Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Smithy87


Smithy87
senior tag

Hogy álltok az s9300 x2 vel?

(#802) kenand válasza Steve_Brown (#800) üzenetére


kenand
veterán

Vidéki suttyóknak Kína egyszerűbb, itt sajna nem nagyon vannak kütyüs boltok, a számítógépes boltok is rendelésre működnek, kevés dolog van a polcon..

(#803) Steve_Brown válasza kenand (#802) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ja, ismerős. Én is csak az egyetem miatt jöttem Pestre. Egészen más világ az aznapi kiszállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#804) punk520


punk520
újonc

sziasztok. volna egy problémám!
dp-hdmi adapterrel kötöttem a kártyát tv re!
viszont nincs hang kimenet. illetve a max felbontás amit enged a 1080p 60hz! valaki esetleg tud rá megoldást?
illetve kipróbálná nekem a sajátján hogy nálla is így van e? :R

(#805) fatpingvin válasza punk520 (#804) üzenetére


fatpingvin
őstag

ismert probléma. a DP-HDMI átalakítóból indulnék ki, volt már szó a totyikban róla. más eszközzel megy a nagyobb felbontás és a hang?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#806) punk520 válasza fatpingvin (#805) üzenetére


punk520
újonc

igen másik vga val van,hang és megvan az oösszes felbontás is (4k tv-m van)

(#807) Czimby válasza punk520 (#806) üzenetére


Czimby
addikt

És az ugyanazzal a kábellel/átalakítóval van a Tv-re kötve.

DP-ből 1.3-tól fölfelé megy a 4K-rendesen

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#808) ityam válasza kenand (#778) üzenetére


ityam
senior tag

Én is egy quadro NVS310 et rendeltem olcsó pénzért, csak azt nem tudom biztosra hogy a 3440x1440 es felbontású monitort meg tudja e hajtani natívba vagy sem mert csak 2560x1600 at írnak hozzá max felbontásra. A FullHDs TVmre gondolom DP-hdmi átalakítóval a hangnak is ki kéne mennie. Vagy szóljatok légyszi.ha hiú reményeim vannak.

ui: én még a kis mi8-am nem szereltem be, mert HOból dolgozok és 2 moncsi kell mindenképp és egyébként is el vagyok úszva melóval, úgyhogy csak hétvégén lesz tesztelés(reményeim szerint)

[ Szerkesztve ]

(#809) Czimby


Czimby
addikt

Mivel a fúrom nem engedi, hogy mindenkinek elküldjem privátban kénytelen vagyok ide kiírni!



Sablon üzenet következik amit minden eddigi jelentkezőnek elküldök!

Holnap reggel 8-kor fogom megrendelni a DELL blower ventiket!

Tehát mint írtam a darabár kb 1300Ft, ez változhat attól függően mennyit rendelünk.
(Ha visszamondanak megrendelést egyesek akkor kicsit emelkedhet az ár 100-200Ft max)

A foxpost pedig 1100Ft akár 1 venti akár 5db kell!

Kérném, hogy akinek BIZTOSAN kell az küldje mégegyszer a részéről végleges darabszámot!

Valamint kérnék nevet/címet/emailt/telefonszámot is és azt, hogy személyesen Hatvan v. Kőbánya
Vagy foxposttal/MPL automata kéri majd az országon belül a szállítást.

Csak annak veszem számításba a rendelését aki ezeket teljesíti!!!

Nem gond ha neked ennyiért nem kell mert sokallod postával együtt az árat, akkor írj, hogy nem kell vagy ne írj semmit.

Az a gond ha azt írod, hogy kell, utána pedig mégsem tartod a szavad.

Akinek nem inge ne vegye magára!!!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#810) punk520 válasza Czimby (#807) üzenetére


punk520
újonc

másik vga-t simán a hdmi vel dugtam a tvre. :W
lehet akkor tényleg az átalakító lehet a probléma :B

(#811) Steve_Brown válasza punk520 (#810) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nekem például vagy 2-3 Display port -> VGA átalakító szarakodott az R9 290-nel, pont így.

Furcsa módon a Nanoval nem volt bajuk.

(#812) Czimby válasza punk520 (#810) üzenetére


Czimby
addikt

100%

A 1.3/1.4 dp átalakító nem olcsó móka a sima 1.2 van mindhol kb.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#813) kenand


kenand
veterán

Egyik itthon vett HDMI-DP átalakítóval én is szívtam, amikor nagyobb felbontásban be kart tölteni a Windows elment a kép, az full hd monotor volt :(, 1024x769, 1280x1024-ben meg ment...

