Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) MasterDeeJay válasza ace666 (#546) üzenetére

Cf-nél vram nem duplázódik, ha kifut a kártya a 4gb-ból akkor mikrolagos lesz. Cf meg sajna eléggé bugos. Van negatív skálázódás és grafikai hiba is bőven. 4gb ram miatt meg eleve nem megy maxon minden. Tesztek alatt skálázódik rendesen de játékokban alig van amivel megy rendesen hibátlanul.
Dx12mgpu-val összeadódik akkor lesz 2db fury rtx2080+ szint. Ez miatt papíron 4db fury vagy kettő 9300x2 fel tudná venni a versenyt rtx 3070-3080-assal is csak nehéz megépíteni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#552) _kovi_ válasza kenand (#550) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Igen az a Titan, de nem mondanám annyira hangosnak..
Ellenállással majd picit vissza fogom venni.
Amúgy olyan hosszú időre nem tervezek, illetve szerintem addigra már kialakul majd a megfelelő fan adapter hozzá vagy valami. 2000 Ft volt ez a hűtő, barkácsolni nem akartam a kártyát.

Steve
70 fokig ment fel AIDA GPGPU benchamarkban, az jó?
Windowsban 40 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#553) kenand válasza _kovi_ (#552) üzenetére


kenand
veterán

Az egész jó. Barkáxsolós top flow sem jobb.
Én is szemeztem vele kis moddinggal kínai x99-es vrm hűtő tetejére, mivel az az olcsóbbakban el van baltázva

(#554) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Bár valami picit bugos. :)
Win restart megoldja, jelenleg 34-35 fokos Win alatt.
Hol is volt az a beállítás a Windowsban, hogy melyik kártya működjön 3D-ben?

[ Szerkesztve ]

(#555) Steve_Brown válasza _kovi_ (#554) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hát lehet akkor visszakacsintok a nehézvízhez.

(#556) Czimby válasza kenand (#531) üzenetére


Czimby
addikt

Nem is gondolná az ember, hoyg egy kábel ilyen hibákat okozhat.
Azt hinnéd vagy jó vagy nem,
de az hogy általában jó, néha nem, az nem semmi :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#557) _kovi_ válasza Steve_Brown (#555) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Egy Fifa22 meccs alatt 58 fokig melegedett.
Alulfeszelve lehet hogy majd jobb lesz. :)

(#558) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Azt meg tudja nekem mondani, hogy mekkora furatok vannak a kártya NYÁK-ján a hűtő rögzítésére? És, hogy mekkora furat van a hátán lévő rögzítőkeretben? :F

(#559) Kecsua


Kecsua
tag

Esetleg merevlemez hűtőt érdemes lenne ráfogatni?
Valahol elfekvőben van egy 2ventillátorosom csak meg kell keresnem
Nekem elméletileg holnap jön meg a kártya adig innen szemezgetem az ötleteket

(#560) Kecsua


Kecsua
tag

találtam egy [ilyet] aliexpressen ez is érdekes lehet

(#561) kenand válasza Kecsua (#560) üzenetére


kenand
veterán

Olcsóbb a 2db kis alu profil +1 vagy 2db pwm venti

(#562) rokapet válasza Czimby (#527) üzenetére


rokapet
tag

Próbáltam valami hasonlót rajzolni, mint amit linkeltél, feltöltöttem a két korábbi modell mellé. Nem tudom, _kovi_ is ilyenre gondolt-e.

(#563) kenand válasza Czimby (#556) üzenetére


kenand
veterán

Nem szoktak tönkremennni nálam a hdmi kabelek, de egy hete a masik gépnél ment tönkre, de az legalább úgy, hogy 1x csak nem volt kép..volt vga csere és 2. Monitor, de végül elégedett voltam hogy a kábel...

(#564) rokapet válasza kenand (#523) üzenetére


rokapet
tag

Szerintem aki a remix-et csinálta, elnézte! Az eredeti design (itt) 2x70x10mm-es ventit ír, bár nekem nem világos, hogy a nyomtatott borítás alá vagy fölé szerelve. A 70-es venti amúgy logikus lenne, mert a kártya ha jól emlékszem százötven-valahány mm hosszú, így két 80-as venti egymás mellett esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#565) weiss


weiss
addikt

Srácok, coil whine-nal lehet valamit kezdeni? Iszonyat, desktopon is sípol, terhelés alatt meg eljátssza a Für Elise-t is. Ha ez ilyen, akkor meg kell válnom tőle :( Ja, Enermax 385W táppal műxik, legalábbis 3DMark 2006 lefutott.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#566) juliabrilke válasza weiss (#565) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sokszor másik tápegység megoldja ezt a problémát, viszont a Nano-nak van egy ilyen gyári betegsége sajnos.
Ezt nem fogod tudni kijavítani, mindegyik kártyánál jelen lesz kisebb-nagyobb mértékben.

