Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) McReay válasza trafóóó (#10500) üzenetére


McReay
aktív tag

A térerőt nem dobálja? A korábbi verzió nálam elég komolyan dobálta, többet nem volt, mint igen! :(((

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10502) tolvaj! válasza McReay (#10501) üzenetére


tolvaj!
őstag

de

ment is vissza a stabil 7.1

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10503) nfer válasza tolvaj! (#10502) üzenetére


nfer
tag

Szia!

Miui 8 -at használok térerő probléma nélkül.
A megoldást itt írtam.
#10435

Üdv,
nfer

(#10504) trafóóó válasza McReay (#10501) üzenetére


trafóóó
tag

Nem vettem észre ,ès nem is panaszkodott senki hogy esetleg nem hallanak.
Eddig èn meg vagyok elègedve vele.

(#10505) Csóró™


Csóró™
senior tag

A térerő probléma tudtommal telenor és tmobile felhasználókat érint elsősorban, vodafonnál elvileg nincs ilyen gond (erősítsen vagy cáfoljon meg bárki), ezért lehet az, hogy míg az egyiknek van, addig a másiknak nincs térerő baja.

Nfer: A te leírásod "ágyúval verébre"... Milesone leírásával elsőre sikerülni kell a MIUI telepítésnek, ha pontosan követed a lépéseket. A linkek bár tényleg nem élnek, de azért máshonnan még elég könnyen be lehet szerezni a szükséges progikat.

[ Szerkesztve ]

(#10506) trafóóó válasza Csóró™ (#10505) üzenetére


trafóóó
tag

Lehet hogy számít ,èn vodafonos vagyok, ès simán ota telepítés volt.

(#10507) Csóró™ válasza trafóóó (#10506) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nekem a magán és a céges SIM-em is Vodás, sose volt gondom a térerővel, ugyanakkor emlékszem, hogy többen már a V8 előtt is panaszkodtak erre...

(#10508) McReay válasza Csóró™ (#10505) üzenetére


McReay
aktív tag

Én telenoros vagyok, akkor az lesz a gond....

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10509) Csóró™ válasza McReay (#10508) üzenetére


Csóró™
senior tag

Egyáltalán nem biztos, de gyanús, hogy a vodásoknál általában nincs ilyen gond...
Nem vagyok szakértője a mobil hálózatoknak, de korábban azt olvastam, hogy a Vodafone a 3G-nél a 900/2100MHz-et használja, míg a másik két szolgáltatónk csak a 2100-at.
Namost a Note elvileg a SIM1-nél 900/2100 MHz-et tud / támogat (UMTS), ezért lehet, hogy vodával jobb a jel... (Persze csak hangosan gondolkodok, aki jobban benne van a szakmában kijavíthat / megerősíthet ebben)

Pár infó, ha valakit érdekelne a téma (valamiért a link funkció nem megy nekem, így csak nyersen a linkek):

Frekvenciák: https://logout.hu/bejegyzes/saccco/kinai_telefonok_900mhz-es_3g-vel_lista_vodafone_ha.html
RN3G Spec.: https://mobilarena.hu/teszt/xiaomi_redmi_note_nagyra_vagyoknak/specifikacio.html
UMTS: http://www.portfolio.hu/vallalatok/telekom/diohejban_a_umts-rol_szt.19837.html

[ Szerkesztve ]

(#10510) Csóró™ válasza Csóró™ (#10509) üzenetére


Csóró™
senior tag

Érdekes... 47-es FireFoxal nem működnek "kódok és arcok", RGO nem lehet se smile-t, se semelyik gombot aktiválni... Most 45-ösről simán megy minden :U

Az egyik webszerveremre feltettem pár ROM-ot + toolt, hátha valakinek jól jön: [link]

A ROM-okról:

- V5 / V37 --> Global release
- V7 / 6.5.19 --> Az egyik utolsó Vagyula féle V7
- ResurrectionRemix --> Pillanatnyilag az egyik legjobban használható MM alapú ROM

