Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) PinguPingvin


PinguPingvin
csendes tag

Ha ez rámenne valahogy :DD
Még a vrmet is hűtené.


De maradok a 120-as Intel vízhűtésnél, a csavarok is meglesznek hamarosan.
(Ha valakit érdekel: Barkacsshop.hu, nagyon korrekt hely, Bikás park Metró közelében. M2×20 lesz szerintem a nyerő méret, meglátom. 52 forint a 4 csavar+anya+alátét.)

[ Szerkesztve ]

(#1302) punk520 válasza kenand (#1300) üzenetére


punk520
újonc

msi afterburner szerint 3500 rpm a max fordulatszáma,mondjuk hangja is van akkor rendesen!

ja igen vízhólyag nőtt a hüvelykujjamra másnap :DD (lehet egy sarokcsiszolóval jobban jártam volna)

[ Szerkesztve ]

(#1303) fatpingvin válasza PinguPingvin (#1301) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez lesz a nyerő, én nekiesnék máris a felfogatásnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1304) korcsi


korcsi
veterán

Csak azért is:


Eredmény:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1305) Czimby


Czimby
addikt

Tuning mentesen mennyit tud superpositionban nálatok a kártya?
(Semmiféle power limit vagy hasonló módosítás)
Nekem 2960 amit keveslek, a proci Ryzen 2700.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1306) Steve_Brown válasza PinguPingvin (#1301) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Szolhattál volna előbb, hogy ott van m2x20 egy hetet kerestem m2x30-at
egyébként szerintem majdnem rövid

(#1307) MasterDeeJay

nálam a doboz hűtővel ennyit ment, gyári órajelen de alulfeszelve.
Ezt meg a pro duo alulfeszelve ami kb kettő ilyen fury vagy ha működik az s9300x2 CF-je tud ennyit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1308) PinguPingvin válasza Steve_Brown (#1306) üzenetére


PinguPingvin
csendes tag

Tegnap néztem csak egyébként

(#1309) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, nem olvastam végig a hsz-eket, csak átfutottam rajtuk. Szeretnék egy ilyen kártyát beszerezni, láttam az aprón még van 1-2db.
Tapasztaltatok fagyást, vagy bármilyen anomáliát? Nekem nagyon fontos a stabilitás a képszerkesztő programjaim miatt is. Beleugranék egy ilyen megvásárlásába, ha azt mondjátok nincs vele gond. Ryzen 2700 + msi tomahawk b450 lap pároshoz venném. :)
Azt látom hogy igényli a komolyabb hűtést, az Amacs féle blower vagy a 12cm szélkavaró elegendő a lehűtéséhez? Tuningolás természetesen nem lenne.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1310) fatpingvin válasza snake1977 (#1309) üzenetére


fatpingvin
őstag

partvonalról beleszólva... rendesen meg kell küldeni levegővel ugyanis alacsonyabb hőfokon throttlingol mint az asztali. esetleg érdemes megfontolni a vizet.

a venti esetében a légszállítás sokkal nagyobb kérdés mint az átmérő. én azt javaslom szerverventiben gondolkodj.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1311) kenand válasza fatpingvin (#1310) üzenetére


kenand
veterán

A NANO és a MI8 biosában nincs különbség a TPD és a megengedett max hőmérsékletekben.
Maga a NANO van lejjebb véve a Furryhoz képest

(#1312) snake1977 válasza fatpingvin (#1310) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, mindenképp valami komolyabb légnyomású ventillátort vennék hozzá, a víz is elférne végülis a gépházam szép tágas, csak nem tudom hol lehet ehhez valót beszerezni emberi áron, azért túlzásokba nem esnék a költségekkel, pláne mostanság. Sajnos nekem is sikerült lecsúsznom a webshopos vételről 2 nappal.

Egyébként két eredmény hasonlításképp, a 1060-assal ugyan csak high beállításokkal teszteltem anno, de a nitro+ oc rx480/8gb kártyával extrémből is megmaradt egy kép.


...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1313) fatpingvin válasza kenand (#1311) üzenetére


fatpingvin
őstag

lényegében ugyanezt írtam...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1314) Steve_Brown válasza Czimby (#1305) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nekem ez jött ki

(#1315) Czimby válasza fatpingvin (#1310) üzenetére


Czimby
addikt

Pont nem a légszállitás, hanem a statikus nyomás a fontos bordára fújó ventinél. Ház hűtő ventinél már a légszállitás az érdekes.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1316) kenand válasza fatpingvin (#1313) üzenetére


kenand
veterán

Csak a Nano desktop, arra reagaltam. Azért lett lejjebb véve, hogy ne zabáljon/melegedjen. Ha szabadjara van engedve jobb power /vrm résszel, tud zabálni de hatékony hűtés kell

