Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok!
Sajna úgy néz ki, hogy bedöglött végleg, mert már a töltés sem megy.
Van vmi javaslatotok szervízre?

(#10702) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Már ha töltés...többször jártam már így : Töltés után (szinte full) újraindítom a telót és 1%-t mutat megint tehetem töltőre. Ez az anomália mitől van? Miuihu 8.6.9.15 van rajta.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10703) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Most került hozzám egy ilyen készülék ideiglenesen. Nagyon tetszik és egész kis pörgős, viszont 1 gondom van vele.

A proximity szenzor nem akar megfelelően működni. Úgy veszem észre hogy néha úgy érzékeli mint ha le lenne takarva és ki szokta írni azt a szöveget hogy ne takarjam le mert nem fog megfelelően működni.
Telefonálásnál is szokott olyat csinálni hogy elindítom a hívást és rögtön elsötétül pedig még nem is raktam a fülemhez, vagy nem sötétül el de miután beszélek és le szeretném tenni (el veszem a fülemtől) akkor is sötét kép marad. Olyankor a szenzor előtt a kezem oda vissza el tolom és érzékeli... :F de van hogy működik rendesen.... Próbáltam alkalmazással is kalibrálni de a leírás alapján csinálta szépen amit kell, az adatok is jók voltak különböző fényerősségnél. Nem tudom hogy valami + beállítás kell vagy a szoftver nem működteti néha megfelelően. :F A szoftver verzióját lent találjátok.

Köszönöm előre is segítségeteket.

Üdv:
Daem

(#10704) Daemos


Daemos
tag

Közbe le járt a szerkesztés :(

Meg találtam az eredeti topicot a telehoz illetve gondolom arra kértek hogy romoljam a legújabbra az alábbi linken keresztül. ( hátha meg szűnik a probléma)

Kérdésem hogy itt is van valamilyen folyamat hogy először v7 utána v8 vagy egyből mehet v8 illetve ha letöltöm a saját romomnál a legfrissebbet akkor csak be másolom a kártyára és onnan frissítem?

[ Szerkesztve ]

(#10705) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom mennyire aktív a topic.

Holnap hoznak hozzám ROM cserére egy Redmi Note-ot, MTK-s.

Kérdés mennyire macera, vagy Flashtools-szal simán megy a dolog?

-

(#10706) ggeleven válasza Graphics (#10705) üzenetére


ggeleven
őstag

Flashtool-lal simán meg tudod csinálni. :)
Mit akartok feltenni?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10707) Graphics válasza ggeleven (#10706) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valami gyari kéne , és magyar.

Mik a lehetőségek, amivel kevésbé lesz gondom.

V7 , V8?

-

(#10708) ggeleven válasza Graphics (#10707) üzenetére


ggeleven
őstag

V7-ből a flashelhető globalt itt talállod (csak hogy spóroljak időt neked): link
V8-ból nem volt kiadva stabil rá. MIUI HU leállt a heti frissítéssel szeptemberben, az EU team meg október végén. China dev a mai napig frissül hetente, de abban nincs magyar nyelv ugye.
EU-s romhoz partícionálni is kell, szóval igazából vagy marad a 7.5 global vagy MIUI HU. V8-ban egyébként sok hasznos újdonság van és hiába heti dev az alapja én hibára sem nagyon emlékszem (kivéve a kb minden ROMban jelen lévő 1%-os akksikijelzés hibát, de az egy idő után helyre áll).

Daemos
Rossz helyen jársz! Nálad egy 4G van, nem 3G! Topic

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10709) Graphics válasza ggeleven (#10708) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezer hála :R

-

(#10710) molnardenes válasza Dan-szan (#10702) üzenetére


molnardenes
tag

Azt én sem tudom, mitől van. De az a "megoldása", hogy újraindítás közben rádugod töltőre a telót.

(#10711) Graphics válasza ggeleven (#10708) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez fastboot-ból flashelős, ha jól gondolom.