[ Szerkesztve ]

(#10511) tolvaj! válasza Csóró™ (#10505) üzenetére


tolvaj!
őstag

Advanced wipe telepítést csináltam, voda kártyám van. Térerő 0. Hálózat nem található. Te kérted, én cáfoltam :)

Nfer

Köszi, de most megint nincs időm foglalkozni a telepítgetéssel. Amúgy nem szoktam nagyon visszaolvasni, pláne 100 egynehány hszt :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10512) Veatta válasza McReay (#10508) üzenetére


Veatta
aktív tag

Nekem az első SIM telenor, a második voda, a legfrissebb OTA 8-ast használom, nincs térerő gondom.

(#10513) nfer válasza tolvaj! (#10511) üzenetére


nfer
tag

Pedig csak egy lépésre vagy a működő Miui 8 -tól, ha stabil 7.1 -re visszatértél.
A működő rendszerből frissíthetnél 8-ra és megjönne a vodafone térerő.

(#10514) Csóró™ válasza tolvaj! (#10511) üzenetére


Csóró™
senior tag

Értem. V8 nem volt még a telefonomon, így erről nem tudok nyilatkozni, V7 alatt nem volt gond Vodával, ahogy neked sem...

(#10515) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok!

V37-em van fent és pár hete (egyik napról a másikra történt) nem ismeri fel a már fél éve kifogástalanul működő Bluetooth-fejhallgatómat :(
ki-be kapcsolgatás megvolt, csak annyit ír BT-nél, hogy eszköz keresése, de nem történik semmi.
5let vki?

Előre is KÖSZ!

(#10516) #37391872 válasza Csóró™ (#10488) üzenetére


#37391872
törölt tag

Feltettem, sikerült, de!
A mobil álltó helyében képes (használat nélkül) egy nap alatt nullára merülni! Soha ilyen problémám nem volt. Általában két-három napig bírta az én használatom mellett. Ez az új szoftver óta van. Lehet, hogy valamit mégis csak rosszul csináltam?

(#10517) Csóró™ válasza pepimama (#10515) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Más BT eszközöket lát a telefon? Ha igen, a BT fülesedet más telefonnal tudod használni?
Ha a telefon más BT eszközöket se lát, akkor elő kéne hoznod a szerviz menüt (V5-nél elvileg tárcsázóba beírod, hogy: *#*#6484#*#*), és tesztelni a BT-t... Ha a fülesedet más készülék se látja, akkor az ment tönkre.
Telefon probléma esetén egy Hard Reset még segíthet.

Szaki58: Nem tudom pontosan mit csináltál, de lehet valami a háttérben fut, és eszi az aksit.

2 toolt javasolnék feltenni:
[GSAM Battery monitor] -- Ezzel tudod nézni, mi meríti az aksidat.
[OS Monitor] -- ezzel tudod nézni van-e olyan process, ami magas processzor kihasználtsággal fut (főként ez meríti általában az aksit)

Sok sikert mindkettőtöknek!

(#10518) pepimama válasza Csóró™ (#10517) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, hétfőn tudom majd kipróbálni másik telefonon a BT fejhallgatót.

(#10519) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Egy idő / rootolás / után eltűnik a fejlesztői beállítások a listából.

És keresek USB drivert, hogy az eszközkezelő is lássa.
Win10-m van. Másolni tudok ide-oda.

Köszönöm !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10520) Csóró™ válasza tagagaba53 (#10519) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, nem MIUI-t használok, így lehet nem teljesen pontos, amit írok, de:

a beállítások alatt van "a telefonról" rész, azon belül 7* kattints a build numberre (magyarul build szám). Ezzel elvileg engedélyezed a fejlesztői beállításokat.

USB drivert még nem telepítettem sose, de találsz egy rakást, ha googliba beírod, hogy "redmi note 3g usb driver"

[ Szerkesztve ]

(#10521) tagagaba53 válasza Csóró™ (#10520) üzenetére


tagagaba53
tag

A fejlesztői dolog az már jó.
Az USB driver az kifog rajtam. KB. 2 hete keresgélek
próbálkozom, de nem jön össze.
Igaz, ez az első kínai telóm. A többi az ment hiphop.
Reméltem, hogy valakinek van tuti infó.

