Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nunder


Nunder
őstag

Várom azoknak a véleményét, akikben felsejlik valami e cikk olvasása során.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#2) edward2


edward2
addikt

Szia.
Szerintem az ilyen cikkekből nem derül ki semmi sajnos. Csak maga a tragédia. Nem tudsz semmit a családról, hogy élték a mindennapjaikat, mennyire szerették egymást, sőt mennyire utálták egymást stb. Ha ezt mind összerakod számukra lehet ez nem is tragédia. (persze ez egy nagyon kisarkított példa). Tehát az a probléma, hogy te az általad elképzelt jo családi állapotot vetited bele ebbe a tragédiába. No ennyi

(#3) Nunder válasza edward2 (#2) üzenetére


Nunder
őstag

Tény és való, hogy nem ismerem a családot, de azért amit írsz szerintem egy kicsit meredek. Attól, hogy nem volt (lehet) felhőtlen a viszony, akkor nem baj ha meghal egy családtag? Ráadásul egy kisgyerek? Ugyanis a cikkre írt az egyik szerkesztő is egy választ és ugyanúgy megdöbbent mint mindenki más a történtek hallatán. Szerintem ez elfogadhatatlan, de azért írtam, hogy mindenki elmondhassa a véleményét.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A nem szándékos dolgok szerintem egyáltalán nem tartozhatnak a megbocsáthatatlan bűnök közé - ha már ez a cím. Szerencsétlenség, tény.

(#5) Nunder válasza Crystalheart (#4) üzenetére


Nunder
őstag

A megbocsáthatatlan bűn arra utal, hogy ittasan vezetve vetett véget fia életének. Ez alól nincs feloldozás... :(

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6) PazsitZ válasza Crystalheart (#4) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért ittasan vezetni felelőtlenség.
Az igaz, hogy nem szándékosan tette, de ő a felelős és ő az okozó.

- http://pazsitz.hu -

(#7) kicsitomi88 válasza Crystalheart (#4) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Hmm nézzük csak.

Alkoholt ittam, 1(ad hoc) százalék az esélye, hogy balesetet okozok és meghal a gyerekem. Ha fejbelövöm 100%. Ha nem csinálok semmit 0.

Hát első esetben végülis nem biztos, hogy meghal így nem vagyok bűnös.

Ez nekem sántít.

90 87.5 87.8 87.5

(#8) Lewzke válasza Nunder (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

Teljesen igazad van , bár nem ismerjük a jellemét de egyszerre átkozzuk és sajnáljuk őt . Sajnos a mai rohanó világban egyre több a felelőtlen szülő és járművezető is , nincsenek tisztában azzal , hogy az a mobiltelefon elvonja a figyelmünket , az az öv lényegében a testi épségünk megóvására készült , az a sebességkorlátozás nem hasraütésből van úgy és nembeszélve , hogy az alkohol mennyire rontja a reakcióidőt és az itélőképességet .
De az biztos , hogy lelkiismerete nem hagyja nyugodni őt .
Szomorú , hogy ártatlan életeket követel mások felelőtlensége , tudatlansága , figyelmetlensége . :(

(#9) Crystalheart válasza PazsitZ (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ezt is megértem, de azt hiszem, nem a bíróság szerepében vagyunk, a büntetést majd az kiszabja, meg a bűnösség mértékét megállapítja. Én arról beszéltem, az apa mennyire teheti magában rendbe a dolgot. Igaz, mindenki másképp dolgozza föl az ilyeneket, de én biztosan nem őrülnék bele és nem mardosna a lelkiismeretfurdalás. Ez kb. olyan, mint hogy építkezésen nem rögzít valaki jól egy kötelet, elszabadul a téglarakás és ráborul másvalakire.

