Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Czimby


Czimby
addikt

Valamint az is kérdéses, hogy akinél előjött a fekete kép az Dp-Dp vagy Dp-Hdmi használja a kártyát, illetve milyen kábellel Dp 1.1, 1.2...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#502) kenand válasza Czimby (#501) üzenetére


kenand
veterán

Aktív DP-HDMI átalakító, de ekkor megpróbálok egy másikat azok passzívak ( van 1.1 és 1.2 még) s full HD a felbontás. De ha jól megy szerzek egy DP-s monitort akkor mehet direktben DP kábellel (ha veszek azt is :( )

(#503) Czimby válasza kenand (#502) üzenetére


Czimby
addikt

Most olvastam, hogy más AMD kártyákra is jellemző ez a hiba, és ha frame rate cap-et állítanak be akkor nem jön elő! Tehát rivatunerben beállítasz egy 60-75-144Hz-es felső határt és elvileg nem lesz többet ilyen gond.

Forrás

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#504) kenand válasza Czimby (#503) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük a tippet. Holnap megpróbáljuk , ma sajna nem vagyok otthon.

(#505) Czimby válasza kenand (#504) üzenetére


Czimby
addikt

Még egy tippet olvastam most, power limitet kell emelni +20%-al.
Volt akinek a DVI-portról HDMi-re váltás megoldotta a hasonló hibát, de sajnos ez jelen esetben csak sok forrasztással lenne megoldható...

Érdekesség képpen megjegyezném, hogy az Rx570-em DVI-n keresztül nem volt hajlandó Freesyncben működni az LG monitorommal(pedig elvileg csak így működne a dolog) viszont HDMI-vel működik azóta is.

Holnap v. holnapután tesztelem kicsit az Rx570-et HDMi vs DVI kábelek stb.
Után jöhet a Mi8 BIOS és hűtés mod meg a DVI kimenet teszt.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#506) scott_free válasza ronati (#494) üzenetére


scott_free
senior tag

Ha első generációs Ryzent akarsz, akkor valamilyen B450-es lapot vegyél, mert a B550-esek már nem kezelik őket. (Pl. MSI B450 Tomahawk Max vagy Mortar Max, ezeknek nagyon jó a vrm-hűtésük) Itt segítenek, az összefoglalót olvasd el.

(#507) kenand válasza Czimby (#505) üzenetére


kenand
veterán

Ha power limitet megemeljük 20%-kal nem fog még többet zabálni? és még nehezebb hűteni?
Most 92mm-es arctic venti van fenn. nem hangos de azért 60-70% on megy

(#508) juliabrilke válasza kenand (#488) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen vízhűtés megy rá? Valami AIO vagy univerzális VGA blokk?

(#509) kenand válasza juliabrilke (#508) üzenetére


kenand
veterán

Picit feljebb volt linkelve . de itt van ez NANo-ra ment de ugyan az. Ez az ID cooling frostflow X 120 megfelel neki

Lehet írni kellene Míyconst-nak vane valami ötlete a pillanatnyi fekete képernyő megoldására... (aztán lehet annyian ostromolják, hogy nem válaszol....)

[ Szerkesztve ]

(#510) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#495) üzenetére


Alakul valami. Más fórumon is érdeklődök mert azért jó pofa dolog lenne 3 utas cf még ha alig működik vele valami is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#511) ronati válasza scott_free (#506) üzenetére


ronati
tag

Kösz az infót!

(#512) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

12V 0,5A-es ventit vajon le tud kezelni a VGA?
Vagy kinyírnám vele a vezérlést?
Van két 9cm-es jó kis adda ventim. Két VGA van, mindkettő végére kerülne egy.
12V-on hangos, 7 és 5V-on meg kicsi a légszállítás.
A VGA hátsó részére most nyomtatódik az adapter.
Manuális tekergetés nem ok, a zalman fordulatszám állító potis cuccomat már kinyírta az adda. Csak 0,2A-re volt tervezve. Én először próbálkoztam, utána meg olvastam....