De így is szuper kis kártya lett nekünk. Ha nem száll el a forint kíváncsiságból vettem volna az egyikre egy Frostflow x-et ( használtan szerzett Frostflow +, sajna gyenge volt, egy E5649/x5670-es Xeont sem tudott lehűteni)
Egyelőre jól megvagyunk a léghűtéssel

(#1317) P41N válasza kenand (#1316) üzenetére


P41N
senior tag

Milyen az a "Frostflow +" ? Csak mert én olyanról még nem hallottam :DDD

(#1318) korcsi válasza P41N (#1317) üzenetére


korcsi
veterán

FROSTFLOW+ Series !?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1319) P41N válasza korcsi (#1318) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi a linket! Nekem egy Sima Frostflow 120-as van, ahogy elnézem a leírást csak pár dologban van eltérés, pumpa a paraméterek alapján egyezik. Nekem lazán lehűtötte az S9300 x2 egyik gpu-ját.

(#1320) kenand válasza P41N (#1319) üzenetére


kenand
veterán

Amit kifogtsm hibás lehetett. Pumpa zúgott,led vilagított, de nem volt jó a hűtés hatásfoka. Terhelésre az x5670 4.0ghzre húzva 10-20 másodpercen belül 80-85 fok volt, míg Coolermaster 212-vel max 65 fokos .Ennyire nem lehet gyenge ezért gondolom, hogy valami gondja volt a vízhűtésnek.

[ Szerkesztve ]

(#1321) P41N válasza kenand (#1320) üzenetére


P41N
senior tag

Jobbik esetben kevés benne folyadék. Nem szedted szét ? Egy próbát megérhet az újra töltés.

(#1322) Steve_Brown válasza P41N (#1321) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként ezeket hol éri meg újratölteni? Félbevágni egyik csövet, tenni bele egy T idomot és egy kiegyenlítő tartályt lehetséges?

(#1323) MasterDeeJay válasza Steve_Brown (#1322) üzenetére

Én pumpát-blokkot szoktam szétszedni, amúgy is illik takarítani a trutyit 5-10 év után a blokkról. Nem kell fullra tölteni, amúgy sincsenek teljesen feltöltve. Sima desztvíz elég bár kis mennyiségben totál mindegy mi van benne pluszba töltve..

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1324) Steve_Brown válasza MasterDeeJay (#1323) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

hát gondolom fagyállóval van feltöltve gyárilag mint a kocsik. az keni a pumpát mint a kocsiknál

(#1325) korcsi válasza MasterDeeJay (#1323) üzenetére


korcsi
veterán

Egy komplett gyári vízhűtőről beszélünk, alumínium radiátorral és réz blokkal, ezt desztillált vízzel feltöltve biztos a meghibásodás, a réz és az alumínium kémiai reakciója miatt.
Még a teljesen réz épített vizes körbe is a minimum hűtőközeg a desztvíz 5-10% alkohollal, megelőzendő, hogy az élet teret nyerjen a hűtőrendszerbe.
Van fagyálló keverék ami direkt jó különböző fémek keveréséhez, azzal lehet próbálkozni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1326) Steve_Brown válasza korcsi (#1325) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

kocsihoz való fagyálló megteszi :3

(#1327) kenand


kenand
veterán

Visszavittem, próba gari volt rá. Sajna nem biheraltamvedfig vízAIO vízhűtést

[ Szerkesztve ]

(#1328) P41N válasza Steve_Brown (#1322) üzenetére


P41N
senior tag

Egy ideig így csináltam ahogy ebben a videóban látható, viszont átváltottam T idomos megoldásra. Ez valamennyivel egyszerűbb, megtöltöd, megrázod kicsit, néha elindítod a pumpát, és ezt addig csinálod, amíg meg nem telik. Nekem van rajt hagyva cső, load alatt mindig meg szokott emelkedni kicsit a vízszint.

Viszont ha már meg lesz a második AIO-m, akkor vissza váltok az első módszerre.

[ Szerkesztve ]

(#1329) fatpingvin válasza Steve_Brown (#1322) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, általában van a pumpa burkolata alatt egy utántöltő nyílás. ott érdemes kiforralt desztvizet tölteni bele, vízkőmentes edényben forralva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1330) Steve_Brown válasza fatpingvin (#1329) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Biztos ez? A legtöbben a coldplate leszerelésével szokták utántölteni ezeket.

P41N hol lehet ilyen T idomot és csövet kapni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1331) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Erről a csavarról beszélsz? Ez nekem is ott van.

(#1332) fatpingvin válasza Steve_Brown (#1331) üzenetére


fatpingvin
őstag

99% biztos vagyok benne így kép alapján hogy a válasz igen, de mivel nem vettem kézbe ezt az AIO-t, ezért nem tudom biztosra mondani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1333) ace666


ace666
tag

Figyuzzatok már, vízhűtéseknél van általánosan elterjedt csőméret, fitting, menet, csatlakozó? Vagy minden gyártó a sajátját erőlteti?