[ Szerkesztve ]

(#814) MasterDeeJay

Kicsit off de a C2075-el is haladok.

Szegény DX12-ben gyenge mint a harmat.
Számtásra erősnek mondható duplapontosságban leginkább.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#815) ronati


ronati
tag

A kérdés is a hozzáértésemet mutatja, de talán kapok választ. Ryzen B550-es lapba téve a BI8, vagy S9300 X2, Mikor adhat képet az alaplapi kimeneteken? Kell Igpu-s proci, pl: 4300G? A BI8 saját Bios-al megy egy Phenom 2 gépben, még nem módosítottam semmit.

(#816) MasterDeeJay válasza ronati (#815) üzenetére

Alaplapi kimenet a prociban lévő GPU-hoz van vezetékelve, ha fizikailag nincs ilyen GPU akkor sajnos arra nem tud képet átvinni.
Tényleges GPU kell neki, de mindegy hogy milyen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#817) ronati válasza MasterDeeJay (#816) üzenetére


ronati
tag

Kösz a gyors választ! Jobb tudni, mint nekimenni :Y ! Most jön A B550 Gaming X V2, és még nincs meg milyen procit vegyek. Vagy egy kisebb G-s, vagy egy gyors X-es Ryzen. A fiam tavaly végzett Pécsen Matekon. Most jött Pestre, és lehet meglepem egy még elfogadhatóPc-vel.

(#818) Smithy87


Smithy87
senior tag

Mik a hírek az s9300x2 vel még nem mertem meg rendelni :))

(#819) Smithy87 válasza Smithy87 (#818) üzenetére


Smithy87
senior tag

Jut eszembe ehhez rendes lap kell? Egy workstationbe tudnám tenni brand lapba, vagy ott meg se nyikkanna?

(#820) kenand válasza Smithy87 (#819) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem ha van pcie slot 16x és 2x8 vga tá csati akkor megy esetleg ha a saját mini dp nem megy akkor kell még egy low cost vga 16x pcie vagy legslább 1x és moddolt vga kártya

(#821) ace666 válasza kenand (#820) üzenetére


ace666
tag

Azt olvastam, hogy csak akkor megy a crossfire, ha közvetlenül adja ki a képet a mini dp-n.

Smithy87: én is egy dell T1700-ba akarom tenni.

Ma jött meg a kártya meg a nagyobb táp is, de a kártya hossza miatt a házat is moddolni kellett, mert elöl-alul voltak a hdd tartó fiókok. 27cm plusz a hűtés, ha blower megy a végére.
Az ebben levő xeonban nincs igpu, még egy vga meg nem fér bele, szóval másik gépen próbáltam biost frissíteni. Egyelőre sikertelenül, adapter not found hibára fut az amdvbflash, radeon driver nem megy fel, device manager felkiáltójelesen látja. Ez eg uefi enableddel telepitett gép…
Holnap megpróbálom egy friss windowssal, másik lapban…
Marhára melegszik terheletlenül is..

*** Alfa 155 ***

(#822) kenand válasza ace666 (#821) üzenetére


kenand
veterán

Akkor meg van kép a mini DP-n nem kell 2. kártya
AMD driver nélküli gépen tudod frissíteni a BIOSt, + a CMD-t supervisor módban indítsd, utána driver telepítés -i parancsal tesztelheted, hogy látja e egyáltalán a kártyát

Ha nem megy Win10 alól próbálhatod DOS-ban, vagy UEFI shellből, akár Linux alól is a BIOS falsht

Info itt

[ Szerkesztve ]

(#823) Smithy87


Smithy87
senior tag

nem rendelem be végül az s9300x2-t úgy sincs értelme gépet építeni mindenképp jobb lesz a laptopom :DD

(#824) Czimby


Czimby
addikt

Az ASIC nálatok is elég alacsony 60% körüli?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#825) weiss válasza Czimby (#824) üzenetére


weiss
addikt

Igen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#826) P41N válasza kenand (#822) üzenetére


P41N
senior tag

Na hát remélem nálam nem lesz ilyen gond, és látni fogja Windows 10 alatt:DDD Múlt héten rendeltem ali-ról egy CH341A-t csipesszel meg mindennel együtt, de csak márciusban ér ide.