[ Szerkesztve ]

(#513) weiss válasza Lacpac (#512) üzenetére


weiss
addikt

Választ nem tudok, de ha a 12V-ot a tápból vennéd, és a GPU-ra csak a tacho és PWM menne? Egyébként, ha tippelnem kellene PWM-es ventiknél nincs ilyen korlát, mert úgyis a jel vezérli.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#514) Steve_Brown válasza Lacpac (#512) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A Zalman fordulatszámállítód PWM-es vot vagy potis??

(#515) MasterDeeJay

3 ilyen szép Fiji GPU háát belenyalt a 600-670w-ba konektorról mérve, szóval kettő 9300X2-est így esélyes hogy elvisz a 750w-os tápom, alulfeszelve meg bőven.

Szóval Aida GPGPU tesztje nálam többet zabál mint superposition vagy furmark.

Kell a 4 GPU az RXT3080-as szinthez. Nyilván ahogy a deus ex teszten szerepel a két GPU-nál az RTX2080S és sima nem ellenfél mert nyers erőben ezek a kártyák odaasznak rendesen a maiaknak is csak ugye nem erre vannak írva a játékok nagyrésze.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#516) Lacpac válasza Steve_Brown (#514) üzenetére


Lacpac
őstag

Potis....volt :-)

(#517) Steve_Brown válasza Lacpac (#516) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Akkor nem kell félned hogy a gpu megpusztul. Szerintem jó pár ampert elbír.

(#518) dbj19 válasza MasterDeeJay (#515) üzenetére


dbj19
csendes tag

Hogyan sikerül hűteni mindent egyszerre? :Y
Jól értem, hogy akkor most Mi8 + S9300X2 van összekötve? Mindenre ugyan azt a bios-t flasheled, hogy működjenek így? :Y :Y
És mi lesz a következő? 2*9300x2+Mi8 és megalkotod az absolute beastet a kontinensen? :C :C

(#519) MasterDeeJay válasza dbj19 (#518) üzenetére

Neeem, ez egy darab Radeon pro duo (ami Fury X2 néven is van) és az Mi8 a nano biossal. (eszközkezelőben a pro duo két Fury seriesnek látszik) Matx lapom van szóval rohadt kicsi a hely amúgy is.
Mondhatnánk hogy a Pro Duo egy 9300X2 végülis mert 90%-ban hasonlóak, ugyan az a GPU, más a VRM és TDP limit meg ugye van kész gyári vizhűtője.
A gond az hogy nem megy a crossfire pedig minden adott hozzá. Azaz csak a pro duo megy 2 gpu-val és annyi.

Kettő 9300x2 meg egy mi8 ahhoz már fizikailag nem lenne elég egy ATX ház meg a 750w-os táp, mondjuk annál már RTX3080Ti szint lenne de 1000w felett zabálna az egész. :DDD Meg azért azt lehűteni esélytelen.
Drivertől függ minek látja a gép, Nimez driverrel Fury series néven van, gyári amd adrenalin driverrel Fury X2 néven van, a Pro kék driverrel meg Pro Duo és R9 Nano néven vannak. Össze vissza írnak mindent az AMD-nél, maguk sem tudják mi micsoda de mindegy is mert egy és ugyan az a GPU.

Játékoknál ez csak és kizárólag DX12 mgpu-t támogatónál működhet, Deus ex ilyen meg pár van még de sok értelme nincsen hogy az én 75hz-es monitoromon 100 vagy 200fps-el megy egy játék nekem tökmindegy. :DDD Csak tesztelgetem, nem tartom meg az Mi8-at és a Pro Duo-t sem. Igazából amivel játszok azoknak bőven elég lenne egy Mi8-is csak hát nálam rojtosra kopik az összes pcie slot annyit cserélgetem mert nem bírok megmaradni egy kártyánál sokáig. Kurva az összes. :DDD
Csak jó poén hogy 100-200eft között ki lehet hozni a 600eft-os kártya szintjét legalábbis nyers erőben meg némely játékban igaz 2x annyit tdp-vel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#520) rokapet válasza _kovi_ (#449) üzenetére


rokapet
tag

Szerintem ez áramlatilag nagyon hibás, nem tölcsér forma kellene, hanem laposan csökkenteni az oldalakat. Így most vortex turbulens levegő keletkezik a tölcséren lefelé.