-

(#10712) ggeleven válasza Graphics (#10711) üzenetére


ggeleven
őstag

Klasszik fastboot nincs rajta (az újabbakon hegeszt a nyúl ugyebár) ne ijedj meg, de SP-ből flasheled ugyanúgy, mint más MTK-snál. Mobilról nem linkelek most, de szerintem láttál már ilyet! ;-)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10713) Graphics válasza ggeleven (#10712) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos SP elvileg nem ismeri fel a scatter file-t most kínlódok, mert recovery-t nem bírom indítani

Hiába nyomom a hang le + powert, a recot már nem tudom kiválasztani :/

[ Szerkesztve ]

-

(#10714) ggeleven válasza Graphics (#10713) üzenetére


ggeleven
őstag

Sikerült azóta valamit alkotni? Ha hazaérek tudok küldeni scatter file-t!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10715) Graphics válasza ggeleven (#10714) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megszenvedtem vele nagyon, sose gondoltam volna hogy ennyire nehéz lesz.

Pedig sok telefont húztam újra mindenféle módon mar

-

(#10716) ggeleven válasza Graphics (#10715) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha megy, akkor örülök! :K
Mit tettél rá végül?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10717) Graphics válasza ggeleven (#10716) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát először feltettem egy TWRP-t.

Na az először belépett, csináltam egy full wipe-ot, elkezdtem feltenni a ROM-ot, de nem ment végig, és csak világított a kijelző...

Utána aksi ki, reco indítás, de nem bírtam belépni a gombbal...

Végül flashtools-szal felment a 23-as, azt indítottam, a TWRP-t szintén kicseréltem, és már mentek a gombok.

De még itt sem ért véget a probléma....

Nem akart felmenni sehogy sem a rom TWRP-ből... utána újraflashelésnél már ment.

Ekkor feltettem a 6.9.15-ös magyar romot.

Őszintén szólva lehet valamelyik lépés kétszer is megvolt, 2,5 órás önszopatás volt... Anno is kínlódtam a 17-es rom idején, de nem ennyit...

Pedig 3-4 megfordult már a kezemben, de meggondolom , hogy bevállalom-e megint..

-

(#10718) ggeleven válasza Graphics (#10717) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez "finom" kör volt akkor... :Y A lényeg hogy megy és még tapasztaltabb lettél! :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10719) Graphics válasza ggeleven (#10718) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, héten jön még egy... Igaz az Lenovo K3 Note lesz.. ott is tuti beszopok valamit..

Régi MTK6582-esekkel sose volt ilyen gond :D ott max az IMEI-t lehetett elküldeni ;]

-

(#10720) Marcikutya válasza Dan-szan (#10702) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

1%-ot mutat, de az soha nem lesz nulla. Ha ilyenkor ráteszed a töltőre, akkor a mutató kb. 10 perc alatt eléri az igazi értéket.

(#10721) Csóró™ válasza Marcikutya (#10720) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ez az 1%-os téma már kicsit lerágott csont :K
A jelenség oka, hogy bugos a rendszer (legalább V6 óta). Ha kikapcsolod a telefont, kiveszed az aksit stb. bekapcsolás után 1%-ot mutat, de valójában nem merült le 1%-ra a telefon RGO fölösleges rátölteni. Nekem volt, hogy pár óra után magára talált, és újra a jó értéket mutatta.

(#10722) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre a telefonon (China DEV ROM MIUI 8 6.12.8), hogy ha elkezdek lejátszani egy videót Facebookon vagy YouTube-on akkor egy pár másodpercre megáll a kép a hang viszont megy tovább és így a kép illetve hang között elcsúszik a szinkron.

Valaki más tapasztalt már ilyet?
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10723) Csóró™ válasza McReay (#10722) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Elég sok mindentől lehet, igazából kéne még pár infó, pl:

- 3g-s mobil netnél és WIFI-nél is ez van?
- Ha offline nézel egy videót (mondjuk SD kártyáról) is csinálja ezt?
Ha igen, akkor lehet a SoC az oka, azaz nem tudja elég gyorsan megjeleníteni a képet, ezért az késik a hanghoz képest.
Ha nem , lehet valami pufferelési nyűgje van. -- Olyankor szokott ez lenni, mikor kevés a hely a belső tárolón (Internal Storage), és nem tud rendesen pufferelni.

