Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Csóró™ válasza Dan-szan (#10550) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, igen, illetve én a [miui.hu]-n lévő Vagyula féle V8-at tettem fel.

Amúgy nagyon jó (szerintem), csak pár apróság még nem 100-as:

- A térerő nagyon (de nagyon) gyenge olykor. Nem ritka, hogy a metróban csontra elmegy a térerő (olykor csak akkor tér magához, ha feljövök a felszínre :DDD )
- Nekem a frissítés és a Letöltés résznél állandóan lefagy (ez engem nem zavar)
- Lehet csak nekem tűnik úgy, de mintha a V8 telefonálás közben halkabb lenne, mint a V7, vagy a V8 előtt használt [Resurrection Remix].. Ezt elvileg lehet orvosolni hangosító appokkal, szóval ez se vészes.

Amúgy szép, csillogó, stabil...

[ Szerkesztve ]

(#10552) Dan-szan válasza Csóró™ (#10551) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia !

Nekem miután még V5 40-t verziót használok ezen leírás alapján kell feltenni a V8-t ugye ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10553) Csóró™ válasza Dan-szan (#10552) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, így van. A lényeg, hogy lassan, inkább 2* elolvasva csináld. A leírásban említett 2.8.6.0-ás TWRP már nem elérhető az ottani linkekből, viszont [ide] feltettem neked egyet.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#10554) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A viberrel kínlódom nem akar működni esetleg ha van valakinek ötlete örömmel fogadom a segítségét.
Előzmények : 1, 2.. :R

A rendszer még a régi V5.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10555) molnardenes válasza Dan-szan (#10554) üzenetére


molnardenes
tag

Szevasz!
A viberrel én is szívtam párszor. Nálam az derült ki, hogy bizonyos verziói nem akarnak működni rendesen. Keress rá a viber .apk korábbi verzióra, és próbálgasd, amíg valamelyik tökéletes nem lesz. Aztán tiltsd le az automatikus frissítését. Nekem ez vált be.

(#10556) McReay


McReay
aktív tag

Hello!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik volt az utolsó MIUI7 dev ROM?
Felraktam a "stabil" V8-at, de katasztrófa nálam a térerő.
Felraktam a V7 utolsó stabil verzióját, de ez meg nem root-olt.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10557) Csóró™ válasza McReay (#10556) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

6.5.26 -ra emlékszem, de ez nem biztos, nekem az utolsó V7 a 6.5.19 volt. Ha kellene, feltöltöttem [IDE].

Mellesleg a V8 egy trágya! Vitába szállok e téren bárkivel, de a metróban rendszeresen nincs térerő, sőt múltkor lementem haverokhoz Délegyházára és nem tudtam telefonálni :W Azért 2016-ba ne kelljen már kergetni a térerőt!

Azonkívül rendszeresen fagy, újraindul a telefon, szóval jó ez a V8, csak nem a telefonunkra ;]

(#10558) McReay válasza Csóró™ (#10557) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszönöm!
Nekem jelenleg annyira rosszalkodik a térerő, hogy a régi telefonomba visszaraktam a kártyát. Abban fullon van ez meg dobálja.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10559) Csóró™ válasza McReay (#10558) üzenetére


Csóró™
senior tag

Biztos a V8 miatt. 2 SIM-em van, hol fullon vannak, hol nullán :(
Ja igen, V7 alatt a mobilnetem is hasított, most meg örülök, az EDGE-nak. Lehet visszaváltok én is V7-re, de annyira szánalmas, hogy 2 hónappal a megjelenése után is egy zsák fost ér a V8!

(#10560) nfer válasza Csóró™ (#10559) üzenetére


nfer
tag

Nekem a V8 hibátlan, és nagyon megkedveltem.
Először nekem sem volt térerő, kb. 1 hónapja beírtam a megoldást.
Üdv,

(#10561) Csóró™ válasza nfer (#10560) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, igen van rá megoldás, de azért milyen jó lenne, ha ezt a közel 2 hónapos "problémát" a Xiaomi is orvosolná.
Mellesleg maga a ROM nekem is nagyon tetszik, csak azért na...

[ Szerkesztve ]

(#10562) fornettisuti


fornettisuti
veterán

V6 (miuihu) még mindig stabilan szolgál 😃

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10563) Csóró™ válasza fornettisuti (#10562) üzenetére


Csóró™
senior tag

Pedig azt is szidtuk jó páran annó :K Biztos jó lesz ez a V8 is, csak ki kell várni egy stabilabb releaset...

(#10564) McReay


McReay
aktív tag

A mai napon teszteltem már jó pár ROM-ot, de még nem találtam meg a normálisan működőt!

