Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) lilla8625


lilla8625
csendes tag

Strava: GPS alapú teljesitménymérő program ,ami térképen követi merre jársz!
A Lényeg az hogy mikor elinditom a programot, egészen addig mér ill mutat mik a képernyő ki nem kapcsol. Viszont annak meg nem látom értelmét,hogy 1feszt bekapcsolt képernyővel menjen! Régebben fennt volt már a program és semmi baj nem volt vele. Most viszont a 2 pont közti távolságot csak légvonalbn mutatja ami nagyon nagy baj!!

(#10302) Kornel válasza lilla8625 (#10301) üzenetére


Kornel
veterán

Le kell tölteni egy gps locker nevű appot a playbol, utána nonstop fixalja a gps-t.

[ Szerkesztve ]

(#10303) Csóró™ válasza lilla8625 (#10299) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia!

Kicsit bővebben?

- [ERRŐL] az appról beszélünk?
- Telefonodon melyik rom van? Global, miui.hu-s, V5 vagy V7...
- Korábban működött a tool, vagy most próbáltad ki először?

Üdv!

Update: Mire megírtam a mondókámat, megjött a válasz ;]

[ Szerkesztve ]

(#10304) lilla8625


lilla8625
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Még annyi,hogy ezt mindig be kell majd kapcsoljam edzés előtt?

(#10305) lilla8625


lilla8625
csendes tag

Kicsit értelmetlen kérdés volt. a gps lockerre gondoltam. A helyzet a következő, ha bekapcsolva hagyom a kijelzőt akkor mér rendesen de ha kikapcsolom a kijelzőt max légvonalban mér de azt is pontatlanul!

ötlet esetleg valakinek?

(#10306) Kornel válasza lilla8625 (#10305) üzenetére


Kornel
veterán

Mondom.
Ha a gps locker nonstop fut, akkor nem lesz ilyen gondod, lezárt képernyőnel is megy majd végig a gps.

(#10307) lilla8625 válasza Kornel (#10306) üzenetére


lilla8625
csendes tag

És ha akkor is csak légvonalban mér? 5let?

(#10308) Veatta válasza lilla8625 (#10307) üzenetére


Veatta
aktív tag

Most azért mér légvonalban mert összeköti az utolsó ismert pontot azzal amit akkor érzékel amikor újra bekapcsolod. Közben nem mér mert kikapcsol a GPS, ha a fent említett alkalmazással folyamatosan bekapcsolva tartod a GPS-t nem légvonalban fog mérni.

(#10309) pepimama


pepimama
tag

Tudnátok segíteni hol tudom a Google Chrome-ot beállítani alapértelmezett böngészőnek?
Eddig be volt állítva, de most valamiért visszaállt a gyárira.
Előre is KÖSZ!

(#10310) Csóró™ válasza pepimama (#10309) üzenetére


Csóró™
senior tag

V7 alatt: Beállítások / Telepített alkalmazások / Alapértelmezettek (alul kis fogaskerék)

(#10311) pepimama válasza Csóró™ (#10310) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZ, már meg is csináltam!

(#10312) Csóró™ válasza pepimama (#10311) üzenetére


Csóró™
senior tag

:C Szívesen!

(#10313) Marcikutya


Marcikutya
csendes tag

SZIASZTOK!

Hogy jártam! Itt nagyon régen nem, 3000 hozzászólás körül volt, most meg 10.000 felett...ügyesek vagytok, és ez a készülék is életképes még.

V40
Eldobálta a netet, csak úgy indult újra, hogy kiszedtem az akkumulátort, kivettem a SIM-kártyákat, kijelzőtémát változtattam, vártam egy ideig, majd a SIM-kártyákkal beindult. Aztán megint.

Egy idő után lehetetlen volt a második SIM-mel beindítani, felkapcsolódott a hálózatra majd pár másodperc után újraindult. A 2-es SIM-nek semmi baja nincs más készülékben.

Visszaállítottam a gyári beállításokra, erre elkezdte nyomni a "Naptár tárolás leállt" hibajelzést kb. 10 másodpercenként. Egy idő után már csak SIM nélkül működött. Csináltam egy tavaly márciusi állapotra való visszaállítást is, de a bosszantó hiba akkor is megmaradt.

