Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) naot válasza Vitus (#27) üzenetére


naot
tag

Ez egy nagyon szép vélemény, csak a gyakorlatban nem nagyon érvényesül. Még azt is eltudom képzelni, hogy saját magad sem tartod be, na nem rossz szándékból, hanem azért, mert ezek automatikus reakciók. Az embereket sokkal inkább az érzelmeik irányítják, mintsem az úgy nevezett racionális gondolkodás. Majd figyeld meg magadon! Előítéleteink vannak; könnyen ítélkezünk mások felett; pár percnyi ismeretség után akár véglegesen beskatulyázzuk társainkat; hiába tudjuk valamitől, hogy nem helyes, még is elkövetjük; büszkék vagyunk, a véleményünkből gyakran akkor sem engedünk, ha már látjuk hogy, a másiknak igaza lesz, és még milliónyi példát mondhatnék.

Gépjármű vezetés alapból is veszélyes üzem. A vezető bűnös, mert ittasan vezettet. Mindegy, hogy mennyit, mindegy, hogy milyen kifogással szállt be az autóba, miatta meghalt egy kisgyerek, aki nem mellesleg a fia volt. A lelkiismerete szerintem is el végzi majd a dolgát börtön helyett, de azért kapjon valamennyit, én azt mondom.

(#9) Crystalheart
"Ez kb. olyan, mint hogy építkezésen nem rögzít valaki jól egy kötelet, elszabadul a téglarakás és ráborul másvalakire."

Rosszul rögzítette a kötelet, emiatt szabadult el a téglarakás, ami ráborult egy emberre, aki emiatt megsérült. Ez véleményem szerint gondatlan veszélyeztetés, amit a jog is elismer. Szóval nem értem, hogy te ezt miképpen tudod magadban úgy elkönyvelni, hogy hát ez van, nem én vagyok a hibás. Akkor lenne igazad, ha jó rögzítette a kötelet, és úgy borul le a téglarakás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.