(#567) Czimby válasza rokapet (#562) üzenetére


Czimby
addikt

Nagyon pöpec lett!!! :R :R :R

Már csak meg kellene javítani haverom régi nyomtatókat, mert az új(gyantás) sajnos nem tud ekkora méretben nyomtatni. :O

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#568) Czimby válasza weiss (#565) üzenetére


Czimby
addikt

Tápegység csere, vagy próbálj meg FPS limitet beállitani.
Nekem Rx kártya énekelt Doom-ban, főleg a menüben ahol többszáz FPS volt. Beállítottam rivatunerben, hogy ne menjen 75 fölé és elhallgatott

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#569) weiss válasza Czimby (#568) üzenetére


weiss
addikt

Sajna nekem Win-ben is csinálja. Tápegységet nem fogok emiatt cserélni, meg amúgy is lutri.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#570) Steve_Brown válasza weiss (#569) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Lehet hülye ötlet de beépíthetnél +1 kondit a 12V-os ágra vagy a VRM-be egy felülszűrőt.

(#571) Czimby válasza weiss (#569) üzenetére


Czimby
addikt

Egy próbát megérhet, nem kerül semmibe.
Az AMD Adrenalin-ban is van erre lehetőség, de az kicsit bug-os. Azért szoktak rivatunert használni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#572) _kovi_ válasza weiss (#569) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Biztos, hogy tápegység.
Nekem nem csinálja a Corsair VX450-el.

(#573) weiss válasza Czimby (#571) üzenetére


weiss
addikt

Jogos, teszek vele egy próbát.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#574) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Azért a windows flash-el vigyázzatok.
Nálam akadtak gondok, sikertelenre ment a flash.
Rufus által generált dos pen drive csak CSM módban megy UEFI-ben nem.
Viszont ekkor alapból a Mi8 indul, nem a másik GT710, s mivel még a gyári bios van, nincs kép, de még BIOS sem!
Windows telepítő paranccsorba lépve pedig nem kompatibilis az atiflash programmal...

(#575) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Látszólag ez a Windows átállítós dolog nem működik a grafikus beállításoknál.
Átállítás után egy régebbi játék nem használta, néztem a terhelést a 2. monitoron,
illetve a Superposition benchmark sem, pedig át van állítva.
Mennyire ellenőriztétek ezt, amennyiben két kártyátok van?

(#576) Steve_Brown válasza _kovi_ (#575) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

100%-osan működött idáig nekem

(#577) rokapet válasza _kovi_ (#574) üzenetére


rokapet
tag

"Azért a windows flash-el vigyázzatok."

Akkor létezik golyóálló megoldás, vagy próba-szerencse, és valamelyik majd csak bejön?

(#578) MasterDeeJay válasza _kovi_ (#575) üzenetére

A superpostitionál több exe is van, próbálj rá másikra is amikor megadod a grafikus beállításoknál a kártyát.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#579) daneg86


daneg86
csendes tag

Sziasztok!

Kis update.

Hűtésen módosítottam annyit, hogy a VRM hőcsövére raktam végig 1mm-es thermal pad-et, ezzel összekötve a GPU hűtő egyik hőcsövével.
Így max 10 fokkal melegebb csak mint a GPU.

Tápot cseréltem 400W ( 3x18A 12V )-ról 500W (1x41A 12V)-ra. Ezzel megszűntek a terhelés alatti lekapcsolások ( ez leginkább fortnite alatt volt, ami a CPU-t és VGA-t is eléggé rángatja ).
HWinfo64-el monitorozva a kártyának valóban van 270W pillanatnyi fogyasztása.
Táp cserével kissé csökkent a coil whine, de továbbra is idegesítő szinten maradt.