De a Mobiluncle valahogy feltette a Tool Hero programot, az mintha kicserélte volna a recovery-t, mert előtte a felfelé hangerő nyomására (=OK) érzéketlen került fel. A készülék már közel volt a téglásodáshoz...találtam egy globális 6.6.1-et, a kártyára tettem, a recoveryn visszaállt az eredeti iránykiosztás, feltettem a ROM-ot, majd a SIM-kártyákkal is és csodás módon új életre kelt a készülék. Az még frissítette magát egy 7.2.3.0-ra, ami nem tud magyarul, de ez legyen a legnagyobb gond.

Még nem olvastam vissza a 7000 hozzászólást, de magyar nyelvű korszerű és stabil ROM-ot hol találok?

[ Szerkesztve ]

(#10314) Csóró™ válasza Marcikutya (#10313) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia!

A V40 egy kalap sz...r lett, vagy V5 / V37-nél kell maradni (aki még nem váltott) vagy V7-re (lassan V8-ra) váltani.
A vagyula féle magyar ROM bár development, mégis szerintem elég stabil a mindennapi használathoz + ki van pucolva belőle a sallang, alapból benne van a GAPPS, magyar nyelv stb.
1-2 hetente jelez a telefonom, hogy van ROM frissítés, de, ha nem akarsz, nem kötelező frissíteni.

[Letöltés]

[ Szerkesztve ]

(#10315) Marcikutya válasza Csóró™ (#10314) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Köszi szépen! Felteszem az ajánlott ROM-ot, nem az angol nyelv zavar a mostaniban, hanem a sok sallang.

Érdekes volt, hogy a telefonon hardverhibának kinéző dolgot (mert hogy a Factory reset sem javította, és a korábbi mentésre való visszaállítás sem) egy új ROM felrakása oldotta meg.

A V40 meg úgy lett, hogy nagy nehezen sikerült a téglaállapotból visszahozni a készüléket és örültem, hogy egyáltalán működik. Frissítést egyáltalán nem kapott a ROM. Ha nincs ez a hálózatdobálás, meg SIM-kártyákkal való azonnali újraindulás, akkor nem rakom fel a 6-os ROM-ot, amely üdítően zökkenőmentes, szép, és mintha kevesebb áramot is fogyasztana.

(#10316) nfer


nfer
tag

Sziasztok!
Van olyan Rom ami támogatja a 3G kapcsolaotot a második simen?
Köszönöm

(#10317) Csóró™ válasza nfer (#10316) üzenetére


Csóró™
senior tag

Van több is. Én MIUI-n kívül csak a [CM 13-at] próbáltam, de nekem valamiért nem akart bebootolni :U

Egy próbát esetleg megérhet...

(#10318) Marcikutya válasza Csóró™ (#10314) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Köszi szépen! Gond nélkül feltelepedett és azért csak jobb magyarul olvasgatni a feliratokat.

(#10319) Csóró™ válasza Marcikutya (#10318) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szívesen, és :R

(#10320) Milestone2 válasza nfer (#10316) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sőt tudtommal a build.propban egy sort átírva a gyári ROM is...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10321) Csóró™ válasza Milestone2 (#10320) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hmmm… ezek után azon agyalok, vajon a fejlesztők miért nem írják át azt az 1 sort?

(#10322) Milestone2 válasza Csóró™ (#10321) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A kínaiak kötöttségei miatt.
Kár hogy nincs már meg a RN1-em.
Kipróbáljam most is megy-e.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10323) Csóró™ válasza Milestone2 (#10322) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nekem elég az 1 SIM-es 3G... esetleg a köz javára írd le hogyan is lehet átírni, illetve mit, aztán aki akarja, kipróbálja.

(#10324) nfer válasza Milestone2 (#10322) üzenetére


nfer
tag

Én még v37-en vagyok és érdekelne mit kell csinálni. Ha kell váltok frissebb Romra.
Köszönöm segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10325) Milestone2 válasza nfer (#10324) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Letöltött ROM-ból build.prop file kicsomagol.
A nyíllal jelölt sort megkeres.

