) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, nekem a sárguló kijelzőm, és a fekete subpixel hibák eléggé nagy hibák.
Azon kívül valóban jó, na de ezek nem apróságok.

Azért a lenovo-nak vannak jó ajánlatai, ráadásul sokkal jobb UI-val.

(#9674) Flexy90 válasza Kornel (#9673) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nekem nagyon enyhén sárgult be, ha nem fehér a háttér akkor nem is látszik. Egyáltalán nem zavar használat közben. Subpixel hibám pedig egyáltalán nincs.

Így talán érhető mért vagyok elégedett vele.

Én már miui fan lettem, nem kell más. :)

Xiaomi Fan

(#9675) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

A 10.8-on próbálta már valaki a wsm toolst? Műxik?

(#9676) Depression válasza Flexy90 (#9670) üzenetére


Depression
veterán

Ha találkoztál ebben szoftveres hibával, az abban is benne lesz.

Én jelenleg fallout shelterrel játszom, ez a játék: ugyanolyan lassan tölt be (azaz a rom ugyanilyen lassú, csak több), ugyanúgy akadozik 200 lakosnál (kevés neki a 2 giga ram)
Szóval papíron hiába gyorsabb, én sajnos nem tapasztaltam. Nekem ez egy váltáshoz kevés lett. Tegyük hozzá, hogy a note1 magasra tette a lécet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9677) pepimama


pepimama
tag

Tudna vki segíteni?
v40-ről frissítettem vissza v37-re, de sok alk. nem indul

Afenti legördülő Újraflashelés telefonnalt akarnám csinálni.

Mi az a TWRP, vagy ez csak az egész eljárás neve?
mert leszedtem egy esetleges V7-hez egy fájlt az oldalról és annak ez a neve (signed_twrp-287.zip)

4- Wipe menü/ advanced wipe, de nekem itt ezt írja ki
Wipe-menü, Confirm wipe of all user data
Ezt kell választani, majd Yes- delete all user data?
és követem a leírást?

VAGY inkább frissítsek vissza 40-re és minden úgy fog működni, mint frissítés előtt?
előre is KÖSZ!

(#9678) Depression válasza pepimama (#9677) üzenetére


Depression
veterán

Érdekelne, hogy miért váltottál visszafelé egy év eleji romról?
Van teljesen friss multi és magyar rom is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9679) Milestone2 válasza Depression (#9678) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azért mert van aki a V6-ot részesíti előnyben.
Sokan szerették a v37-et, de kipróbálták a v40-et, ami gyengébbre sikeredett és vissza is álltak v37-re.
Aki szereti az újdonságot, annak már rég úgy is v7 van fenn, aki meg ragaszkodó típus, az a v6-ot nyüstöli.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9680) pepimama válasza Depression (#9678) üzenetére


pepimama
tag

Segítséget még várom :(

Írtam fentebb, hogy v40-en jobban merül és pár alkalmazás is néha lefagyott, 37-el nem volt problémám, csak egyszer véletlenül rányomtam a frissítésre:( (többen is írták itt, hogy a 37-es volt a legjobb=legkevésbé hibás ;) )

(#9681) Milestone2 válasza pepimama (#9680) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elsőre megpróbálnám a V40-et Updaterrel ráküldeni frissítésként.
Ha nem oldja meg, kénytelen leszel V40 tiszta telepítést csinálni és újra belakni a telefont.

A TWRP egy a gyári MiRecovery-től eltérő recovery.

Ha teljes mentést akarsz készíteni a telefonról, akkor a TWRP mélyebb mentést csinál mint a gyári MiRecovery.

Teljes mentést PC-ről is lehet készíteni a telefonról MTK Droid Toolssal. Leírás ennek az oldalnak a legvégén Cappa segédletek címen.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9682) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Pocarropa mester lassan közelít a tökéletes CM12.1-hez Redmi Note 1-re.

Tartalmaz magyar nyelvet is...de vannak még hibái
Kikapcsolt állapotban nem tölthető mert újraindul,
Nem minden google program érzékeli a mikrofont.
Ettől függetlenül napi átlagos használatra szerintem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9683) pepimama válasza Milestone2 (#9681) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ SZÉPEN!

Sajnos a Frissítés menü is kidob, így az Updateres 40-es frissítés se megoldható.

Az Újraflashelés telefonnalt akarnám csinálni.
A leírásnál 4. pont ezt írja :- Wipe menü/ advanced wipe, De nekem ezt írja ki
Wipe-menü, Confirm wipe of all user data

Ezt kell választanom mindenképp, majd Yes- delete all user data?
és követem a leírást?
Mert ha ez így ok, akkor tudom csinálni.

SD-kártyán ott van a v37 és az uccsó mentés, amit a MIUI/Backuphoz lement.
Ez a kettő ha SD-n van, akkor elég a v37-es újrarakásához?

(#9684) Milestone2 válasza pepimama (#9683) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hol van a v40-es ROM? Át van nevezve Update.zip-re? (Mondjuk ez nem feltétlen kell) De arra nagyon háklis szokott lenni az Updater, ha SD-ről próbálod, mindenképp a telefon belső memóriájába tenném.

