Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Csóró™ válasza TeebyKay (#10800) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem tudom, fentebb azt írtad, hogy nincs töltés visszajelzés és nem reagál a bekapcsoló gombra se.
Ebből Te mire következtetsz? Én arra, hogy a 2 éves állástól behalt az aksid, de lehet a töltő része is a telefonnak, mivel másik akkuval se értél el eredményt.

Nem akarok kukacoskodni, de ha tényleg annyira magas prioritásúak a telefonon lévő adatok, csinálhattál volna egy backupot róluk, mielőtt 2 évre a fiókba teszed.

(#10802) mszl válasza TeebyKay (#10796) üzenetére


mszl
aktív tag

Tedd fel tölteni, ne foglalkozz vele 1-2 napig is akár. Utána lehet kerül bele élet. Én egy Navi-val és a 2 éve a fiókban porosodó Defyvel jártam így. Először nem világít semmi nem is jelez töltést..... utána magához tértek. Egy próbát és kis türelmet megérne ha kell az adat.
De ha eljössz hozol egy sört, próba erejéig kölcsön adom a note 3G-ből az akkut. Én már egy Note 4X-et nyúzok.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10803) mszl válasza mszl (#10802) üzenetére


mszl
aktív tag

Látom, volt csere akksi is! így tárgytalan.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10804) TeebyKay válasza Csóró™ (#10801) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én arra, hogy mivel első nekifutásra beindult, ott kapott valami defektet az elektronika. Persze nem kizárt, hogy két akksi elszálljon, de azért ritka nem? A teló egyébként nem az enyém, a tulajt meg már többször szóbeli letolásban részesítettem az ilyen dolgaiért, de falra hányt borsó. A töltő rész hibája kikerülhető ha külsőleg feltöltöm az akksit? Ha igen mivel? Vagy tudom ellenőrizni a töltöttségét?

(#10802) mszl

Köszi, ez lesz a legutolsó ötlet mielőtt szervizbe viszem valahova. A csere akksi is két évet állt a fiókban, szóval ha azzal van a gond nem vagyok előrébb. Viszont messze laksz szóval elvinni így se úgy se nagyon tudnám, azért köszönöm :)

(#10805) ekrisztian válasza TeebyKay (#10804) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem van fali töltő, de távolságban én nyertem sztem. Pedig oda adnám. De csak Hegyeshalom Kecskemét vonalon.
Ha gondolod küld el nekem a két akkut, van nálam egy Note, így abba tudom tesztelni.
És feltöltve vissza küldöm.
Jobb ötletem nincs.

(#10806) Csóró™ válasza TeebyKay (#10804) üzenetére


Csóró™
senior tag

Én arra tippelnék, hogy mikor először bekapcsoltad a telefont volt még annyi kraft az aksiba, hogy elinduljon, azt kb. le is merült.
Amúgy a másik aksi honnan van? Egy működő telefonból, vagy az is ilyen "fiók mélyéről előszedett"?

A töltéssel kapcsolatban sajnos rossz tapasztalataim vannak: Speedshopnál 3 darab BM42-es aksit bontottunk ki és tettünk a telefonomba. Mindegyikkel bekapcsolt, de egyiket se töltötte :F
A gyári aksit viszont tölti, szóval nem a töltő rész rossz. Igazából észrevettem, hogy mind a 3 speedshopos aksi 2013-ban lett gyártva, szóval valószínűleg azok is régóta a fiók mélyén állnak, mint a Te telefonodban...

Akárhogy is,ha egy "halott gyanús" aksit 1-2 napra fel szeretnél tenni töltőre tegyél mellé egy tűzöltő készüléket is :K

[ Szerkesztve ]

(#10807) TeebyKay válasza Csóró™ (#10806) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az még anno ebayről lett rendelve és működött vele a telefon, szóval két évvel ezelőtt még mindkét akksi jó volt, aztán lett egy repedés a kijelzőn azért lett eltéve a telefon. Valahogy kívül fel kéne töltenem az akksit és úgy belerakni abból kiderülne az akksi-e a gond.

