Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) MasterDeeJay válasza Czimby (#699) üzenetére

Köszi a tippet!

Valahol van nekem valami régi optiplexből ilyesmi blower ventim majd lehet kipróbálom más kártyára amihely ilyen hűtés kell. Pet palack is jó ötlet, van hőlégfúvóm is hozzá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#702) weiss válasza Czimby (#699) üzenetére


weiss
addikt

Hol láttál ezresért? Én csak ilyen 20 € környéki árakat látok így gyorsan ráguglizva.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#703) Czimby válasza weiss (#702) üzenetére


Czimby
addikt

Lengyel oldal, alapból nem írják, hogy szállítanának külföldre, de ha összegyűlünk páran hátha sikerül lebeszélni velük.

És ítt az új kerül ennyibe máshol meg a használt 5000-6000Ft :U

Akit érdekel írjon, jó lenne ha összejönne egy pár darabos igény.
Én tuti veszek 2-t ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#704) Steve_Brown válasza Czimby (#699) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Úgy látom sikerült a tyúkszemedre lépnem :B

(#705) Smithy87


Smithy87
senior tag

Ez az s 9300 x2 nem hasonlít a fury x2 re?

(#706) fatpingvin válasza Smithy87 (#705) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem hasonlít rá hanem kb ugyanaz csak videokimenetek nélkül.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#707) juliabrilke válasza Czimby (#703) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem akár több darab is kellene ha küldenek Magyarországra csomagot.

(#708) Czimby válasza Steve_Brown (#704) üzenetére


Czimby
addikt

Nemigazán :))
Neked az a véleményed, én meg úgy vagyok vele megér egy próbát.
3 másik külföldi fúrumot követek ebben a témában, és úgy néz ki ez a legegyszerűbb, legolcsóbb és szinte a leghűvösebb megoldás.

Gondolom nem véletlenül van blower venti a régi Ati referencia kártyákon ahol hasonló a bordakialakítás.

Tudom én is, hogy nem a leghalkabb megoldás, de desktop hangtalan és játékban is tűrhető a külföldi vélemények alapján.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#709) Czimby válasza juliabrilke (#707) üzenetére


Czimby
addikt

Dobj privit hány db érdekelne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#710) korcsi


korcsi
veterán

Hagyományos ventillátornál a hátulról befúvós módszer esetén két ventillátor egymás utáni beépítése segíthet, emelendő az elő állított nyomást?

Czimby: ez mekkora ventilátor? Alin találtam 120x30mm- blowert huszon pár dollárért.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#711) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#706) üzenetére

Leszámítva azt a tényt hogy Fury X2-t nem adták ki (asztali játékos verziót), csak Pro Duo néven VR-re és professzionális célra.
A 9300 x2 két nano, nem két fury x mint a Pro Duo. Ezt bios miatt érdemes megemlíteni mert nem kompatibilisek egymás biosaival. VRM és TDP limit is más. Nano az -5% órajelű GPU-ban. (azaz ahogy nézem a 9300x2 még kicsivel kevesebb is -50w tdp és -1db 8pin táp a duohoz képest)
Még annyi hogy a nano-t limitálja valamennyire a TDP-je, hűtése és a Bios de csak azért mert egy ITX egyventis kártyában van bezsúfolva az ami igazából egy 3 ventis vagy vizezett dögnek kellene lennie ahogyan a furyx-ek.
9300x2 6000 USD induló ár, a Duo meg 1500 USD :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#712) kenand válasza korcsi (#710) üzenetére


kenand
veterán

Akkor kb 35 USD itthon egy vízhűtés...

(#713) Czimby válasza korcsi (#710) üzenetére


Czimby
addikt

Kb pont passzol a kártyába a vége, szóval 95-100mm x 25-30mm körüli méret.
Az ára meg 3 kb dollár :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#714) korcsi válasza kenand (#712) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor?
Czimby, ha lesz beszerzés, számolhatsz velem!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#715) Czimby válasza korcsi (#714) üzenetére


Czimby
addikt

Már 2x leírtam, de 3 az igazság.

Akit érdekelne ilyen ventim, írjon privit, darabszám megjelöléssel!

Várok 1-2 napot mennyire lenne igény és utána veszem fel a kapcsolatot az üzlettel.
Bízok benne sikerül lebeszélni velük, hogy elküldjék hozzánk.
DHL-el szállítanak, így remélhetőleg lesznek ennyire rugalmasak.