Mindamellett sosem fogok vezetni, mert józanul figyelmetlenebb vagyok, mint némely részeg kocsmatöltelék :DDD

(#10) divrapier


divrapier
tag

kar hogy ilyenkor nem lehet tudni a vezeto mit gondol, es milyen. lehet felelotlen volt, de nagyon megbanta es eleg buntetes az neki, ami tortent. erre meg akar be is varrjak par evre. jo pont az ujrakezdeshez. viszont lehet hogy pont meg kellene rendesen buntetni, mert semmi komolyabb baja nem lett.
mindenesetre erdemes belegondolni a tortentekbe, nehogy velunk tortenjen meg valamikor.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#11) dredbiro


dredbiro
senior tag

Elkeserítő dolog,hogy némelyik ember mennyire felelőtlen.
Ez nagyon szomorú dolog,ami történt.-Nem szeretném boncolgatni azt a dolgot,hogy ki-kit mennyire szeretett a családban,stb.-
Az cikkben említett apa úgy gondolta,á,ittam.Na és mi van akkor?
Ezzel sokan vannak így sajnos,még az (állítólagos)szigorú törvénykezés ellenére is.
Tudni kellene azt a tényt az embereknek,akik volán mögé ülnek,ha alkoholt fogyasztanak(a reakció-idő megnől,bele megy merészebb helyzetekbe is,mind az illuminált állapota és az ebből adódó önbizalombol is,stb),hogy mire számíthatnak,ha valami probléma adódik utazás közben.
A hatóság,ha megállítja,(korrekt eljárás keretében-ami ebben az országban már nem is annyira korrekt),elkéri az okmányokat.Jobbik esetben,ha van annyira szemfüles és feltételezi az alkohol fogyasztást,szondáztat.Ha bebizonyosodik-akkor-(haver-koma,jóbarát nincs a rendőrségnél)a zero tolerancia értelmében a helyszinen azonal elveszi a jogosítványt,pénzbirság,feljelentés,stb-stb.amit ez maga után von.
Egy dolog biztos-az apa nagyot hibázott,akkor amikor beűlt a volán mögé részegen!!!!
Az ilyen embereknek nem adnék vissza jogosítványt többet az életben!
Mindeki döntse el maga,iszik vagy vezet.
A kettő egyszerre nem fér össze!

Good hunting,STALKER !

(#12) ABE


ABE
őstag

Nekem az jutott eszembe, hogy ha az autó megcsúszott és kisodródott, akkor valószínűleg nem az ittasság, hanem a rosszul megválasztott sebesség volt a karambol közvetlen okozója. Aki felelőtlenül vezet, az józanul is elkövetheti ugyanezt a hibát. Másik fontos kérdés, hogy a gyerekekülésben ült a gyermek, biztosították-e számára a megfelelő körülményeket.

Maga az eset sajnálatos, s azt hiszem, ennél nagyobb büntetés nem érhet szülőt a felelőtlensége miatt.

(#13) Grigorisz válasza edward2 (#2) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ha valaki nem szereti a gyerekét nem viszi magával autókázni

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#14) Nunder válasza ABE (#12) üzenetére


Nunder
őstag

Pontosan a második gondolatodra akartam rávilágítani én is...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15) TK36


TK36
aktív tag

Én nem akarok és tudok ítélkezni, de ebből a történetből, hírből is látszik, hogy - sajnos az utóbbi időben elég sűrűn történnek ehhez hasonló balesetek - általában az ártatlanok szenvednek súlyos sérüléseket esetleg hallnak meg. Aki vagy akik meg tehetne róla az(ok) meg megússzák a balesetet kisebb karcolásokkal, sérülésekkel.

És szinte minden nap hallunk ehhez hasonló szomorú híreket.

[ Szerkesztve ]

(#16) PazsitZ válasza Crystalheart (#9) üzenetére


PazsitZ
addikt

építkezésen nem rögzít valaki jól egy kötelet, elszabadul a téglarakás és ráborul másvalakire.
Tehát te egy ilyen esetben nem érznéd magad felelősnek/hibásnak?
Erre nem tudom mit mondjak. Érdekes...
Más dolog, hogy egy ilyenért még! jogilag is felelősségre vonnának, de érdekes (számomra), hogy te leszarnád az esetet.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#17) ladybug válasza TK36 (#15) üzenetére


ladybug
őstag

Ők viszont azzal bűnhődnek, hogy élniük kell azzal a tudattal, hogy egy balesetet okoztak, amiben meghalt a szerettük vagy egy másik ártatlan személy.