A 0 érték 1-es értékre módosít.
Fájl változtatás mentése.
Az új build.prop file becsomagolása a telepítő ROM-ba.
ROM telepítése. (Megjegyzem itt bukhat a történet. Régen nem volt tele a telepítő ellenőrzéssel. Lehet most már azt is ellenőrzi módosított-e a build.prop. Mikor nekem volt Note1 ezzel a módosítással 3G képes lett a SIM2 is)
Végül beállítások. SIM beállítások.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10326) nfer válasza Milestone2 (#10325) üzenetére


nfer
tag

Köszönöm a segítséget. Ezt még nem csináltam meg.

De átírtam a build.prop megfelelő sorát a mostani V37 Romon.
Újraindítás megvolt de sajnos nem lett jó. Mit ronthattam el?

Köszönöm

(#10327) Milestone2 válasza nfer (#10326) üzenetére


Milestone2
nagyúr

V37-en sosem próbáltam.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10328) GoZoL


GoZoL
senior tag

Stabil romot használok a V7-ből az utolsót. Hogy tudok rootolni? Köszi!

(#10329) Csóró™ válasza GoZoL (#10328) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem tudom a STABIL V7-nél működik-e, de nálam a Biztonság → Engedélyek → Root jogosultságok résznél tudok adni ROOT jogot az appoknak. Ez nem jó neked?

Ha ez nem megy / nem elég, akkor itt egy howto (nem próbáltam személyesen)
https://www.youtube.com/watch?v=Sz5OIfxCAFc

(#10330) Milestone2 válasza Csóró™ (#10329) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Stabilban nincs belső root, ezért nem találhatja.
Stabilt csak kívülről TWRP-ből SuperSU-val, vagy rendszer alól a kevésbé biztonságos KingRoottal.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10331) GoZoL válasza Csóró™ (#10329) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nincs benne a stabilban, jól mondja a kolléga. Megpróbálom supersuval.
Ezt a leírást használhatom?

[ Szerkesztve ]

(#10332) GoZoL válasza Csóró™ (#10329) üzenetére


GoZoL
senior tag

Videó alapján sikerült a root. Köszi!

(#10333) Csóró™ válasza GoZoL (#10332) üzenetére


Csóró™
senior tag

:C és :R

[ Szerkesztve ]

(#10334) erik35 válasza Csóró™ (#10317) üzenetére


erik35
csendes tag

Üdv, felraktam a Murphy kolléga által linkelt cm13-as rendszert, miden probléma nélkül sikerült telepíteni twrp 2.7.0-ás verziójával. Nagyon pozitív véleménnyel vagyok a rendszerről sokkal gyorsabbnak hat, így tiszta telepítés után, mint a vagyula féle miui v7, szintén az után. Lehetséges, hogy itt áldozottle számomra a miui korszaka és vissza térek a Stock android rendszerekhez.

Ui: Már régóta fennáll nálam egy olyan probléma, hogy ha kikapcsolom a telefont akkor bekapcsolás után az akkumulátor 1%-ot jelez természetesen hibásan, ez nem a rendszer hibája mivel régebb óta tart, szinte biztos hogy valamelyik korábbi recovery barmolta el, valakinek esetleg van ötlete a megoldásra?

(#10335) Milestone2 válasza erik35 (#10334) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Xiaomi hiba, régóta fennáll, régóta nem találnak rá megoldást.
Hagynod kell a p....ba, magától helyreáll egy idő után. Persze kinézetre zavaró.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10336) Csóró™ válasza erik35 (#10334) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nah, nagyon örülök, hogy sikerült neked, pláne, hogy nekem nem :DDD
Kicsit most amatőrnek érzem magam, nekem a CM13 telepítés után folyamatosan újra indította a telefont, és se kép se hang. Bár én twrp 2.8.6-ot használok, de nem hiszem, hogy az kavart be (bár kitudja :U )

Amúgy a CM13-nál is előjön ez az 1%-os akku őrület? Engem annyiból zavar, hogy szívesen használnám az automatikus ki-be kacsolást a telefonnál, de eléggé zavaró, hogy folyton 1%-os aksi jelzés fogad...