Egyébként 7db ventinél járunk eddig.
Ha neked is kell tutira akkor 8.
Kenand-al már 9.
De akinek kell írjon privit. :))

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#716) kenand válasza korcsi (#714) üzenetére


kenand
veterán

Nem éri meg a 2x USD-t inkább leveszem a hűtőbordát és felteszem a vizet ha nem akarok bordát szétvágni, csak arra utaltam.....
De egy ilyen lengyel ventire én is befizetek, akár mikor kellhet még :)

(#717) Steve_Brown válasza kenand (#716) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Még mindig nem hiszem, hogy egy 120-as víz lehűti a kártyát elég halkan.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#718) scott_free válasza Czimby (#699) üzenetére


scott_free
senior tag

1 db ventire benevezek én is. (küldtem privit is)

Az a hátlap csak egy slotos, és ahogy látom, csak 2 csavarral lehet rögzíteni (a dp port fölött, meg a tetején), amik elég közel vannak egymáshoz, nem biztos, hogy nagyon stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#719) Czimby válasza scott_free (#718) üzenetére


Czimby
addikt

3 csavar, mert alul is van még egy ami a NYÁK-hoz rögzít.
(Összesen 2 csavar a NYÁ-ra, egy a fémre)

Igen valóban csak 1 slot, de jobb ezt szétfaragni mint a gyárit, gari szempontból :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#720) kenand válasza Steve_Brown (#717) üzenetére


kenand
veterán

Jóval nagyobb TPD furry-tt is lehűti egy 120-as ott azt írja 500W bír a hűtés (bár egy kicsit túlzás)

(#721) scott_free válasza Czimby (#719) üzenetére


scott_free
senior tag

Tényleg, itt a második képen látszik.

(#722) kenand válasza scott_free (#721) üzenetére


kenand
veterán

Nam nagy ügy kivágni a Mi8 bracket-et....

(#723) Lacpac válasza rokapet (#675) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!

Most nyomtatódik egy tölcsér a venti szívóoldalára.
Meg egy V2 side típusú.
A frissítettről lemaradtam, de nekem passzol a ventilátorhoz a furat.

Terelőlemez elképzelhető hogy ok lenne, persze csak próba után derül ki.

(#724) Steve_Brown válasza kenand (#720) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Fél kilowatt, az a gyakorlatban orbitális mennyiségű hő. Nekem a 120-as Arctic Liquid Freezer I Akasa Piranhaval szerintem 150-160W-nál nem tudja a coldplate-et 60 fok alatt tartani. Pedig nem a Cooler Master Lite és társaival van egy szinten.

(#725) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#717) üzenetére

A két gpu-s Pro Duo gyári hűtője valami cooler master ahogy tudom, ha az le tudja hűteni rendesen a két gpu-t vrm-el együtt (350w) akkor szerintem azért egy jobb 120-asnak is illene.
Ráadásul úgy hogy az enyém még megbontva sem volt, gyári a paszta, meg blokk sem volt tisztítva pedig zárt rendszereknél trutyis lesz. Lötyi is kevés lehet benne, kotyogó hangot ad ha valamiért nem a kártya fölött van szintben a hőleadó. Nálam régi chieftek gépházban a hátsó házventi helyére van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#726) kenand válasza Steve_Brown (#724) üzenetére


kenand
veterán

Néztem tesztet 2x120-as csak mérsékelten volt jobb, minta az 1x120. Biztosan jobb de, hátul nálam nem is lenne rá hely, max a gép elejére szerelve....

(#727) Steve_Brown válasza kenand (#726) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hát nekem is ki kell vágni a gépház oldalát, de ekkora áldozatra hajlandó vagyok. :DDD

#725 MasterDeeJay
De mondjuk fél óra Furmark alatt hány fokosak a GPU-k? És hány decibel zajt termel a venti?

[ Szerkesztve ]

(#728) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#727) üzenetére

Játékok alatt CF-ben nem megy 65 fölé, superposition alatt is 65 fok. Nem mondanám hangosnak.
Gyári értékét már nyilván nem hozza. Lehet egyébként hogy throtlingol mert mintha 67 fok lenne a gyári célértéke.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#729) Steve_Brown válasza MasterDeeJay (#728) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hát én szeretném ha a BIOS-ban feljebbállítva a TDP értékeket és az órajelet sem menne 60-65 fok fölé, szóval indokoltnak látom a nagy radit.

(#730) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#729) üzenetére

Attól függ mi a cél,gyárilag 3dmark tesztek alatt sem mérhető a throtling csak eszement furmarkban. Játékok alatt meg mindig max órajelen fog menni mivel egy játék sem képes kihasználni optimálisan ezt a GPU-t.
A tuning az más kérdés, ott el lehet szállni szépen ahhoz megértem hogy nagyobbat akarsz. Nem sok tartalék van a kártyában, azaz aránytalanul sokat fog enni minimális tuningal is. HBM is húzható elvileg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#732) Steve_Brown válasza MasterDeeJay (#730) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

HBM-et nem akarom piszkálni. DE a GPU-ból kihoznám a maximumot :DD

(#733) kenand


kenand
veterán

Vízhűtésekkel az a gondom, hogy összetett, így nem olyan "örök" életű, mint egy léghűtés. Ott max a venti megy tönkre, de azt könnyű cserélni.