6.5.19 - Leugrott a 100%-os akksi 1%-ra
6.5.26 - Nincs kamera (Dev és MIUIHU egyaránt)
Stabil V7 és V8 már korábban kilőve.

Most éppen a 6.5.28-at (Dev) rakom felfelé, ha jól emlékszem ez volt az a ROM, amit sokáig használtam és semmi bajom nem volt vele. Mielőtt elment az eszem és nekiestem a V8-nak, mert kijött belőle a "stabil".

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10565) Csóró™ válasza McReay (#10564) üzenetére


Csóró™
senior tag

hmmm... Az 1%-ra leugrást bekapcsolt állapotban csinálta? Nekem is volt ilyen, de csak, ha kikapcsoltam a telefont, vagy kivettem az aksit... Mellesleg elvileg pont ez az a "bug", ami a legtöbb ROM-nál előjön (V8 vagy MM alapú Customoknál egyaránt)

(#10566) McReay válasza Csóró™ (#10565) üzenetére


McReay
aktív tag

Lefagyott a kamera alkalmazás és kivettem az aksit, majd amikor indítottam újra akkor ugrott le 1%-ra.

.... Most a 6.5.28 China Dev ROM van fenn, cca. 12 órája, ezzel nincs semmilyen gondom. (eddig)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10567) Csóró™ válasza McReay (#10566) üzenetére


Csóró™
senior tag

Értem. Én egyenlőre megvárom a következő Vagyula féle V8-at. Ha azzal is csinálja a hülyeséget a telefon, megy vissza a V7 (vagy valamelyik MM alapú Custom ROM)

(#10568) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! Jelenleg melyik a legstabilabb rom ehhez a telefonhoz? Előre is köszi a válaszokat. :R

(#10569) Csóró™ válasza sziku69 (#10568) üzenetére


Csóró™
senior tag

V5 / V37 :DDD

Csak már kicsit "öreg". Én sokáig a Vagyula féle 6.5.19-es V7 -et használtam, azzal semmi gond nem volt.
A V8-at még nem javaslom, vannak hülyeségei (persze sufni tuning mindent megold, de akkor se)

[ Szerkesztve ]

(#10570) sziku69 válasza Csóró™ (#10569) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a választ! :R
Az asszonyé a telefon amúgy. Ha jól emlékszem, tavaly ilyenkor vettük neki, és akkor V6 (?) lett rá téve. A régi tulaj tette rá. Ezt is majd még megnézem, ha a kezembe lesz a telefon.
Nem is lenne vele gond szerintem, csak össze vissza nyomkodják, meg tesznek rá mindenféle felesleges dolgot. Lehet hogy csak egy gyári visszaállítás kéne neki. De mivel asszony meglátta hogy én is új romot tettem fel (S4-re) ezért most neki is új kell. :DDD
Ha jól emlékszem már rootoltam a telefonját. Gondolom egy recovery kell még rá. Onnan fel lehet tolni ugyanúgy? Igazából nekem a custom romok jönnek be inkább. Persze én az s4 szemszögéből nézem ezt.

(#10571) Milestone2 válasza sziku69 (#10570) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"Csak ennyiféle" customból válogathasz asszonynak, úgy hogy az utóbbi időben (mióta eladtam) már nem frissítem az XDA oldalt. Azóta egy másik srác máshol gyűjti.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10572) Csóró™ válasza sziku69 (#10570) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, pontosan.

Ha ROOT-olva van, mehet rá egy TWRP és települhetnek a ROM-ok. Én a TWRP 2.8.6.0 -át használom már jó ideje, eddig minden ROM felmászott vele.
Ha asszonynak lesz, a korábban linkelt V7-et javaslom, azzal nem lesz nyűgje. A Milestone2 által linkelt gyűjtemény is jó, bár azok egy része azért még küszködik pár hiányossággal illetve nem tud többet, mint a MIUI...
Ha esetleg Marshmallow alapú ROM-ot tennél fel, a Resurection Remix -et javaslom, elég stabil, nincs tele sallang progikkal, alapból van benne GAPPS és rengeteg beállítási lehetőség van benne.

(#10573) sziku69 válasza Milestone2 (#10571) üzenetére


sziku69
senior tag

Tényleg van választék :) A samsung vonalon nagyjából képben vagyok. Itt a V5, V6, V7, V8, minek felel meg? Android kiadás? Pl. a V8 az már a 6.0.1?