Itt van egy 3DMark benchmark S9300 x2-ről, Pro Duo bios van rajta, és kapott egy kis OC-t, és persze megy a CrossFire.

[ Szerkesztve ]

(#827) Czimby


Czimby
addikt

Egyik srác kipróbálta 2db 40x40x20mm ventikkel,
keményen throttlingol a kártya 920Mhz-re.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#828) Smithy87 válasza P41N (#826) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ezzel csak az a bajom, hogy a CF meg SLI meg maradt benchmar feature nek nem lett széles körben támogatva. :( pedig jó lenne bár amúgy sem skálázódott lineárisan.

(#829) P41N válasza Smithy87 (#828) üzenetére


P41N
senior tag

Én se használnám CF-ben, max régebbi játékokban megnézném milyen (meg most amúgy se tudom kipróbálni, mivel nem szerezte be átalakítót).

Virtualizációban gondolkodtam, elvileg meg lehet azt csinálni gpu passthrough-val, hogy az egyik gpu az egyik vm-hez megy, másik a másikhoz. Mondjuk lehet ez se menne, mivel csak egy kimenet van rajta, de nem tudom :F

(#830) MasterDeeJay válasza Czimby (#824) üzenetére

Igazából nem tudom értelmezni ezt az asic-ot, eddig sem értettem hogy mi ez. Állítólag tuningot befolyásolja, gyakorlatban nincs vele összefüggés ahogy utánaolvastam.
Alapból a számításra szánt kártyáknál alacsonyabbak az órajelek (bár itt pont nem)
Fiji-t inkább alulfeszelni érdemes, de ott sem hiszem hogy lenne ennek az értéknek jelentősége.
Tesláknál sincs értelme mert ott meg eleve van hogy 20-30% kevesebb az órajel az asztaliakhoz képest és bőven fölé lehet húzni őket. (Tesla 2075-nél elfogyott a csúszka az afterburnerben és még csak a GTX580 gyári órajelén van amit röhögve visz.)

P41N
Elvileg nem működhetne a Pro Duo biosával a VRM miatt, ezt te próbáltad ki?
Mert ha nem akkor inkább várj meg valaki mást vele, furyx biosa sem mehet nano-ra mert totál más a vrm.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#831) Smithy87


Smithy87
senior tag

Fel túrtam a netet de nem hiszem el ,hogy nem lehet r9 nano heatsinket venni :O de ez van.

(#832) kenand válasza Czimby (#827) üzenetére


kenand
veterán

Engedjétek el a garit. Vagy szedjétek le róla a hűtést óvatosan. Le lehet úgy is hogy a csavar takaró matrica fenn maradjon (kipróbáltam) így orignak tűnik majd, menjen rá egy Frostflow vízhűtés 12 000Ft.

Így tuti le lesz hűtve, gari is marad

(#833) fatpingvin válasza kenand (#832) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyébként én úgy tudom, hogy az EU-ban már nem érvényteleníthetik a garit csavarmatrica miatt. nem biztos, lehet hogy csak valami kezdeményezés volt rá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#834) P41N válasza MasterDeeJay (#830) üzenetére


P41N
senior tag

Nem, én majd csak ma kapom kézhez. Discord-ról szedtem az infót, és ahogy olvastam más nem is igen próbálta. Az is fura, hogy mindenki más szenved driver crash miatt, viszont ő pont nem.

Kezdésnek mindenképp a MI8 / nano biosával nézem meg, aztán lesz ami lesz, úgyis leírom ide.

(#835) Smithy87 válasza kenand (#832) üzenetére


Smithy87
senior tag

De ez nem hűti a VRM-et meg a HMB et csak a gpu core-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#836) fatpingvin válasza Smithy87 (#835) üzenetére


fatpingvin
őstag

kicsi a rézfelület? vagy miért? a VRM értem, annak külön hűtés kell, ez adott.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#837) Smithy87 válasza fatpingvin (#836) üzenetére


Smithy87
senior tag

há de akkor vagy teszek rá még egy ventit vagy valamit vagy kendácsolok egy nagy rézlapból vagy aluból egy platet amire rá rakom a vizet?