Kb 6 éve történt, amikor telefonon felhívtak az óvodából, hogy az egyik ovisom meghalt. Értetlenül fogtam a kezemben a készüléket, és hallgattam a történetet. 2 kisgyerek anyával utazott, és felborult az autó. A vezető oldali ablak félig le volt húzva, a kisfiú - nem volt bekötve - azon a résen esett ki, és ráborult az autó. A másik gyermek és anya be voltak kötve, nekik nem esett bajuk. Ez is borzalmas.

PazsitZ: Ilyenért mindig felelősségre vonnak valakit. Minden balesetkor tisztázni kell a körülményeket, és mindig van, aki hibás a történtekért.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#18) Crystalheart válasza PazsitZ (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ki mondott ilyet? :) Természetesen én volnék a hibás. Ez a te olvasatodban azt jelentené, hogy egy ilyen eset után álmatlanul kellene forgolódjak éjjelente? :D A szerencsétlenül járt emberen ez már vajmi keveset segítene, akár meghal, akár nyomorék lesz. Mikor a "nép" ilyenkor elégtételért kiált, az már csak bosszú, és gyakorlati haszna egyedül az elrettentés.

(#19) ABE válasza ladybug (#17) üzenetére


ABE
őstag

Hányszor, de hányszor látok ilyet, hogy a kisgyerek szabadon mozog az autóban, mert nem kötik be, vagy nem ültetik gyerekülésbe. A szülők ökényesen kiteszik a veszélynek, a gyerek meg nem tiltakozik, hiszen honnan is lenne veszélyérzete. :(

(#20) bufurc


bufurc
tag

"Várom azoknak a véleményét, akikben felsejlik valami e cikk olvasása során."

Igen, kb annyi, hogy gratulálok a mostanában elszaporodott önjelölt balesetszakértőknek. Fel lehet hívni a figyelmet erre-arra de ehhez muszáj mindig a földebe döngölni valakit?

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#21) PazsitZ válasza Crystalheart (#18) üzenetére


PazsitZ
addikt

Aham, így már más a dolog, akkor félreértettem.

Gyerekem nincs, de szerintem forgolódhatna, nyugodtan, de szerintem fog is, ha realizálódik benne a dolog. :K

- http://pazsitz.hu -

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem simán elég elvenni a jogsiját meg adni neki egy felfüggesztettet, tükörbe úgysem tud majd nézni a büdös életben sem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) domi007 válasza Nunder (#5) üzenetére


domi007
őstag

Minden alól van feloldozás, ne keverjük ide az ilyen dolgokat.
Isten végtelenül kegyelmes és kész.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#24) ABE válasza dredbiro (#11) üzenetére


ABE
őstag

Utálni fogsz a véleményemért, de szerintem a dolog alapos leegyszerűsítése, ha annyit vonsz le az egészből, hogy a legnagyobb hibája az volt, hogy részegen beült a volán mögé.

- Egyrészt nem tudjuk, hogy ténylegesen mennyi alkoholt fogyasztott, és az milyen mértékben befolyásolta a képességeit. Egy pohár sört, vagy fél liter vodkát fogyasztott?

- Milyen stílusban szokott vezetni az illető? Konszolidáltan, vagy egy állat módjára, ami mindig magában hordozta a baleset lehetőségét?

- Biztosította-e a biztonságos körülményeket? Műszakilag rendben volt az autó? Be volt kötve mindenki?

Ezeket a kérdéseket csak azért teszem fel, mert nagyon egyszerű a hírből kiszúrni egy feltételezhető okot, csak azért érdemes elgondolkodni, hogy esetleg más is közrejátszhat egy ilyen sajnálatos eset bekövetkezéséhez. Hibázott az apa, de ennyiből én nem mernék messzemenő következtetéseket levonni. Ha azt szeretnénk, hogy az ilyen esetek száma lecsökkenjen, akkor meg kell keresni a tényleges okokat, és aszerint változtatni a közúti ellenőrzéseken. Szerintem.