Játszottam kicsit a feszültségekkel. Jelenleg 950Mhz és 1050mV beállításon van ( 1050mV alatt nekem instabil ). Játékok alatt 55 fok a max. Így coil whine is tolerálható szintre csökkent, hűtés is elfogadható hangerővel megy. Ezekkel a beállításokkal a max felvett pillanatnyi teljesítmény 160W-ra csökkent, de átlagban jóval kevesebb.

Ventiből 1darab 92mm-es 12v 0,5A PWM van rajta a borda kihajtogatós módszerrel.

[ Szerkesztve ]

http://elektrobarlang.blogspot.hu/

(#580) MasterDeeJay

Kis extra infó fury x, nano és a nemreferenciás kártyák VRM-je.

Bios szerkesztéshez egy rakás infó és editor:
https://www.overclock.net/threads/fiji-bios-editing-fury-fury-x-nano-radeon-pro-duo.1592384/

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#581) _kovi_ válasza MasterDeeJay (#578) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi, a launchert kellett volna betallózni. :) :W
Superposition benchmarkban milyen beállításaid voltak?

Superposition bench nálam crash-el folyamatosan 1050 mV-on, ha defaulton van 1200mV akkor nagyon elszabadulnak a hőmérsékletek... :(
Bench lefut, de 82 fokig elment...

(#582) korcsi válasza weiss (#565) üzenetére


korcsi
veterán

Erős undervolt?
Egy 470-nél nálam ez segített.

Bios flash kérdés:
Csm-el nálam simán ment flash nélkül, elötte egy 380 volt a gépben, elvileg gcn3-as mindkettő. Amíg nincs hűtésem addig most már nem próbálom, de egyenlőre nem tűnt kötelezőnek a bios átírás, de lehet valamit nem figyeltem.
Ha módosítja az ember a biost, utána már úgy se lesz jó uefihez, nem?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#583) Steve_Brown válasza _kovi_ (#581) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Akkor ez vízért kiállt ;]

(#584) kenand válasza _kovi_ (#581) üzenetére


kenand
veterán

Így 73 fok fölé 1 db 92mm-es pwm ventivel sem net, tény nem zavaróan de a venti is feljebb van hangolva MSI afterburnerrel

Ezzel az értékkel nekem stabilan ment. nincs 1050 csak 1100

Feljebb belineltem az ennek megfelelő mod bisot is (de azt még nem volt időm próbálni)

[ Szerkesztve ]

(#585) MasterDeeJay válasza _kovi_ (#581) üzenetére

1080P Extreme-be szoktam tesztelni hiszen arra használom azaz fullhd max játékokban arról van a cikben kép.
De a 4K optimized is szépen megy.
Nekem ezt hozza a Pro Duo (és talán ezt hozná a 9300x2 is de várjuk meg a miyconst tesztjeit vele!)

De ami ezen a teszten átmegy többször is az stabilnak mondható és hűtésben sem lesz gond valós játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#586) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Amúgy ha ez a 80fok nem probléma a kártyának, akkor maradhat ezen..
A Red Dead Redemption 2 sehogy sem indul el, bármelyik saját exe-jét tallózom neki, mindenáron a GT710-el akarna menni de az ugye kevés neki.

Konnektoros mérővel megmértem, Superposition bench alatt kerek 300W amit fogyaszt a gép. Ryzen 3800XT, 16GB ram.

(#587) MasterDeeJay válasza _kovi_ (#586) üzenetére

Érdekes nekem is 300-305w superposition alatt az Mi8 gyári feszen mellette GTX650 ami a képet adja. (Xeon 6138ES, 56gb ram)
80 fok eléggé határeset.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#588) Steve_Brown válasza MasterDeeJay (#587) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Akkor mi volt ez a rémhírterjesztés, hogy nem full minőségi 500-as táp elhasal vele? :F

(#589) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#588) üzenetére

Ha több ágú egy táp akkor tökmindegy mennyi watt ha az egy ág nem bír 200w-nál többet (nano tényleg belenyal a 270w-ba hwinfo szerint de csak egy pillanatra ami elég rá hogy egy gyengébb tápot túlterheljen). Ez miatt lehet hogy egy márkás egyágas 400w-os elbírja a márkátlan többágú akár 600w-os meg nem.
Példának a VX450-es őskövület Corsair 396w-ot képes leadni az egy ágán na az simán kezeli mondjuk egy nbase amit gépházakhoz szoktak adni 600w-os verziója 18A-t tud áganként amiből kettő van 216w egy ágra az lehet pont kevés lesz.
Superposition benchmark meg procit nem dolgoztatja meg csak a kártyát bár nálam játék alatt is 300w körül megy mert játékban a proci ugyan dolgozik de a kártya annyira nem mint superposition alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#590) kenand válasza Steve_Brown (#588) üzenetére


kenand
veterán

Nálam a Deepcool 500-as 1 line 38A, (CWT belső) sajna elhasalt vele-.. max terhelés 420w a teljes gép még sem bírta. Lehet nem bír 38A, csak rá van írva, de más- kisbb fogyasztású- VGA-vel szépen ment ugyan azzal a 5670-es Xeonnal