(#10337) erik35 válasza Csóró™ (#10336) üzenetére


erik35
csendes tag

Az aksi problémát, nem oldja meg szerintem az a rendszertől független probléma, hiszen ha nincs rendszer a telefonon csak a recovery akkor is 1%-ra írja, egy olyan egyszerű megoldást találtam hogy vissza kell rakni a gyári recoveryt és az megoldja (gondolom a kedvenc kínai recovery-re gondoltak vagy nem tudom :F ),de hát azzal sem lennék előrébb ha utána megint elba**ódik,ha vissza teszem a twrp-t.

Egy olyan gondolat jutott eszembe,hogy esetleg úgy van megoldva az aksi állapot elmentése kikapcsoláskor, hogy valahonnan ki kellene olvasnia induláskor a telefonnak azt csak nem tudja a recovery barmolása miatt, ezért lehet,hogy majd később rendszer alól már kitudja mert egyszer beáll legalább is nekem, bár az is csak majd nem jó értéket ad olyankor.

Tehát most én is úgy vagyok, hogy telefon kikapcsolás szinte soha csak újra indítgatás,nem olyan vészes főleg hogy romot is lehet telepíteni anélkül :D.

(Kedvenc funkcióm hogy lehet állítani a színhőmérsékletet, és ha melegebbre állítom nem látszik, hogy sárgult a kijelző :DD :DD .)

(#10338) Csóró™ válasza erik35 (#10337) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nah! Annyira felbuzdultam a sikereden, hogy megint megpróbáltam a CM13-at, és most felmászott. Valószínűleg a multkori ROM hibás volt, de ez most gyönyörűen megy :K

Egyenlőre ismerkedek vele, de lehet nekem is ennyi volt a MIUI.

(#10339) Csóró™


Csóró™
senior tag

2 napja használom a CM13-at, leírok pár tapasztalatot, hátha hasznos lesz valakinek:

Pro:
- Egy gyors és letisztult rendszert kap az ember (~900 MB -ot foglal az egész), semmi sallang, semmi fölösleges app (majd mindenki felteszi amit akar)
- A sebességen igencsak meglepődtem, lényegesen gyorsabb(nak tűnik) a rendszer, mint a MIUI 7. A memória használat meg különösen érdekes, a 6.0-es Android minimum RAM igénye elvileg 1 GB, a 4.4-es Androidnak 512 MB, mégis míg a MIUI 7-nél 1,3 GB szabad memóriám volt rendszer indítás után, addig a CM13-nál 1,4 GB (jó, nyilván nincs annyi app alapból a ROM-ban, de akkor is szép)
- Sokat nyomogattam, az aksi mégse merül olyan ütemben, mint MIUI alatt
- Bár a ROM még BÉTA, elég jól működnek az alapvető dolgok, (Dual SIM, 3G, GPS, WIFI...), sőt szerintem a WIFI, GPS némileg gyorsabb is lett

Con:
- Aki hozzám hasonlóan még nem látott 6-os Androidot, kicsit szoknia kell (pláne a MIUI után)
- Néhány dolog még bugos / nem használható (FM rádió folyamatosan FC-zik, alap naptár app időnként lefagy...)

Összegezve: Gyorsabb, letisztultabb ROM, mint a MIUI + végre az ember kipróbálhatja a legújabb Androidot a telefonján. A vállalkozó szelleműeknek mindenképp érdemes kipróbálni.

(#10340) GoZoL válasza Csóró™ (#10339) üzenetére


GoZoL
senior tag

Linket kérhetek a romhoz? Köszi!

(#10341) Csóró™ válasza GoZoL (#10340) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, [Itt a link]

A "How to Flash:" részt annyiban egészíteném ki, hogy a ROM telepítése után én még a reboot előtt fellőttem a telefonra a GAPPS-ot. Elvileg utólag is lehet, de több helyen így javasolták.

(#10342) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok!
Pár hete jeleztem, hogy a majdnem 2 éves telóm elkezdett lefagyni és néha minden ok nélkül kikapcsol.
Azt javasoltátok, hogy válasszam a "Gyári adatok visszaállítása" a Beállításoknál a Mentés és visszaállításnál.
Az a kérdésem, ha ezt megteszem utána mi a teendő?

Lementettem a MIUI/backupból mindent pendrive-ra, ezt töltsem vissza a backup mappába és akkor megjelenik egy Visszaállítási lehetőség a "Mentés visszaállításnál" arra rákattintok és ok?