Részemről nagyon támogatnám, hogy pl. városban is igen szigorú ellenőrzések legyenek a biztonsági gyerekülés (vagy magasító) meglétét illetően.

[ Szerkesztve ]

(#25) dredbiro válasza ABE (#24) üzenetére


dredbiro
senior tag

nem utállak a véleményedért
igaz amit irtál
szigorítás mégjobban,talán ez lehetne a megoldás

Good hunting,STALKER !

(#26) Nunder válasza bufurc (#20) üzenetére


Nunder
őstag

Nem vagyok önjelölt balesetszakértő, és szó sincs földbe döngölésről :((( Én csak arra reagáltam amit a cikkben olvastam és úgy voltam vele, mért ne tehetném közzé. De elnézést ha ezzel Téged vagy mást megsértettem, nem állt szándékomban.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#27) Vitus


Vitus
őstag

Tudjátok meredek a téma. Az első amit el lehet mondani az az, hogy te nem ítélkezhetsz! Nincs jogod egy újságcikk alapján leírt eseményről ítélkezni, mert érzelmi alapon fogsz dönteni. Még akkor sem ítélkezhetsz ha megöli valaki a saját családját. Ez nem a te dolgod és pont azért nem mert nem értesz hozzá. Valószínűleg régen az összegyűlt "csőcselék" akik köveztek és egyes országokban ma is megteszik mert érzelmektől hirtelen felindulva cselekszenek. Pontosan ugyanakkora bűnt követ el az aki ezt megteszi mint aki az eredendő bűnt követte el. Más dolog beszélni az ittas vezetésről a következményeiről és más egy konkrét esetről. Veled is történhet az életedbe olyan, hogy hibázol akár tudatosan akár nem. Nem véletlen az, hogy a tömeggyilkos is mindaddig ártatlan míg az ellenkezőjét be nem bizonyítják. Érzelemtől vezérelve ki lehetne végezni a fél országot. Szerintem ez nem egy fórumra való téma. Megvan ennek a maga helye és maga módja ahogyan kezelni kell. Ha a cím az, hogy "Mit gondoltok az ittas vezetéstől?" az megint más és ott elítéled azokat akik megteszik, de ezt is csak feltételezve. Mert egy másik embert neked nincs jogod elítélni, mert akkor te pont ugyanolyan bűnös vagy mint ő.Tehát az ilyen "szerintem nem" meg "mit gondolhat" ezeket nem teheted meg mert te nem ítélhetsz el senkit! :) Nem kell mindent szó szerint venni csak megérteni. Nem támadok senkit, csak ezt el kell fogadni, az érzelem a legtöbb esetben rossz döntéshez vezet. Ez az én véleményem. :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#28) Nunder válasza Vitus (#27) üzenetére


Nunder
őstag

Eszem ágában sem volt ítélkezni, ahogy azt írtad is "szerintem" és itt ez a kulcsszó! Nem vagyok különb senkinél és nem is az én feladatom az ilyen ügyek megítélése - hála Istennek. Mint azt kihangsúlyoztam ez ez ÉN személyes (ha tetszik érzelmi) reagálásom a témára, de itt szólásszabadság van így mindenki írhatja amit gondol... (egészen addig amíg valamelyik moderátor be nem téved ;) )

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#29) hcl válasza Vitus (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ember, ittas vezetés az egy döntés, nem hiba.
Aki alkoholfogyasztás után baül autóba az tudatosan veszélyeztet, aki megcsúszik egy jégfolton, az hibázott.