(#10808) Csóró™ válasza TeebyKay (#10807) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ha a másik aksi is 2 évet állt a fiókba, akkor lehet az is kuka. Ezeknek nagyon nem tesz jót, ha lemerült állapotban éveket állnak :N

Egy módon mehetnél biztosra, ha találnál valakit, akinek még van Note-ja és az Ő aksiját tennéd be. Ha azzal elindul, akkor nyertél, mert le bírod menteni az adatokat. Ha nem indul be, akkor sajnos az érintkezés (vagy az egész alaplap) behalt.

Ha jársz Dunaharaszti fele, összefuthatunk, vagy jövőhéten Balatonfüreden nyaralunk, ha épp te is ott lennél összehozhatunk egy próbát.

(#10809) Dan-szan válasza TeebyKay (#10804) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Esetleg ha jársz a keleti végen szívesen odaadom egy próba erejéig az akksit.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10810) TeebyKay válasza Csóró™ (#10808) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendben, köszönöm nektek, ha úgy alakul, hogy arra járok és még nincs megoldás jelzek majd :)

(#10811) dzsidzsas válasza TeebyKay (#10800) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Én feltenném a telefont egy 10 órára töltőre. Legjobb az lenne ha mérni tudnád, hogy vessz e fel áramot. Ha az után se indul, akkor ott komolyabb a baj.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10812) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Sajnos elértem, hogy a telefonom kijelzője elkezdet besárgulni egy csíkban - nem tesz jót a nyári meleg ennek a telefonnak. Valamint nagyon belassult, csináltam gyári visszaállítást, de nem segített. Tárcsázás 6-8 sec, bill. van hogy 5-10 sec mire megjelenik. Hogy szoktátok teljesen újrarakni a rendszert?

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10813) Csóró™ válasza dzsidzsas (#10812) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Ha még nem tetted volna meg, MobileUncleTools-al a TWRP 2.8.6.0-át felteszem a telefonra, majd abba bootolva először "wipe/factory reset". Ez töröl mindent a telefonodról. Ezután felteszem a Vagyula féle 6.5.19-es V7-et, majd miután elindult a rendszer, uppdaterrel felteszem rá a Vagyula féle 6.9.15-es V8-at.

Ha nem tudod hogyan kell csinálni a fenti lépéseket, inkább kérdezz, mert könnyen téglát lehet csinálni a telefonból. :K

(#10814) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10813) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Azt jó lenne tudni hogy a MobileUncleTools-ban hol kell telepíteni a TWRP-t. Bár szerintem ennek a telefonnak annyi. MobileUncleTools 5 perc alatt nyílik meg és szerintem nem is kerek benne valami, alig akar valamit csinálni, de legalább folyton kilép.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10815) Csóró™ válasza dzsidzsas (#10814) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia, a TWRP (és MUT) telepítésről ITT OLVASHATSZ.

Ha a TWRP fent van, mehet a wipe/factory reset , majd a ROM telepítés.

(#10816) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10815) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Köszi, közben kiderült hogy fent van a twrp, de majdnem betojtam, ugyanis azt írta a romokra, amiket megadtál, hogy nem lehet telepíteni, túl nagyok :(. Akku ki, újra indítás után azért csak fel lehetett tenni. Valami nem volt kerek nálam. Még egyszer köszi.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10817) Csóró™ válasza dzsidzsas (#10816) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na remek! És a lassulás megszűnt?