(#10574) Milestone2 válasza sziku69 (#10573) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A MIUI verzióváltás (sajnos) nem egyezik minden esetben Android verzió váltással is.
Így van olyan készülék, ami V8-on már Androoid 6.0-án van és van olyan is ami V8-on még Android 4.4.4-en (holott a Customok már 6.0-án)

Igen, a Resurrexction Remix elég strapabíró volt. Illetve a Flyme meg az EMUI portok is jók szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10575) sziku69 válasza Csóró™ (#10572) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi! :R
Az RR-el nem voltak jó tapasztalataim a samsungon. De ezt a V7-est megpróbálom.

Milestone2: Köszi Neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#10576) sziku69 válasza sziku69 (#10575) üzenetére


sziku69
senior tag

Mobile Uncle Tools. Ezt nem találom. Van valami más alternatíva? Ez nem jó?

(#10577) Milestone2 válasza sziku69 (#10576) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MUT-ot próbálok keresni. MTK chipset lévén a MUT a biztosan jó.
Ez? http://www.mediafire.com/download/qi6o60l8772h6fy/MobileUncle_3.0.0_2016.02.02.apk

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10578) sziku69 válasza Milestone2 (#10577) üzenetére


sziku69
senior tag

Nagyon köszönöm. Elvileg megvan minden. :R

Murphy: 10579 De legalább kétszer megvan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10579) Csóró™ válasza sziku69 (#10576) üzenetére


Csóró™
senior tag

[MUT 3.0.0] -- Most telepítettem fel, szal jó.

[Itt] vannak régebbiek is, ha kellene

szerk: : látom már megelőztek ;]

[ Szerkesztve ]

(#10580) Csóró™ válasza sziku69 (#10578) üzenetére


Csóró™
senior tag

:R Sok sikert!

(#10581) fornettisuti válasza sziku69 (#10570) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nyomj factory resetet es mondd hogy uj rom. Legalabb nem rontod el a keszuleket.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10582) sziku69


sziku69
senior tag

A mobileGo-val szoktam lementeni mindent. Képek, névjegyek, híváslista, sms. Ami az s4-nél működik is.
Itt viszont amikor elindítom, csak a képek videók appok vannak benne. Se sms, se névjegyek, se híváselőzmények.
Ez miért lehet? Illetve ezt le tudom menteni máshogy is?

fornettisuti:

[ Szerkesztve ]

(#10583) Csóró™ válasza sziku69 (#10582) üzenetére


Csóró™
senior tag

[MI PC Suite] --> Bár én még nem használtam mentésre, de elvileg mindent tud, ami neked kell.

(#10584) sziku69 válasza Csóró™ (#10583) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. :R

(#10585) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Képzeljétek hogy jártam a hétvégén. A készülék a nyáron szépen sárga csíkkal lett gazdagabb a kijelzőn (ő sem bírja a meleget) és V8 6.8.11 van rajta, gondoltam megmutatom egy rokonnak a készüléket (eddig fapados kis kijelzős készülékeket használt, nyomógombbal), hogy van rajta egyszerű mód, szép nagy ikonokkal és betűkkel és csere esetén neki adnám. Újraindítást kért az egyszerű módhoz, na ott be is halt, csak a 8-as gömbökig jutott és csak melegedet. 10 perc után meguntam, de nem tudtam újraindítani, csak akku kivétellel, de többet nem lehetett továbbléptetni a 8-on. Semmi gond, Bekapcs+hang fel, Recovery újratelepít. Aha, ez fogadott: . Persze nem az angol, hanem a Kínai. Végül a Wipe EMMC-vel tudtam megoldani a dolgot. Most lakhatom be újból a készüléket, de mivel nem vagyok nagy fan. Gondolom, többet frissítést már nem fogok tudni feltenni, mert frissítés nem működik a V8 magyar romokban, ebben a kínai elmebetegségben meg fogalmam sincs mit kell csinálni.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10586) Csóró™ válasza dzsidzsas (#10585) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem értem mi a probléma, a kép alapján egyszerűbb lett a telefonod ;]
Mellesleg a Vagyula féle V8 / 6.8.11 alatt nekem se megy az updater (FC-zik állandóan), viszont TWRP alól továbbra is fel tudod tenni a az újabb V8-akat.

(#10587) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10586) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

TWRP-t hogy teszem fel? Recovery cseréje - összefoglaló, elavult és nem is működik (nálam legalábbis)

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10588) Csóró™ válasza dzsidzsas (#10587) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na akkor:
1, Ha a Vagyula féle V8 van a telefonodon, akkor az alapból ROOT-olva van, így könnyen felteheted rá a MobileUncle Tools-t.
2, Ha sikeresen feltelepült, töltsd le a 2.8.6.0 -ás TWRP-t, majd csomagold ki a zip-et, és a recovery.img-t másold az SD kártyád gyökerébe.
3, Futtasd a MobileUncle Tools-t, ha kér engedélyt valamihez, add meg neki...
4, Miután betöltött, a menüből válaszd ki a "Recovery Update" pontot. Itt elvileg megtalálja a recovery.img-t a kártyán... telepítsd.