THX

Ahogy időm engedi, próbálom majd olyanra is átalakítani. Sajna ez a hétvégém most olyan, hogy nem tudok vele foglalkozni, holnap sem, utána mem megint munkanapok jönnek, amikor legfeljebb lopni lehet időt. Ezért van még mindig a cucc a dobozában, pedig istenuccse, szívesen mókolnék vele én is.

(#521) rokapet válasza kenand (#450) üzenetére


rokapet
tag

Majd egy tesztet kérünk, hogy a hátsó befújás 80mm-es ventivel mennyire hatásos...akkor nem kell szétszedni a kártyát (max a DP kimenetnél a hátlapot)

Lásd 3 perccel ezelőtti hozzászólásom. Amint lehet, de ez most sajna nem az a hétvége... :(

Én inkább készítenék olyan tartót a mi 2db 80-as ventit hordoz. 10-15-ert túlnyúl, de nem gond, legalább a 2. venti a VRM hűtőt is fújja.

Ezt inkább rajzold le, mert nem világos hogy hogy gondolod!

(#522) rokapet válasza scott_free (#453) üzenetére


rokapet
tag

Ez nem ér neki a procihűtőnek vagy a ramoknak? Jobb lenne olyan, amelyik picit féloldalas.

Gondolom lapja válogatja, de jogos lehet!

(#523) kenand válasza rokapet (#521) üzenetére


kenand
veterán

Nem hátsó befújásúra gondoltam, hanem szétvágott bordák esetén 2x80 mm-s top flow-ra 1x92mm helyett, csak azt az eredeti alu tető moddolásával már nem lehet megcsinálni (túl rövid), így készíteni kell számára másikat: nyomtatott, vagy lemezből kivágott/hajtott, vagy alu keretet, de ahhoz hosszabb csavar kellene.
Hasonló mint itt csak nem 25 hanem 12mm-es AKSA ventikkel a kisebb magasság miatt. (mondjuk 2x80mm 25mm-es van a polcon több is, ha lesz csavarom kipróbálom)

De most erősen foglalkoztat a AIO vízhűtés mivel 2 low profile venti 3000Ft/db+ nyomtatás/lemez kivágatás is már majd annyi, mint a vízhűtés..(na meg olyat még nem raktam össze és kíváncsi is vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#524) dbj19 válasza MasterDeeJay (#519) üzenetére


dbj19
csendes tag

Ááh értem, azért ettől még így is izgi, hogy össze lehet-e fogni CF-be a 3 GPU-t. Nem lehet hogy az a baj, hogy nem egyforma GPU-knak ismeri fel őket, ez nem kritérium CF-hez?
Miyconst flashelt Mi8 bios-t 9300X2-re, úgy elvileg megoldható, hogy 3 ugyanolyannak látszó eszköz legyen a gépben, ha valakinek vannak ilyen kártyái.
Mindenesetre nagyon érdekes lenne ha sikerülne valahogy összemókolni, még ha stresszteszt nem is futna 750W-os táppal, de produkálna életjelet (aztán majd venni 1200W-osat ;] )
Na meg ha a 9300X2 minden esetben képes lenne pro duo-ként működni, akkor azzal a kevéske VRAM problémája meg lenne oldva.

[ Szerkesztve ]

(#525) scott_free válasza rokapet (#522) üzenetére


scott_free
senior tag

Itt van több ilyen féloldalas is, a 4. a sorban 92mm-es, csak azt nem látom, hogy mire csavarozza rá a ventit? :F
Lehet, ha a tiédet simán csak eltolnád az egyik irányba, az már jó is lenne minden szempontból.