(#10818) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10817) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Igen. Sokkal gyorsabb lett, de már nem olyan mint régen. Elhasználódik a hardver. Hiába 3 évre veszem a telefonokat.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10819) ekrisztian válasza Csóró™ (#10792) üzenetére


ekrisztian
senior tag

No, egy trwp wipe után indult a telefon.
:R

(#10820) mszl válasza ekrisztian (#10819) üzenetére


mszl
aktív tag

:DD :DD :DD

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10821) Csóró™ válasza ekrisztian (#10819) üzenetére


Csóró™
senior tag

:C

(#10822) ekrisztian válasza Csóró™ (#10821) üzenetére


ekrisztian
senior tag

TWRP-t akartam írni..
De térerő nincs, így kezdem elölről a két ROM cserét :D
F@ck..
:R

(#10823) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a telefon kamerája rosszul fókuszál? Volt valakinek ilyen problémája?

(#10824) Csóró™ válasza sziku69 (#10823) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem lett karcos, vagy maszatos a kamera üveg?
Egyszer sikerült összekarcolnom az enyémet, onnantól nekem se akart fókuszálni rendesen (+ a képek is mosottak lettek)

[ Szerkesztve ]

(#10825) Veatta válasza ekrisztian (#10822) üzenetére


Veatta
aktív tag

Én is így jártam, hol találok aktuális leírást a javításáról?

(#10826) sziku69 válasza Csóró™ (#10824) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem látok rajta semmi elváltozást. Az összefoglalóban van egy lenovo camera applikáció, de valamiért nem tudtam letölteni. Esetleg azt is megpróbálnám, hátha....

(#10827) Csóró™ válasza sziku69 (#10826) üzenetére


Csóró™
senior tag

Azt nem tudom melyik MIUI van fent neked, de a problémádat alapvetően 2 dolog okozhatja: Hardveres vagy szoftveres probléma. ;]

- Én első körben biztos keresnék play áruházon egy kamera appot, hogy azzal mit csinál a telefon.
- Ha nem javul a helyzet, még mindig mehet egy hard reset / új ROM.
- Ha a hard reset se segít, akkor sajnos lehet behalt a fókuszod.

(#10828) sziku69 válasza Csóró™ (#10827) üzenetére


sziku69
senior tag

Hát nagyjából ennyi :)

(#10829) Veatta válasza Veatta (#10825) üzenetére


Veatta
aktív tag

A kezdő hsz-ben lévő még mindig jó! :)

(#10830) TeebyKay válasza TeebyKay (#10810) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tupac kollégának nincs belátható időn belül időpontja, tud valaki megbízható gsm-est vagy szervizt budapesten, ahol megnéznék a telefont?

(#10831) sziku69 válasza Csóró™ (#10827) üzenetére


sziku69
senior tag

Úgy néz ki nem hardver hiba. A saját kamerájával jól működik. A párom használta egy másikkal. Azzal valamiért homályosak. De lehet hogy azt is be lehet állítani.De így már nem kísérletezgetek.

(#10832) Csóró™ válasza sziku69 (#10831) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lényeg, hogy nincs baja :K

(#10833) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok! 3 éve használom a WCDMA-s Note 1-emet. Itt az ideje egy akku cserének. Tudok vhonnan nem horror áron eredeti gyárit rendelni? Egy jó minőségű utángyártottól sem zárkózom el. Tapasztalat ebayről, máshonnan?
És még egy dolog. Van vkinek új matt fekete hátlapja, mert azt is cserélném.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#10834) Csóró™ válasza Sir Sparrow (#10833) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Speedshopnál van aksi. Én kettőt vettem, de mind a kettő vissza is ment, mert bár működött velük a telefon, egyiket se töltötte :(

Az mondjuk gyanús, hogy mindegyik aksira 2013-as gyártási dátum volt írva. Minden esetre egy próbát megérhet, hátha neked tölti.

(#10835) Sir Sparrow válasza Csóró™ (#10834) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszi! Hát ez nem túl bizalomgerjesztő! Nem szeretnék kísérletezni, uh a speedshopot akkor kihagyom.