A legjobb megoldás talán, ha újrapakolod az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#10724) McReay válasza Csóró™ (#10723) üzenetére


McReay
aktív tag

Csak akkor csinálja, ha a neten nézek valamit (3G-n és WiFi-n egyaránt), ha SD-ről nézek akkor nincs ilyen gond.
Internal storage-on 1.49GB hely van. :U
Dalwick cache és wipe cache ürítés megoldhatja? Ha jól tudom ezek ürítésével a programjaim nem vesznek el. Nem nagyon szeretném újra lőni a rendszert, ha nem muszáj

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10725) Csóró™ válasza McReay (#10724) üzenetére


Csóró™
senior tag

Erre sajnos nem tudok válaszolni, én mindig újrapakoltam a rendszert, így nem tudom mi marad, és mi nem egy "wipe cache" vagy "dalvik cache" után.
De a googli mindent tud, pl. a [gyakorikerdesek.hu], is már érdeklődtek a téma iránt :K

- Mindentől függetlenül mindig egy szűz rendszer telepítése, majd belakása a legtisztább út.

(#10726) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A hívásfogadást módját lehet valahol állítani vagy egy launcher-egy mód?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10727) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

A Resurrection Remix 5.7.4-ben a bluetooth működik valakinél ?

Köszi

Gábor

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10728) erik35 válasza tagagaba53 (#10727) üzenetére


erik35
csendes tag

Nálam működik például, habár igaz néha beakad olyankor repülőgép üzemmód ki/be megoldja a gondot.

(#10729) tagagaba53 válasza erik35 (#10728) üzenetére


tagagaba53
tag

Sajna, nálam semmilyen bluetooth eszközt nem ismer fel.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10730) cneref69


cneref69
tag

Kicsi lányom pókhálóssá törte a kijelzőt :(
Cserélt már valaki kijelzőt ilyen készüléken, van megbízható beszerzési forrása ?
Esetleg valakinél hibás készülék ép kijelzővel, eladó ?

Xiaomi 2013121 modell, még az elsők közül való.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv Feri

Xiaomi 10T Pro

(#10731) ggeleven válasza cneref69 (#10730) üzenetére


ggeleven
őstag

Na én meg pont a másik oldalon vagyok. Nekem a memória chip szállt el, de a kijelző és egyéb dolgok mennek. Próbáltam szervizeltetni, de nincs alkatrész hozzá sajnos. Aliexpressen nézted esetleg?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#10732) Csóró™ válasza cneref69 (#10730) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

[T-PAC] kollégát tudom javasolni, az én noteomat már kezelgette.

Na persze lehet többe fájna a kijelző + munkadíj, mintha vennél egy másik kínait...

[ Szerkesztve ]

(#10733) erik35 válasza cneref69 (#10730) üzenetére


erik35
csendes tag

Ezt találtam neked aliexpresen tapasztalatom szerintem egyáltalán nem rossz a minőségük. Az érintés érzékelés is rendben van, beszerelést pedig akár te is meg tudod csinálni ha van rá affinitás meg időd igazán könnyű szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#10734) molnardenes válasza Csóró™ (#10668) üzenetére


molnardenes
tag

Szia!
Gondoltam, kipróbálom a 6.5.19-et először magában, hátha bejön. Úgyhogy a ráfrissítést már nem tettem meg. A kérdésem: ha most állnék neki, akkor pucoljam le alapra a 6.5.19-et, vagy mehet simán a frissítés a belakott, működő rendszerre is? Előre is köszi a választ.

(#10735) Csóró™ válasza molnardenes (#10734) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Én egyből ráfrissítettem a 6.5.19-es MIUI7-re a 6.9.15-ös MIUI8-at, így tapasztalatom nincs a kérdésben, de elvileg a rendszer frissítés nincs hatással a telepített appokra (vagy a beállításokra)... így szerintem igen mehet.

De azért csinálj egy biztonsági mentést, mielőtt nekikezdesz ;]

(#10736) molnardenes válasza Csóró™ (#10735) üzenetére


molnardenes
tag

:R

(#10737) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Jelenleg mi az az ár amit kérni lehet egy ilyen telóért? A szokásos folt ebben is benne, bár szerencsére nem nagy de ott van, minden más részére vigyáztam.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10738) Csóró™ válasza Dan-szan (#10737) üzenetére


Csóró™
senior tag

Attól függ... Mit adsz hozzá? Aksi mennyit bír? Milyen gyorsan szeretnéd eladni?