Ja meg az ítélkezést, büntetést, mint fentebb írtam, megteszi a saját lelkiismerete ingyé' is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Crystalheart válasza hcl (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért láttam már olyat, mikor az autóba ülő ember annyira részeg volt, hogy dönteni arról sem tudott volna, hogy milyen nemű embert szólítson le estére... :D Persze, ez itt nyilván nem az a kategória :)

(#31) Vitus válasza hcl (#29) üzenetére


Vitus
őstag

Ez így van, azt elintézi a saját lelkiismerete sokkal keményebben mint bárki szavakkal. Megvannak azok akiknek ez a feladatunk. Érzelmi húrokat pengetve nagyon csúnyán ki lehet használni az embereket és olyan dolgokat megtetetni velük ami nem az ő akaratuk. Sajnos elég sok példa van erre. De ez már másik bűncselekmény. :D Egyszer ültem a kocsiba 1 sör után amikor begurultam a kocsifelhajtóról a garázsba és rosszul éreztem magam. :)) Bár ez is a kerítésen belül történt. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#32) fekeandras


fekeandras
őstag

Heti szinten járok Kalocsa-Budapest-Kalocsa vonalon, ott az 51-es úton ahol a baleset is történt.A baleset helyszíne ráadásul egy jól belátható útszakasz, enyhe kanyarral.Az ember már megkapta a lehető legnagyobb bűntetést amit ember kaphat.Meghalt a saját gyereke.És ő miatta. :( :(((

(#33) edward2 válasza Grigorisz (#13) üzenetére


edward2
addikt

Nem persze... ez milyen hülye gondolat már. a gyerek az nem olyan mint a haverod ha nem bírod nem viszed el omg.

Nunder: nem véletlenül írtam, hogy ez egy sarkított példa. Képzeljük el a helyzetet: férj feleség nem szereti egymást régóta. Lehet csalják is egymást, de nem válnak a gyerek miatt. Anyóséknál ebédről mennek haza. Anyósék az agyára mennek a szülőknek, majd férj iszik és asszony mondja neki hogy ne vezess mert veszélyes. Visszaförmed hogy kussolj asszony az én autom és vagy jössz vagy ittmaradsz. Beszállnak, majd a férj a vezetésben probálja levezetni a feszültséget. Gyorsan hajt. Karambol.

(#34) Nunder válasza fekeandras (#32) üzenetére


Nunder
őstag

Sajnos még a környező települések felé történt útfelújítások ellenére is sok a baleset. Főleg úgy hogy az út menti - eddigi fél méteres - árkot 2 és fél méterre mélyítették. És a beláthatóságról meg annyit hogy nagyon kevés olyan szakasz van amit ne lehetne belátni a hosszú egyenesekből kifolyólag. De sajnos ennek ellenére mindig megtörténnek a hasonló esetek és ez elszomorító...

edward2: így már érthető ha ilyen szépen kifejted :K

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35) naot válasza Vitus (#27) üzenetére


naot
tag

Ez egy nagyon szép vélemény, csak a gyakorlatban nem nagyon érvényesül. Még azt is eltudom képzelni, hogy saját magad sem tartod be, na nem rossz szándékból, hanem azért, mert ezek automatikus reakciók. Az embereket sokkal inkább az érzelmeik irányítják, mintsem az úgy nevezett racionális gondolkodás. Majd figyeld meg magadon! Előítéleteink vannak; könnyen ítélkezünk mások felett; pár percnyi ismeretség után akár véglegesen beskatulyázzuk társainkat; hiába tudjuk valamitől, hogy nem helyes, még is elkövetjük; büszkék vagyunk, a véleményünkből gyakran akkor sem engedünk, ha már látjuk hogy, a másiknak igaza lesz, és még milliónyi példát mondhatnék.

Gépjármű vezetés alapból is veszélyes üzem. A vezető bűnös, mert ittasan vezettet. Mindegy, hogy mennyit, mindegy, hogy milyen kifogással szállt be az autóba, miatta meghalt egy kisgyerek, aki nem mellesleg a fia volt. A lelkiismerete szerintem is el végzi majd a dolgát börtön helyett, de azért kapjon valamennyit, én azt mondom.

(#9) Crystalheart
"Ez kb. olyan, mint hogy építkezésen nem rögzít valaki jól egy kötelet, elszabadul a téglarakás és ráborul másvalakire."