Elviekben 85 foknál kell throrttlingolnia, szóval bírnia kell a 80-at
De most tél van lakásban 20-24 fok, nyáron 30-32 fokban is használjuk szóval jobb túltervezni most a hűtést..

[ Szerkesztve ]

(#591) MasterDeeJay válasza kenand (#590) üzenetére

https://www.eteknix.com/deep-cool-da500-aurora-500w-power-supply-review/7/
Ha ez az Aurora 500w akkor kellett volna bírnia bár lehet több kiadás is létezett meg ugye fáradnak is pár év után már a kondik valamennyit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#592) _kovi_ válasza kenand (#584) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi, ezzel a feszültségtáblával már nem crash-elt le a Superposition bench.
84 fokig ment fel a hőfok, ami magas, de szerintem nem a benchamrkkal játszunk, s több játék alatt is figyeltem, 50-60-70 %-ban van a GPU kihasználva.

Táp: nekem ilyen van [link]
Pedig csak 450-es, de régen is mondták hogy atom jó.

[ Szerkesztve ]

(#593) kenand válasza _kovi_ (#592) üzenetére


kenand
veterán

Nem egy átlagos 450-es hiszen többet tud mint ami rá van írva..úgy tűnik a Deepcool 500-as meg annyit sem...

(#594) MasterDeeJay

https://www.wstore.sk/
Eltűnt a kártya, ezek szerint már nem lesz utánpótlás. :(

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#595) P41N válasza MasterDeeJay (#594) üzenetére


P41N
senior tag

S9300x2 - bulk (ehhez nem adtak dobozt) is eltünt az oldalról, pedig reggel 5 fele még azt írta van raktáron 52 :D Amihez adnak dobozt az még fent van, csak az 10 euróval drágább. Én egyre lecsaptam, még szerintem így is megéri.

(#596) kenand válasza MasterDeeJay (#591) üzenetére


kenand
veterán

Igen ez az, lehet tényleg megfáradt és egy 750Ti-t még bír, nano-t már nem

(#594) MasterDeeJay
Úgy tűnik 1x volt Budán kutyavásár :(

Más
DP-HDMI átalakítókkal lehet szívni, most az egyikkel Windows betöltéskor mindig eltűnt a kép már azt hittam a kártya ment tönkre, de csak az átalakító, még jó, hogy van itthon 2 másik...(2 napja meh a HDMI kábellel szívtam...) Most szereztem helyben egy használt egy direkt PD-s monitort , útban van a DP kábel, remélem úgy lesz a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#597) MasterDeeJay válasza P41N (#595) üzenetére

Na hát grat!
Annyi hogy annak miniDP portja van, illetve nem tudom milyen bios kell rá már ha kell és nem alapból uefi-s.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#598) ace666 válasza MasterDeeJay (#594) üzenetére


ace666
tag

De lettek AMD procik...

Nekem is úton van egy 9300X2. Legroszabb esetlben annyiért csak elviszi valaki.
Miyconst discordján azt írják, hogy valmelyik MI8 biost kell rátenni force-olva, akkor felismeri a radeon driver , megy a minidisplay port, és valakinek a crossfire is.

*** Alfa 155 ***

(#599) P41N válasza MasterDeeJay (#597) üzenetére


P41N
senior tag

Ahogy olvastam a discord szerveren alap bioson nem ad képet miniDP-ről illetve UEFI támogatás sincs. Elvileg modolt MI8 bios kell rá és akkor elvileg mindkettő működni fog. Na majd kiderül :D

(#600) kenand


kenand
veterán

Undervoltos moddolt NANO BIOS-t belesütöttem, működik, lefuttattam egy AIDA számítást vele
Radeonból is be lehet állítani, de így alapban ezzel megy,
itt írtam, link is van

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.