Redmi note 2-esek 20-30 ezer között mennek tartozékokkal, ez alapján a te telefonodért alap felszereltséggel 15-20 ezernél többet nem nagyon kérhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#10739) Ruffian


Ruffian
tag

Hali!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a gyári "Jegyzetek" app hova menti a tartalmakat?

(#10740) Teki008


Teki008
csendes tag

Sziasztok
Sajnos bekrepált a telom.
Előbb eltűntette az SD kártya tartalmát (meg se kérdezzétek: azon volt a mentés), majd egy kikapcsolás után csak a twrp-be tudok belépni.
Ott újra telepíteném a rendszert, új SD-ről felmásolom a dior-t, átnevezem update.zipre.
Az install indítása után :
E:Mount: unable to find partition for path'/update.zip
üzenettel leáll.
wipe után ismételve ugyanez.

Kerestem a fórumon hasonlót, de csak egy 2014-es bejegyzést találtam, de annak a megoldásához használt fájlok már nem elérhetőek.

Kérem, ha tud valaki segítsen, mert most nagyon nincs keretem új telora (bár a keretes telok elég hülyén néznek ki :)

Előre is köszi
Teki

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#10742) Csóró™ válasza Teki008 (#10740) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, Első körben [ITT] egy youtube videó. A szükséges toolok a videó leírásában vannak linkelve.

Az SD kártyádat (aminek a tartalma eltünk) próbáld meg egy data recovery tool-al helyrerakni.

Javaslom a Data rescue PC-t, Ncoreon fent is van ;]

[ Szerkesztve ]

(#10743) molnardenes


molnardenes
tag

Sziasztok!
Új akksi kéne a telefonhoz: bm42 típusú. Tudnátok megbízható alis vagy ebayes eladót ajánlani, aki nem használhatatlan gagyit árul?

(#10744) Teki008 válasza molnardenes (#10743) üzenetére


Teki008
csendes tag

Köszi, próbálom.

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#10745) Csóró™ válasza Teki008 (#10744) üzenetére


Csóró™
senior tag

Mit, új aksit keresni a telóba? Attól nem javul meg ;]

(#10746) Teki008 válasza Csóró™ (#10745) üzenetére


Teki008
csendes tag

Bocs, rossz helyre írtam a választ :)
Sajnos a gépem semmit sem reagál ha usb-n összekötöm a teloval. Most még megvárom míg a fiam felébred és megpróbálom az ő gépével.

[ Szerkesztve ]

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#10747) Teki008 válasza Csóró™ (#10742) üzenetére


Teki008
csendes tag

Sajnos nem megy.
felinstalltam a pc-re az android bootloader-t, ADB interfacet. Ha beteszem az akksit, akkor észleli a telot, de nem kezeli, akksi nélkül viszont halott.
Nem tudtokvmi olyan megoldást, hogy SD kártyára felpakolom a szükséges dolgokat és azzal teszem fel telora? Ez ugyanis menne.

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#10748) Csóró™ válasza Teki008 (#10747) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az a baj, hogy látni kéne a telefont, anélkül nehéz okosat mondani :(
Az orvosnak is mondhatod a telefonba, hogy itt fáj, meg ott szúr, nem fogja tudni mi a bajod.

Ameddig a TWRP működik van remény, leírásod alapján talán a partíciód szállhatott el.

Nincs jobb ötletem: próbálkozz meg egy V7 installal, hátha az megy. Esetleg , ha tudod fotózd le a pontos hibaüzenetet, és küld el, hátha az segít valamit...

(#10749) molnardenes válasza Teki008 (#10747) üzenetére


molnardenes
tag

Biztos jó az az SD kártya? Én megpróbálnám egy másikkal. Illetve itt egy jó kis [multitool] cucc egy másik Xiaomi telefon fórumról. Nekem nagyon bejött, lehet, rajtad is segít.

[ Szerkesztve ]

(#10750) Csóró™


Csóró™
senior tag

A Speedshop-nál lehet rendelni BM42 -es aksit Redmi Note 1-hez...
Én holnap veszek át egyet, majd írok tapasztalatokat, hátha más is érdekelt a témában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.