(#10836) Csóró™ válasza Sir Sparrow (#10835) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ha szoktál Budapesten járni, akkor egy kitérőt megér, mert a boltban ki tudod próbálni, amúgy meg tényleg necces. Bár lehet az én telefonom ilyen válogatós, egyszer egy fórumtárstól is vettem aksit, de azt se töltötte, pedig Ő korábban használta :F

(#10837) Csóró™


Csóró™
senior tag

Vagyula mester írt ma nekem, csinálni fog Redmi Note 1-re is MIUI 9-et. :C
Egyenlőre kiadási dátum nincs, de nem hiszem, hogy sokáig kellene várni.

"Sajnos" ennek a tesztelésében már nem tudok részt venni, mert múlthéten lecseréltem a Note-omat egy letv 1 Pro-ra. De figyelni fogom továbbra is a fórumot, ha tudok segítek bármilyen kérdésben!

[ Szerkesztve ]

(#10838) fornettisuti válasza Csóró™ (#10837) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez most a Note 3G vagy Note 4G-re vonatkozik?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10839) Csóró™ válasza fornettisuti (#10838) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ez most arra vonatkozik, amelyiknek a fórumában vagy :) Redmi Note 3g

(#10840) fornettisuti válasza Csóró™ (#10839) üzenetére


fornettisuti
veterán

Akkor jó.😁

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10841) dzsidzsas válasza Csóró™ (#10837) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Ez jó hír, én még mindig szeretem ezt a telefont.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#10842) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy feltöltöm 100%-ra az aksit, majd kikapcsolom. Visszakapcsolás után csak 1%-on áll. Ha nem kapcsolom ki, akkor sokáig használható míg lemerül. 2 nap körül átlagos használattal.

(#10843) Csóró™ válasza sziku69 (#10842) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

100 éves MIUI BUG, nem tudsz mit csinálni vele. Elvileg 1-2 óra után magára talál a telefon és újra az aktuális töltöttséget mutatja.

(#10844) sziku69 válasza Csóró™ (#10843) üzenetére


sziku69
senior tag

Értem. Tehát nem merül le 1%-nál sem. Ez megnyugtató. Köszi! :R

(#10845) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Note 2 van és új vagyok az okos telefon használatban. Wifi gondom van. Beírtam egy jelszó ami nem jó. Ha rákattintok nem kér újra jelszót, csak azt látom
Azonosítási probléma aztán Mentve
Hogyan tudok másik jelszót beírni?

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#10846) Csóró™ válasza DiabloCorsa (#10845) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

ez a Note 1 topic, de hátha segít:
Elvileg van valami olyan opció, hogy "hálózat elfelejtése"... erre kell nyomni. Ezután újra kéri a jelszót a wifihez.

sziku69: :R

[ Szerkesztve ]

(#10847) DiabloCorsa válasza Csóró™ (#10846) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszönöm ez volt a megoldás.

(azt látom hogy Megérkezett a Redmi Note az 1 nincs :)

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#10848) Csóró™ válasza DiabloCorsa (#10847) üzenetére


Csóró™
senior tag

Örülök, hogy működik :R

Azért hagy kukacoskodjak már kicsit: Az első terméknél nem szoktak 1-est tenni (se filmnél, se játéknál, se máshol) ;]

(#10849) molnardenes


molnardenes
tag

Sziasztok!
Lehet, meredeket kérdezek, de hátha. Lassan nekem is aktuális lesz az akksi csere. Látva, hogy eredetit csak öreget kapni, utángyártott pedig kétséges minőségű, arra gondoltam, esetleg valami más, későbbi akksi talán belebuherálható lenne. Nem fontos, hogy nagyobb kapacitású legyen, csak újabban beszerezhető. Valaki jutott már előbbre ilyen téren? Van valami oldal, ahol fizikai méret alapján lehet keresni akksikat?

(#10850) Csóró™ válasza molnardenes (#10849) üzenetére


Csóró™
senior tag

Biztosan nem kísérletezgetnék ilyesmivel :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.