(#526) ace666 válasza juliabrilke (#508) üzenetére


ace666
tag

Érdekességképp: volt ehhez tervezett blokk is. Sajnos úgy néz ki, már kifutott...
[link]

*** Alfa 155 ***

(#527) Czimby válasza rokapet (#520) üzenetére


Czimby
addikt

Ha egy ilyet meg tudnál rajzolni az lenne az ultimate megoldás a hűtésre

Bár a 92mm-es venti szerintem jobb lenne, akkor szinte egyforma szélesség lehetne végig.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#528) Czimby válasza Czimby (#527) üzenetére


Czimby
addikt

A linket elszúrtam, Ez a jó link.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#529) weiss válasza Czimby (#528) üzenetére


weiss
addikt

Ez mitől lenne jobb? Középen szűkül, aztán meg kitágul.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#530) Czimby válasza weiss (#529) üzenetére


Czimby
addikt

"Bár a 92mm-es venti szerintem jobb lenne, akkor szinte egyforma szélesség lehetne végig."

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#531) kenand


kenand
veterán

Úgy tűnik a sceen gitchek nagy részéért a HDI kábel volt a hibás, vagy a DP adapter+HDMI együttese. Érdekes a HDMI kábel egy 760-as VGA-val nem volt problémás. Most kicseréltem először az adaptert - még furibb villogósabb lett, majd a kábelt is azóta egyszer sem ment el a kép.

Találtam hosszabb mini csavart itthon és megcsináltam az 2x80mm-es ventis, top flow-s, alu profilos hűtést.
Kihajtogatott bordákhoz jó, majd ha lesz időm megnézem melyik a hatékonyabb az 1x92 vagy 2x80 , de nekem az utóbbi tűnik erősebbnek. (2 venti egyforma típus csak az egyik 2 éves, a másik új)

Bordák még nincsenek ennél kihajtva, ez csak "összerakási teszt", 1 már kihajtott, azon bróbálom majd.
Ere vízhűtésben gondolkodom.



[ Szerkesztve ]

(#532) kenand


kenand
veterán

Annyiról be tudok számolni, hogy a 2 db. 80x25mm-es Artcic venti jóval hatásosabbnak tűnik, mint a 1 db. 92x25mm-es Artcic, mivel a 2x80mm-es alatt nincs kihajtva a borda- rosszabb a hűtés hatásfoka- még is kb ugyan annyira melegedett, mindkettő terhelés alatt max 78 fokos lett.

(#533) MasterDeeJay

Következő cikknek végig kell gondolnom mi legyen.
9300x2 ami ugyan ezen kártya 2 gpu-val bár a pro duo-m ugyan ez.
9170 ami egy 290X/390x 32gb vrammal (myiconst most teszteli)
7150 ami egy 285x 8Gb
WX3200 ami egy polaris 23 talán rx550-560? 4gb

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#534) scott_free válasza kenand (#531) üzenetére


scott_free
senior tag

Ötletes megoldás, így nem kell kivágni/szétvágni az eredeti borítást. :C

(#535) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Ha lehetne venni, de sajnos nem találtam, rossz GTX260,280 stb.. kártyát, annak a hűtését a piros vonalnál elvágva elég jól illeszkedne:

(#536) _kovi_ válasza MasterDeeJay (#533) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Várjuk a cikkeket! :)

(#537) kenand válasza scott_free (#534) üzenetére


kenand
veterán

Mindjárt ebben gondolkodtam, de aztán félretettem ,az elsőnél szétvágtam, mert a hozzáadott csavar rövid, de szerencsére találtam itthon 4db jó csavart . Praktikerben vettem az alu profilt. (biztos olcsóban is van) 35x20x1000mm-es 2mm vastag alu profil .1mm vastag s elég lenne de abból nem volt ilyen aszimmetrikus.

(#535) _kovi_
Én is rákerestem hibás NANo-ra, annak is pont jó lenne a hűtése :)

[ Szerkesztve ]

(#538) scott_free válasza kenand (#537) üzenetére


scott_free
senior tag

Amúgy a kártya hűtőbordájához milyen venti kell inkább: nagyobb nyomású vagy nagyobb légszállítású? (pl. Arctic P vagy F sorozat?)