Köszi :R

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10522) erik35 válasza tagagaba53 (#10521) üzenetére


erik35
csendes tag

Üdv, ez a driver kell neked: [link] telepíteni viszont csak úgy lehet windows 8-tól hogy ki kell hozzá kapcsolni az alkalmazás aláírás hitelesítését windows debug-ban én ez alapján csináltam 2.lépes: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10523) tagagaba53 válasza erik35 (#10522) üzenetére


tagagaba53
tag

Most 3 napig melózom folyamatosan, de utána
megnézem!

Köszönöm
:R

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10524) pepimama válasza Csóró™ (#10517) üzenetére


pepimama
tag

Kösz szépen a segítséget, de valahogy magától megoldódott, tettem vele egy uccsó próbát (gondoltam utána gyári beállítások visszaállítása) és működött! No comment ;)

(#10525) Csóró™ válasza pepimama (#10524) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lehet megijedt és inkább megjavult. ;) A lényeg, hogy megy!

(#10526) erik35


erik35
csendes tag

Üdv, nekem olyan gondom van, hogy nem tudok hívasra válaszolni az autós jvc rádióval ami Bluetooth-on kapcsolódik, de ha telefonon felveszem a hívást akkor tökéletesen működik. Nem tudtok valami erre vonatkozó beállításról? Én ennyit találtam

(#10527) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv!
Addig mókóltam, amíg a recowery-t elcsesztem.
Újraindításnál felajánlja, de nem reagál rá.
Se frissíteni, se másik romot nem enged rátenni.
Most csak azzal megy ami rajta van.

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10528) Csóró™ válasza tagagaba53 (#10527) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia. Ha nincs fent, telepíts egy [MobileUncle Tools] -t és mondjuk [ennek a howto] -nak a segítségével tegyél fel egy másik TWRP-t.
[INNEN] le tudod tölteni a 2.8.6.0-ásat, ez tud mindent, ami neked kellhet.

(#10529) tagagaba53 válasza Csóró™ (#10528) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi, de pont ezt csináltam a leírás szerint.
Azóta nincs recowery. :)

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10530) Csóró™ válasza tagagaba53 (#10529) üzenetére


Csóró™
senior tag

Aham... És az általam linkelt TWRP-t telepítetted korábban, vagy a googliról szedtél össze egyet? Azért kérdezem, mert a TWRP-ből is [különböző portolások] léteznek, nem mind1, melyiket teszed fel a telefonodra...

Én a linkelt TWRP-vel több V7-et, sőt [MM alapú Custom ROM-ot] is telepítettem már gond nélkül.

(#10531) tagagaba53 válasza Csóró™ (#10530) üzenetére


tagagaba53
tag

A tied is próbáltam, de semmi.
Korábban, guglis volt.
Igazából reggelig melóba vagyok.
Csak utána tudok több figyelmet szentelni
a dolognak.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10532) Csóró™ válasza tagagaba53 (#10531) üzenetére


Csóró™
senior tag

Akkor sajnos kifogytam az ötletekből :F
Ha ROOT-os volt telefon, a MUT-al updatelted a TWRP-t, akkor mennie kéNE (persze mindog ott az a fránya ..NE)

(#10533) tagagaba53 válasza Csóró™ (#10532) üzenetére


tagagaba53
tag

Így csináltam ahogy most írtad.
Azért köszi!!!

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10534) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

ugye a 3g és a 4g variáns fizikailag megegyezik?
Kellene találnom egy elfogadható minőségű flip tokok a 3ghez, de mindenhol 'note 3'-hoz dob a kereső tokokat. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#10535) Csóró™ válasza _ak_ (#10534) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, a [specifikációk] alapján a méretük azonos.