Azért nehéz segítenem, mert én meg a MiRecovery-t nem használom...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9685) pepimama válasza Milestone2 (#9684) üzenetére


pepimama
tag

ok, KÖSZ!

v37-es megy most a telefonon és SD-re is felrakom majd a flashelés előtt.
azért raknám Sd-re, mert a belsőt asszem teljesen kitörli majd a Wipe.
40-re OTA-n tudnék frissíteni Wifi-vel.

(#9686) Csóró™ válasza Milestone2 (#9682) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hmmm... és ebben tényleg [5.1.1-es Android] van? Korábban probléma volt a Dual SIM kezeléssel, nem tudod véletlen, azt javították-e?

(#9687) Milestone2 válasza Csóró™ (#9686) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Valóban az.
A Kitkathoz való appok nem mennek rajta, a Lollipophoz valók futnak.
Mindkét SIM-et kezeli.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9688) Csóró™ válasza Milestone2 (#9687) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na, akkor töltöm is. A Xiaomi meg bekap6ja! Nem hiszem el, hogy még mindig 4.4-el nyomul a V7, mikor már 5.1-es Android is van a Notera.

(#9689) Milestone2 válasza Csóró™ (#9688) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az a helyzet, hogy a Xiaomi nem adja ki a kernelforrást, így pedig pontosan erre a készülékre nem tudnak fejleszteni.
Ez is -azt hiszem- egy OPPO ROM-ból készült, ahol ugyanolyan a CPU. Már amennyit én értek a portoláshoz.

Nagyvárosban élek, nem dobálja a jelet. De kissebb helyekről jelezték hogy néha igen. Nyilván több embernek kell tesztelni, több féle felhszanálói szokással, hogy teljes képünk legyen.

A kamerát sikerült kijavítania Pocarropának, már nincs lebutítva 8Mpx-re, ismét 13Mpx, a videó szerintem csak 720-at tud, a GPS végre működik, eddig nem ment az előző buildekben.

Ha többen kipróbáljuk, több infónk lesz, amit én nem használok és ezért nem veszek észre, hogy esetleg nem működik, azt más észreveszi majd...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9690) Csóró™ válasza Milestone2 (#9689) üzenetére


Csóró™
senior tag

Jó, akkor ne adja ki a forrását, de a jelek szerint megoldható az 5.1 is Redmi Notera, szóval a Xiaomi is meg tudná oldani... vagy rosszul logikázom a dolgokat?

Amúgy kösz az infókat, lehet én is rávetem magam valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#9691) Milestone2 válasza Csóró™ (#9688) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De nehogy azt töltsd amit linkeltél az egy ősi kiadás!!! Amit most linkeltem nemrég!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9692) Milestone2 válasza Csóró™ (#9690) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Meg tudná, ha akarná...de akkor mivel adná el az új készülékeket? :((

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9693) Csóró™ válasza Milestone2 (#9691) üzenetére


Csóró™
senior tag

A tiedet töltöttem, de kösz, hogy szóltál!

(#9694) Csóró™ válasza Milestone2 (#9692) üzenetére


Csóró™
senior tag

Amúgy sehogy se jó ez. Az 5.1-en nem megy minden alkalmazás, a 4.4 "öreg", a CM 12.1 akárcsak a V7 teszt fázisban van, folyamatos fejlesztés alatt...

Lehet maradok a mostani V7-nél, de az is lehet, hogy nem ;]

(#9695) Milestone2 válasza Csóró™ (#9694) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Amit használok, nekem megy minden.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9696) pepimama


pepimama
tag

Kedves Fórumtársak!

Ha sikeresen újraraktam a v37-es ROM-ot:
Van-e arra lehetőség, hogy ne lássam tovább azt az értesítést, hogy van v40-es ROM frissítés?
(mert egyszer már véletlenül rányomtam és így telepítette a v40-est :( )
előre is KÖSZ!

[ Szerkesztve ]

(#9697) ggeleven válasza pepimama (#9696) üzenetére


ggeleven
őstag

Beállítások/Alkalmazásokban megkeresed a Frissítés nevű appot és kikapcsolod az értesítés engedélyezését.:)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#9698) pepimama válasza ggeleven (#9697) üzenetére


pepimama
tag

ISTEN vagy! Nagyon KÖSZ! :C

(#9699) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal, hogy ha bekapcsolom a mobil adatforgalmat, akkor magától ki-be kapcsolgat a gps ès jön róla èrtesítès, de az az èrdekes, hogy hiába lövök ki minden engedèlyt, akkor is csinálja. Elvileg a miuiandroid.comon is írtak hasonlóról, de nem találtak rá megoldást. Nem segített a verziócsere sem.

(#9700) GoZoL


GoZoL
senior tag

Wifi bekapcsolt állapotban nem kapom meg a gmail leveleket, csak mobil adaton. OTA-n egy ideje nem kapok értesítést a frissítésekről, kézzel szoktam felrakni, be van kapcsolva a frissítés, kézzel se találja meg. Találkozott valaki ilyen hibával? Az első hiba már V6 óta tapasztalható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.