(#539) weiss válasza scott_free (#538) üzenetére


weiss
addikt

Tesztek alapján a P mindenben jobb, mint az F, szóval én nem vennék mást. Kár, hogy 9cm-esből nincs.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#540) kenand válasza scott_free (#538) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem a hátsó fúlyáshoz nagyobb nyomás, a top flow kivitelhez légáram, előbbi is van de kicsit hangos, biztiből azt is elkészítettem ha nem lenne elég. De Arcticnál azt néztem legyen PWM, 80mm és legyen a helyi boltban -legalább rendelésre, és ne legyen drága :)

Én teszteket nem néztem az arcticnél (ezek egyébként F-sek, de 2db 80 így is jó)


Ez a 2 db 80-as jóval erősebb lenne, de 6000-es fordulaton jó hangos

[ Szerkesztve ]

(#541) kenand


kenand
veterán

Próbálgattam az undervoltingot, az AMD sw-vel. Nagyon nem voltam merész, de eddig lementem és, több tesztet is futtattam, stabil maradt. Stressz alatt sem ment 73 fok fölé a GPU, a VRM mag 81 fölé. (az 100-ig jó)

Készítettem ez alapján egy mod bios-t is.
(target hűfokot levettem 75-ről 70-re így próbálja azt tartani.)

3d mark 11

Lenyomtam a 4K Gaming PC-t, pedig nekünk csak 2K van :)

[ Szerkesztve ]

(#542) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerintetek ha egy 140mm-es Akasa Viperrel fújnám hátulról, egy 90°-ban megtört tölcsérrel akkor kéne neki alátámasztás? Vagy a hűtés miatt is van annyi merevsége, hogy nincs rá szükség?

(#543) kenand


kenand
veterán

Arcticből van P8 PWM, nem is drágább, mint az F (de itt hylben nem volt)

(#544) ace666 válasza MasterDeeJay (#533) üzenetére


ace666
tag

Én tökre nem ismerem ezt az AMD vonalat…

Összehasonlítóka alapján a fury a leggyorsabb [link]
Akkor a dupla fury meg még gyorsabb :) Engem az érdekelne…
Az tűnik a legjobb ár-érték aránynak játék célra.
Meg tetszenek is az ilyen kretén dual dolgok, dual xeont is mindig szerettem volna :D

Nem tudom a 8 vagy 32 giga pl játékra mennyit hoz gyengébb GPU-val…

*** Alfa 155 ***

(#545) MasterDeeJay válasza ace666 (#544) üzenetére

Dupla furyval az a baj hogy alig használja valami ha igen dx12mgpuként akkor tarol keményen mert maga a gpu és ramja igen erős csak nehéz optimalizálni de ez ritka.
8gb vram fullhdhoz teljesen jó, 32gb hát nem is tudom talán valami 4-8-16k textura moddolt játék vagy modernebb játék tiltot texure streamel jó ha felét megenné.
Dual xeonnál az jópofa dolog, volt egy pár de macera az egész játékra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#546) ace666 válasza MasterDeeJay (#545) üzenetére


ace666
tag

És ha menne a crossfire, mint a FarCry videójában a miyconstnak?

*** Alfa 155 ***

(#547) kenand válasza ace666 (#544) üzenetére


kenand
veterán

Dual xeon helyett egyszerűbb már 2011 v3/4 sok maggal olcsón, többet áldozva lehet dell 7810 2x sok maggal (csak a proci)olcsón...de játék biztosan nem használja ki. A mi 10 magos 2666 v3-asunk magjai sincsenek már teljesen kihasználva, főleg rosszul megírt játék esetén.

Dual furry/nano kártyák esetén cross fireben feleződik a ram
8gbs az 2x4-es lesz szerintem (legalább is régen úgy működött a crsossfire)

[ Szerkesztve ]

(#548) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Alpha verzió:

(#549) Steve_Brown válasza _kovi_ (#548) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hőmérsékletek hogy alakulnak?

(#550) kenand válasza _kovi_ (#548) üzenetére


kenand
veterán

Ez az 1 slotos titan? Sajna 2 pines a ventije, meg sokan panaszkodnak rá hogy hangos lesz 1/2 éven belül ( talán a hazaba be lehet tenni egy 4 pines jobb ventit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.