Ha minden jól megy, rebootolhatsz a recoverybe és telepítheted a ROM-ot a friss és ropogós TWRP segítségével.

Bővebb leírást az egészről, itt olvashatsz

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#10589) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10588) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Köszi így ment, valószínűleg a recovery fájlal volt gond, mert a MUT nem találta.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10590) sziku69


sziku69
senior tag

Nálatok az oldalsó bekapcsoló gomb rendesen működik? Vagy nehézkesen kapcsol be?
Esetleg ha hardveres gondja van, az javítható valahogy?

(#10591) Csóró™ válasza sziku69 (#10590) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nekem "rendesen" működik, azaz nem kell erősen vagy trükkösen nyomkodni, hogy reagáljon rá.
Hardveres hiba esetén [t-pac kollégát] tudom javasolni, nekem a héten cserélte ki a Noteomba a kamera lencsét.

(#10592) Veatta válasza sziku69 (#10590) üzenetére


Veatta
aktív tag

Nekem is volt bekapcsoló gomb problémám. Aliról rendeltem másikat kB. 3 euró volt, majd egy YouTube videó és 30 perc szerelés, azóta mintha kicserélték volna, semmi baja. :)

(#10593) sziku69 válasza Veatta (#10592) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

(#10594) Chaser


Chaser
titán

pár hónapja nem szinkronizál mailt a teló 3g-ről csak wifiről, és bajok vannak az elforgatás érzékeléssel is
régi rom van rajta, nem is akarok újabbat, kb 2 éves stabil 4,2-es, azt akarom rá visszarakni
kell valamit hackelni v csak felküldöm újra ahogy két éve is?
bocs, azóta nem romoltam, egyébként is láma vagyok a droidhoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10595) fornettisuti válasza Chaser (#10594) üzenetére


fornettisuti
veterán

Factory reset első körben?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10596) Chaser válasza fornettisuti (#10595) üzenetére


Chaser
titán

az megvolt, többször is, eredmény nélkül
nem panaszkodom, bő 1,5 évet ment gond nélkül a rom amit feltoltam rá anno:)
de rohadt bosszantó, hogy a navinál se mindig fordul a kép, a girot se jól érzékeli, teszteltem a hw-eket a saját xiaomi sw-rel, hw-esen minden rendben van, a rom "fáradt el", én nem frissítgettem, ez tökéletesen stabil volt nyár elejéig, utána jöttek a fentebbiek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10597) Csóró™ válasza Chaser (#10596) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, ha a factory reset nem segít, esetleg egy clean installt még megpróbálhatnál. [Innen] letöltheted a V5 / V37-et, hátha...

A szenzorok tesztelésére pedig üsd be a tárcsázóba: *#*#6181#*#* ... ezzel megkapod a telefon szervíz menüjét, ahol végig tesztelhetsz mindent. Ott kiderül, ha valami nem kerek.

(#10598) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Új feature kérés by @Giinos ügyében utoljára zaklatok bárkit is. Kérek mindenkit, aki regisztrálva van a www.miui.com-on, hogy a kínai oldalon is támogassa az OTG Ethernet adapter támogatás kérést. Az angol oldalon az egyik moderátor azt írta, inkább a kínai oldalon felmerülő kéréseket orvosolják, az en.miui.com-on levőket nem annyira. Hát én megpróbáltam.
Itt lehet a helyeslő hozzászólásokat megtenni. Köszönet a miui társadalom nevében.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10599) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg a Miui 7.1 stabil romot használom és fel szeretném rakni a MIUI 8 6.9.8.-as verziót. Simán twrp-ből felrakhatom vagy kell valami extra lépés előtte? Köszi!

(#10600) Csóró™ válasza GoZoL (#10599) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia!

Nem tudom a 6.9.8-ban van-e még, de nekem (és nem csak nekem!) a 6.8.11-es MIUI 8-nál katasztrofális a hálózat, értsd: Sokszor elmegy a térerőm (metróban esélytelen telefonálni, de sokszor a MÁV vonatain is nulla), a mobilnet meg atom lassú (főként Edge még BP-en is !)

Én sima clean installt csináltam (semmi extra nem kellett) TWRP-n keresztül, állítólag, ha upgrade-el csinálod, akkor nincs ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.