Gondolkodom, hogy csinálok egy ilyent, de akkor már úgy kellene, hogy illeszthető legyen a többi alkatrészhez...
[link]
Nagyon elméleti síkon még csak - lenne érdeklődés ilyen teljes kártyát lefedő vizes blokkra?

*** Alfa 155 ***

(#1334) korcsi válasza ace666 (#1333) üzenetére


korcsi
veterán

Összefoglalóban minden információ benne van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1335) Steve_Brown válasza ace666 (#1333) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ja, hogy vágnál ki maróval egy hétvégén? :DDD

Akkor küld már át az sldprt-t mert mi is megcsináljuk.

(#1336) snake1977 válasza ace666 (#1333) üzenetére


snake1977
őstag

Biztosan lenne érdeklődés ha a minősége megfelelő, na meg az ára is. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1337) P41N válasza Steve_Brown (#1330) üzenetére


P41N
senior tag

Na igen, ha nem akarod szét barmolni, akkor mehet a hivatalos módszer. Én alapból hibásan vettem az enyémet kb 2 éve, azért szedtem szét egyből.

T idomot én a cégtől hoztam, szóval passz :D Csöveket én a közeli városban lévő üzletben szoktam venni (hívjuk úgy, hogy a kisvárosi obi).

(#1338) dan1 válasza ace666 (#1333) üzenetére


dan1
tag

Egy hónapja rákérdeztem náluk, kiadják -e a 3d modeljét. Céges policy-ra hivatkozva nem tehetik, ez volt a válasz. Így marad a méregetés és tervezés.

(#1339) snake1977


snake1977
őstag

Egy Kraken G10 sem lenne rossz, csak nem ilyen tizenezres áron, ha valaki pár ezresért le tudná gyártani a profilt, AIO hűtést meg lehet venni elfogadható áron.
Ez is egy egyszerű megoldásnak tűnik csak itt a vrm hűtéséről külön kell gondoskodni.
https://youtu.be/UJt60ApOYkI?t=255

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1340) ace666 válasza Steve_Brown (#1335) üzenetére


ace666
tag

Ez valami viccesen gúnyos megjegyzés akart lenni, vagy hogy értsem?

*** Alfa 155 ***

(#1341) fatpingvin válasza ace666 (#1340) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem, szerintem ez az volt hogy ha van tervrajzod akkor beszéljétek meg privátban mert ki tudja maratni ha úgy van... nem kell rögtön rosszra gondolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1342) Smithy87


Smithy87
senior tag

Na haladás [kép] felismerve s7100x nek firepro driver fent. Még a hűtést kell megoldani mert csak rá van dobva egy kis pasztával.

(#1343) MasterDeeJay válasza Smithy87 (#1342) üzenetére

Ezt nézted?
🇬🇧 AMD FirePro S7100X – small overview and tests, cooling, BIOS, drivers

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1344) Smithy87 válasza MasterDeeJay (#1343) üzenetére


Smithy87
senior tag

Épp most pörgettem át estére lesz időm megnézni. Ez a kártya kb jó is lesz arra amire kéne

(#1345) Smithy87 válasza MasterDeeJay (#1343) üzenetére


Smithy87
senior tag

Működött is bár a hűtés még csak rá van dobva. Ez egy s7100x majd kap egy szép plexi házat ha már a hűtés meg van oldva. Amúgy a kis szar highon 1440p ben 26 fpst tolt heavenben rádobott hűtővel :)

(#1346) F34R válasza Smithy87 (#1342) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt a kartyat csak riser-el tudom hasznalni?

(#1347) Steve_Brown válasza fatpingvin (#1341) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Igen erről volt szó, de akkor hagyjuk.

(#1348) ace666 válasza Steve_Brown (#1347) üzenetére


ace666
tag

Bocs, nem vagyunk egyformák, akárhányszor olvasom újra valahogy nem ez jön le…
A kimarást megoldom a saját gépemmel, ha eljut oda a projekt.

[ Szerkesztve ]

*** Alfa 155 ***

(#1349) Smithy87 válasza F34R (#1346) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ez eg mxm foglalatos kártya vagy speckó alaplap kell vagy valamilyen átalakító.

(#1350) kenand válasza F34R (#1346) üzenetére


kenand
veterán

Gond, hogy mindenképp kell egy PCIe to MXM átalakító (hacsak nem laptop/ mini gép MXM foglalattal) + 8 000FT és PCIe 1x, és + még egy VGA (vagy alaplapi) kép kimenthez. Én is szmeztem vele, de + ÁFÁ-s ár és a + költségek miatt letettem róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.