Rosszul rögzítette a kötelet, emiatt szabadult el a téglarakás, ami ráborult egy emberre, aki emiatt megsérült. Ez véleményem szerint gondatlan veszélyeztetés, amit a jog is elismer. Szóval nem értem, hogy te ezt miképpen tudod magadban úgy elkönyvelni, hogy hát ez van, nem én vagyok a hibás. Akkor lenne igazad, ha jó rögzítette a kötelet, és úgy borul le a téglarakás.

(#36) kevlarvest válasza edward2 (#33) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

TRUE :U

go Ken go

(#37) Crystalheart válasza naot (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lásd az utána következő hozzászólásomat.

(Amúgy meg gondoljatok csak bele, egy katonai vezető mit élhet át? :) )

(#38) marcee


marcee
addikt

Lehet, hogy korlátolt és előítéletes vagyok, de nekem az A6-os Audiról kapásból az jutott eszembe, hogy valami jólmenő vállalkozó, újgazdag lehetett az illető, aki azt hitte (tapasztalatból) bármit megtehet...
(mondom ezt úgy, hogy semmit nem tudok az ügyről, ez csak az első gondolatom volt, csak a fenti írást olvastam, a hsz-eket sem)

\m/

(#39) Nunder válasza marcee (#38) üzenetére


Nunder
őstag

Én is ezzel akartam érvelni arra a bizonyos "családi kapcsolatos" h.sz.-re! Nem hiszem hogy rossz volt a viszony köztük, csak az apa felöntött a garatra, alatta meg a lóerő és kész a baj.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#40) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát erre nekem sincsenek megfelelő szavaim! Vezettem már ittasan és még most is rémálmok gyötörnek - Mi lett volna HA??? Ez még most is kísért, nem a merés vagy nem merés miatt, hanem magam miatt.

MEG KELL PRÓBÁLNI JÓZANUL AZ AUTÓBA ÜLNI :)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#41) Crystalheart válasza Johnny001 (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérdés, hogy ha az ember nem józan, mennyire tudja fölmérni a helyzetet, egyáltalán dönteni? (Ti biztosan jobban tudjátok, én még csak józan voltam...)

(#42) Johnny001 válasza Crystalheart (#41) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

A sok kalandos hazatérés, után már egyszerűen elegem lett az egészből, és úgy alakítottam az életem, hogy még csak véletlenül se essek kísértésbe, vagy sofőrszolgálat!

u.i.: sima sörözés (nem négykézláb)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#43) vally válasza marcee (#38) üzenetére


vally
tag

Gratulálok... Tényleg korlátolt és előítéletes, de legfőképp tájékozatlan vagy: az A6-ost 1994 óta gyártják, kb 500 ezer forinttól kezdve vannak eladó példányok. Hülyeség egy ilyen cikkben említést tenni az autóról, csak a buta emberek alá adják a lovat. Ha Suzuki akkor máshogy cseng a sztori?

A másik:

A cikkíró és az anyukája is egy 10 soros (feltehetően blikk stílusban megfogalmazott), konkrétumokat alig tartalmazó cikkből levonják a konzekvenciát, és ítéletet hoznak.

Csak egy kérdés:

Szerintetek a birók miért tanulnak tizenX évig, ha ennyire egyszerű minden?

Mellesleg nem védem a sofőrt, de a soksok paraméter közül párat ismerve itt megmondani a frankót... hát, nem az okos emberek szokása.

ui.: az ittas, és más okokból közveszélyes vezetést én sem támogatom.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#44) vally válasza Vitus (#31) üzenetére


vally
tag

Amúgy azt olvastam, hogy ilyen esetben még jó is a börtönbüntetés, mert legalább úgy érzi a felelős, hogy megbűnhődött, és nem mardossa annyira a lelkiismeretfurdalás.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#45) Nunder válasza vally (#43) üzenetére


Nunder
őstag

Ebből a velős hozzászólásból nem tudom ki tűnik inkább okoskodónak... :U Nem Blikk stílus hanem egy helyi hírlap és csak a tények voltak közölve. Mellette megjelent az említett cikk ami válasz a baleset történéseire. Ez adta az ötletet és mint mondtam nem bíráskodom csak a személyes véleményt fejtem ki. Olyan nehéz ezt megérteni? Olvass vissza és meglátod :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#46) vally válasza Nunder (#45) üzenetére


vally
tag

csak a tények voltak közölve

Erre csak annyit mondanék, hogy:

A világ legnagyobb hazugságai is elmondhatók véges számú igaz állítással.