Előre is KÖSZ a segítséget!

(#10343) Csóró™ válasza pepimama (#10342) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sose csináltam még ilyen backup / restore műveletet, így saját tapasztalatot itt nem tudok mondani, de talán [ez a leírás] segíthet.

(#10344) erik35 válasza Csóró™ (#10339) üzenetére


erik35
csendes tag

Cm13 rom-nál, tegnap bele futottam abba a hibába,hogy engedi teljesen levenni a fényerőt úgy, hogy teljesen fekete lesz a képernyő effektíven kikapcsol, miközben minden működik tovább, így elég nehézkes a használat :W annyira, hogy csak recoveryből backuppal tudtam vissza hozni, a másik hiba, hogy konstans gondok vannak a gpu feldolgozásos műveletekkel pl:youtbon 720p60 videó bugzódik zöld csíkok elmosódás stb, de még néha a 480p-nél is, illetve nem tudtam használ egy bizonyos torrent alapú film/sorozat néző appot sem ugyan ezért a hibáért.
Tehát most jelenleg vissza váltottam a v7-re és várok ehhez a rendszerhez valami javítást még vagy valami :K

(#10345) Csóró™ válasza erik35 (#10344) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem 100-as az biztos, nekem a mobil net nem megy mindig, de egyenlőre együtt tudok élni a "problémákkal".

Alapvetően nekem nem volt gondom a V7-el, csak kíváncsiságból próbáltam ki ezt. Egyenlőre nyüstölöm még, aztán, ha kijön a V8, lehet visszarakom. Az már biztos 6-os Androiddal jön a Note 1-re (Biztosan nem ;] )

(#10346) pepimama válasza Csóró™ (#10343) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, ez hasznos.
Csak annyi itt a különbség, hogy a Note alapból a Teló memóriárjára ment és így egyszer át kell majd másolni az SD-re.

(#10347) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

szerintetek van esély arra, hogy eladjak egy Note - ot 30.000 forintért?

hibátlan (semmi sárgulás), karcmentes, a hátlap kicsit lepattogzott ezért rendeltem újat, ergó az is hibátlan plusz adok egy üveg hátlapot, az alu keretest.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10348) Csóró™ válasza Remiel (#10347) üzenetére


Csóró™
senior tag

Esély mindenre van :K

Ha nem kenyérre kell a pénz, tedd ki 30-ért, aztán, ha nagyon nem akar elmenni, lejjebb viszed.
Csak érdekességként, asszony Galaxy S4-ét 40.000-ért vettem pár hónapja, de biztosan nem adnám oda a Note-omat érte!

(#10349) Remiel válasza Csóró™ (#10348) üzenetére


Remiel
őstag

másik telefont szeretnék venni, bár igazából ezzel sincs baj... Samsungért én se adnám :)

mondjuk van hozzá egy Xiaomi füles is, bár azt nem terveztem az árba

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10350) erik35


erik35
csendes tag

Egy órával ezelőtt kedvenc xiaomi note-om át esett egy kisebb szervízen általam, és gondoltam írok egy rövid összefoglalót cseréltem kamera üveget mert igen karcos volt illetve hátlapot is mivel a gyári igen kopottas volt, kamera üveg cseréjéhez meg kellet bontani a telefont félig tehát, az első műanyag keretig az alaplap maradt. Itt meg említeném, hogy a telefon összerelése illetve a felhasznált anyagok kitűnőek 2 év távlatából is tökéletesen illeszkedett minden illetve a por is csak egy picit ette be magát (nem úgy, mint ahogy az lenni szokott egyéb brand-eknél lásd. Allview, stb :U ) a töltő csatlakozónál. Hatalmas respect a xiaominak, az ilyen dolgok a döntőek nálam, hogy egy bizonyos brandnél maradjak ;-). Az alumínium keretes üveg hátlaptól egy picit vaskosabb lett a telefon viszont nem zavaró, de a prémium érzet garantált :DD, mind ezek mellet kapott meg egy szokásos üveg fóliát is amiből egyet grátiszba is adtak a hátlaphoz.
Egyébként valami 1500Ft-ot fizettem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.