Esetleg még a "Redmi Note WCDMA" kombóval is próbálkozhatsz, hátha úgy ad találatot.

(#10536) tolvaj! válasza _ak_ (#10534) üzenetére


tolvaj!
őstag

Igen, megegyezik. Olyannyira, hogy a kapcsoló szalagkábel és az usb aljzat is csereszavatos egymással. De külsőre ugyanazok a tartozékok passzolnak hozzá.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10537) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Murphy(O.o), külön köszönet az ajánlásért, bár valószínűleg egy kicsit más kell. Nem reménytelen teljesen a helyzet, Aliexpressen, azért találni egy párat, de látszik, hogy durván lecsengett már a készülék.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10538) Csóró™ válasza _ak_ (#10537) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na igen, régen volt már 2014 eleje :K

Azért sok sikert!

(#10539) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Nem lesz feltűnő, de búcsúzom.
- A készülék felújítás alatt, de ha kész akkor megy a szekrénybe.
- Az új egy note 3pro.
Ha más kérdés lenne, privátban.

Sziasztok! :R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10540) Dan-szan válasza tolvaj! (#10539) üzenetére


Dan-szan
senior tag

De biza az lesz, tevékeny részese voltál a topiknak :R ! Látom maradsz Xiaomi vonalon grat az új telóhoz ! Üdv.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10541) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

XPosed-t használ valaki ?
Ez a ROM van nekem: [link]
Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#10542) Marcikutya


Marcikutya
csendes tag

Sziasztok!
Belefutottam egy komoly problémába. Szeretnék a készülékemhez gumitokot vagy új hátlapot venni (üveghátlap, műbőrös hátlap meg gumitok már volt véve), mert a régiek elég gusztustalanul megkoptak. De szomorúan látom, hogy a szokásos beszerzési helyeimen már csak a Note 2/3-hoz vannak kiegészítők... :W

Létezik még ilyen jellegű kiegészítő a készülékhez?

BM42-es akksi még kapható, gondolom azt továbbvitték más készülékbe.

Nem olvastam legalább tíz hsz.-szel vissza... :B

[ Szerkesztve ]

(#10543) fornettisuti válasza Marcikutya (#10542) üzenetére


fornettisuti
veterán

Note1-hez ebayon kb. semmit nem találtak tok/hátlap ügyben (asszony eltörte a tokot, így most a nullkilométeres gyári fehért hátlapjával barátkozik).
Aliexpressen érdemes szétnézni

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10544) tahepa válasza Marcikutya (#10542) üzenetére


tahepa
senior tag

Ali

(#10545) Csóró™


Csóró™
senior tag

[Ezt] találtam Vaterán... itt ott található még, de valóban fogy a kínálat.

(#10546) Marcikutya válasza fornettisuti (#10543) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Köszi szépen! és Tahepának, Murphynek is! :)

[ Szerkesztve ]

(#10547) erik35 válasza Marcikutya (#10542) üzenetére


erik35
csendes tag

Üdv, én is kerestem sokáig egy ilyet találtam:[link] hamarosan rendelem, az üveg hátlapos tok felejtős mert nagyon gagyi üveget tesznek rá zsebben eltörik kb...

[ Szerkesztve ]

(#10548) fornettisuti válasza erik35 (#10547) üzenetére


fornettisuti
veterán

Erősen nem ajánlott az alumínium tok, mert úgy lecsökken tőle a térerő, hogy öröm lesz nézni.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10549) Csóró™ válasza fornettisuti (#10548) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igaz, bár ezt a MIUI 8-ról is elmondhatom... Utoljára talán még a Nokia 3310 -nél láttam olyat, hogy a metróban nincs térereje a Vodafone-nak, de mióta 1 hete feltettem a V8-at ismét naponta szembesülök ezzel a "csodával" :K

[ Szerkesztve ]

(#10550) Dan-szan válasza Csóró™ (#10549) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A te MIUI 8-d az ez a MIUI8 ? Mert ezt már valószínű én is felteszem a V5 :B után.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.