[ Szerkesztve ]

(#838) MasterDeeJay válasza P41N (#834) üzenetére

Elméletben jó lehetne a nano bios mert két bios van szóval külön kártyaként mehetne. Az összekötő PCIE híd chip meg elmegy támogatás nélkül.
Gyakorlatban a pro duo-n is két különböző bios van, master és slave jelöléssel bár lehet csak az az oka hogy a slave kártyán nincsenek kimenetek és ne ott keresse a bios bootoláskor vagy a fene se tudja miért.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#839) Steve_Brown válasza kenand (#832) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Én lekapartam a matricát a brébe :DDD ugyan itt hibátlan matrica kerestetik.

(#840) P41N válasza MasterDeeJay (#838) üzenetére


P41N
senior tag

Most már csak a hűtésre kell valamit kitalálni, azon még nem igen agyaltam :DDD

(#841) Steve_Brown válasza Smithy87 (#837) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Konkrétan alig lehet találni olyan vízhűtőt ami befér a 4 csavar közé, nem is tudom, hogy hogy képzeled a HBM hűtését. Simán eléri bármelyik vízhűtő a HBM-et.

Az meg, hogy a VRM-et, hogy hűtöd szintén egyszerű kérdés. Rajtahagyod a bordáját és átfújsz rajta egy kissebb ventivel.

(#842) kenand válasza Smithy87 (#835) üzenetére


kenand
veterán

Igen de a VRM-nek van külön bordája megnéztük. Ha egy CPU-t vízzel hűtesz ott sem lesz VRM hűtés...
Itt megoldható, hogy a kis VRM bordára teszel egy vetit és azt hajtod a mini 4 pinses csatiról.
Erősen gondolkodtam én is a vízen, de mivel jól sikerült a borda kihajtós 2x80mm-es ventis hűtés egyelőre letettem róla... sőt most van 2x92-es prototípus is, 15mm-es ventikkel (kisebb helyfoglalás), de kell 4 hoszabb csavar ahhoz is, most nincs több itthon.

(#843) P41N


P41N
senior tag

Na megkaptam a kártyát. Tisztára mintha új lenne, még fólia is volt rajta. Modolt MI8 bios-t raktam rá, amin van UEFI támogatás illetve elvileg megy a miniDP is. Driver is felment, viszont tesztelni nem tudom :DDD DP-hez nincs átalakítóm, igy igpu-ról van kép, és hiába csinálom meg azt a regedit hack-et, egyszerűen nem jelenik meg ott a másik gpu. GTX 660 Ti-vel pedig ez működött :(

(#844) P41N válasza P41N (#843) üzenetére


P41N
senior tag

Ráraktam kettő 4 pines 12cm-es ventit, ami molex-ről megy olyan 1000rpm-en (később majd megoldom, hogy szabályozható legyen). Így egy Eclipse P400 TP házban idle-ben olyan 37-40C körül mozog, és még nem pasztáztam. Kérdés ha kapna valami programot/játékot mennyire menne fel :D



(#845) kenand válasza P41N (#844) üzenetére


kenand
veterán

Borda szétvágás nélkül nem hatékony, max. terhelés nélkül- vagy mérsékelt terhelésnél megfelelő. A zárt bordák miatt csak a tetejét fújja, az meg túl kicsi felület.

(#846) korcsi válasza Czimby (#827) üzenetére


korcsi
veterán

És nem a 150W-os power limit miatt szabályoz le?

Néztem sok R9 Nano tesztet, és ott is ez a jelenség.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#847) P41N válasza kenand (#845) üzenetére


P41N
senior tag

Ha egy játékot vagy valamit sikerül rávennem hogy ezt használja, és látom hogy jó, akkor persze megcsinálom azt is, de addig nem akartam szétbarmolni. :D

(#848) ace666 válasza P41N (#843) üzenetére


ace666
tag

Belinkelnéd a biost amit ráraktál?
Ugyanaz ment a master és slave GPUra is?

[ Szerkesztve ]

*** Alfa 155 ***

(#849) fatpingvin válasza ace666 (#848) üzenetére


fatpingvin
őstag

engem inkább az érdekelne mi az érdemi különbség a kettő között. csak a video output?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#850) Czimby válasza P41N (#844) üzenetére


Czimby
addikt

Melyik BIOS van rajta?

Nekem a GPU-Z nem mutatja az órajeleket meg a HWinfo sem a VRM hőfokot.
Ezt az R9 Nano-BIOS-t fleasheltem fel. AMD.R9Nano.4096.160212

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.