Mellesleg szerinted az, hogy megbocsáthatatlan bűnnek nevezel valamit az nem itélkezés?

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#47) legendary


legendary
tag

Hi mindenki!
Szerintem ti nagyon egyszínben látjátok a világot, pedig nem minden fekete és fehér. Ti egyértelműen elítélitek a vezetőt és úgy állítjátok be mintha ő lenne maga a megtestesült gonosz és eleve úgy ült be az autóba hogy megöli a gyerekét. Tény, hogy emberek hibáznak, nem gépek. Ezt tudják az autógyárak is. Vagyis tudni lehet előre, hogy a legyártott autókkal x%-ban "ölni" fognak. A ti logikátokkal akkor az autógyártók is "gyilkosok" hisz tudják hogy majd ez lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#48) Nunder válasza vally (#46) üzenetére


Nunder
őstag

Nos azt lehet hogy bele kellett volna írnom az első h.sz-be hogy a címet attól a bizonyos cikktől kölcsönöztem. Ennek ellenére szerintem is megbocsáthatatlan az hogy valaki más életét kockáztatja. De lehet hogy csak én vagyok ilyen maradi...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#49) dredbiro válasza vally (#43) üzenetére


dredbiro
senior tag

Kedves Vally!
Most biztos kést fognál a nyakamhoz,ha tehetnéd e sorokat olvasva.
Nem kötözködés céljábol,de a hozzászólásodból kiemelnék egy dolgot.
Íme a következő:

"Csak egy kérdés:

Szerintetek a birók miért tanulnak tizenX évig, ha ennyire egyszerű minden?

Mellesleg nem védem a sofőrt, de a soksok paraméter közül párat ismerve itt megmondani a frankót... hát, nem az okos emberek szokása."

A bírók nem minden esetben járnak el egyenesen,ha elhiszed ha nem.
Én személyes pédát tudnék hozni(nem publikus),amit sajnos a saját bőrömön kellett tapasztalnom. :(
Nem érdekes hány évig tanulnak,de azt nem igazán értem,amikor a kész tények magukért beszélnek és mégsem a megfelelő ítéletet hozzák meg.
Kérdezem én,akkor hol van az igazság?Mindig a törvények szerint járnak el?
Hát nem hinném.
A sofőrt én sem pártolom,de egy dolog biztos.
Nem tartotta be a játékszabályokat,ezért viselje a következményeit.(ha ittas volt,ha nem)
Egy autó,pláne egy A6-os csak úgy magátol nem repül el :(

U.i:Ha minden dologban úgy járnának el ebben az országban,ahogyan azt törvény szerint
le kellene bonyolítani,akkor teljesen más környezetben lenne az ország,mint amilyenben most van.
Ennyi.
Mégegyszer elnézést,ha megbántottalak volna.

Good hunting,STALKER !

(#50) Vitus válasza vally (#44) üzenetére


Vitus
őstag

És nem tesz kárt saját magába, hanem kénytelen szembenézni a tetteivel. A börtönbüntetés szerintem sokkal keményebb a halálbüntetésnél és mindig fenn kell tartani a reményt, ezért a büntetésnek végesnek kell lennie legalább látszólagosan. De ez már megint másik téma. :D

ui.: Itt olvastam, hogy szép de betarthatatlan. Ez szintén igaz, nem véletlen nem 1 ember dönt egy adott dologról és nem véletlen nem lehet még csak távoli köze sem esethez. És nem véletlen enyhítő jelző a hirtelen felindulás...

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.