(#734) Smithy87 válasza MasterDeeJay (#730) üzenetére


Smithy87
senior tag

neked van ebből az s9330x2 ből is?

(#735) fatpingvin válasza Smithy87 (#734) üzenetére


fatpingvin
őstag

neki ProDuo-ja van de sztem csak idő kérdése hogy rávesszük :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#736) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#735) üzenetére

Túl sok projekt van még. M40-et éppen vámolják azzal kellene majd foglalkoznom inkább sztem egy hét és itt lesz.
Csábító a 9300x2 de nem fér be a pro duo mellé quad cfre meg sztem táp is sarkos lesz úgy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#737) Steve_Brown válasza kenand (#733) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

2012-2014 körül vásárolt AIO-k még mindig mennek és az esetek nagy részében nem a párolgás öli meg őket, hanem az emberek lecserélik gépváltáskor.

De persze ezeknek a hűtőknek nagyon kicsi a piaca, hiszen a PC-t nagyon kevesen raknak össze maguk.

(#738) rokapet válasza Lacpac (#723) üzenetére


rokapet
tag

"Terelőlemez elképzelhető hogy ok lenne, persze csak próba után derül ki."

Belegondolva, szép nagy support kell majd hozzá nyomtatáskor, ha meg kell csinálni, mert különben a levegőben lógna... :))

(#739) kenand válasza Steve_Brown (#737) üzenetére


kenand
veterán

Én 25 éve csak saját magam rakom össze :) ,
Egy szerkezet annál tartósabb, minél egyszerűbb.
CPU-t mindig tuningolom valamelyest, csak olyan lapom van amiben lehetséges (X58, 2011 v3 ) VGA-val jelentős tuningot soha sem tudtam elérni, legtöbbször akkor jelentős ha együtt lehet emelni a GPU és a RAM órajelét is.

Nanot nem akarom tuningolni, elég ha üzembiztosan megy, inkább undervolting-ben gondolkodom.
Vizet csak azért vállalnám be, ha tudom, hogy biztosan jelentősebben hűti és így tartósabb lesz a kártya.

(#740) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#735) üzenetére

Rohadj meg! ;]

Bar foggalmam sincs mire lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#741) Steve_Brown válasza MasterDeeJay (#740) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Most már amúgy bánom, hogy nem 9300 x2-őt vettem én is. De lehet a 450-es táp lesz0pta volna magát ha meglátja.

Legrosszabb esetben befogod bitcoint bányászni. Elég gyorsan megtérül. 50+ Megahesst simán tud, 1,6 euró/nap

[ Szerkesztve ]

(#742) PinguPingvin válasza MasterDeeJay (#711) üzenetére


PinguPingvin
csendes tag

A techpowerup szerint a két kártya ugyanaz órajelet leszámítva.
"Capsaicin" chip van bennük ami gyakorlatilag a sima Fiji

(#743) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#741) üzenetére

A bányászatot ezen topikba inkább ne!
Igen nagy hiány van a kártyákból, semmi szükség rá hogy ezeket is lenyúlják a bányaszok.

PinguPingvin
Igen a gpu ugyan az de más a PCB, más a vrm, tdp limit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#744) PinguPingvin válasza MasterDeeJay (#743) üzenetére


PinguPingvin
csendes tag

Ja, ha úgy érted, valóban:))

(#745) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#740) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy g*ci vagyok, költetem veled itt a pízt ;] ha mást nem a linugzos krumplinak eladni a fórumon :D mire megunod talán nekem is lesz annyi keretem hogy beleférjen egy ilyen dual GPU darab.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#746) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#745) üzenetére

Lesz még egy cikk is róla természetesen!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#747) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#746) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát legyen is, máskülönben minek :D

néha megesz a sárga irigység hogy te ilyeneket tudsz, én meg cikket írtam arról hogy bebootoltattam egy Alpine-t a kölcsöndeszkán :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#748) Czimby válasza MasterDeeJay (#740) üzenetére


Czimby
addikt

Csak hónap végig megy a 30-as kupon ha más is rendelne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#749) dbj19 válasza MasterDeeJay (#740) üzenetére


dbj19
csendes tag

Nekem ma jött meg, nagyon várom a cikket :DDD

(#750) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#747) üzenetére

Az a helyzet hogy egy rakás cikkem van még amik nincsenek készen időhiány miatt pl:

meg van több olyan ami a régi gépeim tesztjei, dual procik, SLI, CF, meg egy rakás kínai lap amiket használtam de az életbe nem fogom befejezni őket.

dbj19
Meg kell várnom miyconst youtubert mert ő úgyis végigtököli a dolgokat amiket majd nekem nem kell. :DDD Na majd az alapján lesz a cikk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.